Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) kacsa7 válasza I'am Dony (#62287) üzenetére


kacsa7
őstag

Ez örök vitatéma lesz. Én a magasaimat úgy kötöttem be, hogy forrasztva volt, sehol egy saru. Így viszont nem volt könnyen szerelhető és próbálgatás miatt gondoltam, szétbonthatóvá teszem, hogy magas cserénél csak rádugni kelljen a csatlakozót. Az egyik oldalon megcsináltam és utána úgy éreztem, rosszabb lett, mint előtte. Hogy ez placebo, vagy tényleg rosszab, senki nem fogja tudni megmondani...

(#62302) Möhe


Möhe
addikt

Hicon Ambience RCA-t nézegetem, de nem látok 1m körüli méretben, csak 3/5m szereltben. De nekem elég lenne jóval kisebben is. Lehet ezeket megfelezni,majd újra dugózni?

Hsz kábelt is néztem: Cordial CLS 225 , Sommer Orbit

De a 13-as zajkeltő még mindig kérdéses. Focal PS 130 ? Gladenről letettem.

PRS+Mosconi 120.4 aktívban lenne, kb mindent hallgatok, kivéve ducduc.
Zajcsillapításra meg a Silent Coat-ot 2 ajtóra nézve, kombinálva Hanno-val. Illetve még a padló és csomagtér lenne a Hannoval lefedve.

(#62303) kacsa7 válasza Möhe (#62302) üzenetére


kacsa7
őstag

Sommerkabel.hu
Hívd fel őket és kérdezd meg. Segítőkészek. Lehet méterre is lehet kapni azt a kábelt, amiből van. Egyébként korábban gondoltam rá én is, hogy 5m-est veszek és annyi darabot csinálok belőle, amennyi kell, de egy elég vastag kábel. Nem tudom, a gyári Hicon dugó jó-e hozzá. Biztos, hogy lehet belőle csinálni kábelt, csak az a kérdés, milyen dugó jó hozzá.
Végül én jóval feljebb léptem kategóriában a kíváncsiság miatt, de a mai napig nem vagyok benne biztos, hogy ezt az anyagi pluszt megérte a dolog.

(#62304) I'am Dony válasza Möhe (#62302) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Cordialra tudok neked sokk jobb árat. Én is náluk vettem.

[link] 395 +AFA :)

[ Szerkesztve ]

(#62305) I'am Dony válasza kacsa7 (#62301) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen így van. Hallani ezt is azt is. Azért is mertem így csinálni, mert inkább hitvitának tűnt a dolog és akkor egy bejáratós fülnek :) tökéletesnek gondoltam.

(#62306) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok milyen autórádiót vegyek??
most egy Pioneer mvh-8300BTm van
egy JBL GTo mèly szett van meg 4darab hangszóró nem a hangminőség a fontos hanem az hogy jobb bt lehetősègek legyen jobban szeretnèm használni a okos telefont mint a 8300bt az csak kihangosítani tudot

45 ezerig....nèztem egy Pio 580bt meg egy Sony 5200bt van valami más??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#62307) troll81


troll81
addikt

sziasztok egy A osztalyos erosito ami elvileg minosegre van kitalalva eleg lehet egy szett es szub hajtasara? elvileg ez amit tud nem sok de kiprobalnam :D nem sajat kocsiban termeszetesen :DDD
5-channel 40W x 4 + 80W into 4 ohms
3-channel 80W x 2 + 80W into 4 ohms

(#62308) Möhe válasza I'am Dony (#62304) üzenetére


Möhe
addikt

:Y
köszi :R

a középnek mehet a 225, de a magasnak a 215 is jó ugye? illetve felesleg oda a 225?!

a shopban csak dj motyók vannak :((( , írok nekik emilt

(#62309) I'am Dony válasza Möhe (#62308) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, magashoz elég a 215. Én sajna úgy jártam h szét volt szedve már a kocsi és kevés lett a 225 így a mélyközéphez is 215 került. Semmi baja, szépen is szól, de majd cserélem 225re azért.
Ja, Anitát hívd fel mobilon a cégnél. Jó fej, kedves csajszi.

[ Szerkesztve ]

(#62310) I'am Dony válasza Möhe (#62308) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ja még annyi h ha megelégszel a Cordial CFU 1.5 CC kábellel, az is elég jó áron lehet náluk ha még van. Ha nincs akkor itt:[link]
Nekem nincs rá panasz. Nagyon hajlékony könnyű elvezetni.

(#62311) Möhe válasza I'am Dony (#62310) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm!

Mélyládához is mehet a 225, vagy oda mást kellene?

(#62312) Ear001 válasza troll81 (#62307) üzenetére


Ear001
addikt

Elvileg igen, de mekkora ez az erôsítő? Vagy tele lesz vele a csomagtér, vagy nem tisztán A- osztály.

(#62313) troll81 válasza Ear001 (#62312) üzenetére


troll81
addikt

szia nem nagy kicsi ezert is vagyok dilemmaban de mar mindegy :DD jon majd :DDD ezert is kicsinek gondolom :F Class A Car Amp ennyit talaltam

Abmessungen
400 x 53 x 214mm

Gewicht
4,5kg

[ Szerkesztve ]

(#62314) MunezXBK válasza Möhe (#62308) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 225-öt használtam magashoz is.

(#62315) Speeedfire válasza Möhe (#62302) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Esetleg próbálkozhatsz még van damme kábelekkel is, szép hangúak és olcsón beszerezhetőek itthon is. Én ezeket vettem a kocsiba, innen.
268-006-000
268-525-000

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62316) pengusz77 válasza Möhe (#62311) üzenetére


pengusz77
senior tag

Még 1 szavazat a van Damme kábelra :)

[ Szerkesztve ]

(#62317) I'am Dony válasza Möhe (#62311) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nekem 240 et javasoltak mielőtt építkeztem, így ilyennel szereltem.

(#62318) buci30


buci30
addikt

Segítséget szeretnék kérni.
Egy Volvo V50 Momentum kocsiba szeretném a gyári rádiót cserélni, mert az még CD lejátszós és se pendrive se jack csatlakozó nincs.

Légyszíves ajánljatok nekem ár érték arányba valamit.

Amit tudjon az a MP3 pendrive jack csatlakozási lehetőség
A gyári tudja hogy a telefonom csatlakozik amikor beülök Bluetooth segítségével ez ha megmaradna nem lenne gond :)

Nem tudom milyen árba kéne gondolkozom így ami a legolcsobb de már ezeket tudja az megfelelő lenne.

Köszönöm előre is!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#62319) kacsa7 válasza Möhe (#62311) üzenetére


kacsa7
őstag

Terhelhetőség kérdése. Nekem minden 2,5-es Sommer Orbittal van megcsinálva, a szub is. 4-es Kácsa FLW-t cseréltem a szubnál az Orbitra és bőven csak jobb lett, pedig az FLW a drágább kábel. 300W RMS-el terhelhető nyomónál még biztosan felesleges a 4mm2-es kábel, pedig szubra általánosságban azt javasolják, hogy legyen benne tartalék.

(#62320) Möhe válasza kacsa7 (#62319) üzenetére


Möhe
addikt

Steg K2.02 2ohm on hajt egy rainbow germaniumot, zárt ládában.

Lemértem hogy a közepeknek kb 12-3m a magasaknak kb 11-2m kell.

(#62321) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok nem tudok dönteni
pioneer x580bt
alpine ute92bt
sony x5200bt
melyik a jobb vètel??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#62322) Speeedfire válasza gyvince (#62321) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a pioo-t venném. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62323) Möhe


Möhe
addikt

RCA dugókat milyent nézzek? Nakamichi?

(#62324) Speeedfire válasza Möhe (#62323) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Felesleges. Meg a legtöbb mind kamu. Kácsa audioban kb 800huf egy normális dugó.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62325) Möhe válasza Speeedfire (#62324) üzenetére


Möhe
addikt

[link] 5mm kábelre akkor ez is megteszi ...

(#62326) PiciPeti válasza Möhe (#62325) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az se rossz dugó, de ez stabilabb szerintem, és kevesebb helyet foglal. (Néha az a 3-4mm is számít... ;) )

(#62327) buci30


buci30
addikt

Erre valaki?

Kenwood KMM-303BT ajánlottak de amúgy honnan tudom melyik kompatibilis a Volvo v50 -el?
Mit kell néznem a radiokon méretet vagy mit?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#62328) Möhe válasza PiciPeti (#62326) üzenetére


Möhe
addikt

Melyik? Nem maradt le a link?

(#62329) outsiders válasza buci30 (#62327) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szerintem lehet jobban jársz egy yatour-ral vagy hasonló megoldással, a lebegő konzolba nem tudom mekkora varázslat berakni más fejegységet, plusz így a gyári kinézet is megmaradna a középkonzolon.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#62330) buci30 válasza outsiders (#62329) üzenetére


buci30
addikt

Igen az a másik bajom hogy így marad egy csomo hely ahol most a cd van mert ez látszólag is keskenyebb.
Tehát akkor ugyan ilyen nagy fejegység kéne nem de?
Az melyik lenne ami már tudja ezeket?

Vagy amit Te írtál az nekem semmit nem mond... :Y nagyon nem vagyok otthon autosrádio dologban :F

szerk.: google mint barát :D YATOUR MP3/USB/SD/AUX illesztő .
szóval ezt kell rákötni és akkor... :)

Ebből melyik ami V50-hez kompatibilis? Tudsz linkelni ami magyarországon rendelhető? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#62331) outsiders válasza buci30 (#62330) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, őket keresd fel, ahogy látom az ő termékük jó a v50-be [link].

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#62332) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok!
Ha vennék egy bluetoothos autórádiót, akkor azt telefon kihangosítóként is lehetne használni?

(#62333) Sub-ZeRo válasza SPF (#62332) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha kapsz hozzá mikrofont akkor igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#62334) ferrari1


ferrari1
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék Tőletek. Fejegységet szeretnék venni és a bőség zavara... Ár max.35.e és erősítő nélkül egy Gladen Alpha 16-os szettet fog hajtani. Jó lenne ha lenne benne BT, AUX meg Android vezérlés. Melyik típust ( esetleg pontos típusszám ) az ajánlott ebben az árkategóriában? :R

(#62335) SPF válasza Sub-ZeRo (#62333) üzenetére


SPF
senior tag

Köszönöm, akkor megnézem mik a lehetőségek.

(#62336) GangBAng^


GangBAng^
tag

Sziasztok, hosszas olvasgatas utan ezekre esett a valasztas: fejegyseg: JVC kd-x341bt, erosito: blaupunkt gta4100, komp: glade alpha 165, melynyomo: gladen rs 08. :) alig varom, hogy legyen idom beszerelni!;) Majd írok,hogy milyen. [link]

GangBAng^

(#62337) PiciPeti válasza Möhe (#62328) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hopi... :D

Szóval EZ :P

(#62338) Möhe válasza PiciPeti (#62337) üzenetére


Möhe
addikt

Így könnyebb . ;]
Mélynek 268-506-000 van raktáron 6mm.

Vagy kácsáéktól egy 4mm-est?

(#62339) Alfalaca


Alfalaca
csendes tag

Üdv

A fejegység mögött megtört az antenna koax kábele kb 10 centire a fejegységtől. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

- Tudja valaki hogy hány ohm-os ez a kábel? ( esetleg pontos megnevezés )
- Kapható hozzá krimpelhető F-csatlakozó, toldó ( vagy önkompressziós ) ?

Nem idegen tőlem a coax szerelése, de eddig csak rg6-ost szereltem. A krimpelő fogómon van kisebb méret is mint az rg6, így elviekben meg tudnám javítani, de egyenlőre nem tudom mit keressek. Itt a városban nem sok lehetőségem van ilyesmiket vásárolni. Kesztyűtartót egyébként is ki kell vennem pollenszűrő csere miatt és akkor egyúttal megoldanám ezt a problémát is. Szerelhető ISO dugót már találtam.
( Az autó egy renault megane 2 )

(#62340) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Van egy LG LAC-5900RN fejem. Már évek óta meg van (kb 5) de nekem megfelel. Viszont most teljesen meghülyült. Elsőre csak némítani és kikapcsolni nem akart, mostanra már csak hangot tudok rá adni és ennyi. Ha berakom a pendrive-ot akkor elkezdi a zenét és végigmegy de se számot váltani, se rádióra semmit nem enged a hangon kívül. Van hely ahol javítanak ilyesmit, akár szaki itt ph-n? Ha pedig nem érdemes vacakolni vele akkor 15 körül milyen mechanika nélküli fej ami jó vétel? 1 rca kéne és usb de más igényem nincs, csak szóljon valamelyest használhatóan.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#62341) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Ha valaki most keres 16-os komponens szettet jó áron: Audison APK 165 ;)

(#62342) troll81 válasza PiciPeti (#62341) üzenetére


troll81
addikt

hello keresek nem csak azt kis segitseget is de nem igazan talalok semmit sehol.esetleg aramellatas ki szamitasban ban rele ugyben tudnal segiteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#62343) MunezXBK válasza PiciPeti (#62341) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyon király, hogy nincs egy hete, hogy vettem és ez volt a 2. kiszemelt.

Végül Rainbow lett.

(#62344) civicfan válasza PiciPeti (#62341) üzenetére


civicfan
tag

Focal is van a jófogáson :C

(#62345) civicfan válasza MunezXBK (#62343) üzenetére


civicfan
tag

Egyszer hallottam Rainbow-t, mert a srácnak tetszett a hangja. Szerintem meg szar volt, de lehet a vágás volt túl alul vágva

(#62346) PiciPeti válasza civicfan (#62345) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát én rossz Rainbow hangszórót még nem hallottam... :U

Jellemzően hozzák az árkategória szintjét, de legtöbbször felül is múlják... :K

(#62347) civicfan válasza PiciPeti (#62346) üzenetére


civicfan
tag

Egyszer hallottam, és a magas éles volt, szerintem a srác a fej aktív hangváltóján túl alul vágta. A srácnak tetszett. Én a Focal-t dicsérem mert az van K2 Power, na az jó :) és persze jó erő se árt :D

[ Szerkesztve ]

(#62348) Oplex válasza PiciPeti (#62341) üzenetére


Oplex
tag

Szia!

Én pont most állok vásárlás előtt, egy Kicx GFQ szettet néztem ki, ez a linkelt audison jobb/rosszabb? Mert az ára elég jónak tűnik :)

(#62349) MunezXBK válasza civicfan (#62347) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most akkor a Rainbow nem jó, vagy a beállítása? :U

Oplex: milyen stílusra? GFQ-t használtam egy ideig.

(#62350) PiciPeti válasza civicfan (#62347) üzenetére


PiciPeti
őstag

Na, az a parabola magas pont az a kategória, hogy vagy nagyon jó, vagy megbolondulsz tőle, és nagyon sok mindentől függ hogyan fog teljesíteni. A selyem dóm Rainbow magasok sokkal jobban kezelhetőek jellemzően. :K

Mondjuk a K2 mélyközepet oda lehet tenni elég sok felső kat mélyközép mellé... :K

APK-t fejegységről még nem hallottam, bár hangerőben jó eséllyel hozza azt amit a GFQ tud, egyik sem kifejezetten fejegységről hajtásra lett kitalálva szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.