Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) Samus


Samus
addikt

Sziasztok, Alpine 3550 milyen erősítő manapság. Nem egy friss darab, de elég olcsón adják. Csak a saját molex típusú csatik aggasztanak (az nincs meg). Low budget rendszer mellé menne (JVC R412, MTX Terminator 654 komponens szett, Blaupunkt GTb8200), az első szettet hajtaná hídban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#62802) BBéci válasza Champ1on (#62797) üzenetére


BBéci
titán

Az nem mélyláda, hanem egy ipari hulladék. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62803) troll81


troll81
addikt

Steg SL4080 ez hasznalhato lehet valamire?valaki ismeri e? :R

(#62804) kacsa7 válasza troll81 (#62803) üzenetére


kacsa7
őstag

Az inkább Audioqueest. A Steg elődje. Normális felépítésű SQ erősítő, viszont nem egy teljesítmény bajnok. 4 csatornára 30A-es biztosíték nem ígér túl komoly teljesítményt. Kényelmes zenehallgatásra érzékeny szetthez jó lehet.

(#62805) troll81 válasza kacsa7 (#62804) üzenetére


troll81
addikt

igen csak arra gondoltam el tennem szekrenybe az utokornak :DDD ha valamennyire jo ill hasznalhato :K

(#62806) zsolt19900 válasza bajnokpityu (#62799) üzenetére


zsolt19900
őstag

szerintem a mikro az eléggé zenei cucc, nekem legalábbis annak tűnik így 3 év használat után :D szóval első szettre szerintem ideális, nekem is azon van pl.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#62807) Sty01


Sty01
tag

Hello,valaki tudna segiteni?. A régebbi 2 dines navigációs Pioneer fejegységek milyen navigációs programot használnak? Telepithetö rá esetleg IGO? Avic-x920bt,AVIC-X930BT,AVIC-X7115BT és társaira gondolok.Thx

(#62808) Ear001 válasza bajnokpityu (#62799) üzenetére


Ear001
addikt

Mire gondolsz kül DAC chipként?

Audison VS uDim. Az első inkább egy-egy hangra, szólamra koncentrál, sokan ezért szeretik, mert nem kell, de nem is igazán lehet vele az egész megszólalásra figyelni. Az uDim nekem egységesebb, jobb a ritmusa, sodrása, lendülete, közelebb áll hozzám. Igaz, én főleg a nagyobb darabokban találtam olyat, aminél nekem nem kell jobb. És ez persze erősen függ a környezettől.

(#62809) bajnokpityu válasza Ear001 (#62808) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszi.
tónusban, hajtási képességben akkor nincs orbitális difi?

külön dac chipnél azt értem, hogy a legtöbb fejben nincs külön dac chip, hanem a DSPbe bele van integrálva az analóg konverter is.

sportage hifiről meg kiderült, h miért szól emészthetően gyári cucc létére. a csomitartóban levő erősítő külön életet él, jó messze a kocsi központi egységétől, generátortól.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62810) Ear001 válasza bajnokpityu (#62809) üzenetére


Ear001
addikt

De, van, de hogy abból mi jön át az adott rendszeren, az jó kérdés.

Egyszerűbb a DSP-vel intéztetni, és nem is biztos, hogy rossz.

(#62811) RAiN91 válasza MunezXBK (#62739) üzenetére


RAiN91
őstag

Mondjuk ez a fajta antenna erősítő jó lesz? Nem vagyok benne biztos, de erre még 12V-ot is adok ugye? Nem csak egy csodadoboz energia nélkül?

Iletve a másik, vegyek hosszabb antennát is? Gyári, vagy gyári féle van, olyan 10 centis.

(#62812) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Van valakinek tapasztalata üvegszálas mélyláda készítésében?
Mivel nem találok üres gyári BOSE ládát (meg szerintem amúgy se lenne ideális a térfogata, és a kivágása), viszont ragaszkodnék a gyárihoz minél közelebbi dizájnhoz, ezért elkezdtem ezeket az üvegszálas megoldásokat nézni.
Készített már valaki ilyet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#62813) troll81


troll81
addikt

megjött a következő áldozatom :DD elvileg beesik meg egy k4.01 valakinek a kicsivel van tapasztalata? :F

[ Szerkesztve ]

(#62814) MunezXBK válasza RAiN91 (#62811) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tökéletes. Igen, 12V is kell neki.

Antennára nincs tippem. Enyémen nem is tudom hol van, de tökéletesen működik.

(#62815) Lusu válasza LógaGéza (#62812) üzenetére


Lusu
aktív tag

Személy szerint hangszóró kiemelőt készítettem üvegszálasból, tehát láda készítési tapasztalatom nincs. De már én is gondolkodtam rajta, és ha tudsz bele merevítő bordázatot is készíteni valamilyen formában, össze lehet hozni. Elég merevítéssel szerintem akár egy MDF láda szintjét is hozhatja.

(#62816) evo87


evo87
őstag

Egy hazai üzlet kínálatában már megjelent a Pioneer DEH-S5000BT, illetve a kistestvérekkel kiegészülve a friss Pio széria. Sok mindenben nem tér el az X5900BT-től.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#62817) DarknessHope válasza ferrike (#62777) üzenetére


DarknessHope
senior tag

szia.. és megtudhatjuk milyen típus ez? mert én is ezt néznék de megkaptam én is hogy az mind szar... de itthon nem igen látok mást mint hogy 100 fölötti ár. vagy én nézem rossz helyen? na jó van 70 körül is.. nekem Ignisbe kellene és érthető hogy az autó árának ötödéért nem veszek egy zenelejátszót, még akkor sem a navi és tolatóradaros

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#62818) Gábor984 válasza evo87 (#62816) üzenetére


Gábor984
tag

A kinézetén kívül sztem semmiben. Nem értem a Pioneert, hogy mi a fenéért nem tudja beletenni a 4V-os RCA kimenetet. Minden benne van, ami manapság kell egy jó rendszerhez, erre belerakják a 2 Voltos RCA-t. :W

(#62819) evo87 válasza Gábor984 (#62818) üzenetére


evo87
őstag

Esetleg halvány remény van arra, hogy a kijelző (fényerő) jobb. Az is fontos előrelépés volna.

Az Alpine jól láttam, hogy elég rég nem csinál semmit 1din-ben?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#62820) cibus válasza Gábor984 (#62818) üzenetére


cibus
aktív tag

JVC 4V-os

(#62821) evo87 válasza cibus (#62820) üzenetére


evo87
őstag

De pl cserébe ha kikapcsolod a fejet, eldobja a BT kapcsolatot.... eközben az Alpine és a Pio kikapcsolt fej esetén is (amolyan készenléti üzemmódban) fogadja a hívásokat.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#62822) Gábor984 válasza cibus (#62820) üzenetére


Gábor984
tag

Ezért vettem azt. Épp ma jött meg. (KD-R881bt)

(#62823) Gábor984 válasza evo87 (#62819) üzenetére


Gábor984
tag

Az új kijelzők sztem nagyon pocsékok. Utoljára még az Alpine CDE178bt-nek volt szép grafikus kijelzője. Most minden gyártó ráállt erre a pontmátrixos vagy a tökömsetudja milyen kijelzőkre, sztem nagyon gagyik.
Az Alpine régóta nem csinál semmit, ülnek a babérjukon. Nemrégen volt valami tulajdonosváltás is. Azokból is a régi 9812-es szériák voltak a szépek.

(#62824) Champ1on válasza BBéci (#62802) üzenetére


Champ1on
tag

Tényleg? Pénzt nem adtam érte, mert csak úgy odaadták :D
[link] ez jó lenne meghajtani?

[ Szerkesztve ]

(#62825) G.Zs. válasza Champ1on (#62824) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nagyjabol ugyanaz a kategoria, szal pont osszeillenek. :D
Viccet felreteve, hasznalt piacon nezelodjel. Regi Alpine erositok kozul altalaban olcson ki lehet fogni kivalo darabokat. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#62826) kacsa7


kacsa7
őstag

Ha valaki most akar jó hangú fejet venni, van fent jófogáson bagóért egy JVC KD-R90BT.

(#62827) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Vettünk egy 2003-as Corsa C-t amiben egy VDO CR521-.es kazettás rádió volt. Gondoltam kicserélem az otthoni Sony CDX-GT 20 mp3-asra. Ki is cseréltem összedugtam mindent, de elfelejti a beállításokat. VDO-nál tökéletes volt minden. Azt látom hogy a szokásos kék színű opel csatlakozók belevannak dugva egy átalakítóba ami sima iso-ra alakít, azokat én most beledugtam a sonyhoz levő átalakítóba, így kötöttem be. Mit kellene átvariálni, hogy ne felejtse el a beállításokat?

(#62828) MunezXBK válasza SPeti1984 (#62827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Piros/sárgát.

(#62829) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

No, hát, megvolt az installálás.
tehát ford sony fej, bit ten, udimension jr 4.300, audison szett, bélelt mondeo.
Amiért indultam, hogy ne zavarjon nagyon a rádió hangja, az sikerült. ellenben elég pontos a sony mögötti cucc ahhoz, hogy belássam, nem volt éppen hatékony a sony-ra épiteni...

Kis túlzással nagyjából tudja a jpv sonata szintjét. Simaságban elmarad, mélyben meg jobb. és hát, ez abszolút értékben csalódás, hiszen a sonata 30e, ez a igy munkával mindennel meg vagy 8x annyi...

A sony színes, és szinezett. de annyira, hogy a bit ten EQjában matatva +12 emelés 16kHZen semmi, tehát semmi hallható változást nem hoz. Ha sonyban +2re emelem a magasat, akkor már észrevehető.

Tanulság, hogy sony+ajtóbélelés+audison szettnél meg kell állni, ha ár/értékben gondolkodunk, mert 90%át tudja a mostani szintnek. Nagyjából annyi a difi, hogy a basszgitárnak nem 1, hanem már 2 húrja van :) vagy egy fokkal artikuláltabban énekelnek. és ennyi.

Most jön, hogy A visszalépek, és bit ten,erősítő apróba B így marad, és élvezem C bit ten apróba, helyette új időkorros fej. D, bit ten marad, és akkor egy fokkal pontosabban lehet majd beállítani.

Azt azért nem mondom, hogy csalódott vagyok, mert ma 3-4 órát biztos hallgattam a cuccot, és a gyári cuccal 3-4 másodpercet bírtam, és ez nagy difi, de abszolút nem volt ár/érték arányos.

Még annyi csavar van a dologban, hogy bit tennel egyidőben bebuktam a telefon kihangosítómat is, és ez nem oké

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62830) SPeti1984 válasza MunezXBK (#62828) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Az ilyen típusú csatlakozónál hogy tudom felcserélni a piros és sárga kábeleket? Mert próbáltam kihúzni de nemigen jött ki a fekete csatiból.

Csatlakozó

(#62831) Samus válasza SPeti1984 (#62830) üzenetére


Samus
addikt

Elvágod mindkettőt, majd keresztben összekötöd őket. A normális átalakítók alapból bullet connectorral jönnek (hengeres saru), de a képen látható verzió a forrasztható DIY. A kötést biztonságosan csináld, ha lehet, forraszd, szigszalag helyett zsugorcsövet ajánlok.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#62832) I'am Dony válasza bajnokpityu (#62829) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Bit setupban a gyári fej eqvalizált volt vagy nem?
A kihangosítót miért buktad el?

(#62833) tboy93


tboy93
nagyúr

Mi lehet a piaci értéke az alábbiaknak? Minden hibátlanul működik.

-Kicx 6020 minden tartozékkal
-Pioneer 80 PRS januárban járt le a gari, nagyon szép állapotban, minden tartozékkal, plusz kormányra szerelhető távval és 32GB class10 kingston sd kártyával
-Phoenix Gold MPS 2240 hibátlan működéssel, de az alsó takarólemez plexire lett cserélve
-Phoenix Gold MS 275 brutál szép állapotban
-Hicon Ambiance 3M
-Kácsa KHS321 2.5M
-Kácsa FLW 1.5 hsz kábel, Kácsa LSW 2.5 hsz kábel kb 16-18m darabokban
-Audison Connection táposztók 2db
-hegesztőkábel 50-esből 2*3m talán, 25-35-ből 4*3m asszem :F
-Signat ram 3 mkII szép állapotban

(#62834) pengusz77 válasza tboy93 (#62833) üzenetére


pengusz77
senior tag

Na, új projekt nulláról?

(#62835) tboy93 válasza pengusz77 (#62834) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fontolgatom az eladást. Nem lenne új projekt.

[ Szerkesztve ]

(#62836) bajnokpityu válasza I'am Dony (#62832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

equalizált volt,igen, ez az első lépés bekapcsolás után.De szinte semmit se csinált. Itt ugye nem látni, hogy mit csinál, ez a rész fekete doboz.

kihangosítót azért, mert ez ugye úgy működik, hogy a fejből kijövő hangszóróvezetéket megszakitja, és amikor beszélnek, akkor helyettesiti a saját jelével. és, ha már az a cél, hogy a lehető legjobb legyen a hang, akkor minden fölösleget ki kéne venni a jelútból.

oké, meg lehetne oldani, hogy a hátsókra továbbra is ráküldi, hiváskor meg letekerni a fejet, de gyakran van, hogy úgy kéne telefonálnom, hogy a kölkök meg a hátsó ülésen alszanak.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#62837) troll81 válasza tboy93 (#62835) üzenetére


troll81
addikt

szia meguntad :F vagy csak elfogyott a lelkesedés.?jó kis motyó de így egyben nehéz lesz eladni.sőt eltenném későbbre inkább.az erőket tuti dobozolnám és szekrény :K majd 10 év és jöhet elő a full retro

(#62838) tboy93 válasza troll81 (#62837) üzenetére


tboy93
nagyúr

Természetesen nem egyben, hanem külön-külön adnám el.

(#62839) kacsa7 válasza tboy93 (#62833) üzenetére


kacsa7
őstag

A PG-k árát nem fogják itthon kifizetni sajnos, pedig az MS275 nekem magason az egyik legkellemesebb, leghosszabban hallgatható karakter volt, amit eddig hallottam. Nézd csak meg, Sugár Roli pl. az Audio System HTL-eket meddig fogja hirdetni, hiába van belőle neki 3 és külön is adná. Itthon nincs rá sok igény... Én az MS275-öt jó kis buktával adtam tovább, de még így is hirdettem vagy 2 hónapig, és a kutya nem írt rám, még alkudni sem.
Külföldön érdemes megpróbálni meghirdetni.

(#62840) tboy93 válasza kacsa7 (#62839) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az MS egyebkent nemetbol jott asszem, en a 2. magyar tulaja vagyok. Ha eladnam a cokmokot nem lenne SOS, raerek arulni. MS es MPS-re mar van is erdeklodo. Prs is elmenne szerintem relativ gyorsan.

(#62841) troll81 válasza kacsa7 (#62839) üzenetére


troll81
addikt

most akartam venni parat de elvittek egyben az egeszet :((( M25 M50 M100 2db M44 erre fajt a fogam de valaki szemelyesen ment erte igy az utalasall le maradtam :W

(#62842) LógaGéza válasza troll81 (#62841) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy miért akarja valaki a dolgait egyben eladni... Ott vannak a Morel Pulse kickek, de csak a négyet adja egyben, holott már vettem volna kettőt... Ha már a DLS R6A-t elvitték előlem...
Még mindig nem találtam mélyközepet :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#62843) troll81 válasza LógaGéza (#62842) üzenetére


troll81
addikt

Szia mit keresel ha tudok segitek irj privit meglatjuk Mit lehet ossze hozni

(#62844) SPeti1984 válasza Samus (#62831) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Tehát a piros és a sárga kábelt is kb a felénél elvágom, majd a sárgát öszesodrom a piros másik végével, a pirosat meg a sárga másik végével ha jol értem?

(#62845) Samus válasza SPeti1984 (#62844) üzenetére


Samus
addikt

Igen. Utána jól leszigeteled. Ajánlom a zsugorcsövet. Nem jön le nagy melegben sem, nem szárad ki, biztonságos. A szigetelésre ügyelj. Gondolom az a jelenség, hogy a fej elfelejti a beállításokat kikapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#62846) pengusz77 válasza tboy93 (#62833) üzenetére


pengusz77
senior tag

Én most vettem Opeter-től Signat Ram3-at 25-ért. Kb. 1 éve is ennyiért láttam máshol.

(#62847) SPeti1984 válasza Samus (#62845) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Gondolom magához a gyári opel kábelhez nem nyúlok hanem csak a másik kábelnál vágom el a sárga és pirosat amit rádugok a gyári csatikra meg megy a sony rádióba.

Tehát ennél a képnél a barna és fekete csatit rádugom a gyári opel csatira majd a feketéből ami jön ki piros és sárga elvágom és felcserélve összesodrom őket és szigetelem. Jól gondolkodom? Mert akkor már értem.

sony iso átalakító

Amúgy mi a pontos neve annak a sony iso csatlakozónak aminél a piros sárga vezeték széthúzható, mert sehol nem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#62848) tboy93 válasza pengusz77 (#62846) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bazi jó kis erő, én is hasonló árra gondoltam. Állítólag a 2 ohm se okoz neki gondot. Nálam most 4 ohmon kb fél gainnel hajt egy 38-as roki nyomót.

[ Szerkesztve ]

(#62849) kacsa7 válasza SPeti1984 (#62847) üzenetére


kacsa7
őstag

A képen a fekete csati apa kell hogy legyen, szóval egyszerűen fogod, egy műszerész csavarhúzóval benyúlsz, szintbe hajtod a tűknek a rögzítő füleit, aztán roncsolás nélkül kihúzod a piros és sárga "tű"-ket a csatlakozóból, megcseréled és úgy dugod vissza.

Egyébként bárhol megcserélheted a piros és sárga kábelt, de célszerű nem autó oldalon szétvágni, tehát jól gondolod.

(#62850) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Nálam úgy van hogy van az opel csati abból jön egy isoba átalakító csati majd abból egy sonyba átalakító.Itt akkor ha a gyarit érintetlenül hagyom a másik kettőnél mindegyiknél el kell vágnom a sárga pirosat vagy elég az egyiknek?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=573IMG_20170923_071807.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=982IMG_20170923_071824.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=598IMG_20170923_071838.jpg

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.