Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) TJLavin válasza tboy93 (#45300) üzenetére


TJLavin
tag

Köszönöm a választ, akkor ez lesz a megoldás. Kalaptartós móka lett volna még esetleg, de ebből azt ki loett spórolva. :D

(#45302) kk831228


kk831228
addikt

Lenne egy ilyen: [link] Szerintetek?? :R :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45303) barack1997 válasza TJLavin (#45301) üzenetére


barack1997
senior tag

Ajtóba első szett kell, hátra meg csak láda, ha egyáltalán szükséges. Kalaptartó, mint benne is van a nevében, hogy kalapok tartására való, nem pedig ócska oválhangszóró tartókonzol. A vágatlan régi Swift kalaptartó egyébként ritkaság, 10 körül szoktak elmenni a kulturált állapotúak. :K

(#45304) tboy93 válasza TJLavin (#45301) üzenetére


tboy93
nagyúr

Merfoldekkel jobb megoldas mint a kalaptartoba rakni a hangszorot! Ami meg sokat szamit, az a renzgescsillapitas, erdemes kitomni az ajtot rendesen, azzal lehet jo sok melyet nyerni :) Majd toltok fel ide vagy linkelek kepeket nekem mi-hogy volt megoldva a suziban.

(#45305) tick válasza tboy93 (#45304) üzenetére


tick
aktív tag

Mivel érdemes kitömni? Mennyire lehet úgy hogy az alak is mozgatható legyen?

Everything that has a beginning... has an end

(#45306) tboy93 válasza tick (#45305) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lemezre kell ragasztani, az ablakot nem akadalyozza. Pl. Hanno protecto pf830 jo cucc. 2-2.5nm2 eleg a ket elso ajtora.

(#45307) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Pesten vagy itt a fórumon tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik autohifi szervizeléssel? Van 2 hangváltóm és az egyikben gyengébb a magas, ennek az okát szeretném kideríttetni :)

(#45308) kk831228 válasza tboy93 (#45306) üzenetére


kk831228
addikt

2nm-t rendeletem, 0,7 megmaradt... :B Kettő simán elég... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45309) Szabi0307 válasza kigoi (#45290) üzenetére


Szabi0307
csendes tag

Irigykedem! :DDD Gratulálok!

(#45310) imi314


imi314
senior tag

Üdv.

épített már valaki seat leon m1-be hifit?

befér előre a kicx 6020pro,kiemelővel úgy,h ne kelljen a gyári ajtókárpitot kivágni?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#45311) Daywalker válasza kk831228 (#45302) üzenetére


Daywalker
addikt

Az a láda egy volt kollégámé, abban biztos lehetsz, hogy nincs rommá hajtva és jó állapotban van. Hallani sajnos nem hallottam.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#45312) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Lehet hülyeséget kérdezek, de olyan témában lenne szükségem segítségre,hogy például egy Logitech x530 vagy 540 et esetleg valami közép minőségű 2.1et belehet e applikalni az autóban ugy ,hogy akar a fejegyseggel összekötném?
Ha lehetséges akkor hogy kivitelezhető ?(Azt megoldanám h ne látszódjon )
Illetve 5.1 nel meglehet ugy oldani hogy mind az 5 hangszóró szóljon egSzerre es a melynyomo is működjön ?
Vagy ha 5.1 nel ez nem lehetséges akkor 2.1nel megoldható ez ?
Mik kellenek hozza ?

Esetleg ha nem annyira megoldható ez akkor tudtok ajanlani jo árban valami 4+1(sub) hangszórós hangrendszert? Nincs nagy elvárásom csak ,hogy megse a 2x10centis f*s recsegjen benne :). 2000-es suzi swiftbe tennem ebbe meg bőven elég lehet a fent felsorolt hangszórók vagy kisebb "belépő " hangcuccok amit ajanlotok. Következő autómba majd komolyat rakok.

Elore is köszi.
Üdv : Robi.
:R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#45313) kigoi válasza Szabi0307 (#45309) üzenetére


kigoi
senior tag

Köszi
Tegnap meg én irigykedtem egy kis találkozón,HS28VOL 2.5khz-től indítva olyant szólt hogy mondom ez nem igaz.
Félelmetes hogy mit tud,azt hiszem nem fogok nyugodni még nem veszek egy olyan magassugárzót, de majd jövőre csak.

(#45314) kk831228 válasza Daywalker (#45311) üzenetére


kk831228
addikt

Az nagyon jó... :R ;)

kigoi Akkor mi lesz a focal-al...?? ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#45315) kigoi válasza kk831228 (#45314) üzenetére


kigoi
senior tag

Melyikkel ami kikerült vagy ami most van bent kr2?
Ami most van bent annak magasa majd pihen,a mélye pedig együtt ténykedik majd a 28vol-al.
Én a 80prs-nak hála ott vágok és olyan meredeken ahol én akarok,hangszórónként tudok hangerőt állítani bár tegnap megtanultam hogy jó idő korrekciózás ezt is megoldja.
Szóval gyerekjáték össze hozni a 28Vol-al majd.

(#45316) Szabi0307 válasza kigoi (#45313) üzenetére


Szabi0307
csendes tag

Te a TNP-det hány MHz-től indítottad? Tegnap én is játszadoztam a processzorral és nem igazán tudtam meddig merjem leengedni. Érdekelne, hogy a mélyközepedet is hogy vágtad!

(#45317) kigoi válasza Szabi0307 (#45316) üzenetére


kigoi
senior tag

4khz-től van indítva,alatta 18dB/oct vágva,polaritás helyesen vannak,közép sugárzók 3.15hz-en vágva 12dB/oct -val és polaritás fel van cserélve.

Még a bal magassam gyári tartójának a dőlés szögében van így ő még az autó közepére néz nem rám de már most is van szerencsére a színpadnak mélysége is nem csak szélessége.
Valamelyik nap meg szakítok rá időt és megcsinálom.

(#45318) Szabi0307 válasza kigoi (#45317) üzenetére


Szabi0307
csendes tag

Most lenne egy hülye kérdésem! :) Ha a magas 4 KHz-től van indítva, a mélyközépet meg 3,15 KHz-ig engeded el, akkor a köztes hiányzó frekvencia nem hiányzik a hangzásból?

(#45319) kigoi válasza Szabi0307 (#45318) üzenetére


kigoi
senior tag

Egyáltalán nem
Azelőtt a közép 4ig volt engedve mert én is azt hittem így kell és 18al vágva,mondták hogy menjen lejjebb és 12vel vágva.
12nél ugye fázis fordulás van 6dB/octávonként 90fok a fázis eltolás.
Így őt fel kellet cserélni,sokkal jobb lett (persze idő korral egyből utána kell menni) és abszolút nem hallani hogy a kettő pont közti frekvenciák halkulnának.
A mélyközép egyébként is grafikon szerint 3500hz körül kiemel 4ig, talán az is hozzá tesz de alapból ugye a vágás nem olyan hogy a beállított frekvencia felett kusba van a hangszóró,pusztán csak halkul.
3000Hz 12dB/oct ugye annyit tesz hogy 6dB-t esik a hangereje 4500hznél,12dB esik a hangereje 6000hznél,24et 12000hznél.
Azt kell ugye eltalálni hogy pont jól érjenek össze a keresztezések,ne legyenek fázis hibák,ne húzza el egyik sem a másik hangját és ez nem úgy lesz meg hogy azonos frekin vágjuk a magasat és a mélyet.

(#45320) tboy93 válasza roberto211 (#45312) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elso korben vennek egy fejegyseget (pio mvh170ui), aztan kiemelogyuru az ajtora es egy 16.5cm-es komponens szett (audio system mx165), utana ajtot kiszigetelni (hanno protecto pf 830 kb. 2nm2). Aztan mehet egy erosito (4 csatis, pl. macrom, signat, kicx, phoenix, rockford, rodek), normalis kabelezessel (nem tescos "egybekabelszett"), vegen pedig egy láda (pl. roki).

Ez mar egy korrekt beleposzint :)

[ Szerkesztve ]

(#45321) roberto211 válasza tboy93 (#45320) üzenetére


roberto211
őstag

Es ez igy összegből mennyire jönne ki kb ? Mert ebbe a suziba nem akarok 100ezres cuccokat beépíteni :D
Majd következőbe.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#45322) kigyasz1 válasza roberto211 (#45321) üzenetére


kigyasz1
csendes tag

Ez,ha mindent magad csinálsz akkor egy százas alsó hangon,bár szerintem abból nem jön ki.

(#45323) tboy93 válasza kigyasz1 (#45322) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igy van, de en mar ez alatt nem kezdenek hifit epiteni.

Robi, en is lassan 1 eve vasarolgatom ossze az alkatreszeket, nem kell megvenni mindent egyszerre :) Azt meg ugye mondanom sem kell, hogy az autohifi mobilis, siman atpakolhatod a kovetkezo autodba.

(#45324) roberto211 válasza tboy93 (#45323) üzenetére


roberto211
őstag

Na jo de lehet mire megvennem aprodonkent addigra mar uj kocsim lenne :D
Viszont igazad van , kiszedheto simán akkor meg így tényleg nincs para.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#45325) mivamma válasza kigoi (#45319) üzenetére


mivamma
senior tag

Ezt a tudást keresem itt a fórumon :R
Remélem pesti vagy. Ha igen kaphatok egy telefon számot?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#45326) kigoi válasza mivamma (#45325) üzenetére


kigoi
senior tag

Hú ezt nem nevezném tudásnak,gyenge kezdő kategória,level 1 inkább, de tényleg sokat megtudtam a tegnapi találkozón.
Nem vagyok pesti,Borsod megyei vagyok,akik pedig tegnap oktattak ők meg Debrecen,Hajdúböszörmény vonalon vannak.
Halottam tegnap egy kis rapor 6ot,olyan jól egészít ki hogy az valami hihetetlen.
Ha gondolod utazz le a következő találkozóra,segítő készek nagyon,füllenek ,állítgatnak,tapasztalatot osztanak meg ami nem kicsi nekik.
Megéri hidd el.
Ha érdekel meg hívlak a csoportba ahol értesülhetsz ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#45327) mivamma válasza kigoi (#45326) üzenetére


mivamma
senior tag

Megköszönöm a meghívást! Aztán még bármi is lehet.....

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#45328) LógaGéza válasza kigoi (#45326) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is elfogadnék egy meghívást, igaz békési vagyok, de akár még ha olyan kedvem támad, lehet elmegyek én is. Ide már úgyis tudás kell inkább :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45329) kigoi válasza LógaGéza (#45328) üzenetére


kigoi
senior tag

Írtam pü.

(#45330) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szétszedtem a KAP43-am, hátha látok benne valamit a minimális elektronikai hozzáértésemmel - hát láttam is:

Az első a bemeneti panel, a második a szabályzó panel. Pár helyen fel van pattanva a NYÁK... Most nem tudom, hogy direkt ilyen-e (erősen kétlem), vagy hogy mitől pattanhatott fel - félek, ha összeforrasztom, akkor többet ártok vele, mint használok.

Nem tudom vannak-e elektronikában járatos emberek erre fele, szerintetek mit csináljak? Tudom, hogy ebből szinte lehetetlen megmondani, mivel látni kéne, hogy mi hova megy, de hátha :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45331) tboy93 válasza LógaGéza (#45330) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kuld el postan Gombinak :P

(#45332) KriszXJR válasza tboy93 (#45331) üzenetére


KriszXJR
tag

RCA gnd pontok, nyugodtan összeforraszthatod. Testelést nézd át!!

(#45333) Szabi0307 válasza kigoi (#45319) üzenetére


Szabi0307
csendes tag

Köszönöm! Ezt korrektül megfogalmaztad! Mindig tanul az ember!

(#45334) geza844


geza844
aktív tag

Na van ám bajom...

Én már azt hittem, hogy csak a remote szálat kell megfelelően bekötnöm, és kész vagyok. Vagyis jöhet a beállítás. De nem....

Szóval már a remote szál bekötésénél is volt problémám, mert egymásnak ellentmondó dolgokat találtam neten az ISO csati kiosztásáról, és az egyetlen közös pont az a kapcsolt 12V volt, így erre kötöttem. Jó is lett, gyujtáson kapcsol az erő, szuper, így nem kell mindig szétcsavarnom a bizti házat.

Aztán egyszer csak elhallgat a mély, mondom mi a f.sz?? Hátramegyek megmozgatom, megszólal, vakarom a fejem, megint elhallgat, ne mondom, egy fasza kontakt hiba valahol belül (ugye aktív mély). Otthon szétkapom, hátha látom és valami egyszerű dolog. Nézegetem, ááá, hát én ezt már javítottam egyszer! Már el is felejtettem, mert már sok éve nálam van a kis láda. Olyan faszán megcsinálták, hogy az RCA csati a panelbe van forrasztva, de nincs tehermentesítve a nyák, így amikor bedugom a csatit, közvetlenül a nyák-ot nyomom, és már jó rég óta van emiatt rajta egy felszakadt forszem (ezt javítottam annó egy áthidalással), most meg az egyik RCA csati lába szakadt ki a furatból. A forszem a helyén, az ón is szépen fel van futva, csak a láb mozog benne, és mindez egy vagy 1cm széles vezetősávon úgy, hogy a közelébe sincs más alkatrész. Hát gondoltam, odaérintem a páka végét, aztán kész is vagyok. így is tettem, teljesen jól nézett ki a dolog, az RCA lába már nem mozgott, összerakom, bekapcsolom, erre kinyomta a 25A-es biztit... tartalék biztim nem volt, mérgembem beállítam a garázsba, és aznap rá se nétem már...

Másnap mély ki, szétkaptam megint, hogy látok e valamit, de nem. Minden jól néz ki, nem tudom elképzelni, hogy hogyan csinálhattam zárlatot, majd tesztek bele egy biztit, hátha működik. Gondoltam akkor már elrakom a csomagtartóban a kábeleket szépen, hogy alig látszódjanak, egész szépen meg is sikerült csinálni, vissza a tekertem a biztit, erre észreveszem, hogy a mély pozitív kábele még nincs jó helyen, át kell fűzni egy másik kábel alatt, így kikötöttem (persze áram alatt), és olyan ügyes voltam, hogy sikerült letestelnem a nyomón valahol... rögtön egy hangos pukkanást hallottam az első szettből, amin nagyon meglepődtem, mert ugye nem babráltam az első szett erősítőjével, csak a nyomóval, aztán visszaraktam a nyomó pozitív kábelét a helyére, fülelek... hát zúg az első szett, mondom WTF??? Kimászok hátulról, beülök előre, zúg... fejet bekapcsolom, zene szól, de ha lehalkítom hallom a zúgást... fasza... gondolkozok... az első szett erősítője teljesen be volt kötve, áram alatt volt, be is volt kapcsolva, és akkor a nyomó pozitív kábelét egy fél pillanatra letesteltem. Az erő ebből annyit vehetett észre, hogy addig a fél pillanatig leesett a tápfeszültsége, aztán vissza. Ezt ennyire zokon vette volna? Az ANL nem ment ki.

Megint berágtam rá (vagy inkjább magamra, amiért ilyen hülyeséget csinálok, hogy áram alatt szedem le a pozitív táp kábelt), aztán gondoltam beállíok a garázsba, ráhagyom... motor indít, brutális (!!) generátorzaj!!! Úgyhogy megint tekerhettem szép a biztiházat... pedig a vezetétkek olyan szépen vannak hátul, hogy öröm ránézni... majd járó motornál megmozgatom őket, hátha van olyan állás, ahol elhallgat...

(#45335) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Rainbow CS230 szetthez tudnátok ajánlani egy normális 2 csatornás erősítőt? Vagy ha nem is konkrét típust de, hogy merrefelé nézegessek. A technikai paramétereket látom de ugye a gyártó se mindegy. Természetesen nem MNC és társai kategóriában nézelődök.

köszi!

(#45336) tboy93 válasza vasi89 (#45335) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem a steg qm vagy aq szeria passzolna hozza :) Ja es inkabb 4 csatisat nezz es hidalj 2-2 csatornat, azok jobban illenek a szettekhez.

[ Szerkesztve ]

(#45337) vasi89 válasza tboy93 (#45336) üzenetére


vasi89
addikt

A kevés hely miatt gondoltam 2 csatornásra de, ha inkább a 4 csatornásat javasoljátok akkor kigondolom hova férhet mert van már benne 1 a mélyeknek az pedig elég hosszú és egy 4 csatornás már nem fért el mellette ezért is nem került bele eddig komolyabb szett előre de aztán most jött ez :) Konkrétan néztem én már erősítőket többek között a Steg-et is viszont ezekről mit gondoltok?

Solid Audio , a mélyekhez is ez a fajta van csak az MS26, nekem tökéletesen megfelel. Vagy esetleg Kicx? Amit úgy tudom ugyan ez csak már más a neve. Esetleg még a Hifonics-nak is vannak ilyen kisebb erősítői. Alpine, JBL, GroundZero nem igazán ajánlatos?

(#45338) tboy93 válasza vasi89 (#45337) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezek kozul talan a solid, hifo kozul valasztanek, a kicx, jbl, gz-t annyira nem eroltetnem. Az alpine erok jok nagyon, csak nem biztos hogy passzolna karakterben.

(#45339) KriszXJR válasza vasi89 (#45337) üzenetére


KriszXJR
tag

Van egy kis méretű 2csatornás Cadence A4000+ -om. Minősége Zed Audio....

(#45340) Macsjoz


Macsjoz
tag

Sziasztok !
Szegeden van valaki vagy esetleg tudtok valakit aki tud átalakítani ajtókárpitot igényesen és nem horror áron ?

Előre is köszönöm a válaszokat !

(#45341) LógaGéza válasza tboy93 (#45338) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mi a baj a Kicx-el? Van olyan jó, mint a Solid Audio :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45342) vasi89 válasza LógaGéza (#45341) üzenetére


vasi89
addikt

Én is kérdezni akartam mert úgy tudom a Solid-ból lett Kicx.

KriszXJR: köszi az ajánlatot egyenlőre még gondolkodom mi legyen. De ezt is felírtam a lehetőségek közé :)

(#45343) mandras81 válasza kigoi (#45326) üzenetére


mandras81
senior tag

Én is szemezek a Raptorral, csak attól tartok, hogy országúti tempónál már kevés lehet, amit nyújt... Gondolom, ti is álló motornál hallgattátok, ugye?

(#45344) kigoi válasza mandras81 (#45343) üzenetére


kigoi
senior tag

Igen,viszont nem is ment maxon a raptor,vissza volt halkítva.
Mondjuk nem mindegy milyen autó,sedánba nem lenne olyan jó.

(#45345) mandras81 válasza kigoi (#45344) üzenetére


mandras81
senior tag

Egy dupla láda lenne jó Raptor-okkal, aztán lehetne csapatni a metált, csak annyit nem szívesen költenék mélyszekcióra. :))

(#45346) kigoi válasza mandras81 (#45345) üzenetére


kigoi
senior tag

A raptorok jók lennének rád de lehető legnehezebb stílust szeretnéd amihez nehéz jó szettet találni aminek fekszik a metál és nem folyik össze a basszus gitár pl.

(#45347) LógaGéza válasza KriszXJR (#45332) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na megcsináltam a forrasztást (nem bíztam a kezemben, inkább UTP kábel szálakkal forrasztottam át a szakadt felületeket). Ma beraktam, és láss csodát - megszűnt a generátorzaj :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45348) ValeRossi


ValeRossi
csendes tag

Szerdán kipróbálom, meghallgatom a fb-on hirdetett Phase Rs4-et! Német fórumokon dicsérgetik, közületek hallott már vki ilyet, vagy márkán belül más erősítőt! Milyen minőséget képvisel általánosságba ez a márka?

(#45349) ValeRossi


ValeRossi
csendes tag

runner 125:
Az egyedi mélyládádhoz mennyi üvegszál, és műgyanta kellett kb. ? Következő projectem az lesz, csak szabit kell még hozzá intéznem, és szeretnék addig összeszedni hozzá mindent!

tboy93:
Ha jól sejtem te otthon vagy a Kenwood fejek terén. Bt53u-m van egy kis ideje, és szégyen-nem szégyen, nem igazán boldogulok az időkorr-ral! Tudnál tanácsot adni? Vagyis inkább elmagyarázni, h h számoljam/mérjem a hsz.-k távolságát! Jelen felállásban simán csak kimértem a fejemtől való távolságot, utána pedig finom hangolás néven bele-bele piszkálgatás, ami mindmáig tart! Tehát balodal:93 cm, jobb:124, sub: 170! Nehogy félre értsd, nem a számokra vok kíváncsi :DDD , hanem a szisztematikájára!

[ Szerkesztve ]

(#45350) tboy93 válasza ValeRossi (#45349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Keni fejem van, de sajnos nem idokorros. Ebben sajnos nem tudok tanacsot adni, egyetlen egyszer lattam PiciPetit idokorr-t allitani, o nem centizett, hanem teszt cd segitsegevel "fülre" allitotta a dolgokat. Korabban hallottam olyat is, hogy centivel lemertek a fultol valo tavolsagat a hangszoronak, bar ez ket emberes melo es nem tudom mennyire pontos :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.