Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) #48613632 válasza Kamikazeman (#44500) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia
Az appradio-t én is nézegettem, illetve olvasgattam róla. Tulajdonképpen egy extended display, kell hozzá teló mindenképp. Nekem nem gyerebe.

Elvárásaim? ... hmmm ... elég tanácstalan vagyok, mivel még nem volt ilyen jellegű készülékem. Elvárásaim nincsenek, biztos vagyok benne, hogy jó döntés lesz, akármelyiket is választom. Így inkább csak a jobb döntést szeretném meghozni. De van pár elképzelésem azért, nem fontossági sorrendben ;)

- DVD és divx lejátszás, de jó lenne mellé mpg, mp4 is, bár nem létszükséglet.
- Aránylag jó hangzáskép, az eredeti hangszórókkal is. Ezt a gyári Becker CD meglepően jól hozta, és azt gondolom, hogy mind a 4 teljesíti az ilyen jellegű elvárásokat.
- Frissíthető navigációs térképek, POI-k, speed kamerák. Most az megint érdekes kérdés, hogy melyik, piacon lévő navi a "legjobb"?
- BT, telefonkihangosítás, handsfree üzemmód, Android támogatás, audio streaming telefonról, BT eszközről. Fontos a BT eszköz beavatkozás nélküli kapcsolódása a készülékhez, a gépjárműbe történő beszálláskor.
- Design
- Rear view kamera kezelése, esetleges későbbi beszerzés, illetve beszerelés lenne. Illetve RW kamera használata menet közben, esetleg adatrögzítés.
- DAB ill DAB+ illetve fogalmam sincs, még nem hallgattam DAB rádiót, de kiváncsi vagyok.
- Hívások kezelése, zenehallgatás, navigáció használat egy időben, esetleg zene a navi térkép használata közben, és egyéb media multiprocessing, taskok kezelése. (?)
- Beépített merevlemez, SSD, vagy memória.
- Külső távirányító lehetősége, opcionális headrest képernyők. (Utólagos beszereléssel)
- ODB-II BT eszköz érzékelése, beavatkozás, hibajelzés, diagnosztika, motorkarakterisztika, reset. (Na, ez tényleg jó lenne, és tudom is, hogy van, de azt sajna nem, hogy mely készülékek tudják ezt)
- Ezeken belül bármi használható feature

Hát, kb ennyi. :R Ám pontról pontra nem szeretném meghatározni, hogy mit tudnak, esetleg mit nem ezek a készülékek a fenti opciókból, mivel egyik sem létszükséglet. Csak ha már a felsőbb régiókból választanék, szeretném kikérni hozzáértők véleményét. Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#44502) geza844


geza844
aktív tag

Na megjött a típusspecifikus MDF kiemelő gyűrű, íme:

Jó, gondolom már láttatok ilyet, de én csak most először :) és gondoltam megosztom, hogy a tme.eu-ról rendeltem, mindennel együtt 4050 Ft-ba került, és itt bárki találhat az ő autójához megfelelő MDF kiemelőt.

Más helyen még szállítás nélkül is többe kerül. De persze így sem olcsó.

Amúgy marha jó lenne, ha egyetlen webáruházból lehetne rendelni mondjuk ilyen MDF kiemelőket, meg pl. Hanno 830-as szigetelőt, meg mondjuk hangszóró gyúrmát / butil szalagot, meg minden apróságot, ami úgy kellhet... tudom vannak ilyen webáruházak, de ott miért drágább minden? És nem csak az árról van szó, hanem a szállítási költségről is. Mert sok helyről meg ezért drága rendelgetni, gyakran már nem azért nézegetek OLX-en használtan, mert drága lenne újan, hanem mert nem akarom kifizetni a 2000 Ft-os futár költséget... :( ... mondjuk ha 5 helyről rendelek, akkor 5-ször 2000 Ft, az már nem mindegy ám... legalábbis low budget projektnél...

[ Szerkesztve ]

(#44503) opeter70 válasza geza844 (#44502) üzenetére


opeter70
senior tag

Azt hogy sikerült 4000 ft-ért megvenni?
Én az általad linkelt oldalon (nettó) 5-600 ft-ért látom darabját.
[link]
[link]

De máshol is tudok 1500 ft/pár áron: [link]
Egyébként szerintem egy asztalos is megcsinálja egy ezresért darabját.
Csak gondoltam szólok...

(#44504) geza844 válasza geza844 (#44502) üzenetére


geza844
aktív tag

Egyébként miért van a furatok egyik oldala bemarva egy süllyesztett fejű csavar számára? Erre nem közvetlenül a hangszóró megy? Mert akkor tök felesleges az a kis süllyesztés.

(#44505) runner 125 válasza #48613632 (#44499) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha jól tudom ezek közül csak az Alpine támogatja az IGO-t, ha számít a navigációs képesség is és rászánod ezt a pénzmagot, én azt választanám.
Ebben a körben keresgéltem fél éve én is, de br. 450k-t nem akartam csak a fejre kiadni, 100k környékére szabtam meg a fejegység határát, így maradt a használt vonal. Végül egy Kenwood DNX7200-at választottam, legalapvetőbb dolgokat (USB, mp3, tolatókamera, DIVX, GPS,stb..) az is remekül tudja, akkoriban erős középkategóriás fejnek számított, hasonló áron mérték, ugyan ha nem is IGO-t, de Garmin navit támogatja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44506) geza844 válasza opeter70 (#44503) üzenetére


geza844
aktív tag

Azt az oldal én is néztem, de ott még rájön 1200 Ft szállítás, és úgy már 2700 Ft.

Én ezt vettem: http://www.tme.eu/hu/details/mdf-d.14/mdf-anyagu-szerelesi-kellekek/4carmedia/#

Gyűrű: 1586 Ft + ÁFA (most pont akciósan 1346 Ft, hétfőn még nem volt akció, de mindegy)
Szállítás: 1600 Ft + ÁFA

Persze csak a végén vettem észre, hogy ezek nettó árak, de már túl akartam lenni rajta.

De most nézem, hogy azon a két linken, amit küldtél, az egyik 695 Ft + ÁFA, a másik meg 584 Ft + ÁFA.

[ Szerkesztve ]

(#44507) Osynho válasza geza844 (#44506) üzenetére


Osynho
addikt

Keresel egy boltot, ahol tudnak rendelni a tme-ről és nincs szállítási díj. Vicc pénzekért szoktam venni dolgokat a bolti árhoz viszonyítva.

(#44508) geza844 válasza Osynho (#44507) üzenetére


geza844
aktív tag

Hmm, nem is rossz ötlet, lehet, hogy a környéken lévő kis elektronikai alkatrész boltok onnan is rendelnek cuccokat, és akkor lehet, hogy ezt is be tudták volna nekem rendelni. Jólvan, akkor legközelebb majd ezt is észben tartom, de addig is a többiek hátha tanulnak az esetemből.

(#44509) Daywalker válasza geza844 (#44502) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos az enyémhez csak 130-ashoz való kiemelőt adnak pedig gyárilag 165-ös van benne. Én inkább gyártottam:))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44510) mandras81 válasza mandras81 (#44465) üzenetére


mandras81
senior tag

Sziasztok,

ha esetleg a korábbi hozzászólásomban szereplő "Hangcsillapítás" és "Kábelek" szekciót valaki véleményezné, azt megköszönöm! :D

(#44511) Osynho válasza geza844 (#44504) üzenetére


Osynho
addikt

Valamivel csak rögzíteni kell az ajtóra, ha meg kilóg a csavar feje, hogy teszed rá a hangszórót? :D Festeni kell a karikákat, ha nincsenek, elég könnyen málik. Nálam a cucc kiszerelésekor a hangszórón maradt a karika felső réteg. :) Legközelebb alaposabban lekezelem.

mandras81: Szerintem felmelegítve be fog menni mindenhova a Hanno. Kerékívek, egyéb helyek zajcsillapításával nem szenvednék, a világ összes pénzét el lehet verni erre, és kétes a végeredmény. Egyszerűbb venni egy csendesebb autót. Nem ismerem azt a hangszórókábelt, de azért a 210ft-os ár gyanúsan olcsó. Használtan nincs valami? Kácsa, Cordial, Gladen is kedvelt márka. A váltót inkább a műszerfalba tenném, így spórolhatsz a kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

(#44512) opeter70 válasza geza844 (#44504) üzenetére


opeter70
senior tag

Azért van süllyeszett furat, hogy először azokon keresztül felcsavarozod az ajtóra a kiemelőgyűrűt, majd a hanszóró rögzítésének fúrsz rajta külön furatokat.
Így nem kell átmenőcsavarral odafogatni a hangszórót, aminek számos előnye van:
Pl. így nincs közvetlen fémes kontaktus a hangszórókosár és az ajtófém között, valamint ha esetleg ki kell venni a hangszórót, akkor nem kell vele együtt levenni a kiemelőgyűrűt is, nem kell újratömíteni alatta, stb...

Egyébként a kiemelőgyűrű készítéshez kell valami használt bútorlap, egy dekopírfűrész, meg egy kis kézügyesség. Nem lesz olyan szép a vágási felület, mintha ipari géppel vágták volna, de a célnak megfelel és olcsó :) Én egy kiselejtezett szekrényajtóból gyártottam a kiemelőgyűrűimet, mert nekem egészen speciális méret kellett.

(#44513) Daywalker válasza mandras81 (#44510) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja semmi, rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44514) geza844 válasza Osynho (#44511) üzenetére


geza844
aktív tag

Gondoltam egyszerre rögzítem az ajtóra a hangszóróval együtt, az nem jó megoldás? A hangszórón lévő számos csavarhelyből ugyanis 4 db pont a kiemelő lyukaira esik. Minek akkor külön rögzíteni a kiemelőt az ajtóra, a hangszórót meg a kiemelőre? Vagy azért van a besüllyesztett csavarhely, hogy ha netán nem este egybe a hangszóró felfogatási pontjai a kiemelőjével?

Az enyémek "impregnált, lakkozott" kivitelűek a tme.eu szerint. A lakkot látom rajta, az impregnálás mit jelent?

(#44515) geza844 válasza opeter70 (#44512) üzenetére


geza844
aktív tag

A közvetlen fémes kapcsolat a hangszóró és a kosár között milyen hátránnyal jár?

(#44516) opeter70 válasza geza844 (#44514) üzenetére


opeter70
senior tag

Pl rezonancia.
De amit másodjára írtam, hogy ha ki kell venni a hangszórót, akkor a gyűrűnek mindkét oldalát újra kell tömítened, ragasztanod.
Valamint mi lesz akkor, ha esetleg olyan hangszórót veszel, aminek nem stimmelnek a futratai?

[ Szerkesztve ]

(#44517) geza844 válasza opeter70 (#44516) üzenetére


geza844
aktív tag

Ja, hogy azért, hogy ne kelljen levenni a kiemelőt, ha leveszem a hangszórót? A "valamint" szó miatt azt hittem, hogy ez egy külön ok, a fémes kapcsolat meg más miatt rosz. Oké, ha csak ennyi, akkor én simán felfogatom átmenő csavarral.

(#44518) geza844 válasza opeter70 (#44516) üzenetére


geza844
aktív tag

Ha olyat veszek, aminek nem stimmelnek a furatai, akkor felrakom kölün csavarral a kiemelőre, nem probléma. A rezonancia viszont már nem vicc, akkor mindenképp csavarozzam külön a hangszórót az MDF-be? Gondolom óvatosan kell vele bánni, mert kicsit porózus anyag, és ha beleszakítom, cseszhetem.

(#44519) Osynho válasza geza844 (#44514) üzenetére


Osynho
addikt

Hogyhogy pont a lyukra esik? Gondolom kör alakú a mélyközép, így forgatható. :D Sőt, a kiemelő is kör alakú.

[ Szerkesztve ]

(#44520) opeter70 válasza geza844 (#44518) üzenetére


opeter70
senior tag

Sosem csavaroztál még még bútort (bútorlapot)?
Ott sem szakad bele, ha nem állat módon húzod meg.
De most olyan apróságon vitatkozunk, hogy nem éri meg a billenytyűkoptatást. 4 db 3,5x20-as pozdorjacsavar az egész.
De ha gondolod csináld nyugodtan átmenőcsavarokkal. Csak majd ne csodálkozz, ha a csavar behúzza a hangszórkosár lemezét a süllyesztékbe és szép kúpos lesz... Ha meg öntvénykosarad van, az még el is repedhet, mert pont a csavar feje alatt nincs alátámasztás.

Elfogytak az érveim :)

(#44521) geza844 válasza opeter70 (#44520) üzenetére


geza844
aktív tag

Csak ennyit tudsz?? Nincs több érv??? :DD Ne parázz, én már az előző hozzászólással is meg voltam győzve :) De tudod, aki még nem csinált ilyet, a akárhol elcseszheti. Én meg nem akarom elcseszni, így inkább kérdezek. Aztán hátha még másnak is jól jönnek a válaszok.

(#44522) mandras81 válasza Osynho (#44511) üzenetére


mandras81
senior tag

Mivel biampolni akarom a szettet, így a váltó előrehozásával sem nyernék semmit...

Nem vagyok benne biztos, hogy a 200 Ft-os és mondjuk a 400 Ft-os (ez a plafon, amit ki akarnék adni) kábel között minőségben akkora különbség lenne. :F

A zajcsillapításról hasonlóan gondolkozom, csak gondoltam, hátha mégis számít valamit... :))

[ Szerkesztve ]

(#44523) Osynho válasza mandras81 (#44522) üzenetére


Osynho
addikt

Ja, hogy eldöntötted, hogy biamp. Akkor nyilván mindegy, hogy hol a váltó.

(#44524) #48613632 válasza runner 125 (#44505) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, köszi a választ. Hát, az Alpine csúcsa ez lenne
Igazából meg tudom venni, mert van rá részletfizetési lehetőség, de nagyon meg kellene magyaráznom. :DDD
Kérdés, kapok e annyival többet? Csalódni nem fogok benne, az biztos, de nem feltétlen ez lenne az optimum. Hmmm, továbbra is tanácstalan vagyok ... :F

(#44525) mandras81 válasza Osynho (#44523) üzenetére


mandras81
senior tag

Nem döntöttem el, de kipróbálni mindenképpen ki akarom, azt meg máshogy nem lehet...

(#44526) LógaGéza válasza LógaGéza (#44492) üzenetére


LógaGéza
addikt

UP!
Zajra valaki?
Gondoltam, hogy keresek random RCA-t, kihúzom középen levegőben, akkor legalább kiderül, hogy az-e a ludas...
Erősítőhiba okozhat ilyet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44527) kigyasz1 válasza geza844 (#44514) üzenetére


kigyasz1
csendes tag

Az impregnálás a fa alapozását jelenti,pontosabban beeresztésként tanították az iskolában.
A lényege,hogy az adott fát le kell ápolni gombásodás és kártevők ellen pl.:szú.
Mivel jelen esetben mdf lapról beszélünk ezeknek érdemi jelentősége nincs,mindössze annyi,hogy a nyers lapot lekenték valószínűleg zsíros higítóval,hogy a lakk fényesebb legyen a felületen.
Fa impregnálást akkor szoktunk alkalmazni,mikor egy adott fa felületet pácolni,lakkozni szeretnénk,hogy látszódjanak a fa erei,ilyenkor kell az impregnáló anyagot felhordani először,hogy megvédje a fát és sokáig szép egészséges legyen.

(#44528) Osynho válasza mandras81 (#44525) üzenetére


Osynho
addikt

De, előre húzod az erősítőt. :D

(#44529) mandras81 válasza Daywalker (#44484) üzenetére


mandras81
senior tag

Még valami eszembe jutott, bár lehet, hogy hülye kérdés: te mivel simítottad oda a Hanno-t melegítés után? Vagy, csak kézzel rányomkodtad? :))

[ Szerkesztve ]

(#44530) kk831228


kk831228
addikt

na nem sokára érkezik egy bt 92... Majd jérek egy kis helpet beállítgatni... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#44531) Daywalker válasza mandras81 (#44529) üzenetére


Daywalker
addikt

Kézzel. Túl van lihegve ez a hengerezés. Na meg vegyen hengert 4 ezerért akinek két anyja van.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44532) Osynho válasza mandras81 (#44529) üzenetére


Osynho
addikt

[link]

kk831228: Írj majd, bár nem biztos, hogy emlékszem mindenre. :U

(#44533) zsolt19900 válasza Osynho (#44532) üzenetére


zsolt19900
őstag

oooo hát esetleg leírhatod nekem is :D igaz még nem lett bekötve aktívra, de ha van valami csinadrattája ami kimutatja a foga fehérjét, akkor azt belövöm nálam is :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#44534) LógaGéza válasza LógaGéza (#44526) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na megtettem, ha már úgyis le van bontva a középkonzol. Egy RCA-t kihúztam középen, bedugtam a fejegységbe, és az erősítőbe - ugyanolyan zaj mint eddig, nem is gyengült. Kihúztam a fejegységből, ha hozzáértem az RCA dugóhoz, vagy valami fémhez érintettem, már megvolt a zaj - igaz halkabban (minő meglepő :D).
Utánna próbaképp átdugtam a másik két sávra az RCAkat (eddig a magasokén volt, ugye ott hallatszik a legjobban), és igaz, hogy a mélyközepek sávjára volt dugva az RCA, mégis megjelent a zaj a magasokon...
Egyre jobban kezdek gyanakodni, hogy olcsó húsnak híg a leve, és az erősítőm szar...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44535) gabber01 válasza LógaGéza (#44534) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt a legegyszerűbben kizárni egy másik, akár kölcsönerősítővel lehetne.
Ezek a generátorzajok egyébként tetű dolgok.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44536) LógaGéza válasza gabber01 (#44535) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerencse, hogy van vagy 3, ugyanis a környéken senkit nem ismerek aki normálisabban autóhifizik :U
Átkötöttem a mélyen lévő MS2-be és nincs zaj... Direkt kipróbáltam, hogy járó motor mellett átdugtam az RCA-t a Kicxbe, akkor volt zaj a bal magason, vissza a MS2-be és nem volt zaj a jobb magason... Valami zavarszűrő mehetett ki?
Ismertek valami jó szakit, aki megnézné? Csak akkor, ha vállal postázást is! :D Bár lehet megunom és megveszem a SA164-es Soundstreamet Bass Lacitól, csak nem akarok többet költeni egy darabig :W

Most egy olyan öszvér megoldáson gondolkodom, hogy rákötöm a Kicxre a mélyet és a mélyközepet, az MS2-re meg a magasokat... Bár ez nem a legszebb megoldás...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44537) gabber01 válasza LógaGéza (#44536) üzenetére


gabber01
addikt

Semmi baj nincs ezzel a fajta megoldással. Ez is egy fajt bi-ampolás. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#44538) LógaGéza válasza gabber01 (#44537) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi a segítséget, egyelőre így lesz :R
Mennyire szeretik az erősítők a kétféle ellenállást? A mélyközepek ugyanis 8Ohmra vannak kötve a magas/sub megy 4-es... Ebből nem lehet a baj?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44539) Daywalker


Daywalker
addikt

Na kesz vannak a magasaim. Epp meri a proci a dolgokat mikrofonnal. Egyet mar probaltam, az idokorrt durvan pontosan belovi, nem tudni hol a lada. Egyelore a frekimenettel nem voltam kibekulve, meg probalok par beallitast de egyelore a sotetben tapogatozom, hogy mit kene. Na meg jo lenne tudni a progi mit is allit valojaban meg, vagasokat? Asszem ez sem fel perces moka lesz.

MOD: na mára befejeztem, de nem vagyok elégedett. Csináltam egy mérést középen, szar lett ahogy van- harsog, nincs mély. Csináltam még egyet a vezetőülésen, egész jó lett, de túltolta a mélyeket a szetten, viszont a felső tartomány nagyon a helyére került. Többre nem volt energiám...komolyan mondom miért nincs valami kézi beavatkozási lehetőség? Az meg hogy nincs 64 bites driver és VMWare alatt kell XP-vel szopni, az vicc. Utána pedig a manual nem említi, hogy a mérés befejezése és a program bezárása után húzzam le a prociról az usb-t meg a mikrofont, addig nem lehet semmit csinálni vele mert multiEQ módban van...
Szóval van pár érdekes pontja, amit ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44540) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Csak kíváncsiságképpen, mennyiért lehet kapni olyan 2din-es fejegységet, amiben van GPS (ill. navigáció), és jó minőségű zenelejátszási képességekkel rendelkezik? Ha időkorrekció nincs is, legalább érjen fel egy 30.000 FT-os fejegységgel zene terén...

Néztem külföldi oldalakon is, de vannak kb. 50 USD-től 2000 USD-ig úgy, hogy a leírásuk és a külsejük is elég hasonló...

[ Szerkesztve ]

(#44541) runner 125 válasza Stehe (#44540) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hasznaltan 70-80k körül mar vannak egykor 3-400k-s fejek. Kenwood, Alpine, Pioneer..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44542) Stehe válasza runner 125 (#44541) üzenetére


Stehe
aktív tag

És konkrét típust tudsz mondani, ami érdemes lehet? Ill. a navi része azért legyen frissíthető...

(#44543) ghoszty


ghoszty
tag

udv!

segitsetek valasztani pls :U

Pioneer MVH-170UB

vagy

JVC KD-X220

[ Szerkesztve ]

(#44544) kk831228 válasza ghoszty (#44543) üzenetére


kk831228
addikt

Én pioból inkább" UI "végűt vennék 2 rca van rajta és majdnem ugyannyi... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#44545) runner 125 válasza Stehe (#44542) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem Kenwood DNX7200 van, Garmin alapú. Mindenképpen olyat keress, amelyik nagy térképgyártó (IGO, Garmin, stb.) szoftvert támogat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44546) tboy93 válasza Stehe (#44542) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem erdemes konkret tipust keresned, mert a hasznaltpiacon nem lesz tul nagy valasztek ilyen fejekbol :)

[ Szerkesztve ]

(#44547) LógaGéza válasza LógaGéza (#44538) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közben megcsináltam az említett felállást (KAP43-ra a mélyközép + mély, MK2-re a magasok), bár még mindig megvan a generátorzaj, de már a mélyközépből jön, és szinte csak akkor hallható, ha le van némítva a fejegység.
Tudtok ajánlani egy jó, hozzáértő szerelőt?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44548) tboy93 válasza LógaGéza (#44547) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mármint hibafeltárásra vagy erősítő szerelésre?

(#44549) LógaGéza válasza tboy93 (#44548) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerelésre... Sajnos ha bármely RCA-ra rádugok valamit, egyből jön a zaj a Kicxemből, még levegőben lógatott kábellel is - gyanús, hogy valamelyik zavarszűrő áramkör hallt meg. Amúgy is a Rear oldalon nem működik a hidalás, már azóta töprengem, hogy megkéne nézetni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44550) tboy93 válasza LógaGéza (#44549) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyértelműen Gombi kell neked, nem tudom a telefonszámát, de megpróbálom kideríteni neked.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.