Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) HabyRolika


HabyRolika
tag

én ezt tudtam ma összehozni a Kicx szettnek kiemelés a kárpitozás a szigetelés hiányában nem lett megcsinálva, illetve mert még rosszalkodik a balos záram :)

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20802) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Szerintetek ez a kábelszett megér ennyit?
[link]
(akinek nincs facebookja:
- 35-ös táp
- RCA
- ANL ház
- 1x100A ANL bizti
-> 12k)

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20803) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Corsa D-ben levő első hangszóróm vélhetően kiment,ezt szerintetek ki tudom otthon cserélni,v bizzam szakemberre? Ha jól tudom 16-os átmérőjű jár bele előre,hátra meg 13-as... Milyet tanácsoltok előre,olyan 10-12E Ft körül,ami szépen is szólna?? Az ovális,ha jól tudom nem fekszik bele,csak a kerek.... Ja és csak 4x 20 wattos a gyári erősitő,gondolom hiába veszek 40watt nál nagyobbat,úgyse fogja leadni.. És még egy kérdés,a corsának ismert,h elég szépen beépitett gyári hifije van,ezt,hogyan lehetne pótolni,más cd-s autórádióval..lényegébe a 4x 20 wattól erősebb teljesitmény szeretnék,mert ebbe semmi mély nincs,vagy inkább egy 4 csatornás erősitőt vegyek??
köszönöm

Közben találtam ilyet[link]. ezzel megoldhatnám,a Cd-s hifi vásárlást??

[ Szerkesztve ]

(#20804) zolikaDB válasza Remekelek28 (#20803) üzenetére


zolikaDB
veterán

- igen
- pioneer 1400ub
- audio system mx 165 vagy hertz dsk 165 a te barátod, fejről, erő nélkül is elég jól szólnak
- mind a 4x20, mind a 4x60 watt "kamu" egy fejnél; komolyabb fejekben nincs is végfok, ami ezekben van az nagyon max 4x10...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20805) sixer66


sixer66
senior tag

Lenne egy elég amatőr kérdésem, előre is bocsi :DD
Adott egy Magnat Topas 5.1 mély ládája.
Nah most Én ezt már nem használom házimoziként, mert van másik, viszont Nekem nagyon tetszik a hangja, elég szépen szól ahhoz képest, hogy nem nagy teljesítményű.Van a kocsiba egy Crunch erősítőre már rákötve egy Crunch CRB 300-as zárt mélyláda. Ez is szépen szól, viszont Én a bassreflexes ládákért jobban oda vagyok.Nos a kérdés annyi lenne, hogy ezt a Magnat subwoofer-t bele tudnám e szerkeszteni kocsiba, vagy csak magát a hangszórót érdemes e belerakni? Tudom elég kókány megoldás lenne, de sajnálnám nem kihasználni.

(#20806) profi91


profi91
tag

Srácok, kellene nekem egy kis segítség.

Adott egy Alfa 147.
Gyárilag Bose rendszerrel van szerelve, ajtónként 2 hangszóró(mélyközép-magas), illetve gyári mélynyomó.
Ugyebár ez csodát nem teremt, szóval csere az adott.
Hátsókat csak simán lekötöm, hagyom a helyükön.

Viszont!

Elölre betenném én a saját kis ESX Quantum QX6.2C szettemet, fejnek pedig menne az Alpine 9831R.
Erősítőnek van egy Ground Zero Titanium 4x90W lenne használva (amit még nem tudok, hogy hova tudok elhelyezni, valamit ötlet?)

Kérdés 1: az ajtajai kilehetnek szigetelve gyárilag, vagy inkább csontüresek? Szóval szigetelni mindenképpen kéne, igaz?
Kérdés 2: ez a szett, ezzel az erősítővel, kiszigetelt ajtóba mennyi mélyet tudhat?
Kérdés 3: mélynyomó úgy érzem fog kellene, mit javasoltok? Főleg elektronikus, meg mai dance, hiphop zenét hallgatok. Az se baj, ha lebontja a kocsit, de azért ne MNC/MAC/SAL/mariskanéni legyen... :)

(#20807) Remekelek28 válasza zolikaDB (#20804) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,de akkor,hogyan tudom a legjobb mély hangzást elérni,ezek a kis hangszórók képesek rá?? Azért szerintem van különbség a beépitett erősitők teljesitménye között,mert az előző kocsimba egy JVC cd-s lejátszó volt 4x 46 watt és lényegesen jobban szólt,mint a corsa gyárija....
Ezt a párost néztem ki...[link] [link] Namost,a magas hangsugárzó(csipogó,ha jól tudom) az vele jár és azt vajon a gyári helyére tegyem,vagy ragasszam valahova??

(#20808) shteer válasza profi91 (#20806) üzenetére


shteer
titán

1. max 1-2 bitulap van beragasztva, kell utólagosan szigetelni
2. ez csak kiderül ha kipróbálod, neked elég-e
3. kell. egy 25 v 30-as zárt-at a normálisabb fajtákból, én kickert fogok beújítani

..szerintem jónak tűnik

(#20809) shteer válasza sixer66 (#20805) üzenetére


shteer
titán

autóban nem fog jól szólni szerintem. keress inkább autóba illő megoldást, ha buffogtatni akarod a csomgatartót

..szerintem jónak tűnik

(#20810) profi91 válasza shteer (#20808) üzenetére


profi91
tag

Szigetelésnek milyen anyagot ajánlotok(linket kérnék hozzá esetleg)?
STP-ket nézegettem, de nem tudom mit érdemes. Azért nem a létező legdrágább megoldás érdekel. :D

Szerintem is kell egy nyomó, de inkább reflex ládába gondolkozok. Vagy hülyeség? :F
Meg hozzá való erősítő??? :F

(#20811) sixer66 válasza shteer (#20809) üzenetére


sixer66
senior tag

Nos a kérdés nem az volt, hogy ez jobb e vagy a kocsiba való jobb.Egyértelmű, hogy az egyik erre a másik arra lett kitalálva.Én csak azt kérdeztem, hogy bele lehet e szerkeszteni, de persze benne volt a kérdésben az "érdemes-e" szó is,tehát részben jogos a válaszod.Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy van akinek van ilyen megoldás a kocsiban, ha igen, milyen a tapasztalat?Amint mondtam van már bent egy zárt 30cm-es mélyláda, plusz 2x20 centis masszív ovál plusz 2x13 centis és 2x10 cm-es hangsugárzó és csipogó mellettük, mindez egy 1500w-os 4 csatornás erősítőre kötve.Jah és épp ezért szeretnék bassreflexes ládát, mert a zárt láda az ami üt, a bassreflexes pedig lágyabb.De akkor max elcserélem a ládámat.
Azért köszi :R

(#20812) zolikaDB válasza Remekelek28 (#20807) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jó, azért egy gyári Opel megoldás nem összevethető egy JVC-vel, mint látod fentebb, a Bose sem mindenkinek elég.
LG-t ne! Főleg ennyiért. Ebből az összegből olyan Alpine-t kapsz használtan (9812, 9853, 9855), h soha többé nem kell másik... Az LG porszívók, monitorok, mikrók nagyon jók, de nem az autós multimédia a területük.
A hangszóró jó, az Audio Systemet azért ajánlják, mert ebben az árkategóriában egyesek szerint ez megy a legmélyebbre, elég érzékeny darab, azaz fejről jól hajtható.
Magas: elvileg ennek a helyét komoly hallgatózás szabja meg, ha nem vagy vájtfülű, tedd a gyári helyre.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20813) orbano válasza profi91 (#20806) üzenetére


orbano
félisten

jaja, szigetelés, plusz normális panel mindenképpen szükségeltetik. hogy hogyan fog szólni, az lutri, ajtó/hangszóró párosa válogatja. erősítőt esetleg anyósülés alá? úgy kevés kábellel megúszod a történetet.
ládát próbálgatni kell, nehéz megmondani mi az, ami jól szól egy adott kocsiban/rendszerben.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20814) Remekelek28 válasza zolikaDB (#20812) üzenetére


Remekelek28
őstag

azért gondoltam LG-re,mert 4x 53 wattos az erősitője,meg bátyámnak is ilyen van fél éve és jól szól,vagyis egy kategóriával kissebb..én állitottam be neki.. tény,hogy még nincs nevük az autohifi cuccokban,mert még csak 1,v 2 éve gyártanak ilyet...de pl a JVC-m se birta,csak 3 évig,utána megadta magát....
a csipogót,akkor ha bekötöttem,tesztelgessem,hogy hova érdemes ragasztani??

(#20815) profi91 válasza orbano (#20813) üzenetére


profi91
tag

Anyósüléssel az a baj, hogy ugye 2 ajtós a kocsi, aki hátra beszáll, 99%-ban az anyósülést húzza előbbre, ott lépked állandóan. Oda nem szívesen tenném, mert nagy a mérete. És ha nem muszáj, nem vezetném a csomagtartóig végig az első ajtókból a kábelt, meg az rca-t, tápot a 4 csatisra. Fölösleges jelveszteség, kábeldzsungel, meg baszakodás. Elöl kellene valami hely, de hol... :F

Ládának ez esetleg?

Meg ehhez illő erősítő.

(#20816) shteer válasza sixer66 (#20811) üzenetére


shteer
titán

bele lehet. mindent lehet. csináld :)

..szerintem jónak tűnik

(#20817) footy válasza sixer66 (#20811) üzenetére


footy
addikt

Milyen típusú az az 1500W-os erősítő?

(#20818) sixer66 válasza footy (#20817) üzenetére


sixer66
senior tag

Crunch Blackmaxx. Típusszámát pontosan nem tudom, csak hogy 4 csatornát és rá van írva hogy 1500W, de majd leszaladok és meglesem mi a típusszáma.

(#20819) sixer66 válasza sixer66 (#20818) üzenetére


sixer66
senior tag

Elnézést hazudtam, csak 1400W-os és a pontos típusszáma Crunch Blackmaxx MXB 4175

[ Szerkesztve ]

(#20820) Osynho válasza sixer66 (#20819) üzenetére


Osynho
addikt

RMS Power at 4 Ohms: 110 W x 4. Ezt érdemes nézni. Bár, még ezt sem annyira :)

(#20821) sixer66 válasza Osynho (#20820) üzenetére


sixer66
senior tag

Nos akkor....most már szerintem hitelességemet vesztem, vagy kamusnak fogtok hinni, de leszaladtam megnézni, mert az előző infó netes hirdetés alapján jött, viszont megnéztem és Crunch Blackmaxx MXB 4150, és tényleg 1500w, legalábbis ez van ráírva.Elnézést, csak lusta voltam lemenni, de pótoltam! :B :C

(#20822) kavics325i válasza sixer66 (#20811) üzenetére


kavics325i
őstag

A két láda pont fordítva

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20823) Osynho válasza sixer66 (#20821) üzenetére


Osynho
addikt

Nem vagy kamus, csak ne a "marketingwattokat" nézd, hanem a valós teljesítményt. :)

(#20824) sixer66 válasza kavics325i (#20822) üzenetére


sixer66
senior tag

Mármint, hogy a zárt a lágyabb és a bassreflexes üt, vagy mire gondoltál?Nekem az a tapasztalatom, hogy a reflexes láda halkabban is mélyebben szól és jobban búg, szóval érted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20825) kavics325i válasza sixer66 (#20819) üzenetére


kavics325i
őstag

Azt nézd meg hány amperos biztosíték van benne.! Ha kettő akkor a kettő összesen mennyi?
(#20824) sixer66 Igen

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20826) sixer66 válasza Osynho (#20823) üzenetére


sixer66
senior tag

Rendben, nem nagyon értek hozzá Én csak azt néztem ami rajta van :B

(#20827) attila666 válasza sixer66 (#20821) üzenetére


attila666
tag

Mi régebben 120-as Skodába raktunk egy egyszerű 20W-os házimozi subwoofert, talán 16cm-es hangszóró volt benne, egyenesen a fejegységre volt csak kötve, de szépen, lágyan szólt. Aki beült, nem akarta elhinni, hogy az a kis vacak van benne, a szomszédok is kérdezték, hogy mi szól benne.
Nyugodtan belerakhatod, de azért csodát nem kell tőle várni, nem fogja az autót lebontani. Ha reflexesnek jobban tetszik a hangja, akkor inkább készíts nyitott dobozt a mostani mélyládádhoz. Haverom FLI Trap 10-ese volt gyári zárt ládában, de nem tetszett neki, mert "ütött" és nem akart elég mélyre lemenni, így csináltunk neki egy nyitott 35-40L körüli ládát, 40cm hosszú, 6cm átmérőjű reflexcsővel, így nagyon szépen, lágyan szól, szinte sehol sem emel ki és elég mélyre le tud menni.

(#20828) sixer66 válasza kavics325i (#20825) üzenetére


sixer66
senior tag

Holnap megnézem világosban, viszont ez számít valamit, hogy mennyi bizti van benne és mekkora? Ha igen, mit?

(#20829) sixer66 válasza attila666 (#20827) üzenetére


sixer66
senior tag

Ezen már Én is gondolkodtam, hogy a mostaniból nem lenne rossz csinálni egy reflexeset, csak mivel ilyen témában nem vagyok otthon, így egyedül nem állnék neki.Láttam már ilyen programokat, amik kiszámolják Nekem hogy mit merre, de arra is írták, hogy egyáltalán nem 100% amit kidob.Pénzem nincs most, hogy ládát csináltassak, meg hát majdnem ott lennék, hogy vehetnék helyette egy készre szereltet. Persze tudom elég sufni tuning megoldás lenne belerakni ezt a házimozi sub-ot, úgyhogy inkább el is passzolom ne foglalja itt a helyet, csak ma szétszedtem megláttam mekkora mágnes van alatta , meg tényleg szépen szól és hirtelen rám jött, hogy mi lenne ha beleraknám kocsiba.Nah de el is hesegettem ezt a gondolatot. :K
Nah akkor érted mi a bajom, hogy erősen keményen szól a mostani is, de Nekem a nagyon mély lágy hangok hiányoznak, amit csak reflexesből hallottam. Nincs nagy komoly autóm, szóval nem akarom szétrobbantani a hátulját, meg azt se akarom hogy minden alkatrész zörögjön, csak hogy halkan is szépen doromboljon.

(#20830) k-feri65


k-feri65
senior tag

most akkor melyik láda megy mélyebbre??? reflex vagy a zárt???

értem én de le sz@..m

(#20831) kavics325i válasza sixer66 (#20828) üzenetére


kavics325i
őstag

igen!az 1400 wattodhoz 120 Amperes biztosíték kell.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20832) attila666 válasza sixer66 (#20829) üzenetére


attila666
tag

Nekünk is ez volt az első ládánk, amit magunk készítettünk. A méretekkel könnyű dolgunk volt, mert skodába a hátsó ülés mögé kellett beszerkesztenünk és olyan méretet terveztünk, ami épphogy befér. Bassbox Pro 6 programot használtuk a számolásokra. Nagyon egyszerű a kezelése, nem igényel nagy hozzáértést. Általában igaz, hogy minél nagyobb a doboz mérete, annál mélyebbre fog lemenni (nekünk 35L körül fért be, de 50-60L közt kéne a legjobbnak lennie) és minél hosszabb és vékonyabb a reflexcső, annál mélyebben fog kiemelni, ha ez a kiemelési frekvencia túl magasan van, akkor a mélyebbek elvesznek. Érdemes csak egy reflexcsövet beletenni. A bassbox programmal próbálgattuk a megfelelő reflexcsövet hozzátervezni (szépen grafikonon mutatja a frekvenciaátvitelt). Volt hozzá egy nagyobb bútorlapunk, úgyhogy pénzbe nem került. Levágni nem volt nehéz, a bassbox program szépen mutatta, hogy milyen lapokat kell levágni, milyen méretben. Reflexcsőnek PVC csövet használtunk, amit építkezéseknél használnak. Ha megtalálom, akkor tudok róla képet feltenni, de még nincs bekárpitozva.

Sok helyen olvastam, hogy a zárt ládák mélyebbre mennek és nem emelnek ki, lágyabbak, de miután átraktuk a gyári zárt ládából az általunk készítettbe, egyből megváltozott a véleményem. Sokkal-sokkal jobban szól nyitottban, a haverom rap zenéket hallgat és nagyon tetszik így neki. Igaz, hogy mindenki nézett, amikor 40cm hosszú és 6cm széles csövet raktunk bele, ritkán látni ilyet. Esetleg okozhatja az is, hogy a Skodának nincs rendes csomagtartója? Majd megpróbáljuk átrakni a Feliciámba.

[ Szerkesztve ]

(#20833) Joe fiú válasza k-feri65 (#20830) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Most már én sem tudom eldönteni, én egészen ezidáig abban a hitben voltam,hogy a refi láda, és nekem érzésre is az tűnt mélyebbnek.

(#20834) horvathkrisz válasza orbano (#20800) üzenetére


horvathkrisz
addikt

"mindenképpen a falit használd, mert az tömör réz... azért jó a hangja"
ööö, nem pont forditva? a sodrott rez vezeteknek kisebb az ellenallasa, emiatt jobb a jelatvital mint a tömörnel.

szerk.: vagy nem is letezik sodrott cat6 rez kabel? :F

[ Szerkesztve ]

(#20835) kavics325i válasza Joe fiú (#20833) üzenetére


kavics325i
őstag

A hangosabb nem biztos,hogy mélyebb

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20836) k-feri65 válasza kavics325i (#20835) üzenetére


k-feri65
senior tag

na ez az...

értem én de le sz@..m

(#20837) gabber01 válasza Joe fiú (#20833) üzenetére


gabber01
addikt

Látom, ez már többször előkerült, itt egy jó kis írás, nem én találtam ki:

Zárt autóhifi mélynyomó láda:

Megfelelő méretezés esetén ideális választás jazz és rock zenéhez illetve más zenei stílusokhoz is, ha fontos a tiszta, pontos és precíz mély hang. Ha kevés a hely nagyobb méretű reflex ládához, akkor érdemesebb egy zárt ládát használni, inkább mint egy alulméretezett reflexet, ezáltal kis utas- és csomagterű autók ideális doboza lehet akár rap vagy techno zenéhez is.

Hangja lineáris, megfogott és precíz, nem beszél mellé, nem püffög, jó méretezés esetén mélyebbre megy mint a reflex ládák, ha a hangszóró igényeihez képest túl kis méretű a doboz, hangja erőtlen és kopogós lesz.

Reflex autóhifi mélynyomó láda:

Megfelelő méretezés esetén ideális választás, a mai rádiós zenéhez, techno és rap stílushoz, illetve akkor, ha a precizitás helyet a nagy és dögös mélyhangoké a főszerep. Megfelelő minőségű mélysugárzóval hangja pontos is lehet. Alulméretezve hangja kopogóssá szárazzá válik, a túlméterezett láda hangja pedig erőtlen és huppogós lesz. Ez a legelterjedtebb és legszélesebb körben használt ládatípus.

Bandpass autóhifi mélynyomó láda:

Két kamrából áll, hangszóró egyik oldalán egy kisméretű zárt, a másik oldalán pedig egy nagyobb reflex láda. Manapság reneszánszát éli ez a ládatípus, sajnos nem azért, mert ez a legjobb választás egy autóhifi mélysugárzóhoz, hanem azért mert látványos, plexiablak mögött van a mélysugárzó, gyakran még tükrökkel és neonnal is meg van spékelve.

Nagyon nehéz jó hangú autóhifi bandpass ládát gyártani, sok kísérletezést és próbálkozást igényel, senkinek nem ajánlom, hogy tapasztalat nélkül házilag próbálja meg elkészíteni ezt a mélynyomó láda típust. Hangminőséget és hangnyomást tekintve messze elmarad a zárt és a reflex ládáktól. Ritka az az autó, amelybe ideális választás lehet.

Egy óriási előnye viszont van: mivel itt a ládából csak, egy vagy két reflexcsövön jönnek ki a mély hangok, a teherautók utasfülkéjében, ahol a hely szűke miatt nincs lehetőség reflex, vagy zárt láda használatára, ott a rakodótérben elhelyezett bandpass mélynyomó láda, egy, az utasteret elválasztó hátfalon elhelyezett lyukon keresztül tökéletesen elláthatja mélyhangokkal a bent ülőket. Ugyanez a helyzet a kabriókkal is, egy bandpass láda a csomagtartóba, könyöklő lenyit' és szólhat is a zene.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20838) nemes0309


nemes0309
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami jó 13-as első szettet és hozzá egy 2 csatis erősítőt?

(#20839) zolikaDB válasza Remekelek28 (#20814) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem én mondom, hanem tény, h az nem 4*53W... Ezek játszanak a számokkal, rms, pmpo és társai, azok a végfokok valóban nagyon max 12-14 wattosak. Az, h szebben szól, nem csoda, a gyáriaknál minden szebben szól.
Nem szentírás, azt veszel, amit akarsz, de tény és való, h itt olyat ajánlanak a hozzáértő kollegák, ami bevált. Tehát nem a 4*xx watt, meg a melyik a hangosabb alapján kellene választani. Úgy indultam, h csakis USB-s, csakis Ipod-kezelős, lehetőleg bluetooth-os fej kell, csakis új, garis. Most ott tartok, h egy nagyons készséges eladótól szereztem egy (ex-Wackond) Alpine-t, és leglább hetente elmondom, h de jól jártam vele. Se USB, se ipod, se bt. De a hangja még az egyelőre bent lévő gyári szettel is fényévekkel jobb! Hallottam golfban olcsó Pio-t, gyári szettel, erősítő nélkül ugye, na az nem jött be. Persz egy normális hangszóróval, erősítővel biztos jobban szólna.
Van kollegámnak LG-je, nekem nem tetszik a hangja. 46e ft-ot meg pláne nem adnék érte.
Nahátakkor:
- 9831 30e HUF
- 9855 46e HUF
- 9851 24e HUF
- 9812 30e HUF
- Audio System 2 csatis erő 15e HUF
- Steg 4 csatis footy kollegától 22e HUF
- Hertz DSK 165 újonnan rooland kollegától 20e HUF

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20840) Joe fiú válasza gabber01 (#20837) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, ezzel nagyjából én is tisztában vagyok...volt már ilyen , olyan ládám is, úgy lehet igazán megnézni ha egyazon nyomót ilyen, illetve olyan ládában is kipróbálni, nekem hangilag/hangzásilag mindkettő bejön, ami biztos, hogy egy zárt sokkal pontosabb, feszesebb, egy reflex kicsit pontatlanabb szétfolyósabb.

(#20841) kavics325i válasza Joe fiú (#20840) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem mindegyik ez is meg az is...

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20842) Joe fiú válasza kavics325i (#20841) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Persze,hogy nem, de azért van olyan ami mindkettőben jól tud viselkedni.

Pl. személyes példa Audio System MX12Plus, HX08 SQ.

[ Szerkesztve ]

(#20843) gabber01 válasza Joe fiú (#20840) üzenetére


gabber01
addikt

mindegyiknek megvan az előnye és hátránya is. az hogy melyik válik be leginkább attól függ, hogy milyen stílusú zenét hallgat az ember többnyire...vagyis az ízléstől. a hang képe, jellege eléggé eltérő.

ja, ez a kipróbálási módszer meg nem feltétlenül célravezető, adott nyomót tervezhetnek úgy, hogy mondjuk csak zártban, vagy csak reflexben működjön optimálisan.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20844) kavics325i válasza Joe fiú (#20842) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem mindegyik... És persze van amelyik meg állja a helyét bárhol. Én kifejezetten zárt párti vagyok. Sokkal előnytelenebb mint a reflex. Sokkal rosszabb hatásfokú és nehezebb hajtani. Nekem kettő van és az úgy pont kiszolgál. Egy nem lenne elég.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20845) Joe fiú válasza gabber01 (#20843) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Mint írtam, volt már szerencsém ilyenhez is olyanhoz is és nekem mindkettő bevált, habár néha hiányolom egy reflex láda "döngetősségét".

Amiket említettem nyomókat azok pl. mindkét ládatípussal forgalomba kerülnek, ergo. mindkettőben jól érzik magukat.

(#20846) zolikaDB válasza gabber01 (#20843) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pop/elektronikusra melyik?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20847) orbano válasza horvathkrisz (#20834) üzenetére


orbano
félisten

nem. a tömör a jobb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20848) orbano válasza Remekelek28 (#20814) üzenetére


orbano
félisten

attól, hogy ráírják a dobozra, hogy 4x53, attól még közel sem lesz 53 wattos... ezek a max. teljesítmény értékek, nem az, amit tartósan le tud adni. én LG-t tuti nem vennék. ha nem bízol a JVC-ben akkor alpine vagy pio...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20849) gabber01 válasza Joe fiú (#20845) üzenetére


gabber01
addikt

igen-igen :), de általában jelentős méretkülönbségek vannak ez esetben a ládák között. ;) szóval nem mindegy, hogy mibe rakod.

zolikaDB: elvileg a reflex az ideális

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20850) orbano válasza zolikaDB (#20839) üzenetére


orbano
félisten

mit keres a hert dsk aktív fejekkel és erősítőkkel egy listán? :F

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.