Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) orbano válasza k-feri65 (#20830) üzenetére


orbano
félisten

könnyebb mélyebbre hangolt reflex ládát készíteni elvileg. ha befér a csomagtartóba :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20852) zolikaDB válasza orbano (#20850) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jobb, mint egy LG fej 46k-ért? Akkor inkább egy 9812 + erő... Az nem aktív! Árban meg inkább egy erő meg jó használt fej, mint az LG!!!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20853) orbano válasza zolikaDB (#20852) üzenetére


orbano
félisten

perzse ok, de én a Hertz DSK-ról beszéltem, hogy az ott mi az?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20854) zolikaDB válasza orbano (#20853) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy szett kedvezményes áron. De lehetne Element is :)

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20855) bobace


bobace
őstag

Mi a legkisebb zárt ládaméret, ami 30 cm-es hangszóróhoz még jó? Az új verdában a régi a fél csomagtartót kifoglalja..
Széleség: 41,5 cm, Magasság 39 cm, Felső hossz 35,5, Alsó hossz 45 cm. Na ennél kéne kisebb, ami még elfogadható..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#20856) horvathkrisz válasza orbano (#20847) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Miert?

(#20857) sixer66


sixer66
senior tag

Nah most nagy dilemmába kerültem.Akkor lehet egyszerűbb lenne eladnom a mostani Zárt ládámat és beruházni egy reflexesre.Ez is nagyon szépen szól, de akkor is a reflexes mellett teszem le a voksom.Kb annyival többet rádobok arra amennyiért a zártamat eladom és akkor bíbelődni se kell vele.Tudtok valami kis méretűt de jót ajánlani, lehetőleg ne csillagászati árakon.

(#20858) lord_devil válasza Joe fiú (#20833) üzenetére


lord_devil
tag

Autóban a cabin gain miatt a megfelelően méretezett zárt láda mélyebbre megy, az átvitele lineáris lesz, a reflex láda szintén a cabin gain miatt ki fog emelni, hangosabb lesz. A túl nagy reflex dobozok viszont "elkenik" a mélyet.

(#20859) lord_devil válasza bobace (#20855) üzenetére


lord_devil
tag

A láda típusát (zárt, reflex) és méretét a hangszóró T/S paramétereiből lehet számolni, az átmérőnek nem sok köze van hozzá.

(#20860) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Blaupunkt Melbourne 120 fejegyseg van az autoban. Ha jol emlekszem, csak 2 rca csati van rajta(bal-jobb), viszont 4 hangszoro van, 4 csatornas erösitövel. Hogy kössem be? A radiotonal vagy az erösitönel forrasszam egybe az elsö-hatso csatornakat? (Tudom, hogy igy nem tudok majd fadert allitani, de ez nem zavar)

(#20861) Osynho válasza horvathkrisz (#20860) üzenetére


Osynho
addikt

Rca elosztó.

(#20862) horvathkrisz válasza Osynho (#20861) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Magam csinalom az rca kabelt cat6-bol, szoval nem kell kell eloszto, az csak egy plusz hibalehetöseg...

(#20863) bobace válasza lord_devil (#20859) üzenetére


bobace
őstag

Szia!
Értem. Google ezt adta ki a DLD500+-ra: Qts: 0,427
Valami rémlik már ezekből, utoljára egy éve foglalkoztam a dologgal, sokat felejt az ember..

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#20864) orbano válasza zolikaDB (#20854) üzenetére


orbano
félisten

azért ne említsük már a hertz DSK-t egy hozzászólásban az Elementtel. Jó az a szett egy büdzsé rendszerbe ahol nincs erősítő, de egy (fél) aktív alpine-nal meg erősítővel már ne ezt ajánlgassuk szerintem :U de erről esett szó picivel lentebb is már.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20865) orbano válasza horvathkrisz (#20856) üzenetére


orbano
félisten

a tömörnek jó a hangja, a szálasnak meg pocsék. a miértet nem tudom, de ez tény.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20866) Chosen1


Chosen1
csendes tag

Sziasztok!
Renault Twingoba szeretnék fejegységet, az Alpine-okkal szimpatizálok és már ki is néztem egyet magamnak! A pontos típusa cde-101-es. Ez egy CD mechanikás, USB-t is fogadni tudó, Bluetooth-os készülék! A kérdésem az lenne hogy a Twingó furcsa beépítési szöge miatt nem lesz vele probléma?? Igazából csak az USB részét fogom használni, de nemtudom hogy így van e valami olyan mozgó alkatrész amely miatt nem lenne oké???
A másik kérdés az lenne hogy szerintetek el fog bírni az akksi/generátor egy Infinity Basslink 200W RMS aktív szubot és később még valami minőségibb Mac Audio/Helix/Rainbow elsőszettet (egyenlőre a gyári van benne)?? Az akksi egyébként 44Ah-ás!!
Válaszotokat előre is köszönöm! :R
Üdv.: Chosen1

(#20867) Maxell014


Maxell014
senior tag

Üdv !
eléggé amatőr vagyok ebben az auto hifi témában és ezért kérném a segítségeteket van egy suzuki swift gls és ebbe szeretnék valami jó kis hangrendszert ami a lényeg volna hogy tisztán szépen szóljon és mély is legyen benne dögivel nem tudom mit tudnátok ajánlani?

előre is köszönöm !

(#20868) orbano válasza Maxell014 (#20867) üzenetére


orbano
félisten

szia!

milyen zenét szeretnél, és kb. mennyit szánnál rá? otthon min hallgatsz zenét, ami kellőképpen tisztán szól számodra?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20869) Maxell014 válasza orbano (#20868) üzenetére


Maxell014
senior tag

Hello

hát igazából rap disco tuc-tuc rock mindenevő vagyok de azért Mozart-ot nem :D
hát igazából olyan 100ezerre gondoltam de közben nézegettem árakat és nem tudom hogy elég-e ha nem akkor maximum 120ezer volna rá

(#20870) attila666 válasza horvathkrisz (#20860) üzenetére


attila666
tag

Én az erősítő belsejében forrasztottam össze, így nem kellett bajlódnom az RCA kábel szétosztásával. Amúgy mindegy, hogy elöl vagy hátul osztod szét.

(#20871) Maxell014 válasza orbano (#20868) üzenetére


Maxell014
senior tag

most látom elfelejtettem előzőbe oda írni hogy itthon mivel hallgatom erősítő technics sa-ax530 és egy pár Sony SS-F6000

[ Szerkesztve ]

(#20872) kavics325i válasza attila666 (#20870) üzenetére


kavics325i
őstag

Talán ez a legtakarékosabb megoldás

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20873) Joe fiú válasza bobace (#20855) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Általában 32l, de ez igencsak nyomó függő, ha kisebb ládába teszed mint amit javasolnak neki,akkor nem lesz semmi mélyed,ergo a funkcióját nem látja el a nyomó,csak úgy lesz.

(#20874) Joe fiú válasza lord_devil (#20858) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezzel én is mind tisztában vagyok,hogy egy zárt láda lineárisabb, illetve a reflex kiemel, pont ezen tulajdonságok miatt volt, hol egyik, hol másik típusú ládám, viszont az, hogy egy zárt sokkal mélyebbre megy mint egy reflex, ez hangzott/hangzik számomra hihetetlennek.

(#20875) kavics325i válasza Joe fiú (#20874) üzenetére


kavics325i
őstag

Hát ha ráérsz hozz egy reflexet és rá dugjuk a csatira.Ki próbáljuk és össze vetjük

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20876) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Ez a cikk jó a beállításokhoz autóerősítő témában? (véletlenül találtam)

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20877) Joe fiú válasza orbano (#20865) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Más hifis fórumon én pont azt olvasom, illetve azt mondják,hogy minél több elemi rézszálból épül fel, annál jobb, de ezekszerint erre sincs örök érvényű igazság.

kavics325i: Jelenleg nincs refi ládám, csak két 25-ös illetve egy 20-as zárt ládás nyomóm van,de most kajtatok megint egy MX12 nyomót refi ládában.

gsc73: Nagyjából jó, de amint kicsit belezökkensz a témába saját magad is be tudod állítani, saját hallás alapján.

[ Szerkesztve ]

(#20878) footy válasza orbano (#20864) üzenetére


footy
addikt

Szerintem itt egyszerűen arról volt szó, hogy berakta a listába azokat a "bestbuy" dolgokat, amit jelenleg használtan CS-en meg lehet venni.

@Más
Center hangszórót alkalmaz-e valaki? A minap túrtam a mazda fórumot, ahol találtam egy xedos9-et amiben a gyári setup úgy nézett ki, hogy az ajtókban volt 1-1 szélessávú hangszóró, a kalaptartóban két free-air sub, a középkonzol tetejében pedig egy magas(v középmagas). Nagyon meghallgatnám ezt a felállást, így a színpad úgymond ki van kényszerítve.

(#20879) Remekelek28 válasza zolikaDB (#20839) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ok,köszi a segitséget,a Pioner se lehet rossz,lehet az lesz a befutó...
Látom erősitőket is linkeltél,ott ,ha rákötöm a 4 ajtóban levő hanszóróra egy 2 csatornás erőlködőt,az nem fogja szétrázni az ajtókat?? főleg,ha egy két kacat is van a tartókba...erősitőt szerintem csak akkor lenne jó beletenni,ha vagy a kalaptartóba szereltetek 1 pár nagyobb hangszórót,v mélyládának...

(#20880) zolikaDB válasza Remekelek28 (#20879) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szívesen.
Egyszerűbb kétcsatornást és egy kisebb négycsatornást linkeltem. Maradjunk annyiban, h ha van egy normális szetted, azaz 2 kick és 2 magas, akkor azt érdemes ez utóbbira rákötni.
Nem lesz szükséges se a hátsó ajtókba, se a kalaptartóba rakni semmit se, max kacatokat, vagy kalapot!!!! Ne rontsd el a hangképet. Amit erre szánnál, abból vegyél egy kis ajtószigetelést, nem bánod meg.
Ezek meg amúgyis "nagy" hangszórók, az ovál max nagyobb, vagy egy DLD IW 12, de előbbit hagyjuk, utóbbi sub.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20881) Remekelek28 válasza zolikaDB (#20880) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ezek irják,hogy,ha jó minőséget szeretnénk akkor a papir hangszórót ne.Az a Hertz amit néztünk az papir.Ettől sokkal drágább lenne,ha jobb anyagút választanánk és szebben is szólna?
Még a hangváltóról kérdezném,h az mit takar,nekem kell váltogatni,v az automata?
Egyébként inkább [linnen] venném,mint amit linkeltél,mivel ott nem láttam garanciát,itt meg 2 év..

Ja és a corsába nincs hátsó csipogó és hátul 13-as hangszórók vannak,ot hova érdemes a csipogókat ragasztani??

[ Szerkesztve ]

(#20882) footy válasza Chosen1 (#20866) üzenetére


footy
addikt

Szia,

Általában 60 fokos beépítési szöget enged meg az alpine a CD-s fejegységeinél.
Ha jól emlékszem, ez a fejegység azonban csak támogatja a bluetooth-t ami azt jelenti, hogy külön modullal tudod képessé tenni a fejet. Ha nincs szükséged CD modulra, akkor viszont szerintem felesleges erre költeni. Vegyél egy Pio 1400-at meg egy normális BT headsetet. (Szerintem egyébként is problémásabb az autóba integrált BT mint a headset, egyrész a hangminőség szempontjából, másrészt pedig azért, mert legtöbb autónál a gyújtás ráadásánál már összekapcsolódik a fej és a teló, azonban indításnál megszakad a folyamat amit a telefonok nem szoktak időben érzékelni, ezért általában újra kell kezdeni a párosítást ami szerintem macera)

(#20883) gabber01 válasza Remekelek28 (#20881) üzenetére


gabber01
addikt

fantasztikus cikk...kb. eddig a pontig bírtam: "...a papír membránok néhány év alatt elporladhatnak..." -- ekkora hülyeséget.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20884) qdak


qdak
addikt

adott 1 vastag kábel ami hátra van vezetve, az megy az erősitőbe, de szeretném ketté osztani ( hátsó külön aksi hoz ), csak nem tom hol tudok szerezni olyan vmit ami ketté vagy majd 3 fele osztja ha kondi is lessz még plusszba???

mod:
cucc:
1100W mono block
dld 500+ 2db párhuzamossan
aksi 110Ah

mod2: 2darab DLD 500+ ÚJ fajta, csere nagyobbra

[ Szerkesztve ]

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20885) zolikaDB válasza Remekelek28 (#20881) üzenetére


zolikaDB
veterán

Huhh... Elölre vegyél egy 16-os szettet, amennyiben a Corsába ekkora való. A hátsót kösd le.
NEM KELL. Hátul ülsz? Vagy te vezetsz? Na.
Hangváltó: passzív rendszerben szétválogatja a hangokat. A hangszóró elé kell kötni.
Amit ajánlottam, ott használt cuccok vannak, sokszor nagyon jó áron. Ott kaphatsz olyan Alpine-t, ami agyonveri a Pio-t és az LG-t fel annyiért.
Ha emellett döntesz, nem kell hangváltó, mert aktívban hajthatod a szettet, magyarul egy 4 csatornás erő segítségével a fejről te szabályozod a frekvenciát.
Apropó: autónavigátor... A használtautó marketingejét csinálja. Kevés a köze a valósághoz.
Ahol van egy olyan cikk, h kombit 500 ezerért, és felsorolja a hahu aktuális kínálatát, kösz nem...
qdak: Vmi ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20886) whited


whited
addikt

üdv urak !
Van valakinek tapasztalata eme pioneer fejegységgel?[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#20887) qdak válasza zolikaDB (#20885) üzenetére


qdak
addikt

köszi, vmi iylesmi, csak nagyobb :D

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20888) Chosen1


Chosen1
csendes tag

Köszi a választ! Hogyha a fejegységnek csak 1 pár RCA kimenete van, akkor megoldható valahogy hogy működjön az elsőszett és az aktív mély is?? Ha igen, hogyan?
Előre is köszi!
Üdv.

(#20889) orbano válasza Joe fiú (#20877) üzenetére


orbano
félisten

nézz meg pár drága kábelt. sok közöttük a vastag vezetékes. KCS IS1 pl, de ha jól emlékszem a kimberek is vastag rézszálakból állnak össze.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20890) orbano válasza Maxell014 (#20871) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem tornázd fel 150ig és használtan össze tudsz rakni mindennel egy jó kis rendszert. Segítünk majd válogatni komponenseket.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20891) lord_devil válasza Joe fiú (#20874) üzenetére


lord_devil
tag

Ezért írtam, hogy ez csak autóban és megfelelő méretezés esetén igaz.

(#20892) footy válasza Chosen1 (#20888) üzenetére


footy
addikt

Az első szettet hajtod a fejről a mélyet pedig lehet az RCA-n keresztül.

ui.:Ha még nincs meg az aktív mély, akkor ne is vedd meg.

(#20893) horvathkrisz válasza orbano (#20890) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Tömör CAT6-os kabelt vettem, ma megkapja az auto az erösitöt. :DDD
Az elsö ajtoba megy a DSK165, a hatso ajtoba meg atköltözik a blaupunkt-szett.
Kivancsi vagyok a vegeredmenyre.

Ja, a DSK165 szett rooland forumtarstol valo. Korrekt elado, batran merem ajanlani mindeninek. ;)

(#20894) Maxell014 válasza orbano (#20890) üzenetére


Maxell014
senior tag

szerintem megoldható a pénz kérdés de akkor használat hol kellene vásárolnom ?

(#20895) orbano válasza Maxell014 (#20894) üzenetére


orbano
félisten

Carstyling, autohifibolt apró rovata, vatera, ebay. Türelemre szükséged lesz, nem lehet mindig mindenből jót kifogni, de a végeredmény kárpótol.
Kérdés még, hogy fejegység tekintetében mik az igényeid. Elég-e a CD, vagy kell USB/BT, stb.
Egyébként ilyen zenére egy Alpine/Pio fej, steg erősítő, audio system (nem mx) hangszóró hármas egész jó eredményeket hoz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20896) Maxell014 válasza orbano (#20895) üzenetére


Maxell014
senior tag

hát usb vagy aux csatit szeretnék rajta az mindeggy hogy melyik

(#20897) HabyRolika


HabyRolika
tag

Sziasztok!

Milyen hangszórókábelt tudtok ajánlani szetthez?!
Illetve még egy hülye kérdés merült fel bennem! miért számít az X cm/m hangszórókábel cseréje ha olyannal találkozok mint az átlag fejegységeknél hogy az a 10cm hangszórókábel ami kijön a fejből a csatlakozóig gagyi?! sok fórumon azt lehet olvasni hogy annyit tud a rendszered mint amilyen a leggyengébb láncszem a rendszerben......akkor lehetne mondjuk okolni azt a 10cm NO NAME kábel rész is?! vagy addig míg nincs erősítőről hajtva a szett addig tök mindegy milyen kábelen keresztül megy át a jel és majd ha lesz erősítő akkor vegyek normális hangszórókábelt?!.......remélem valamennyire sikerült érthetően kifejeznem magam :D

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20898) footy válasza HabyRolika (#20897) üzenetére


footy
addikt

Komoly fejegység RCA-n hajt hangszórót, nem saját végfokról.

(#20899) kavics325i válasza HabyRolika (#20897) üzenetére


kavics325i
őstag

A rövid kábel a kulcs a kérdésedre

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20900) HabyRolika válasza footy (#20898) üzenetére


HabyRolika
tag

köszönöm! akkor most lényegében tök mindegy hogy milyen kábeleken keresztül kapja a jelet addig amíg nem erősítőről szól....és milyen kábelt ajánlotok a szettre ha erősítőről szól?! Kicx ICQ 6.2-es szett és KAP 43-as erősítőről lesz hajtva (megvan az erősítő is csak hétvégén kötöttem be a szettet addig amíg nem szólt fejről egy kicsit nem kötöm rá az erőt...még kábelszettet is vennem kell hozzá)

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.