Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Laybee válasza Joe fiú (#20700) üzenetére


Laybee
őstag

Ilyen érzékenységhez nem kellene nagy teljesítmény. Kb milyen teljesítményű erőlködő kellene? Bár nekem DSK-m van, kérdés ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

(#20702) Joe fiú válasza Laybee (#20701) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Passz..szerintem ez nem szentírás az erősítők eltérő felépítéséből adódóan,de szerintem egy 35-40 W körüli erősítővel már bőven elég hangos.

(#20703) Laybee válasza Joe fiú (#20702) üzenetére


Laybee
őstag

Az alapkategóriában mely márkák ajánlottak, melyeket kell elkerülni?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#20704) Joe fiú válasza Laybee (#20703) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sajnos erre nem tudok konkrét választ adni, nem sok erősítővel volt dolgom, azok közül is inkább a régebbiekkel, új erősítőm sosem volt, én a régi Alpine illetve Stegeket preferálom.
Ha ezek közül találsz apróban használtan sokkal jobban jársz mintha boltban vennél hasonló árfekvésű (10-20 ezer ft körüli) új erősítőt.

(#20705) Mitre válasza Joe fiú (#20700) üzenetére


Mitre
csendes tag

És most akkor melyik a jobb ha olyan fontos az érzékenység????? Az ha érzékeny egy hangszóró vagy ha érzéketlenebb?????
Vagy mind egy csak az érzéketlenről tudni kell hogy kell mögé egy combos erősítő?????

És ha nagy teljesítményű erősítővel hajtok egy érzékeny hangszórót az akkor mindig hangosabb lesz mint az kisebb érzékenységű???vagy csak egy határig???? mert nekem az jött le abból hogy adott teljesítményű erősítő mellett az érzékeny a hangosabb...

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#20706) Mitre válasza Mitre (#20705) üzenetére


Mitre
csendes tag

Azért kérdem mert az jön le ebből h persze az érzékeny a jobb. viszont a sok százezres hangszórók nem valami érzékenyek :D

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#20707) gabber01 válasza Mitre (#20706) üzenetére


gabber01
addikt

természetesen, hiszen az érzékenységért fel kell áldozni egyéb jellemzőket. ha feltételezzük, hogy két hangszóró tökéletesen ugyanolyan karakterisztikákkal bír, de egyiknek nagyobb az érzékenysége, akkor az minden esetben hangosabb lesz. de a valóságban ez nem ilyen egyszerű.

egyébként te is túlmisztifikálsz egy konkrét jellemzőt. az érzékenységet akkor érdemes figyelni, ha nem tervezel a szetthez erősítőt, mert ezeket fejről is elég jól meg lehet hajtani.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20708) kavics325i válasza Joe fiú (#20704) üzenetére


kavics325i
őstag

Valahogy régen más volt az egyes alkatrészek elkészítésének felfogása. Ma inkább termelői indíttatású a gyártás. A haszon mindenek felett. Van kivétel, de az nem földi halandóknak való

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20709) zolikaDB válasza Laybee (#20703) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ajánlott: Hertz, Audio System, uDimension, egyeseknek bejött a Kicx, netán Morel...
Nem ajánlott: SAL, MNC, olcsó Mac, olcsó Sony, olcsó Blau...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20710) Laybee válasza zolikaDB (#20709) üzenetére


Laybee
őstag

Valami hasonlóra gondoltam én is :) Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20711) codilandi


codilandi
tag

Az érzékenységes témához:

-ha valaki szintekkel feljebb szeretne ZENÉT hallgatni, az úgyis erősítőt használ, beépíti a szettet normálisan, rezgéscsillapít és minőségi lejátszót, valamint kábeleket választ.

(Az mx is sokkal tágabb frekitartományt képes minőségibben lesugározni, azonos hangerő mellett erősítővel, mint anélkül)...mivel a membránt az erősítő mozgatja meg, így nagy részben a hangját, a dinamikáját, a muzikalitását a rendszernek az határozza meg. Egy fejegységben lévő végfok egy nagy nulla, nem képes a membránt megindítani, megfogni, emellett odavág az egész zenének...a zene 100%-ából csak 60at se hallasz.

Egyrészt azért kerül a fejbe végfok, hogy az egyszerű hétköznapi ember betehesse és szól. Ennyi. Másrészt az autógyárnak is egyszerűbb, kevesebb pénz, kevesebb munka stb. Felsőkategóriában már különerősítőznek.

Vajon a legfelső kategóriás fejek közül miért van olyan amiben nincs is végfok???
Vagy miért kikapcsolható? Azért mert szükségtelen.

Sajnos nem mindenki akarja/teheti meg, hogy bekábelezze az autót, amellé még erősítőt is vegyen. Az autóban a zene egy plusz dolog, a legolcsóbb módon legyen előállítva, csak működjön valahogy.

Érdemes megnézni egy szobai középkategóriás erősítőt (sztereót)... milyen súlya van? mekkora darab és "csak" erősítő.

Hát valahogy ezért "kell", hogy egy normális zenére kitalált rendszerben legyen erősítő. :R

(#20712) kavics325i válasza codilandi (#20711) üzenetére


kavics325i
őstag

Érdemes megnézni egy szobai középkategóriás erősítőt (sztereót)... milyen súlya van? mekkora darab és "csak" erősítő
Az a tápegység miatt nehéz nem az "erősítő" miatt

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20713) k-feri65 válasza footy (#20696) üzenetére


k-feri65
senior tag

helix e 40....

szóval csak a négyzetalaku hangszórós kolega tudott ajánlani használható hangszórót..bár arra nincs rácsom....

értem én de le sz@..m

(#20714) k-feri65


k-feri65
senior tag

"az érzékenységet akkor érdemes figyelni, ha nem tervezel a szetthez erősítőt, mert ezeket fejről is elég jól meg lehet hajtani."

és ott a pont----

értem én de le sz@..m

(#20715) Laybee válasza k-feri65 (#20714) üzenetére


Laybee
őstag

De ha már érzékeny a szett, erősítővel még szebben szól, nem?

Na igen... lutri

[ Szerkesztve ]

(#20716) k-feri65 válasza Laybee (#20715) üzenetére


k-feri65
senior tag

vagy lobog mint a barom:)))))

értem én de le sz@..m

(#20717) cicmanyek válasza Laybee (#20715) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Semmi köze hozzá.
Sőt általában az érzéketlenebb szettek hoznak magasabb hangminőséget , de ez sem ökölszabály.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#20718) Laybee válasza cicmanyek (#20717) üzenetére


Laybee
őstag

Akkor el kell adnom a DSK-mat :U

(#20719) cicmanyek válasza Laybee (#20718) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A DSK addig jó amíg fejről hajtod , mert kis erősítőteljesítmény is elég neki.
De azért a DSK nem a világ vége hangminőségre.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#20720) gabo01 válasza cicmanyek (#20719) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Jössz szombaton? :U

(#20721) Laybee válasza cicmanyek (#20719) üzenetére


Laybee
őstag

Tudom sajnos.

(#20722) cicmanyek válasza gabo01 (#20720) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Persze. MI ott vagyunk mindig. :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#20723) gabo01 válasza cicmanyek (#20722) üzenetére


gabo01
senior tag

Beneveztem 3 útban! :B
Úgy néz ki sikerült megszüntetni a generátorzajt is már csak egy kis állítgatás és go! ;)

(#20724) cicmanyek válasza gabo01 (#20723) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Igen , az a kis állítgatás az olyan fél év és már hibátlan is... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#20725) gabo01 válasza cicmanyek (#20724) üzenetére


gabo01
senior tag

Inkább 1 de annyi idő most nincs!
Megkértem Feri-t holnap este hallgassa meg és mondja el mi a véleménye meg segítsen kicsit finomítani a mostani beállításon! :K ;)

(#20726) cicmanyek válasza gabo01 (#20725) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

:K

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#20727) gabber01


gabber01
addikt

Hertz H420-as erőhöz milyen szettet ajánlanátok?

Többféle elképzelésem van, de direkt nem írom le, nehogy befolyásoljam a közönséget :D
Keret, max 40k, de inkább 30.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20728) nappa


nappa
tag

sziasztok!

Egy olyan gondom lenne hogy nem rég kaptam egy LG lcs500ur típusú USB-s fejegységet!
azért választottam LG-t mert régen volt és nagyon meg voltam vele elégedve és úgy gondoltam ez most se lesz másképp de valamit nem értek!
Régen mikor beállítottam én magamnak az EQ-r akkor arra rá lehet dobni külön az XDSS-t és úgy még jobban kiemelte amit ki kellett :) de ezzel meg vagy beállítom az EQ-t vagy bekapcsolom az XDSS-t olyan mintha az most egy külön EQ lenne. és az lenne a kérdésem hogy esetleg nem-e tudja valaki hogy mégis össze lehet hangolni-e a kettőt csak mást is bekell hozzá állítani mert úgy kicsit jobb lenne :)

:R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#20729) orbano válasza kavics325i (#20686) üzenetére


orbano
félisten

vagy két érzéketlenebb. van akinek a hangszóró minőségi hangja is számít, így a papíron megadott érzékenység csak másodlagos. ha talált az ember egy hangszórót, ami jól szól a kocsijában, akkor örül neki és inkább vesz hozzá megfelelő erősítőt. mondjuk nekem a 85.6dB-es hangszórókhoz 4x50 wattos erősítőm van, minimum gainen.... -10dB-re szoktam feltekerni max a hangerőt, de átlagban -23 és -16 között szoktam zenét hallgatni. Mondjuk ezt az érzékenység adatot is csak kíváncsiságból vadásztam le minap googlén, eddig egyik hangszórómnál sem érdekelt, csak az elsőnél, amit fejről hajtottam.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20730) gabo01 válasza orbano (#20729) üzenetére


gabo01
senior tag

A Dyno-ról meg megadnak csomó adatot de érzékenységet nem találok köztük! :K :U
Általános jellemzők:

Thiele Small paraméterek:
Névleges impedancia (Znom): 4 Ohm
DC ellenállás (Re): 3,8 Ohm
Voice Coil Induktivitás (Le): 0,31 mH
Rezonancia frekvencia (fs): 33 Hz
Mechanikai jósági tényező (MIR): 2,80
Elektromos jósági tényező (Qes): 0,62
Total Q Factor (QTS): 0,51
Mechanikai ellenállás (RMS): 2,3 kg / s
Mozgó tömeg (incld. légi teher, MMS): 31 g
Felfüggesztés Compliance (Cms): 0,77 mm / N
Hatékony Dome átmérő (d): 173 mm
Hatékony Piston Area (Sd): 235 cm négyzetes
Equivalent Volume (Vas): 61 l
Force Factor (Bl): 6,2 Tm
Ajánlott Frekvencia tartomány: 30-2000 Hz
Ajánlott furgon térfogat: 21,2-56,6 l

Magnet és Voice Coil:
Lengőtekercs átmérő (dc): 100 mm
Voice coil magassága (hc): 17 mm
Voice coil rétegek (nc): 2
Mágneses rés magassága (hg): 8 mm
Lineáris kitérés: 9 mm
Max. kirándulás: 26 mm
Mágnes tömege (wm): 0,7 kg

Teljesítmény Kezelés:
Nominális hosszú távú IEC: 180W (crossover függő)
Tranziens (10ms): 1000W

Mechanikai tulajdonságok:
Teljes méret: 239 mm átmérő x 86 mm

(#20731) Mitre válasza cicmanyek (#20719) üzenetére


Mitre
csendes tag

Tehát azt mondod hogy akkor dsk-t és audio system mx et is JOBB? hajtani fejről vagy azt hogy csak elég neki az is?? Azért Csak jobb erősítőről hajtani ezeket is vagy nem??? Esetleg kisebb gainnal?????

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#20732) Laybee válasza Mitre (#20731) üzenetére


Laybee
őstag

Épp ezt beszéltük, hogy lutri, hogy fog viselkedni...

(#20733) gabber01 válasza zolikaDB (#20709) üzenetére


gabber01
addikt

Morel, mint alapkategória? :D A legolcsóbb szett is 40-50k. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20734) zolikaDB válasza gabber01 (#20733) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azt írtam, h esetleg Morel. Ez az összeg még nem a világ vége a jó minőségért.
Mert ha azt nézzük, a Ground Zero-nak meg a DLD-nek ugyanazon árkategóriában nem pont ugyanolyan teljesítményű termékei vannak. Ha vki nyomásra vesz cuccot, 40k körül olyan DLD-t kap, h lebontja az autót, míg GZ-ből nem biztos, de lehet, h az a nyomó szebb, pontosabb.
Van majdnem ugyanannyiért uDimension meg Hertz szett is. Mégsem ugyanaz a kategória.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20735) nemes0309


nemes0309
tag

Sziasztok! Tudom h unalmas h mindig csak kérdezgetek...
A minap egyik haver felkeresett, h vannak eladó cuccai..
Van neki egy pioneer gm 4200-as erősítője, 2 csatis, 2x120w folyamatos és 1x320w folyamatos teljesítményre képes. Kicsit öreg már az erölködő (8-10 éves lehet), de van benne anyag! 8-10 kg körül van a súlya.. Adna még egy sal sbx 2530-as mélynyomót.. Tudom ez gagyi cucc, de a kettő együtt megér szerintetek 16 ezer forintot? Tudok esetleg valamit kezdeni majd az erősítővel? Köszönöm előre is segítségeteket! :) fontos lenne!
Valakinek esetleg valami tapasztalat, infó ezekkel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#20736) kavics325i válasza orbano (#20729) üzenetére


kavics325i
őstag

Az érzékenységet arra írtam, hogy bele kell kalkulálni, lehet dodni kell az erősítőt. Mivel a megszólalás az elsődleges szempont a hangszóró vásárláskor tisztában kell lennie, hogy esetleg új erősítő is kell. De csak információ hordozó értéke van nem más. Alapból új rendszernél nem számít, mert akkor olyan erősítőt vesz az ember. De ha már megvan akkor kalkulálni kell vele

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20737) footy válasza k-feri65 (#20713) üzenetére


footy
addikt

Na pont azt nézegetem én is ...

(#20738) kavics325i válasza zolikaDB (#20734) üzenetére


kavics325i
őstag

Végre valaki aki nem csak a Hertz és AS katyvaszt hajtja. Meg kell érteni, hogy a 10-20 ezres kategória nem hifi kategória. Ezért is teljesen pénz kidobás, ha ilyet vesz a nagyérdemű

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20739) orbano válasza Mitre (#20731) üzenetére


orbano
félisten

mindent jobb jó minőségű erősítőről hajtani a fejbe épjtett helyett. ezek az érzékenyebb szettek meg jobban szólnak fejről hajtva, mint érzéketlenebb társaik. viszont ha előre tudod, hogy lesz erősítőd, akkor van ezeknél jobb választás.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20740) orbano válasza kavics325i (#20738) üzenetére


orbano
félisten

Ezt vitázd le Wackonddal, meg azokkal, akik hallották az überminimál rendszerét ;) azért akinek nincsen alap hangon 150k-ja, hogy egy nagyon alap rendszert összerakjon használtan, annak ezek érteles és élhető alternatívák tudnak lenni. hidd el mi is szíveseben vitáznánk arról, hogy 2-utas, vagy 3 utas aktív rendszert rakjon-e össze, és P99-et vegyen-e a delikvens, vagy hxd2-t, de sajnos nem itt tart a többség anyagilag...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#20741) footy válasza k-feri65 (#20713) üzenetére


footy
addikt

Próbáltad már egyébként? Mennyire meleg a hangja? Mennyit kell várni míg bemelegszik a cső?

@Más
Nem jut eszembe annak a német oldalnak a neve ahol ki szokták mérni az erősítőket.
Valaki írja már meg

(#20742) shteer válasza footy (#20741) üzenetére


shteer
titán

http://amp-performance.de

..szerintem jónak tűnik

(#20743) kavics325i válasza orbano (#20740) üzenetére


kavics325i
őstag

Igen tudom,hogy igazad van.Csak akkor ne csodálkozzanak,hogy meg kell alkudniuk. Illetve gondolják meg,hogy mire költik a pénzüket. Én 6 évet vártam a gti-mre ,de megvan és örülök és büszke vagyok rá.Pedig "csak" egy kutyás autóban van

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20744) orbano válasza kavics325i (#20743) üzenetére


orbano
félisten

most tulajdonképpen miről is vitázunk és kivel és miért? ki csodálkozott, hogy meg kell alkudnia? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#20745) nemes0309


nemes0309
tag

#20735-re VÁLASZT valakitől kérhetek esetleg???

(#20746) orbano válasza nemes0309 (#20735) üzenetére


orbano
félisten

azt neked kell tudnod, hogy tudsz-e vele mit kezdeni :) mit akarsz vele hajtani. amúgy emlékeim szerint nem egy rossz erősítő, mint ha láttam volna már valahol.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20747) HabyRolika


HabyRolika
tag

a két RCA kábel közül melyiket ajánlanátok?!

1
2
vagy ebben az árfekvésben esetleg van valami jobb?

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20748) orbano válasza HabyRolika (#20747) üzenetére


orbano
félisten

diy fali CAT6 fillérekből (ez messze a legjobb) vagy pl. neotech khs-321, ca201. bár az a dld nem rosz, de nem is egy hűde, ha jól emlékszem, hogy ilyet adogg nekem kölcsön k-feri tesztelni egyszer.
persze kérdés hogy a rendszered többi komponense milyen "árfekvésű".

A vér nem válik VAZZE!™

(#20749) HabyRolika válasza orbano (#20748) üzenetére


HabyRolika
tag

Clarion fej DLD nyomó lesz és Kicx erősítők a nyomónak és a szettnek

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20750) orbano válasza HabyRolika (#20749) üzenetére


orbano
félisten

és milyen szett? meg milyen tipusok. a márkával nem sokra megyünk, gondolom a fej nem egy hxd2 :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.