Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Az-X válasza gabo01 (#20549) üzenetére


Az-X
őstag

:R :C Báer nem feltétlen szeretném minden álmom teljesülésénél csontra üríteni a bankszámlámat :DDD

[ Szerkesztve ]

:)

(#20552) zolikaDB válasza Az-X (#20551) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hol találtad?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20553) Az-X válasza zolikaDB (#20552) üzenetére


Az-X
őstag

Expressz :)

:)

(#20554) rooland


rooland
senior tag

Ha valakit érdekel zsír új 0km-es, bontatlan dobozos Hertz DSK 165 szett bolti ár alatt, keressen bizalommal. :U
(akár több is)

(#20555) nemes0309 válasza rooland (#20554) üzenetére


nemes0309
tag

Rooland! Engem lehet, hogy érdekelne a szetted! Írj e-mailben: nemes0309@freemail.hu

...

Zolika Db... Tudom, mindenki ezt mondja h ne a wattokat nézzem.. Az a gond a 165-ös szettel, hogy nekem max 130-as fér be az ajtókba :/ és nem igazán akarom a kárpitot faragni.. Bár nem tudom, majd lesz valahogy..
Tudnál még esetleg pár összeállítást írni nekem? Lesz majd hallható különbség ha pl veszek egy 4 csatis erősítőt meg egy első szettet ? Úgyértem most csak a fejegységem hajtja az autóban lévő hangszórókat... ládát a későbbiekben terveztem venni..
Tudnátok pár tippet, tanácsot adni ajtópanel készítéshez? ( ha mégis arra szánom majd magam, hogy a 130 mm-es furatból 160-ast csinálok)..
Üdv :)

(#20556) M0RGI


M0RGI
őstag

Kérlek segítsetek!
Solid audio MS4 erősítőm van ami 4x50W/4x100W.
Hátul Kicx stc hangszóróim vannak, most előre keresek valami 16-os szettet.
Mélyládám nem lenne, tehát gondolom olyan kéne aminek jók a mélyei!

Melyiket javasolnátok???

1. Macaudion revolution
2. Clarion SRP1721S
3. Clarion SRE1722S
4. Hertz DSK165.2
5. Fusion CS-CM60

Köszi előre is!

(#20557) shteer válasza M0RGI (#20556) üzenetére


shteer
titán

Olvass vissza 2hsz-t

..szerintem jónak tűnik

(#20558) Krisszer válasza zolikaDB (#20537) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Használt legyen(újan túl sokba kerülne)
Fej már van:SONY CDX-GT26
Max. 50K
Stílus:mindenféle
Szigetelés: Háromajtós a Yaris!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20559) M0RGI válasza shteer (#20557) üzenetére


M0RGI
őstag

Kösz, írtam pü-t. Bár nekem a 165.2 kéne

Ettől függetlenül érdekelnek a vélemények a felsorolt szettekről.

[ Szerkesztve ]

(#20560) orbano válasza M0RGI (#20556) üzenetére


orbano
félisten

az ajtód le van/lesz szigetelve?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20561) M0RGI válasza orbano (#20560) üzenetére


M0RGI
őstag

Még nincs... 20% az esélye hogy le lesz.

(#20562) Krisszer válasza Krisszer (#20558) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Sorry,rosszul írtam,nagyon maximum 50k,de ebben legyen benne kábel,erősítő,nyomó,mély!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20563) Krisszer válasza Krisszer (#20562) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Ja,és ha lehet a mély üléás alá szerelhető aktív cucc legyen!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20564) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,
erösitöt szeretnek venni, csak nem tudom eldönteni hogy melyik lenne jobb valasztas szamomra a 2 tipus közül:

egyik
masik

Az autoban 4 db blaupunkt 66.2c komponens hangszoro van, valamint kesöbb tervezek egy aktiv melyladat meg pluszba. Ezert lenne fontos tudnom, hogy ha pl.az elsö fajtat vennem, akor vajon ra tudnam meg kötni az aktiv melyladat az autoradiora chinchen?

(#20565) gabo01 válasza horvathkrisz (#20564) üzenetére


gabo01
senior tag

Miért éppen Blaupunkt? Vegyél használtan valami jó 4 csatornás erősítőt! :K ;)

(#20566) horvathkrisz válasza gabo01 (#20565) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Mar mindegy, rendeltem egy ema 455-öt. Azert blaupunkt mert minden a radio is es a hangszorok is blaupunkt. Somogyi vagy mnc-t nem szeretnek a hatam közepere sem...

(#20567) gabber01 válasza horvathkrisz (#20566) üzenetére


gabber01
addikt

azért SAL meg MNC-n kívül nem csak a Blaupunkt az egyetlen alternatíva :D.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20568) gabber01 válasza horvathkrisz (#20566) üzenetére


gabber01
addikt

azért SAL meg MNC-n kívül nem csak a Blaupunkt az egyetlen alternatíva :D.

bocs, nem tudom miért küldte el kétszer :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20569) horvathkrisz válasza gabber01 (#20568) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Gondolom, dehat nem akarok sokat rakölteni, azert gondoltam erre...
Meg fejegyseg es a hangszorok is blau, ezert vettem ilyen erösitöt is.

(#20570) orbano válasza M0RGI (#20561) üzenetére


orbano
félisten

akkor 20% az esélye, hogy lesz mélyed (hacsak nincs valami egetverően jó ajtód gyárilag, mint 1-2 típusban)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#20571) M0RGI válasza orbano (#20570) üzenetére


M0RGI
őstag

A gyárihoz képest egyelőre elég lesz az a mély ami lesz.
De a kérdésem lényege nem is az volt, hogy melyiknek van jobb mélye, hanem inkább azt akartam megtudni melyik szettet érdemes megvenni a fentiek közül elsősorban a szép dinamikus hangot (árkategóriához képest persze) és a megbízhatóságot figyelembe véve.

Most Pioneer TS-A171Ci-t néztem még ki. Az milyen?

(#20572) footy válasza M0RGI (#20571) üzenetére


footy
addikt

Miert nem akarsz olyat venni ami mar jopar embernek bevalt? Herz DSK165 v. Audio System MX165
Hiaba nezel olyan gyartot akinek a radioja jo, attol meg a hangszoro nem lesz jo.

(#20573) Samus


Samus
addikt

Mi történik, ha egy három utas hangszórónál elvágom a mélyközépből induló vezetékeket? Vagyis kiesik a középső "tölcsér" a magasakkal. Az impedancia marad 4 Ohm? Nyugodtan tekerhetem a hangerőt, a fejet nem éri károsodás? Fontos lenne a válasz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20574) M0RGI válasza footy (#20572) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát nemtom.

Hertz DSK 165-ra csak 1 év gari van, Piora 3.
Hertz frekitartománya 50-21000, Pio: 29-29000
Hertz: 80/160 W, Pio: 50/320 W

Az első kettő adat szerintem mindenképpen meggyőző.

Audio systemet nem ismerem, de ha annyira jó, miért adod el?

(#20575) shteer válasza M0RGI (#20574) üzenetére


shteer
titán

29Hz :))

Terhelhetoseg ami hiheto: 80W vs 50W

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#20576) M0RGI válasza shteer (#20575) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem biztos hogy az erősség számít. Nem azt akarom, hogy kirobbanjon a szélvédő, hanem hogy viszonylag minőségi zene szóljon.
Az erősítőm meg 50W, minek hajtsam feleslegesen ki a 80 W miatt??

Amúgy Audio System még érdekelhet, nem tűnik rossznak. Bár ez amit mondasz 2005-ös cucc...

Bár most a Hertz 165.2 is nagyon olcsón van valahol.

Szóval nemtom...

[ Szerkesztve ]

(#20577) orbano válasza M0RGI (#20574) üzenetére


orbano
félisten

felejtsd el a prospektusadatokat. főleg ha nem szigeteled le tökéletes minőségben az ajtót. de 29hz-et még egy milliós nagyságrendű high-end rendszer mélyközepe sem sugároz le rendesen. 3 év alatt pedig egyik sem megy tönkre.
persze ha jobban érdekelnek az adatlapon lévő számok, akkor nyugodtan vedd azt amin jobbak a wattok, meg a hertzek meg a mittoménmik. csak ennek semmi köze a hifihez.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#20578) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hűűű, azért sok komoly duma lefolyt itt ma... Ha aktív láda lesz, akkor mit számít az, h a szettet milyen erősítő hajtja?? Plusz, jó, jó a Balupunkt, meg biztos nem rossz (családban van, nekem nem kellene, pedig nem vagyok audiophil), de azért SAL, MNC-hez képest egy olcsó Blau hangszóró is csak "szól", egy mély meg csak "dübög"...

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20579) footy válasza M0RGI (#20576) üzenetére


footy
addikt

A hangszoronal nincs olyan hogy erosseg, csak terhelhetoseg es az egy szam ami majdnem hasrautes szinten megy, a tobbi adattal egyutt amit megad a gyarto. Ezert erdemes olyan emberek velemenyet megfogadni aki mar tul van a szarokon es kiprobalta milyen a jo. Megfogadni nyilvan nem kotelezo. Az hogy 2005-os a cucc, azt pont le lehet szarni, ez nem okostelefon, hogy uj feature-ok jelennek meg. Nezd inkabb ugy, hogyha nem lenne jo a konstrukcio, akkor nem futna mar 7 eve.
Ha ujat akarsz mindenkepp, akkor fenti ketto johet szoba, felesleges is ragozni. A szigeteles pedig teljes erteku komponens mint a kabel, ha visszakeresed linkeltem is egy cikket ezzel kapcsolatban.

(#20580) M0RGI


M0RGI
őstag

Persze, tudom, hogy az adatok nem sok mindent érnek, ezért is kérdeztelek meg benneteket. Azt viszont cáfolnom kell, hogy két év alatt nem döglig be semmi. Nekem a Kicx stc első szettem mélyközepei adták meg most magukat pár óra halk! zenehallgatás után. Az egyiket visszaküldtem javítani, mikor visszajött a másik is megadta magát úgy, hogy nem is hallgattam. Rá egy hétre a javított megint tönkrement. Érdekes módon a hátsó KIcx stc koaxoknak semmi baja, köszönik jól vannak.
Szó ami szó, én a Kicx stc szett helyére keresek szettet most.

Ezért fontos a min. kettő, de inkább három év garancia és esetleg a jó anyagminőség.

Én elhiszem, hogy jó a Hertz, de csak papír. A pioneer szénszálas műanyag.
Vagy ennek sem szabad hinni??

Hertz DSK 165.2 is olyan jó lehet, mint a sima DSK 165?

[ Szerkesztve ]

(#20581) M0RGI válasza M0RGI (#20580) üzenetére


M0RGI
őstag

Most már tuti, hogy Hertz DSK lesz, azonban találtam Hertz DSK 170.3-at is.

Mi lehet a különbség a DSK 165.2 és a DSK 170.3 között????? Help!
Érdekes módon a 170.3 olcsóbb egy 5össel.

(#20582) kavics325i válasza M0RGI (#20581) üzenetére


kavics325i
őstag

17 cm a mély-közepe.Jól néz ki

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20583) M0RGI válasza M0RGI (#20581) üzenetére


M0RGI
őstag

Most akkor ez a DSK 170.3 ez 170, vagy 165 mm?? Nem értem.
[link]

Nem merem megvenni blindre. Nekem swiftbe kéne ahol 165 a méret.

[ Szerkesztve ]

(#20584) nemes0309


nemes0309
tag

Valaki tudna nekem ajánlani bevált szériás 13cm-es komponens szettet?
van észrevehető különbség a 13cm-es és a 16,5 cm-es komponens szettek között? Ha igen, mi/k? Valakinek nincsen eladóba használt erősítője?

(#20585) kavics325i válasza nemes0309 (#20584) üzenetére


kavics325i
őstag

Te privátot szoktál olvasni?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20586) nemes0309 válasza kavics325i (#20585) üzenetére


nemes0309
tag

Telón vagyok.. Nem :) miért is?

(#20587) Krisszer válasza Krisszer (#20563) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Valaki erre ? :)

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20588) BorgBoss


BorgBoss
tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni az alábbiakban. Olvastam a fórum elejét és a végét, de dönteni nem tudom, lévén nem értek hozzá.

Golf III. Gondoltam, lecserélem a 15 éves hang szórókat pik-pak. De ez nem olyan egyszerű. Így mielőtt tovább pazarolom a pénzemet, kérlek súgjatok.

Sony CDX-GT450
Vettem hozzá JBL GT6-6 elsőket. Beszereltem.....Persze, hogy jobbak... :) De ez így kevés nekem.
Gyári Blau. magasak vannak.
Hátra szeretnék 6x9-es ovált. Most egy pio van.

Kérdés: Érdemes-e az első csipogókat cserélni? Melyik ovált ajánljátok ehhez 10-25k?
Eddig volt egy pótkerekes pio, de kipurcant.....no meg már nem is az igazi. így az ovál ajánlást úgy kérném, hogy később bővíthessek egy subládával.
Azért kérdezek ennyi, mert azt már felfogtam a fórumból, hogy meg kell tervezni.
Zenében mindenevő vagyok, csak a a szélsőséges irányzatokat nem hallgatom.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#20589) shteer válasza BorgBoss (#20588) üzenetére


shteer
titán

ovál helyett egyből sub

..szerintem jónak tűnik

(#20590) attila666 válasza BorgBoss (#20588) üzenetére


attila666
tag

Szia!

Hátulra a mélyládán kívül tényleg nem kell semmi. Elölre tegyél egy bevált komponens szettet, pl Audio System MX165 Plus vagy Hertz DSK 165 és hátra pedig egy mélyládát. A mélyládát érdemes 4 csatis erősítővel hajtani és így az első szettet is rá tudod kötni. Érdemes használtan venni mindent. Ez lehet, hogy picit több lesz, mint 25 ezer, de biztosan elégedett leszel.

Nemrég én is hasonló helyzetben voltam, annyi különbséggel hogy Feliciám van. Elöl JBL GT6-5-ösök voltak, hátul pedig GT6-69-ek. Sehogy sem akart jó lenni, próbáltam az első hangszórókról lekötni a csipogót és másikat hozzátenni, de nem volt az igazi. Majd eladtam mindent és egy Audio System MX165-öt raktam elölre és hátul egy mélyláda van, fényévekkel jobb így, pedig nincs ajtószigetelésem és nem is a legjobban lettek az ajtóba beépítve.

(#20591) M0RGI válasza M0RGI (#20583) üzenetére


M0RGI
őstag

Erről a Hertz DSK 170.3-ről hallott már valaki valamit? Az egész neten nem találok
használható információt. Annyit látok, hogy a mágnese laposabb, így a beépítési mélysége kicsi. Ez amúgy nem befolyásolja a hangzást? Úgy tudtam minél nagyobb a mágnes, annál jobb...

Ez talán a DSK 165.2 utódja?

Érdemes lehet megvenni, vagy inkább a 165.2-t? Árban kb. egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#20592) footy válasza Krisszer (#20563) üzenetére


footy
addikt

Az ules ala szerelhetoek nagyon gyenge minoseguek.

(#20591) vzaza
A hangszoro felepitese nyilvan befolyasolja a hangzast. A magnes merete nincs egyenes aranyban a hang minosegevel. A 170.3 eleg uj termek eddig ilyet itt eddig senki nem vasarolt tudomasom szerint. Ha emellett dontessz, egy kepes beszamolot jo lenne ha irnal.

[ Szerkesztve ]

(#20593) Krisszer válasza footy (#20592) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Csak azért kérdeztem,mert a yaris csomagtere alapból se túl nagy, :( és nem tudnánk használni rendes ládikóval. :(

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20594) footy válasza Krisszer (#20593) üzenetére


footy
addikt

Egy jo minosegu elso szett ad annyi melyet(megfeleloen beepitve) ami tobb mint elegendo az atlag felhasznalasra.

(#20595) kavics325i válasza footy (#20592) üzenetére


kavics325i
őstag

Neodymium mágnese van.Jó az. Menjen be egy boltba. Hallgassa meg. Fogja meg,mérje meg

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20596) kavics325i válasza Krisszer (#20593) üzenetére


kavics325i
őstag

Keress olyan mélyt ami zárt és nem kell neki 18-20 liternél több

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20597) kavics325i válasza Krisszer (#20593) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem tudom,hogy a jaris kalaptartója mekkora,de ha ez:
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Subwoofers/Champion+Series/TS-W303F
bele fér és csinálsz hozzá egy kalaptartót ez jó. A racingen 5 e adják.Nekem volt csak 38-as.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20598) M0RGI válasza footy (#20592) üzenetére


M0RGI
őstag

Értem, köszi! Szerintem nem ezt veszem, az esetemben nem indokolja semmit a lapos méretet, úgyhogy nem vállalom az emiatt fennálló esetleges rosszabb minőséget.

Nekem a Kicx STC szettem volt gyári hibás, de lehet kipróbálnám az ICQ szériát. Erről van tapasztalatotok?
Az én erősítőmhöz ami 50 W RMS, nem lenne sok az ICQ 120 W-ja?

(#20599) kavics325i válasza M0RGI (#20598) üzenetére


kavics325i
őstag

Amúgy értesz hozzá?Mert akkor olvasd el mennyivel erősebb a neodymium mint a normál mágnes.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20600) M0RGI válasza kavics325i (#20599) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem értem ezt miért írod. Az általam említett cuccok melyikében van normál mágnes???

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.