Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) gabber01 válasza Játékos (#20500) üzenetére


gabber01
addikt

én meg szerintem orbano sem elsősorban erre gondolt, hanem hogy effektíve a hang terjedési jellemzői miatt zavarják egymást a hullámok. elképzelhető, hogy a fizikai akadályok illetve a hangszórók között fellépő különbségek a hangkeltésben (értsd: nem tökéletesen ugyanazt a hanghullámot produkálják), a hanghullámok "zavarják" egymást. ez az interferencia adott esetben lehet pozitív is, ha erősítik egymást, de ha olyan az eltérés, akkor ki is olthatják egymást. ezért lehetséges, hogy középen halkabbnak érzed. ezt a jelenséget multimeterrel biztos hogy nem lehet kimérni, más műszer kellene. de ne vedd készpénznek, csak tapogatózom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20502) Játékos válasza gabber01 (#20501) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD multiméterrel nem a hangnyomást akartam mérni középen, hanem azt, hogy az erősítő kimenetén végbemegy-e a fázisváltás. :K
De este mindenképp megnézem. (mondjuk ha a csatlakozót megfordítom a hangszórón, úgy biztos lehetek egy fázisváltásban, gondolom...)

Egyébként köszönöm, értem, mit mondtál. :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20503) orbano válasza gabber01 (#20501) üzenetére


orbano
félisten

igen így értettem. de furálom az egészet. ha az első kick jól be van építve, és elöl megfelelő basszust produkál, akkor az hátul is kell hallatszódjon ugyan úgy... azért nem egy koncertteremről beszélünk, hanem egy levegővételnyi térrel rendelkező kis autóról.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20504) gabber01 válasza orbano (#20503) üzenetére


gabber01
addikt

hát igen, de a leírás szerint pedig vmi hasonló történik...:S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20505) Játékos


Játékos
addikt

Mondom nektek! Csak azt tudom elképzelni, hogy fordított polaritással van bekötve hátulra, más ötletem nincs. :F Mivel hátul jó, elöl jó, csak a kettő között nem. Viszont eddig azt hittem, hogy a fejről meg lehet fordítani az erősítőn a fázist...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20506) gabber01 válasza Játékos (#20505) üzenetére


gabber01
addikt

elképzelhető, ki kell próbálni...reméljük baj sem lesz belőle :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20507) HabyRolika


HabyRolika
tag

megrendeltem 1 tekercs (30cmx10m) SOUDABAND-ot meg próbaként 1 négyzetmétert Hanno-Protecto PF 830-ból 3mm vastag és 5kg/négyzetméter a sűrűsége :) a tetőre jó lesz, az úgy is olyan hogy rákoppint az ember és egy hétig kong :D

kíváncsi leszek mennyire lesznek jók?!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20508) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Mit tudtok a Hollywood Excursion erősítőkről?

HXA-45

HXA-20

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20509) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, érdekelne, hogy egy olyan autóhifi mennyibe kerülne ami usb-ről lejátszik és normálisnak mondható.
Értelmes keretek belül >30e

(#20510) orbano válasza gsc73 (#20508) üzenetére


orbano
félisten

dinamikus, levegős, részletes hangú, meglepően jó erősítők. kicsit szárazak, pioneerhoz jobban mennek, mint alpinehoz. nekem a 20-as van a szubomhoz, hondás cimbinek a szettet (hx comp) egy 45-ös hajtja, illetve hallottam junior + proxt2-vel is és tetszett.

egyébként ezt az elektronikát nevesebb gyártók 100k felett árulják :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#20511) zolikaDB válasza gsc73 (#20508) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jófajta... :)

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20512) orbano válasza Nova96 (#20509) üzenetére


orbano
félisten

mindenkinek más a normális. otthon milyen hangkeltőt használsz nagy elégedettséggel? nem mindegy nyilván, hogy martin logant, vagy logitechet válaszolsz :)
vagy hifi alatt csak a fejegységre gondolsz?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20513) Nova96 válasza orbano (#20512) üzenetére


Nova96
őstag

Fejegységre gondoltam, de nem nekem lesz. Így az első kérdés felesleges.

(#20514) orbano válasza Nova96 (#20513) üzenetére


orbano
félisten

pio alsó kattal elégedett lesz szerintem...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20515) Nova96 válasza orbano (#20514) üzenetére


Nova96
őstag

Linket kérhetek? :B

(#20516) k-feri65 válasza Játékos (#20502) üzenetére


k-feri65
senior tag

multival a "fázisfordítást" nem nagyon fogod kimérni...ne úgy értsd hogy a plusz az minusz lesz...ezek a dolgok itt csak iránymutatóak,,,mert ugye van 90 fokos fázisfordítás,,,na arra mit mondana a multi????

értem én de le sz@..m

(#20517) gsc73 válasza orbano (#20510) üzenetére


gsc73
aktív tag

orbando, zolikaDB: Köszönöm a megerősítést!

Nem rég itt volt szó arról, hogy a fejegységek smd biztosítékai elszállnak, ha rossz a bekötési sorrend. Sajnos csak részinformációim vannak, le tudná írni valaki, hogy miről is van szó, (mi száll el és miért) és mi a helyes sorrend?

Ha minden jól megy, most hétvégén fogok szerelni, nem szeretném elrontani. Érdekes, hogy a kiinduló állapothoz képest (amit elképzeltem) hol tartok most (pedig sokmindent nem "akartam"):

- Ajtószigetelés
- U-Dimension El Comp 6 szett
- Hollywood Excursion HXA 45 erősítő
- Full újrakábelezés.
- Később: "valami mélysugárzó" hátra. (próbával)
- Még később: fejcsere (próbával)

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20518) k-feri65 válasza gsc73 (#20517) üzenetére


k-feri65
senior tag

Lényeg, hogy az rcakat csak akkor dugd össze,,(fej erősitő) ha mindkét készülék rendesen testelve van...mert ha az erősítő az rca-kon keresztül akar testhez jutni, akkor kiveri az smd-biztit .

értem én de le sz@..m

(#20519) MC Pite


MC Pite
veterán

Kérdés:
Minek hívják azt a bluetooth eszközt, amin van 3,5es jack, és mikrofon/felvevő gomb, és A2DP meg egyéb vackokat is tud. Kipróbálnék egy ilyet... Zenére gondolom nem jó, de beszédre gondolom igen.
:R


Ezer féle cuccot látok, nem tudom milyen szórás van bennük, mit érdemes nézni, stb. Megköszönnék némi tapasztalatot/iránymutatást a témában :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20520) Krisszer válasza Krisszer (#20438) üzenetére


Krisszer
aktív tag

Valaki erre ?

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20521) footy válasza MC Pite (#20519) üzenetére


footy
addikt

Telefonalasra a Parrot/Nokia termekei alatalanossagban jok. BT-n a zene atvitele felejtos a magas tomorites miatt.

Krisszer
A pioneer 1400-at nezted amit mondtam?
Kozben lattam, hogy CD is kell, akkor az eggyel nagyobbat, asszem 1420

[ Szerkesztve ]

(#20522) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét nektek!

Szóval eltököltem egy órácskát a kérdéskörrel. Az eredmény:

-ha a hátsókat lekötöm, és csak az Audio System MX 165 Plus szól elöl, akkor az első sorban jó, középső sorban eltünik a basszus jó része, a középtartomány erősebb! Viszont a hátsó üléseken (nem a középsőn) kifejezetten erős a mélytartomány! :F Olyasmi az effekt, mintha egy mélynyomó a sarokban lenne, és akusztikailag a szoba felerősíti! Ugyanezt csinálja az autó belseje.

-ha megfordítom a hátsókon a polaritást, akkor elöl romlik a basszus (tehát eredetileg jól van bekötve), középen javul(!) hátul tök mindegy, ugyanúgy bazi sok a mély! :DDD

Szóval kicsit szomorú vagyok, mert ráköltöttem magamhoz képest nem elhanyagolható összeget, és gyakorlatilag csak én tudom élvezni elöl, a mögöttem ülők alig-alig. :( Bár, ha jobban meggondolom, mikor tele az autó, meglehetősen ritkán szükséges a dobhártyaszaggató zenélés... :) Így addig, ameddig nem ruházok be valamire (nem tudom, mi oldaná meg ezt a helyzetet), addig az marad, hogy ha többen vagyunk, akkor csak az első szett szól, mert úgyse kell nagy hangerő, ha meg egyedül szaladgálok, és duhaj a hangulatom, akkor kaphatnak a hátsók is. Ezeket talán lecserélem 18-20 cm-esekre, így tényleg kielégítené a dobhártyáimat, ha egyedül vagyok... :DDD :DD

Ötleteket, javaslatokat továbbra is szivesen veszek! Az eddigi segítséget köszönöm szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20523) zolikaDB válasza Krisszer (#20520) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pioneer MVH-1400UB

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20524) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Thx

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20525) gsc73 válasza k-feri65 (#20518) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszönöm az egyértelmű és világos magyarázatot!

Kábelezéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A kiinduló állapot: Akkuról az erősítő tápkábele az autó bal oldalnán megy hátra a csomagtartoba, ahol szintén a bal oldalon van az erősítő. Az RCA kábelek a fejtől a "kardánboxban" haladnak hátra, majd a hátsó ülésnél egy nyomvonalra kerülnek.

Hogyan érdems az erősített jelet előre vinni a két ajtóhoz? Jobb/bal oldal/középen? Törekedni kell/érdemes, hogy egyforma hosszúak legyenek a kébelek? (logikusan a jobb oldali szett messzebb van az erősítőtől, mint a bal oldali)

(az erősítőm 4*75W-os lesz)

Üdv: g

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20526) Nova96 válasza Nova96 (#20515) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#20527) t.imi válasza Nova96 (#20526) üzenetére


t.imi
addikt

(#20528) t.imi


t.imi
addikt

Egy láma kérdés.
Csipogónál "szintelen" - pozitv, fekete csík - negatív :B
Muzukinál pl. zöld/szürke negatív, zöld/fekete pozitiv.

(#20529) gabber01 válasza Nova96 (#20526) üzenetére


gabber01
addikt

ha kicsit feljebb olvasol, többször is említették a többiek. még link is van.
amúgy vmelyik 14xx-as Pio esetleg 24xx-as, ha kell CD akkor DEH, ha nem akkor MVH-t keress a megnevezésben.

t.imi megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20530) t.imi válasza gabber01 (#20529) üzenetére


t.imi
addikt

Mert 4 csöves lemezjátszóm van a cd tárban

(#20531) harcikoca


harcikoca
senior tag

Tegnap zenehallgatás közben egyszercsak elment a mély a 3utas hangszórómból, szétszedtem és így találtam a hangváltót:kép kép Mi ez ami kiégett benne, ha veszek másikat és beleforrasztom működhet?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#20532) attila666 válasza harcikoca (#20531) üzenetére


attila666
tag

Szia!

Ez egy nagyobb teljesítményű ellenállás. Nyugodtan cseréld ki és működnie kéne. Csak próbáld meg leolvasni a teljesítményét és az ellenállás értékét, vagy a másik hangszórón nézd meg vagy mérd le.

(#20533) t.imi


t.imi
addikt

Beraktam félig a szettet. Egy sinus live 105 lett a móka vége.
Nem tudom milyen terhelhetőségű benne a magas, de nem hangosabb mint a gyári 25w blau. :Y
Igaz, a gyári tyúkbél 1.5mma csipogón, nekem csak a ~0.75 volt itthon, azzal is raktam össze ideiglenesen, de behúzni a 1.5 kábelt jó lessz.
Most csak úgy hallom a magasat, ha odahajolok (másik is hasonló)
Ha kicserélem a vezetéket, minden kötés forrasztva lesz, az javíthat még rajta?

(#20534) Joe fiú válasza t.imi (#20533) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem lesz hangosabb...a gyári hangszórókat úgy találták ki,hogy nagyon érzékenyek,fejegységről is könnyen hajthatóak legyenek,így természetes,hogy az jóval hangosabb volt, szvsz..szokj hozzá,hogy ez sokkal jobb nem lesz, nem véletlenül ajánlottunk két hangszórószettet ami már bevált. :U

(#20535) nemes0309


nemes0309
tag

Sziasztok.
Szeretnék tapasztalatokat, tanácsokat kérni tőletek, hogy mit vegyek.
Új vagyok még, és tervezek a jövőben venni valami komolyabb zenét az autómba (volvo s40).
Lenne rá kb 120-150 ezer forintom.
Az autóban van egy pioneer DEH 3900MP tipusú fejegység. A gond az vele, hogy csak 1 rca kimenete van :/.
Szóval nézegettem a neten cuccokat. Gondolkodok egy mac audio fearless 1000d erősítőn és hozzá egy jbl gt5 2402br mélyládán, vagy a másik összeállításom egy mac audio zx 4000 b.e. erősítőn, egy mac audio stx box 12 br mélyládán, és egy alpine spg 13cs első szetten..
Szerintetek melyik összeállítás lenne a jobb? Melyik szólna jobban?

Köszönöm segítségeteket! :)
Józsi

(#20536) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Valaki tudna ajánlani a Yarisba valami használható szettet(magas,közép mély+erősítő)?

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20537) zolikaDB válasza Krisszer (#20536) üzenetére


zolikaDB
veterán

Keret, zenei stílus?
Használt vagy új? Aktív-e vagy sem?
Újonnan: Audio system M 75.4 erő, MX 165 szett, DLD 500+ láda. Ez árban nem rossz. Durván egy 100-as, alap cumó. Plusz kábelezés 15-ben megállhat, 2 első ajtó szigetelés is kb ennyi.
nemes0309: ennyi pénzért nagyságrendekkel jobbat kapsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20538) nemes0309 válasza zolikaDB (#20537) üzenetére


nemes0309
tag

Inkább újban gondolkodnék az átverések miatt is... Zenei stílus? Mikor milyen a kedvem.. Inkább pop, rock, house, disco, meg ilyenek :)
Kb 120-150ezret szánnék rá egyenlőre, aztán majd később bővíteném..
Passzív ládát akarok mindenképp egy olyan erősítővel, ami 4-500w rms-t tud. Csak hát a 4 csatis hídba annyit nem tud sajna :/
Havernak van egy jbl erősítője, 250w-ot tud és egy 400-as blaupunkt ládát hajt vele.. Ettől kicsit ütősebb rendszert szeretnék, mert én keveselltem, amit a 250w tudott..

[ Szerkesztve ]

(#20539) zolikaDB válasza nemes0309 (#20538) üzenetére


zolikaDB
veterán

... Nem a wattokat kell kergetni kollega... Tudod van olyan csöves erősítő, ami 2x16W-ot tud, és állítólag beszarás. De pl az Audison THESIS HV VENTI is "csak" 2*200W...
Jó fej, jó erő és megfelelő kábelszett sokat jelent ám.
Ha nem akarod az első szettet aktívban hajtani, akkor a hangváltón keresztül egy kétcsatornás is megfelel neked. (magyarul nem a fejjel vágod meg a frekvenciát, amennyiben nem akarsz SQ-zni, nem vagy vájtfülű stb, hadd ne ragozzam, ez megfelelhet neked. Meg jó, ha a fejed tudja:) )
Nem értek a dologhoz, de amivel nem lehet nagyon mellényúlni:
- Audio System M-Line 60.2 (2*60W), Ground Zero Iridium (2*80W), kb. 26e Ft
- Audio System MX 165, Hertz DSK 165, kb. 22e Ft
- basszadnekire DLD IW12 (vagy 500+), ez 2*4 Ohm, 2Ohm stabil erő kell neki, kb. 30e Ft, meg olyan 10e Ft a láda ->
- Kicker ZX300.1, 45e Ft, Hertz HE 1 D.1, 51e Ft
Kábeleket opcionálisan összeválogatod, ha bővíteni akarsz később, érdemes 35-ös tápkábel, és azt a csomagtartóban szétosztod. Egyébiránt vannak szettek, de azok úgy drágábbak.
Plusz fenti cuccokból van carstyling-on is jópár, pl a Kicker erő 25k, DLD nyomók 8-20e-ig, ládával, anélkül... Szóval ott is lehet válogatni.
A fenti nem szentírás, nagyjából ezeket ajánlják itt, ha visszább olvasol, ettől van olcsóbb, van drágább. Lehet venni Mosconi erőt, meg Morel szettet, vagy uDimensiont, Hollywood-ot, de azok más kategóriák. Apropó. Blaupunktot felejtsd el.
Érdemes hallgatózni mások kocsijában is.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#20540) gabo01 válasza nemes0309 (#20538) üzenetére


gabo01
senior tag

Én a helyedben biztos nem vennék új cuccokat! Azért lehet találni megbízható embereket akiktől nyugodtan vehetsz bármit! :K ;)
Szerintem ne a Mac Audio, JBL vonalon keresgélj! :N :DDD

(#20541) gabber01 válasza zolikaDB (#20539) üzenetére


gabber01
addikt

már többször láttam hogy a carstyling-ra hivatkoztok, mint piactér, de én ott rohadtul nem találok semmit. van olyan fül, hogy vásárlás, ahol kb. csak Fusion cuccokat látok, aztán szevasz. van vmi trükkje a dolognak? :D

gabo01: JBL-el mi a baj?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20542) gabo01 válasza gabber01 (#20541) üzenetére


gabo01
senior tag

Szolgáltatás/adok-veszek/Hifi,installáció
itt keresgélj:
C.S.

(#20543) gabo01 válasza gabber01 (#20541) üzenetére


gabo01
senior tag

Úgy tudom inkább a régebbi dolgaik a jobbak az újak között kis pénzért nem sok használható van! :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20544) shteer válasza gabber01 (#20541) üzenetére


shteer
titán

találni kell, nem keresni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#20545) gabber01 válasza shteer (#20544) üzenetére


gabber01
addikt

jólvan jólvan! :) most már megvan! :D Kösz gabo01! ;)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20546) Az-X


Az-X
őstag

Engedtessék meg némi, tőlem talán már megszokott fetisizmus :DDD
Ezzel az erősítővel nagy álmom teljesült be :) Régóta kerestem már, nagyon szerettem volna... és mikor már majdnem feladtam az autóhifit... tessék ráakadtam egyre :D
Ezzel együtt eladó a DLS Referece 200 erősítőm ami épp a kocsimban leledzik (holnapig :DDD)...



:)

(#20547) gabber01 válasza Az-X (#20546) üzenetére


gabber01
addikt

Na tessék! Itt a Helix! :D Igaz, ez kicsit más kategória mint a DB4. :D :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20548) Nescafé válasza Az-X (#20546) üzenetére


Nescafé
őstag

:) :D :DD

 iPhone 15 Pro

(#20549) gabo01 válasza Az-X (#20546) üzenetére


gabo01
senior tag

Minden álmod így teljesüljön! Gratula hozzá! :K ;)

(#20550) Az-X válasza gabber01 (#20547) üzenetére


Az-X
őstag

Hátőőőő... a DB picit messze van ettől :B Mondhatjuk úgy, hogy a Helix feliraton kívül sok közös nincs bennük :B

:)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.