Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) MC Pite válasza MC Pite (#20390) üzenetére


MC Pite
veterán

b kérdés:
Vadásszak DSK mélyközepet, mert hátulról is jöjjön alulról az álldás; vagy ha most nem vagyok teljesen elégedett az ECX-el, cseréljem meg őket, hogy a kárpit/légtér, vagy a hangszóró a fő ludas? Vagy egy másodpercet se pazaroljak erre, egyértelműen a mélyközép a különbség oka, csapjak le a DSK félére.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20402) k-feri65 válasza trencsy (#20395) üzenetére


k-feri65
senior tag

jobb enyyi :))

értem én de le sz@..m

(#20403) trencsy válasza k-feri65 (#20402) üzenetére


trencsy
csendes tag

Ok-ok, ebből aztán nem lesz háború :))

(#20404) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Köszönöm Szépen!

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20405) kavics325i válasza trencsy (#20403) üzenetére


kavics325i
őstag

Egyszerű fizika. Minden hertz 1 ki és 1 befelé irányuló mozgásból áll. Ha teszem azt 100 Hz akkor viszonylag rövid utat tud és kell bejárnia a hangszórónak. Minél lentebb annál hosszabb és felfelé rövidebb. Ahhoz, hogy hatékony és dinamikus legyen gyorsan kell elindulni és megállni és vissza és megállni. Segítsége a membrán alatt a gyűrű ami nem engedi el kúszni vagy deformálni. De az sem isten, hogy mindent kibírjon. Ha nincs alacsony frekvencia nincs gond. A gond akkor kezdődik ha mély van. Itt jön a képbe a zárt láda. Bent pont annyi levegő van mint amennyi befér. Se több se kevesebb. Ha elindul kifelé szívó hatás keletkezik bent. Ha vissza felé akkor nyomó. Természetesen mindig a kiindulási ponton túl. Ez a szívó és nyomó hatás tud segíteni a megállásban a zárt láda esetén. Ezért tud dinamikusabb és mélyebb lenni a másik kettőnél. Persze kell Kraft meg egy másik ugyanolyan vagy egy, de az legalább egy jbl gti 15w. Nekem két zárt jbl 30-as van és nagyon szeretem.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#20406) trencsy válasza kavics325i (#20405) üzenetére


trencsy
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#20407) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Aludtam a hifi építésre párat, és a jelenlegi állapotban az alábbi rendszer felé indulnék (Skoda Octavia-I). Legfőbb szempont, hogy ne hagyjak gyenge láncszemet, mert az fogja meghatározni az egész minőségét:

- Ajtószigetelés STP Gold (merthogy Silvert nem nagyon lehet kapni)
- MDF kiemelő gyűrű.
- U-Dimension El Comp 6 szett. (29k, 60W RMS)

Két kérdéskör:

- Erősítő: ahol a szettet venném, ott vásárolható U-dimension EL-A52 kétcsatornás erősítő, ami teljesítményben jó lehet (2*50W) talán a minőség is rendben van? (29k) Vagy érdemes mást is keresni, mert ebből az árból „jobb minőséget” is meg lehet kapni?

- Fejegység: most van egy JVC KD-G322: 1. link, pdf, 2. linkamivel személy szerint én teljesen elégedett vagyok, csak azért merül föl bennem a csere gondolata, hogy ne ez legyen a leggyengébb láncszem. Ha mégis ez, akkor tekintettel a fenti elemekre, mire érdemes cserélni? Nincs különösebb elvárásom, csak az összehangolt minőség.

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20408) artiny


artiny
őstag

Sziasztok.
Egy ilyen kábelt keresek VW EOS ba.
De nincs számom vagy név mialapján keressem a kábelt

http://www.car-vision.co.uk/oem-aux-in-leads/229-aux-in-leads-for-vw--skoda---audi-auxiliary-input-harness.html

(#20409) cOxeR válasza artiny (#20408) üzenetére


cOxeR
Ármester

Rendeld meg ebay-ről... 16 USD-ért már van is...

(#20410) trencsy


trencsy
csendes tag

Ma végre megjött a szigeteléshez egy adag STP + Gladen hangszóró kábel 2x5m 1,5qmm, 2x5m 2,5qmm.
Nagy az öröm, már csak be kell őket pakolni :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20411) artiny válasza cOxeR (#20409) üzenetére


artiny
őstag

de mi alapján keressem? vagy ithoni webshopokban.. :F

(#20412) cOxeR válasza artiny (#20411) üzenetére


cOxeR
Ármester

Aux-in adapter to 3.5mm jack
pl.: e-bay

(#20413) t.imi


t.imi
addikt

Egy audio system mx 100 plus meghajtására melyik erölködőt ajánlanátok?
Néztem ma egy használtat, de nam akart működni.

kenwood kac 5205
blaupunkt ema 255
sal xpro 4000
sal bx 2055
hirtelen ennyi:-)

(#20414) Joe fiú válasza t.imi (#20413) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Akármi jó,de miért is kell erősítő hozzá? 10cm-es hangszórótól ne várj csodát!

(#20415) k-feri65 válasza trencsy (#20403) üzenetére


k-feri65
senior tag

nekem egyik sincs...én free-air-t használok...a kalaptartón.

értem én de le sz@..m

(#20416) trencsy válasza k-feri65 (#20415) üzenetére


trencsy
csendes tag

:D

(#20417) t.imi válasza Joe fiú (#20414) üzenetére


t.imi
addikt

Egyik másik bolt szerint kell hozzá erölködő, harmadik negyedik szerint elég jobb fejről megtolni. Kevés lesz előre...., tökéletes minőség hangzás...... cetera.
60/100 teljesitménye van a kicsinek, teszt szerint no1. hangzásban.
Ha szükségtelen, nem költök rá.
Hátul van egy blau gtb 8a 2*45 aktiv mély, e mellé menne.
Csak nem az igazi igy épitkezni. Vegyek 4 csatis 60w erölködőt hozzá, elèg a 2x30/40 is, stb. :)

(#20418) MC Pite válasza t.imi (#20413) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem vagyok nagy májer, de megeszem a kalapom ha kihallod a különbséget akár a szuziban, akár más hasonló járműben amiben hasonlóan méltatlan módon lehet elhelyezni a hangszórót. K.. mindegynek tartom, a mélyekkel nem kell foglalkoznia mert úgyis vágod róla(?), amúgy meg szerintem csúcs fej sem kell hogy kihajtsa. Szóljatok ha tévedek, de a bolt át akart baxxni kissé, látván a hajlandóságot benned az erölködőre.

Kis/normál/nagy hangerőn szoktad/tervezed amúgy hallgatni? Jelenleg bent vannak-e a szórók, és hogy szól?

Hogyan rögzíted, sikerült valamit kifundálni rá? Vagy itt van fém mögötte/ a közelben? Én anno hamar feladtam...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20419) t.imi válasza MC Pite (#20418) üzenetére


t.imi
addikt

A mélyvágásról olvastam itt, de lövésem sincs mit jelent:)
Most elvileg 4x 20w rms van, elöl a gyári magas és 20w jvc közepek.Még nem vettem meg sajna.Hátul az aktiv mély.
Àltalában 15-20 között szokott lenni a hangerő ~ hangos beszéd ereje. Néha szoktam feltekerni 30-ig, 40 a max.
Benne nem volt hajlandóság, ajánlották az erölködőt:-) Itt is 1-2 kolléga, kell hogy ne legyen torz magas hangerőn.
Az erölködő a tűzfalra, kb 70cm az akku, szettet a gyári helyére. 10cm a műszerfalra, gyurma szerű anyaggal tömitve,csavarozva, magas a tükör mellé.

(#20420) orbano válasza t.imi (#20419) üzenetére


orbano
félisten

kell az erősítő, de nem ehhez. pénzkidobás.
"sorrend": (alap a jó fejegység): egy jó szett, aztán annak a jó beépítése, aztán egy jó erősítő. de nincs igazán általános érvényű szabály, csak mindig rendszerben kell gondolkodni. 1.0 swiftre sem veszünk titán sportkipufogót, csak mert a tuning topicban azt írták egy másik autónál, hogy attól jobban megy :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20421) gabber01


gabber01
addikt

még egy kérdés erőlködő terén. Helix Dark Blue 4-el találkozott már vki? :) Hogy viszonyulhat a Blau GTA 4 Specialhoz? Kb. egy árban tudnám beszerezni őket.
egyébként Hertz ESK 165-öt tervezek majd hozzá (még nincs meg), és hátul van egy SAL RX-10/A 50W aktív sub egyelőre. Lehet hülye kérdés, de utóbbit lehet úgy kötni, hogy passzívan menjen majd az erősítőről és ne a sajátját "használja"?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20422) Joe fiú válasza t.imi (#20417) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Érdekes a dolog, alapvetően erősítő azért kell,hogy dinamikusabb,tisztább, nagyobb hangerőn nem torz jelet küldjünk a hangszóróra(mindez csak egy általánosítás) viszont 10 centis hangszórónál nem igazán beszélhetünk hűű de nagy dinamikáról illetve mélytartományról, 80hz alatt kb. nem is szól már. Alap esetben én nem tennék ilyen kis szett alá erősítőt,viszont baja biztos,hogy nem lesz tőle,szóval ha esetleg később fejlesztenél akkor mehet alá erősítő,de nyílvánvalóan nem kell valami nagy, combos erőre gondolni.

Egy kis off.....Akkor most, hogy is van, a zárt láda mélyebbre megy mint egy refi :F Volt refi, illetve jelenleg zárt ládám van, nekem érzésre a refi sokkal mélyebbre ment ugyanazon zenénél,igaz,hogy a refibe 30-as nyomó volt, a zárt 25-ös....

[ Szerkesztve ]

(#20423) MC Pite válasza t.imi (#20419) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha nem eleve középsugárzót veszel (a helyedben azt vennék) a 10es (gyári) helyre, akkor például egy ilyet kötnék én az MX mélyközepe elé. Beszereled az MX et, és már 10es hangerőn érteni fogod hogy miért javaslom szerintem (gyanítom hogy a swifthez hasonló eredmény lesz, azaz masszív tejfölösdoboz merevségű műanyagot nekiáll cibálni a mélyközép, és csillió irányba tolja hátul a levegőt, mélynek szikráját sem hallod, de a hangszóró próbálkozik ezerrel a műszerfal szétvibrálásán).

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20424) k-feri65


k-feri65
senior tag

aktív rendszerben minek a magasakat erősítőről hajtani???? ha a fejegység is meghajtaná???(állítólag) mert ugye az "csak"egy kicsike hangszóró....kisebb mint egy 10 centis....

értem én de le sz@..m

(#20425) orbano válasza k-feri65 (#20424) üzenetére


orbano
félisten

másképp teszem fel a kérdést: minek aktív rendszer, ha a gyári helyre suvasztasz be valami alacsonyabb minőségű hangszórót?

A vér nem válik VAZZE!™

(#20426) gsc73 válasza t.imi (#20419) üzenetére


gsc73
aktív tag

Szia!

Nem a felmerült kérdésre válaszolva, csupán megosztva saját tapasztalataimat:

Régi Suzukiról van szó? Ha igen, akkor esetleg gondolkodj el ezen. (ha már volt róla szó korábban, akkor bocs.)

Igazán amatőr kivitel, de a 10cm-hez képest úgy szólt, mint az állat.(és a térképtartó is nagyobb lett...:) )

Üdv: g

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20427) MC Pite válasza gsc73 (#20426) üzenetére


MC Pite
veterán

Ignis, gyanítom hasonló a gyári hely a wagonr/ignsnél mint a swiftnél... Ami hihetetlen pocsék :(

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20428) gsc73 válasza MC Pite (#20427) üzenetére


gsc73
aktív tag

Én nem értettem soha, hogy a "gyári helyek" miért olyan használhatatlanok, mint amilynenek. Octavia 520 literes csomagtartó, két oldalt talán 9*13cm-es hely. :Y Szerintem semmiből se állna olyan műanyag elemet fröcsenteni, amibe elférnek a sztanderd, normális méretek.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20429) Az-X


Az-X
őstag

Vettem egy majdnem komplett rendszert. Ugyan csak az erősítő kellett belőle, de nem adták külön.

Ami itt ragadt a nyakamon :DD

Clarion DRX9575Rz fej (elvileg valami régebbi csúcs fej, aktív hajtáshoz)
DLS W712 sub, gyárinak tűnő reflex ládikóban, hozzá Audison kábel és neutrik szerű csatlakozó.
0,5 farad-os DLS kondi (elég avétosnak néz ki :D )
és egy pár DLS Pro-Slimline 2 utas hangváltó.

Ha valaki tudna róluk véleményt formálni, megköszönném. Szeretném eladni őket, nekem nem kellenek :) Esetleg ha van tippje valakinek mit érhetnek... vagy netán ha valaki egyből szeretné megvenni, ne fogja vissza magát!!! :)

:)

(#20430) gabber01 válasza gabber01 (#20421) üzenetére


gabber01
addikt

úgy látszik ezt a kérdést is jótékony homály fogja fedni...vagy csak büdös vagyok :DD

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20431) MC Pite válasza gsc73 (#20428) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezek szerint suzukival még nem találkoztál... Na ott nem is a mérettel van gond, hanem hogy a kanyarban nincs semmi sem amihez lehetne merevíteni, plusz a lábad felé sugároz vastag rácson át; szigetelni pedig szerintem lehetetlen.
Ehhez képest enyémen vagy a tiéden egy kis munkával egész korrekt eredményt lehet kihozni installálásnál...

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20432) t.imi


t.imi
addikt

orbano, az erősitőről már kérdeztem a nagyérdeműt, akkor ajánlották, mivel a fej erölködő nem ér semmit és mélyládával nem fog szépen szólni.. Lehet, hogy félreértettük egymást.

Joe fiú, kitisztultam és értehtő volt végre. Köszi. Sajna ez is egy 21 pénzes beavatkozás lesz, így nem tudom hova lehetne fejleszteni ebben a formában. Van még egy mac audio 45 pénzért 180/300w-al, de az már nagyon fájna. Köv lépés már 6 számjegyű. Széthekkelni meg nem szeretném a vasat. Főként munka autóként üzemel.

MC Pite, ez hatalmasötlet:) Legalább is nekem. Pl ha veszek egy sima közepet, ami 150-10000 Hz tud, ez elég lenne vagy kell hozzá normális hangváltó és kiesik a CXT6?
Dobozhang..háát nem tudom. Inkább semmilyen van egyenlőre, de ebben a jvc 20w közepeknek is nagy szerepe van.

k-feri65 -gsc73 Egy Ignis lenne az áldozat. Sok telefon, sok kérdezősködés. Elinte volt 4 csatis erölködő ládával, de azok túl nagyok és nem tudok pakolni. Volt ajtóba beépités, de kellenek a zsebek a térképeknek, többi hulladéknak.
Volt akitiv láda a ülés alá, de ha többen utazunk, lerúgja, letépi, eltöri, zárlatot csinál, stb. Az üléstakaró műanyagoknak így is reszeltek:) Ha nem fér el a lába, csinál neki helyet...

Ezt a közepet össze lehet passzintani MC Pite bass bockerével?
Vagy ehhez normális hangváltó kell? Pl ilyen?
Kapna még egy magasat hangváltóval és kész. Kész? :)

[ Szerkesztve ]

(#20433) MC Pite válasza t.imi (#20432) üzenetére


MC Pite
veterán

Keresztváltóból 3 utas kell. Van amelyik hangszóróhoz adnak (pl amit linkeltél). De 800Hz meg már sok, 150-200Hz még jónak tűnik. Sztem elég ez a cucc a közép elé ha gyárilag nincs hozzá (ha nem közepet veszel akkor meg úgyis kell; pl az Audio System szettnél).

Szerintem legyen érzékeny, vagy közép vagy mélyközép, és nem fog kelleni tutira erősítő neki. Bár 10cm-nek amúgy sem annyira, meg főleg a mélyen érezni ha van dinamika; de pl Kicx, Hertz amiket néztem az olcsóbbak közül hogy e téren jól teljesítenek (meg pár user szerint is jól mennek gyári fejjel).

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k, Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20434) t.imi válasza MC Pite (#20433) üzenetére


t.imi
addikt

Tehát a Phonecar közép és a Caliber CXT6 cucli és mellé még egy jó minőségű magas. 90Db elég vagy a 93 felé nézelődjek?
(csak mert judzsin vagyok :) )
Kicxet néztem, az ~30 lenne a 3 utas szett mély nélkül hangváltóval.

(#20435) gsc73 válasza t.imi (#20432) üzenetére


gsc73
aktív tag

Volt ajtóba beépités, de kellenek a zsebek a térképeknek, többi hulladéknak

Teljesen megértelek! Nekem is kellett minden cm3-nyi hely a régi Suzukimban, gyerekekkel, napi használatban, nyaralások, stb. Az én szerény véleményem és tapasztalatom, hogy a fizika alapvető törvényei miatt a hangtechinkában a méret a lényeg. (nem vagyok hangmérnök, és a kivétel erősíti a szabályt és általában drága is..:) )

Azért még nézd meg ezeket. Ignis ajtópanelek (google), nem rábeszélés, csak hátha megtetszik valamelyik, és belefér az anyagi keretbe (meg persze nem kell pont ilyennek vagy olyannak lennie, de néha ötletindítónak is jó):

Panel1

Panel2

Panel3

Panel4

Egyik cégben sincs részesedésem, csak a google-t használtam.

Ne aggódj a sok verzió és megközelítés miatt, amióta elhatároztam, hogy épitek hifit az Octaviamba, pár hete, már teljesen máshol tartok, mint ahonnét indultam. Ez egy ilyen iparág.

+1: a 93 dB a logaritmikus skála miatt kétszer akkora érzékenységet jelent, mint a 90 dB, DE ez csak egy műszaki adat, amit a gyártók mérnek, ahogy mérnek.....

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#20436) orbano válasza gabber01 (#20430) üzenetére


orbano
félisten

szerintem fingja sincs senkinek ezekről az erősítőkről. gyanítom ez elmond róluk mindent :) vagy rólunk :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#20437) orbano válasza t.imi (#20432) üzenetére


orbano
félisten

egy 10 centis, kis vacak műanyagkalitkába bezárt hangszóróból egy hegesztőtrafó sem fog olyan mélyeket kihozni, amivel egy ládához tudnád illeszteni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20438) Krisszer válasza trencsy (#20396) üzenetére


Krisszer
aktív tag

És tudnál ajánlani valami használható fejegységet a Yarishoz(Base felszereltség,csak a szélvédő alatt van két hangszóró) úgy nagyjából 18k-ig?

[ Szerkesztve ]

- küldve az Atari Portfoliomról

(#20439) t.imi válasza orbano (#20437) üzenetére


t.imi
addikt

Ha jól értem,a láda ~120Hz-ig tolja a hangot. Utána kellene egy mély közép, ami 120-1xKhz-ig adna és egy magas, ami befejezné a frekvenciatartományt.
Mivel csak kis pöcs 10cm közép lenne, ez képtelen a 120Hz/800Hz (csak írtam egy számot) hangok átvitelére / normális megszólaltatására, így nem lesz teljes a kép.
Ezért kellene egy 13 / 16 cm, ami rendesen szólna, de ami nem lesz, mivel nem vágom szét az ajtókat :)

(#20440) Az-X válasza t.imi (#20439) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem van felső kategóriás 10-es szettem aminek mélyközepe 60Hz-ig szól Kérdés hajlandó vagy e rá 40-et áldozni.

:)

(#20441) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Az alábbi rendszer mellé, mit ajánlanátok sub-nak, lehetőleg JBL/Infinity márkán belül.

Fejegység: Alpine CDA-9853R.
Első pár: Infinity reference 6532i
Hátsó pár: Infinity reference 6532i
Erősítő: Infinity Reference 5350a

Előre is köszi!

(#20442) t.imi válasza gsc73 (#20435) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi, egy részét már láttam. Egyik másik nagyon tetszik, csak az a vége, hogy eltünik a zseb :(
Majd a köv. vasban olyat keresek, amiben elöl min. 13cm hely van az ajtóban, nem kell szabni, varrni :)

(#20443) t.imi válasza Az-X (#20440) üzenetére


t.imi
addikt

Természetesen nem:) Most erre nincs keret sajnos, lakásfelújitás van 1000-el

(#20444) orbano válasza t.imi (#20439) üzenetére


orbano
félisten

így van, ezt tudom, ezért írtam, hogy pénzkidobás az erősítő szerintem ezekhez a hangszórokhoz, nem ér meg tizenezer forintot a komplett hifid volumenéhez viszonyíva. :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#20445) t.imi válasza orbano (#20444) üzenetére


t.imi
addikt

Ha ennyire savanyú a szőlő, nem lenne elég egy ilyen móka? Max kap még új magasat és ennyi. Ez legalább 92Db elvileg.

(#20446) orbano válasza t.imi (#20445) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom ez mennyivel szólna gyérebbül összességében, mint egy komponens szett. így a magasokon is rontasz, ami azért sokat számít. szólhat azért ez a rendszer a fülnek kellemesen attól még, hogy a kicked nem lesz tökéletes. egy ilyen koax akkor lenne jó választás, ha a gyári helynél valahogy kiemelnéd és magad felé fordítanád.
de ezt majd az okosabbak megmondják konkrétabban...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20447) t.imi válasza orbano (#20446) üzenetére


t.imi
addikt

Kiemelni max 2cm-t lehetne, ill. magamfelé billenteni. Nagyon rá van rakva a szélvédőre.
Magas még van a tükörnél, egy ~25mm-s beférne a régi helére.

(#20448) Joe fiú válasza t.imi (#20442) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ebben az esetben vagy MX130 plust vagy Hertz Dsk 130-t vegyél,viszont én a helyedben mindenképp komponenst vennék.

Ja és felesleges az erősítő ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#20449) HabyRolika


HabyRolika
tag

sziasztok!

91-es 3 ajtós Fiesta-ba szeretnék 16.5-ös szettnek valami ajtópanelt összehozni a 10cm-es helyére! gondolom erre a célra az MDF volna a legmegfelelőbb?! milyen vastagot kellene vegyek belőle illetve mi az amire érdemes volna odafigyelni?!

köszi előre is a segítséget

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#20450) orbano válasza HabyRolika (#20449) üzenetére


orbano
félisten

http://gulacsigalery.hu/ a referenciáknál van sok kép, hogy képben légy :)
a lényeg: megfelelő szögben legyenek a hangszórók, levegőzzön jól hátrafele, és minél nagyobb legyen a hely mélységében a hangszóró mögött. gondolom a masszív rögzítést és "légmentességet "nem kell említeni :)

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.