Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) Gorneck válasza dave93 (#8199) üzenetére


Gorneck
titán

37.5-ért hozhattam volna Gecube-ot...35ért inkább vettem itthon Gigát...:D

Gorneck#1239

(#8202) dave93 válasza Gorneck (#8201) üzenetére


dave93
őstag

Értem...Akkor nekem sajna itthon kell vásárolnom, nem sűrűn járok külföldre, csak nyaralni, de nem németországba meg hasonló helyekre :) köszi :R

(#8203) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Talán a Zalman ZM-VHS1 6600GT AGP-s verziójához készített HSI borda megoldás lehet a FET-ekre, mert ennek a furat távolsága 43mm. Kicsit ráfúr az ember, és már jó is. Majd megpróbálok ilyet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#8204) m4rc! válasza k.t.a. (#8203) üzenetére


m4rc!
őstag

Jah én is emiatt kérdezgettem a furat-távolságot, de sztem nem megoldható, túl nagy a különbség..sztem marad a gyári gyilkolása

We are analog players in a digital world

(#8205) Tigi


Tigi
őstag

És mondá az úr, hogy e hét negyedik napján lépj be a klubba egy Gigabyte HD3870-el. :D
És én azt mondtam, hogy oké. :DDD

Na, félre a tréfát, kicsit keservesen, de megvan a kari.
Érdekes volt hozzájutni mert haver hozta a szokásos havi nagyker túra alkalmával.
Három darabot foglalt előzetesen, de azt mondták neki, hogy 1 vásárló csak 1 kártyát vihet mert csak pár db érkezett.

Hát enyém lett az 1 db merthát ugye itt a karácsony. :C

Ja, egyébként kereken 50 pénzembe került, de csak holnap rakom be a gépbe aztán majd írok, hogy milyen.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#8206) lacafaca válasza Tigi (#8205) üzenetére


lacafaca
őstag

üdv :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8207) k.t.a. válasza m4rc! (#8204) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Még ha a lyukaknál teljesen bevágom az oldalát a bordának, hogy U alakú lyukak legyenek, akkor is jó. Az előbb azt írta valaki, hogy 49mm a furatközép távolság. Itt 43. Az a 3mm nem sok szerintem. Azt viszont megkérdezném, hogy itt elférnek a memória sünik egy VF900 alatt vagy nem. Esetleg egy VF1000 felmegy a karira?

(#8208) P00By válasza k.t.a. (#8207) üzenetére


P00By
nagyúr

VF1000 felejtős, nem sikerült valami jól!S1 nagyon jó + egy venti és csend is lesz meg fagy is :)

#8209:Akkor inkább VF700 :U

[ Szerkesztve ]

(#8209) k.t.a. válasza P00By (#8208) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Olyan jól néz ki most a házam, egy S1 a ventivel csak elrondítaná. Zalman VF700-am meg már volt anno a 6600GT-vel, és meg voltam vele elégedve. Teljesítményben is megfelelő lenne.

(#8210) lacafaca válasza k.t.a. (#8209) üzenetére


lacafaca
őstag

simán elég a vf700 és a sünik is elférnek alatta.kukk
brutálisan jól hűti az 50esemet...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8211) k.t.a. válasza lacafaca (#8210) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Szép! Én is ilyet szeretnék, csak most VF900-al és VHS1-el. Tudom, hogy nincs nagy különbség teljesítmény a két hűtő között, de a 900-as jobban tetszik.

(#8212) lacafaca válasza k.t.a. (#8211) üzenetére


lacafaca
őstag

na azt nem tudom , hogy az alatt elférnek-e a sünik, de biztosan az is tuti lenne rá

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8213) sonic8


sonic8
tag

Csinált már valaki 3870 Vmod-ot ? (gpu+mem). A Vmem-re rájöttem magamtól egy 2600XT GDDR4-es leírás alapján, működik ceruzásan is, de nem segített semmit sajna :( Pedig működik mert a fesz változott, próbáltam 1,9V-2,1V-ig, de nem tudtam több Mhz-et kisajtolni, sőt nagyobb feszen előjött, hogy nem szereti a chipp és elkezdett hibázni. Sapphire HD3870-ről van szó, 1250-ig ment hiba nélkül Vmem moddal és anélkül is :D Most következik a GPU, a karin egy AC S1 van, és 2 darab 8 centis ventis (azért 2db 8-as, mert 8-asból van vékonyabb fajta, asszem 1 Centi vastag).

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#8214) barnam_ válasza lacafaca (#8212) üzenetére


barnam_
nagyúr

Terhelés alatt ?°C-s a VF700-al?

[ Szerkesztve ]

(#8215) Gorneck válasza barnam_ (#8214) üzenetére


Gorneck
titán

A Giga vagy épp a Sapphire monitorozó chipje tuti félremér...5 fokot nem hinném a VF700 ráverne az S1-re...

Amúgy egy óra cod4 és moha airborne után se ment az enyém 47 fok fölé...36ról ennyit emelkedett ami nem rossz...

Gorneck#1239

(#8216) P00By válasza Gorneck (#8215) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem rossz, uva jó sztem :D

(#8217) barnam_ válasza Gorneck (#8215) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is kétlem hogy jobb lenne a VF700.
De még ha 10°C-al is rosszabb a VF700, akkor is nagyon jó :)
Gyári hűtővel mennyi volt?

(#8218) m4rc!


m4rc!
őstag

Egyáltalán mennyire melxik az a VRM? Vki esetleg kézrátételes-mérést nem csinálna?
Lehet nem is kell rá hűtő...végülis a 88GT-sek se nagyon tezsnek rá hűtést...

We are analog players in a digital world

(#8219) Gorneck válasza barnam_ (#8217) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy drágább lett volna nekem minden más hűtési megoldás az S1-nél...

50-ről indult és 70+-ra volt képes...de ez csak 3dmark. Játék alatt több is lett volna az a 70+.

Gorneck#1239

(#8220) Gorneck válasza m4rc! (#8218) üzenetére


Gorneck
titán

Én is ezen agyaltam...de most már mind1! :D

Gorneck#1239

(#8221) lacafaca válasza barnam_ (#8214) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8222) barnam_ válasza lacafaca (#8221) üzenetére


barnam_
nagyúr

Bocs, ezt nem vettem észre :B
Már csak az lenne a kérdésem, hogy mi az alapfordulat nálad? 5V-n megy?
Ezek alapján szinte ugyanannyira melegszik, mint a 2600XT-m VF700-AlCu-val, ami igen jó a 3850-re nézve.

(#8223) lacafaca válasza barnam_ (#8222) üzenetére


lacafaca
őstag

van egy előlapi szabályozóm, ezzel tudom min és max között állítani a ventit. gondolom a min az kb 5v lehet, mert hangtalanul pörög ekkor a vent, ha föltekerem, akkor már a hangja is előjön. (nagyon háklis vagyok a hangokra, így nekem mindig hangtalanul kell hogy járjon minden. a leghangosabb a rendszerben a vinyó :(( )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8224) P00By válasza lacafaca (#8223) üzenetére


P00By
nagyúr

Vegyé SSD-t :D

[ Szerkesztve ]

(#8225) lacafaca válasza P00By (#8224) üzenetére


lacafaca
őstag

notivinyón gondolkodom, de drága és kicsi még...majd ha lesz megfizethető áron ~200< fölötti akkor csere

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8226) vazimódó válasza Gorneck (#8186) üzenetére


vazimódó
senior tag

:C És még a neve is szép. :)

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#8227) pucmarek


pucmarek
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 3850-et.Ez az első ATI kártyám.Szopok vele mint a torkos borz.XP-re a driver úgy ment fel hogy egyfolytában kiírkálta:a telepítő nem talál a hardverhez vagy az op. rendszerhez megfelelő illesztő programot.Vista : simán felment minden,de pl.3d mark 06 nem indul(egyébként az xp alatt sem indult el ezzel a kártyával),játékok mennek,riva tuner megy,everest ultimate edition nem látja a gpu-t,stb. apró bosszantó hibák.Légyszi segít setek.Előre is köszi

(#8228) Gorneck válasza pucmarek (#8227) üzenetére


Gorneck
titán

3dmarkokhoz kéne hotfix...
Everestet meg majd frissítik az új technológiához...

Gorneck#1239

(#8229) lacafaca válasza pucmarek (#8227) üzenetére


lacafaca
őstag

a játékok mennek...hmm..nem az a dolga egy vga-nak? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8230) Alpachino válasza pucmarek (#8227) üzenetére


Alpachino
veterán

Az Everest 4.20 már látja. :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#8231) Gorneck válasza Alpachino (#8230) üzenetére


Gorneck
titán

De sokmindent nem...

Gorneck#1239

(#8232) MaciG


MaciG
addikt

Hali

Xp prof. sp2 alá melyik drivert javasoljátok egy HD3850 alá? (annyi van hogy elvesztem :DDD )

(Liket is plz :B )

Előre is köszi :R

BANZAII

(#8233) Gorneck válasza MaciG (#8232) üzenetére


Gorneck
titán

7.11 a hivatalos oldalról...

Gorneck#1239

(#8234) rollins válasza pucmarek (#8227) üzenetére


rollins
őstag

Gorneck23 elmondta mi kell a 3dmark-hoz. Az ismeretlen eszköz meg Internal High Definition Audio Bus lehet gondolom. Péld. a Sapphire driver-csomagja tartalmazza úgy tudom a hozzávalót. Ha nem kell, le is tilthatod, kivéve ha HDTV-re akarod csatlakoztatni DVI-HDMI -vel.

[ Szerkesztve ]

(#8235) L4mie válasza lacafaca (#8225) üzenetére


L4mie
veterán

jól néz ki ^^ a sünik nemmelekszenek?? (gondolom jut rájuk elég levegő)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8236) Alpachino válasza Gorneck (#8231) üzenetére


Alpachino
veterán

Annyira még nem böngészgettem át az új everest. A korábbi verzióhoz képest, már az is valami, hogy ezt látja:

Videokártya ATI RV670 Pro :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#8237) lacafaca válasza MaciG (#8232) üzenetére


lacafaca
őstag

itt

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8238) lacafaca válasza L4mie (#8235) üzenetére


lacafaca
őstag

nem...tökéletes. :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8239) Templomegere


Templomegere
senior tag

jajj , ma végre sikerült kaparintanom 2 db 3870-est , holnap bedobom a gépbe :)
Kiváncsi vagyok ...... :C

(#8240) lacafaca válasza Templomegere (#8239) üzenetére


lacafaca
őstag

na erre nagyon kiváncsi vagyok...hajrá :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8241) rollins válasza Templomegere (#8239) üzenetére


rollins
őstag

Ööö, ha tudnám biztosra, hogy van jövője pld. a 3850 CF -nek, vennék egy CF lapot hozzá, de így... Majd jönnek az igazi X2 -es Ati-k, ahhoz nem tudom kell-e majd CF lap, gondolom igen :U Meg hybrid cf is lesz, állítólag. :)

[ Szerkesztve ]

(#8242) Templomegere válasza rollins (#8241) üzenetére


Templomegere
senior tag

számtekben minek van jövője? ugyanmár , fél év és felejtős , jönnek az újak , mások .

Aki itt hosszú távra tervez az magát csapja be .
Nincs is ezzel semmi gond persze , valaki így látja valaki úgy .

(#8243) katt777


katt777
félisten

A jövőt illetően:
Teszt: 3-Way SLI
Ajánlom figyelembe a HD3850 teljesítményét, már ahol egyáltalán megemlítik szerénységét.
Ha még a driver optimalizáció is meglesz (mert az látszik, hogy még nincs), akkor aztán kapaszkothat az ATI a quad 3870-nel, de hiába. Akkor már csak az ár-érték arány lesz kérdéses.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8244) katt777 válasza rollins (#8241) üzenetére


katt777
félisten

3850 CF-nek jövője nincs, 3870CF-nek, főleg quad-ban inkább. Csakhogy még a 790FX-es lapok sem kiforrottak, talán majd tavaszra, mire a Phenom is magára talál 3D alatt, mert ott még a 9700-as sincs sehol. X2 topicban belinkeltem tesztjét valamikor a mai nap folyamán.
Hybrid CF már rég van, sőt 3 kártyás CF is, ha a 3. PhysX-nek van használva. Nézd meg az ATI/AMD oldalát.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8245) Thrawn válasza katt777 (#8244) üzenetére


Thrawn
félisten

Hybrid CF ahogyan a gyártó elképzelte egyelőre csak papíron létezik (illetve ma olvastam egy szűkebb körű bemutatóról ahol működés közben volt látható). A lényege, hogy az IGP és egy különálló videókártya együtt tud dolgozni (azaz nem különböző különálló videókártyák).
Phenom 9700-ról van teszt a neten ;)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8246) VaniliásRönk válasza katt777 (#8243) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem az a grafikon tetszett a legjobban amiben már-már a 8600GTS-sel küzd a 3 Ultra... :C

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8247) rollins válasza katt777 (#8244) üzenetére


rollins
őstag

3850 CF-nek jövője nincs, 3870CF-nek, főleg quad-ban inkább
Hát ez érdekes gondolat. :>
Ha ilyen lenne mindenhol, nem lenne rossz. Több mindentől függ (nagyobb táp, új lap, ajaj), érdemes -e CF -n gondolkozni. A vége majdnem az, hogy nem. Csak ugye ha félév múlva jó olcsón lehetne hozzájutni pl még egy 3850 -hez és lenne is értelme, nem is lenne hülyeség. Megjósolni telán nem is lehet, ahogy Templomegere is kb így jegyezte meg a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#8248) katt777 válasza Thrawn (#8245) üzenetére


katt777
félisten

Pont nem, még a táblázat is ott van, ráadásul a pdf cuccokat is elolvastam hozzá. Részletesen ott van még a hibrid CF működésének leírása is.
A LÉNYEG, hogy két különböző videokártya is képes együtt dolgozni (ajánlott párosítások és az együttműködés módja az ATI/AMD oldalán), mellékesen az IGP-t is lehet használni, akér úgy is, hogy van egy CF kombód, és azt PhysX számításokkal segíti az IGP (csak ha jólemlékszem, X1xxx-nek kell lennie az IGP-nek). Szóval ez van. :R
Igen, azt a Phenom tesztet linkeltem be én is. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8249) katt777 válasza rollins (#8247) üzenetére


katt777
félisten

De nem ilyen, ráadásul egy sima CF lapban 3850CF-fel elérted a maxot, SLI-sbe meg tehetsz +1 kártyát. Szeretem az ATI-t de ez az alázás durva.
Ha sima CF lapba teszel 2 db 3870-et, 3/4-áron megvan egy GTX teljesítménye, viszont egy SLI-sbe még mindig tehetsz még 1 GTX-et.
QuadFX 3870-nel elérheted a GTX SLI teljesítményét, viszont egy 3-as SLI-be betehetsz még 1 GTX-et. És akkor mit csinálsz az ATI platformmal?
A fenti elméleti fejtegetés, feneketlen pénztárcát feltételez. :) :R Csak a jövőt illetően, illetve a 3850CF-fel kapcsolatban. Mindemellett várom a használható driveres 3-way GTX SLI, illetve 3870X4CF teszteredményeket.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8250) rollins válasza katt777 (#8249) üzenetére


rollins
őstag

Amit linkeltem, ott nem látok alázást. 3 db vga nekem már abszurdum. Csak azért hoztam elő dolgot, mert olcsón hozzájutni x idő után +egy 3850-hez és előre láthatólag legyen meg Ati részéről a ne túl korán véget érő támogatás, csak így lenne értelme. Amúgy abban lehet valami, előbb "avulnak" el ezek a vga-k, mint gondolnánk. Amúgy Ati vga-knál remélhetőleg egyre fontosabb lesz a több gpu-s rendsz, más módjuk most nincs is, egy R600 -on alapuló (most ugye RV670) hasonló gpu töbszörözése, előszőr egy lapkán 2 gpu, később ki tudja mi. Trónfosztók nem lettek, hát többszörözik. Csak legyen ki- ill. felhasználva ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.