Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Mit rakjak fel 3850-hez?letöltöttem egy:
display driver-t(16MB)
Catalys software suite (45MB)
catalys control center (25MB)

Melyik kell ezek közül?
elég a display driver???

thx.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8952) lacafaca válasza keszegduda (#8950) üzenetére


lacafaca
őstag

simán játék is megy így. nekem a memóm ami gyengébb, az csak 2100at bír.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8953) keszegduda válasza lacafaca (#8952) üzenetére


keszegduda
őstag

Rivával húzod? nekem ha 750-en ment a Crysis pl, akkor ahogy indult a betöltött game, 3-4sec és befagyott... :F

(#8954) m4rc! válasza Chapel (#8951) üzenetére


m4rc!
őstag

Elég a Display Driver. A Catalyst Software Suite tartalmazza a Catalyst Control Centert (CCC) + a Display Drivert is. CCC-hez kell legalább 2.0-ás .NET keretrendszer (Framework).

We are analog players in a digital world

(#8955) Cooley


Cooley
csendes tag

Hi all! Lehet h csak én nem értem ezt a vitát^^ de én 1 gf7600gt 256MB ddr2 128bit-essel tolom és HD 3870est készülök venni...nos hát igen van különbség am lenne 1 kérdésem: sli-s a kártya? mert tudtommal az szal ha vki nem elégszik meg 256bittel vegyen 2kártyát...most lehet h hülyéséget mondtam akk elnézést:)) (téll ilyen(sli) esetben az értékek összeadódnak?)
!!!Csak a topic elejét olvastam el egyenlőre!!!

[ Szerkesztve ]

olyanom nincs:P

(#8956) lacafaca válasza keszegduda (#8953) üzenetére


lacafaca
őstag

igen :K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8957) Cooley


Cooley
csendes tag

mind2 igen? (1:sli-s e? 2:összeadódnak e az értékei?) mert ha mind2 igen akk ha jól értelmezem kapunk 1 1gigás, dupla sebességű gddr4-es, 512bites vga-t ami asszem nem sz*r:D sőt talán még jobb is ha hasonlóan működik a dolog mint a ramoknál
lényeg: megéri venni most ilyet v várjak vele esetleg vmi mást ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

olyanom nincs:P

(#8958) lacafaca válasza Cooley (#8957) üzenetére


lacafaca
őstag

neked a válaszom: :( :( crossfire nem sli :(
(az előző nem neked szólt)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8959) Cooley


Cooley
csendes tag

akko pics am plz ne nézzetek hülyének XD de mi az a crossfire?;) és ha már itt tartunk konkrétan mi az sli? és mi köztük a kül?

olyanom nincs:P

(#8960) lacafaca válasza Cooley (#8959) üzenetére


lacafaca
őstag

sli az nvidia, crossfire az ati/amd megoldása vga karik házasítására, de van nekik topikjuk, nézz körül bennük és megtudod a kérdéseidre a választ.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8961) keszegduda válasza Cooley (#8959) üzenetére


keszegduda
őstag

SLI csak Nvidia kariknál van
Crossfire csak ATI-nál van

Mindkettőben 2 kártyát lehet összekötni, megfelelő alaplap esetén.

(#8962) Cooley


Cooley
csendes tag

oks thx

olyanom nincs:P

(#8963) lacafaca válasza Cooley (#8962) üzenetére


lacafaca
őstag

crossfire
sli

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8964) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy mi annak a kébelnek a neve amivel rá lehet kötni a vga-t (3850) a tápra??? Ami a VGA-hoz volt az nem kellett ,mert az eddig chieftech tápomon volt alapól olyan "ág" ,de erre a nyamvadt fsp-re nem tettek :W ÉS nem tom hol van a gyári :O

BANZAII

(#8965) kanadadry


kanadadry
csendes tag

Nem értem a világot . Mintha a magyar egy külön faj lenne.
Pixmania : jetway HD3870 53.209 Ft magyaroknak , mindenki másnak 148€ (37.740)
De még mindig olcsóbb mint nálunk . Jó lenne már átállni euróba a francba. Talán változna valami.

(#8966) Dark Archon válasza kanadadry (#8965) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ugyan már, pixmania egy nagy g**i hely volt mindig is, mit vársz franciáktól. Pl. SE P1i teló is 111eFt náluk, amúgy meg 80. Vannak olyan helyek itthon is, ahol minden drágább, hülyéknek ott a Media Markt, ostobáknak a Saturn.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8967) m4rc!


m4rc!
őstag

Hát megint kari nélkül maradtam... :O Úgynézki majd csak januárba lépek be a klubba
Addig is X600 POWA ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#8968) rollins válasza MaciG (#8964) üzenetére


rollins
őstag

6 pines pci-e tápkábel (fekete)

(#8969) MaciG válasza rollins (#8968) üzenetére


MaciG
addikt

Ismét köszönöm a segítséget :R , nélkületek elvesznék :B

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#8970) Templomegere


Templomegere
senior tag

nah , megérkeztek a NortQ VGA hűtők , egyenlőre nem sokat érnek .............

idle 50 helyett 37 fok a atitool szerint ....

most örüljek vagy sem :D

[ Szerkesztve ]

(#8971) Coyot válasza Templomegere (#8970) üzenetére


Coyot
őstag

Nézd meg mennyi a max hőm. aztán majd akkor örülj ha ott is ilyen különbség van :)

Má' nem

(#8972) lacafaca válasza Templomegere (#8970) üzenetére


lacafaca
őstag

:K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8973) kanadadry válasza Dark Archon (#8966) üzenetére


kanadadry
csendes tag

shoxx.com viszont korrekt . A forint és az euró majdnem egyezik drágább eszközöknél is. Itt jól tudnak számolni érdekes :R Kár hogy nincs náluk videókártya. A franciákat meg eddig is utáltam.

(#8974) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Ezeket a drivereket kipróbálta már valaki? Érdemesebb a Catalystot vagy tzök mind1?
http://www.ngohq.com
dhzeropoint, omega, DNA,
Mármint az uj radeonokkal gondoltam...

(#8975) nova001


nova001
senior tag

ha kijön a 7.12 abba már nem kell hotfixelni meg ilyenek??

meg most akkro rakjam fel a 7.11et a crysishoz meg a hotfixet vagy a hotfix nem kötelezö?

miylen +tápot kell majd rádugnom a karira 3850? nekem egy fsp400pnf tápom van azon kell h legyen valami táp ami kell hozá?

http://www.ebolt.hu/common/big_img/f/fsp400pnf.jpg

még valami a hütést nem értem mert sok mident olvastam már...kell neki most az a huzo (hütés) progi játéknál h ne égjen le ?

[ Szerkesztve ]

(#8976) szitaati válasza Bali27 (#8974) üzenetére


szitaati
aktív tag

Omega driverei jók szoktak lenni, a többit nem ismerem.
Jelenleg várom a kártyám, úgyhogy kipróbálni sem tudom őket :(
Üdv

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

(#8977) rollins válasza nova001 (#8975) üzenetére


rollins
őstag

7.12 ki tudja mikor lesz, abban biztos javítva lesznek az eddig ismert hibák. A 7.11 -es hotfix is egy driver, ne legyen kettő egyszerre...
fsp 400pnf bőven elég 1 db vga-hoz. Tápkábelt meg kéne hogy adjanak a vga-hoz, ha dobozos. Rivatuner 2.06 -tal meg jobb ha szabályozod a ventit, mert a gyári beállítás elég tré, vagyis durván melegszik, ha nem tesz az ember ellene.
(de ezeket már egy csomószor leírták...)

[ Szerkesztve ]

(#8978) nova001 válasza rollins (#8977) üzenetére


nova001
senior tag

köszi értem

és a táp meg a hütésre tudsz valamit mondani? tapasztalat?

(#8979) lacafaca válasza nova001 (#8978) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem 350-es viszi...no para

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8980) nova001 válasza rollins (#8977) üzenetére


nova001
senior tag

értem...szval ha játszok akkor melegszik mint atom mert nem csináltál meg jol a hütést :S
utána olvasok majd ennek a Rivatuner 2.06 hogy kel jol beállitani

(#8981) rollins válasza nova001 (#8980) üzenetére


rollins
őstag

Igen, nem tudom miért így állították be. Talán hogy halk legyen, vagy direkt, hogy előbb adja be kulcsot :)
Van egy logout-os írás a Rivatuner ventilátor vezérlése : [link] (gyak.-lag a guru3d cikke, de így talán érthetőbb a logout-os írással) Csak egyszer kell bállítani jól, utána már magától fogja pörgetni a ventit a hőm. szerint. Szép hangja van ám a ventilátornak már 80%-on is, majd meglátod, őő akarom mondani, majd meghallod. :D

[ Szerkesztve ]

(#8982) nova001 válasza rollins (#8981) üzenetére


nova001
senior tag

köszi szépen mindent már csak elkell mennem a kariért és nyomni a gamékat :D :D ja még valami ha nme akarok huzni mert nem akarom kinyirni a karit akor felrakom a 7.11 drivert és kész minden jol fog menni? gondoloma crysis nem fullon de pl cod4 ? nem értek ehez a hotfixhez :S

(#8983) lacafaca válasza nova001 (#8982) üzenetére


lacafaca
őstag

3850est nehéz lenne tuninggal kinyírni, mivel ua a mag van rajt mint a 70esen...

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#8984) rollins válasza nova001 (#8982) üzenetére


rollins
őstag

7.11 -es hotfix itt van ha esetleg kell, a sima 7.11 -et meg a hivatalos oldalon megtalálod (tudod, csak az egyiket rakd fel). Crysis 1024x768 -on fog menni high-on, de azért lesznek akados terepek. CoD4 demót csak 1280x1024 -ben néztem maxon, nem volt gondja vele.
Jaja, ahogy lacafaca mondta, lehet tuningolni, úgy is kibukik hol a határ.

[ Szerkesztve ]

(#8985) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

ismerősnek AMD Athlon64 és LiteOn 300W-os tápegységgel úgy nézki simán megy a Sapphire HD3850 256MB-os :R

(#8986) Motion_Blur válasza MaSzKa (#8985) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Reméljük, csak a táp fog eldurranni, és a többi cucc megmarad.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8987) Motion_Blur válasza aya (#7026) üzenetére


Motion_Blur
félisten

semmi

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8988) ent9hc


ent9hc
csendes tag

Hi All!

Még új vagyok tuning témában, nemrég vettem egy 3850/512Mb karit és ahogy olvasgattam a forumot kiprobáltam. Most ment le a 3Dmark06 720/2000-en 10130pötty 730-on már megadta magát.

(#8989) Motion_Blur válasza ent9hc (#8988) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Venti 100%-on forog? Egyébként simán elképzelhető, hogy annyi a vége.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8990) ent9hc válasza Motion_Blur (#8989) üzenetére


ent9hc
csendes tag

Venti olyan 70-80% között, beállítottam automata szabályzásra. De nem volt még 80 fokos sem.

[ Szerkesztve ]

(#8991) Motion_Blur válasza ent9hc (#8990) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ott már brutális hangja van a coolernek, én 50%-ig engedem hangoskodni :)

10K fölötti eredmény jónak számít, megnyugodhatsz ;) 80 fok full load alatt? Nekem idle 60 fok, játékok alatt sajnos már felmegy 90 fölé is, pedig nincs fent a ház oldala. Szerintem ma meg is rendelem az új hűtést, már csak azt kell eldöntenem, hogy milyet és hogy hol...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8992) ent9hc válasza Motion_Blur (#8991) üzenetére


ent9hc
csendes tag

Nekem alapbol 60%-on teker a venti, de igy legalább nem fől meg, a matrica már ugyis az első nap leesett róla. Valami jobb hűtésen én is gondolkodom csak még nem tudom mi lenne jó rá barkácsolás nélkül. A TT Duorbot láttam valahol csak azt nem tudom hogy jo-e rá és hogy itthon kapni-e.

(#8993) Motion_Blur válasza ent9hc (#8992) üzenetére


Motion_Blur
félisten

VF900-as Zalmant tudnék rá venni, kérdés, hogy a gyári hűtőhöz képest mennyivel jobb a teljesítménye.

A kérdés asszem addíg költői marad, amíg nem veszek egyet :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8994) Skynet258 válasza Motion_Blur (#8991) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ugyanilyen karim van mint neked, és idle 3x fok, pedig nem állítottam semmit a hűtőn :F

https://geekpulse.hu

(#8995) Motion_Blur válasza Skynet258 (#8994) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hihetetlen, most idle 82 fok. RivaTunerrel monitorzva

Vajon mi történhetett :F :F

Tegnap még nekem is 40-45 fok volt idle...

szerk: nem kéne 2D-ben levenni a magot 300MHz környékére?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8996) Skynet258 válasza Motion_Blur (#8995) üzenetére


Skynet258
veterán

De, le kéne... Ha húztad, akkor viszont asszem elszáll ez a lehetőség, és folyamatosan annyin megy. Ez az idle 82 viszont k*rva sok! :Y

https://geekpulse.hu

(#8997) Alpachino


Alpachino
veterán

Csináltam én is az új konfigommal, egy kis 06-os tesztet . 3DMark 06 :10523pötty.[link]

Azért ez már jobban néz ki, mint a x2-es 8800pontja. :Y Holnap fplytatom még a tesztelgetést, ugyanis a kariban is és a prociban is van még egy kicsi.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#8998) honda23


honda23
aktív tag

nekem 450w-os tápom viszi két író és két wincsi mellett simán.
rivatunerrel 60%-on járatom, így alapban 35fokos csak játékban fél óra alatt nem ment így 65 70 fok fölé cod4-ben és nfs pro streetben. mindkettőt viszi maxban 1280-on! nagyon jó vétel volt! :R :C :)

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#8999) TTomax válasza Motion_Blur (#8993) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem van itthon egy VF900,a régi 1650Pro-on feszit most.Azon gondolkodtam átrakom a 3850-emre csak vennem kell memoriabordákat mert azt nem lehet átrakni.Azon hezitálok én is,hogy elég lesz-e ez vagy vegyek egy S1-et.... :U
Gondolom a FET-ek hütését ne vegyem le,bár azok sem nagyon tetszenek....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9000) nova001


nova001
senior tag

menyin érdemes vinni a karit (% és hofok tekintetbe) hogy érmedes allitani hány beáálitást a rivába? ahogy le van irva itt
http://logout.hu/iras/a_rivatuner_ventillator_vezerrlese.html

az jo?

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.