Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7751) Angelo69 válasza Pietrosz (#7730) üzenetére


Angelo69
senior tag

Mar irtam tobbszor is miutan mind ket gyarto kartyajat teszteltem hogy a Crysis-t el kell felejteni minden fele szempontbol mert bugos sajna.
Meggyozeskepp csinaltam egy kepet az ominozus nem "havasodo" fegyverol Ati Hd3870 el kb ott mint a ph-s tesztben.

[link]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#7752) keszegduda


keszegduda
őstag

2900Pro 47-ért vagy 43-ért 256-os 3850? Természetesen újak! :)

(#7753) rollins válasza keszegduda (#7752) üzenetére


rollins
őstag

Hát ha megy a Pro XT órajeleken és nem számít nálad hogy jóval többet fogyaszt, akkor megéri.

(#7754) Pietrosz válasza X@b3e (#7738) üzenetére


Pietrosz
addikt

Csak megnyugtatásul közlöm, hogy van árnyék GT-vel is, és semmit nem kell átírni, csak éppen az options állítgatása után újra kell indítani a játékot. Erről ennyit. :U

(#7755) Pietrosz válasza Angelo69 (#7751) üzenetére


Pietrosz
addikt

Lehet itt is pont az a helyzet, mint az nfs-nél, lásd előző postom.

(#7756) keszegduda válasza rollins (#7753) üzenetére


keszegduda
őstag

Igazából számít, de most olyan helyzetben vagyok hogy hirtelen lenne csomó választási lehetőségem...
50-ért 512-es 3850? 55-ért 2900XT?
Sokat megy a gép az hozzáteszem...

(#7757) Angelo69 válasza Pietrosz (#7755) üzenetére


Angelo69
senior tag

Itt nem kellett allitgatnom semmit. :DDD

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#7758) Silenzio válasza Shade87 (#7734) üzenetére


Silenzio
addikt

2x512 ddr800 + 2x 1 gb ddr2 800 az én kn9 ultramban megy dualban. A lényeg hogy 2x1- ugyanolyan rammodulnak a többszöröse legyen. Magyarul: több különböző rampár. Így volt nekem 3 giga ramom.

A 2900 pro 512 vajon gyorsabb lehet a 3850 256-nál? Crysisban pl.? Előbbit most nagyon jó áron fedeztem fel egy bolt kínálatában. Pécsett pl. elég sok, 60 ezer, úgyhogy ezen a bizonyos az ajánlaton nagyot néztem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7759) Daert válasza Angelo69 (#7751) üzenetére


Daert
őstag

Persze hogy nem havasodik a fegyver,ha használod akkor melegszik ergo elolvad rajt. :DDD
Bocs :R

(#7760) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Crysis 1680x1050 VH alatt ha kimegyek egy házból (bent 30+ fps) kint lenne 20+ de elég sokszor beszaggat, főleg ha még más is van a szerveren. Kevés lenne neki a 2GB ram vagy ide már a Vram kevés? vagy más? :B

#7761: :R lehet nekem is érdemes lenne beruházni még 2gb-re ? most elég jó áron vannak

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#7761) Silenzio válasza Foxmulder89 (#7760) üzenetére


Silenzio
addikt

4 gigával próbáltam, nem volt semmi gond. Csak a videokártyámmal :D...
Kérdésemre valaki?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7762) lacafaca


lacafaca
őstag

hd3850/256
nem szaroztam tovább a gyári hűtővel...kuka :DDD
fölaplikáltam a talonban lévő vf700cu-t :K
így első nekifutásra 800/1050.
alapon 30 fokos a mag, hang nélkül, terhelten 58fok szintén hang nélkül alapfordulaton, föltekert ventifordal (ami szintén szinte hangtalan) 52 fok. azért a zalman nem hazudik :)
késöbb teszek föl egy-két fotót az aplikálásról...van benn egykis "gányolás" is, ami sajna elkerülhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7763) Foxmulder89 válasza Silenzio (#7761) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Hát esetleg gyorsabb lehet, és az a jó benne hogy ugyanaddig húzhatod mint az XT-t, max annak a szintjére vissza kell állítani a feszt :)
Ha jó áron van a cucc és nem zavar hogy többet zabál, esetleg hangosabb is akkor simán megveheted.Bár 38xx-be is van pár újítás, kérdés hogy ezek mennyire fognak kijönni egyes alkalmazásoknál , meg hogy milyen felbontásba használnád?

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#7764) Foxmulder89 válasza lacafaca (#7762) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Nemrossz :C
Nemtudom mennyire hatékony a kistesó hűtője de nekem a 3870-es elég bejövős ilyen szempontból, abszolút nem hangos még 60%-on se, és 850/2500-on se megy terhelve 60 fok fölé a hőmérséklet, na majd ha jön valami rendes ATT / ATi Tools akkor megy neki a fesz ;] :R
ja alapon nekem is 35 :P

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#7765) rollins válasza lacafaca (#7762) üzenetére


rollins
őstag

Ez jó. vf700-hoz hasonló primecoolerem van csak ez alu, akkor ennek is jónak kell lennie rá. A vrm-et hűtő széles bordától is elfért? Rambordák viszont már nincsenek meg, vagy ez nem is kell szerinted? Gyári is hűt tűrhetően Rivatunerrel szabályozva, 60-61 fokon tartja, de nekem túl hangos.

[ Szerkesztve ]

(#7766) balbla


balbla
tag

Sziasztok!

Volna egy pár gigabyte hd3870 512 es kártyám ha valakit érdekel: [link] :R

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#7767) Silenzio válasza Foxmulder89 (#7763) üzenetére


Silenzio
addikt

A 3850 újításaitól nem ragadtattam el magam, max. a teljesítményétől, meg az -egyáltalán nem rossz- hűtőjétől. Egyelőre 1024x768 + AA + AF a favorit, ez az év elején az 1950-esemmel is így ment. De aztán 22"-os tft-re váltok, és a teszteket nézegetve a 2900 pro otthagyja a 3850-est, mint eb a sza(ha)rát nagyobb felbontásokban. Még mindig nehezen hiszem el hogy egy 256/256-os kártya egy 512/512-es nyakában kullog...
A fogyasztás meg számít, annál is inkább, mivel egy szutyok 450 w-os Mercury van a gépben. Idáig nem volt semmi baj. Fél napig meg se nyikkant, meg állandóan kikapcsolt, aztán csodák-csodája, megemberelte magát, a gép pedig azóta is megy, 168 órából 150-et legalább egy héten. De ha ezt a zabagépet nem bírná, zokszó nélkül lecserélném... Szóval mégiscsak lehet a 2900 pro lesz az én kártyám. Nincs valaki a környéken esetleg, aki mindkettőt próbálta?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7768) losi73 válasza Angelo69 (#7732) üzenetére


losi73
senior tag

üdv milyen változást hoz az uj bios?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7769) Foxmulder89 válasza losi73 (#7768) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Az eredeti bios 863 mhz-ig engedi a GPU órajelét feltornászni, ezzel megszűnik a limit.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#7770) Foxmulder89 válasza Silenzio (#7767) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Amennyiben 512megás a 3850 akkor azt, bár feltételezem hogy 256-os.
Ha nem akkor talán inkább 2900pro de ahoz szvsz tápot kell cserélned, ha húzni is akarod akkor tuti, én ezt azért már nem bíznám arra a tápra...lehet hogy elmegy vele de a végén elfelejt visszajönni ;]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#7771) lacafaca válasza rollins (#7765) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem nagyon nem jött be a gyári hangja. de ez most tuti. annyit kellet "csalnom", hogy a gyári coolerről levágtam a mosfet-hűtését (azt hiszem az a neve) és mivel ezt föl lehet csavarozni, így ennek a hűtése is megoldva. nem kell ezután szarakodni a rivával és csöndes a cucc. nekem ez a lényeg. ha már HDPC akkor kussoljon.
mindjárt jönnek a képek

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7772) Silenzio válasza Foxmulder89 (#7770) üzenetére


Silenzio
addikt

Maximálisan egyet értek. Bár remélem egy hónapig kibírja. Ha nem, a pénzből még futja valami korrektebb tápra, esetleg használtan.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#7773) lacafaca


lacafaca
őstag

kronológiai sorrendben:
1
2
3
4
5

minden 3850es tulajnak "melegen" ajánlott :C

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7774) losi73 válasza Foxmulder89 (#7769) üzenetére


losi73
senior tag

üdv kösszi a választ esetleg a ventit nem szabályoza rendesen?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7775) P00By válasza lacafaca (#7773) üzenetére


P00By
nagyúr

És jobban hűt? :D Nem is ez a kérdés,hanem az,h mennyivel? :U

#7776:idle load?

[ Szerkesztve ]

(#7776) lacafaca válasza P00By (#7775) üzenetére


lacafaca
őstag

sokkal...hangtalanul teszi a dolgát és 20-35fokkal hűvösebb mint a gyári.

idle20
load 35

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7777) Gorneck válasza lacafaca (#7773) üzenetére


Gorneck
titán

Remélem az S1 simán fel fog menni és nem szívok be vele...kíváncsi vok passzívba, hogy bírja majd...a héten elvileg meg lesz...

Gorneck#1239

(#7778) lacafaca válasza Gorneck (#7777) üzenetére


lacafaca
őstag

nem tudom hogy az milyen :B
link? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7779) keIdor válasza Gorneck (#7777) üzenetére


keIdor
titán

A házad ahogy nézegettem annó képeket elég szellősnek tünt, szvsz elbírja majd simán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7780) Gorneck válasza lacafaca (#7778) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Keldor: Ha nem, akkor kap 1 12est.

Gorneck#1239

(#7781) Kobe


Kobe
veterán

elképzelhető hogy a disztribúciós problémák megoldódása után és a beígért áresés után kb azonos árban lesz a 3850 full verziója és a 3870 lite verzió ? ki mit tippel erre ?

(#7782) Gorneck válasza Kobe (#7781) üzenetére


Gorneck
titán

br45k alatt csak Gigabyte-ot tudtak nekem hozni...a többi gyártó karija csak drágább lett volna. Sőőőt a Giga kariját is emelték rá egy napra így 48 lett volna...3k-t persze kisker benyelte, mert nem hoztam volna el a kártyát.
Sztem itt normális árak jan febr előtt nem nagyon lesznek szvsz. Tehát aki tud szerezni innen onnan 3850/256-ot 45k vagy alatti áron az vegye meg...később se biztos sokkal olcsóbb lesz...

Gorneck#1239

(#7783) lacafaca válasza Gorneck (#7780) üzenetére


lacafaca
őstag

:R ez szép...
én maradok a ventis megoldásnál. házam felépítéséből adódóan nem is tehetek mást :)

(#7781) -=Libria=- kizárt...legalábbis itthon. kint talán :W

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7784) Kobe válasza Gorneck (#7782) üzenetére


Kobe
veterán

hát, nálam most az a szitu hogy van tőkém új konfigra, de az véglegesen csak januárra-februárra állna össze, annál előbb nem is tunnék venni gépet...csak mivel msot sztem embertelen érakon emebrtelenül nehéz hozzájutni, ha elterjedtebb cuccok lesznek, és végrehajtják az áresést akkor lenne pénzem egy ilyen karira, mondjuk 3850 fullra vagy 3870 litera (játék kell a halálnak hozzá) és mivel msot egy cégnél láttam 50ér powercolor 3850est, 52 ér meg a 3870 liteot, gondoltam akkor sem lesz oylan egetverően nagy kül, pár ezer - max 5 - köztük....de leeht tévedek

(#7785) m4rc! válasza lacafaca (#7776) üzenetére


m4rc!
őstag

Ez szuper!!! Nekem is van itthon elfekvőben egy VF700 és reméltem, hogy rámegy meg hogy jól lehűti. Ezexerint nem tévedtem, csak a kari lenne már meg

We are analog players in a digital world

(#7786) X@b3e válasza Kobe (#7781) üzenetére


X@b3e
addikt

Sztem soha nem lesz egy árban

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#7787) Gorneck válasza Kobe (#7784) üzenetére


Gorneck
titán

Ha meg ennyit kell várnod, akkor sztem kár foglalkoznod a kérdéssel...

Gorneck#1239

(#7788) lacafaca válasza m4rc! (#7785) üzenetére


lacafaca
őstag

rámegy és nagyon jól hűti. be se rakd a gyári hűtéssel szvsz ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7789) Kobe válasza lacafaca (#7783) üzenetére


Kobe
veterán

figy, multkor asszem hazai boltban láttam 52ért 3870 liteot, igaz elkapkodták,másikban emg 50ért 3850 fullt...nem azt mondtam hogy forintra, de pár ezressel, legalábbis ugyanabba a 10ezres kategóriába tartozva

(#7790) P00By


P00By
nagyúr

Lehet nem 88GT-t vezsek hanem addig amig nem lesz kaphato 9800 GTX (vagy mi lesz a neve) egy 3850-est :U Egy kis flash,voltmod :DD Már cska az a kérdés,h 256 v. 512..sztem 256-os lesz,mert 1280*1024-ben jatszom max 4* AA-val!

(#7791) lacafaca válasza Kobe (#7789) üzenetére


lacafaca
őstag

én elhiszem. nekem mondjuk mindegy, de hogy nem adnék egy vga-ért azért +5-10k-t mert valami lejárt gamet adnak hozzá, az is tuti.

(#7790) P00By 3850/256. ez a te karid. 8800gt szerintem felejtős ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7792) Gorneck válasza P00By (#7790) üzenetére


Gorneck
titán

Vmod? A lapodon sem csinálod meg, akkor majd VGA-na meg? ;] :P

Gorneck#1239

(#7793) P00By válasza Gorneck (#7792) üzenetére


P00By
nagyúr

:S Már elmondtam miért nem csinaltam és azt is,h dolgozom az ügyön!Tom,h csak szurkalodsz,de megallj :P :DD

#7791:Nem itthon vasarolok...

[ Szerkesztve ]

(#7794) Kobe válasza lacafaca (#7791) üzenetére


Kobe
veterán

én is hasonlóképp vélekedek, csak láttam, hogy az átlag 65 ezres árhoz képest a 3870 lite még barátinak mondható a maga 52-53 ezerével, ha mondjuk csökkentenek rajta valamit, mert 50-60at nem szeretnék csak vga ra költeni....max ha lesz lite akörül, akkor elgondolkozok rajta, ha meg nem akkor 3850 esetleg

[ Szerkesztve ]

(#7795) lacafaca válasza Kobe (#7794) üzenetére


lacafaca
őstag

ha eddig türelmes voltál , szerintem már várj egy kicsit és tuti csökkennek az árak. szerintem 50k alá fog menni a 70es is.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7796) Kobe válasza lacafaca (#7795) üzenetére


Kobe
veterán

várnm mindenképp kell sajna februárig kb :) illetve fogok is, karácsony előtt nem szívesen vennék cuccot

(#7797) g@bo válasza Kobe (#7789) üzenetére


g@bo
nagyúr

az maga volt a csoda, mert a nagyker ára volt 50... és haszon nélkül senki nem melózik.
a nem lite változat meg nagykerben is 60 felé közelit.

(#7798) lacafaca válasza Kobe (#7796) üzenetére


lacafaca
őstag

addigra már használt is lesz 50 alatt bőven :K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#7799) Kobe válasza g@bo (#7797) üzenetére


Kobe
veterán

p*xmanian láttam és asszem van is msot powercolor 3850 50 ezerért kerekperec, az 52xxx forintos liteot emg valahol al*encomputersnél láttam talán, mintha ott reklámozták volnaezért is kérdeztem rá rögtön hogy mi a különbség a lite és a full között, merthogy egy 10essel rövidebben láttam

(#7800) Gorneck válasza P00By (#7793) üzenetére


Gorneck
titán

:D De csak azé, hogy mozogj vele...:D

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.