Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) Rruuer


Rruuer
senior tag

sziasztok! lenne egy olyan kérdésem hogy szerintetek a mai játék világban megállná a helyét CF-ben a hd 6870?

(#27302) F_Zolee válasza Rruuer (#27301) üzenetére


F_Zolee
veterán

Meg ha nem fullhd-ben gondolkozol és nem te fizeted a villanyszámlát. ;]

(#27303) Rruuer válasza F_Zolee (#27302) üzenetére


Rruuer
senior tag

fullhdban nem igazán de a számlát én fizetem :) vagy esetleg nézegessek másik karit?

(#27304) F_Zolee válasza Rruuer (#27303) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha van rá módod akkor a CF helyett 7870-et vegyél. Azon a szinten lesz kb, csak fele annyit eszik.

(#27305) Rruuer válasza F_Zolee (#27304) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen ezt tudom csak már van egy olyan karim, ha veszek akkor már jobbat kéne (szerintem)

(#27306) F_Zolee válasza Rruuer (#27305) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah, akkor mire kellene a 6870CF? :) Ott van az R9 280 akkor. ;]

(#27307) Rruuer válasza F_Zolee (#27306) üzenetére


Rruuer
senior tag

csak egy ötlet volt hogy megérné e

(#27308) F_Zolee válasza Rruuer (#27307) üzenetére


F_Zolee
veterán

7870 mellett nem.

(#27309) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok van egy Giga 6850 1gb om 2 ventis. A hátsó (tápjához) közelebbi venti csapágyas lett. Hogyan tudom kikapcsolni a azt az egy ventit?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#27310) F_Zolee válasza janihunk (#27309) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha nincs külön csatlakozója a nyákon akkor csak az "elvágás" marad.

(#27311) fer válasza pongo01 (#27300) üzenetére


fer
őstag

A kártyára csak a monitor van csatlakoztatva? Vagy esetleg TV is?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#27312) pongo01 válasza fer (#27311) üzenetére


pongo01
csendes tag

Csak a monitor, de voltam Pancsermeste fórum társnál és Ő is azt mondta, hogy ilyennel még nem találkozott. Szóval nem tudunk vele mit kezdeni. Cseréltem rajta biost is már 2x de semmi. Szerintem feladta a harcot sajnos. Majd kiteszem a polcra mert dísznek jó lesz. Már nézegetem az utódját, egy 7870, vagy R9 270x lesz de még megvárom a fizetést előtte.

Normális vagyok, a hangok is megmondták!

(#27313) Shing válasza pongo01 (#27312) üzenetére


Shing
őstag

Ha az a monitorod van még mint a profilodban, próbáld meg letölteni hozzá a driverét:
[link]
Bár nem tom miket tartalmazhat, egy próbát megér. Az a fortemanager meg vmi kalibráló progi.

Nekem akkor volt hasonló problémám amikor egy monitort lecsatlakoztattam és egy másikat fel, miközben be volt kapcsolva a gép. A monitor fekete képet adott, gondoltam az előző monitor nagyobb felbontású volt és azért, de érdekes h a monitor még annyit sem írt ki h "out of range". Win7-nél kisebb monitorról nagyobbra már működött ez, viszont néha megvillant a kép feketére. De egy újraindítás segített. Szóval mintha nem tudná beolvasni a monitorodnak megfelelő beállításokat a windows/driver.

Még megnéznék egy olyat, hogy vakon elnavigálok a frekvenciabeállításokhoz amikor fekete a monitor.
Jobb klikk az ablakra-->benyomod a K-t-->4xtab-->space-->4xtab-->jobb kurzor-->2x tab-->Na és itt érkezel el ahhoz a fülhöz, ahol a HZ-eket állíthatod majd le/fel gombokkal. Nem tom neked miket lehet, próbáld meg a lehető legkisebbet kiválasztani. Utána 5x tab és space. És tádá, átállítottad a monitort vakon. :DDD De lehet, hogy van kényelmesebb útvonal is.

Az is lehet, hogy a videokártya drivered bugos. fer, szerintem azért kérdezhette azt, mert lehet h vmi eyefinity bugod van és azt hiszi a videokártya a monitorodra fullhd-ban, hogy egy új.

(#27314) F_Zolee válasza pongo01 (#27312) üzenetére


F_Zolee
veterán

Eladod max azzal a feltétellel, hogy ne használják fullhd-be. ;] Amúgy az ő kártyájával ment a monitor?

(#27315) pongo01 válasza F_Zolee (#27314) üzenetére


pongo01
csendes tag

Igen az ő kártyájával jól működött, aztán jött a hd 6870 meg a hozzá tartozó driver és megint a feketeség.

Normális vagyok, a hangok is megmondták!

(#27316) pongo01 válasza Shing (#27313) üzenetére


pongo01
csendes tag

Megpróbálom azt a monitor driver dolgot még, de azért nem hiszek benne mert 1 évig kb 3-4 windows újra telepítés után is mindig jól működött. Olvastam hogy ennek a sorozatnak van olyan hibája amit Black Screen nek neveznek. Szerintem megy a Hardverapróra hibásnak. :(

Normális vagyok, a hangok is megmondták!

(#27317) pongo01 válasza Shing (#27313) üzenetére


pongo01
csendes tag

Na a monitor driver feltelepült de semmi változás. Ugyanúgy Black Screen.

Már odáig jutott a dolog, hogy kis felbontáson sem akar rendesen működni, csak csökkentett módban. :C :P :W

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok, a hangok is megmondták!

(#27318) Shing válasza pongo01 (#27317) üzenetére


Shing
őstag

:(
Még egy ötlet.
Korábban használtam ezt a downsampling tool-t, hogy szebb grafikát érjek el.:
[link]

1280x1024 monitorom van és pl. Mirrors Edge futott 2560x2048 felbontásban. Csak ugye ez valahogy úgy működik h 2560x2048 rendereli a játékot, de a monitor marad 1280x1024. Amikor megnyitottam a monitor menüjét akkor is 1280x1024-t ír.
Na de kiirtotta az AMD a downsampling használatát és kipróbáltam ezt:
[link]

Ezzel már nem sikerült csak 1920x1080 felbontást elérni. Ráadásul a monitor tényleg átváltott 1920x1080 felbontásra. (Legalábbis a monitor menüje is azt írta ki). Persze az 1280x1024 monitorom nem is jelent meg arányosan a kép, stb. De érdekes, hogy átváltott rá!
Szóval még talán ezzel megpróbálhatsz trükközni. Más ötletem nincs.

Szerk: Pfff.... töröld le eszközkezelőből a monitor driverét. :F

[ Szerkesztve ]

(#27319) pongo01 válasza Shing (#27318) üzenetére


pongo01
csendes tag

Már lemondtam róla, mármint a kártyáról. De azért köszönöm.

Ui.: nem a monitor driver miatt irtam hogy kis felbontáson sem megy. Már tegnap jelentkezett.
Köszönöm mindenkinek.

Normális vagyok, a hangok is megmondták!

(#27320) Mkoll


Mkoll
újonc

Sziasztok!

Remélem, hogy tudtok segíteni. Van egy HD 6870-es vga-m és pár nappal ezelőtt két játékkliens közti tabolás közben elkezdtek színes/szürke/fekete vonalak ugrálni a képernyőn, aztán egy szürke háttéren fekete csíkok jelentek meg. Gondoltam driver gond lehet, újraindítottam a gépet de sajnos bekapcsolás után is hasonlót művelt. Miután a drivert megpróbáltam egy régebbire cserélni, fekete csíkok jelentek meg a képernyőn, majd nem sokra rá már csak sima fekete volt a monitor, se kurzor se semmi.
Gondoltam túlmelegedett, szóval hagytam egy éjszakát pihenni, hátha jobb lesz másnapra.
Azóta ha bejön a windows belépő felület, fekete csíkok jelennek meg rajta (kép később), majd miután beírtam a jelszavamat elfeketedik a monitor és semmit sem tudok csinálni, csak power gombbal kikapcsolni.
Most onboard vga-n vagyok, az tökéletesen megy, haver vga-t is kipróbáltuk, azzal is tökéletes.
Azért nem vagyok biztos, hogy a kártya romlott el, mert azt mondták, hogy lehetséges a táp nem ad le elegendő áramot. Sajnos azt nem tudtuk tesztelni a másik kártyán, mert régebbi típus és nem igényel pci-e energia csatlakozókat plusszba.

Szóval ha valaki tud esetleg egy megoldást, azt megköszönném, ugyanis a garancia macerás lenne, mert a DigitalTREND, ahol vettem a kártyát, lassan 2 hónapja nem veszi fel a telefont és az üzletük sincs nyitva.
Szerencsére a tápot máshol szereztem be, viszont nem akarok felesleges köröket futni vele. :S

Itt a kép:

Azóta volt windows reinstall is, szóval nem hiszem, hogy szoftverhiba lenne.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#27321) #21346560 válasza Mkoll (#27320) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem ha a táp lenne kevés, el sem indulna.
Első körben szerintem teszteld le a vga memóriát.

(#27322) Mkoll válasza #21346560 (#27321) üzenetére


Mkoll
újonc

Ha safe mode-ban is futtatja a tesztet, akkor holnap megpróbálom, de amúgy mint írtam is, be tudok lépni a windows-ba, csak éppenséggel semmit sem látok, így meg nehéz lesz elindítani. :)

(#27323) fer válasza Mkoll (#27320) üzenetére


fer
őstag

És csökkentett módban?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#27324) esox válasza Mkoll (#27320) üzenetére


esox
senior tag

A kártya többi kimenetét is kipróbáltad? Nekem anno nvidia driverrel volt probláma, hogy HDMI és DVI-on nem ment ki jó jel, EDID infot kellett állandóan patkolnom a driver file-ban. Ugyanazon driverrel sima D-SUB (VGA) kimeneten minden jó volt, de ott meg nem kaptam tűéles képet.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#27325) plakk


plakk
csendes tag

sziasztok van egy gigabyte hd 6850-es karim,és egyik ventije beassult,mindha szorulna.Lehetne ezt cserélni vagy javitani esetleg?

(#27326) #21346560 válasza plakk (#27325) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagy eséllyel szét lehet szedni, és meg kenni.
Egyébként kézzel lökd meg a ventit, ha tényleg szorulása van, akkor nagyon hamar megáll.
Esetleg a másik ventit is meg lököd, és össze tudod hasonlítani.

(#27327) plakk válasza #21346560 (#27326) üzenetére


plakk
csendes tag

tuti szorulása van

(#27328) sklopp válasza plakk (#27327) üzenetére


sklopp
őstag

"Segít a Guttalax, kiváló hashajtó!" :U

(#27329) plakk válasza sklopp (#27328) üzenetére


plakk
csendes tag

nagyot szoltál mint a vizipisztoly

(#27330) old-dog válasza plakk (#27325) üzenetére


old-dog
aktív tag

Cserélni a felfogatás miatt nehézkes, de nem lehetetlen. Én nemrégen javítottam a videó kártya ventijét, nekem hangos volt. Kivettem és fújtam a tengelyére nagy kenőképességű olajat.. Jelentősen javult, de tökéletes nem lett.

(#27331) plakk válasza old-dog (#27330) üzenetére


plakk
csendes tag

hát nekem is ez a baj,tokéletes nem lett

(#27332) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok,
van egy HD 6870-em. Kérdésem a következő meddig húzzam, ha szeretném egy picit? Milyen beállításokkal? Sapphire verzió

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#27333) F_Zolee válasza kiszi07 (#27332) üzenetére


F_Zolee
veterán

Túl sokat nem tudsz rajta. Majd rájössz mennyit enged de kb 10% lehet.

(#27334) Frenky89


Frenky89
őstag

Hali!

Sapphire HD 6870 terhelés alatt néha nem ad jelet a monitorra, de a háttérben minden fut, néha pedig kép sincs és lefagy az egész gép is. Maximum hőmérséklet GPU-Z-vel mérve 70-80°C.

Ez mitől lehet?

(#27335) F_Zolee válasza Frenky89 (#27334) üzenetére


F_Zolee
veterán

Másik kimenetet is kipróbáltál?

(#27336) Frenky89 válasza F_Zolee (#27335) üzenetére


Frenky89
őstag

A két DVI-t próbáltam és mind a kettő ugyan azt produkálja.

Egyelőre saját kútfőből ott tartok, hogy valami melegedési gond lesz - lehet nem is a VGA-nál -, ha jelentkezik a hiba, majd kikapcsolom a gépet, akkor x ideig (tipp: amíg vissza nem hűlt) nem is hajlandó újra bekapcsolni/képet adni. :F

(#27337) F_Zolee válasza Frenky89 (#27336) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tápegység is tud ilyen tünetet produkálni. Próbáld ki igp-vel is a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#27338) Frenky89 válasza F_Zolee (#27337) üzenetére


Frenky89
őstag

IGP-vel szuper. "Képelfogyás" után kikapcs, majd egyből átkötve a monitort az IGP kimenetére, bekapcs, rendesen megy (most is így írok).

Viszont kikapcs után nem kötöm át, bekapcs, ha éppen olyanja van elindul, majd hallom hogy bejelentkezik a windows, belép a skype, stb csak épp kép nincs.

(#27339) F_Zolee válasza Frenky89 (#27338) üzenetére


F_Zolee
veterán

Aha, hát akkor vga gyanús így. Kivetted már a vgat? Hátha csak érintkezési gondja támadt.
Amúgy furcsa, hogy ha azzal hűtöd ami az adatlapodon van és ilyen meleg...A "gyári" hűtőjével kellene annyinak lenni. Mikor cserélted a hűtést rajta?

Most lelépek, másfél óra múlva leszek kb.

[ Szerkesztve ]

(#27340) Karajev7 válasza Mkoll (#27320) üzenetére


Karajev7
tag

A hutéssel lesz a gond. Ha ujra pasztazas után se mukodik, vegyél rá egy másik hutot, pl. musashi-t

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#27341) Frenky89 válasza F_Zolee (#27339) üzenetére


Frenky89
őstag

Tegnap kapott egy takarítást, meg állítottam egy kicsit a szellőzésen, hogy ne szoruljon be annyira a meleg levegő. Így most kb. 10°C-kal hűvösebb és azóta nem is volt no signal jelenség.

(#27342) F_Zolee válasza Frenky89 (#27341) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igazából 60°C körül kellene lenni. Vagy nagyon meleg van ott vagy rosszul szellőzik a ház valóban.

(#27343) Frenky89 válasza F_Zolee (#27342) üzenetére


Frenky89
őstag

A "shader" 70°C nyitott házzal is. Ugyanekkor a "DispIO" és "MemIO" hőfokok mind 60°C alatt maradnak.

(#27344) F_Zolee válasza Frenky89 (#27343) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem, az úgy akkor már jól hangzik.

(#27345) L4mie


L4mie
veterán

hehe ipon garis ügyintézés úgy tűnik halad :D
Kíváncsi leszek meg tudják-e javítani, ha csere akkor mire.
a hiba az volt, hogy a 6870 hideg szobában indítás után kb. 2 percig szemetelt a kép, másik kártyával nem csinálta.
terhelés mellett nem jött elő, fura, de a hiba az hiba....

Kedves XXx!

Útmutatása alapján (még hűtőszekrénybe is betettük a kívánt hőfok elérése érdekében) a hibát sikerült előidézni, így a kártyát a beszállító szervizébe továbbítottuk, a javítás / csere folyamatban van.

E-mailben értesítjük az ügyintézés befejeződésekor.

Köszönjük.

amúgy segítőkészek voltak, nincs okom panaszra.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27346) F_Zolee válasza L4mie (#27345) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor 1-2 hét és lesz valami. :)

(#27347) L4mie válasza F_Zolee (#27346) üzenetére


L4mie
veterán

ígyígy, kérdés már csak az, hogy tudják-e javítani vagy ilyesmi, jó lenne egy 270x-re ráfizetni :) :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27348) F_Zolee válasza L4mie (#27347) üzenetére


F_Zolee
veterán

Attól függ, hogy ezt javítaniuk kell vagy visszaküldeni a gyártóhoz. Mert ha alapban nem csinálhatnak vele semmit akkor jön a csere opció. És akkor újra indul a garancia is. Kérdés, hogy tudnak-e ilyet szerezni még, mert ha nem akkor kell veled egyeztetniük, hogy mi legyen. Az is lehet, hogy odadobnak valami hasonló teljesítményű kártyát ami nem biztos, hogy jó megoldás(más az ingerküszöb mindenkinél, hogy mit fogad el).

(#27349) L4mie válasza F_Zolee (#27348) üzenetére


L4mie
veterán

igen ezt beszéltem velük telefonon, korrekt amit mondasz,
korrekt volt a srác, igazából egy céges monitor miatt hívott, de gondoltam ha már így beszélek vele akkor megkérdezem mi az eljárás menete, mondta, hogy relatíve rugalmasak, szóval dobnak egy ajánlatot, ha mondjuk cseréről van szó, mondjuk egy teljesítményben közel álló 7850 re számítsak, aztán ha nem tetszik akkor szólok, hogy inkább ráfizetnék és innentől csak attól függ, hogy mennyit szeretnék ráfizetni.

mindenesetre kíváncsi leszek, azt se nagyon bánom,ha visszakapom flottul a kártyámat, de persze jobban örülnék egy újnak :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27350) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.
Van egy elég fura jelenségem hátha valaki tud rá megoldást.

HD 6850 ATI Catalystben Full HD ra állitva és klonozva a TV-re.
A monitorn tök jó a kép de a tv dob a képernyő alsó részébe egy csikot de csak akkor ha mozgo kép van és abban a részben mozgás van csak akkor van ott egy törés gyors mozgásnál nagyon idegesítő.
És itt jön a csavar azt hittem kábel.
De ha a Catalystben át állitom , hogy a tv legyen az elsődleges kijelző akkor ott jó és a monitoron szar!
Álloképnél nincs csak mozgásnál és akkor is csak ha abban a sávban van a mozgás!
Már állitottam HZ számot is de semmi.

Köszönöm a válaszokat. üdv.

Kovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.