Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27051) F_Zolee válasza marci.weller (#27050) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet újra kellene pasztázni és akkor megszűnne az a gond.

(#27052) marci.weller válasza F_Zolee (#27051) üzenetére


marci.weller
csendes tag

És azt hogy kell(?),bocsi ha hülye a kérdés de nem értek ennyire hozzá :/ Amúgy meddig bírja még így kb??

(#27053) F_Zolee válasza marci.weller (#27052) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt csak te tudod felfedező módszerrel. Le kell venni a hűtőt róla, venni valami normális pasztát(pl Mx2-t), lepucolni a régit a hűtőről meg a gpu-ról, aztán a gpun elkened vékonyan valamivel(régi bankkártya pl) aztán mehet vissza minden rá.

Az hogy meddig bírja így az jó kérdés de ha már pöttyöz akkor én pl nem bírnám sokáig, nem a kártya adná fel előbb. ;]

(#27054) marci.weller válasza F_Zolee (#27053) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Igazából nem zavar annyira :) játék közben csak menübe jelenik meg :) Vagy ha közben is annyira kicsik és messze vannak egymástól h nem zavar egyáltalán, csak még nincs pénz újra(épp venni akartam 1 újat) És mennyibe kerül 1 olyanp paszta?

(#27055) F_Zolee válasza marci.weller (#27054) üzenetére


F_Zolee
veterán

Bolttól függ. 1.000ft környékén, de inkább felette van. Ha 2Dben is melegszik akkor ott már lehet megszáradt a paszta rajta vagy lehet nem ártana kitakarítani a hűtőt is.

(#27056) ChrisG válasza marci.weller (#27054) üzenetére


ChrisG
tag

Plusz érdemes beszerezni alkoholt is, a pucoláshoz, ne mással takarítsd le a régi pasztát róla. (Ha tudtad bocs)

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#27057) marci.weller válasza ChrisG (#27056) üzenetére


marci.weller
csendes tag

nem tudtam, köszönöm szépen! :)

(#27058) RetepNyaraB válasza marci.weller (#27057) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ha pedig van spéci pucoló folyadék nemdrágán, akkor az még jobb. Kétkomponensű Arctic pl. De anélkül is lehet, csak izzasztóbb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27059) ChrisG válasza RetepNyaraB (#27058) üzenetére


ChrisG
tag

Jogos, ilyenre gondolsz?

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#27060) RetepNyaraB válasza ChrisG (#27059) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ügyes vagy, pont erre :K
Nagyon finom citrusos illata van ráadásul a második komponensnek :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27061) ChrisG válasza RetepNyaraB (#27060) üzenetére


ChrisG
tag

Hmm... Mindig az a fránya citrom illat! :) De minden tisztítónál!? :DD

[ Szerkesztve ]

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#27062) RetepNyaraB válasza ChrisG (#27061) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

a valódi citrom erejével! :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27063) ChrisG válasza RetepNyaraB (#27062) üzenetére


ChrisG
tag

A vadiúj Kétkomponensű ArctCif! :)

Nem kockulok, a kocka testi adottságaimtól messze áll, inkább gömbülök...

(#27064) #20394496


#20394496
törölt tag

Sziasztok! Van egy igen nagy problemam..:) adott egy xfx hd 6870 1gb gddr5 kari egy ici revision 2 coolerrel
a bajom annyi hogy win 7 alatt tokeletes 3d film zene bongeszes stb a problema jatekok alatt kb 15 20 percet gamelok es utanna ien fekete feher kockak jelennek meg es nemtudom hogy mert 13.3 catalyst van probaltam eredetijevel oregebbel de semmi most vettem egy uj storm 800 wattos tapot...a kari maximum 55 fokik megy el de akkor mar nagyon megvan eroltetve amugy alap 33c os :)
konfigom:
intel dg41rq alaplap
dual core e5300 proci
4gb ddr2 es 800 as ram
800 storm tap
xfx hd 6870 vga
memoriamodulokat kiprobaltam es egy hd 5670 es kaival nem csinal ieneket..:(
elore is koszonom a segitseget mar telleg nemtudom mitol lehet...

(#27065) Phantazy


Phantazy
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy 6850-es 1Gb-os kártyám, mellé egy Phenom II x4 955 alap órajelen és 8 GB ram, mégis a legtöbb játékban, főleg újakban, de minap tapasztaltam COD4-ben is, hogy az FPS igencsak ugrál, vagy ha stabil is, jelentkezik egy szemnek zavaró probléma, azt hiszem microstutteringnek hívják (javítsatok ki ha tévedek :D ), amikor is folyamatosan negyedmásodpercenként akadozik, lehet valakinek fel sem tűnik, főleg inkább olyan helyeken ahol jobban kéri a teljesítményt a játék, ami elég frusztráló tud lenni, és a játéktól is elmegy a kedvem emiatt, pedig a vas megvan mindenhez.

Remélem tudtok segíteni, előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#27066) varmi2 válasza Phantazy (#27065) üzenetére


varmi2
nagyúr

Húzzd fel a procit, minimum 3,8GHZ-re, mondjuk nekem 4GHz-n megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27067) Phantazy


Phantazy
újonc

Szóval processzor probléma lehet? Mert gondolkodtam, hogy cserélem egy FX-6300-asra és azt húzom fel, vagy nincs nagy eltérés a kettő közt ha ezt húzom?

(#27068) varmi2 válasza Phantazy (#27067) üzenetére


varmi2
nagyúr

van különbség az FX javára, de a 955-ben is van még erő 4GHz környékén.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27069) RetepNyaraB válasza Phantazy (#27065) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha a kártya kihasználtsága jellemzően nem 99%, akkor tuti a proci limit, amit az alap 955-ös amúgy is indokol. Túrd ki a belét bakanccsal és mindjárt jobb lesz :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27070) Blue@X válasza Phantazy (#27065) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nem lehet hogy a tápegység nem bírja szuflával?

(#27071) Phantazy


Phantazy
újonc

Nem hiszem, hogy a táp lenne a probléma, 500 Watt csak elég neki.

Azt vettem észre, hogy a processzor egyáltalán nem is pörög be játék közben, régen gyári ventivel olyan volt, mint egy porszívó, mondjuk AC3 közben, most szokásos hang, nem is hangosabb, max egy nagyon kicsit.
Azóta ilyen körübelül, mióta visszaraktam a régi ventit, mert a Freezer 13 Pro ventije eltört, netán emiatt átállíthatódott a BIOS, mert a gyári venti nem bírta azt a hőfokot?

Az a baj, hogy tuningban nem vagyok jártas, soha nem csináltam még.

(#27072) békabreki


békabreki
csendes tag

Sziasztok!!
Érdeklődnék,hogy valaki tudja e,hogy Ati HD6790-re milyen passziv vagy a gyárinál csendesebb hűtést lehetne felrakni?!?!
Alapjáratban picit hangos a gyári ventije.. Ha nem lehet akkor elnézést a kérdésért :)
Köszi a segítséget!!
Üdv

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#27073) Dr. Gonzο válasza békabreki (#27072) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Accelero S1 Plus megtámasztod egy halk 12 cm-es ventivel és nem lesz gondod vele.

(#27074) RetepNyaraB válasza Dr. Gonzο (#27073) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

najó de az drágább, mint a kártya...
Én inkább a szellőzést próbálnám javítani és kézi profillal csökkenteni a kártya zaját. 80egynéhány fokig nyugodtan melegedhet.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27075) Dr. Gonzο válasza RetepNyaraB (#27074) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ez nekem jött?

[ Szerkesztve ]

(#27076) Dr. Gonzο válasza RetepNyaraB (#27074) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én biztos nem engedném a kártyámat szándékosan 80 fokig.
Egy rossz hűtés miatt tönkrement kártyánál olcsóbb az általam ajánlott hűtő.

(#27077) Ger_man válasza RetepNyaraB (#27074) üzenetére


Ger_man
senior tag

Használtan kb 3e ami meg ajándék...

(#27078) Ger_man válasza Ger_man (#27077) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nekem egy régi S1 van, és 12cm-es ventivel megtámogatva elbírja a 6850em 775/1000-ről 990/1150-re húzva; 60fok játék alatt. És hangtalan (1000rpm).

[ Szerkesztve ]

(#27079) RetepNyaraB válasza Ger_man (#27077) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Annyiért valóban ajándék.

Puttonyos@ a húzott 6870-em 80 fok fölött járt folyamatosan, egy szó nélkül. Ezek modern cuccok; bírják gond nélkül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27080) békabreki


békabreki
csendes tag

Köszi a tanácsokat!! Utánnanézek,hogy lehet e kapni :) Üdv Mindenkinek!!

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#27081) marci.weller válasza RetepNyaraB (#27058) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Sziasztok!

Lepasztáztam a 6790-es videókártyámat de még mindig forró és pöttyöz! Így, hibásan még eltudom adni valahol, vagy dobhatom ki ha vettem újat ? :(

(#27082) F_Zolee válasza marci.weller (#27081) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pöttyözést nem oldja meg az újrapasztázás. Aprón találsz embereket akik javítanak ilyen problémákat is.

[ Szerkesztve ]

(#27083) marci.weller válasza F_Zolee (#27082) üzenetére


marci.weller
csendes tag

De én a hőfok problémát akartam vele megoldani! viszont most ugyanúgy forró 50 fok csak alapállapotban

(#27084) F_Zolee válasza marci.weller (#27083) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen pasztát tettél rá?

(#27085) marci.weller válasza F_Zolee (#27084) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Khmm... nemistudom.. valami normálisat :D(haver hozta de ő ért hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#27086) F_Zolee válasza marci.weller (#27085) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha még szar is lenne mondjuk nem kellene 50°C-on lenni. Nekem anno egy 6600GT "melegedett" be alapjáraton csak úgy a semmitől pedig zalman hűtést vettem rá... Ez ref hűtős amúgy?

(#27087) marci.weller válasza F_Zolee (#27086) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Szerintem igen.. de amúgy vtx-es ddr5-s van :D (ennyit tudok összvissz) 1 ventivel.

(#27088) F_Zolee válasza marci.weller (#27087) üzenetére


F_Zolee
veterán

Uhh, a VTX az alapban nem valami jó hűtést tesz a kártyáira. Megjavíttatod és teszel rá valami normális hűtést vagy lecseréled a kártyát, más lehetőség nincs.

(#27089) marci.weller válasza F_Zolee (#27088) üzenetére


marci.weller
csendes tag

nemtudom mien hütéseik vannak de eddig semmi probléma nem volt vele és nem is volt magas a hőmérséklete

(#27090) marci.weller válasza marci.weller (#27089) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Amúgy az új r9 270x-es karit elfogja bírni szerintetek ez a táp? Hipro 400W (kari elv. 175-t fogyaszt max, tesztekben 200W-ot terhelve)+ 1 hdd és 1 intel quad core q6600

(#27091) RetepNyaraB válasza marci.weller (#27090) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az a táp egy zsák szar, de erről ne itt offoljunk inkább. A Quad meg rengeteget tud enni, ha húzva van. Röviden: vegyél egy jobb tápot.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27092) marci.weller válasza RetepNyaraB (#27091) üzenetére


marci.weller
csendes tag

És ha nincs huzva a proci akkor elbírja?

(#27093) RetepNyaraB válasza marci.weller (#27092) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valszeg igen, amíg el nem pukkan. Akkor pedig kamikazeként bármit vihet magával. Rossz üzlet...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27094) marci.weller válasza RetepNyaraB (#27093) üzenetére


marci.weller
csendes tag

Hát nagy nehezen össze tudok kaparni TALÁN rá pénzt... nem tudok egyszerre 2-t venni

(#27095) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC videokártyám van.
Hogyan tudnám a hangot ezen keresztül használni?
Egyenlőre DVI kábellel van összekötve az LG IPS236 monitorral, aminek a hátulján van jack aljzat.

(#27096) varmi2 válasza Dr. Gonzο (#27095) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hangkarit összekötöd a monitor jack csatlakozójával. Vagy HDMI kimenetet használsz, és azzal kötöd össze a monitort.
Most olvasom a monitorod adatlapját, az nem audio bemenet, hanem csak egy füllhalgató csatlakozó, úgyhogy csak a HDMi kábel a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27097) Dr. Gonzο válasza varmi2 (#27096) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A VGA-n keresztüli hang jobb lesz az alaplapi (Realtek ALC892) hangnál?

(#27098) winhate válasza marci.weller (#27081) üzenetére


winhate
őstag

F27 Vga Javitas

Nagyon erosen ajanlom e szakembert ha javitasrol van szo. Verprofi munkat csinal.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27099) varmi2 válasza Dr. Gonzο (#27097) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel a HDMI-n digitális hang megy, így csak a monitorba épített hardver minősége számít. Digitális jelnél a leggagyibb hangkari is megteszi, hiszen csak továbbítja a jelet, nem csinál vele semmi mást.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27100) Z4 válasza békabreki (#27072) üzenetére


Z4
tag

Szia

Ha nagyon jót akarsz csendeset és hosszútávra akkor ezt ajánlanám neked Arctic Cooling Accelero Xtreme III
Én is ezt használom és nagyon meg vagyok vele elégedve
100% mennek a ventik és nem is hallani max terhelésnél 60C°volt alapon meg 38 C°

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.