Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) bigdigit


bigdigit
addikt

Adott egy immár réginek számító AC87U.
Külső HDD rákötve és gyári transmissions klienssel torrent megy rajta mióta meg van.Korábban már figyelmes lettem rá valami játékot töltöttem le általában pc-re való másolás után ott is le kell futtatnom egy torrent ellenőrzést mert hibát dob telepítés közben...
Viszont most már filmek esetén is észlelem hibás a letöltött cuccos mert képi hibák jelennek meg.
Valakinek volt már ilyennel problémája?A kliens rossz vajon?Mondjuk egy nagyon régi HDD van ráakasztva.....

(#18652) Intruder2k5 válasza Bacusuz (#18647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem az első az volt, hogy rákeressek Google-el, hogy mi ez az astivysauran.com oldal. És hát... [kép] Szóval első körben én körülnéznék a klienseken!

(#18653) edeleny


edeleny
őstag

Köszönöm a tegnapi gyors választ.
Volna még pár kérdésem.

Asus routerhez Asus Mesh továbbító a jó, vagy mondjuk egy TP link is?

ASUS ZenWifi AC Mini CD6 (2-Pack)

Az 1 pack 31 000
A 2 pack 34 000
A 3 pack 84 000
Van itt valami lényegi különbség, mert ez így nem logikus?
Nekem kettő kellene.
Mondjuk igazából egy, de ha ez így van akkor a régi WDR3600 is leváltanám!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#18654) Jim74 válasza Bacusuz (#18650) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem a telefonnal van a probléma, hanem a látogatott tartalommal.
Csatlakozom Intruder2k5 fórumtárshoz.
Mikor nálam voltak ilyen újraindulások, és beazonosítottam a klienst, akkor elbeszélgettem a fiammal, hogy ne látogasson "gyanús" oldalakat és elmagyaráztam neki, hogy milyen problémákat okozhatnak ezek a dolgok...
Egyébként az is előfordulhat, hogy nem szándékosan, közvetlenül megy a kliens erre a címre, hanem mondjuk egy mobilos játékban felugró hirdetésre kattint rá gyanútlanul a felhasználó.
Fiamnál pl. az indavideo oldalon nézett Naruto sorozatot a telefonon és ott volt valami nem kívánatos tartalom.
Hetekig-hónapokig tartott, mire rájöttem, hogy mi történik, kb. kétszer cseréltem le a routereket, mert azt hittem, hogy nem bírják a terhelést.
Nekem is a NAS-ra kivezérelt log alapján derült ki, hogy mi okozza az anomáliát.

(#18655) Bacusuz válasza Jim74 (#18654) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nálunk ez a feleségem mobilja és olyankor is próbálkozik amikor alszunk, érdekes.
Most reggel is volt egy ilyen eset, lehet a fb?
Na mindegy délután legyalulom majd újrarakom a telót dobok rá vírusirtót azt meglátjuk.
Bár ma mondta hogy valamilyen oldalt 99x nem tudta megnyitni :C
jó móka lesz pont most mikor kezdődik a meló a kertben is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18656) Jim74 válasza Bacusuz (#18655) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valószínűleg jelentették az oldalt és már le lett lőve. Most reggel is volt router reboot?

(#18657) Bacusuz válasza Jim74 (#18656) üzenetére


Bacusuz
őstag

volt és éjjel is mind két alkalommal mindenki aludt

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18658) Multibit válasza Bacusuz (#18655) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy Asus rendszerben milyen lehetőségek vannak kifele menő forgalom szűrésére blokkolására, de a router dolga lenne ezen veszélyes tevékenységek megfogása. Persze nem azzal, hogy összeomlik. Erre vannak megfelelő kiegészítők. Igaz, meglehetősen erőforrás igényes alkalmazások. Szóval, a mai világban sajnos nem elég az elbeszélgetés. A mobil eszközök miatt szükségesek lehetnek drasztikusabb megoldások. Pl. teljes netforgalom átzavarása otthoni VPN-en. Ha már sikerült otthon megfelelő biztonságot kialakítani.

(#18659) MaCS_70 válasza morfondőr (#18640) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek nagyjából jó beállításnak tűnnek -- eltekintve a gyenge biztonsági paraméterektől -- és a következő kérdésektől:
- nálam reagál DNS-re,
- az alhálózati érték jogyan/miért lett 16.....? Próbáld meg 10...... értékkel, ami ugye privát címtartományba esik -- a 16..... tudtommal nem.

Az UDP/TUN kell, a TAP csak akkor, ha ténylegesen szükséged va n rá és tudod, hogy mit csinálsz.

Ehhez így sem uPnP, sem porttovábbítás nem kell. Nálam sincs, és kb. 10 éve megy így hibátlanul.

Nem lehet, hogy az ISP-váltás okoz áttételesen problémát? Melyik szolgáltató?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18660) halisa válasza Bacusuz (#18657) üzenetére


halisa
tag

Láttam írtál a nas oldalra is, tegyél fel a nasra AdGuard programot. Meg fogsz lepödni miket fog meg!

(#18661) kpityu2 válasza Bacusuz (#18655) üzenetére


kpityu2
őstag

Inkább valami átirányítás FB-ről. Az FB tele van riogató tartalommal, "ingyenes" akciókkal, csodaszerreklámokkal amelyek mind lehúzó, adatgyűjtő oldalakra visznek. Ráadásul az FB engedélyezi az automatikusan kitöltődő reklám űrlapokat, amelyekre elég rábökni és az FB által kitörölhetetlenül letárolt személyes adatokkal már ki is tölti és elküldi a hirdetőnek. Be kellene szántani az egészet úgy ahogy van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18662) gahor72 válasza Bacusuz (#18655) üzenetére


gahor72
aktív tag

A tűzfalon a URL szűrőbe vedd fel az oldalt fekete listába,hogy ne engedje ki a router.
Talán jó lehet......

(#18663) Bacusuz


Bacusuz
őstag

:R :R Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkitől, a telefonokra tettem virusprogit, a chrome böngészőkbe letiltottam pár fontosabb dolgot amire eddig nem figyeltem, valamint a gyanús oldalakat a router tűzfalban fekete listára tettem, most várok mi lesz.

Másik kérdés, az AX86U Pro megegyezik az AX-GT6000-el?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18664) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Remélem ilyen hajnali órákban, hozzáértő lelkekhet találok még.

Pár napja kérdeztem, hogy mik a vélemények a "ASUS RT-AX1800U AX1800" routerről (ami ha nem tévedek az Asus RT AX53U néven is fut :F ) ekkor még ezt szerettem volna venni, viszont itt is olvastam, meg másutt is, hogy azért ennek a hardware "nem túl combos". Tehát ha esetleg rá van rakva egy külső vinyó amire töltenék le akkor a gigabitből eshet le egy kicsike.
Egyébként ez elvileg: Dual-Core 880MHz Mediatek MT7621AT
Kicsit böngészgettem és rátaláltam a TP-LINK Archer AX 20-ra aminek a hardware már kicsit erősebb (quad-core 1,5ghz-es proci, Broadcom BCM6755) és még cserébe meg is maradna az USB 2.0 sőt még a 4 LAN is hozzá jönne (ami nem feltétlen létszüséglet [egyelőre ? :P] ) persze egy kicsit többe is kerülne de nem vészesen sok. Még a (számomra) lenyelhető kategória.
A kérdésem az az volna, hogy mi a véleményetek az említett TP-LINKről ?
Ez is tud a rádugott külső vinyóra (van külön tápja a vinyónak) letölteni vagy ehhez már esetleg más (nem gyári) firmware kéne ?

(Nekem alapvetően a "combosabb" hardware miatt jobban húz a szívem a TP-LINK felé)

Szerk.:
Habár MÉG nem tervezem de ha esetleg igény lenne rá akkor ez a TP-LINK is köthető mesh-be ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18665) Roxkex válasza Roxkex (#18664) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jaaj ! Bocsánat véletlen az asus topikosba írtam !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18666) Bacusuz


Bacusuz
őstag

GT-AX6000 tulajoktól kérném, hogy tudnátok nekem lőni egy képet a router kezelőfelületében LAN fülön a Switch control(vezérlés) menüből? A leírásban és a manualból is kihagyták ezt a részt. Igazából az érdekelne, hogy van-e benne 802.3ad összevonás.
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18667) Gabesz87


Gabesz87
veterán

AiMesh rendszerben a node úgy is működik, ha a main router és a node közé teszek egy switchet? Kábeles backhaul van jelenleg, AX56U router, és AX55 ill AX1800U node-ok.

(#18668) Raiden_ válasza Roxkex (#18664) üzenetére


Raiden_
tag

Megnézed a router árakat tól -ig, így mindjárt képben is leszel, hogy az általad
kinézett eszközt kb. hova pozícionáld tudásban. Mivel az árazásban érvényesítik
az eszköz tudását. Minden olyan feladat amit bekapcsolsz vagy "ráerőltetsz"
a routerre kihatással lesz annak a teljesítményére, tehát ha azzal szeretnél
töltögetni eleve aktív USB HUB-on csatlakoztasd a routerhez a csakis HDD-t,
a NAND alapú meghajtókat, mindjárt élből felejtsd is el, pendrive, SSD.
A legtöbb torrent kliens több szálon tölt, le/fel így nagyon le kell korlátozd
a le/fel töltést, mivel ez célhardver így amennyiben ezzel szeretnéd szórakoztatni
a routert akkor készülj fel majd a készülék anomáliáira, újra indulások, fagyások,
kisebb, kevesebb stb. mindez azért, mert feleslegesen terheled.
Vegyél egy NAS-t, az pont erre való és mivel rendelkezik olyan cél hardverrel
és hozzá szoftverrel nem lesz vele annyi gondod, mint a jelenleg belépő szintű
routerrel és az arra USB-n csatlakoztatni kívánt HDD-vel.

(#18669) mrmft válasza Bacusuz (#18666) üzenetére


mrmft
senior tag

Van, konkretan csak ez az egy menupont van ott. (9.0.0.6.102.4856 Béta-verzió)

[ Szerkesztve ]

(#18670) Roxkex válasza Raiden_ (#18668) üzenetére


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Konkrétan [ez] a modell = a ax53uval ? Így open wrt kompatibilis ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18671) Roxkex válasza Roxkex (#18670) üzenetére


Roxkex
senior tag

(Igen OpenWRT compatible, a "Milyen routert ?" topikban megválaszolták gyorsabban és bocsi hogy 2 helyre is feltettem csak ASAP kellett a megerősítés, hogy jól gondolom-é)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18672) FOX888 válasza Gabesz87 (#18667) üzenetére


FOX888
tag

Igen. Nálam is így működik a AiMesh hálózat. Arra kell csak figyelned, hogy a node eszköznek a wan portjához csatlakozzon a kábel.

(#18673) edeleny


edeleny
őstag

Ezt feltenném még egyszer:
Asus routerhez Asus Mesh továbbító a jó, vagy mondjuk egy TP link is?

ASUS ZenWifi AC Mini CD6 (2-Pack)
Az 1 pack 31 000
A 2 pack 34 000
A 3 pack 84 000
Van itt valami lényegi különbség, mert ez így nem logikus?
Nekem kettő kellene.
Mondjuk igazából egy, de ha ez így van akkor a régi WDR3600 is leváltanám!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#18674) MaCS_70 válasza edeleny (#18673) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meshben a márkák között nincs átjárás, sőt, bizonyos esetekben még márkán belül is egymással inkompatibilis rendszerek vannak (pl. TP-Link).

Az Asus AImesh saját magával mindig kompatibilis, de mással nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18675) edeleny válasza MaCS_70 (#18674) üzenetére


edeleny
őstag

Köszi.
Megrendeltem a 2 darabot az RT-AX55 mellé.

Tovabbra sem értem az árazás.
Az egy és a három darab aránytalanul sok a kettőhöz képest.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#18676) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Keresgélem, de lehet átsiklottam felette: ASUS RT-AX1800U estén van eleve OpenVPN server lehetőségem, ugye? A manual-ja meg sem említi, de datasheet-en úgy láttam, hogy van. Illetve még kérdés, hogy egy ilyen eszköz alkalmas lehet arra, hogy egy IP kamerás rendszer mögött működjön és igazából csak annyi az elvárás, hogy VPN-jén keresztül elérjem a kamerákat/nvr-t (tehát a fő router nem ez lenne)?

(#18677) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)
Lenne nekem egy Asus rt ac57v2 Router
Pppoe passthrough bekapcsolva.
És a t com os ont is be

Azt csinálja az asus hogy olyan 4-5 nap után belassul a net.
240 helyett 90mb/s mérek Speedtesten.

Újraindítom a Routert.
És megint hibátlan napokig.

Azt mondták gyenge a Router hardvere..
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#18678) DoItYourself válasza K Norbi (#18677) üzenetére


DoItYourself
addikt

Be lehet állítani az időzített újraindítást. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18679) K Norbi válasza DoItYourself (#18678) üzenetére


K Norbi
addikt

Az lesz.
Köszönöm :)

(#18680) tomp


tomp
félisten

AX53U-n beállítottam a Google DSN-t.
Azóta a router default "web" címe elérhetetlen a router.asus.com
Helyette a konkrét IP címén érem el.
Meg lehet oldani, hogy továbbra is működjön a webcím alapú elérés? :)

(#18681) blakey válasza tomp (#18680) üzenetére


blakey
titán

Nekem is az van beállítva, annyi különbséggel, hogy DoT-ot használok (Cloudflare-el) és elérhető a cím. "Réges-régen, a messzi, messzi…" nekem sem volt elérhető simán a Google DNS-sel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18682) MaCS_70 válasza tomp (#18680) üzenetére


MaCS_70
félisten

És be van állítva, hogy router.asus.com-on elérhető legyen?

Számomra az volt a nagy pillanat, amikor végre ki tudtam kapcsolni -- nekem külön okom volt rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18683) tomp válasza MaCS_70 (#18682) üzenetére


tomp
félisten

Na azt hol kellene megnéznem? :)
Alapból megy ha nem használok egyedi DNS-t. Ha beállítok akkor nem megy.

(#18684) MaCS_70 válasza tomp (#18683) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most sajnos nem férek hozzá a routereimhez, de újabban nagyon egyértelmű menüpont van rá, talán a LAN vagy WAN lapon. Legalábbis Merninen...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18685) tomp válasza MaCS_70 (#18684) üzenetére


tomp
félisten


Ez lenne az? Mást nem igazán találtam ami esetleg utalna rá.
Nem akarom piszkálni megerősítés előtt. :)

(#18686) kpityu2 válasza tomp (#18685) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy füllel odébb. Szerintem elállítottad a LAN DNS-t. Az a belső hálón lévő gépek nevesítésére szolgál. Közöttük a routerére is. A Google DNS-t a WAN kapcsolatnál kell beállítani.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18687) tomp válasza kpityu2 (#18686) üzenetére


tomp
félisten

Ohh na ezt jól benéztem... :W
Valóban rossz helyen adtam meg a Google DNS-t. A WAN menüpontban kell. Ott eleve fel is kínál pár DNS-t.
Köszi! :R

(#18688) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok,

SWRT-dev 5.1.7v3 verzióra próbáltatok Entware-t tenni? (AC65P)
Nem tudom jobban kikapcsolni WebUI-n ezeket (szerintem).

SSH-n kellene valamit?

(#18689) woodworm válasza rErEaT (#18688) üzenetére


woodworm
veterán

Az swrt menüjében kapcsoltad be az entware használatát vagy a sima asusos leírást használtad?

(#18690) rErEaT válasza woodworm (#18689) üzenetére


rErEaT
senior tag

előbbit próbáltam :D

(#18691) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.!

Ma először kaptam ezeket, viszont folyamatosan, kb. 10 percenként jön. Kellene aggódnom?

Apr 15 22:32:13 httpd login lock: Detect abnormal logins at 5 times. The newest one was from 185.65.135.165 in login.
Apr 15 22:36:14 httpd login lock: Detect abnormal logins at 5 times. The newest one was from 185.65.135.165 in login lock.

Be van kapcsolva a DDNS, de már jó pár hete, van hozzá köze? Mindig ugyanaz az IP, megnéztem, Svédország, senkit nem ismerek ott...
Játszok PS-en online, de mindig mások ellen, nem hiszem, hogy annak van hozzá köze, több hete játszok, de ilyen bejegyzés nem volt eddig a System Log-ban, csak ma, de ma elég sok.
Asus RT-AX55.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18692) MaCS_70 válasza dave0825 (#18691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a nagy kérdés, hogy a router WAN oldala ki van-e nyitva a net felé.

Ezt a WAN menüben tudod állítani, és rettenetesen nem ajánlott, akárcsak az uPnP.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18693) dave0825 válasza MaCS_70 (#18692) üzenetére


dave0825
őstag

Ezt a WAN-on belül hol látom? Az UPnP megvan, az engedélyezve van, de nem én kapcsoltam be, gondolom alapból. Mást érdemes még kilőni?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18694) Intruder2k5 válasza dave0825 (#18693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt látod: [kép]

(#18695) dave0825 válasza Intruder2k5 (#18694) üzenetére


dave0825
őstag

Ha letiltom, írja, hogy az Asus app-ot sem tudom használni. Attól még a 192.168.1.1-en bejön?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#18696) Intruder2k5 válasza dave0825 (#18695) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Böngészőben biztosan, de az appot sosem használtam, nem ismerem. Viszont nem gondolom arról sem, hogy kizárólag WAN oldalról kapcsolódna, annak semmi értelme, szóval szerintem annak is kell menni LAN felől.

(#18697) rErEaT válasza rErEaT (#18688) üzenetére


rErEaT
senior tag

Wireguard VPN-t be lehet állítani valamivel? Entware vagy valahogy?

Azon szeretném átküldeni a forgalmam egy részét

(#18698) kpityu2 válasza dave0825 (#18695) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Ha a helyi hálón vagy akkor az app megtalálja a routert.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18699) Marhyas


Marhyas
csendes tag

Sziasztok!
ASUS RT-AX86S.
Egyik napról a másikra az eszközök nem látják a 2,4GHz-es sávot.
Semit nem csináltam a routerrel, se frissítés se semmi.
Routert újraindítottam, de semmi változás.

(#18700) Marhyas válasza Marhyas (#18699) üzenetére


Marhyas
csendes tag

Vezérlőcsatorna váltása megoldotta a problémát. :)
Még egy másik kérdésem az, hogy ehhez a típushoz milyen Wi-Fi jelerősítőt javasoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.