Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) kpityu2 válasza sto1911 (#19650) üzenetére


kpityu2
őstag

Akár zavarhatta is. Ebben a műfajban bármi lehet. Pl. az is, hogy az IoT eszközök 2.4 GHz-et használnak és az összeakad a router USB 3-as portjával. Ha lóg rajta valami.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19652) sto1911 válasza kpityu2 (#19651) üzenetére


sto1911
veterán

Az USB-t a multkor megoldottuk, atraktam 2.0-ra, azota nem dobta el maga a router a wifit.

(#19653) kpityu2 válasza sto1911 (#19652) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem tette vissza magát? Én hiába váltom át az AX1800U-ban, az alkalmazás után is 3.0-án marad. Persze lehet, hogy csak azért mert talán fizikailag nem is tudja a 3-at.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19654) huan


huan
őstag

Sziasztok,
ASUS RT-AX92U (2-Pack)- AiMesh routeremen szeretnék VPN-t beállítani. Tudnátok linkelni lehetőleg magyar nyelvű beállítást?
Köszi

(#19655) sto1911 válasza kpityu2 (#19653) üzenetére


sto1911
veterán

Nem, 2.0-án maradt.

Minden eszközt átraktam a teljesen alap, lassú hulladék digis routerre és láss csodát tegnap óta hibátlanul működnek. Kopp-kopp :)

Úgy látom az Asusnak a 21. században gondot okoz az iot meg az usb 3, úgyhogy a szememben egy ipari hulladék és senkinek nem ajánlom. A következő router biztosan nem Asus lesz...

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#19656) kpityu2 válasza huan (#19654) üzenetére


kpityu2
őstag

asus+router+vpn+beállítás

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19657) blakey válasza sto1911 (#19655) üzenetére


blakey
titán

Azért ez így nem állja meg a helyét. Sajnos olyan sokrétű a dolog, hogy nem tudod, hogy mi lehet a hiba. Manapság senki nem olvassa el a kézikönyveket, az adott termék tulajdonságait. Nálam pl. évek óta "jól vannak" az IoT eszközök, semmi bajuk az Asus routerekkel, viszont volt olyan routerem (Synology), ami a számítógépek BT kapcsolatát zavarta meg, most, akkor soha többet Synology? Ez nem ilyen egyszerű, inkompatibilitás, fw hiba és akár beállítási hiba is okozhatja. Fél méter eltérés, másik SoC is a megoldás vagy épp a probléma forrása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19658) sto1911 válasza blakey (#19657) üzenetére


sto1911
veterán

Mindent kipróbáltam, amit a neten találtam meg ajánlottatok, illetve más is járt így. Az eszközök jók, ugyanis másik routerrel szépen működnek. Ha később nem fognak, be fogom írni, csak hogy tudjunk róla. 2 méterre, fal nélkül volt rálátása az egyik eszköznek, és ugyanúgy szar volt. Az egyik linken másik routerrel volt ugyanez a probléma, olyanra cserélte, mint ami nekem van, és nála jó lett... Nincs kedvem tesztelgetni amit a gyártónak kellett volna, főleg ha még én fizetek érte.

Ehhez miért kellene manualt olvasni? Szabványok vannak, és pont azért léteznek, hogy ne kelljen olvasgatni meg konfigolni egymáshoz a dolgokat. Ha nem tudja az Asus a szabványt teljesíteni, akkor húzza le magát a klotyón. Mindezt egy 40k-s routeren. Ne vicceljünk már, nem spéci, világszerte 17 embert érintő dolgokról beszélünk. És most ott tartok, hogy lényegében 2 routert tartok fent, hogy legyen 5 db okos konnektorom... Nevetséges.

Netezni elég, de ahhoz meg drága.

Ha a Synologyd mondjuk spórolt a hardveren és amiatt történt a zavarás akkor igen, soha többet Synology. Az Asus is vagy a hardveren vagy a programozókon spórolt. Hasonló okokból nem veszek semmit amihez az Amdnek van köze, mert állandó szopással járt. A Microsoft se tud rendesen megírni egy sima játék letöltést sem az Xbox appjukban, azóta azt is kerülöm, mondjuk nem nehéz, ahogy a skypeot sem :D

[ Szerkesztve ]

(#19659) NoX válasza sto1911 (#19658) üzenetére


NoX
senior tag

Lassan elfogynak az opciód, hogy mit használhatsz. Mindenki hibázik előbb-utóbb.

(#19660) sto1911 válasza NoX (#19659) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor felül fogom vizsgálni az elérhető lehetőségeket, de egyelőre tök jól megvagyok :)

(#19661) kpityu2 válasza sto1911 (#19660) üzenetére


kpityu2
őstag

Kicsit utánaguglizva ebédidőben, nincs egyértelmű válasz. Interferenciától, FW hibáig minden fel van sorolva. Általában az a javaslat, hogy célszerű kikapcsolni a 2.4 GHz-en minden extra fícsört: multimimo, beamforming, védett kezelési keretek és 20 MHz-re állítani. Szóval lebutítani teljesen alapra, mert a kínai okoseszközök nem mindig tolerálják ezeket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19662) huan


huan
őstag

Sziasztok,

Elbizonytalanodtam az itthoni hálózati beállításokon, hogy nem a legjobb.

Jelenleg így van(piros=NAS, alatta ONT): Telekom ONT-n a Nas és az itthoni wifi router külön, de ilyenkor a routerben "a tűzfal-, IP-megosztás és NAT funkciók alapértelmezés szerint le vannak tiltva."

Ha "Vezeték nélküli router mód"-ba lenne a router" akkor az ONT-ben mit kell állítani?

Köszi

(#19663) sto1911 válasza kpityu2 (#19661) üzenetére


sto1911
veterán

Minden megvolt :(

(#19664) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ma kaptam a csere ONT-ot a Telekomhoz. Gyakorlatilag kicseréltem a régivel (nem ugyanaz a típus) és minden működik utánállítás nélkül. Viszont a PPPoE PT (gondolom ez a passtrough rövidítése) nincs bekapcsolva. Anno azt mondták a Telekom topikban, hogy azt be kell kapcsolni, hogy saját routert tudjak használni. De most enélkül is megy az AX58U AP módban. Mit csináljak? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#19665) kpityu2 válasza tylerddd (#19664) üzenetére


kpityu2
őstag

Ne piszkáld :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19666) mastodon válasza tylerddd (#19664) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ugy tudom, hogy a Telekom engedi a dupla bejelentkezest PPOEvel. Tehát a Telekom és a sajat router is bejelentkezik.

(#19667) Lacielvtárs válasza kpityu2 (#19665) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :)) ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19668) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Asus RT-AX92U, WAN-beállításoknál a NAT-ot és UPnP-t ki kll kapcsolni?

(#19669) Gubek-Einste válasza huan (#19668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAT-ot nem mert az kell az alapvető működéshez, a UPnP-t ajánlott letiltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19670) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Beszereztem egy antennát a Huawei e3372h stickhez
Most tartok ott, hogy valahogy mérni kéne, milyen irányba/hova helyezzem. A stick egy Asus rt-ax53u routerhez csatlakozik. Letöltöttem pár appot, de azok csak a wifi kapcsolat erősségét mérik (hány méterre vagyok a routertől stb).
Hogy tudom kimérni, hogy mennyit javított az antenna, és hova kéne helyezni? A TP-linknél legalább egy signal szrength-et láttam az admjn felületen, itt viszont nem :(
Köszi!

(#19671) kpityu2 válasza RoSSo3 (#19670) üzenetére


kpityu2
őstag

A HiLink app sem mutatja?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19672) RoSSo3 válasza kpityu2 (#19671) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszi a tippet, letöltöttem (AI Life az új neve?).
Nincs benne a listában, nem tudom saját eszközként hozzáadni.
Még megvan a TP-Link router is, azzal is tudnék "nyomozni" - bár magától nem frissül, csak újraindításkor, így kicsit macerás lenne.

(#19673) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

Hali ASUS RT-AX86S-ben az TCP MSS clamping hol állítható?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#19674) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,
ejj, annyiszor írtam át a mondandómat, hogy megpróbálom fejezetekbe szedni! :DDD

1.) Előzmények.
Volt egy ASUS (talán) N56U routerem, amin volt egy 2.5"-os 500GB-os HDD. Ez a router torrentezett a Download Manager gyári ASUS alkalmazással. Akkoriban a FullHD tartalmat a kábelen keresztül csatlakozó PC-n néztem, és mindenk frankón működött! :K

2.) Fejlemények
Munkám miatt ki kellett alakítanom egy Bp-i lakást is, ahova vettem egy egy ASUS RT-AX58U routert (talán V2), és egy LG OLED55C2 4K TV-t, de ezek WIFI-n keresztül csatlakoztak. A PC-m is vittem, és azon ment a torrentezés, a filmek megosztása Serviio progival történt, így nem kellett összekötni a PC-t a TV-vel még a 4K formátum miatt sem.
Most a PC hazajött, de a TV és a router maradt.

3.) Igények
Szeretnék egy új külső adattárolót (HDD/SSD) a routerhez, amire tudok a DM segítségével videóanyagot tenni, és ezt szeretném a TV-n megnézni. A routerre MacBook Air-rel csatlakoznék (nem bővíthető a háttértárja, és a MacOS fájlrendszere is fura a windowshoz képest), ezzel tölteném fel rá a .torrent fájlokat.

4.) Kérdések
a.) Működik még a Download Manager az ASUS routereken? (Pár éve belengették, hogy meg fog szűnni, de nem követem a témát.)
b.) Milyen HDD-t, vagy SSD-t javasoltok erre a célra? A router sosem lesz kikapcsolva, az adattár sosem lesz leválasztva róla.
c.) Mit kell beállítani a videók megosztásához, hogy azokat a TV el is érje? A router és a TV között a WIFI van, kábelezés nem megoldható (albérlet), közöttük 1 fal van, de ez nem volt akadály a PC-s megosztásnál sem!
d.) Egyáltalán jó topikban kérdezem? :DDD Azért ide írtam, mert anno itt javasoltátok mindkét routert, és gondolom az itteni topiklakók ismerik a legjobban a routert, ami a lelke az egésznek. Igyekeztem minden fontos, és nem fontos adatot megadni. Nyilván sok a felesleges benne, de így nem kell visszakérdezni gondolom! :B

Minden segítséget, ötletet, tapasztalatot szívesen veszek! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#19675) Dr. Gonzο válasza Geresics (#19674) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

a. Működik a DM az Asus routereken.
b. Én Western Digital Purple sorozatot használok. Ezek állandó használatra jók.
c. A médiaszervert kell beállítani.
d. Jó topik! :)

(#19676) kpityu2 válasza Geresics (#19674) üzenetére


kpityu2
őstag

Médiaszerver

Download Master

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19677) Geresics válasza Dr. Gonzο (#19675) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi! :R
WD RED-et néztem, mert a Purple a marketing bullshit szerint kamerához való (folyamatos írás Loop-ban), a RED pedig a NAS-okhoz, és 1 év múlva akarok a most még felújítás alatt lévő házba egy NAS-t 2 HDD-vel tükrözve!

Féltem, hogy az 5200 RPM kevés a 4K tartalomhoz. Nem az? :F

Van tippetek HDD tartóra, amibe betehetem a HDD-t, és amit csatlakoztathatok utána a Router-re?

Neked is köszi (19676) kpityu2! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#19678) blakey válasza Geresics (#19677) üzenetére


blakey
titán

Purple jobb, csendesebb, nem parkolgatja a fejet, nem kell foglalkozni vele. Redeket lecseréltem Purple-le, majd a bővítés is Purple lett, mert jobb, többéves tapasztalatom alapján, nincs kamera, csak a NAS-ban teszik a dolgukat, úgy viselkednek, mint egy normális HDD.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19679) Geresics válasza blakey (#19678) üzenetére


Geresics
addikt

Ohh, így már értem, köszi! :R

Mi a véleményed a WD Elements és a WD MyBook 3.5 HDD-kről ilyen célra?

Ha maradok a Purple-nél, akkor milyen külső USB+táp házat keressek hozzá?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#19680) TOZ válasza Geresics (#19679) üzenetére


TOZ
addikt

Volt Elements nekem Asus routerre dugva, evekig problema nelkul torrenteztem ra.

(#19681) blakey válasza Geresics (#19679) üzenetére


blakey
titán

WD Elements-ről csak olvastam, nem írtak rosszakat, régen volt MyBook-om, teljesen jó volt. Külső ház és táp szempontjából mindenképp olyat válassz, ami önmagában is képes ellátni a HDD-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19682) Braien724


Braien724
csendes tag

Sziasztok,

Szükségem lenne tanácsra.
Vettem egy TUF AX6000 routert.
Csatlakoztattam egy HDD azt ami a régi routeremen RT-AC66U B1 használtam.
Azon gond nélkül működött de az új 6000-en állandóan lekapcaolódik a hdd filmnézés közben!
Szerintetek mi lehet a gond?
Lelassul a hozzáférés, megszűnik a kapcsolat, eltunik a meghajtó, újra indítás sem igazán oldja meg. :O

Köszönöm a segítséget előre is!
Braien

(#19683) csixy válasza Braien724 (#19682) üzenetére


csixy
addikt

Kevés a HDD-nek a kakaó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#19684) GoodSpeed válasza csixy (#19683) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog (1)

De a régin nem volt neki az?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#19685) Intruder2k5 válasza GoodSpeed (#19684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet annak erősebb volt a tápja, és több kapacitása maradt a router ellátásán felül.

[ Szerkesztve ]

(#19686) Braien724 válasza csixy (#19683) üzenetére


Braien724
csendes tag

Hogyan tudnám megtápálni külön, esetleg, mert csak egy USB 3.0 csatlakozó van rajtra.
Külön hogyan lehet táplálni?

[ Szerkesztve ]

(#19687) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem, hogy szeretnék az alsó szintre egy routert beiktatni, hogy legyen lent is wifi. A fenti szinten egy RT-AC86U router üzemel és sajnos van egy szoba az alsó szinten ahova nem jut el a wifi. Viszont abba a szobába van az én gépem kábellel össze kötve a fent levő routerrel és az volna a kérdésem, hogy ami lejön kábel a gépembe arra kéne rákötni az új routert vagy helyezzem el az alsó szinten egy optimális helyen és kábel nélkül ai-meshbe úgy használjam? És akkor a másik kérdés még, hogy AX55 vagy AX57-et választanátok? Az alsó szintre a wifi telefon miatt meg egy tv okosító miatt kéne. A válaszokat előre is köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#19688) Intruder2k5 válasza Braien724 (#19686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csak egy aktív HUB-ot beiktatva a router és a lemez közé.

[ Szerkesztve ]

(#19689) Doky586 válasza cyber86 (#19687) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#19690) lenovomen1


lenovomen1
lelkes újonc

Sziasztok! Vettem egy asus ax1800u routert a wifi kliens listában nem látom, hogy hány órája kapcsolódott fel egy eszköz. Ax-53U -ban ugyanúgy nem látni? Másnak működik a funkció?

(#19691) cyber86 válasza Doky586 (#19689) üzenetére


cyber86
őstag

Ha jól értelmezem akkor a lényeg az, hogy ami lejön kábel a pcmre arra kössem az új routert és kapcsoljam ap üzzemódba és akkor semmi hátránya nincs sebesség meg válaszidő romlás nem lesz így a pcmen? Már csak azt kéne tudnom, hogy megéri-e az RT-AX57 vagy inkább az RT-AX55-öt vegyem?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#19692) Mcrazy válasza Braien724 (#19686) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Egy ilyen Y-kábellel.
Van ezekből USB 3.x is.

Üdv: Mcrazy

(#19693) kpityu2 válasza lenovomen1 (#19690) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem se mutatja. Elvileg egy buborékban lehetne megnézni így: [link] , de a buborékban csak a MAC cím, térerő meg a gyártó van. Elképzelhető, hogy csak bekapcsolt szülői felügyelet mellett figyeli.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19694) lenovomen1 válasza kpityu2 (#19693) üzenetére


lenovomen1
lelkes újonc

Nem hangzik jól. Kifejezetten azért vettem meg ezt a routert mert úgy tudtam, hogy van benne ilyen funkció. Jó lenne tudni hogyan lehet bekapcsolni.

(#19695) Madoc válasza lenovomen1 (#19690) üzenetére


Madoc
veterán

Ax58u v1-en mutatja merlin fw-vel :K

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#19696) lenovomen1 válasza Madoc (#19695) üzenetére


lenovomen1
lelkes újonc

Azt hol tudom megnézni, hogy nekem milyen? Merlin?

(#19697) szaboi6512 válasza lenovomen1 (#19696) üzenetére


szaboi6512
őstag

Firmware-nél látható, akár felül is.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19698) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#19697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha most vette a routert, és nem tudja mi az a Merlin, akkor úgysem valószínű, hogy Merlin van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19699) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#19698) üzenetére


szaboi6512
őstag

Pláne hogy azok a routerek merlin által nem is támogatottak...
Remélem jól láttam a listát....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19700) Braien724 válasza Mcrazy (#19692) üzenetére


Braien724
csendes tag

Köszönöm az ötleteket

tesztelni fogom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.