Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) #54625216


#54625216
törölt tag

Hello,

Van egy RT-56U V3 routerem. Nemrég váltottam 150-ről gigabites netre és valamiért https-ről a letöltés brutálisan beakad. A torrent letöltés jó, Epic Games, Steam letöltés jó és ha a vodafone modemre direktben rákötöm a gépet, akkor a http letöltés is jó.
A routeren keresztül ezzel szemben - pl. innen - 1-2MBs, de max. 3MBs amit el tudok érni. Ugyanaz a link az asus routert kihagyva 100MBs-el jön. (Ugyanazzal az utp kábellel.)
A voda router nincs bridge módban (a voda sz@rakodik vele, jelenleg bridge módban nem csatlakozik fel a netre, az ügy folyamatban van).
Melyek lehetnek azok a beállítások, amelyek egyáltalán befolyásolják a http-ről töltés sebességét?

[ Szerkesztve ]

(#18302) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Hogyan lehet megkülömböztetni az Asus RT-AX58U V1 és V2 routereket? V1 szeretnék venni a Merlin firmware miatt. Volna egy használtan amit megvennék kaptam képet a matricájáról az alapján én v1 gondolom mms -ben jött nem túl jó a minőség. Tud valaki segíteni.

(#18303) MaCS_70 válasza Garsza (#18302) üzenetére


MaCS_70
félisten

A v2 adattáblájára ezt adta ki a Google:

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18304) Garsza


Garsza
veterán

Egyébkent van itt tapasztalat a routerrel? Mennyiere számít jó vételnek? Wifi jelerősége jó?

(#18305) MaCS_70 válasza Garsza (#18304) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam kiválóan teljesít egy AX58u v1. A Smart Connectet speciel nem szereti, de ez körülményfüggő, nem a típus okozza. Kétszer 50 nm ház plusz kert lefedettsége simán megvan neki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18306) Garsza válasza MaCS_70 (#18305) üzenetére


Garsza
veterán

Tiédnek így néz ki a matrica az alján? Mint amit linkeltem?

[ Szerkesztve ]

(#18307) MaCS_70 válasza Garsza (#18306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az enyémhez fizikailag sajnos csak kb. egy hét múlva férek hozzá.

De az általam linkelt képen egyértelműen jelzik (mint ahogy szokták), a nem forrástípusra utaló megkülönböztető v2 kiegészítést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18308) blakey válasza Garsza (#18302) üzenetére


blakey
titán

A V2 négymagos, tehát már az UI-ból is kiderül, valamit a dobozon szereplő infókból is, hogy V1 vagy V2.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18309) Garf. válasza Garsza (#18302) üzenetére


Garf.
tag

a V2-nél oda van irva, meg a dobozán a Boardcom logon már Quad-core felírta van.

(#18310) osonte válasza Garsza (#18302) üzenetére


osonte
senior tag

Ez V1, mert a V2-t 12 Voltos adapterrel adják.

(#18311) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

Asus aimesh rendszerem van egy 3 szintes házban, ami 1 db tuf ax-5400-ból és 2 db zenwifi xd6-ból áll. Közöttük kábeles kapcsolat. A rendszer gyors, stabil, nagyon elégedett vagyok vele.

Egy dolog nem működik rendesen: a rajta levő kb 30 db eszközből (okos otthon) van 2 db eszköz, ami valami miatt nem a legközelebbi routerre kapcsolódik. Az egyik egy nyomtató, ami a közvetlenül mellette (kb 20 cm-re) levő router helyett az 1 szinttel fölötte levő routerre kapcsolódik. Ugyanígy egy okos eszköz sem a legközelebbi egységre, hanem egy másik szinten levő routerre kapcsolódik. Így a kapcsolatuk nem mindig stabil. Ha "kézzel" hozzárendelném a megfelelő közeli routerhez őket (úgyis fix helyere telepített eszközök), akkor pedig közli a rendszer, hogy ahhoz nem kapcsolódhat mert nincs elegendő jelerősség. Ennek mi lehet az oka?! Az összes többi eszköz a megfelelő routerhez kapcsolódik. Firmware a legfrissebb természetesen.

Köszönöm a segítséget!

(#18312) kpityu2 válasza dro0py (#18311) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha nagyon közel van, akkor felléphet a "közelhatás" jelensége, amikor a közeli eszközön gyengébb a jel mint egy méterrel odébb. A másik lehetőség pedig, hogy a "beamforming" nem tudja jól belőni az irányt. Próbáld meg kikapcsolni ezt a funkciót, elképzelhető, hogy adott körülmények között inkább árt, mint használ.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18313) FOX888


FOX888
tag

Adott egy hálózat. MikroTik router a kapcsolatért felelős eszköz.
Van két Asus router, jelenleg AP módban, de AiMesh képességekkel is rendelkeznek.
Megoldható, hogy az Asus routerek AiMesh módban osszák a internetet vezetékes és kábeles módban?

(#18314) kpityu2 válasza FOX888 (#18313) üzenetére


kpityu2
őstag

Az egyik Asust router módba kell tenned, mert ő fogja menedzselni a roamingot. Tehát neki a WAN oldalon lesz a MikroTik. Viszont ez csak vezetékes lehet, mert alapból az Asus nem támogatja a WWAN-t.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18315) Alex91 válasza kpityu2 (#18314) üzenetére


Alex91
félisten

Miert :F AP moodban is tud vezerelni mesh-t…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18316) kpityu2 válasza Alex91 (#18315) üzenetére


kpityu2
őstag

Ó, igaz. Benéztem. :B Itt a leírás, amikor az egyik AP Aimesh routerként működik: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18317) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Asus routeren arra van lehetőség, ha valami miatt megszakad az internet kapcsolat akkor automatikusan indítsa újra magát? :)

Néha a Vodafone router frissítése után nem áll helyre a kapcsolat, így múltkor távolról nem tudtam elindítani a fűtést mire hazajöttünk...

[ Szerkesztve ]

(#18318) MaCS_70 válasza golfvariant (#18317) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg lehet oldani szkripttel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18319) golfvariant válasza MaCS_70 (#18318) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Esetleg nincs egy ilyen minta scripted elfekvőben? :)

(#18320) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sziasztok,

A következő problémám van. Adott egy otthoni mesh hálózat.

- AX82U a főrouter
- 2 db AX55 node-ként

A fő gondom az, hogy sokszor 100mbiten megy a DIGI1000. Telefonon mérve és a helyi hálózaton, CAT 5e kábelen mérve egyaránt. Nemrég megnéztem a webes felületen és az ASUS app-ben is, hogy van-e esetleg FW frissítés, de nam ajánlotta fel.

Aztán jobban körülnézve azt láttam, hogy az AX82U minden RJ45 portja 100 mbit-en megy és hogy "hiba" van, és lehetne gyorsabb is a hálózat.

Minden kábel min. CAT 5e, ráadásul mind a 4 port foglalt, az aktuális státusz (kép) meg azt mutatja, hogy a 3-as és 4-es nincs is bedugva.

Ezzel mit lehet csinálni? Router illetve ONT reboot néha megoldja, de nem tartósan.

Amik erre a routerre vannak kötve:

XBOX Series X
PS5
Sony TV
Philips Hue bridge

Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18321) Bacusuz válasza tr00p3r (#18320) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem biztos hogy ezzel sokat segítek mert dilettáns vagyok de azért leírom.
Nálam AX86U fő és AX86S node van összekötve.
Mind kettőn Merlin FW volt és egy frissítés után a nodenál hasonló volt a jelenség a sárga warning felirattal. Én úgy tudtam megoldani, hogy a nodera gyári FW-t raktam, azóta jó.
A WAN oldalról a nodeknak biztosan zöldnek kellene lennie viszont vannak olyan eszközeim amik 100mbps portosak azoknál sárga színű a csatlakozás most is(pl. sony tv)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18322) FOX888 válasza kpityu2 (#18316) üzenetére


FOX888
tag

Ki fogom próbálni!
A node router lan porjain lesz hálózat?

(#18323) DefJamHUN


DefJamHUN
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Rt AC57U típusú routerem amire kötöttem egy hdd t, hogy a biztonsági kamera ftpn mentse az eseményeket, viszont random 1-2 naponta eldobja a router a hddt és csak akkor működik újra ha ki húzom majd újra bedugom. Van erre esetleg tippetek?

" Vegyetek jót ha tudtok "

(#18324) golfvariant


golfvariant
aktív tag

AX86S routerrel milyen sebesség érhető usb-s merevlemezre írással?

(#18325) MaCS_70 válasza golfvariant (#18319) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos én sem magamtól vagyok ilyen okos, ennek Intruder fórumtárs a mestere.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18326) RVR400 válasza golfvariant (#18324) üzenetére


RVR400
veterán

Ugyan erről pont nincs a tesztben mérés, de a 2 mag miatt túl sok jót nem nézek ki belőle.

[link]

(#18327) golfvariant válasza RVR400 (#18326) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Tegnap átvettem, ha nem tetszik akkor 14 napig bármikor visszavihetem.
40-50Mb/s között mozog, 70-80% CPU kihasználtság mellett... Lehúzva és közvetlen gépre kötve is hasonló értékeket produkált, szóval elérhettem a 2,5" vinyó írási sebességének a maximumát. Csak tudnám milyen háttértárral mérik ezek a 100 feletti értékeket :U SSD, Raid?

[ Szerkesztve ]

(#18328) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#18325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyenekkel tele van a net, csak keresni kell. Például a legegyszerűbb:

#!/bin/sh

if ping -q -c 1 -W 1 8.8.8.8 >/dev/null; then
true
else
/sbin/reboot
fi

De a reboot elérési útját meg kell nézni, nálam Padavan fw fut, abban az /sbin alatt van.

/home/root # type reboot
reboot is /sbin/reboot

[ Szerkesztve ]

(#18329) golfvariant válasza Intruder2k5 (#18328) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Köszi!

(#18330) RVR400 válasza golfvariant (#18327) üzenetére


RVR400
veterán

Ha USB2-re dugod, vagy csak USB2-es házban van ,akkor nyilván nem fog gyorsabban menni.

Nekem az AC65P az USB3-as 3TB-s HDD-re 40 MB/s körül ír, és 110 MB/s körül olvas róla.

(#18331) woodworm válasza RVR400 (#18330) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem elírta a mértékegységet, a 40-50MB/s pedig már usb3-as sebesség.

(#18332) RVR400 válasza woodworm (#18331) üzenetére


RVR400
veterán

A 40 még simán megvan USB2-n, elméleti maximum a 60 lenne.

(#18333) dudika10 válasza RVR400 (#18332) üzenetére


dudika10
veterán

480Mbps ugyan, de 8 micro-frame, 1ms-onkent, 512byte max bulk packet merettel a maximum 13 packet/frame mellett 53MB/s elmeleti maximum (mass storage eseten).
A 40MB mar nagyon karcolja a gyakorlati hatarokat.

[12-13. oldal]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18334) woodworm válasza RVR400 (#18332) üzenetére


woodworm
veterán

Az egyszerűség kedvéért mondjuk, hogy feleződik. Mindenesetre az átlag 30MB/s szokott lenni.

(#18335) RVR400 válasza woodworm (#18334) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor viszont borítékolhatjuk, hogy a router annyit tud. Még mindig jobb ilyen célra az AC65P is, de leginkább az AX68U az olcsóbb kategóriában, felette meg az AX86U.

(#18336) Intruder2k5 válasza golfvariant (#18327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon nem mindegy ám a filerendszer típusa sem, általában leglassabb az NTFS, és jobban teljesítenek a natív támogatású Linux filerendszerek, ext3/ext4.

(#18337) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Megjött ma az AX58U felraktam a merlinfirmwaret, telepítettem entwaret, úgy hogy az előző rendszerét használom ehez. Majd átvittem a routert a végleges helyére, működik is. Ip scaner látja is, viszont a webes felületet nem érem el azóta. Sem az ip beírásával, sem a router.asus.com címmel. Ötlet mért lehet?
Ezen kívül működik minden.

Újraindítás megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#18338) Garsza


Garsza
veterán

Viszont volna egy másik kérdésem. Használom az asus DDNS szolgáltatását. Meg volt adva egy név az előző routernél AC66U-B1, szerettem volna megadni ugyan azt a nevet ehez a routerhez is AX58U de nem lehet mert azt írja használatban van. Felül tudom ezt valahol bírálni? A régi routerem nem bírom életrekelteni hogy töröljem ott a nevet.

(#18339) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok,

Asus RT-AC65P-re érdemes feljebb menni verzióban az SWRT-dev firmware-ben?
SWRT-dev

Jelenleg a 5.1.7v3at használom, de a 2.4-es Wifin többször eldobja a kliens a kapcsolatot :/

(#18340) Intelligencs

Az vajon miért van, hogy a router saját sebességmérője jóval kisebb sebességértéket mér, mint amit asztali géppel mérek? Először arra gondoltam, hogy hát igen, ennyit bír a router PPOE-vel (Telekom), de aztán rájöttem, hogy amikor az asztali géppel mérem, az a forgalom is átmegy rajta, szóval meg tud route-olni gigabitet. (AX92U)

Direkt ugyanazt a szervert választottam, hogy még eltérés se legyen köztük.

Szerk.: Közben rájöttem. Néztem a processzorhasználatot, és amikor magán a routeren futtatom a tesztet, akkor az egyik szálat leterheli teljesen 100%-ra, amikor a gépről tesztelem, akkor csak 70% ugyanez. Szóval valószínűleg magának a programnak a futtatása is jelentős erőforrást igényel a router részéről, ami a teszt számítógépen való futtatásakor annak processzorát terheli. És hiába van két processzormag a routerben, ez csak egy szálon fut, legalábbis a másik nincs 100%-on.

--------------- DESKTOP-on futtatva ---------------

--------------- ROUTER-en futtatva ---------------

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#18341) Alex91 válasza Intelligencs (#18340) üzenetére


Alex91
félisten

Valami be van, vagy volt kapcsolva, mondjuk Ai protection?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18342) Digger


Digger
senior tag

Megoldható az, hogy két Asus router között felépített VPN kapcsolaton keresztül hangot vigyek át? Kihangosított megoldás lenne az ideális, lehetőleg működő PC nélkül. Egy idős emberrel való kapcsolattartásra lenne kiépítve.
Két VoIP telefonnal működhet ez a fajta elképzelés?
Hozzáteszem, hogy gyakorlatilag nulla ismeretem van a VoIP telefonokról.

(#18343) rErEaT válasza woodworm (#15933) üzenetére


rErEaT
senior tag

Változott az álláspont az 5.2.0-ra nézve? mondjuk a uboot verziója látom még 2022 júniusni.

(#18344) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Telekomos topikban nem sikerült megoldani, hátha itt szerencsével járok!
Ma kötöttek be hozzám egy Telekomos gigabit internetet optikán. A telekomos sagemcom eszközről megvan a gigabit, de amint közbe iktatom az Asus routerem (mindegy milyen wan konfigurációban, automatikus ip vagy pppoe) csak pontosan 100/100 mbit sebességet kapok. Az eszközök közötti sebességre minden 1 gigabit-et ír, de mégis olyan, mintha valami lekorlátozna. Tudtok-e tippet adni?
Előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18345) woodworm válasza rErEaT (#18343) üzenetére


woodworm
veterán

Én nem kockáztatnék.

(#18346) rErEaT válasza woodworm (#18345) üzenetére


rErEaT
senior tag

Köszi :)

Abban esetleg tudsz segíteni, hogy a 2.4es wifi miért nem stabil olyannyira mint a 5ös?
Van valami must have beállítás? :D

[ Szerkesztve ]

(#18347) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sziasztok!

Tanácsot illetve véleményt szeretnék kérni.

Adott egy mesh hálózat. AX82U főrouter, 2 db AX55 node-ok. Egyik az emeleten, másik az alsó szinten, de jó pár tégla fallal illetve szobával arrébb. Mindkét node csakis wireless tud csatlakozni, nincs kábelezésre lehetőség.

Bár mindkét node good vagy excellent kapcsolatban van az AX82U-val, de nyilván van akadozás. A fenti node-ot gondoltam első körben lecserélni egy TUF AX4200 vagy AX5400-ra. A 4200 procija jobb, 2 GHz-es, 3x3-as, és ha jól tudom újabb, mint az AX5400. Drágább is.

Melyikkel járok jobban? Ellenvélemények?

Köszönök minden hozzászólást!

(#18348) Alex91 válasza tr00p3r (#18347) üzenetére


Alex91
félisten

Osszes kidob es 3 savos routerek beszerzese… Mar ha nem tudsz kabelezni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18349) tr00p3r válasza Alex91 (#18348) üzenetére


tr00p3r
őstag

Értem... Elég drasztikus lenne, és gondolom költségesebb is.

Azért egy példát, javasolt router mondasz?

(#18350) Gubek-Einste válasza tr00p3r (#18349) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AX92U ami ajánlott lenne.
Kábelezés hiányában nem valószínű, hogy lesz előrelépés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.