Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#18900) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem köszönöm. Azt gondoltam hogy a kérés tartalmazza az ip címet is nem csak a portot. :R

iPhone 13 Pro Max

(#18902) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#18901) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a külső eszközök nem látják, nem ismerik a LAN oldali IP címeket.

(#18903) Raiu


Raiu
tag

Sziaszzok

Kezd elegem lenni a szolgáltató "jól működő" WiFi rendszeréből.... Ezért bővíteném inkább a hálózatot saját WiFi -vel... (Régi routerem meghalt és valami modernebbet szeretnék a helyére...)

A következő a kiszemelt áldozat:
ROG Rapture GT-AX6000

Mik a tapasztalatok erről a routerről?

Ami menne róla folyamatosan (Fentről lefele a gyakoriság):
- Okosotthon (NEM szakadhat meg véletlenül sem és 2,4 GHz en kommunikál csak!)
- TV Box (T-Mobile)
- Telefonok (Xiaomi 10T PRO / 11T PRO)
- Laptop (Intel® Wi-Fi 6 AX201 160MHz) (Torrenten keresztüli adatcsere / játék)
- WiFi -s nyomtató
- Netre kapcsolt házi tárhely (Erre / erről töltök torrentel vidékre.)

Elvárások:
1) NE szakadozzon a kapcsolat
2) WiFi-n minél jobban kitudjam használni a 2.000 Mbit net gyorsaságát.
3) Twitch / Youtube akadmásmentes élő feltöltés
4) Azért legyen benne 1 kisebb erő tartalék, hogy később ASUS AiMesh -nek lehessen normálisan használni.

Illetve az érdekelne, hogy aki használja a csodás T-mobil hálózattal ezt a routert annak működik-e a le/fel töltése torrenten keresztül normálisan? Nincs kedvem továbbra sem minimum 60-100 km-t utazni és HDD-t cipelni, hogy megkapjam/eljuttassam a nyers/vágott videókat és képeket. Ha a torrent elakad ezzel a megoldással, akkor pedig kénytelen leszek más megoldást keresni (pl: felhő tárhelyet bérelni újra.... :W )

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#18904) Stukker1987 válasza Raiu (#18903) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az előző kérdező kapcsán jutott eszembe hogy van egyetlen problémám mióta a Gt-ax6000 a fő router a mesh-ben…valaki esetleg tudja mi lehet?!

Szóval a youtube esetén új videóra indítás esetén gyakran fordul elő hogy teker a betöltés és nem indul el csak ár mp után

Előtte Ax92 volt a main router, akkor nem volt ilyen gond

Semmi extra beállításom nincs

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#18905) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, banalis kerdes.de muszaly. Ax56u-n szeretnek a Zyxel NAS-on futo TM 2.82-nek portforwardot beallitani.

Ax56u DHCP-n osztja az IP cimeket, kiveve a gigabiten levo NAS-nak, ott fix IP cim van beallitva, letoltes viszonylag OK-n megy, de most laposon be szeretnem loni a TM GUI-t es azt mondja, hogy incoming port closed. A TM port check-je azt mondja, a bejovo port zart

Tegnapi napig ugy 5-10 torrent szepen ment vissza seed-be, ma volt egy 2.5 oras aramszunet, utana minden lan,wifi frankon visszallt, de a TM csak mekeg, nem tolt egy bitet sem

Igy van beallitva a PF, ip cim az korrekt, service ertelemszeruen, az internal port ami a TM-ben jelenleg be van allitva. Az external portban 100%-ig nem vagyok biztos, hogy jol van beallitva

Mit rontok el, tuti valami banalis, de halozatos ismereteim elegge korlatoltak, hogy oszinte legyek

szerk: a remote host 9091-es portot hasznal
Koszi
B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18906) kpityu2 válasza Balinov (#18905) üzenetére


kpityu2
őstag

uPnP ki van kapcsolva?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18907) jozsi252 válasza Balinov (#18905) üzenetére


jozsi252
veterán

Eszerint is zárva van a port? - -> https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
Nálam is Asus router van illetve NAS is van ahogy fix ip cím is van neki, viszont nálam az external port egy 5 számjegyű port amit a download station használ, az internal port üresen van hagyva, ahogy a source ip is.
Esetleg próbáld meg így hogy a TM portját írod az External porthoz, és az internal portot üresen hagyod.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#18908) Kapanyél válasza Raiu (#18903) üzenetére


Kapanyél
őstag

2. pont miatt bukó.
Nekem XT8 volt, most XT12 van, de halovány. 2x2 eszközökkel a max. az 800 Mbps lesz és egyszerre csak egyet tudnak kiszolgálni. Amint más eszköz is beindul wifin, harmadolódik a sebesség. Természetesen nem ugyanazon a csatornán. Sőt, nem azon a node-on is, nem átfedett másik 160 MHz-esben is...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#18909) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
Valamiért az A53-as Samsung telefonom teleszórja ilyenekkel az RT-AX82U logjait:
May 2 10:46:13 roamast: sta[F2:32:C3:6F:8C:47] on ap[3C:7C:3F:A5:66:BC], rcpi is 74 and rssi is -73
Tudja esetleg valaki, mi az amit ki kellene kapcsolnom valahol a beállításokban, hogy ez ne következzen be, de legalábbis ne ilyen sűrűn? Előfordul, hogy percenként 4-5 ilyen bejegyzés is keletkezik. Az tűnik persze a valószínűbbnek, hogy a telefonon kell valamit ki/bekapcsolni valamit, ezért sorry, ha ilyen szempontból offtpic.

(#18910) kpityu2 válasza teszt345 (#18909) üzenetére


kpityu2
őstag

Roamingol a telefon, teljesen normális ha van aimesh. Gyenge a jel és megpróbál átkapcsolni a másik AP-re. Ha zavar, növeld a roaming határt 80 dB-re.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18911) teszt345 válasza kpityu2 (#18910) üzenetére


teszt345
tag

Köszönöm. Logikusnak tűnik. Viszont nincs másik AP. Lehet, a telefon visszavált mobilnetre, ha azt jobbnak érzi?

(#18912) kpityu2 válasza teszt345 (#18911) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem, ezt a router csinálja. Nézd meg, hogy a roaming assistant be van-e kapcsolva. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18913) teszt345 válasza kpityu2 (#18912) üzenetére


teszt345
tag

Köszönöm, be volt kapcsolva, letiltottam. Az furcsa, hogy miért csak ez az egy készülék roamingolt állandóan. Lehet megpróbálom később a 80 dB-es határt, mert 70-en volt.

(#18914) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Kiadták az új Merlint.
Nem jegyzi meg sem a vezérlőcsatorna számát,(Auto-n marad), se a biztonsági szintet.(Open system marad, hiába módosítom)!
Másnál is megvan ez a jelenség?
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18915) blakey válasza szaboi6512 (#18914) üzenetére


blakey
titán

Lassan 1 hónapja kint van, semmi probléma (GT-AX6000), megjegyzi a csatornaszámokat is. Korábban, 386-ról 388-ra volt egy gyári visszaállítás, és minden a 0-ról lett beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18916) NoX válasza blakey (#18915) üzenetére


NoX
senior tag

Tegnap jött ki egy új az AX modellekhez: 388.2_2
https://www.asuswrt-merlin.net/changelog

(#18917) szaboi6512 válasza NoX (#18916) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen, pont arról beszéltem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18918) blakey válasza NoX (#18916) üzenetére


blakey
titán

Azt még nem tettem fel, meg sem néztem, hogy mi az oka az új kiadásnak, addig fel sem teszem. Tegnap néztem a frissítéseket, akkor még nem volt kint.

#18917 szaboi6512
Ha korábban (pl. 386-ról, 388-ra) nem volt gyári visszaállításod, akkor előfordulhatnak anomáliák. Az is előfordulhat, hogy az adott routerhez hibás a GPL. Először csak indítsd újra a routert, hátha megoldódik a problémád.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18919) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Asus RT AC86U-nak nagyobb a lefedettsége, mint a sokkal újabb Asus RT AX3000v2-nek. Szerintem ezért is olcsóbb, hiába újabb.

[ Szerkesztve ]

(#18920) szaboi6512 válasza blakey (#18918) üzenetére


szaboi6512
őstag

Túl vagyok ezeken.
Minden úgy maradt....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18921) blakey válasza szaboi6512 (#18920) üzenetére


blakey
titán

Írj a fejlesztőnek az SNB fórumán.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18922) blakey válasza szaboi6512 (#18914) üzenetére


blakey
titán

Feltettem a 388.2_2-t, nálam rendben vannak a beállított vezérlócsatornák, nem "ugrik" AUTO-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18923) szaboi6512 válasza blakey (#18922) üzenetére


szaboi6512
őstag

Edge miatt volt. Más böngészőn jó volt. Nem Merlin hiba volt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18924) Indiant válasza blakey (#18915) üzenetére


Indiant
addikt

Tudtok valami -60%-os akciót a GT-AX6000-re, hogy mindenkinek az van?

(#18925) Jim74 válasza Indiant (#18924) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mindenki ki van tömve zsetonnal. :DDD
Nincs árstoppos GT-AX6000 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18926) blakey válasza Indiant (#18924) üzenetére


blakey
titán

Enyém lassan 1 éves, nem tudom, hogy miért kéne ehhez akció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18927) xrvman válasza Lajosnagy17 (#18919) üzenetére


xrvman
őstag

Észrevettem, N hatótávja nagyobb, mint a AC-nek, és tovább menve, az AC hatótávja nagyobb mint az AX-nek a hatótávja.
Vagyis ugyan gyorsabb, de kisebb hatótávú routerek vannak. Vegyél esetleg 3 routert ugyanahhoz a lefedettséghez mint amihez pl az N esetében egy darab is elég. (Azért írtam hármat, mert háromszögelve / háromszögben elhelyezve éri el azt a sugarat kb mint az N)

(#18928) dudika10 válasza xrvman (#18927) üzenetére


dudika10
veterán

Ez ennel sokkal osszetettebb kerdes.
Az EU az elmult 20 evben tobbszor valtoztatott a megengedett teljesitmenyen.
Attol fuggoen, hogy melyik idoszakba esett a keszuleked amit vettel, elterhetett a lefedettseg is. Illetve a keszulekek is a kisebb teljesitmenyu adok iranyaba mozdultak, igy hiaba van egy nagy teruletet lefedo AP-d, ha a keszulekeidben nincs eleg kraft.

A technologia fejlodesevel a tobb AP a strategia jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18929) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Jelenleg más a neve a 2.4-es és az 5GHz-es sávjaimnak(SID + postfix).
Mindig az 5G-t preferálom a nagyobb sebesség miatt, de nem tudom, hogy az asus van-e elég okos ahhoz, hogy értelmes pillanatban váltson át mondjuk a 2.4-re és ne fölöslegesen lassítson.

Érdemes őket egységesítenem?

Semper fi!

(#18930) Stukker1987 válasza Stukker1987 (#18904) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Erre esetleg ötlet valakinek?

https://prohardver.hu/tema/asus_router-ek_2/hsz_18904-18904.html

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#18931) ultio


ultio
senior tag

Asus RT-AC66U B1 routert használok.
Olvasgattam régebbi hozzászólásokat a routerről.
Miért van az, hogy ezzel a routerrel kapcsolatos problémákra nagyon ritkán érkezik érdemleges válasz?
A többi típussal kapcsolatos kérdésekről sokáig megy a beszélgetés.

Nem olvastam el az összes hozzászólást a routerről, csak kb egy évre visszamenőleg.

rasti rusti

(#18932) Alex91 válasza ultio (#18931) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , talan ezert :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18933) ultio válasza Alex91 (#18932) üzenetére


ultio
senior tag

Ok, köszi, ez jogos.

rasti rusti

(#18934) blakey válasza Alex91 (#18932) üzenetére


blakey
titán

Az egy másik eszköz, legalábbis cím alapján, de sokan oda is írnak.

#18931 ultio
Régi modell, sokan már lecserélték, nekem is volt AC66U B1-em, szerettem, de más AX-ben "utazom".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18935) Indiant válasza blakey (#18926) üzenetére


Indiant
addikt

Biztos bennem van a hiba, de én nem adnék több mint 100e-et egy routerért.
Jim74: ;]

(#18936) Jim74 válasza Indiant (#18935) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én kb. 2 hete raktam össze 2 db AX55-ből Mesh hálózatot vezetékes backhaullal bátyámnál. Meglepően jól teljesít. Tervben volt még egy AX86S beépítése fő eszköznek, de a tesztelésnél olyan jól teljesített az AX55 fő eszközként is, hogy az AX86S árát inkább masra költötte.

(#18937) Raiu válasza Kapanyél (#18908) üzenetére


Raiu
tag

A többi pontonak ha megfelel, akkor jó lehet a router.
A mostani sem küldi ki a max sebességem összességében... A szakadások meg borzasztóan zavaróak. Maximum hűségidő lejártával kisebb netet köttetek. (Ezt a pár hónapot még elvagyok ezzel. Amikor kell a sebesség úgy is megy a lan-ba a kábel...)

Illetve két kérdésem lenne.

2,4 Ghz -> manuálisan mettől-meddig választható csatorna

5 Ghz -> ugyan az, mint előbb....

A T-szutyok rendszerek fix sávokan kommunikálnak (2,4 Ghz en egy csomóban annyi jel van, hogy öröm nézni... Mellette lévő helyek meg kb üresek... Szerencsére az én sávomon annyi eszköz nem szeretne kommunikálni, ezért az stabil. Az 5 Ghz pedig konkértan 1 nagy csúcs let az összes jellel.... Tehát megvan az indoka a szakadozó 5 Ghz -nek... Zavarja a sok szutyok router jele a másikét... :W )

(#18938) ravensky13 válasza ultio (#18931) üzenetére


ravensky13
tag

Nekem nem volt felhőtlen viszinyom vele, viszont mióta egy ax68-cal kombinálom úgy, hogy az ac66ub1 node, és az ax68 a fő router, ethernet backhaullal + gyári fw, tökéletesen működik! Merem ajánlani.

(#18939) OhYeah


OhYeah
kezdő

Sziasztok,

RT-AX86S vagy TUF-AX5400 ?

Topicot 1 évre visszamenóen olvastam de nem találtam ilyen kérdést. Kis lakásba kell (55nm - 2 szoba), beton\tégla társasházba sok egyéb wifi jelet látok átfedésben. Okosotthon cuccok (mosogép, mosogatógép, hűtő, porszívó, macsketető, macskaWC, airfryer, világítás, TV,) PS4, 2 laptop, 3 telefon csatlakozna hozzá.

Játszani nagyon ritkán játszom, akkor sem kompetitíven.

Válaszoket előre is köszönöm :R

(#18940) Bacusuz válasza OhYeah (#18939) üzenetére


Bacusuz
őstag

hasonló kérdésemre annó ezt a választ kaptam

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18941) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Anno Vargalex firmware-t raktam fel a 65p routeremre. Már jó régen volt.
Firmware verzióm jelenleg ez:
OpenWrt SNAPSHOT r12173-01c8f2e97c / LuCI Master git-20.035.20355-1edb551

Van lehetőség ezt frissíteni? Ha igen, akkor mi a menete?
Mert kb 2 héttel ezelőttig tökéletesen ment, most lett valami gubanc. Okoskonnektorok dobálják a hálózatot, webrádióm sem működik,nem látja a hálózatot.
Esetleg gyári firmware-t visszarakni egy próba erejéig? Lehet az is elég lenne, mert az openwrt lehetőségeiből kb semmit nem használok.
(Vargalex-nek meg köszönöm ezt a firmware-t, mert tényleg sokáig ment mindenféle probléma nélkül. :R )

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#18942) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A 1,5 éves AX86U-m beadta a kulcsot. Egyik pillanatról másikra kialudt minden LED rajta és többet nem indult el. A tápjával egy AX86S hibátlanul működött, tehát nem a táp halt be.
Az ASUS-nal van valahol szervize, ahova be lehetne vinni, vagy vigyem az Alza-hoz, ahol vettem?
Azért kérdezem, mert attól tartok, hogy az Alza az árát fogja visszaadni és jelenleg abból a pénzből nem tudok egy AX86U-t venni... :(
Vagy ASUS sem cseréli, csak kiállít egy cserére jogosító igazolást, amivel szintén az Alza-hoz kell mennem?

Köszönöm a segítséget :R.

(#18943) szaboi6512 válasza Jim74 (#18942) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az Asus nem szervizel. Az üzletbe kell vinni. Ők intézik. Javítani nem fogják. Bevizsgálja az Asus, és utána másik készülék vagy vételár visszafizetése az opció.
Nekem 2x romlott el routerem. Az Aqua pénzt utalt, a másik üzlet(Bestbyte), adott volna másik készüléket, de én a pénzt választottam. 2 is elromlott féléven belül, és már nem akartam olyan eszközt.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18944) Jim74 válasza szaboi6512 (#18943) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R.

Ami még szívás, hogy az ASUS-s DDNS-emet sem tudom majd az új routerhez beállítani, mert már azt fogja mondani, hogy foglalt. :(

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#18945) szaboi6512 válasza Jim74 (#18944) üzenetére


szaboi6512
őstag

Töröltetni a régit.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18946) Jim74 válasza szaboi6512 (#18945) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.

Közben már írtam is a supportnak, mert az az egyetlen mód jelen esetben.

(#18947) Jim74


Jim74
nagyúr

Feljebb olvasható, hogy elhalálozott az AX86U routerem. Ha a pénzt kapom vissza, akkor mit érdemes venni helyette?
AiMesh miatt ASUS-t szeretnék, azért is itt kérdezem meg.
AX86U PRO, vagy GT-AX6000? Árban nagyjából uyganannyi.

(#18948) Bacusuz válasza Jim74 (#18947) üzenetére


Bacusuz
őstag

Semmi esély a megmentésére?
Tesómnál volt hogy meg sem moccant az AC86U de végül rá tudtunk írni újra egy fw-t az ASUS Firmware Restoration version programmal.
Ő akkor ki akarta dobni én meg erőlködtem és azóta is megy szépen.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18949) Jim74 válasza Bacusuz (#18948) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem ég rajta egyetlen led sem. Ráadásul amikor rádugtam az AX86S tápjára, azzal sem ment és kb. 10 percig az AX86S sem akart utána életre kelteni.
Olyan mintha az AX86U-ban megmakkant volna valami, ami a tápra is kihat.

(#18950) Indiant válasza icemad (#18941) üzenetére


Indiant
addikt

Szia!
Én ezt tettem rá: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.