Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Alex91 válasza Huku (#18450) üzenetére


Alex91
félisten

Routernek ezt neznem: [link]
Bar azt nem tudom, hogy ez mennyinel hal be, ha mindent bekapcsolnak rajta.

Egyebkent nem ertem, hogy miert nem probalod ki, hogy mi van. ha atalitod az Asus-t router modba... A mesh-t ugye nem fogod tudni, de eleg sok kerdesre meg kapni fogsz valaszt...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18452) egykori válasza RVR400 (#18448) üzenetére


egykori
őstag

Nem írok és nem olvasok a HDD-re, HDD-ről. Naponta ~2-3 órát nézünk róla filmeket. (Ál-NAS-ként használjuk a routerhez kötve.)

(#18453) egykori válasza Multibit (#18449) üzenetére


egykori
őstag

A routerre kötött HDD se nem NTFS, se nem EXT3/EXT4, hanem FAT32. Most még egyszer leválasztottam a routerről, hogy utána nézzek a fájlrendszernek, valamint letöröltem 10%-nyi tartalmat róla és 85% lett a RAM kihasználtsága. Tegnap a hiba javítását követően 91% volt.

(#18454) Intruder2k5 válasza egykori (#18452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Önmagában egy "százalékos vonal" semmit sem mond a memória kihasználtságáról. Részletesebb infót konzolon kaphatsz, a "free -t" és a "cat /proc/meminfo" parancsokkal, ott látod majd, hogy a lefoglalt memóriából mennyi az, amit cachelésre, pufferelésre használ a rendszer, vagyis az adathozzáférés gyorsítására. A kernel lehetőségei szerint ki szokta használni a rendelkezésre álló memóriát, csak minimális méretet hagy szabadon amolyan készenléti memória gyanánt, hisz a RAM nem azért van, hogy üresen álljon, neked is az az érdeked, hogy minél gyorsabban érd el a szükséges adatokat, már pedig a RAM-ból ez sokkal gyorsabb, mint közvetlenül a háttértárról. A fentebbi parancsokkal valami ilyesmit kéne látnod:

/home/root # free -t
total used free shared buff/cache available
Mem: 256096 98572 83680 0 73844 0
-/+ buffers/cache: 98572 157524
Swap: 262140 6544 255596
/home/root # cat /proc/meminfo
MemTotal: 256096 kB
MemFree: 84028 kB
Buffers: 2172 kB
Cached: 68520 kB
SwapCached: 1116 kB
Active: 99304 kB
Inactive: 38964 kB
Active(anon): 33252 kB
Inactive(anon): 35908 kB
Active(file): 66052 kB
Inactive(file): 3056 kB
Unevictable: 0 kB
Mlocked: 0 kB
SwapTotal: 262140 kB
SwapFree: 255596 kB
Dirty: 0 kB
Writeback: 0 kB
AnonPages: 66496 kB
Mapped: 12832 kB
Shmem: 1564 kB
Slab: 21840 kB
SReclaimable: 3184 kB
SUnreclaim: 18656 kB
KernelStack: 736 kB
PageTables: 644 kB
NFS_Unstable: 0 kB
Bounce: 0 kB
WritebackTmp: 0 kB
CommitLimit: 390188 kB
Committed_AS: 225304 kB
VmallocTotal: 1048372 kB
VmallocUsed: 6248 kB
VmallocChunk: 1034516 kB

(#18455) RVR400 válasza egykori (#18453) üzenetére


RVR400
veterán

Amikor nem írsz, és nem olvasol, akkor a winyó leáll, és a memóriahasználat olyan 30% körül megáll, ráadásul nekem is NTFS rendszerű 3TB-s van rajta. Szóval ott valami nem kerek, bár én SWRT-vel használom.

(#18456) RVR400 válasza RVR400 (#18455) üzenetére


RVR400
veterán

(#18457) egykori válasza Intruder2k5 (#18454) üzenetére


egykori
őstag

Mivel nem értek a hálózati dolgokhoz, így nem is foglalkoztam a részletekkel, mindaddig, amíg a telefonos Asus appban meg nem láttam a 98% RAM állapotot, megijedtem, hogy valami baj van már a 2 éves routeremmel - ezért érdeklődtem efelől.
Viszont, ez a gyönyörű összetett mondatod megérttette velem a lényeget és helyretette nálam az ügyet:
"A kernel lehetőségei szerint ki szokta használni a rendelkezésre álló memóriát, csak minimális méretet hagy szabadon amolyan készenléti memória gyanánt, hisz a RAM nem azért van, hogy üresen álljon, neked is az az érdeked, hogy minél gyorsabban érd el a szükséges adatokat, már pedig a RAM-ból ez sokkal gyorsabb, mint közvetlenül a háttértárról."
Azt hiszem, innentől kezdve elengedem a témát. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, magyarázatokat! :R

(#18458) egykori válasza RVR400 (#18455) üzenetére


egykori
őstag

Ezek szerint nekem nem áll le a HDD, pedig a led nem világít. Ha használatban van, akkor folyamatos kék villogással jelez.

(#18459) egykori válasza RVR400 (#18456) üzenetére


egykori
őstag

Bocs, most találtam meg a beállítást, amire csak homályosan emlékeztem:

[ Szerkesztve ]

(#18460) MaCS_70 válasza Multibit (#18449) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én vagyok a kivétel...

Magyarázatot ugyan nem tudok rá, sőt, kifejezetten érthetetlennek tartom a jelenséget, de nálam az N18, az AC87 és az AX92 is valamivel gyorsabban kezelte az NTFS-t, és ami ennél is érdekesebb: ext-en nálam is voltak zavarok, NTFS-en soha...

:F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18461) Gabesz87


Gabesz87
veterán

EZ a roaming továbbra is kiborít. Mászkálok a fsz és emelet közt, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy 1-2 pálcika a wifi jelerősség, ill. el is tűnik, lecsatlakozik. Samsung S21 telón. Holott a wifi beállításokat megnyitva full jelet mutat. És kb. 10m-re vagyok a routertől. AX56U router + 2 node (emeleten AX55, garázsban AX1800U). Kábeles backhaul van. Mi a fenét lehet csinálni, hogy ez rendesen működjön? Most is pl a fürdőben vagyok, ami nincs távol az AX55 node-tól, de most nem tudok wifire csatlakozni. Ennyire szar még talán sosem volt.
Mondjuk nyilván az sem segít, hogy a router egy beépített szekrényben van az előszobában, csak hát ott van a Digi modem, ott jön be a padlásról az optika, plusz minden UTP kábel oda fut be, a fali elosztókon keresztül innen mennek a szobákba, emeletre, szóval elég bajos kihozni a routert onnan. Van egy 2ajtós tolóajtó az előszoba és az ebédlő közt. De amúgy családi ház, nincs a közelben 100+ hálózat, szóval azt nem mondanám, hogy ettől még gyenge a jel. Mert nem. A baj ezzel a roaminggal van szerintem. Telónak amúgy érdemes fiy IP-t adni? Ha igen, DHCP tartományon kívülit?
MÉg valami: az időzített újraindítást érdemes beállítani? Mit tudom én heti egyszer hétvégén hajnali órákban!?

[ Szerkesztve ]

(#18462) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#18461) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelszinteket bekonfiguráltad?

Ha szekrényben van, akkor különösen, de szekrény nélkül is tudnak az AP-ok érdekes jelenségeket produkálni, köszönhetően a visszaverődéseknek és elnyelődéseknek. Volt már egy-két igen cifra, teljesen lehetetlennek tűnő történetem ezzel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18463) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#18462) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ez alatt mit értesz? Mit, hogyan kellene konfiguralnom?

(#18464) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Sziasztok!
AX58U V2 modell routerről van szó.
Egy normál újraindítás után a felületen azt látom hogy a wan kapcsolat leválasztva.
Amúgy, hálózat van. rendben működik.
Ezt lehet orvosolni, ha igen miképpen?
Itt a kép róla...

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18465) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#18464) üzenetére


szaboi6512
őstag

A Wan led is piros....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18466) viperabácsi válasza szaboi6512 (#18465) üzenetére


viperabácsi
addikt

FW -t nem lehet frissíteni ? A képen nem látszik , mert levágtad a tetejét /alját. Még egy újra indítást próbálj meg esetleg.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#18467) szaboi6512 válasza viperabácsi (#18466) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezek mind megvoltak.
Legújabb fw van rajta.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18468) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#18467) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezek mind megvoltak. Legújabb fw van rajta.
Nvram reset is volt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18469) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#18468) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha belépek a felületre egy pillanatra látszik az ip cím, de szinte azonnal leválasztva státuszra vált....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18470) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#18462) üzenetére


Gabesz87
veterán

Egyedül, amit csináltam egyszer, hogy a wifi beállításokban, a professzionális menüben a Barangolás asszisztensnél -65dBm-et adtam meg. Ez lett változtatva. Írtam már itt a problémáról (vagy a router gondok topikban), és valaki mondta, hogy hasonló szitu volt nála is, és ezt vette lejjebb(?). Nem tudom esetleg ezen érdemes-e még változtatni. Próbáltam külföldi fórumokat is olvasgatni ezzel kapcsolatban, olyasmit is láttam, hogy a wifi teljesítményét is le lehet venni.
Ill. amit még csináltam korábban, hogy a routerre SSH-n belépve a log level értékét alacsonyabbra vettem (6-ról 5-re).

[ Szerkesztve ]

(#18471) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#18464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kábelcsere a modem és a router közt?

(#18472) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#18471) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem hozott eredményt....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18473) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#18470) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, itt valamit benéztem. Valamiért határozottan élt bennem egy kép, hogy az AImeshhez is van egy olyan jelszint szerinti beállítási lap, mint a Smart Connethez, de most én sem találom... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18474) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#18473) üzenetére


Gabesz87
veterán

Nem erre gondolsz?

(#18475) inferno88


inferno88
őstag

Vettem egy RT-AC59U v2-t, hogy nodeként szolgáljon a TUF-AX3000 v2 mellett, de egyszerűen nem tudom beállítani nodenak. Próbáltam már firmware frissítést is. Factory reset után pár pillanatig megtalálja a mesh software és elkezdené a párosítást, de pár százalék után hibát ír a folyamat.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#18476) DoItYourself válasza DoItYourself (#16792) üzenetére


DoItYourself
addikt

Érkezett egy firmware frissítés az RT-AC57U v3 routerre:

Version 3.0.0.4.386.51310
22.82 MB
2023/03/14

1.Fixed HTTP response splitting vulnerability.
2.Fixed Samba related vulerabilities.
3.Fixed cfg server security issues.
4.Fixed Open redirect vulnerability.
5.Fixed token authentication security issues.
6.Fixed security issues on the status page.
7.Fixed XSS vulnerability.
8.Fixed CVE-2022-26376
9.Fixed CVE-2018-1160
10.Fixed IPv6-related bugs.
11.Added a new login URL http://www.asusrouter.com to fixed the login issues.
12.Optimize the AiMesh web interface
13.Fixed network map UI bugs

Felraktam mind a négyre, az AiMesh-nek félig lőttek, csak egy node állt vissza a 3-ból, rakhatom megint egymás mellé őket, hogy párosodjanak, bravó ismét Asus. :C
Megint előjött a 100% CPU terhelés, de most legalább be tudok lépni a felületre.
Egyébként annyit sikerült kiderítenem, hogy az nt_center processz okozza.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18477) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#18474) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vélhetően erre emlékeztem, de ez a Smart Connect beállító lapja, ami mondjuk alapjaiban megegyezik a meshsel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18478) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#18477) üzenetére


Gabesz87
veterán

Smart Connectet meg nem használom, külön SSID van 2,4 és 5GHz-re. Alapjában az 5-öst használom, 2,4 meg azoknak az eszközöknek van, amik nem tudnak 5GHz-et.

#18479 DoItYourself:
én eddig úgy 3-4x telepítettem AiMesh rendszert, de mindegyik alkalommal kínszenvedés volt, min. 1 órás procedúra, néha többszöri resetelés után sikerült. De úgy rémlik, kábelen csináltam mindig.

[ Szerkesztve ]

(#18479) DoItYourself válasza inferno88 (#18475) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem csak úgy működik a párosítás (wifin), ha egymás mellett vannak (4x RT-AC57U v3).
Korábban mások azt írták, hogy nekik vezetéken is működik a párosítás, biztos úgy is van. :)
Viszont akárhány videót, leírást megnézek, mind azt mutatja, hogy az első párosítás wifin történik, utána már persze lehet vezetékes backhault is használni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18480) inferno88 válasza DoItYourself (#18479) üzenetére


inferno88
őstag

Wifin is próbáltam, 1 méterre voltak egymástól.

Semper fi!

(#18481) Madoc válasza DoItYourself (#18479) üzenetére


Madoc
veterán

Mindig kábellel konfigoltam a mesh-t, soha nem volt semilyen problémám a beállítással.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#18482) kpityu2 válasza DoItYourself (#18479) üzenetére


kpityu2
őstag

Emlékeim szerint én vezetékesen párosítottam, mert wifin sehogy se jött össze. Írogatott valamit, hogy csatlakozzak a wifi hálózathoz azután megáll a folyamatjelző. Vezetékesen meg nyomtam egy resetet a node-on, a routeren meg az AiMesh menüben a node hozzáadására. Persze a Router/LAN -> Node/WAN összekötés kell.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18483) DoItYourself válasza Madoc (#18481) üzenetére


DoItYourself
addikt

Akkor valószínűleg van valamilyen titkos módja, amire még nem jöttem rá. Jelentkezek, ha megtaláltam. :R

#18482kpityu2 : nekem van közbeiktatva egy nem menedzselt switch is, de nem hinném, hogy amiatt nem működne.

#18478Gabesz87 : igen, a kínszenvedés az, ami nekem is eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18484) kpityu2 válasza DoItYourself (#18483) üzenetére


kpityu2
őstag

Oszt mé? Konfigoláshoz összedugod, utána már oda viszed ahova akarod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18485) inferno88 válasza kpityu2 (#18482) üzenetére


inferno88
őstag

Én is ezt csinálom. A lyra voice is működött vezetéken keresztül, de ez nem akar. Mintha factory reset után átlépne már magától valahogy router módba vagy nem tudom

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#18486) kpityu2 válasza inferno88 (#18485) üzenetére


kpityu2
őstag

Mondjuk simán lehet bug is. Amit Asusék összemókolnak az FW-kkel...
Reset után alap konfigbeállításon van és a fő routertől kapja meg a node-FW-t. Gondolom. Ugyanis elég sokáig tart, úgy néz ki mintha feltöltené az FW-t a node-ra.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18487) DoItYourself válasza kpityu2 (#18484) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem értem, minek dugjam össze, ha már össze vannak kötve vezetékkel? 4 eszközről van szó, amint írtam. Egyik a tv mögött, tápja elásva, a másik kint van a műhelyben, stb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18488) kpityu2 válasza DoItYourself (#18487) üzenetére


kpityu2
őstag

Hiba esetén általában célszerű kiiktatni minden lehetséges zavaró tényezőt. De ahogy érzed. 🤷

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18489) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#18478) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam az egyik helyen kifogástalanul működik a Smart Connect (AX86s9, a másikon pedig, ha be van kapcsolva, instabillá teszi az egész hálózatot. (AX58) :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18490) inferno88


inferno88
őstag

Na úgy néz ki, hogy sikerült. Wifivel, a fő router szájába rakva a node-ot, már megtalálta, a lyra voice pedig tud kapcsolódni az új node-ra, így ahhoz sem kell tyúkbél(azért majd arra kötöm inkább később)

Viszont most nem érem el a node-ra vezetéken kapcsolt szerveremet a statikus ip-címén a fő routerre vezetékesen kapcsolt pc-ről. Pingetni sem lehet. Wifin keresztül, telefonon minden ok. Valami tipp?

Semper fi!

(#18491) kpityu2 válasza inferno88 (#18490) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg az Advanced IP Scannerrel vagy az Asus Android appjával, hogy milyen eszközök vannak a hálózaton.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18492) inferno88 válasza kpityu2 (#18491) üzenetére


inferno88
őstag

Kiszedtem a statikus ip-t, majd ismét hozzáadtam, így már jó.
Asusék tényleg szeretik a bugokat fejleszteni. :(((

Semper fi!

(#18493) Thunderbolt


Thunderbolt
tag

Sziasztok! AC57U v3 routerem van, előtte Vodafone Connect Box modem módra állítva. Egy ideje olyan probléma jött elő, hogy naponta többször is elment az Internet, és csak a Vodás modem újraindítás segített. Hívtam a Vodát többször is, majd kijöttek és kicserélték a modemet. Az újjal is ugyanaz volt a probléma. Kijött még egy szerelő, és visszaállította a Vodás modemet router módba, az ASUS-t kiiktatta, hogy próbáljuk ki így pár napig, mert lehet hogy a saját routerem okozza a gondot, kilövi valamiért a modem konfigját. Napokig így ment és nem is volt probléma. Aztán eszembe jutott, hogy az ASUS routeremre betöltöttem a legújabb firmware frissítést, és kb azóta voltak a gondok. Nagy nehezen az ASUS Restoration Tool programmal visszatöltöttem az előző firmware-t, és most úgy tűnik minden ok. Másnak nem volt esetleg ilyen gondja az ASUS legújabb firmware-ével?

(#18494) Debilon válasza Thunderbolt (#18493) üzenetére


Debilon
addikt

FW update után átnézegettem, aztán 1x csak elszállt a felület, azóta nem tudok bejelentkezni az admin felületre :D de amúgy minden működik, a net is megy, wifi-s eszközök is elérik a netet

de a telós app csak a routert látja, bejelentkezni ott sem lehet, a rácsatlakoztatott eszközök vagy bármilyen router sys infot sem mutat

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#18495) DoItYourself válasza Debilon (#18494) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most már én sem tudok bejelentkezni a felületre, itt írtam róla.
Kell neki egy factory reset, múltkor az segített.
# RT-AC57U v3

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18496) Garsza


Garsza
veterán

Helló! AX58U -ra raktam Merlin Firmwaret felraktam a transmission torrentklienst, ami működik is. Viszont olyan gondom van, hogy wan felől nem érem el. Port forwarding és port triggering be van állítva a megfelelő portra és mégsem érem el. A routerem webes felületét elérem de a transmissiont nem mi lehet a gond?

(#18497) Debilon válasza DoItYourself (#18495) üzenetére


Debilon
addikt

Az lesz, szerencsére update előtt csináltam backupot a beallitasokrol

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#18498) Multibit válasza Garsza (#18496) üzenetére


Multibit
veterán

wan felől nem érem el
Port számot beírtad a hivatkozás végére? Alapértelmezett port a 9091

(#18499) szaboi6512 válasza Garsza (#18496) üzenetére


szaboi6512
őstag


"Port forwarding és port triggering be van állítva a megfelelő portra és mégsem érem el."
Puttyban írtad be ezt?
A Porttovábbítás engedélyezése  OFF

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18500) Garsza válasza Multibit (#18498) üzenetére


Garsza
veterán

Természetesen. Persze nálam nem az alapértelmezett van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.