Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy két elemből álló ZenWifi XD6 Aimesh hálózat.
Egyikhez hozzá van bindelve pár pár kliens, de mégis a másikhoz csatlakoznak, és az ASUS app még kedvesen ki is írja, hogy igaz, hogy a másikhoz van a bind, de ő felülbírálta.
:F

Van ötletetek, hogy ezt ne tegye?

Köszönöm...

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19252) kpityu2 válasza dolon75 (#19251) üzenetére


kpityu2
őstag

Nincs. Nekem is ezt csinálja. Ha valamiért nem tud a kijelölt node-hoz csatlakozni akkor a másikhoz csatlakozik és ottragad. Én ki is kapcsoltam ezt a funkciót mert semmi értelme így.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19253) dolon75 válasza kpityu2 (#19252) üzenetére


dolon75
aktív tag

nos, ez nagyszerű.
Értem, hogy hulyebiztosra akarja csinálni a cuccat az Asus, de ez azért a menjenek a manóba... :(( :(((

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19254) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! Tervezek venni egy Ax58U routert (jelenleg is van egy ax55 az egyik szobában) amit utp-n mesh-be kötnék. Később Merlint is tennék rá.
Kérdés: ugye csak a v1 verzió jöhet ekkor számításba? árulják még?

(#19255) Gubek-Einste válasza Doky586 (#19254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Merlin csak a v1-re van de már újonnan nem kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19256) szaboi6512 válasza Doky586 (#19254) üzenetére


szaboi6512
őstag

AX56U eszközt még tudsz újat venni.
Merlin képes, ha esetleg az is megfelel neked.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19257) Doky586 válasza szaboi6512 (#19256) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó lenne.. ha kapható lenne.. :U

(#19258) Doky586 válasza Gubek-Einste (#19255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint itt már ugyanazt adják csak különböző áron? [link] vs [link]

(#19259) szaboi6512 válasza Doky586 (#19258) üzenetére


szaboi6512
őstag

V2 modell, jelenleg nem Merlin képes, ha ez számít.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19260) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Rtx 58u routeren szeretnék két kamerát kiengedni.
Nem értem teljesen a portok átengedését!
Egyiket sikerült megcsinálni, gondoltam, fel kell venni külön külön minden ip-hez a portokat.
De a második ip-hez nem tudom megcsinálni, mert azt írja, hogy már szerepel a listában. Ip-t meg nem lehet felsorolni, vagy tartományban megadni.
Rosszul értelmezem, és a belső ip az nem a kameráé kell, hogy legyen, hanem a router belső címe?

PC

(#19261) NoX válasza Wasquez (#19260) üzenetére


NoX
senior tag

Persze, mert ugyan azt a beérkező portot nem tudod két IP-re továbbítani. Nem tudná a router, hogy most épp melyik kamerára gondoltál.
Helyette az egyik kamera külső port-ja legyen más, mint a belső.

[ Szerkesztve ]

(#19262) Braien724


Braien724
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék routert cserélni, igazából AiMesh vezetékes hálózatot kiépíteni a alsó és a felső szint közt.
Jelenleg egy ASUS RT-AC66U B1 routerem van.
Ezt raknán szándékom szerint a felső szintre lentre, mint fő router két jelöltem van:
ASUS TUF-AX3000 V2
ASUS TUF-AX5400

Olvasgattan az ASUS TUF-AX3000 V2 routerről, de igazából nem tul sok jót :-(
Hamar megadta magát, nem volt jó, dobta a hálózatot.
Valaki használ közületek ilyet?
Mi a véleménye, mennyire stabil megízható

A másik kissé drágább a nagyobb testvér a ASUS TUF-AX5400
Viszont ennek 3 magos procija van!!
Kérdésem rosszab/gyengébb e ez mint a másik?

Melyiket érdemesebb megvenni, gondolom az 5400-est de ez nem egy régebbi kiadás?
Nem találtam meg melyiket mikor adták ki.

Köszönöm, ha jó tanácsokkal láttok el!

(#19263) szaboi6512 válasza Braien724 (#19262) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem rövid idő alatt 2 db AX58U V2, Adta meg magát.
De lehet hogy vsak hibás darabokat fogtam ki.
Mindkét esetben vissza adták a vételárat, bevizsgálás után.
AX56U eddig hibátlan.
De nem beszéllek rá...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19264) Braien724 válasza szaboi6512 (#19263) üzenetére


Braien724
csendes tag

Szia, ezen van usb 3?

(#19265) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#19263) üzenetére


szaboi6512
őstag

Igen. 1-1 usb2 és usb3 van rajta.
link

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19266) Braien724 válasza Braien724 (#19262) üzenetére


Braien724
csendes tag

Meg azzal egészíteném ki a kérdéseimet, hogy mi a különbség a TUF jelzésű és az AX jelzésű routerek közt?

(#19267) blakey válasza szaboi6512 (#19265) üzenetére


blakey
titán

Kifutott modellt, annyira nem célszerű reklámozni, nehezen beszerezhető és annyiért (közel 40e) nem éri meg. Használtan, talán. Ráadásul a Merlin támogatása is megszűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19268) szaboi6512 válasza blakey (#19267) üzenetére


szaboi6512
őstag

A merlin támogatás megszűnik?
Mikor?
Nem tudtam róla.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19269) blakey válasza szaboi6512 (#19268) üzenetére


blakey
titán

SNBForums-on olvastam, hogy tervezi a kivezetését, az AX58U-val egyetemben, mivel a V2 támogatását nem tervezi, így inkább kivezetné és szerinte kevésbé népszerű a letöltések alapján, ha megtalálom az írást, akkor linkelem. Ha jól emlékszem akkor a 388.2 az utolsó, amit megkap(nak).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19270) tudi13 válasza blakey (#19269) üzenetére


tudi13
aktív tag

388.2 óta is jött ki rá és csak felvetés volt a részéről. Nem is került át még legacy-ba.
Annyit írt, hogy fontolgatja.

(#19271) blakey válasza tudi13 (#19270) üzenetére


blakey
titán

388.2_X, ez mind a 388.2 alá tartozik. Majd a későbbiekben meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19272) vacs


vacs
veterán

Helló.
Két routeres Mesh rendszert használok.
A telefonok tökéletesen váltanak is!
Viszont a Google Chromecast eszközöm makacsul ragaszkodik a távolabbihoz, emiatt használhatatlan.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom kényszeríteni, hogy a közelebbi Mesht használja (már mindent többször újraindítottam, de nem segített)?

(^)(>.<)(^)

(#19273) kpityu2 válasza vacs (#19272) üzenetére


kpityu2
őstag

Ahol felsorolja a csatlakozó eszközöket, mindegyik mellett van egy kis lánc ikon. Azzal tudod egy adott csomóponthoz kötni az eszközt. De ha valami miatt nem tud az adott csomóponthoz kapcsolódni (pl. éjszakai újraindítás, FW frissítés) akkor átteszi a fő routerre és ottragad.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19274) sittes79 válasza vacs (#19272) üzenetére


sittes79
addikt

Bindeljed oda neki fele a kozeli routerhez en is egy csomo eszkoznel csinalom, mert agyatlan modon a tavolihoz csatlakoznak, mer hulek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19275) Doky586 válasza Gubek-Einste (#19255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg tudnátok nekem azt mondani hogy a ASUS RT-AX58U routernek hány voltos a tápegysége?
v1 esetén?
v2 esetén?

(mert 12V aksiról kéne üzemeltetnem időnként)

(#19276) kpityu2 válasza Doky586 (#19275) üzenetére


kpityu2
őstag

Egy ilyennel bármelyiket meghajtod: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19277) Doky586 válasza kpityu2 (#19276) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ettől függetlenül kellene a válasz a kérdésre.

(#19278) blakey válasza Doky586 (#19275) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19279) Doky586 válasza blakey (#19278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt én is megtaláltam. Ezért kérdeztem 19 vagy 12 ? vagy ha is is, akkor melyik melyik?

(#19280) blakey válasza Doky586 (#19279) üzenetére


blakey
titán

A V2 19V-os, V1-em 12V-os volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19281) vacs válasza sittes79 (#19274) üzenetére


vacs
veterán

[AiMesh] Hogyan kell csatlakoztatni az eszközömet egy adott AiMesh routerhez vagy AiMesh csomóponthoz?
megjegyzés: a ZenWiFi AC nem támogatott

köszi (neked is kpityu2): remek, hogy nekem pont ZenWiFi AC Mini (CD6) van ... :(((

Egyéb ötlet?

(^)(>.<)(^)

(#19282) Doky586 válasza blakey (#19280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na akkor ezt még meg kell nézetni, mert több bolt leírásában meg pont fordítva szerepel.

(#19283) blakey válasza Doky586 (#19282) üzenetére


blakey
titán

1 évvel ezelőttig sok routert kipróbáltam, félévente cseréltem, simán lehet, hogy19V-os volt. Most megnéztem néhány videót és mindegyik esetében 19V szerepelt a dobozon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19284) dolon75 válasza vacs (#19281) üzenetére


dolon75
aktív tag

ha a webes felületen lépsz be, akkor tudod állítani, hogy mennyire gyenge jel esetén dobja a kapcsolatot?
Talán ezzel lehetne játszani, hogy "kisebbre" veszed.
de persze ez más eszközöket is érinthet.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19285) Wasquez válasza NoX (#19261) üzenetére


Wasquez
senior tag

Jó, akkor most már végkép nem értem a dolgot!
A port szám az nem csak egy kaput jelent, amin át az adatok jönnek mennek?
Én úgy gondoltam eddig erre, hogy a kamera küldi a képfolyamot a 554-es portra, a telefonon a kliens program pedig intéz egy kapcsolatot erre a portra és tudja azt mondani, hogy a 192.168.1.34-es címről érkező csomagokat kéri a 554-es porton!
Mi az, hogy a külső portja legyen más, mint a belső? A kamerán be van állítva az RTSP 554-es port, azt irányítsam át egy tetszőleges portra és azt állítsam be a telefonos app-ban az RTSP portnak?
Minden eszköznek kell egy külön portot átirányítani és külön, külön beállítani a telefonos app-ban?

Csak példa ként, nem olyan ez, mint ha a böngészőket nem lehetne egyszerre használni a 81-es porton, mert nem tudja, melyik böngésző kérte az infót?
Nem a csomagban lévő ip cím dönti el, hogy a 192.168.1.34 vagy a 192.168.1.35 felől kérik e az adatfolyam továbbítását, a 554-es port meg csak a kapu, amin megy a forgalom?

PC

(#19286) osonte válasza Doky586 (#19279) üzenetére


osonte
senior tag

Az RT-AX58U V2: 12 Volt 2 Amper, küldök róla holnap képet ha kéred, de itt is írja: [link] .
Kettő is van belőle MESH-ben összekötve, egy kétszintes családi házat lát el több mint egy éve hibátlanul.

EZ A BIZTOS!

[ Szerkesztve ]

(#19287) Exelsior24 válasza Braien724 (#19262) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Nekem TUF-AX5400-asom van , és másfél éve szépen üzemel már, soha nem volt net szakadásom sem, WiFi-t sem dobálta el soha semmilyen eszközön, Telekom-os optikai netem van mellette, nagyon szépen üzemel vele.
Szóval nekem bevált ez az eszköz, de volt akinek például ezzel is akadtak gondjai, ez sajnos bármelyik szolgáltatónál és eszköznél előfordulhat, ez így előre megmondhatatlan.

Én azt, hogy csak 3 magos processzor van benne egyáltalán nem érzem meg, még nagy terhelésnél alatt, masszív le és feltöltés mellett is csak 50-60%-on mennek a magok, szóval van még benne így is tartalék bőven.

Amúgy a külföldi (Global) ASUS oldalon megjelentek már új eszközök, például ennek a TUF-AX5400-nak is a fejlesztett változata, és a TUF-AX3000-nek is egy újabb fejlesztett változata.

[TUF Gaming AX6000 (TUF-AX6000)] ebben már a 4 magos processzor van, de a kinézete maradt a régi.

[RT-AX5400] Ez a router kinézetre például nagyon tetszik, a TUX-AX5400 tudásával, de visszafogottabb, szolid kinézet.

[TUF Gaming AX4200] Ez pedig a TUF-AX3000 továbbfejlesztett változata, gondolom ez is újabb erősebb processzort kapott.

Azt, hogy ezek nálunk mikor jelennek meg, vagy azt, hogy egyáltalán megjelennek-e majd valamikor azt nem tudom sajnos, de jó kis eszközök.

Amúgy itt még sok új router van, ami egyelőre nálunk még nem kapható:
[ASUS WiFi Routers List Global]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#19288) bogabi válasza Wasquez (#19285) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem. Ha egy portra konfigolsz forwardot, akkor a külső IP cimre és az adott portra érkező forgalmat továbbítja a router a megadott belső IP és port felé. Értelemszerűen egy külső IP/port esetén egy portra csak egy belső IP/port konfigolható. A másik kamerának konfigolj eggyel nagyobb portot a forwardban és jó lesz.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19289) Braien724 válasza Exelsior24 (#19287) üzenetére


Braien724
csendes tag

Szia,

nagyon köszönöm a vélaszod,
mérlegelem amit írtál.

Nagyon részzetes.
Köszönöm mégegyszer.

(#19290) Wasquez válasza bogabi (#19288) üzenetére


Wasquez
senior tag

Akkor ez úgy kell, hogy kinézzen, hogy a telefonos appban a http portot minden kamera esetén egyedire beállítom, mondjuk az Host/IP az a: xyz.ddns. org a port 40001, 40002
és ezek a bejövő portok lesznek átirányítva a 192.168.1.328:80 és a 192.168.1.329:80-ra?

Nekem valami totál más elképzelésem volt erről a történetről! Azt hittem eddig, hogy ennek az a lényege, hogy ne a szabványos portokon menjen az adatforgalom valami biztonsági okokból.

PC

(#19291) bogabi válasza Wasquez (#19290) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem szükséges magán a kamerán portot változtatni, elég, ha a routerben a portforwardnál beallitod, hogy bejövő port 1234 - > kamera1ipcime:80, bejövő port 4321 - > kamrea2ipcime:80

A telefonos appban pedig a külső IP címedre a ddns névvel hivatkozol, az egyes kamerakat pedig a portforwardnál beállított portokon ered majd el kívülről.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19292) Wasquez válasza bogabi (#19291) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem azt írtam, hogy a kamerán állítom át a portokat, hanem a telefonos appban a kamera elérésére szolgáló portokat állítom be különbözőre.
Már kezd összeállni a kép, de valamiért, ha az egyes kamera RTSP port 554, a másik kamerának beállítom az 555-öt, azt beírom a portforwardingba a második kamera ip címével, akkor is az egyes kamera képe jelenik meg mindkét helyen!
Ugyanezt megcsinálom a http portokkal is.

Ha ellenörzöm, a portokat kívülről, akkor 554 open, 555 closed.
Valamit kell még csinálnom a portok nyitásához?

PC

(#19293) bogabi válasza Wasquez (#19292) üzenetére


bogabi
senior tag

Két külön portforward szabályt állítasz be a routeren? Mert akkor mennie kellene. Egyiket az egyik kamerára, másikat másikra.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19294) Wasquez válasza bogabi (#19293) üzenetére


Wasquez
senior tag

Igen úgy csinálom.
De valamiért kívülről tesztelve a megadott portok zárva vannak, és nem tudom, mit kell még beállítani?
Az rendszernapló részél azt írja, hogy aktívak azok a port átirányítások, amiket beállítottam.
Mit kell még beállítani a nyitáshoz?

[ Szerkesztve ]

PC

(#19295) Wasquez válasza bogabi (#19293) üzenetére


Wasquez
senior tag

Vannak előre beállított gyors port kiválasztási lehetőségek, azokból is ha valamelyiket kiválasztom, akkor a Telnet 23-as portja megnyílik, a POP3 110-es port meg nem nyílik meg. És ha kitörlöm a szabályokat, akkor mindkettő close állapotban lesz.
80-as portot is tudom nyitogatni, de mondjuk egy 1025 nem nyílik meg.
Itt csekkolom: https://www.yougetsignal.com

PC

(#19296) dolon75 válasza Wasquez (#19295) üzenetére


dolon75
aktív tag

A #19292-ben azt írod, hogy mindkét nyitott porton az egyik kamera képe jelenik meg.
A #19294-ben azt, hogy a portok zárva vannak.
Most akkor melyik?

A telnet 23-as portja azért mehetett, mert azt talán a router fogadta. A POP3 110-es portja, ha nyitva is van, nincs mögötte semmi, így hiába szólítod meg, nincs válasz.

Próbálj valami magasabb portot választani, pl. 41000 és 41001

Segítene, ha egy képet be tudnál vágni a beállításaidról, kitakarva a külső IP címet, dinamikus címet, azokat semmiképp ne oszd meg sehol.

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19297) bogabi válasza dolon75 (#19296) üzenetére


bogabi
senior tag

Az egyik PF szabályban pl. az egyik külső portot kell forwardolni az 1. kamera megfelelő portjára, másik szabályban a másik külső portot ugyanígy a másik kamera felé. A külső portokat szabadon választhatod, célszerű magas helyre rakni őket (pl. az egyik 40001 a másik 40002).

A telet 21-es portjat ne rakd ki a netre!

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19298) Doky586 válasza dolon75 (#19296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a jó ha minden szabványos port zárva van. Nálam mindet zártnak látja. [kép]
Csak a 2000 - 65000 közti magad által kitalált portszámok lehetnek nyitva.

(#19299) Wasquez válasza dolon75 (#19296) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mert felvettem a listába 80-at és 82-t, és egy kamera látszik mindkét ip címen, ami hozzájuk van kötve.
Aztán megnéztem port scannerrel és 80 nyitva van, 82 meg zárva.

PC

(#19300) Doky586 válasza Wasquez (#19299) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valahogy így kéne beállízanod

Egyik a3456-on, másik a 3466-on.
Ha jól tudom a 80-as portot a router nem engedi át semmiképp mert az a webadmin port.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.