Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) OhYeah válasza Golota (#18526) üzenetére


OhYeah
kezdő

köszönöm

(#18552) Raiden_ válasza Worker (#18548) üzenetére


Raiden_
tag

A hatótáv nem fog javulni sőt még kisebb lesz ezért kell a MESH,
az USB-n torrenthez meg kell majd külső tápellátás a merevlemeznek,
mert az eszköz USB portja által biztosított kevés lesz,
csak is HDD-t használj erre a célra saját tápellátással, de ne várj csodákat
mókolni kell vele és a download master ugyanúgy bughalmaz.
Mindenképpen két eszközben gondolkodj ami min. AX-es szabványú legyen,
és kábelel is kösd össze a kettőt (Ethernet backhaul mód), mert ahogy
a mandalórok mondják "Ez az út."

(#18553) Worker válasza MaCS_70 (#18549) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszönöm!

2x40nm-ről beszélünk, a két szint között "standard" betongerenda+kefni a felállás.
A router szomszéddal közös oldalfal mellé kerül (az legalább kb. középtájt), ennél központibb részre nem tudom tenni.

Nem leltem még normális appot amivel tesztelni lehetne h mennyire zsúfolt itt a wifi (vagy laptopon is meg tudnám ezt nézni?)... látok pár másik wifit is ha rákeresek, de annyira nem vész, kertvárosi részen lakunk, a környékünkön sorházak meg családi házak vannak.

Az N18U probléma nélkül lefedi az emeletet, a legmesszebb az egyik Xiaomi kamera van, arra most 52%os signal strength-et mutat a saját appja, -56os RSSI-vel.
Ezek a kamerák csak 2.4 Ghz-et tudnak.

Arra még tudsz/tudtok válaszolni, h az N18U-t lehet-e mesh-be kötni az új routerrel, ha gyenge lenne mégis a jel az emeleten?
Az emeleten jelenleg csak az a 2 kamera van, és mivel azok úgyis csak 2.4-et tudnak, bőven elég lenne oda az N18U mint "jelerősítő".

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#18554) Worker válasza Raiden_ (#18552) üzenetére


Worker
aktív tag

Ez erősen lehangoló, nagyon nem akarok 2 AX routert venni... :D
Ez a külső táp dolog is a HDDnek is... ez a 8+ éves N18U simán kiszolgálta USBről az 1TB-os vinyót, most meg már egy sokkal újabb típus nem bírja el ugyanezt?! Jó, mondjuk pár hónap után elkezdett kínlódni vele, de gyanítom nem tápprobléma miatt.
Egyáltalán milyen táp kell egy vinyónak? Plusz ha azon egy darab USB port van, hogy dugom rá egyszerre a routerre meg egy tápra? :F Gondolom nem ilyen buta "USB-elosztóval" :DDD

Megpusztulok, h elvileg a "technológia folyamatosan fejlődik", ehhez képest router-témakörben meg őrizgetni kell a régi jól működőt, mert csak szopni fog az ember az újjal pl. hatótáv terén? :(((

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#18555) MaCS_70 válasza Raiden_ (#18552) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maga a hatótáv valóban rosszabb lesz 5 GHz-en, ellenben a zsúfoltság csökkenése ezt kompenzálHATja.

A router USB-je egy takarékosabb HDD-t simán meghajt. Garancia persze erre sincs, de pozitív, több éves tapasztalat igen.

A korrekt megoldás ennek ellenére valóban a két AP-s mesh felállás kábeles gerinccel és a külső tápos HDD.

Nálam jelenleg (három éve) fut egy AX58 , 2×60 négyzetmétert csont nélkül kiszolgál 5 GHz-en is, egy régi Adata 500 GB-os HDD lóg az USB2-es portján -- igan, nem torrentezik, hanem csak a kamerák dolgoznak rá.

És, ami nagyon fontos Worker szempontjából: a födémáttörésnél van, tehát nem a betont kell leküzdeniük a fotonoknak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18556) kpityu2 válasza Worker (#18554) üzenetére


kpityu2
őstag

Szabvány szerint 500mA az USB árama, egy laptopvinyó még éppencsak elmegyeget, ha a router gyártója is kicsit fölélőtt a tápelátással. Amúgy valóban röhej, hogy ha egyszer van USB fájlmegosztás opció a routerben akkor miért nem képes tisztes áramot kipréselni magából. Vannak külső HDD házak amelyekhez lehet saját tápellátást csatlakoztatni, illetvan van USB Y kábel ami két USB port áramát összesíti.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18557) MaCS_70 válasza siposjozsef (#18547) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Iphone lehetőségei számomra ismeretlenek.

Amint kpityu írta, a listából az SMB a nyerő, amelyet az USB - szerver részlegben tudsz beállítani.

Távoli eléréshez viszont csakis VPN -- amihez viszont kell a publikus IP-cím és stabil címzés, ami ugye jellemzően DDNS. OpenVPN szerintem mindenre van, emellett stabil és biztonságos (és szeret sokat számolni...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18558) kpityu2 válasza MaCS_70 (#18557) üzenetére


kpityu2
őstag

Mondjuk a WebDAV se rossz, pár éve keresgéltem a routeres videomegosztáshoz protokollt, de nem akartam szórakozni a médiaszerveres "ötpercenként átszkennelek mindent az összes tartalom után" hülyeséggel és az SMB mellett még azt találtam használhatónak. Csak akkor még új volt, kevés alkalmazás ismerte így maradt az SMB.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18559) MaCS_70 válasza kpityu2 (#18558) üzenetére


MaCS_70
félisten

A WebDAV számomra maga a homályzóna. Annyi emlékem van róla, hogy úgy 15-20 éve, az aDSL hajnalán egy profi barátom ajánlotta, hogy az kell nekem, majd még aznap korrigált, hogy mégsem, mert sok vele a probléma.

Ennyi idő alatt történhetett ez-az, de mivel nem volt rá szükségem, nem is foglalkoztam vele. Nemtudom, hogy mennyire biztonságos, mennyire megbízható, és hogy eleve hogyan működik.

Meg Asus routerben nem is láttam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18560) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

sziasztok srácok, a hétvégén beüzemeltem egy ilyen routert [link]
azt írják az oldalon hogy van lehetőség 2 db gigabites nete rákötni.
én egyszerű emberek egyszerű gyermeke vagyok és jól értem hogy ha van két 1 GBites netem rádugom a két megfelelő portjára, akkor valami beállítással egy időben tudom használnia két netet egy routerről?
vagy nem ilyen egyszerű a dolog?
adott egy Digi 1000/300-as optikai net és egy telekom koax 1000/25
ezt össze tudnám szerintetek hangolni ezzel a routerrel?
előre is köszönöm a véleményeket és tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18561) gidano


gidano
tag

Hello!
Adott egy Digi 1000-es Net, ami manapság modemen, PC-vel mérve kb. 500/300mbps-t tud; épp annyit, hogy ne legyen helye reklamációnak.
Amit a hálózat tud, azt egy 5 éve használt Xiaomi AC-s modemmel osztottam LAN-on és Wifin keresztül is, hibamentesen.
Fejlődtek az eszközök is közben, PC, tablet, telefonok újultak.
Beinvesztáltam egy ASUS RT-AX1800U routerbe pár napja, haladjunk a korral, legyen Wifi6 a lakásban.
3 napja idegel, képtelen vagyok LAN-os mérve is 200/200-nál többet mérni!
Amint visszakerül a korábbi Xiaomi, ismét a modemen mért sebességgel megy a Net.
Esetleg vélemény, mit tehetnék ez ügyben az ASUS-szal? :R
Nincs a router beállításai között LAN-t érintő különleges beállítás, mi lehet a baj? :F
Az UTP kábelek mindkét esetben ugyan azok, csupán a router változik a kábelek végén.

(#18562) Raiden_ válasza Worker (#18554) üzenetére


Raiden_
tag

Ez köszönhető az EU-ban érvényes (le)szabályozásnak, az Ázsiai piacra
kerülő modellekkel nincs ilyen jellegű probléma, így az USB tápellátással
sem mivel más töltőt kapnak. Venned kell egy aktív USB HUB-ot aminek van
külső tápellátása azt dugod a router USB 2/3 portjába és a Merevlemezt pedig
az aktív USB HUB-ba. Tudom, nem örülsz neki, mert ez is plusz kiadás.

(#18563) Raiden_ válasza gidano (#18561) üzenetére


Raiden_
tag

Kapcsold ki a routerben a QoS--t, a szülői felügylet, vendég hálózatot, VPN-t.
Amennyiben valamelyik gépen egyidejűleg sok szálon töltesz le pl. torrent azt
is kapcsold ki a mérés idejére, amúgy is állítsd be rendesen a torrent klienst.
Azért az Asus RT-AX 1800U egy belépő szintű AX router, szóval csodát ne várj tőle.

(#18564) Worker válasza Raiden_ (#18562) üzenetére


Worker
aktív tag

Eh...
Megnézem a lehetőségeket.

És egyébként miért a HDD jön ki nyertesként a külső SSD-vel szemben? Árban nagyon hasonlónak látom, olyan rengeteget meg nem írnék rá h az SSD gyorsan "elhasználódjon".
Gondolnám h az SSD áramból is beéri kevesebbel talán, ha már nem kell tányérokat forgatni... :F

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#18565) malnabokor válasza malnabokor (#18544) üzenetére


malnabokor
senior tag

Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek valamilyen ötlete? :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#18566) kpityu2 válasza Worker (#18564) üzenetére


kpityu2
őstag

Adattárolásra jellemzően HDD ajánlott. Ha az SSD megnyekken onnan adatot nem hozol vissza.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18567) RVR400 válasza Worker (#18564) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem az SSD ára legalább a duplája, inkább a négyszerese a HDD-nek. 1TB-s SSD áráért 4TB-s HDD-t veszel.

Gyanítom, hogy a villanyszámlán nem fogsz annyit megspórolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#18568) Alex91 válasza RVR400 (#18567) üzenetére


Alex91
félisten

Regen neztel arakat... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18569) kpityu2 válasza malnabokor (#18565) üzenetére


kpityu2
őstag

Mivel nem háromsávosak a routereid ezért minden eszköz ugyanazt a wifi rádiót használja. A 40 ezmegaz plusz a mesh backhaul aminek minden rácsatlakozó eszköz forgalmát továbbítania kell a fő routerhez és vissza. A lehetőségeid: vezetékes backhaul vagy minden routert cserélsz három sávos eszközre. Megpróbálhatod, hogy bekapcsolod éjjelre az automatikus újraindulást, hogy kitakarítsa a puffert de csodát ne várj.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18570) gidano válasza Raiden_ (#18563) üzenetére


gidano
tag

Köszönöm válaszod, méréskor mindent kikapcsolok.
Olcsó, belépő szint, a szoftveres megoldásait tekintve OK.
Ám a LAN-on kapott sávszélesség teljes továbbításához gondolom csak nem kell vennem 100-ért routert?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#18571) Raiden_ válasza gidano (#18570) üzenetére


Raiden_
tag

Nem kell 100.000 router, csak ebben az esetben a mérések eredményét
is ennek megfelelően kezeld, mivel a LAN sebessége is függ az éppen
aktuális terheltségtől. Minden a routerben pluszban "bekapcsolt" feature
kihatással lehet/van a teljesítményre.

(#18572) Raiden_ válasza malnabokor (#18565) üzenetére


Raiden_
tag

A Trim lehet inkább gond, plusz a sok írás olvasás miatt hamar elhasználódik
az SSD-t, nem véletlenül nem ajánlott sem a Pendrive sem pedig az SSD,
hanem inkább a hagyományos HDD erre a célra.
A torrent futtatása amúgy sem egy meghajtóbarát tevékenység, de a hagyományos merevlemezek jobban viselik, mint a NAND flash alapú meghajtók.

(#18573) K Norbi válasza GEPESZ66 (#18538) üzenetére


K Norbi
addikt

Igazából, próbálgatni kell.
Nincs erre egyforma beállítás.
Az eszközök és a hely mondja meg, mi a legjobb beálltás számukra. :K

Wifi Analyzerrel körül néztem. [link]

Ezt nézd meg [link]
Ez is jó [link]

Nekem ezek jöttek be.

[ Szerkesztve ]

(#18574) MaCS_70 válasza Worker (#18564) üzenetére


MaCS_70
félisten

A többiek leírták, hogy az SSD miért nem ajánlott, de eddig a beírásodig én nem láttam SSD-re vonatkozó kérdést vagy véleményt. Pendrive-ról volt szó, ami szilárdnak ugyan szilárd, de SSD-nek azért ne nevezzük!

Egyébként elvben léteznek passzív wear levellinges pendrive-ok, de egyrészt nagyon ritka jószág, másrészt még rosszabbul dokumentált.

Anno a Corsairrel folyt egy prázs vita arról, hogy hogyan lehetséges az, hogy azonos típusszámon futó pendrive-jaik hol aktív, hol passzív wl-esek. A cég szerint úgy, hogy ők sem tudják követni, hogy mit öntenek a gépbe, de nem is számít, mert úgyis élettartam-garanciát adnak... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18575) RVR400 válasza Alex91 (#18568) üzenetére


RVR400
veterán

Kb. 2 perccel azelőtt, hogy írtam, de igaz, 2 TB SSD 40e, 4 TB HDD 30e, így csak majd' 3X-os a különbség ugyanannyi kapacitás mellett... :DDD

(#18576) MaCS_70 válasza RVR400 (#18575) üzenetére


MaCS_70
félisten

40e Ft-ért tényleg van 2 TB-os SSD, de nagyon nem az, amit meg szabadna venni. Valahol 47-48e Ft-nál kezdődnek a jobb hírű típusok...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18577) Button


Button
aktív tag

Ma érdekes esetben volt részem.
RT-AX58U v2 388_22525 fw
Elmentem otthonról, hazajövök kb 3 óra múlva, wan led pirosan izzik.
Már majdnem szidom a pr telekomot, de aztán 192.168.50.1.. nem tölt be, egy varázsló van a helyén, hogy új hálózat létrehozása.. :F
Újraindítom, semmi, ugyanez..
Közben az ssid rendben, az eszközök felcsatlakozva, csak éppen nincs net. Az androidos app annyit lát, hogy public IP van (hogyan lehet , ha a led piros?), az eszközök kapnak IP-t..
Lehúztam az 58-ast, feldugtam az öreg N18-at, tökéletesen van net..
Vissza az 58, mondom oké, belemegyek a játékba, új hálózat létrehozása..
SSID megad (ezt kéri a varázsló), hozzá jelszó megad (admin jelszavakat nem kér), ezután beugrik az admin oldal, wan oké, van net...
Na ez most akkor mivan? :F
Uptime kb azóta volt (~60 nap) mióta ez a fw van, lehet sok volt, vagy nem tudom hogyan magyarázzam, de ha nem jövök haza piszkálni, hanem csak el akarom érni az eszközöket távolról, akkor csak találgathatok mivan otthon..

[ Szerkesztve ]

(#18578) szaboi6512 válasza Button (#18577) üzenetére


szaboi6512
őstag

Én már 2 db-ot adtam vissza...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#18579) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Ma fura dolog történt, ilyet még nem produkált az AX55 sőt idáig zökkenő mentesen üzemelt. Ma viszont 2-3 óra távollét után azt vettem észre hogy semilyik leg nem világít.. hmmm ruter ujra indít elindul majd a wan led pirosan világított akár mit csináltam semmi nem oldotta meg csak egy ujabb restart, most müködik , de szerintetek mi lehetett ez?
A logot nem mudtam megnézni mert törlődött csak az minden más megmaradt. :Y :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18580) kpityu2 válasza Apucy01 (#18579) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt hiszem gyorsan kikapcsolom az automatikus FW frissítést. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18581) Apucy01 válasza kpityu2 (#18580) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia
Az alap nállam ki van kapcsolva. :Y

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18582) malnabokor válasza kpityu2 (#18569) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszönöm szépen. Plusz infó, ami közben eszembe jutott: az AX1800 helyett korábban egy sima mezei 5000Ft-os, 2.4Ghz-es Tenda repeater volt. Ugyanazon eszközmennyiség mellett (bár nem volt túl gyors, de) nem voltak stabilitásbeli problémák az általa lefedett területen.
Beállítottam az éjszakai újraindítást is, meglátom, hogy az segít-e.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#18583) kpityu2 válasza malnabokor (#18582) üzenetére


kpityu2
őstag

A mesh egy kicsit szofisztikáltabb rendszer mint a repeater. Megold néhány problémát, cserébe újabbakat generál. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18584) kpityu2 válasza Apucy01 (#18581) üzenetére


kpityu2
őstag

Reggel kikapcsoltam, bár eddig nem volt gond. Viszont fél kilenc óta nem érem el az otthoni routert. Remélem nem nyekkent meg az enyém is. Ha nem FW hiba akkor az oroszok találtak valami asus specifikus likat...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18585) Apucy01 válasza kpityu2 (#18584) üzenetére


Apucy01
őstag

Csak nem, nekem tegnap tök sötét volt mintha nem kapott volna áramot. Áramszünet nem volt, csak úgy kezdet el müködni hogy kihúztam a 220 ból majd vissza dugtam, de net csak akkor lett mikor mégegyszer eljátszottam ugyan ezt.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18586) kpityu2 válasza Apucy01 (#18585) üzenetére


kpityu2
őstag

Vaklárma, valami lenyomta az automatát. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18587) Apucy01 válasza kpityu2 (#18586) üzenetére


Apucy01
őstag

már mint nálad vagy nálam? nálam tuti nem mert tv t néztem az idő alatt :DD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18588) kpityu2 válasza Apucy01 (#18587) üzenetére


kpityu2
őstag

Nálam, ebédidőben hazaugrottam.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18589) Apucy01 válasza kpityu2 (#18588) üzenetére


Apucy01
őstag

:)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#18590) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

routeren, aktív hub-on, van egy vinyó, vettem helyette egy nagyobbat, ami még érkezőben. Ha mindkettő rá lenne rakva a hub-ra, tudnám mindkettőt használni az AX58-al?

(#18591) krealon válasza G.I.JOE (#18590) üzenetére


krealon
veterán

"routeren, aktív hub-on, van egy vinyó, vettem helyette egy nagyobbat, ami még érkezőben. Ha mindkettő rá lenne rakva a hub-ra, tudnám mindkettőt használni az AX58-al?"

Ez csak 2 dologtól függ.
- tud-e az USB HUB elegendő áramot szolgáltatni a HDD-k számára minden pillanatban, amikor azok használatban vannak
- elegendő-e a renszer memória, hogy a fájlrendszert kezelni tudja.

Mivel sem
- az USB HUB tipusát,
- az USB HUB tápjának teljesítményét,
- a HDD-k tipusát,
- a HDD-ken használt fájlrendszert
nem ismerjük, annyit jelenthetünk ki felelőségteljesen, hogy fogalmunk sincs. :((

(#18592) mrmft


mrmft
senior tag

Ezt: GT-AX6000 Firmware version 9.0.0.6.102.4856 probalta mar valaki?

(#18593) MaCS_70 válasza krealon (#18591) üzenetére


MaCS_70
félisten

De normál esetben érdemi esélye van arra, hogy működni fog.

Mondjuk úgy, hogy elvi akadálya nincs.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18594) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Már régóta szemezek egy új routerrel, mert jelenleg csak a szolgáltató által adottat használom. (DIGI)
Nekem [ASUS RT-AX1800U AX1800] ez határozottan tetszik, mégpedig azért, mert adott benne a guest mode (bár azért ahogy olvasom ez már az újabbakban adott) de főleg, mert arra lenne szükségem, hogy legyen benne usb (minimum 2.0) de ennél 3.0 van (legalábbis az aqua azt írja de érdekes, mert máshol meg 2.0-t olvasok, szóval akkor whut ?).
Illetve az lenne a terv, hogy a jelenlegi (szolgáltatói) routerből egy kábellel lenne az új routerbe "víve" a net és az szórná szét többi forrásba. (WiFi és persze lanon is menne rá még 1-2 eszköz)

De közben továbbra is ebbe a szolgáltatóiba lenne dugva az asztali gépem internet ügyileg. Ez megoldható szerintetek ezzel a darabbal ?

Illetve a kérdésem, hogy ez biztos usb 3.0 ?
És tudok vele fel-le tölteni a rádugott HDD-re ? Ezt azért kérdezem, mert olvastam már olyanokat, hogy igazándiból routerek ha tudják is ezt nem feltétlen javasolt, mert olyankor a gigabites sávszél rovására mehet. Ez mit jelent ? Tehát ha pont dolgozik a letöltés akkor nem tudnék közbe streamelni valamit hálózaton belül mondjuk 2-4k-ban ?

Egyéb jó/rossz élmény a routerrel ?
(Eleinte még ha NEM MUSZÁJ akkor nem szeretnék custom firmwarezni)

Válaszokat előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18595) kpityu2 válasza Roxkex (#18594) üzenetére


kpityu2
őstag

Valószínűbb a 2.0 bár nem teszteltem le. És elég kis áramot ad ki, úgyhogy magában nem biztos, hogy képes meghajtani a HDD-t. Az USB 3.0 szeret összeakadnia 2.4 GHz wifivel mert azonos frekvencián üzemelnek. Nekem nincs gondom vele, kettőt használok mesh-be kötve, de nincs is gigabitem. Ha visszakeresel itt a topicban voltak akik panaszkodtak rá. Belépőszintű router, kicsi proci, kicsi RAM, minden is a gigabites sávszél rovására megy.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18596) G.I.JOE válasza krealon (#18591) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Rendben, köszi. Akkor ezt a kérdést az élet fogja nekem megválaszolni! :)

(#18597) kpityu2 válasza G.I.JOE (#18596) üzenetére


kpityu2
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18598) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#18560) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

srácok erre esetleg valaki, vagy ekkora marhaságot kérdeztem ;] :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18599) Multibit válasza Lacielvtárs (#18598) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kérdeztél marhaságot, csak - gondolom - akiknek van ilyen irányú tapasztalata, nem olvasta a hozzászólásodat.
Az is kérdés persze, hogy mit értesz az alatt, hogy "össze tudnám szerintetek hangolni". Össze akarod adni a két előfizetés sebességét (gőzöm sincs, hogy lehetséges-e), vagy failover és load balancing kell neked? Ilyenkor - ha minden igaz - szükséges, hogy a router dualWAN-képes legyen. Nem foglalkoztam ezzel, mert nincs rá szükségem, így nem tudok segíteni :B

(#18600) Lacielvtárs válasza Multibit (#18599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen össze szeretnem adni, a sebességet ha a router tudja :K :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.