Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Alex91 válasza Lacielvtárs (#18600) üzenetére


Alex91
félisten

Es mi tart vissza? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18602) dudika10 válasza Lacielvtárs (#18600) üzenetére


dudika10
veterán

Most rapillantottam a linkedre a korabbi hozzaszolasban, lehet vak vagyok, de en csak LAN aggregation-t latok. L mint local, mig ket elofizetes hasznlatahoz tobb WAN port kellene.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18603) Lacielvtárs válasza dudika10 (#18602) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igaz lehet, csak azt sem tudom az mi amit írsz, vagyis hogy mire való :D
de akkor inkább elengedem a dolgot, azért köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18604) Bacusuz válasza dudika10 (#18602) üzenetére


Bacusuz
őstag

pedig ott van az is amiről írt csak válaszolni én sem tudok neki érdemben:
"Valós többgigabites vezetékes sebesség
A TUF Gaming AX3000 V2-vel akár 2 Gbps sebességű internetkapcsolatod is lehet a 2,5 Gbps-es csatlakozóval úgy, hogy két külön, egyenként 1 Gbps sebességű internetszolgáltatást kötsz a LAN1 és LAN2 portra.*

*A kapcsolatösszefogás (802.3ad) több eszköz adatátviteli kapacitásának kombinálását jelenti.
"

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18605) Bacusuz válasza Lacielvtárs (#18603) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha jól értelmezem amit ITT olvasok akkor ez azt jelenti hogy csak akkor működne ez a funkció ha 1 szolgáltatótól jönne a modem routerből a 2db 1000-es kábel.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18606) Lacielvtárs válasza Bacusuz (#18605) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a válaszod :R
érdekes hogy ennek a funkciónak mi értelme lehet :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18607) Alex91 válasza Bacusuz (#18605) üzenetére


Alex91
félisten

A valasz, neked is, itt olvashato: [link]

Ugye csak akkor, ha ezeket be lehet allitani azon a routeren, termeszetesen….

Neked meg valoban az kell, amit te linkeltel…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18608) dudika10 válasza Bacusuz (#18604) üzenetére


dudika10
veterán

Ertem a zavar okat, de vess egy pillantast az angol oldalra: [link]
Ez sem a legjobb fogalmazas, de az en ertelmezesemben ez azt jelenti, hogy van egy darab 2.5Gbps WAN es a LAG-gal elerhetsz egy eszkozon kabelen 2Gbps-es internetkapcsolatot.

Az Alex altal linkelt WAG a 4-es LAN porttal eleg router specifikus ak tunik.

Lacielvtárs: leegyszerusitve egy routernek ket oldala van. Egy az internet fele egy pedig a sajat halozatod fele. Elobbi oldalon WAN felirat van a csatlakozokon, utobbi oldalon pedig LAN.
Van olyan router, amin tobb WAN csatlakozo van, es van olyan, ahol konfiguralhatoak egyes csatlakozok. A tied egyik sem (ahogy a legtobb konzumer router).

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#18609) Golota válasza Lacielvtárs (#18600) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem fogod tudni összeadni a sebességet, ez nem így működik.

Amit keresel, az a dual wan funkció, de ez nem ad össze sebességet. 2 dolgot tud: load balance (megakadályozza, hogy az eszközök kimaxolva az egyik csatlakozást, elvegyék egymás elől a sávszélességet) vagy failover, ami az egyik vonal kiesése esetén vált át a másikra. Itt részletesen olvashatsz erről.

Ami kérdéses, hogy a routered tudja-e a dual wan módot. Én nem láttam a termék összefoglalóban, de ttől még tudhatja, meg kell nézned a részletes dokumentációt.

A sebesség összeadása ebben a konfigurációban nem fog menni. A routered wan csatlakozója tud 2.5GBe-t, de ez csak akkor fog menni, ha az egyik szolgáltató biztosít 1 gb feletti sebességet. A routered szintén tudja a link aggregationt, tehát kábelen is mehet ez a sebesség 1 eszköz felé (ami lehet egy 2.5 Gbe képes PC alaplap, NAS, vagy akár egy switch). De ismétlem: ez csak akkor megy 1GBit felé, ha az (egyik) szolgáltató önmagában tudja ezt.

Hétköznapi példára lefordítva: 2 autóval mentek kirándulni, mindkettőnek 100 km/h a végsebessége. El tudod osztani az utasokat, hogy kényelmes legyen, vagy mehet 1 sofőrrel a tartalék kocsi, hogy ha az első lerobban, megyen hová beülni az utasoknak. A két autó végsebességét összeadva nem fogsz tudni 200 km/h-vel utazni.

(#18610) Lacielvtárs válasza dudika10 (#18608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és Golota: értem így már minden világos, nagyon köszönöm a válaszaitokat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18611) Met30


Met30
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy RT-AC66U_B1 -es routerrel kapcsolatban. A problémám a következő lenne:
számítógép csere után az új gépen nem érem el a router beállításait. Időtullépés az eredmény. Kábelen s wifin is próbáltam - a net és a hálózat mindkettővel működik, csak a beállításokat nem érem el -. A régi gépen viszont simán elérem ip-vel is és a router.asus.com címmel is. A telefonos alkalmazás is működik.
Az új gépen is a TCP/IP protokoll automatikus, ahogy a régi gépen is.
A routeren gyári és a legfrissebb firmware van.
Mit kellene beállítani, hogy az új gépről is elérjem a routert?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#18612) Intruder2k5 válasza Met30 (#18611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Véletlenül nem vált át a böngésző http-ről https-re?

(#18613) Met30 válasza Intruder2k5 (#18612) üzenetére


Met30
tag

Elméletileg nem, mivel az információs panel azt írja"Kapcsolatan a webhellyel nem biztonságos"

(#18614) hunaqua


hunaqua
addikt

Van nekem egy TUF‑AX5400 cuccom.Alapvetően szeretem ,de 4-5-6 hetente "megdöglik".Ilyenkor újra indítom és megint megy kb. 1 hónapig. Lett rá Merlin,de avval sem változott a helyzet.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18615) blakey válasza hunaqua (#18614) üzenetére


blakey
titán

Az nem jó. :(
Szerencsére, nekem az AX6000-rel nincs különösebb problémám, soha nem kellett újraindítanom, csak leporolom és néha frissítem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18616) Met30 válasza Met30 (#18611) üzenetére


Met30
tag

Megoldódott a probléma. Az adminisztrációs menüben levolt korlátozva a hozzáférés, hogy csak az én gépemről és telefonomról lehet elérni a webgui-t. Engedélyeztem az új gép ip címét s így ok is lett.

(#18617) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Apósoméknál frissítettem a routerek fw-ét. Egy AC57U V3 van a Telekom HGW után AP módban (AiMeshben ez a main "router"), és utána kábelen egy node, egy AC58U V3. Ahogy látom u.a. az új fw mindkettőre. Update után viszont az Aimesh úgy látom megbuggyant. A node eltűnt, nem látom a topológiában, majd egyszer csak előjött, de azt mutatja, nem csatlakozik rá semmi, majd egyzser csak az állapota "Leválasztva" lett. meg ami még feltűnt, hogy a net, és az 1-2-es LAN port LED-ek (amik csatlakozva vannak), szabályosan egyszerre villogtak folyamatosan.
Közben újraindítottam a node-ot, most látom a rendszerben, egyelőre úgy tűnik, jó.

(#18618) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki rakott már duckdns-t cfw alá? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18619) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#18618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen CFW, Merlin? Akkor lehet ezt keresed:

DuckDNS shell script for Asus Merlin Routers

(#18620) enginev3.0 válasza blakey (#14349) üzenetére


enginev3.0
félisten

ah, megoldottam ezzel :R

Valaki használ duckdns-t?

Hónapok óta ezt írja a weboldalamra

Megtévesztő webhely megnyitására készül
A támadók a(z) ......duckdns.org webhelyen megpróbálhatják csellel rávenni Önt például arra, hogy veszélyes szoftvert telepítsen, vagy felfedje személyes adatait (jelszavakat, telefonszámokat, bankkártyaadatokat stb). További információ.

Most már routerben tanúsítvány is van neki, és még így is ezt írja :W

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18621) taboros


taboros
tag

Hello,

Új vagyok Asus router témában. Vettem egy DC6 Mesh 3-as csomagot. Az ISP a Voda. CB IPv4, bridge-ben. Korábban volt egy TP-Link Deco M4. Annál a router simán, automatikus állásnál kapott egy publikus IP címet a WAN oldalon. Az Asus - ugyancsak automatikus IP WAN módnál - meg belső IP címet kap (192.168.1.1xx). A DDNS ezért nem is müxik:

A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

Mit csinálok rosszul vagy mi a megoldás?

(#18622) taboros válasza taboros (#18621) üzenetére


taboros
tag

Bocs, én voltam láma. Megoldódott.

(#18623) kpityu2 válasza enginev3.0 (#18620) üzenetére


kpityu2
őstag

Valószínűleg feketelistára tették a duckdns-t.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18624) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
van egy RT-AC 1200G+ routerem, Vidanetnél váltottam 300-ról 400M-ás csomagra.
Kábelen routeren és a modemen is tudja a 400 M-át (többet is)
speedtest.net-en viszon Wifi-n max 350M-et mérek.(mashol is max annyit) Nincs fal, laptop 3m-re a routertől.
(ac-s wlan van a laptopban) samsung galaxy s23 ultra-n is annyit mérek.
firmware a legutolsó van a routerben. fogadjam el hogy wifin ennyit tud vagy esetleg van vmi megoldás hogy 400-at tudjon levegőben?
köszönöm

Galaxy S23 Ultra

(#18625) Roxkex válasza kpityu2 (#18595) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hát valszeg úgyis a nagy HDD lenne rá kötve aminek amúgy is kell a 220.

Köszi szépen az infókat egyébként.
Lehet ez lesz
, csak akkor a vinyó az marad a "szerver" laptopra kötve (csak azon meg max 100mbps tud átjönni mert régi a cucc XD és csak 2 usb 3.0 van rajta -> ezért még azt se tudnám megcsinálni, hogy egy külső lan kártyával kicsit felturbózom, mármint valszeg gyorsít rajta de "nem sokat" :D)
Bár lehet (az offban) ez esetben jobb egy ugyan ilyen árkatos de erősebb viszont USB nélküli router.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#18626) Gubek-Einste válasza babosf (#18624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fogad el, hogy ennyi mert egy 867 Mbps linken a mérhető 350 Mbps teljesen megfelelő eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18627) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Mióta kikapcsoltam a wan felől az upnp-t (itteni tanácsra) szívok a routeren futtatott VPN szerverrel. Végre sikerült elérnem, hogy tudok hozzá csatlakozni, de semmit nem érek el kívülről (se a router web felületét, se a NAS-t). Kell portot forwardolni, vagy merre nézelődjek? Ha kell hozzá screenshot, mondjátok honnan!
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18628) kpityu2 válasza morfondőr (#18627) üzenetére


kpityu2
őstag

Kapcsold vissza az upnp-t és nézd meg a Rendszernapló - Port továbbítás fülön, hogy milyen portokat és protokollokat nyit magának. Utána kikapcsolod újra és kézzel beállítod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#18629) MaCS_70 válasza morfondőr (#18627) üzenetére


MaCS_70
félisten

kpityu +1

Milyen VPN-szerver? Ha OpenVPN, akkor az egyetlen porttovábbítást igényel, mégpedig azt, amelyet megadtál a szerver konfigurálásánál.

A Wireguard nálam porttovábbítás nélkül is tökéletesen teszi a dolgát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18630) edeleny


edeleny
őstag

Siasztok!
Van egy ASUS RT-AX55 routerem.
A hálózat így néz ki:
Koaxkábel - Voda modem- ASUS router- gigabites switch.
A switch-en csillagpontban egy rakat eszköz. NAS, PC-k TV-k. És a régi TPLink WDR-3600 router mint jeltovábbító.
A Voda modemen be van kapcsolva a wifi-de ő csak a netet szórja, értelemszerűen a belső hálózatot nem látja.

A kérdésem az lenne:
- Ehhez a routerhez lehet e ASUS ZenWifi AC Mini CD6 (2-Pack) Router csatlakoztatni, hogy Mesh hálózatom legyen?
- vezetékkel, vagy wifi-n kell a routerhez csatlakoztatni?
- ha vezetékkel, akkor lehet e a switch-ből, vagy a routerből kell? (fizikailag megoldható mindkettő!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#18631) Alex91 válasza edeleny (#18630) üzenetére


Alex91
félisten

1. Igen.
2. Igy is, ugy is. De vezetekkel jobb.
3. Igy is, ugy is menni fog.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18632) morfondőr


morfondőr
őstag

Feladtam! Upnp vissza kapcsolásával se érek el semmit a hálózaton, az openvpn-nél megadott portot sehol nem látom a rendszernaplóban. Már 1000 féleképpen próbáltam, előröl újra beállítottam, de semmi. Csatlakozni tudok, de nem látok semmit a belső hálóról. :W

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18633) MaCS_70 válasza morfondőr (#18632) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy mi lehet a gond Nálad, mert nincs itt semmi bonyolultság.

A port az, amely az OVPN szerver beállításaiban szerepel, lehetőleg nem az alapértelmezett, UDP 1194. Ezt a portot kell ráirányítani nnak az eszköznek az IP-címére, amelyiken maga a szerver fut. Ha a szerver magán a routeren fut, akkor nem kell átirányítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18634) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok, hogyan/melyikre érdemes a LOG okat beállítani hogy csak a lényeg látszódjon?, az nem érdekel mikor ki csatlakozott
Default message log level:
emergency; alert; critical; error; warning; notice; info; debug

LOG only messages more urgent than:
alert; critical; error; warning notice; info; debug; all

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18635) Multibit válasza Bacusuz (#18634) üzenetére


Multibit
veterán

Rajtad múlik, hogy mire vagy kíváncsi. Pl. állíthatod a severity levelt warningra, akkor csak a figyelmeztetések és az annál “súlyosabb” tartalmú log bejegyzések fognak megjelenni.

(#18636) morfondőr válasza MaCS_70 (#18633) üzenetére


morfondőr
őstag

A routeren fut az openvpn szerver. De mivel tudok hozzá csatlakozni, azért nem gondolnám, hogy porttovábbítás lenne a gond. Hanem az, hogy egyszerűen nem tudok semmibe belépni. Nem látom a NAS-omat (pedig engedtem a subnetet neki, amit a vpn szerver létrehoz) és még magába a routerbe sem tudok belépni a webes felületen hiába írom be az alapértelemezett 192.168.0.1 címet a böngészőbe.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18637) MaCS_70 válasza morfondőr (#18636) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a routeren fut az OpenVPN-szerver, akkor nem kell portot továbbítani, azt a rendszer maga rendezi.

Ha magához a routeren futó OVPN-szerverhez csatlakozni tudsz, és nincs beállítva valami extra, akkor főszabály szerint a router által definiált LAN-on eléred az összes IP-címet.

Azt, hogy milyensubnetet engedtél, nem értem, de lehet, hogy éppen ez a gond. A szerver tudtommal nem hoz létre subnetet, a külső portját összeköti a LAN-nal, ami azt eredményezi, hogy az eredeti belső IP-címekkeérsz el mindent, mintha ott ülnél.

Ha nem éred el a router GUI-ját, akkor honnan tudod, hogy működik? Az Asus féle OVPN nincs éppen túlbonyolítva, ezért ha csatlakoztál hozzá, akkor alapból van GUI-elérésed a routerhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#18638) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok.
ZenWifi XD6
Tanácsot szeretnék kérni.
Adott kettő a fent említett routerből. szolgáltatói modem - switch - Zen1 - Zen2 (nappaliban jelerősítőnek)
Egyszercsak feltűnt h pirosan vílágit, újraindít stb. Igazából nem foglalkoztam vele. De már 1-2-3-4 hete így van.
Na mindent újraindítottam, most kéken vílágit a LED. És ennyi.
Nem tudok továbblépni ezen.
Mi lehet a probléma? Lehet h vmit elbütyköltem? Rémlik nyomogattam valamit a Rozter telefonos appban, de elvileg semmi vészeset.
A klienslistában látom a nappaliban lévő routert és ennyi.
Ebben a módban van: Vezeték nélküli router mód / AiMesh router mód (alapértelmezett)

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#18639) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Melyik router processzora erősebb AX3000 vagy AC86U? VPN - szerverként szeretném használni.

(#18640) morfondőr válasza MaCS_70 (#18637) üzenetére


morfondőr
őstag

Így van konfigurálva és csak akkor nem használ alhálózatot, ha az interfészt TAP-ra állítom, de akkor android-on nem működik a kliens. Ugyanezzel a beállítással használtam nagyon sokáig, ISP szolgáltató váltáskor kellett a routert alaphelyzetbe állítani (ez még egy hónapja sem volt), utána már hol működött, hol nem, de miután kikapcsoltam az upnp-t egyáltalán nem jó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#18641) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Pár napja rendszeresen újraindul a routerem. Segítenétek abban hogy a LOGok között mit kell keresni?
Újra induláskor a dátum átvált május 5 re ez a szakasz előtti utolsók lehetnek a fontosabbak vagy mire figyeljek? van bármi egyéb ami fontos lehet?

AX86U Fő router Merlin 388.1 +AX86S Mesh router 3.0.0.4.388_22525
firmware az alanyok + Digi 1000 net .

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18642) krealon válasza Bacusuz (#18641) üzenetére


krealon
veterán

A házi routerek a RAM-ban (tmpfs) tárolják a naplót (hogy a flash tároló ne menjen tönkre a folytonos írástól).
Újrainduláskor a RAM tartalma elveszik.
Ebből következően, amíg nem egy külső (a routeren kívüli) eszközön tárolod a naplót, siha sem fogod megtudni, hogy milyen események előzték meg vagy váltották ki az újraindítást.

(#18643) Bacusuz válasza krealon (#18642) üzenetére


Bacusuz
őstag

A mentést ma beállítottam a Synology NAS naplóköztpontjába azóta egyszer restartolt a router de nem igazán tudom mit nézzek benne, errort nem látok.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18644) Jim74 válasza Bacusuz (#18641) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szülői felügyelet, AiProtection be van kapcsolva?

(#18645) Bacusuz válasza Jim74 (#18644) üzenetére


Bacusuz
őstag

Csak az Ai protection de az eddig is be volt kapcsolva

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18646) Jim74 válasza Bacusuz (#18645) üzenetére


Jim74
nagyúr

Gyerek nincs véletlenül a családban, aki elkezdett netezni? Nálam fiam mobilja ütötte ki állandóan az AX86U-t mert valamelyik video megosztó oldalon olyan hivatkozások voltak, amikre az AiProtection ugrott és kiakasztotta a routert.
Nézd meg a távoli szerverre kiirányított logot, hogy a restartkor az első május 5-i bejegyzés előtti utolsó bejegyzés mi volt? Nekem az mindig valamilyen oldal blokkolás volt. A log bejegyzésben benne van a ludas kliens MAC címe is.

(#18647) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Namost ezt szedtem ki a logból:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18648) Multibit válasza Lajosnagy17 (#18639) üzenetére


Multibit
veterán

Ha annyira fontos számodra a VPN szerver teljesítménye (sebessége), akkor használj dedikált eszközt! Nem kötelező a routeren futnia. Így szabad kezet kapsz a teljesítmény hangolást illetően.

(#18649) Jim74 válasza Bacusuz (#18647) üzenetére


Jim74
nagyúr

A 0E6522 stb MAC című eszközöd próbált astivysuran.com oldalra menni, amit blokkolt ugyan a router, de ettől kiakadt és rebootolt...
Viszont, ha jól látom ez az oldal már offline, úgyhogy emiatt elvileg már nem fog restartolni a rooter.

(#18650) Bacusuz válasza Jim74 (#18646) üzenetére


Bacusuz
őstag

Van olyan routered amit ezek a telefonok nem ütnek ki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.