Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) pixta78 válasza DoItYourself (#19132) üzenetére


pixta78
senior tag

Közben szerep csere volt a mester és (Padavan) között, most majdnem minden megy. Egyedül a Port forwarddal van bajom..

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#19152) DoItYourself válasza pixta78 (#19151) üzenetére


DoItYourself
addikt

Torrent kliens miatt kell a port forward? Passz, UPnP-t használok qbit-el.
DynDNS-t se használok.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19153) Jim74 válasza pixta78 (#19150) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valószínűleg az adott ddns címet már egy másik asus eszközön beregisztráltad és a hozzárendelést nem szüntetted meg.

(#19154) Jim74 válasza DoItYourself (#19152) üzenetére


Jim74
nagyúr

Upnp használata biztonsági kockázatot hordoz magában, használata nem javasolt.

(#19155) pixta78 válasza Jim74 (#19153) üzenetére


pixta78
senior tag

Valóban. Azt már reszeteltem és Node-ként megy. Hogyan tudom törölni? Vagy szimplán csináljak egy új reg-et?

Szerk: köszi, ez volt a baj, újat regeltem.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#19156) Jim74 válasza pixta78 (#19155) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vagy a node-ot újra beállítod annyira, hogy be tudj lépni a webes felületére és ott regisztrálod, majd megnyomod a 'deregister' gombot, vagy írsz az ASUS ügyfélszolgálatnak egy levelet, amiben kéred, hogy töröljék.

Egy teljesen új, még nem foglalt cím regisztrálása is megoldás.

(#19157) kpityu2


kpityu2
őstag

Itt egy szuper videó a mesh node-ok optimális elhelyezéséről és beállitásáról: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19158) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Már több, mint 2 hete gariztatás alatt van az AX86U routerem. Szerintem pénzvisszafizetés lesz a vége, mert ez a modell már nem kapható, csak a Pro verzió és szerintem az árkülönbözetből adódó veszteséget nem fogja az üzlet benyelni.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen eszközt vegyek helyette?
Eddig AX86U + AX86S volt AiMesh-ben.
Most az AX86S van routerként + egy AC58U v3 node-ként beállítva. Ez utóbbi csak kölcsönben van nálam.
Opciók:
- AX86U PRO
- GT-AX6000
- meghagyom az AX86S-t routernek és veszek egy AX55U-t node-nak.

Az árakat hagyjuk figyelmen kívül.

Köszönöm a segítséget :R.

(#19159) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sok-sok hozzászólást olvastam vissza, igyekeztem összeszedni az infókat, de nem mondom, hogy minden tiszta.
Mivel wifi jelszót frissítettem (AX-86U), az okos eszközöket is újra kellett telepítenem, s néhány izzó csak 2,4-es csatornán működik, a beállításhoz a telefonomnak is ezen kell lennie. 13 próval nem sikerült csatlakoznom a routerhez, ezért pár próbálkozás után elővettem a régi S10e-t. Azzal sikerült is az izzók integrálása.

Ezután elkövettem azt a hibát, hogy frissítettem a fél éve fiókban lévő telefont, ami ezt követően már nem tud(ott) felmászni a 2,4-es sávra. Még pár eszközhöz mindenképpen kellene.

Hiába állítgattam a routeren (legfrissebb Merlin 388...) bármit, nem engedi a csatlakozást.

Érdekesség, hogy a vendéghálózat 2,4-es sávján lógó telefonok, laptopok gond nélkül mennek.

Ebből az következik, hogy a kellően naprakész eszközök nem működnek a legújabb firmware-rel? Bár azt olvastam itt, hogy a 388-assal nem is kellene gondnak lennie. :F

Bocs előre is, ha figyelmetlenül olvastam vissza. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#19160) Jim74 válasza Perillustris (#19159) üzenetére


Jim74
nagyúr

A 2,4 sáv hányas csatornán van? 11-nél nagyobbat ne állíts be. A wifi jelszóban van különleges karakter? Én egyszer megszívtam vele, azóta csak ékezet nélküli kis-/nagybetű és számok vannak benne.

(#19161) Perillustris válasza Jim74 (#19160) üzenetére


Perillustris
senior tag

Auto módban 8-ason volt éppen, átállítottam 6-osra manuálisan. Volt a jelszóban egy aláhúzás (_), kiszedtem, de utána sem lett jó. :W

Perillustris

(#19162) Jim74 válasza Perillustris (#19161) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mindent válassz le a wifiről, az 5G-sről is és kezd el a problémás eszközöket egyesével csatlakoztatni. Sajnos nincs jobb ötletem.

(#19163) NoX válasza Perillustris (#19159) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, fontos, hogy ne engedélyezd az extra csatornákat egyik frekvencián sem. Általában ez egy plusz pipa a beállításainál, hogy használhatja az XXX csatornákat is.

Ha SmartConnect-es a router, akkor egy SSID-d lehet (lehet talán SmarConnect nélkül is?) és akkor nem kell váltogatnod a frekik között.

(#19164) Perillustris válasza NoX (#19163) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nincs bekapcsolva a SmartConnect, szándékosan külön SSID-t állítottam be (persze kipróbáltam bekapcsolva, úgy természetesen azonnal csatlakozott is a telefon, persze 5-ösre, így az nem megoldás). Bár még kipróbálom majd, hogy ilyenkor az okoseszköz felmegy-e 2,4-re. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#19165) NoX válasza Perillustris (#19164) üzenetére


NoX
senior tag

Ha egy az SSID, akkor mind1, hogy 2,4-en, vagy 5-ön vagy. Kéne mennie a párosításnak. Hiszen végső soron a telefonodról a Wi-Fi adatokat adod át az izzónak. Ugyan az az SSID és jelszó mindkét frekvenciához, de úgyis a 2,4-re fog felcsatlakozni, mert csak azt látja az izzó.

(#19166) DoItYourself válasza Jim74 (#19154) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vártam ezt a megjegyzést, a lottószámokat bezzeg nem találom így el. :D
Régebben talán volt port forward beállítva, de mintha a qbit nem szerette volna, nem emlékszek pontosan.
Egyébként mennyire komolyak a kockázatok, ha semmilyen más szolgáltatást nem használok (DDNS, VPN, stb.) a routeren?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19167) Jim74 válasza DoItYourself (#19166) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nézd, én úgy vagyok vele, hogy nekem egy program se nyitogasson portot. Majd én fixen kinyitom, amit ki szeretnék.
Az én véleményem az, hogy igen is kockázatos megengedni azt, hogy bármilyen program a felhasználó tudta nélkül portot nyithasson a routeren.

(#19168) DoItYourself válasza Jim74 (#19167) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bocs, nem akarom tovább bonyolítani ezt a fonalat, de van otthon vagy 20 eszköz a hálózatban, meg 3 tizenéves, akik mindenféle online játékokkal játszanak. Az én életem így kicsit egyszerűbb, és veszélyesebb. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19169) Jim74 válasza DoItYourself (#19168) üzenetére


Jim74
nagyúr

Neked és nekem eltérők a felhasználási szokásaink és a preferenciáink. Nincs ezzel semmi gond, csak leírtam az upnp-ről a véleményem. ;)

(#19170) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

Van egy RT-AX53U routerem, négy antennával,

Kis nyaralóban van, a kert vége kb. 25 méterre van a routertől, egy fal van közte.
Telefon még látja, de egy másik eszköz (locsoló computer) már nem nagyon.
Teljes teljesítményen van a router.

Van-e értelme, és lehet-e antennát cserélni ezen a routeren, hogy messzebb menjen a jel?
Ha igen, mit javasolnátok?
Illetve más ötlet?

szerk:
2.4GHz-es jelet kellene erősíteni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19171) Jim74 válasza dolon75 (#19170) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem az AX53U-nak nem cserélhető az antennája, de ha az lenne, valószínűleg az sem oldaná meg megnyugtatóan a dolgot. Én egy kültéri AP-t tennék a falon kívülre, ami vezetékkel kapná az Asusról a jelet.

(#19172) dolon75 válasza Jim74 (#19171) üzenetére


dolon75
aktív tag

Köszi!
Esetleg tudsz ajánlani ASUS-tól ilyet?
Hirtelen csak TpLink-et találtam...

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19173) Jim74 válasza dolon75 (#19172) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem Asus-nak nincsen kültéri AP-ja.
Másik topikban TP-Linket javasoltak korábban, de nekem nincs gyakorlati tapasztalatom vele.
Szerintem vedd meg online és ha nem válik be, akkor 14 napon belül elállsz a vásárlástól.

(#19174) dolon75 válasza Jim74 (#19173) üzenetére


dolon75
aktív tag

köszi, erre indulok!

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19175) kpityu2 válasza dolon75 (#19174) üzenetére


kpityu2
őstag

De ha van elfekvő routered/extendered amit AP-ként tudsz használni azt is rákötheted az egyik LAN portra. Azután vagy felrakod a szekrény tetejére, vagy kiteszed falon kívülre valami dobozban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19176) dolon75 válasza kpityu2 (#19175) üzenetére


dolon75
aktív tag

az ötlet jó, csak kinti dobozom sincs, a padlásra tudom feltenni, de ott meg meleg van, vagy hideg van, és az üzemi hőmérsékletuk ezeknek nem éppen ilyen. :N

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19177) kpityu2 válasza dolon75 (#19176) üzenetére


kpityu2
őstag

Viszont meg tudod nézni, hogy működne-e egy ilyen felállás. Mert wifi-lefedettség ügyben nincs garancia. ;)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19178) Perillustris válasza NoX (#19165) üzenetére


Perillustris
senior tag

Valamiért mégsem sikerült így. Nincs más lehetőség, valahogy el kell érnem, hogy rá tudjak kapcsolódni egy telefonnal a 2,4-esre. Nyilván kell szereznem egy régebbi, de nem túl régi telefont ehhez (mert utóbbira már a friss Mi Home nem megy fel :W ).

Perillustris

(#19179) kpityu2 válasza Perillustris (#19178) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg a telefon wifi speciális beállításainál, hogy nincs-e valami úri fícsör bekapcsolva.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19180) Perillustris válasza kpityu2 (#19179) üzenetére


Perillustris
senior tag

Valami a MAC-szűréssel lehetett annak ellenére, hogy a fizikai és privát címek is fel voltak véve a listára, valamint tegnap kikapcsolt szűréskor sem csatlakozott fel. De most egyszercsak igen, úgyhogy gyorsan telepítettem mindent, amit kellett és csak utána kapcsoltam vissza a MAC-szűrést. Érdekesség, hogy az S10e most már fel tud menni, a 13 Pro meg nem. Na, mindegy, de nagyon fura az egész. :F
Kösz a tippeket mindenkinek! :R

Perillustris

(#19181) Jim74 válasza Perillustris (#19180) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem lehet, hogy a telefonokon véletlenszerű MAC cím a beállítás a kapcsolatoknál?

(#19182) Perillustris válasza Jim74 (#19181) üzenetére


Perillustris
senior tag

Volt bekapcsolva és kikapcsolva is, és a telefon valós címével sem sikerült kikapcsolt MAC-szűrésnél sem. Az ájfon most sem tud felmenni rá. De ezt el tudom engedni, azt eleve csak az ötösön használom itthon.

Perillustris

(#19183) FOX888


FOX888
tag

Egy érdekes jelenségre szeretnék ötleteket kérni.
Adott egy router, ami után a wifi hálózatot egy AX53 a fő router (AP üzemmódban), és egy AX53 és egy AX1800 a node. Külön SSID a két frekvenciának.
Az én S22U telefonomon csak az 5GHz-es hálózat van beállítva. Hazaérkezés után automatikusan csatlakozik a telefon a wifihez. Amikor használni szeretném, akkor kb 10mp-ig van kapcsolat. Ezután az írja ki, hogy nincs internetkapcsolat és nem is érhető el az internet. Ezután 20-200mp idő elteltével automatikusan vagy a telefonon a wifi kapcsolat ki-be kapcsolása után helyreáll a rend. Utána stabilan működik. A lakásban lévő összes többi készülék stabilan használható.
Kíváncsiságból átállítottam 2.4Ghz-re. Ott nem tapasztaltam ilyen jelenséget.
Az routerben a gyári beállításokon hagytam mindent.
Mit és hova kellene állítani, hogy ne jelentkezzen ez a probléma?

(#19184) Bacusuz válasza dolon75 (#19176) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nyáron ha találsz neki helyet ahol szellőzik, a téltől nem kell félni mert akkor beszeded, úgysem locsolsz

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19185) osonte


osonte
senior tag

Érkezett frissítés RT-AX58U V1/V2-re (gyári FW). Elég hosszú a változáslista.

(#19186) kpityu2 válasza FOX888 (#19183) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg a logban, hogy mit ír.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19187) dolon75 válasza Bacusuz (#19184) üzenetére


dolon75
aktív tag

Igen, köszi a tippet, és #19177 kpityu2-nek is!

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#19188) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

sziasztok, adott egy ilyen router.
[link]
azt tapasztalom a vásárlása és beüzemelése után egy héttel hogy random elmegy a net rajta, kábelen és wi-fin egy időben
a Digi szerint náluk nincs vonal szakadás vagy hibára utaló jelenség.
egy ilyen router váltottam le ezért vagyis az AX technológia miatt, de egyelőre nagyon megbántam mert bármit teszek a jelenség megmarad :W
újra indítás napi szinten, volt már hard reset is, volt teljes rendszer visszaállítás és újra konfigurálás de az sem segít.
már azon agyalok hogy visszakötöm a régit de előtt rákérdezek van e valami ötletet mielőtt falhoz vágom :D ;]
már arra gondoltam hogy lehet valami gyári hibást fogtam ki
előre is köszönöm a tanácsokat :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19189) FOX888 válasza kpityu2 (#19186) üzenetére


FOX888
tag

Hogy én ilyen alap dolgokra nem is gondolok!
A következő esetnél ránézek.

(#19190) kpityu2 válasza Lacielvtárs (#19188) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem kizárt, hogy gyári hibás, volt már rá példa. Nekem valahogy az az érzésem az elmúlt időszak kommentjei alapján, hogy ezek a gaming routerek nem a legmegbízhatóbbak. Meg egyébként is úgy tűnik, hogy az Asus szeret olyan extrákat beleszuszakolni a routereibe, amelyeket azok hardvere nem igazán bír. Mondjuk speciel az AX1800U/AX53U mesh képessé válása nekem jól jött.

Esetleg próbáld meg a WAN fülön a DHCP lekérdezési gyakoriságot agresszívról normálra állítani.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19191) woodworm válasza Lacielvtárs (#19188) üzenetére


woodworm
veterán

Az ont router vagy bridge módban van? Utóbbi esetben az Internet Detection ki van kapcsolva az asuson?

(#19192) Lacielvtárs válasza woodworm (#19191) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az ONT router módban van
ez esetben akkor ne kapcsolja ezt ki az asus routeren?
&kpityu2
köszönöm a tanácsot ki fogom próbálni amint hazaérek
pont az AX53U vásárlásán gondolkozom, ha ezzel nem boldogulok :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19193) Jim74 válasza Lacielvtárs (#19188) üzenetére


Jim74
nagyúr

AiProtection, szülői felügyelet be van kapcsolva?

(#19194) Lacielvtárs válasza Jim74 (#19193) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én tuti nem kapcsoltam be, a gyerek meg nem fér hozzá, szóval nincs szerintem ha csak nem alapértelmezett beállítás a bekapcsolása
az egyébként okozhat ilyet?
mindenkinek infó :R
az az érdekes hogy egy hétig a beüzemelés után semmi baja nem volt, tökéletesen működött, majd egyszer elment a net teljesen újra indítottam és azóta van ez napi szinten
azóta már mindent próbáltam, de ami esetleg még infó hogy a digi netet ha mértem mindig 500 Mbit-et mért kábelen, és tegnap csináltam mérgemben már egy teljes rendszer visszaállítást, azóta méri ismét a 930 Mbit körüli sebességet.
igazából játék közben is vannak lagok, de nagyon durva lagok, és egy egy játék kört szinte be sem tudok fejezni mert elmegy a net néhány másodpercre, persze ilyenkor amikor háttérbe dobom a játékot addigra visszajön, mert a weboldalak már bejönnek
de mivel a lányom is játszik ilyenkor ő wifin csatlakozik, akkor nála is jön ez a jelenség.
tehát egy időben kábelen és wifi is elmegy :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19195) Jim74 válasza Lacielvtárs (#19194) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az 500 Mbit-es problémát szerintem a reset megoldotta. Én is jártam már így, valami beakad és 100%-on pörgeti a cput. Fw frissítés után érdemes mérni és ha ilyen van, akkor reset és újra beállítás nulláról.
Ha nem kapcsoltad be az AiProtection-t és a szülői felügyeletet, akkor gyárilag elvileg offban van.

Írtad, hogy Digi neted van. Nem véletlenül Fiberhome az ONT?

(#19196) NoX válasza osonte (#19185) üzenetére


NoX
senior tag

Komolyak ezek a frissítések az AX58U-ra. Amik majd biztosan érkeznek a többi AX-re is (AX86U Pro már megkapta).
Kérdés, hogy ebből fog-e valami lecsorogni az AC-s routerekhez, amik maradnak a 386-os firmware ágon.

Kifejezetten impozáns:
- beépített Surfshark VPN támogatás (valószínűleg ezzel egyéb VPN fejlesztéseket is végeztek, amikkel más VPN is jobban fog működni)
- DDNS költöztetés (sokat olvastam itt erről, hogy mindig a support-nak kellett írni ezzel kapcsolatban, úgy látszik megunták :) )
- USB-s dual WAN - ez most jött át Merlin-ből?
- csilliónyi biztonsági frissítések
- sok egyéb fix

[ Szerkesztve ]

(#19197) Lacielvtárs válasza Jim74 (#19195) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, akkor szerintem nincs bekapcsolva, de megnézem azért estére otthon :R
huawei az eszköz az tuti biztos, de azért megnézem otthon hogy mi a tipusa

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19198) Jim74 válasza Lacielvtárs (#19197) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha van NAS--od, akkor küld ki rá a router logjàt és amikor elmegy a net meg kellene nézni, hogy mi van a logban.

(#19199) Lacielvtárs válasza Jim74 (#19198) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

NAS-om van csak azt nem tudom, hogy tudom beállítani "a küld ki rá a logot" :W
de ha megteszed hogy leírod, megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19200) Jim74 válasza Lacielvtárs (#19199) üzenetére


Jim74
nagyúr

1. Nézd meg a NAS-odon, hogy tudja-e fogadni külső eszköz naplóját. Tudja-e a távoli naplószerver funkciót. Synology tudja: [link]

2. ASUS webes felületén a rendszernapló menüben beírod a távoli naplószerver mezőbe a NAS-od címét. A portot vagy hagyod 514-en és ezt a NAS-on is beállítod az 1. pontnál, vagy átállítod tetszőlegesre és azt írod be a NAS-on (szerintem hagyható a default-on).
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.