Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Aryes válasza asuspc96 (#8250) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én elméletben szoktam robotkarokat tervezni, ha ez segít. :) Pénz kérdése az egész, a megoldás attól függ, mennyit vagy hajlandó rászánni. Ha kevesebb pénzből szeretnél nagyobb dolgot megvalósítani, akkor jöhet a brainstorming.

(#8252) _q


_q
addikt

Sziasztok!

ESP32-ből is létezik hasonló mint ESP8266-ból hogy több méretben elérhető pl ESP-01, ESP-04 stb? Az ESP-04 helyett ami ha jól tudom 8266-al szerelt szeretnék ESP32 alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#8253) Janos250 válasza _q (#8252) üzenetére


Janos250
őstag

Milyen méretre gondolsz?
Ha centire, akkor van:
https://www.ebay.com/itm/TTGO-MINI-Wemos-D1-ESP32-32S-WIFI-Development-Board-Bluetooth-CP2104-ESP8266/282765911347?hash=item41d6296533:m:muiXj0-qSqQnCUYjkXpIW3g

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8254) _q válasza Janos250 (#8253) üzenetére


_q
addikt

Igen cm-re gondoltam. Ahogy látom a D1 az tartalmazza a soros kommunikációt viszont kisebb méretű mint a többi dev board, míg a másik verzióhoz külsőleg kell használni soros kommunikációhoz USB-TTL konvertert, illetve saját PCB gyártásnál hasznos a még kisebb méret miatt. Köszi.

(#8255) Janos250 válasza _q (#8254) üzenetére


Janos250
őstag

Ha saját PCB-t akarsz gyártani, akkor számításba jöhet maga az ESP-WROMM-32 modul, mivel az tartalmaz minden lényeges dolgot a modulon belül. Árulják hozzá a "fehér panelt", ami - ha kell - segítséget nyújthat a bekötéshez, vagy hosszú tüskékkel akár a panelra illesztve.
https://www.ebay.com/itm/ESP-WROOM-32-ESP32-ESP32S-IoT-Wifi-Wlan-BLE-Module-Adapter-Board-New/192253158352?hash=item2cc32e63d0:m:m-ZePhfZj7iMjfsrkyAZUiQ
USB-soros konverter nincs rajta, de ez úgyis csak a programozáshoz kell, a normál üzemhez nem.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8256) _q válasza Janos250 (#8255) üzenetére


_q
addikt

Igen ez a modul lesz az, csak nem tudtam hogy keressek rá, valami hasonló elnevezést kersetem mint esp 04 és a többi megnevezés. Köszi :R

(#8257) Janos250


Janos250
őstag

Ezt
https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota
valaki próbálta már?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8258) AcCEsS válasza Janos250 (#8257) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nálam minden Sonoff cucc (Basic, POW) ezzel (5.12.0 verzió) működik, hibátlanul. A POW MQTT-n küldi az aktuális volt, amper, watt adatokat a Domoticz felé. Könnyen konfigurálható és totál stabil. Az első USB-soros flash után már OTA frissíthető. Ja, és a POW esetében a mért értékek is kalibrálhatóak.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8259) _q


_q
addikt

ESP-04-et nézegetem még és felmerült egy kérdés. Antenna nincs ugye rajta. Ez azért van hogy egyénileg lehessen készíteni hozzá és/vagy mert önmagában is tud működni? Arra gyanakodnék, hogy antenna nélkül nem fog működik vagy csak nagyon nagyon kicsi távra (~2-3 méter).

(#8260) Janos250 válasza AcCEsS (#8258) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz, akkor majd kipróbálom én is. Ha nem boldogulok, majd kérdezek!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8261) Janos250 válasza _q (#8259) üzenetére


Janos250
őstag

Biztos, hogy ezt a 04-et akarod használni? Úgy gondolom,elég nehéz lesz olyan embert találni, aki még ezt a régi típust használja. Ha nem akarod az ESP32 vonalat, hanem mindenképpen az ESP8266-nál akarsz maradni, akkor mi az oka, hogy nem az ESP12-t használod ugyanúgy, mint még sokan mások? Abból is van olyan verzió, ami picike, csak a chip (a fehér panelra rakható)
https://www.ebay.com/itm/Esp-12E-ESP8266-Serial-Port-WIFI-Transceiver-Wireless-Module-AP-STA-New/253142334988?epid=1279738338&hash=item3af0757e0c:g:FgwAAOSwgjFZqqLM
16 x 24 mm
Sokan használjuk ezt, amikor kicsi a hely.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8262) _q válasza Janos250 (#8261) üzenetére


_q
addikt

Nem nekem lenne. Ismerősöm szeretne minél kisebb méretű eszközt. Ehhez próbálok megoldást keresni. Én ESP32-t használok és maradok is ezen a vonalon. Próbálom meggyőzni róla, hogy ezzel valósítsa meg a projektjét, de eddig a 04 mellett szólt a méret. Amit ma linkeltél ESP32 modul az nekem megfelelne, de a mérete miatt az ismerősömnek annyira nem. Mivel érveljek neki?

(#8263) Janos250 válasza _q (#8262) üzenetére


Janos250
őstag

Közben bővítettem az előző hozzászólásom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8264) _q válasza Janos250 (#8263) üzenetére


_q
addikt

Viszont akkor ha ezt használná jobban járna ESP32-vel nem? méretbe ugyan ez az ESP32 module amit délelőtt linkeltél, de még is újabb modell, jobb hardverrel.

(#8265) Janos250 válasza _q (#8264) üzenetére


Janos250
őstag

Szerintem igen , de a döntés az övé, mert másként minden gondért a javasoló a hibás! Az én elvem, hogy mindig használjuk a legkorszerűbbet, ami ár/érték arányban még jó. AZ ESP32 a maga kategóriájában jelenleg mindent magasan ver ilyen szempontból. De ha ragaszkodik a 04-hez, akkor nincs mit tenni, használja. Azt se tudom, mennyi memória van a 04-ben. Belefér az Arduino, vagy AT parancsokkal kell programozni? Mert ha igen, akkor kell hozzá egy másik chip is, ami kezeli. Persze lehet, hogy felmegy rá az Arduino, nem tudom, ennek talán érdemes lenne utánanézni!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8266) _q válasza Janos250 (#8265) üzenetére


_q
addikt

Köszi a részletes leírást meglátom mit tudok tenni. Sokszor akarnak az emberek minél kisebb méretű eszközt még akkor is ha sokszor macerás, nem optimális esetleg meg se valósítható.

(#8267) Janos250 válasza _q (#8266) üzenetére


Janos250
őstag

Nem találtam memória méretre utalást, lehet, ugyanannyi van benne, mint a többiben. Nem tudom

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8268) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Csak félig-meddig tartozik a topik témakörébe, de szeretném megkérdezni, hogy a számtalan arduino, wemos stb. cuccaitokat mivel hajtjátok meg? Milyen típusú mikroUSB-s adaterekről biztosítjátok a tápellátást amit nyugodt szívvel 24/7 módban felügyelet nélkül mertek hagyni, nem fog kigyulladni és nincs fent a halállistán? Hirtelen kellene rendelnem vagy 5-6 darabot a különböző cuccaimhoz, de nem nagyon szeretnék több ezret áldozni a dologra, főleg, ha van egy megbízható, bevált (és olcsó) típus.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8269) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

törölve (valamiért több példányban ment el az üzenet)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8270) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

törölve (valamiért több példányban ment el az üzenet)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8271) asuspc96 válasza asuspc96 (#8250) üzenetére


asuspc96
senior tag

https://files.fm/u/7wvjd4ht, ez lenne az a masina, amihez meg kellene oldani, valahogyan az adagolást.
Vödrön nem nevetni, nemzetközi ISO szabványnak eleget tesz :DDD

(#8272) Tankblock válasza AcCEsS (#8268) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Telefon töltő 2[A] Nokia 930 as-é
Belkin Usb elosztó saját táppal.
Panel táp,
Blitzwolf lt01 lámpa 2,5 [A] kimenete. A felsorolás nem teljes.

Ja és ipari 5[V]5[A] táp, a sonoff -ok elvannak 240 [V] - ról

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#8273) Spuri2000 válasza asuspc96 (#8250) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Minél pontosabb kell felvenni és lerakni annál drágább.
Mi a távolság és milyen pontosság kell?

(#8274) Aryes válasza Spuri2000 (#8273) üzenetére


Aryes
nagyúr

A gépet elnézve a pontosság kevésbé kardinális kérdés, mint az, hogy a hegesztő gépnek olyan holtjátéka van a videó alapján, hogy abba vagy csak egy ember tud beletalálni, vagy kell a robotkarhoz egy mesterséges intelligenciával megáldott képfelismerő rendszer is. :)

(#8275) AcCEsS válasza Tankblock (#8272) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszi, de én a beszerzéshez kértem volna javaslatot... :)

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8276) Teasüti válasza AcCEsS (#8275) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bármilyen USB töltő jó.
A telefonok gyári töltői (az európai forgalmazású telefonoké) teljesen megbízhatók.
Én a Samsung töltőmet azóta nem húztam ki a konnektorból, mióta Samsung telefonom van.

(#8277) gyapo11 válasza Teasüti (#8276) üzenetére


gyapo11
őstag

Nagyobb valószínűségűnek gondolod a bedugáskori tönkremenetelt mint a folyamatos üzemben elfáradást? Még ha így is van, bedugva megvan a tűz esélye, kihúzva nincs. Ha akkor durran el amikor éppen bedugom, akkor ott vagyok akcióra készen. Ha otthagyom bedugva, akkor nincs esélyem intézkedni, ha gond van.
És sajnos sok hírt láttunk már, hogy alvó emberek megfulladnak, nem ébrednek föl füsttől, gáztól.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#8278) multipass4


multipass4
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni programozás téren. A terv a következő: Okosszoba megvalósitása mikrokontrollerrel.
Ehhez egy Arduino Uno-t szeretnék használni. A lényeg, hogy a világítást, és a redőny fel le mozgatását szeretném automatizálni. A redőny mozgatáshoz szervomotort , végállásokat, és fotoellenállást gondoltam, a világítást LED szalag bizosítná. Ezt az egészet pedig bluetooth modullal okostelefonról, és manuálisan kezelőpanellel szeretném megoldani, de nem tudom hogyan induljak el a programmal. Az Arduino saját IDE programját használom.

(#8279) _q válasza multipass4 (#8278) üzenetére


_q
addikt

A szervomotor teljesítménye elég lesz? A programozásban én úgy indulnék el, hogy külön-külön esetleg kisebb részfeladatokat összevonva írnám meg a kódot és tesztelném, ha egy rész két mehet a következő és minden egyes sikeres részfeladat után össze lehetne fűzni az előzőeket.
Valószínűleg más is ajánlani fogja ESP32-vel olcsóbban és kevesebb eszköz felhasználásával meg tudnád valósítani amit szeretnél UNO helyett de még is Arduino IDE-ben programozva.

(#8280) Janos250 válasza multipass4 (#8278) üzenetére


Janos250
őstag

Természetesen szivesen segítünk ha elakadsz, de itt több tapasztalatuk van:
https://prohardver.hu/tema/okos_otthon_smart_home/friss.html

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8281) mArZsi válasza multipass4 (#8278) üzenetére


mArZsi
tag

Ha még sem szeretnél saját magad vesződni vele, akkor van automatizálásra kész megoldásom.

(#8282) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy megbízható, jó minőségű GPS modult és WiFi modult? Mind a kettőből olyanra lenne szükségem, aminek van antenna kivezetése. A WiFi esetében nem lenne hátrány, ami nagyobb hatótávolsággal rendelkezik. Esetleg, ha antennákat is ajánlanátok hozzá, azért nagyon hálás lennék. :)

(#8283) Janos250 válasza fagylalt (#8282) üzenetére


Janos250
őstag

GPS:
3 ezertől 3 millióig milyen kategóriát szeretnél?
antenna: Nekem van 2 ezer forintos , 10 ezer forintos, 45 ezer forintos. Na, melyik a legjobb? a 2 ezer forintos kínai.
GPS modulnál célszerű, ha nem csak az amerikai GPS holdakat látja, hanem az orosz Glonasst is.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8284) fagylalt válasza Janos250 (#8283) üzenetére


fagylalt
senior tag

Én olyan 5eFt körül szánnék rá. Viszont az olcsóbb (3eFt-os) és drágább (nagyon max. 10eFt) változatra is kíváncsi vagyok (feltéve, hogy vannak ilyen opciók). :)
A budget vonal érdekelne elsősorban, bár gondolom szinte alig van különbség ebben az árkategóriában közöttük.

Amúgy a GPS-szel egy önvezető járműnek a pozicióját szeretném begyűjteni, míg a WiFi segítségével a kapcsolatot tartanám vele okostelefon segítségével.

(#8285) Janos250 válasza fagylalt (#8284) üzenetére


Janos250
őstag

"Amúgy a GPS-szel egy önvezető járműnek a pozicióját szeretném begyűjteni"
Ebben az árkategóriában azt felejtsd el. Az félmilliónál kezdődik.
Ezeknek a GPS-eknek a fizikai okok (pl. változó légköri viszonyok, stb.) miatt a pontossága néhány méter.
Az önvezető autókhoz geodéziai "jellegű" GPS kell, ami egy egészen más kategória, eléggé más elven is működik.
A traktorokhoz az önvezető GPS másfél milliónál kezdődik. Ez ugyan irreálisan drága, ki lehet hozni olcsóbban de nem drasztikusan olcsóbban.
A geodéziai GPS-ek kategóriában keress!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8286) fagylalt válasza Janos250 (#8285) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ez csak egy hobbiszintű, RC modell méretű, vízi járműhöz kell, hogy nagyjából be lehessen lőni, hogy merre kolbászolt el. Tisztában vagyok az 5-10 méteres pontatlansággal, azonban jobb ötletem nincs a navigációs rendszerhez, mint egy GPS + IMU kombó. És igen, tudom, hogy az olcsó IMU-k szintén hasonlók, azonban rendelkezek akkora rászánható összeggel (sajnos).
Azért tettem fel a kérdésem, mert olvastam, hogy ezeknek a moduloknak is van kínai másolatának a másolata, ami kisebb teljesítményű,...stb.

(#8287) Aryes válasza Janos250 (#8285) üzenetére


Aryes
nagyúr

A telefonomban lévő gps+glonass legnagyobb pontossága nyílt terepen, tiszta időben (márpedig a nyílt víztükör eléggé optimális környezet ebből a szempontból) kb. 30cm. Miért ne lehetne egy 10e Ft-os gps modul is legalább ilyen pontos?
Mivel amúgy is wifiképes lesz az eszköz, akár egy mobiltelefont is lehetne használni.

[ Szerkesztve ]

(#8288) Janos250 válasza fagylalt (#8286) üzenetére


Janos250
őstag

Ez nekem bevált, bár én még kétezerért vettem:
https://www.ebay.com/itm/28dB-LNA-Gain-1575-42MHz-SMA-Male-GPS-Antenna-Active-Connector-Stronger-Singal/282685875671?epid=750817279&hash=item41d16425d7:g:TZoAAOSw1MBZ2dek
Lehet, hogy kell ilyen csati:
https://www.ebay.com/itm/IPEX-To-SMA-Female-Portable-GPS-Navigation-Antenna-Modified-External-better-w/271744072214?hash=item3f45357a16:g:UX8AAOSwkNZUl9DT
Ez a kategória is megfelelt számomra. Mértem, nem volt lényegi különbség.
https://www.ebay.com/itm/GPS-Active-Antenna-Cable-Hign-Gain-SMA-Male-Plug-Connector-1575-42-MHz/263422264589?hash=item3d5530c50d:g:OIYAAOSwMEtaUG7f
Erre azt írják, hogy GPS is és Glonass is.
Én a legelőször linkeltet is használni tudtam Glonasshoz is.
Ezt kipróbáltam, nekem jól működött:
https://www.ebay.com/itm/VK-172-USB-GPS-G-Mouse-Gmouse-Glonass-Ublox7-Windows-10-8-7-Vista-XP/262781763789?hash=item3d2f0380cd:g:TKwAAOSwR6RaOehW
Ez meg az, amit én még tízezer körül vettem, és picit gyengébb a jele, mint a legelőször linkeltnek.
Hopp, itt lemaradt a link, de már töröltem.

Ezt most találtam, nem tudom milyen.
https://www.ebay.com/itm/1pc-BLUETOOTH-Module-GSM-GPRS-Module-SIM868-GLONASS-GPS-Module-Text-and-PDU/253073218931?hash=item3aec56dd73:g:xUAAAOSwEupZgCzw
Meg ezt is:
https://www.ebay.com/itm/NEO-M8N-GPS-Shield-for-Arduino-Indoor-Positioning-GPS-Galileo-GLONASS-BeiDou/272086464137?hash=item3f599df689:g:QcUAAOSw14xWIcMP

Részletesebben nem tudom, mert én kb 2 éve vettem utoljára, és vevőként eggyel magasabb kategóriájút.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8289) Janos250 válasza Janos250 (#8288) üzenetére


Janos250
őstag

Ublox a kódszó, arra keress még rá.
Az ő chipjeik is elég jók. Nekem van még valami kb 3 ezres valami más, de olyat most nem találok, és nincs is jelenleg nálam.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8290) Janos250 válasza Aryes (#8287) üzenetére


Janos250
őstag

Te azt csak hiszed, hogy 30 cm a pontosság.
A visszatérési pontosság a lényeg.
Egy óra múlva még lehet 30 cm a a visszatérési pontosság, de ha másnap, vagy egy hét múlva méred, már méteres nagyságrendű lesz!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8291) Aryes válasza Janos250 (#8290) üzenetére


Aryes
nagyúr

Értem! Ezt nem tudtam. Én csak arról beszéltem, amit maga a készülék kiír pontosság címen.

(#8292) fagylalt válasza Janos250 (#8288) üzenetére


fagylalt
senior tag

Kicsit böngésztem az ebay-en és ezt találtam: [link]

Még nem vagyok teljesen otthon a témában, úgyhogy nézzétek el, ha butaságot írok.
Az USB csatis U-blox7 az nekem nekem nem jó, mert azon nincs antenna kivezetés, így a vétel is gyengébb. Illetve, ahhoz kellene egy illesztőpanel is Ardu-hoz (Arduino MEGA panelem van (ATMEGA 2560)).
A másik kettő között mi a különbség? Tehát elnevezés szerint GPS modul vs GPS Flight controller?

Esetleg válasszam azt amit utoljára küldtél? Az all-in-one megoldásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#8293) Janos250 válasza fagylalt (#8292) üzenetére


Janos250
őstag

A flight controller is ugyanaz. Régebben G-mouse-nak nevezték. A flight controller néha légnyomásmérőt is tartalmaz a magasságméréshez.
Pl. ez olcsóbb, de az általad linkelt jobb.
https://www.ebay.com/itm/NEO-6M-GYNEO6MV2-GPS-Module-w-Antenna-Flight-Control-for-Model-Aircraft/253371916379?epid=677378824&hash=item3afe24a05b:g:F-cAAOSwoeRZk6sy
Az általad linkelt a NEO-M8N paraméterei igen kedvezőnek túnnek (még nem használtam, de valüszínűleg fogom

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8294) tvamos válasza Aryes (#8291) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azt vettem eszre, hogy a ket Xiaomi teledonom allitja, hogy 1m pontossaggal vagyok valahol, csak nem ugyan ott, mig a kollegam iPhonja is tok mas helyen mutatja, hogy vagyunk, az 20m pontossagot ir, igy ez betalal. Biztos Heisenberg a hibas...
Nem vagyok benne biztos, hogy ezek az olcso kinai modulok nem vagnak at ugyan ugy, mint a telefonok. (Vagy van az a 10-20m.)

En ilyen modult vettem amugy: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8295) tvamos válasza Janos250 (#8288) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olyat nem lattal valaho, ami USB stickes, es tudja a Galileo-t is, nem csak GPS/GLONASS? RPi-hoz lenne jo, azon nem sok a soros port. (Persze, meg lehet oldani USB-Serial converterrel is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8296) Janos250 válasza tvamos (#8295) üzenetére


Janos250
őstag

Sajnos a Galileo támogatása - úgy látom - lassan halad. Én is várnám, mert mégiscsak Eu. Viszont az a tapasztalatom, hogy GPS + GLONASS gyakorlatilag tökéletes. Mindkettőből lát 6-10 holdat, az együtt már bőven sok, tud válogatni is. A BEIDOU nálunk szinte használhatatlan, 1-2 hold látszik gyengén. A Glonass - ha teljesen kiépítik - a korrekciója miatt kellene, hogy tudjon méter alatti pontosságot, ami azért jó lenne az olcsó chipeknél. Az már más kérdés, hogy tudtommal Magyarország nem csatlakozott, hogy felküldje az Mo területére vonatkozó korrekciós adatokat. De majd, hátha.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8297) tvamos válasza Janos250 (#8296) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem csak GPS-t tud a stickem, es ha mar ti itt beszelgettetek rola, gondoltam lecserelem valami pontosabbra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8298) Janos250 válasza tvamos (#8297) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem a GPS + GLONASS bevált. Jól kiegészítik egymást. Telefonon, kódméréssel is jó, szűk utcákban se veszíti el e jelet. Jóval magasabb kategóriájú mérésekhez is jó, persze sokszor annyiba kerülő eszközökkel.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8299) Teasüti válasza gyapo11 (#8277) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Inkább az jutott eszembe, hogy amikor egy alaplapon 50000 órás kondik vannak, akkor egy jó minőségű márkás Apple/Samsung töltőben sem tartok különösebben attól, hogy vmi gondja lenne.
Tegye fel a kezét, akinek van még régi Nokia töltője, vagy sok-sok éves Samsung! Kinek hány darab pukkant el az elmúlt 20 évben? Szülőknél még mindig használatban vannak ilyen töltök és azok is állandóan be vannak dugva. (Nokia 6680 nem mostanában jött ki - 2005 -, apám a második akkumulátort használja el benne.)
Persze a gyártási szórás és minőségellenőrzésből adódó tévedés jogát fenntartom.
Egyszer olvastam egy USB töltő kibelezést, mérésekkel, elemzéssel. Abból akkor nekem az jött le, hogy a gyári Samsung és Apple töltők képviselik a minőséget mind anyaghasználat és tervezés, mind a szekunder oldal kiváló szűrése és védelme szempontjából (ez utóbbiban az Apple töltője vitte a prímet).

Arról nem is beszélve, hogy gombamód szaporodnak az IOT eszközök.
Én pl a Sonoff-tól tartottam kicsit az elején, de ezek is 24/7 áram alatt vannak.
És nem azzal van tele a okos otthon topik sem, hogy felgyulladnak a házak. Pedig ott aztán van barkácsolás dögivel.

Nem azt mondom, hogy alaptalan a félelem. De nem lehet, hogy ezek a halálok csak elszeparált esetek voltak több tényező együttállása okán?

Amúgy meg mi volna az alternatíva? Ha egy márkás USB töltőre nem lehet rábízni egy pár száz mA-es mikrokontrollert 24/7 felhasználásra, akkor mire lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8300) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Megírtam/összeollóztam Arduino Nano-ra egy egyszerű időzítőt DS3231-gyel és egy relével a D2 pinre kötve.

A program:
#include <Wire.h>
#include "RTClib.h"

RTC_DS3231 rtc;
int p2=0;


char daysOfTheWeek[7][12] = {"Sunday", "Monday", "Tuesday", "Wednesday", "Thursday", "Friday", "Saturday"};

void setup () {
pinMode(2, OUTPUT);

#ifndef ESP8266
while (!Serial); // for Leonardo/Micro/Zero
#endif

Serial.begin(9600);

delay(3000); // wait for console opening

if (! rtc.begin()) {
Serial.println("Couldn't find RTC");
while (1);
}

if (rtc.lostPower()) {
Serial.println("RTC lost power, lets set the time!");
// following line sets the RTC to the date & time this sketch was compiled
// rtc.adjust(DateTime(F(__DATE__), F(__TIME__)));
// This line sets the RTC with an explicit date & time, for example to set
// January 21, 2014 at 3am you would call:
// rtc.adjust(DateTime(2014, 1, 21, 3, 0, 0));
}
}

void loop () {
DateTime t = rtc.now();

Serial.print(t.year(), DEC);
Serial.print('/');
Serial.print(t.month(), DEC);
Serial.print('/');
Serial.print(t.day(), DEC);
Serial.print(" (");
Serial.print(daysOfTheWeek[t.dayOfTheWeek()]);
Serial.print(") ");
Serial.print(t.hour(), DEC);
Serial.print(':');
Serial.print(t.minute(), DEC);
Serial.print(':');
Serial.print(t.second(), DEC);
Serial.println();

if (t.hour() > 5 && t.hour() < 18 ){
digitalWrite(2, LOW);
}
else{
digitalWrite(2, HIGH);
}

delay(3000);
}

Elvileg reggel 6-kor bekapcsol, este 6-kor kikapcsol... de nem kapcsol ki. Teljesen hasonlóan van egy másikra megírva, az működik (a különbség annyi, hogy ott a 4-es pinen van a relé). Hol van a hiba? Az időt szépen kiírja, tehát az órával elvileg nincs gond. Több ötletem nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.