Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Aryes válasza tvamos (#8150) üzenetére


Aryes
nagyúr

De ennyire? 5 sorba kötött AA elem ne tudna 160mA-nél nagyobb áramot leadni?

(#8152) Janos250 válasza Aryes (#8149) üzenetére


Janos250
őstag

Megnéztem az általad linkelt blocky (blöki, hogy legyen valami értelme :) )
https://developers.google.com/blockly/
oldalt.
Jó játék, így összerakni egy programot.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8153) tvamos válasza Aryes (#8151) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem úgy van, hogy tekercsenként 160mA, és 2 motor, és még rá is akarsz tolni nagyobb áramot? Ez 640+.
Én úgy tudom, hogy 750mA-nél többel nem illik sütögetni az AA elemeket, de én úgy tapasztaltam, hogy 0.5mA fölött már jó minőségű elemeket kell használni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8154) Aryes válasza tvamos (#8153) üzenetére


Aryes
nagyúr

De a tekercsek nem egyszerre működnek, hanem felváltva.
7,4V-ra 220mA áramot számoltam, az két motorra 440mA.

[ Szerkesztve ]

(#8155) Aryes válasza Janos250 (#8152) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor már blökli. :DDD
Van vagy 4-5 arduino programozására is alkalmas blockly fork, amit végigpróbáltam, ebből van egy, ami kimondottan nagyon jól sikerült, most fejből nem tudom a nevét, majd este belinkelem. Mindegyik valamilyen firmata firmware-el működik, és Bluetooth kapcsolaton keresztül a pc-ről vezérli a uC-t.

(#8156) Janos250 válasza Aryes (#8155) üzenetére


Janos250
őstag

Na, ezekután megnéztem a Scratch dolgait, mert az is valami hasonló, és elájultam. Meghekkelték az ELTE szerverét, és hamis útlevelet, miegymást hirdetnek rajta.
"Vásárolni az eredeti és a hamis jogosítvány, útlevél .........."
Már október 30 óta folyamatosan. Senki nem tesz ellene? :Y
Aki ismer ott valakit, szólhatna nekik!
http://scratch.inf.elte.hu/lecke/attekintesek/ismerteto

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8157) Aryes válasza Janos250 (#8156) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy látom vki meghallotta. :)

(#8158) Janos250 válasza Aryes (#8157) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, úgy tűnik, mert mindenestül törölték. Nem tudni miért, mert én is írtam adatvédelmisnek, meg volt ELTE hallgatónak is javasoltam, hogy szóljanak már nekik. A lényeg, hogy törölték. :)
Viszont, ha beütöd Google-ba, amit beidéztem, 8 590 találatot ad ki. Azért ez borzalom!

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8159) Aryes válasza Janos250 (#8158) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na megnéztem a gépen, snap4arduino ami nagyon tetszett! Egyrészt sokkal stabilabb és gyorsabb, mint a többi, amit próbáltam, másrészt létre lehet benne hozni saját blokkokat, Xml és javascript alapon, amit a programmal együtt is el lehet menteni, az ember nincs ráutalva arra, hogy a készítők beletegyék, amit az ember használni szeretne, pl ultrahang szenzor, vagy motor shield.

(#8160) Janos250 válasza Aryes (#8159) üzenetére


Janos250
őstag

Köszi, meg fogom nézni. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8161) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Kijött a Raspberry Pi 3 Model B+

Ár: nettó 35$ itthon bruttó 13.990,- Spec:

A termék részletes specifikációja:

CPU: Broadcom BCM2837B0, Cortex-A53 64-bit SoC @ 1.4GHz - 10%-al gyorsabb a sima Pi 3-nál
Memória: 1GB LPDDR2 SDRAM
Wifi: IEEE 802.11 b/g/n/ac szabványú kétsávos rendszer (2.4 GHz és 5GHz)
LAN: Gigabit Ethernet (Microchip LAN7515), ami jelen esetben max. 300Mbps
USB: 4x USB 2.0
GPIO: a Pi 1 B+ óta megszokott 40-pin, hála a tervezőknek.
Videó és hang (ez sem módosult):
HDMI kimenet
MIPI DSI display port
MIPI CSI kamera port
4 pólusú 3.5mm-es jack aljzaton sztereó hang és kompozit videó kimenet
Multimédia képességek: H.264, MPEG-4 dekóder (1080p30); H.264 enkóder (1080p30); OpenGL ES 1.1, 2.0 grafikus gyorsítás
SD kártya támogatás: Micro SD támogatás az operációs rendszer futtatásához és adattároláshoz
Tápellátási lehetőségek:
5Vdc/2.5A (max.) micro USB csatlakozón keresztül
5Vdc GPIO tüskéken át
PoE (Power over Ethernet) lehetőség megfelelő HAT alkalmazásával
Működési hőmérséklet tartomány: 0-50°C között

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8162) vargalex válasza AcCEsS (#8161) üzenetére


vargalex
félisten

És ennek mi köze a topik témájához?

Alex

(#8163) Janos250 válasza vargalex (#8162) üzenetére


Janos250
őstag

Reklám.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8164) Janos250


Janos250
őstag

Ilyet kéne csinálni Arduinoval:
https://www.facebook.com/dario.lavesero/videos/10215872372591655/

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8165) AcCEsS válasza Janos250 (#8163) üzenetére


AcCEsS
senior tag

(#8163) Janos250 és (#8162) vargalex: Ne haragudjatok, nem reklámozni akartam, csak hírt adtam róla. Az Okos Otthon topikban már is megkérdeztem, de talán itt nagyobb a tapasztalat Arduino témában. :) Wemos D1-hez szeretnék PIR szenzort csatlakoztatni. Ez nekem teljesen ismeretlen terep (eddig csak egy DHT22 lett vele beüzemelve tesztelésre), ezért inkább megkérdezem: Milyen típusút rendeljek? Rengeteg féle/fajta létezik, de nem ismerem az egyes modellek előnyeit/hátrányait. Ti mit használtok, mit javasoltok beszerzésre?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8166) tvamos válasza Aryes (#8154) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor csinald half-step uzemmodban, akkor lesz valamivel tobb nyomatekod. Esetleg two-phase-on half step. [link]

Az a baj, ha tobb aramot tolsz benne, nem lesz annyival nagyobb a nyomatekod, mert telitesbe megy a vasmag, es csak jobban melegited a tekercset. [link]

Amugy milyen eszkozeid vannak, ha nem vagyok indiszkeret? Gondolom multimeter...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8167) Janos250 válasza AcCEsS (#8165) üzenetére


Janos250
őstag

Én az SR501-ekből szereztem be még régebben, de még a ládikában várnak jobb sorsukra. Azért azt, mert úgy láttam, hogy azt használják leginkább. Mivel TTL a kimenete (low/high) ezért elvileg simán kell (ene) működni Arduinoval. Jumperrel, potival lehet állítani. Ez csak sejtés, nem tapasztalat.

Más:
Az okosotthonhoz valóban jól kiegészíthetik egymást az Arduino és a málna. A baj az, hogy hiába adja meg a gyártó az árat, ez a gyakorlatban nem annyi. Az angol cégek közül én régebben egyet találtam, ami szállított Magyarországra, de annak eleve drágább volt az ára, plusz még rájött a posta. Így már messze nem annyiba került, mint amennyiért hirdették. Ráadásul még várni is kellett rá jó sokat, mert nem volt raktáron (Zero). Nálunk meg minden drágább.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8168) tvamos válasza tvamos (#8166) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs! Elírás történt.
two-phase-on full step!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8169) vargalex válasza Janos250 (#8167) üzenetére


vargalex
félisten

Anno az FDH nagyon jó áron adta a málnát. Persze a Zero-t én is kintről rendeltem, mert itthon nem is igazán lehetett kapni. Onnan pedig valóban elég magas volt a szállítási költség.

Alex

(#8170) Aryes válasza tvamos (#8166) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én nem akarok több áramot bele, hanem a konvertert/regulátort akarnám kihagyni a képletből, mert eddigi tapasztalataim alapján egy egyszerű stepdown konverter nem tudja rendesen árammal ellátni a motorokat, plusz ha a li cellákat lekonvertálom 5V-ra, a driveren meg esik +1V, akkor tuti erőtlenek lesznek a motorok. Vagy egy nagy áramú konvertert kell használni, ami nagy is, drága is, és nincs is nekem. Ez pont 3 kizáró ok. :)

(#8171) csadi0011


csadi0011
őstag

Angol nyelvű e-könyv csomag:
Humble Book Bundle: DIY Electronics by Wiley

[ Szerkesztve ]

(#8172) tvamos válasza Aryes (#8170) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pláne, hogy felesleges, mivel ott a pwm.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8173) Janos250 válasza csadi0011 (#8171) üzenetére


Janos250
őstag

Ez ugye nem igazán jogtiszta? Ha jól értelmezem első ránézésre, 15 $-ért kapsz 14 könyvet, amiből néhánynak valószínűleg hasznát is veszed.
Szerintem háromféle letöltés létezik:
1. megveszed jogtisztán
2. letöltöd nem jogtisztán, de ingyen
3. letöltöd nem jogtisztán, de pénzért

Jól értem, hogy ez a harmadik kategóriába tartozik?
Ha rosszul értelmeztem, javíts ki, lsz!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8174) JóGéza válasza Janos250 (#8173) üzenetére


JóGéza
aktív tag

1. kategória az oldal.

(#8175) Janos250 válasza JóGéza (#8174) üzenetére


Janos250
őstag

Elvileg nem kizárt persze, hogy ez is, meg a
http://www.indiegamebundles.com/
linken felsorolt többi is jogtiszta legyen 1-2 százalékáért annak, amennyiért a kiadó, gyártó árulja.

Akkor maradjunk annál, hogy jogtiszta.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8176) AcCEsS válasza Janos250 (#8167) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm szépen az infót, az SR501-ből rendeltem egy 5db-os pakkot. Időközben a másik topikban is kaptam választ, ahol enesbcs - a téves jelzések elkerülése érdekében - javasolt hozzá egy radarszenzoros kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8177) Janos250 válasza AcCEsS (#8176) üzenetére


Janos250
őstag

Újabb költség. Rendeltem én is radarszenzort, hátha egyszer sor kerül rá. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8178) Janos250 válasza vargalex (#8169) üzenetére


Janos250
őstag

Tényleg! Ez is 12 668 Ft. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8179) Teasüti válasza Janos250 (#8167) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már PIR, akkor nem tud vki egy olyan szenzort, amiben nincs késleltetés?
Nekem is ilyen van, ami tök jól működik de nekem nem tetszik, hogy fent tartja a jelet. Ez tök jó egy relé vezérelt lámpához, de mikrokontrollerhez azért elég buta megoldás. És le se lehet szabályozni 0,1-1 másodperc környékére.
Jelenlét érzékelésnél ez annyira nem gond, de mondjuk egy fénysorompónál már gáz.

[ Szerkesztve ]

(#8180) AcCEsS válasza Janos250 (#8177) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Jézusom! Ez az egész tényleg fertőző... :))

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8181) tvamos válasza AcCEsS (#8180) üzenetére


tvamos
nagyúr

És akkor ez még csak Arduino. (Esetleg ESP, vagy wemos.) De aztán jöhet a Raspberry Pi, meg az Odroid XU, meg mittudom én, hogy jobb legyen a latency open CV python alatt...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8182) Janos250 válasza Teasüti (#8179) üzenetére


Janos250
őstag

A rajta lévő egyik jumper?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8183) Janos250 válasza AcCEsS (#8180) üzenetére


Janos250
őstag

Vegyél légzőmaszkot, mert megkapod! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8184) AcCEsS válasza Janos250 (#8183) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ehh, elkéstél mert már elkaptam! :) Van egy kalap Wemos D1 (normál/mini) egy pár szenzorral, RPI3 kettő is, Xiaomi gateway kb. 20-25 eszközzel, 7db Sonoff Basic/Pow, 2db Broadlink. Ezekre Domoticz figyel meg egy halom saját szkript. Ja, és jó pár egyéb cucc úton van! Lassan már az asszony is, csak ő elfele. :K

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#8185) Xpod válasza Janos250 (#8120) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv,

A hardveres előkészületekkel kész vagyok.(Összeraktam a tápegységet, elő van készítve a dobozolása megvan a ledszalag, össze van kötve be az egész bazár. A ledszalag és az ESP32 között kb 40cm-es vezeték van.

Most jön a szoftveres rész. Az a kód, amit megosztottál, nem fodul le nekem. :( Ez a hibaüzenet:
"No hardware SPI pins defined. All SPI access will default to bitbanged output"

Mit tudok vele csinálni? (FastLED 3.1.6 van telepítve)

Most az Adafruit_neopixel lilbrarbyt próbálgattam, de nagyon furán viselkedik. Ha csak 10 db ledet kötök be, akkor a színeket RGB sorrendben kell megadni a függvénynek és jól működik. Ha viszont az 57 db-os szalagot, akkor már a sorrend BGR, ráadásul az első valamiért led mindig eltérő színnel világít. Ha pedig valami színt szeretnék kikeverni akkor a delay lejárata után villan egy picit a led és megváltozik néhány lednek a színe.

Környezet: Arduino IDE 1.8.5, Adafruit_neopixel 1.1.6.

Ez a kód van most feltöltve, kék színnel világit most a szalag, kivétel az első led--et, mert az rózsaszín:

#include <Adafruit_NeoPixel.h>

#define LEDPIN 13 //vezérlés
#define LEDmennyiseg 57 //osszes led

int i;
Adafruit_NeoPixel LEDek = Adafruit_NeoPixel(LEDmennyiseg, LEDPIN, NEO_GRB + NEO_KHZ800);

void setup() {
LEDek.begin();
}

void loop() {
for (i=0; i<56; i++)
{
LEDek.setPixelColor(i, LEDek.Color(0,255,0));
LEDek.show();
}
delay(10000);
}

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8186) Teasüti válasza Janos250 (#8182) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az csak a retrigger.
Nekem az kéne, h ne tartsa fent a jelet egyáltalán.
Ha van mozgás, akkor van jel, ha nincs mozgás akkor nincs jel.
Az mcu meg majd szűri a jelet.
Esetleg ha van jobb ötlet egy sorompó készítésére, akkor jöhet.
A cél az volna, hogy egy vonalban érzékelni a keresztező mozgást, az áthaladást.
Ezt jelenleg jobb híján PIR-rel tervezem, aminek a lencséjét részlegesen letakarom, hogy csak egy szűk sávban lásson.

[ Szerkesztve ]

(#8187) Janos250 válasza Xpod (#8185) üzenetére


Janos250
őstag

Azt nem én osztottam meg, de délután megnézem.
Én ezt a linket küldtem

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8188) Xpod válasza Janos250 (#8187) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv,

A link ahogy néztem ugyanarra weboldalra visz. Mindegy, letölöttem azt amit most küldtél. és nnál is ugyanezt a hibaüzenetet kapom.

Közben tegnap este azt olvastam, hogy a FastLED hivatalosan nem is támogatja az ES32-t, így nekem marad az Adafruit_Neopixel, vagy esetleg a Pixelbus, csak az utóbbihoz nem találtam használható leírást.
[link]

[link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8189) JozsBiker válasza Xpod (#8185) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

A delay -t nem a for ciklusba akartad tenni ?

(#8190) Xpod válasza JozsBiker (#8189) üzenetére


Xpod
addikt

Nem. A célja az lenne most a programnak, hogy mind az összes leden a megadott színt jelenítse meg. Majd ezt fogom később tovább bővíteni (színbeállítás wifi-n keresztül, nyomógombos ki és bekapcsolás, fényerőszabályzás, 2-3 szalag vezérlése)

Addig akarom majd bővíteni a kódot, amíg van tárhely, illetve vezérelhető PIN (pl.: hőmérséklet mérés LCD kijelzővel, mozgásérzékelő, meg ami még eszembe jut)

Ha ezek már mennek rutinból, akkor játékot is tervezek készíteni egy másik modullal, illetve egy lézergravírozót is. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8191) JozsBiker válasza Xpod (#8190) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Értem. Illetve így nem értem a delay szerepét, de mindegy. Én azért érdekességképpen tennék a for ciklusba is mondjuk 1 másodpercet, hogy szemmel látható legyen a működése
Írtad hogy az első led -del két verzióban is bajod volt. Lehet hogy egyszerűen csak hibás. Hagyd ki, kezdd a másodikkal.
Néhány led színe provizórikusan akkor szok megváltozni, ha a vezérlési láncban kontakthiba van, esetleg a táp nem megfelelő ( feszültség és/vagy áram szempontjából ). A kontakthiba az utolsó jól működő led után van.

[ Szerkesztve ]

(#8192) JozsBiker válasza JozsBiker (#8191) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Próbáltad 400 kHz -en is ?

(#8193) Janos250 válasza Xpod (#8188) üzenetére


Janos250
őstag

Akkor valami egyéb gáz is van!
Nem adhat hibajelzést ESP32-n.
Nincs is benne SPI használat, csak RMT.

Így csináltad? Látod, lefordul.
Ha a szalag első ledje hibázik, az időzítési probléma többnyire. Túl hosszú a két pixel közötti idő (pl. interrupt van közben) ezért elölről kezdi.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8194) Janos250 válasza Xpod (#8188) üzenetére


Janos250
őstag

Ha végképp nem megy, tettem fel egy gyalogkakukk megoldást, amiben semmi más nincs, csak a CCOUNT a delay helyett. Ha megnézed a writeOneByte()-ot, látod, hogy felviszi a lábat magasra, helyben jár, ameddig magasan kell tartani, majd leviszi, és rögzíti az időt, hogy mikor kezdődhet az új bit kivitele. Az új kiírása előtt megnézi, hogy eletelt-e már a megfelelő idő.
link
Ebben tényleg semmi olyan nincs, ami miatt ne működne. Persze a másiknak is kell működni.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8195) Tankblock válasza Xpod (#8188) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

mert un. "bit banget" használ....

a RMT használatával lehet megoldani. Nálam 96 W2812 led gond nélkül megy.

PL használd ezt: [GitHub repo

letöltöd a cpp és a h filet, includálod Ardunioba és a main szerint használod.....
Meg sem kell írdon.

Még egy dolog, a földet közösítsd a controllerrel, de a táp legyen elegendően nagy. Nálam a végén 5V 5A ipari lesz addig meg jár 2,5A tápról de minimál fényerő van a kódban.

96 x 3 x 20 mA számolva = 5,76 A.... még ez is alul van tervezve, de nem tervezem 100% fehér fényen járatni.

Release the Beast....

(#8196) Xpod válasza Janos250 (#8193) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi.

Most ugyanazt állítottam be, mint ami te képernyőképeden szerepel, de így is ugyanazt a z üzenetet kapom.
Arduino IDE 1.8.5 van nekem feltelepítve.

Eddig sima ESP32 DevKit volt az alaplap beállítása. (De nekem szerintem a NodeMCU van. Ezt vettem, és pont így néz ki az enyém is. [link] )

Tegnap este a vezérlőpin vezetéke és a led szalag DIN vezetéke csak össze lett csavarva, hogy kipróbáljam. A 10 db-os teszt szalag viszont közvetlenül volt rákötve a vezérlőre egy kb 10 cm-es vezetékkel. Az alapján amit írtál, akkor ez is lehet probléma, erre nem gondoltam.

A táp biztos elég, mert 12V/4A a táp, amiből egy stabilizátor IC-vel csináltam 5V-ot, és 5A-ig terhelhető ez az IC.

#Tankblock Köszi, ezt néztem én is, de nem láttam hozzá guide-ot, hogy milyen paramétereket lehet megadni, hogy kell használni a library-t. Ugyanez a bajom van a Pixelbus-sal is.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8197) _q válasza Xpod (#8196) üzenetére


_q
addikt

Nekem is ugyan ilyen van kép alapján, nem innen vettem és ott nem is volt benne a nevében a nodemcu, ami nem véletlen hiszem ez ESP32S modul, nem ESP8266. Itt tévesen szerepel a nevében. Gondolom így több találatot ad ki ha valaki ESP32-re kerese vagy ESP8266-ra. ESP Dev Board-ként működik az Arduino IDE 1.8.5-el. Tehát inkább a code/library lesz a gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8198) Janos250 válasza Xpod (#8196) üzenetére


Janos250
őstag

"de így is ugyanazt az üzenetet kapom."
Akkor valami egyéb gáz van, mert mielőtt feltettem, direkt próbára lefordítottam, annak a képét tettem fel.
És a másik verzió, amit a 8194-ben írtam? Abban még RMT sincs, csak digitalWrite(), annak aztán mindenképpen menni kellene! Az ESP32 elég gyors ahhoz, hogy RMT nélkül, csak a GPIO használatával is menjen, ha az interruptot letiltjuk.
Itt írom le, hogy ha valakinek nem elég a millis, micros, mert nagyobb felbontást akar, akkor a CCOUNT használható. Egy baja van, hogy csak 32 bites, de szoftverrel ezt meg lehet kerülni. Ezzel nagyon pontos időzítések állíthatók be bármire.

"De nekem szerintem a NodeMCU van."
Az tökmindegy, a rajta lévő IC a lényeg. Az ESP32-k közül sem különösebben lényeges, hogy melyiket állítod be azok közül, amelyiken ESP-WROOM-32, vagy lánykori nevén ESP32S van. Mellesleg amit én használok, az pont úgy néz ki, mint a Tied, a lábak is ugyanúgy vannak.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8199) Janos250 válasza Xpod (#8196) üzenetére


Janos250
őstag

Közben megpróbáltam utánanézni ennek az SPI-s hibaüzenetnek. Amit találtam:
1. ESP8266 esetén kapták ezt az üzenetet. Biztosan ESP32-t állítottál be?
2. Mellesleg ez az utolsók egyike volt a hibaüzenetekben. Mindig a legelső hibaüzenetet kell nézni, bár az már általában nem látszik. Ezért én úgy szoktam, hogy a "hibaüzenetek másolása" gombbal kimásolom, és kiteszem notepadre, ott keresem ki a legelső hibát, mert az utána már generál még egy csomó, érthetetlennek tűnő hibát.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8200) Xpod válasza _q (#8197) üzenetére


Xpod
addikt

Leszedtem mindent és ez alapján újraraktam az egész Arduino-t [link]

Ugyanaz a hibaüzenet a fastled használatakor.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.