Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Aryes válasza ngabor2 (#8300) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem használtam még ilyet, de nem fordulhat elő, hogy 24 órás formátum helyett valamiért am/pm módban van és ezért sosem lesz az óra 18?

(#8302) ngabor2 válasza Aryes (#8301) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az időt 24-órás formátumban írja ki. A kiíratással ezt is néztem.

Az érdekes az, hogy mikor rádugom az usb kábelt, akkor lekapcsolja a világítást, de utána újra felkapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#8303) Aryes válasza ngabor2 (#8302) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az azért van, mert az usb bedugásától rebootol, és közben a kimenet állapota miatt kapcsol ki a relé.

(#8304) Janos250 válasza ngabor2 (#8302) üzenetére


Janos250
őstag

Nem használok nanot, ezért csak ötletelek:
1. biztosan jó pinre dugtad?
2. Működik az a pin? Én kipróblnám egy leddel a blinket.
3. biztos, hogy a D2 = 2? (én kipróbálnám a 2 helyére a pinmode-ban és a digitalwrite-ban D2-t írni.)
4. a nano ábráján a D2 az INT0 is. Nem az kavar be?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8305) ngabor2 válasza Janos250 (#8304) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Jó ötletek, próbáltam. A D2-re korábban oda-vissza kapcsoltattam a relét, az ment szépen. A D2-t kipróbálom.

Mondjuk azt nem értem, hogy miért kapcsolja be a relét, de miért nem kapcsolja ki?

Másik programban az egyéb dolgok nem zavartak be, ott a 2,3,4,5-ös pint is használatban van.

[ Szerkesztve ]

(#8306) JozsBiker válasza ngabor2 (#8300) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Rémlik hogy a DS3231 BCD kódolva kezeli az adatokat, vagy valami ilyesmi. Kipróbálhatnád kíváncsiságképpen, hogy az óra értékét ( t.hour ) beteszed egy int változóba, és azt kiíratva mi lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#8307) Janos250 válasza JozsBiker (#8306) üzenetére


Janos250
őstag

Én is azt néztem először, de én úgy találtam, hogy uint8_t
, persze semmi se biztos.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8308) ngabor2 válasza JozsBiker (#8306) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Holnap kipróbálom, köszi.

(#8309) Aryes válasza ngabor2 (#8308) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez most jutott eszembe: próbáld ki, hogy kikapcsolásnak egy 12-nél kisebb értéket állítasz be, és rögtön kiderül, hogy ott a hiba, vagy máshol.

(#8310) ngabor2 válasza Aryes (#8309) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Délután, ha hazamegyek, kipróbálom.

Az érdekes az, hogy gyakorlatilag azonos kódrészt tartalmazó másik rendszer úgy működik, ahogy kell.

Hogy könnyebb legyen kideríteni a hibát, egy változó értékét fogom állítani és azt (is) kiíratni, hogy lássam, hogy nem a relé rosszalkodik-e. Bár az is működött szépen magában.

(#8311) vargalex válasza ngabor2 (#8310) üzenetére


vargalex
félisten

Én azért megmérném, hogy a konkrét nano GPIO portján HIGH állásban valóban kijön-e 5V és azon a feszültségen valóban kapcsol-e a most rá kötött relé.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8312) Teasüti válasza ngabor2 (#8305) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy egy relét nem igazán ildomos közvetlen gpio-ra kötni a nagy áram miatt. Minden esetben tranzisztorral vezéreljük.

(#8313) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mivel lenne jobb figyelni az ajtó nyitását, ha a lehető legkisebb méret számít. Gyorsulás vagy gyro? Emellett fontos lenne az ESP deepsleep mode is. Viszont hogy felébredjen az ESP külső jel hatására azt a reset pin változtatásával lehet. Arra gondoltam hogy a gyorsulás érzékelő egy adott limitet elérve kapcsolna egy komparátort így meglenne a szükséges digital 1 a resethez. Mehet a kiolvasás, majd megint mehet vissza alvó módba. Ennél van valakinek jobb ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#8314) Aryes válasza _q (#8313) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mikrokapcsoló...

(#8315) Attix70 válasza _q (#8313) üzenetére


Attix70
aktív tag

Reed relés megoldásba gondolkoznék.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8316) _q válasza Aryes (#8314) üzenetére


_q
addikt

Jó lenne mindenféle kapcsoló nélkül. Így kb majd hogy nem ESP méretben megvalósítható lenne, nem kellene semmi mechanikai bütykölés se.

(#8315) Attix70
Erre is hasonló lenne a válasz. Illetve itt még az elektronika hozzá talán még nagyobb méretet eredményezne, de legalább is a mechanikai megoldás biztos.

(#8317) Attix70 válasza _q (#8316) üzenetére


Attix70
aktív tag

Reed amit tokba lehet süllyeszteni + 1mm mágnes. Az ESP mit takar (ESP 8266 ic vagy board szinten) ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8318) Aryes válasza _q (#8316) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt nem értem, egy mikrokapcsoló kisebb, mint egy esp. :)

(#8319) ngabor2 válasza vargalex (#8311) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem méretm, hanem kipróbáltam. 3 másodpercenként váltogattam a HIGH és a LOW állást, kapcsolgatott.

Viszont valamit nem értek. A korábbi kódot módosítottam egy kicsit, különvettem a kapcsolást és az idő ellenőrzését. Hogy lássam, mit csinál, ideiglenesen 16 órát állítottam be. A módosult kódrész:

ora = t.hour();
Serial.println(ora, DEC);
if (ora > 5 && ora < 16 ){
p2 = 1;
}
else{
p2 = 0;
}

if (p2 = 1){
digitalWrite(2, LOW);
}
else{
digitalWrite(2, HIGH);
}
Serial.println(p2, DEC);

A kimenete:

2018/3/26 (Monday) 16:34:1
16
1
2018/3/26 (Monday) 16:34:4
16
1

Tehát hiába 16 az ora értéke, ami nem kisebb, mint 16, tehát az első if() értéke hamis, a p2 mégis 1 marad. Az időt számként tárolja, mivel próbaként műveleteket végeztem vele és ment, illetve az ora és a p2 int típusú.

(#8320) vargalex válasza ngabor2 (#8319) üzenetére


vargalex
félisten

A p2 értékének vizsgálata véletlenül értékadás lett. Helyesen:

ora = t.hour();
Serial.println(ora, DEC);
if (ora > 5 && ora < 16 ){
p2 = 1;
}
else{
p2 = 0;
}

if (p2 == 1){
digitalWrite(2, LOW);
}
else{
digitalWrite(2, HIGH);
}
Serial.println(p2, DEC);

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8321) _q válasza Aryes (#8318) üzenetére


_q
addikt

Igen, viszont úgy lenne megoldva az egész, hogy az ajtón lévő mintázat egyikeként lenne elrejtve a felületen a gyorsulás érzékelő, így mint ha ott se lenne. Mikrokapcsolónál már más a helyzet illetve amit (#8317) Attix70 javasolt ott is.

(#8322) Teasüti válasza ngabor2 (#8319) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha műveleteket végzel az idővel, akkor érdemes percekben számolni, vagy akár még kisebb egységben:
16:34-ből lesz 16*60+34. Ezzel a módszerrel egy egyszerű kivonással összehasonlíthatsz két időt.
És teljesen hülyebiztos, nem kell szarakodni semmilyen formátummal, BCD kódolással, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8323) tvamos válasza _q (#8321) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hall szenzor.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8324) weiss válasza vargalex (#8320) üzenetére


weiss
addikt

Ezért is érdemes yoda szintaxist használni C-ben.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8325) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,
Nem tudom hogy jó helyre írom e a kérdésem, ha nem akkor átirányítanátok a megfelrlő topikba?
Beszereztem egy nand flash programozót, leforrasztottam a tévém alaplapjáról a nand chipet, kiolvastam a tartalmát, de hex editorral megnyitva, nem ugyanazt látom mint a amit a tv szerviz menüjében lévő hex editorban látok.
Valamit rosszul csináltam?

(#8326) vargalex válasza weiss (#8324) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, akkor rögtön panaszkodna a fordító.

Alex

(#8327) _q válasza tvamos (#8323) üzenetére


_q
addikt

Ugyan az a helyzet sajnos, mint a többi eszközzel amit javasoltak. Engem az érdekelne, hogy a gyorsulás érzékelős megoldás illetve a hozzá kapcsoló megvalósítás jó-e.

(#8328) Aryes válasza _q (#8327) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, a hall szenzor kicsi, befúrhatod az ajtóba, a mágnest az ajtófélfába és máris nem látszik. Vagy egy infrás reflexiós optokaput az ajtófélfába, az esp-vel együtt, nem is kell az ajtóba építeni.
A g szenzorhoz milyen tresholdot állítasz be? És ha kellően lassan nyitják ki az ajtót, akkor nem fog riasztani? Vagy ha a huzat megmozdítja? És ha kopognak rajta?

(#8329) Janos250 válasza pataslogeza (#8325) üzenetére


Janos250
őstag

Próba:
Az első néhány bájtot írd át binárisba, és ellenőrizd, nem a bitek helye van-e felcserélve. De az se kizárt, hogy valamilyen tömörített formátumban van letárolva, és bekapcsoláskor bontja ki. Jobb ötletem nincs.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8330) _q válasza Aryes (#8328) üzenetére


_q
addikt

Ezt lenne jó elkerülni, hogy mechanikailag hozzá kelljen nyúlni az ajtóhoz. Egy régi ajtónál még oké, de egy újfajta nem olcsó esetén már nem annyira. Igen jól látod kell egy adott limit ami felett már elfogadjuk, hogy nyitják az ajtót és egyéb tényező is bele szólhat. Esetleg gyro ezért lehet jó, ott nagyobb lenne a változás mértéke.

(#8331) ngabor2 válasza vargalex (#8320) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi szépen, valószínűleg ez volt a hiba. Holnap kiderül...

Amúgy a relén korábban egy relé modult értettem, tehát nem az arduino lapnak kell táplálnia.

Teasüti: nem akarok műveleteket végezni az idővel, mindössze arra voltam kíváncsi, hogy számként, vagy BCD-ben van tárolva. De számként van.

[ Szerkesztve ]

(#8332) zka67 válasza _q (#8330) üzenetére


zka67
őstag

Szia, én mikrohullámú mozgásérzékelőt tennék fel, ehhez nem kell hozzányúlnod az ajtóhoz:

10.525 HB100 220V DC 12-24V 5.8GHz 24GHz Microwave Motion Detector Sensor Switch

(#8333) _q válasza zka67 (#8332) üzenetére


_q
addikt

Itt is a végső méret nem lenne valami kicsi, amúgy elfelejtettem mondani, hogy elemről lenne működtetve.

(#8334) Atti777 válasza _q (#8333) üzenetére


Atti777
senior tag

Ha fontos az energiatakarékosság, akkor pláne egy kapcsoló vagy reed relé lenne a legjobb megoldás.

Путин, иди нахуй!

(#8335) _q válasza Atti777 (#8334) üzenetére


_q
addikt

Tudom hogy ha egyszerre kell minden, méret és energiatakarékosság ezért nem egyszerű :D

[ Szerkesztve ]

(#8336) Aryes válasza _q (#8335) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köss a kilincsre egy kapacitív érintésszenzort. Ha fém. :DDD

(#8337) tvamos válasza Aryes (#8336) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kösse a 220-at a kilincsre! ;)

(#8330) xboy89
A giro szenzor jó ötlet. Kíváncsi leszek a megvalósításra! Van egy kis zaja, meg slip-je, de amúgy jó.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8338) Aryes válasza tvamos (#8337) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az is eszembe jutott. Csak azért nem írtam be, mert ahhoz nem kell arduino. :DDD

(#8339) Attix70 válasza Atti777 (#8334) üzenetére


Attix70
aktív tag

Mindegy mit javaslunk, úgyis elveti (akkor miért kérdezett?). A könnyű és egyszerű módszer nem jó.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8340) _q válasza Attix70 (#8339) üzenetére


_q
addikt

A szerinted könnyű és egyszerű módszerrel egyet értek, még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget. Ötletnek tök jók mind, tényleg ez lenne a legjobb megoldás ha csak a megvalósítás részét nézem, de emellett kivitelezve (lehet hogy csak az én kézügyességem hiánya miatt) nem lenne szép megoldás a kiálló dolgok és nagy méret miatt szerintem. (Gyorsulás érzékelős megoldás kb 4x4 cm-en elvileg elférne mindenféle kábelezés és egyebek pedig nem szükséges hozzá). Ha játszani akarnék a témával kapcsolatban próbálgatni arra jók a javasolt megoldások, de ha egy esztétikusabb valamit kellene megvalósítani egy drágább ajtóval ahol nem annyira lenne jó szétbarkácsolni, fúrogatni, hogy utána egy olyan ajtót kapj, ami az ajtó árának kb 70%-át fogja érni nem biztos hogy opció.
Lehet félre érthető voltam és az jött le alapból mindent elvetek, pedig nem. Csak a gyorsulás esetleg gyro szenzoros megoldást vetettem össze a javasolt megoldásokkal és mind több kábelezést, nagyobb méretet és fúrást/faragást igényelne.
Gondolj bele oda teszel az ajtóra egy "dísznek álcázott gyorsulás vagy gyro" szenzoros valamit ami fel se tűnik, hogy nem az ajtó része mert beleolvad a többi díszítésbe, majd a javasoltakkal vesd össze. Talán belátod, hogy nem alapból elvetésről van szó.

Ja és még annyi a kérdés 2 részből állt. Egyik felére kaptam csak választ, míg a másik nyitott maradt.

[ Szerkesztve ]

(#8341) tvamos válasza Attix70 (#8339) üzenetére


tvamos
nagyúr

A giroszkóp jó. Arra kell akkor menni.
Mondjuk nem olcsó, és azért az fogyasztja az áramot is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8342) _q válasza tvamos (#8341) üzenetére


_q
addikt

MPU6050-et néztem ami 6DOF-os szenzor, 400Ft-ból meg van és tudja mind a kettőt. A fogyasztás lehet gond vele, ahogy néztem vannak olyanok szenzorok is amikbe van deepsleep mód talán az még jobb lenne. Viszont hogy deepsleep-ből felépbredjen az ESP (elsősorban 32 de 8266 is lehetne akár), ahhoz kellene egy komparátor talán, hogy meg legyen egy adott treshold esetén a logikai 1 érték.

[ Szerkesztve ]

(#8343) Aryes válasza _q (#8342) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a baj, hogy a Z tengely elfordulását kell figyelni, de pont ott a legnagyobb a csúszás. Van egy nagyon jól használható lib, valamikor tavaly írtam róla ide a topikba, építettem vele egy (fél) légegeret is.

(#8344) Attix70 válasza _q (#8340) üzenetére


Attix70
aktív tag

Az ajtóra csak 1db mágnest rögzítenék (azt is a belső élre) tehát az ajtón nem látszik semmi! A tokba kell befúrni a reed-et és rögzíteni az egyéb dolgokat, de mind1 részemről lezárva.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8345) _q válasza Attix70 (#8344) üzenetére


_q
addikt

Nem mondom nem megoldható, csak ismerve magam nem szeretném elcseszni az ajtót. Viszont tényleg köszi ötletnek nem vetem el, mert tényleg jó ötlet, ha nem is most használom még lehet sor kerül majd rá később. :R Szóval ne értsd félre kérlek.

(#8343) aryes
Ezek szerint akkor még se lesz befutó a gyro. Ha megjön azért kipróbálom mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#8346) Aryes válasza _q (#8345) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én nem ezt írtam, az a lib kombinálja a két szenzor (acc és gyro) jelét, így egész használható.

(#8347) _q válasza Aryes (#8346) üzenetére


_q
addikt

Félre értettem akkor. néztem már mintapéldát ott külön volt csak gyorsulásra és külön gyro-ra de akkor majd próbálkozok vele. Köszi. :R

(#8348) Aryes válasza _q (#8347) üzenetére


Aryes
nagyúr

Meg is kerestem neked a linket.

(#8349) tvamos válasza _q (#8342) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem hiszem, hogy gond lenne a fogyasztás, hiszen csak 3.6mA, ha jól látom. (Csak giro módban.)
Meg sosem probáltam ezt, csak ST-set. Az hmm jobban bejön. (Mer' adták.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8350) _q válasza Aryes (#8348) üzenetére


_q
addikt

Köszi :R Kipróbálom ha megjön a szenzor.

#8349) tvamos
Úgy érted ST szenzorral? Melyiket használod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.