Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) tvamos válasza _q (#8350) üzenetére


tvamos
nagyúr

L3GD20, ami a 32F429IDISCOVERY kiten van. De nem használom. Kipróbáltam, tök jó. (És nem Arduino frameworkkel, hanem IAR EWB.) De ezzel nem vagy előrébb, mert 6.2mA. Amivel előrébb lennél, az mondjuk az LSM6DSL. Ez beéri 0.65mA-rel. Remélem, előbb-utóbb lesz lehetőségem kipróbálni!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8352) _q válasza tvamos (#8351) üzenetére


_q
addikt

Köszi.

(#8353) Pubszon


Pubszon
veterán

Tudtok olyan PIR szenzort ajánlani, ami 24V-al működik és a jele is 24V-os, amiből feszültségosztóval csinálnék 4.8V magas jelszintet?
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8354) lappy válasza Pubszon (#8353) üzenetére


lappy
őstag

vmi hasonlót keresel?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#8355) Pubszon válasza lappy (#8354) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ezzel is tele van az eBay.
Nem rossz ez sem, csak nem esztétikus. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8356) tibi-d válasza Pubszon (#8355) üzenetére


tibi-d
tag

Bármelyik riasztóboltban kapható esztétikus PIR. Igaz, hogy csak 12V-ról működnek, de 24V-ból lehet 12V-ot előállítani. A kimenet független kontaktus, bármilyen feszültséget kapcsol.

(#8357) Pubszon válasza tibi-d (#8356) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, de nem akarok reléset meg a 12v sem jó, csak bonyolítja. Eddig ez a legjobb ami megfelel a célnak.
[link]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8358) Arak95


Arak95
tag

Sziasztok.

Nemrég sikerült szereznem egy Arduino Nano Boardot, hozzá csatlakoztatva egy Adafruit MMA845X GY-45 gyorsulásmérővel (ADXL345 néven is megtalálható).

A csatlakozás i2c-vel történik, és a kábelezés a leírásoknak megfelelő.

3.3V táplálás
GND: GND
SDA: A4
SCL: A5

Az ADXL345 Library-t használom, amiben megtalálható egy sensortest nevű példa program. Sajnos a lefutás eredménye a következő:

"Accelerometer Test
0
Ooops, no ADXL345 detected ... Check your wiring!"

Már sok mindent kipróbáltam, de egyik sem működött:
- i2c Scanner: kiírja, hogy Found address: 28 (0x1C)
- a tesztprogram .h fájljában átírom a default adress-t erre
- több library-t is kipróbáltam mindegyikben átírva az address-t, az eredmény ua. Sensor Could'n start
- Analog reader-el kiolvastattam az A4 ill. A5 pinen eső feszültséget, mindegyiken stabil 3,3V esik

Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg további tippeket tudnátok mondani?

Erősen kezdő vagyok még ebben a témában :F Szóval előre bocsi a hülye kérdésekért :D

(#8359) Janos250 válasza Arak95 (#8358) üzenetére


Janos250
őstag

Így elég nehéz bármit is mondani.
Talán:
"I2C mode is enabled if the CS pin is tied high to VDD I/O. The CS pin should always be tied high
to VDD I/O or be driven by an external controller because there is no default mode if the CS pin is left unconnected. "

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8360) Teasüti válasza Arak95 (#8358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Keresd ki annak az eszköznek a kézikönyvét és próbáld meg feléleszteni library nélkül, saját I2C parancsokkal!
Az írható/olvasható címek benne lesznek a kézikönyvben, ahogy az inicializálás, felélesztés menete is.
I2C szabvány és az Arduino Wire könyvtár (alternatívái, mert az alap Wire egy instabil szar - sokszor fagyasztotta ki nekem az adatbuszt) használata nagyon könnyen elsajátítható. Elolvasol egy-két I2C tutorial-t és menni fog. Én pl. sose használtam dedikált könyvtárat erre, csak kinéztem az adott eszköz leírásából azt a pár címet, amit használni akartam és megírtam magam azt a kb 5-10 sort ami ehhez kellett.

[ Szerkesztve ]

(#8361) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

100-300A-es tartományba keresek dc current szenzort arduinohoz

mi ajánlott?

(#8362) Attix70 válasza DrojDtroll (#8361) üzenetére


Attix70
aktív tag

ACS758 ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8363) tvamos válasza Attix70 (#8362) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én is ezt használom, de csak 200A-ig megy, nincs 300A-es verzió, legalábbis tudtommal.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8364) Attix70 válasza tvamos (#8363) üzenetére


Attix70
aktív tag

Rakjál 2 db-ot párhuzamosan és csak az egyiket használd (közvetlen közelbe legyenek egymáshoz, a másik az azonos párhuzamos sönt), ilyenkor 2x többet tudsz mérni (fele olyan érzékenységgel).

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8365) tvamos válasza Attix70 (#8364) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem sönt, meg ekkora áramnál már lehet gond a bekötô vezetékekkel, és a forrasztásokkal is, szóval az a minimum, hogy mind a kettôt ki kellene olvasni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8366) Attix70 válasza tvamos (#8365) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ha közvetlen egymás mellé forrasztod akkor nincs gond, (van olyan aminél a nagy áramú lábak 90 fokban meg vannak hajlítva) erre fel is hívtam a figyelmet. Én csak egyből olvasnám ki az értéket. Én tanácsot adtam, a kérésre válaszoltam és azt hiszem teljesen jó az 5letem. Ezt a témát befejeztem.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#8367) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy arduino programozó, illetve még egész kezdő, de egy projektet akartam megvalósítani.
Egy arduino vezérlésű sous vide klészüléket. Elektronikailag nem egy nagy feladat az arduinon kivül egy 16*2-es LCD egy vízálló hőmérséglet szenzor( én DS18B20-re gondoltam) és egy szilártest relé kellene. A PID vezérlés már kemény feladat lenne nekem, így hát gondoltam úgyis találok neten erre kész projektet. Így is volt, kismillió kész van a neten, de 99%-ával csak a sous vide hőfokát lehet kontrollálni, főzési időt nem lehet állítani rajta. Mivel én olyan készüléket akarnék amin be lehet állítani a hőfokot és az időt is, csak egy kész orosz projektet találtam. Le is tőltöttem a kódot, de az csak .flp formátumúban létezik. Na sebaj letöltöttem az ehez a fájlhoz tartozó FLProg nevű progit is. Na de az meg orosz nyelvű abból még fordítani sem tudok mert a programból nem lehet kimásolni a szavakat majd beilleszteni a google fordítóba, ha meg át akarod állítani angol nyelvre akkor fizetni kell 10dollárt. Na faja, fizessek 10 dollárt és akkor lesz egy modulos progim ami teljesen más mint az arduino IDE szóval soha nem fogok tudni vele mit kezdeni.... (még az IDE-t sem tudom rendesen kezelni...) Na most akkor mit tegyek? Konvertert nem találtam ami bármit tudna kezdeni ezzel a fájlal.
Esetleg valaki át tudná konvertálni ino-ra, vagy tudna kész projektet sous vide főzőhöz amin időt és hő-t is lehet állítani?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8368) Aryes válasza Ghandi (#8367) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem hozzá kell adni egy RTC modult, és pár plusz sort az egyik programhoz, ami a hőfokot tudja szabályozni. Ne kínlódj azzal az orosz programmal.

(#8369) Ghandi válasza Aryes (#8368) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Sajnos a sima hőfok szabályozás nem elég. Most egy digitális termosztát van rákötve, de a rendszernek nagy a hőtehetetlensége, hiába állítom a hiszterézist 0.2 fokra akkor is túlszalad rendesen és később kapcsol be. A sous vide lényege az lenne hogy pontosan azon a hőfokon kell tartani 6-20 óráig is a vízet ami be van állítva. Nem is beszélve arról amikor előmelegítem a vizet, aztán belerakom a főzni kivánt ételt és leviszi a víz hőfokot 5-10-15 fokkal is hirtelen, de ez annyira nem lényeg mert utánfűt, de utána képes egy órán keresztül ingadozni a hőfok. Ide PID vezérlés kell. Az ebayon kapni kész 230V-os PID termosztátort, de az is csak hőfokot tud, és az sem a legpontosabb mint ahogy értesültem, ami tényleg jó az már nem pár dollár hanem szép összeg. Egy arduinoval állítólag jól meg lehet csinálni, rengeteg videó van fent a youtube-on, de azok csak hőfokot szabályoznak időt nem. Egy sous vide főzőhöz az csak fél megoldás, a gyáriak mindig tudják mind a kettőt, de azok horror összegek. Egyszerüen csak beállítanám az időt, hőfokot majd beleteszem a kaját és ott is lehet hagyni, ha kész akkor csipog és nem kell se órát nézni, se egy konnektoros időkapcsolót beiktatni ha ezeket mind tudná az arduino is. Az orosz oldalon arduinio nano-t használnak az is elég és olcsó, mindegyik másik videóban vagy uno-t vagy megát használnak és csak hőkontrollra. Az a baj hogy ha működik a dolog akkor anyámnak is kellene egy (már mondta) és egy nano-s szett sokkal olcsóbb lenne.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8370) Aryes válasza Ghandi (#8369) üzenetére


Aryes
nagyúr

1. Hallottam, hogy mosogatógéppel is lehet sous vide-álni, akkor viszont annyira csak nem lehet kritikus a hőfok, hogy 0.2 fok hiszterézis sok legyen neki. ;]
2. Ha én csinálnék sous vide gépet, úgy csinálnám meg, ahogy egy háznak a cirkó fűtését: egy szivattyúval egy fűtött csövön vezetném át a vizet, a csövet pontosan a kívánt hőfokra melegíteném, és folyamatosan keringetném a vizet. Mivel 60-70 fokos vízről van szó, szerintem egy sima akváriumi vízkeringető is megtenné, így gyakorlatilag bármilyen hőmérő szenzor megtenné, amivel a kimenő vizet figyeled, nem kell termosztát hozzá. Az arduino maga lesz a termosztát.

[ Szerkesztve ]

(#8371) tvamos válasza Ghandi (#8367) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez? [link]
Persze, ha türelmetlen vagy, nem megol,dás, hogy kivárod.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8372) Aryes válasza tvamos (#8371) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ha 5 év alatt sem érkeztek meg az alkatrészek, az csak jelent valamit. :DDD

(#8373) Aryes válasza Ghandi (#8369) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha jól értem egy meglévő készüléket kellene feltuningolnod? A legegyszerűbb az lenne, ha valamivel mozgatnád a vizet az edényben, sokkal gyorsabban reagálna a termosztát, kisebb lenne a hőtehetetlensége a rendszernek. Az időzített kikapcsolást pedig egy időkapcsolós konnektorral is meg lehetne oldani. :)

(#8374) tvamos válasza Ghandi (#8367) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nezd, o csinal cooking timert: [link]
Uno helyett meg siman rakhatsz nanot.

(#8372) aryes válasza tvamos (#8371) üzenetére
Olvastam mashol is, hogy mostanaban lassu a posta... :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8375) Janos250 válasza Ghandi (#8369) üzenetére


Janos250
őstag

Akármilyet csinálsz is, a PID állandóit neked kell az adott rendszerhez kikisérletezned. Ha jó keverést csinálsz, akkor ez megúszható, mert nem lesz rá kényes.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8376) tvamos válasza Janos250 (#8375) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tud ez a PID algoritmus valami automatikus betanualst is...
(Foiskolan is tanultunk ilyesmit... Fuzzy PID control, vagy valami ilyesmi neven, de mar nem emlekszem. Lehet, (biztos,) hogy rosszule emlekeztem, mert ezt a nem linearis rendszerekhez talaltak ki. Itt egy kis leiras: [link])

Van itt rola iras, Autotune-nak hivjak ok: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8377) moldan86


moldan86
újonc

Sziasztok,

Keresnék valakit aki egy GPS sebességmérőt illetve egy akkupack töltöttség jelzőt tudna készíteni nekem. Az adatokat meg egy Oled vagy Nextion kijelzőn megjelenítve. Természetesen nem ingyen kérem. :)

Köszi,
Dani

(#8378) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!

A héten érkezett meg hozzám egy esp12E és egy NodeMcu v3. Ha bekapcsolom őket akkor mind a kettőnél létrejön egy saját wifi hálózat. Van nálam egy másik NodeMcu, de az nem csinál ilyet. Hogy lehet kikapcsolni a wifi hálózatokat?

(#8379) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

aryes : Egy kész lassúfőző készülékem van, nem egy drága kb olyan 15-20ezerért lehet venni, de nem szivesen farigcsálnám szét egy szivattyú miatt. Csak úgy belelógatni nem akarom, mert nem egy nagy vízterű, vagy útban lenne, vagy a berakott zacskós kajáktól úgysem tudna megfelelően keringetni. A lassúfőzést régóta használom,és azt vettem észre hogy akkor igazán jó ha főzés alatt egy párnával letakarom az üveg fedőjét, ezzel adva neki extra hőszigetelést. A sous vide főzésnél kifejezetten jó is a plusz hőszigetelés, így a akaszthatós sous vide cuccok ki vannak zárva.

tvamos :
A prohardveres cikket olvastam, de azt elvetettem, mivel már kész készülékem van, és az szerintem csak egy félkész projekt. Igaz az a szett egész erős fűtéssel rendelkezik, az én lassúfőzőm csak olyan 200W-os ezért a fűtés nem olyan gyors reagálású, és akkor is jól tovább szalad a termosztáttal....
A második linkelt projekted már tényleg jobb, köszi! Én is megtaláltam guglizással, de nem találtam benne olyan részt amiben az időzítést kiemelné, de hiszek neked. Majdnem minden alkatrészem van is itthon hozzá és pár cuccot a megrendeltem kínából (remélem nekem hamarabb ér ide mint 5év :DDD de azért egy hónap sajna lesz). Szóval én az epoxizott hőérzékelőt kicsit gagyinak találom, és már megrendeltem pár darab DS18B20 vízálló szondát, ahogy írja módosítani kell hozzá a kódot (na de hol és miben?) és én nem relét akartam használni hanem szilárd test relét, meg is rendeltem egy 25 amperost. Ha jól értelmezem akkor nekem a kész projektből nem kell a LEG 5 relé, a 2N2222 NPN tranzisztor és a 1N400x dióda. A 2.2ohmos ellenállás most kell vagy nem? Huhh ja meg nekem más LCDm van, akkor gyorsan rendelek is ide valót.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8380) Janos250 válasza bzolika10 (#8378) üzenetére


Janos250
őstag

Úgy, hogy törlöd a programjából a wifi indító részeket.
Mit akarsz? Azt, hogy ő tudjon csatlakozni már meglévőre, de ő ne csináljon egy sajátot, amihez más csatlakozik, vagy egyáltalán ne foglalkozzon a WiFivel?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8381) Janos250 válasza moldan86 (#8377) üzenetére


Janos250
őstag

A sebességet ki tudod olvasni a GPS által küldött NMEA mondatból, mert benne van.
Ennek a szoftver része egyszerű, de a dobozolás, stb, az a macerás. Én nem vállalok melót, nem azért mondom
Ha elég a szokásos GPS-ek által mutatott pontosság a sebességre, akkor viszonylag olcsón megúszod, de ha nagyobb pontosságot akarsz, akkor MÉLYEN a zsebedbe kell nyúlni.
Akku töltöttség kijelzre szerintem akkor jársz a legjobban, ha rendelsz egy készet Kínából.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8382) Janos250 válasza tvamos (#8376) üzenetére


Janos250
őstag

Igazad van. Pedig már máskor is belefutottam, hogy automatikusan a kimérést javasoltam, mert amikor én tanultam, még azt csináltuk, azóta meg csak külső szemlélő vagyok a témában, elvétve kell ilyesmit csinálnom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8383) bzolika10 válasza Janos250 (#8380) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Azt szeretném elérni, hogy ne hozzon létre saját ap-t, hanem csatlakozni tudjon egy meglévő hálózathoz.

(#8384) Janos250 válasza bzolika10 (#8383) üzenetére


Janos250
őstag

Itt van rá egy minta:

#include <ESP8266WiFi.h>

const char* ssid = "d1server";
const char* password = "87654321";




void setup() {
Serial.begin(115200);
delay(1000);

Serial.println();
Serial.println();
Serial.print("kapcsolodunk erre a wifi-re:");
Serial.println(ssid);

WiFi.mode(WIFI_STA);
WiFi.begin(ssid, password); // annak a wifi halozatnak az SSID-je es PW-je,
// ahova kapcsolodni akarunk

while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
delay(500);
Serial.print(".");
}

Serial.println("");
Serial.print(ssid);
Serial.print(" SSID-ju WiFi-re felkapcsolodtunk, ezt az IP-t kaptuk:");
Serial.println(WiFi.localIP());
}

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8385) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek hosszútávú tapasztalata avégett, hogy megbízhatóság, biztonság szempontjából mennyire lehet megbízni az Arduinos eszközökben? (a gyártói panel, shield, rákötött motorok, relék, stb. között - azaz a barkácsolt kivitelektől eltekintve)

Pl felügyelet nélkül lehet hagyni őket több napra, hétre, bekapcsolva, üzemelve, távol otthonról?

Esetleg úgy megoldva a távfelügyeletet, hogy ip kamerával figyelemmel tartva a lakást, a működő egységet, fő paneleket.és mondjuk tűzterjedést gátló anyagokba, tálcába téve a főbb egységeket

[ Szerkesztve ]

(#8386) bzolika10 válasza Janos250 (#8384) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Köszi sikerült!

A WiFi.mode(WIFI_STA); sort kellett beillesztenem :R

(#8387) Ghandi válasza F1DO (#8385) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nekem kb 1.5 éve megy egy kinai nano klón. Egy egyszerű belépésjelző, magyarul egy read relé van rákötve és ha megszakad a read akkor egy dallamot játszik le egy piezón. Szinte minden nap megy, de estére kikapcsoljuk. Nálam nem az arduinoval volt a gond hanem a tápegységgel. Először egy olcsó kinai paneltáp volt, pár hét alatt kifeküdt, atán egy régi mobiltelefon töltőt tettem rá, kb 3-4hónap folyamatos működést az sem bírt. Most egy régi Casio fényképezőgép tápegysége van rákötve, na ez igen! Semmi melegedés,ez bírja amig forog a világ. Ezzel csak azt akarom mondani hogy egy rendszer csak akkor tartós ha minden alkatrésze minőségi alkatrész. Szerintem a kinai klónok is ugyan úgy bírják problem igazán akkor lehet ha pl 12voltos táppal hajtod, mert akkor a feszstab ic tud melegedni és nincsen rajta hűtőborda, tartós használat alatt túlmelegszik és ejti a feszt elég rendesen. Érdemesebb pont olyan feszülségű tápot rátenni amilyen fesz kell neki, az Unonak pl 9 volt, a Nanonak 3.3volt ha jól emlékszem.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#8388) mArZsi válasza F1DO (#8385) üzenetére


mArZsi
tag

Ennyire nem kell túlbiztosítani szerintem. De fő a biztonság :D
Magával az Arduinokkal nincs semmi gond, kínaival se. Többnyire Atmel proci van bennük, ipari vezérlőkbe is használják, köztük én is.
Ghandi jól mondta, a DC tápra kell figyelni, illetve a többi komponensre.

(#8389) // Chaka // válasza mArZsi (#8388) üzenetére


// Chaka //
tag

... jaja, éppen most hozott a postás 5db xy/3.3V kapcsolóüzemű konvertert :) Jobbszeretem, mint a melegedős dolgokat, amelyekre Cheng ráírja, hogy 1A-es. Csak azt felejti le, hogy 25cm2 hűtőfelülettel :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#8390) Xpod


Xpod
addikt

Üdv,

ismét itt vagyok és néhány tapasztalattal lettem gazdagabb. Utólag végig gondolva felsejlik előttem 1-2 előadás villanytanból és elektrotechnikából, de a franc se gondolta volna, hogy igazuk lehet tanároknak (meg Ampére-nek, meg Kirchoffnak, meg a többieknek).

Nálam az Adafruit Neopixel könyvtár tökélesnek látszik, hardver hiba miatt nem működött a szalag.

Az első hibát ott követtem el, hogy egy vastag, kb 0,5mm2 vezetékkel kötöttem össze az ESP32 vezérlő pinjét a LED szalaggal.
A másodikat, hogy nem jó helyre raktam az ellenállást a vezérlő vezetéken.(legalábbis több weboldal ezt mondja).

Annak aki az ESP32 és a LED szalag közé 10 cm-nél hosszabb vezetéket akar tenni:
- a vezérlő PIN és a LED szalag közé minél vékonyabb vezetéket kell tenni (pl UTP vezetékből 1 szál)
- egy 200 Ohm és 400 Ohm közötti ellenállást kell tenni, a kontroller és a LED szalag közé, úgy, hogy az ellenállás minél közelebb legyen a szalaghoz.(talán a legjobb ha a szalagra van ráforrasztva az ellenállás és a vezeték az ellenállásra van forrasztva)

Egyelőre úgy néz ki, hogy nálam bejött a dolog. kb 70 cm van az ESP32 és a LED szalag között az alábbi módon:
- 0,5 mm2 hangszóró vezetékkel van a táp bekötve a szalagra és az ESP32-re,
- 1 szál vékony vezeték (rossz PC-ből vettem a HDD LED egyik vezetékét)
- beforrasztottam a LED szalagra az ellenállást és erre forrasztottam rá a vezetéket.

Jöhet a teszt drótozás (a jelenlegi állapotot másnak nem merem nevezni) átalakítása a végleges verzióba.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8391) gardener


gardener
senior tag

Két arduino mega-t isp-n össze lehet kötni és a másikba a bootloadert átmásolni-átírni?

(#8392) gardener válasza gardener (#8391) üzenetére


gardener
senior tag

A végén az alábbi képnek megfelelően lett összekötve:

A cél alaplap ugyan nem mega, hanem egy mega alapú Rumba board

a Mega-ba beletolt isp-t szerettem volna bootloaderként beégetni a Rumba lapba,de a következő hibaüzenetet kapom: "avrdude: Yikes! Invalid device signature.
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

Error while burning bootloader."

Másik eredeti Mega-val is lett próbálva, új csatikkal, új kábellel, de nem akarja.

Mi lehet a megoldás?

(#8393) Teasüti válasza Ghandi (#8369) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi számít horror összegnek? Egy Anova főző pl egész baráti, átszámítva olyan 32000 Ft körül mozog.
Wifi képes, mobilról vezérelhető, időzíthető. Bazi nagy közösség társul hozzá és kiváló support.
Én ezt néztem ki magamnak, majd be is szerzem ha túl vagyok a fontosabb dolgokon.

Schawo cikkében még 150000 Ft-os gépről esett szó, na ott már tényleg elgondolkodtató a DIY vonal.
DIY vonalon meg szintén el lehet szállni a kivitelezés költségeivel, ha nem gettó minőségben akarja elkészíteni az ember. Akkor már inkább egy Anova.

[ Szerkesztve ]

(#8394) Teasüti válasza Xpod (#8390) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én kíváncsi lennék mire alapozod ezeket a következtetéseket!
Én ESP32-n használok 4 csatornán ws2812b szalagokat, ellenállás nincs az adatbuszon (a végleges változat be lesz ültetve nyák-ra, azon lesz), vezetékek hossza hasonló a tiédhez, de van ahol akár kétszerese is (egy sportmotor alsó idomján futnak körbe a szalagok, a vezérlés az ülés alatt) és a vezeték méretezésekor se vettem figyelembe semmit. Ugyanazzal a 10A-es szállal vannak behúzva az adatbuszok, mint amin a delej megy.
Hónapok óta üzemel gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8395) Teasüti válasza gardener (#8392) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen géped van?
Milyen motorvezérlőket raktál a lapra?
Halkítás miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#8396) choco01


choco01
addikt

Hali.

ESP32 (és 8266-on) hogy lehet rábírni hogy elérjem másik porton ha WiFiServer server(); zárójelei közé nem 80-as portot írok hanem mondjuk 1234-et?Hiába írom be ip:1234 nem éri el..csak ha 80-asra állítom.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8397) Xpod válasza Teasüti (#8394) üzenetére


Xpod
addikt

Röviden: gyakorlat.
Láttátok korábbi hozzászólásaimban a szenvedésemet, az 56 LED-es szalag nem megfelelő működéséről.
Vettem egy step-down áramkört, hátha azzal megjavul, de ugyanez volt a helyzet.

Egy külföldi fórumon (már meg nem mondom melyiken) egy srác is küzdött és ott javasolták neki, hogy tegyen vékonyabb vezetéket és egy ellenállást a kontroller és a szalag közé. Én is így tettem, és hirtelen minden megjavult, csak annyi LED világít amennyi kell, és úgy ahogy azt a forráskódban leírtam.

Most azzal küzdök, hogy a wifi-re felcsatlakoztattam az eszközt, csináltam rá egy webszervert, hogy ki és be tudjam kapcsolni. (igazából ez csak teszt, mert a színeket akarom csak variálni wifi-n keresztül) De valamiért 2 LED folyamatosan világít a szalagon. Talán az lehet a gond, hogy a webszerver és a LED vezérlést is ugyanaz a CPU mag csinálja és emiatt az időzítések/órajelek megcsúsznak a szalagon, legalábbis ezt olvastam. Szét kell választanom, hogy külön CPU feleljen a vezérlésért, vagy a led vezérlésnek kell úgy emlékszem DMA-t engedélyezni. Ez utóbbit viszont nem tud az AdafruitNeopixel library, csak a FastLED, ami viszont nem támogatott ESP32-őn. (Rövid távon valószínűleg jobban jártam volna egy sima Arduino-val, mert arra minden van.)

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8398) Janos250 válasza choco01 (#8396) üzenetére


Janos250
őstag

Én így használom, és megy.
ESP32WebServer WEBserver ( WEBport );.

Másik porton telnetként használom:
WiFiServer telnetServer(telnetPort);

Mindkettő portszám teljesen egyedi: 33xxx.

A kettő gond nélkül megy párhuzamosan.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8399) Janos250 válasza Xpod (#8397) üzenetére


Janos250
őstag

Egyszer már mutattam, hogy mennyire pofon egyszerű mindenféle spéci könyvtárak nélkül az RMT-vel a WS2812 led szalag használata.
core1: a led feltöltés,
core0: minden egyéb.

void transmitOnePixel( RGB pixel){
do {
} while (*((volatile uint32_t *) (0x3FF56060)) & (1 << 24) ) ; // busy?

uploadToRMTmem(pixel.g,0) ;

// start transmit:
// RMT.conf_ch[chanelNum].conf1.mem_rd_rst = 1;
*((volatile uint32_t *) (0x3FF56024)) |= (1 << 3) ;
// RMT.conf_ch[chanelNum].conf1.tx_start = 1;
*((volatile uint32_t *) (0x3FF56024)) |= 1 ;

uploadToRMTmem(pixel.r,1) ;
uploadToRMTmem(pixel.b,2) ;

}

void uploadToRMTmem( uint8_t oneByte, uint8_t n){
uint16_t offset = n*32;
uint8_t i ;

for ( i = 0 ; i < 8 ; i++) {

if ( oneByte & (128 >> i ) ){
*((volatile uint32_t *) (0x3FF56800 + n * 32 + i * 4)) = WS2812bitHIGH32 ;
}
else {
*((volatile uint32_t *) (0x3FF56800 + n * 32 + i * 4)) = WS2812bitLOW32 ;
} ;

} ; // end for

} ; // end uploadToRMTmem

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8400) Xpod válasza Janos250 (#8399) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, de annyi időm még nem volt, hogy meg is tudjam fejteni, mi mit jelent és hogy kell használni.
Ezzel az egész projekttel kb heti 2 órát tudok foglalkozni, és soha nem tanultam kontrollert programozni. Nem véletlen, hogy még a saját kódomban is magyarul írom a változók neveit és szinte soronként kommentelem, különben lövésem se lenne, mit írtam a 3 héttel ezelőtt készült kódba.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.