Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) wm2 válasza vasi89 (#63449) üzenetére


wm2
őstag

Úgy értem kellene megint egy fanatikus Jobs, aki rendet tesz és nem a részvényeseknek pucsít be. Na most ilyen a közeljövőben nem nagyon lesz. Egyrészt mivel Sztívnek alapítói motivációi is voltak, másrészt a mostani Apple így is megtalálja a közeget, akiknek eladhat. Magasról tesznek arra, hogy te mire emlékszel 2009-ből.

Ozora <3

(#63452) vasi89 válasza wm2 (#63451) üzenetére


vasi89
addikt

jaa így már világos, azt hittem arra gondolsz h takarítsam a gépet, de azt szoktam :DDD

(#63453) bLaCkDoGoNe válasza vasi89 (#63449) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem is mondom, hogy én anno 2011-ben az akkori legkisebb i5-ös 13" pro-t valami 260 ezer forint körül vettem az XMS-ben. Azóta észbontó, hogy milyen árak lettek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63454) Syl válasza Dhampir (#63450) üzenetére


Syl
nagyúr

:DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63455) SharpSA válasza TigerCat (#63433) üzenetére


SharpSA
veterán

A lemezkezelőben nem találok lehetőséget a jelenleg működő teljes rendszer mentésére, és a mentés visszaállítására akár egy másik ssd-n. Kerestem a neten, de használható információt ott sem találtam. Van valahol erről egy összefoglaló írás?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63456) r4z válasza SharpSA (#63455) üzenetére


r4z
nagyúr

Azon a lemezen, amire menteni vagy visszaallitani akarsz, valaszd a restore (visszaallitas) menupontot. Csak recoverybol fog menni.

Kicsit forditott a logikaja a dolognak, mint peldaul a cmd+alt+V eseten is.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63457) SharpSA válasza r4z (#63456) üzenetére


SharpSA
veterán

A részre menü kell akkor is, ha menteni akarom a jelenlegi állapotot teljes egészében egy külső meghajtóra?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63458) SharpSA válasza SharpSA (#63457) üzenetére


SharpSA
veterán

Sikerült beállítanom a 2560x1080-as febontást a külső monitorra és úgy is működik. Végre... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63459) r4z válasza SharpSA (#63457) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, minden iranyban igy mukodik, es rendszerparticiot csak recoverybol lehet menteni. Ugy nem lehet, ha eppen fut az adott rendszer.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63460) SharpSA válasza r4z (#63459) üzenetére


SharpSA
veterán

Látom már, csak az a bajom vele, hogy törli a külső HDD tartalmát. Gondolom akkor nem is tudom használni másra a maradék helyett a HDD-n. Na majd kipróbálom és kiderül.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63461) r4z válasza SharpSA (#63460) üzenetére


r4z
nagyúr

Particionald a kulso HDD-t ugy, hogy a mentesre szolgalo particio akkora legyen, mint a mentendo. Opcionalisan lecsokkenteted a mentendo particio meretet is ideiglenesen a mentes elott, hogy egy kis helyet sporolj, aztan a mentes utan visszaallithatod az eredeti meretet. Igy marad hely masnak is a kulso lemezen.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63462) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

adott egy 2017-es MacBook Pro TB 512SSD illetve 16GB memóriával, mitől van az, hogy macOS High Sierra újratelepítése után lassabb a gép mint amikor a dobozból kivettem? Nem hiszem hogy az indexelés miatt, mert több mint egy hét után sem változott semmi, és minden alkalmazás a gyári. Sikerült a Bootcamp alkalmazással még korábban teljesen legyalulni az SSD particiót (MacintosHD is eltünt), de Disk Utility-vel létrehoztam APFS-el újra a MacintoshHD partticiót majd a legújabb 10.13.3-as rendszert raktam fel. FilaVault default be volt kapcsolva, de kikapcsolva sem jobb a helyzet sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#63463) SharpSA válasza r4z (#63461) üzenetére


SharpSA
veterán

És akkor hozzak létre majd a maradék helyre egy új partíciót, amit bármire lehet használni?
A mentett partíciónak gondolom egyedi formátuma van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63464) r4z válasza SharpSA (#63463) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, de ha mar van rajta adatod, meg is hagyhatod a meglevo particiot, csak adj hozza egy masodikat a menteshez.

Nem egyedi a formatum, ugyanaz, mint a rendszer (HFS+ vagy APFS), illetve be is tudsz bootolni rola, ha szukseg lenne ra. HFS-en igy mukodott, APFS-sel nem probaltam, de elvileg azzal is mukodnie kene.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63465) b.kov válasza b.kov (#63440) üzenetére


b.kov
senior tag

Megnéztem iCentre-ben a 1080p-s iMac-et. Ezzel kellett volna kezdenem mindent, ugyanolyan ronda, mint nálam. :))

(#63466) SharpSA válasza r4z (#63464) üzenetére


SharpSA
veterán

Jó ötlet, csak sajnos nem engedi partícionálni a HDD-t. ExFAT-ra van formázva és mentettem rá, de az 500 GB több mint fele üres.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63467) r4z válasza SharpSA (#63466) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ExFAT alapbol nem tamogatja a meretcsokkentest, de peldaul Windows alol az Eassos PartitionGuru Free nevu programmal, vagy egy virtualis gepen Gpartedet bootolva ez is megoldhato.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63468) SharpSA válasza r4z (#63467) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt nem tudtam, köszönöm az infót. Végül a virtuális Windowsban partíciónáltam a HDD-t, OS X alatt meg véglegesre formáztam. Aztán majd megy rá a mentés.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63469) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

MacBook Air-ez tudtok esetlegesen hátizsákot vagy tokot ajánlani?

(#63470) balika333


balika333
tag

Szeretnék venni egy Mac kompatibilis billentyűzetet 2011es MBP gépemhez. Nagyon tetszik az Apple fele billentyűzet, de inkább a nagyobb, num pados verzió érdekelne. A közel 50e Ft-os ár viszont húzós. Tudtok vagy használtok olyan alternatív billentyűzetet aminek van num padja is? Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 22 Ultra

(#63471) SharpSA válasza balika333 (#63470) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ez engem is érdekelne az Air 2017-hez, bár gondolom ugyanaz jó mindegyik Mac-hez.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63472) SharpSA válasza Xeon7 (#63469) üzenetére


SharpSA
veterán

Én egy caselogic 14 colos tokban tartom a táskámban. Az elején van egy cipzáras zseb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63473) r4z válasza balika333 (#63470) üzenetére


r4z
nagyúr

Majdnem mondtam, hogy 10k korul mennek a gyari vezetekes darabok (A1243), de aztan meglattam, hogy manapsag 15k korul indulnak... Az azert eleg huzos ertuk.

Ha nem akarod hordozni a billt, 5000 alatt talalhatsz szep allapotu korabbi verziokat, en 1,5 eve 3000-ert vadasztam egy ujszeru A1048-at.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63474) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Bementem az iStyle-ba megnézni az Air-t...és kibírtam hogy ne menjek oda a retinás Pro-hoz. :D Nyilván mindent nem tudtam megnézni, de arra jó volt, hogy kicsit szemügyre vegyem. Egy 2015-ös darab volt kiállítva, szép, kecses gépecske. Az fura volt, hogy nagyobbnak tűnt, mint húgom 13-as notija. A kijelző gyönyörű, a billentyűzet nagyon kézreesik és az első notebook, aminél jó volt használni a tapipadot. Arra mondjuk nem jöttem rá hogy görgetek, de tetszett hogy olyan nagy és nem olyan műanyag gagyi hatása van. Jó érzés volt használni. A sebességre sem volt semmilyen panaszom, amire ráböktem, hamar bejött. Összességében úgy érzem nem fogok rossz vásárt csinálni jövő hónapban. :)

Sic Parvis Magna

(#63475) SharpSA válasza 30z.Samu (#63474) üzenetére


SharpSA
veterán

Görgetni egyszerre 2 ujjal kell le-fel és oldalra is. 3 ujjal le, fel és oldalra más funkciók érhetők el.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63476) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Macbook töltőhöz való 1-2-3 méteres magnókábelt hol lenne érdemes venni? Sima kínai is jó lehet aliról?

(#63477) r4z válasza r3dsnake (#63476) üzenetére


r4z
nagyúr

A kinaiaknal figyelj oda arra, hogy hiaba tunik foldeltnek a hosszabbito, az sok esetben csak a latszat. Van egy Volex markaju hosszabbitom, amitol raz a gepem aluhaza. Az eredetieknel a tegla feloli, sima feluletu szurke reszbe Apple van irva sotetszurke betukkel.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63478) r3dsnake válasza r4z (#63477) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kell, hogy földelt legyen, a gyári csatlakozófej sem az. Vadásztam a doboz mélyéről egy egyszerű fekete magnókábelt, teljesen jól teszi a dolgát.

(#63479) vasi89 válasza balika333 (#63470) üzenetére


vasi89
addikt

nekem logitech k380 van, igaz nem numpados de akcióban 10 körül volt. billentyűzetre nem oylan allergiás a gép mint egérre de logitechnek biztos van numpados BT billentyűzete is.

(#63480) balika333 válasza r4z (#63473) üzenetére


balika333
tag

Vezeték nélküli szeretnék venni, praktikusabb és gyorsabb hordozni ha kellene. Azért köszönöm.
(#63479) vasi89:ezt a Logitechet én is néztem, tetszik is, élőben megnézem hogy működnek a gombok. Próbáltam a gyári billentyűzetet az nagyon tetszik. Num pad viszont ezen sincs sajnos, a számok gyors gépelését pedig nagyon megkönnyíti.

Samsung Note 22 Ultra

(#63481) 30z.Samu válasza SharpSA (#63475) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi szépen! :) Márciusban felfedezem újra, akkor már élesben. :)

Sic Parvis Magna

(#63482) SharpSA válasza 30z.Samu (#63481) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a kétujjas görgetés Windows 10-en is működik. Sőt a 3 ujjas is, csak más a művelet.

iTunes-ban hogy lehet lejátszani megosztott hálózati mappában levő tartalmat? Mert ha a könyvtár hozzáadását választom, akkor elkezdi rámásolni a gépre a nem normális... Nekem csak annyi kellene, hogy hozzá adja és lejátssza ha kell, de ne másolja a gépre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63483) Criton válasza Criton (#63462) üzenetére


Criton
veterán

Erre valakinek ötlete?

(#63484) 30z.Samu válasza SharpSA (#63482) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem igen használok tapi padot. :B Sőt, az öreg laptopon jelenleg egy Linux fut, mert a Windows alatt elhasal többször. Az pedig fel sem ismeri a tapi padot, a lényeg hogy eddig utáltam használni, de a Macbook-on valahogy más volt már megérinteni is. :) Érződik rajta, hogy nem gagyi.

Sic Parvis Magna

(#63485) b.kov válasza 30z.Samu (#63484) üzenetére


b.kov
senior tag

Az biztos. Brutál jó azokhoz képest, amik eddig a kezem alatt megfordultak. :)

(#63486) SharpSA válasza 30z.Samu (#63484) üzenetére


SharpSA
veterán

Én azért használtam Windows-on is, mivel viszem magammal a gépet, de az egeret nem. Mac-et meg egyértelműen jobb a tapipaddal használni, de azért otthon a Logitech M720 Triathlon bluetooth-os egérrel is használom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63487) 30z.Samu válasza SharpSA (#63486) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most van itt PH-n jó árban egy 2014-es Air, remélhetőleg meglesz márciusban is. ;]

Sic Parvis Magna

(#63488) SharpSA válasza 30z.Samu (#63487) üzenetére


SharpSA
veterán

Az még odébb van, de beszéld meg a tulajjal, talán megtartja addig...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63489) 30z.Samu válasza SharpSA (#63488) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ááá, nem szeretik megtartani, meg ki tudja mik lesznek fent márciusban. :)

Sic Parvis Magna

(#63490) SharpSA válasza 30z.Samu (#63489) üzenetére


SharpSA
veterán

Na igen, addig még bármi lehet...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63491) 30z.Samu válasza SharpSA (#63490) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet kifogok egy 2015-ös Air-t jó áron. ;]

Sic Parvis Magna

(#63492) r3dsnake válasza balika333 (#63480) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

K750 Solar for Mac. eBayen 10k körül megy újonan, német layouttal.

[ Szerkesztve ]

(#63493) TigerCat válasza SharpSA (#63482) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállításokban jelöld meg hogy ne adja hozzá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63494) SharpSA válasza TigerCat (#63493) üzenetére


SharpSA
veterán

A haladó beállítások alatt: "A fájlok másolása az iTunes Media mappába a könyvtárhoz adásukkor"? Gondolom ez lehet, más nem nagyon utal erre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63495) ArrayOfLilly válasza SharpSA (#63494) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Az az.

http://www.arrayoflilly.com

(#63496) Ferelson


Ferelson
tag

Sziasztok!
Az Itunes zenéimet szeretném rárakni pendrive-ra de ugye alapból nem mp3, ha át akarom konvertálni ott az Itunes-ban akkor meg azt írja, hogy nem lehetséges, mert védettek a zenék. Ezt hogy tudnám megoldani?
Előre is köszönöm! :)

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#63497) Ragnar95 válasza Ferelson (#63496) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Apple Musicból leszedett zenékre gondolsz? Azokat tudtommal sehogy.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63498) Ferelson válasza Ragnar95 (#63497) üzenetére


Ferelson
tag

Hát igen azokra gondoltam. Csak akkor nem értem, hogy minek engedi a konvertálást meg kiexportálást...ha amúgy meg védett és nem lehet másolni? Ezt még nem csináltam szóval gőzöm sincs róla. Csak ahogy nézelődtem neten, azt írták állítsam be az exportálási beállításoknál az mp3-at...hát oké...

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#63499) madgie


madgie
titán

Apics... elkezdett nekem is felválni az antireflex réteg a 2013-as rMBP-ről :( Gondolom gariban nem cseréli már ezt az Apple, szerintetek értelmes árban megoldható valahogy a javítás, vagy gyorsan vegyek rá védőüveget, ne kopjon tovább?

(#63500) r4z válasza madgie (#63499) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy probat meger a gariztatas, vasarlastol szamitva 4 evig cserelik. Lehet, hogy a telefonos ufsz megmondja a vasarlasi datumot, ha te nem tudod pontosan.

(#63498) Ferelson: Az Apple Music zenek nincsenek a tulajdonodban, csak kolcsonzod oket. Ezert nem lehet kulso lejatszoval lejatszani vagy konvertalni a fajlokat.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.