Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) FIREBLADE78 válasza 4ron (#63348) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lehet direkt megpiszkálták,hogy vissza vigye ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63352) r3dsnake válasza zoli62 (#63346) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sajnos nem jöttem még rá a logikájára, de nem mindig az tűnik elsődlegesnek.

(#63353) Head88 válasza 4ron (#63348) üzenetére


Head88
addikt

Meg is találtam: [link]

(#63354) marsu. válasza r3dsnake (#63352) üzenetére


marsu.
senior tag

Úgy emlékszem be lehet állítani a sorrendet, hogy melyik legyen az elsődleges.

(#63355) r4z válasza 30z.Samu (#63345) üzenetére


r4z
nagyúr

A Proban erosebb a proci, csak a GPU egyezik, de talan a GPU orajele is elter. Ennel a ket felbontasnal az elteres nem szamit sokat egyebkent.

(#63346) zoli62: A halozati beallitasokban lehet prioritasi sorrendet beallitani.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63356) 30z.Samu válasza r4z (#63355) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#63357) SharpSA válasza hszilard666 (#63349) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, akkor keresek egy ilyen kábelt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63358) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam megoldást találni a problémára, de nem jártam túl sok sikerrel.
Van olyan, akinek hasonlóan MBP-hez kötött külső 1080p-s monitoron homályosak voltak a betűk? Értem én, hogy a macOS magasabb PPI-ra van kitalálva, de azért ezt nem gondolom normálisnak. Játszogattam a kontraszttal, illetve a gyári beállításokban is találtam ezt-azt, de nem segített sokat a dolgon. Esetleg valami más? :F Picit zavaró, főleg programozáshoz.

(#63359) r4z válasza b.kov (#63358) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha alacsony a PPI, ez az eredmenye. Milyen kepatloju monitorrol van szo?

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63360) b.kov válasza r4z (#63359) üzenetére


b.kov
senior tag

21.5" 1080p.

(#63361) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!
Most lehet azt fogjátok mondani, hogy meg vagyok hibbanva, de azt tapasztalom (egész nap gépelek a MBA-rel), hogy időközönként valahova random elugrik a kurzorom gépelés közben, sorokkal feljebb. Mintha valamit megnyomnék/kattintanék, de egyszerűen képtelenség.
Másik gondom pedig, hogy néha sikerül összeszednem ilyen hülye értesítéseket, amit kikapcsolok és törlök (9to5mac.com) és mégis automatikus visszajön valahogy... Megoldás esetleg?

(#63362) V.Stryker válasza x220i7 (#63361) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szafari - Beállítások - Webhelyek - Értesítések... 9to5mac.com-nál tedd nemre vagy töröld.

Az elsőre meg szerintem a touchpadhoz ér a kezed, bár érdekes, mert nálam nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63363) zoli62 válasza r3dsnake (#63352) üzenetére


zoli62
addikt

Magyarul, ha bedugom az utp kábelt az adapterbe, akkor a wifit manuálisan kapcsoljam ki, vagy tegyem inaktívvá a vezeték nélküli kapcsolatot?

(#63364) zoli62 válasza r4z (#63355) üzenetére


zoli62
addikt

Az nekem is be van állítva, de mindenképpen a wifi élvez prioritást, utp-vel csak időnként, ritkábban használnám.

(#63365) r4z válasza b.kov (#63360) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor annak nem a PPI a problemaja. Milyen kabelt hasznalsz? Probaltad masmilyen kabellel esetleg? Mintha valakinel az okozta volna a problemat.

(#63364) zoli62: Ha az Ethernetet valasztod elsonek, es nincs csatlakoztatva, akkor nyilvan a masodik helyen levo adaptert fogja hasznalni a rendszer, ha az sincs csatlakoztatva, akkor a harmadikat, stb. Ezert prioritas. Ha pedig akkor is a wifit szeretned hasznalni, amikor az Ethernet csatlakoztatva van, akkor a legegyszerubb megoldas kiloni a wifit a menu baron ket kattintassal.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63366) b.kov válasza r4z (#63365) üzenetére


b.kov
senior tag

Most megnéztem, 2db HDMI kábelem van itthon, de sok különbséget nem látok.
Egyébként talán annyira nem borzasztó, csak meg kell h szokja a szemem.. Böngészésnél alig tűnik fel, editorokban annál inkább.

(#63367) zoli62 válasza r4z (#63365) üzenetére


zoli62
addikt

Wifit használom. Amikor most először bedugom az utp kábelt az adapterbe, azt szeretném, illetve azt várom, hogy kapcsolódás után intelligensen az ethernet kapcsolatot kezdje el használni a wifi helyett.

[ Szerkesztve ]

(#63368) r4z válasza zoli62 (#63367) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor tedd a lista elejere az Ethernetet, a masodik helyre pedig a Wifit, es el fogod erni a kivant hatast.

(#63366) b.kov: HDMI-n kivul masmilyen kabeled van esetleg? Displayport, DVI, hasonlo.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63369) b.kov válasza r4z (#63368) üzenetére


b.kov
senior tag

Sajnos nincs, de a monitorom is csak HDMI-t és VGA-t tud. :/
Kár hasonlítgatni, tudom, de Windowson és Linuxon is tűéles volt a kép.

Egyébkét egy Asus VX229H monitorról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#63370) r4z válasza b.kov (#63369) üzenetére


r4z
nagyúr

Amit meg megprobalhatsz, az az sRGB mod a monitoron, ha van ilyen.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63371) b.kov válasza r4z (#63370) üzenetére


b.kov
senior tag

Van, próbáltam is, de sajnos nem sok minden változott azon kívül, h a brightnesst leszedi kb 50%-ra. :F

(#63372) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tokot(sleeve) keresek macbook pro 13 touch bar laptopomra(2017).
Kinézetét tekintve semmi komoly elvárásom nincsen, csak az, hogy férni is hordhassa, tehát ne női legyen.
A legfontosabb viszont, hogy semmi karc ne essen a macemen. Több félét is néztem már nagyjából ezeket:

Incase Icon Sleeve MacBook Pro 13 illetve Incase Icon Sleeve Retina MacBook Pro 13" Touch Bar tok

Ennél a két toknál nem látom a különbséget. Ti láttok valamit a kettő között?
Méretben van valami különbség a sima MBP 13 és a MBP 13 touch bar esetén?
Van valami tapasztalat ezekkel a tokokkal?

A következő : Tucano Second Skin MacBook Pro 13" Retina
A tok azért tetszik mert van védő rész a cipzár alatt, tehát a cipzár így nem karcolja meg a laptopot.
Van valami tapasztalat/vélemény ezzel a tokkal kapcsolatban?

A legjobb olyan lenne amelyik teljesen szétcipzározható, majd kinyitva raknám bele a laptopot. Lenne egy védő cucc a cipzár mellet és simán vissza kellene hajtani csak és becipzározni.(nem tudom mennyire érthető :D )

A lényeg az lenne, hogy ha cipzáros akkor legyen védő anyag a cipzár alatt, ha meg belebujtatós akkor meg ne szorítsa annyira a gépet, hogy alig lehessen beleimádkozni. Tudnátok még ajánlani valamit ami jól véd és megfelel a kritériumaimnak?

(#63373) tboldi válasza smallmer (#63372) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Incase tokoknál szerintem a non-touch baros még a korábbi (vagyis 2016 előtti) modellekhez van, azok valamivel nagyobbak a jelenlegi gépeknél.

(#63374) SharpSA válasza b.kov (#63358) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy látom sajnos ilyen az OS X. A Windowsban sokkal élesebben jelennek meg a karakterek mindenhol. Nálam VirtualBoxban van egy Windows 10 és sokkal jobb a karakterek megjelenése, míg OS X-ben elég rossz (használhatnék más jelzőt is). Persze az Apple-nél is jól tökön rúgnék valakit, aki kitalálta, hogy nem FHD képernyő került az Air-be. De még így is ordít a különbség a megjelenítést nézve a két rendszer között és ez elég fontos dolog, hiszen folyamatosan nézzük a képernyőt használat közben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63375) b.kov válasza SharpSA (#63374) üzenetére


b.kov
senior tag

Sajnálattal hallom. De vajon a legkisebb iMac modellnél is tapasztalható homályos megjelenítés? Ha jól tudom, akkor 1080p ugyanúgy 21.5"-on. Persze biztos jobb panel van benne, mint az én monitoromban, habár ez is IPS, és egyébként gyönyörű színei vannak.

(#63376) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

De ez most micsoda? Mert nem biztos hogy jól értem. Ha rádugom a gépet egy monitorra, akkor nem biztos hogy normális megjelenést kapok? Ez kábel függő vagy a Mac hülyesége?

Sic Parvis Magna

(#63377) b.kov válasza 30z.Samu (#63376) üzenetére


b.kov
senior tag

Mondjuk úgy, h macerásabb, mint Win esetében. Persze valszeg ha egy 4K-s monitorra rádugod, akkor olvasható lesz a szöveg minden gond nélkül, de jelen esetemben úgy néz ki, hogy sok mindent nem tudok kezdeni vele így 1080p-n.

Ugyanezzel a kábellel ment a Win is, szóval csodálkoznék.
Lehet, hogy aki nem használt előtte Wint nagy monitoron, annak kevésbé tűnik fel, de így egyik napról a másikra nagyon szembetűnő a különbség.

Egyéb:
Esetleg editorokban lehet állítani a font rendert, h hasonlítson inkább a Windowson változathoz?

(#63378) r4z válasza b.kov (#63377) üzenetére


r4z
nagyúr

Az jutott meg eszembe, hogy nezz ra az Xcode-ra. Ha az is csunya, akkor az OS a gond, ha az normalisan nez ki, akkor az editorod.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63379) r3dsnake válasza b.kov (#63377) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi gondom olvashatósággal 1080p-ben 23-as monitoron. Pont olyan mint wincalatt.

(#63380) TigerCat válasza b.kov (#63377) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A PPI a kulcs, nincs semmi hiba, a macOS egész egyszerűen magasabb képpontsűrűségen néz ki jól. Persze ettől még lehet rossz a kép, ha vacak a kábel. A Windows kevésbé kényes erre. HDMI-n nekem pl. sokkal rosszabb, mint TB kábelen, nem is viszi át rendesen. Összefoglalóban leírtam, ha nem 5K kijelzőt veszel mellé, nagyjából mire figyelj oda.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63381) 30z.Samu válasza TigerCat (#63380) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ha megveszem az Apple csodakábelét, azzal tuti jó? Én jelenleg egy 1080p-s TV-re tudnám rádugni.

Sic Parvis Magna

(#63382) b.kov válasza r4z (#63378) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, ezt mindenképpen megejtem a délután folyamán. Habár 3 editort néztem, és nagyjából ugyanolyan eredményt tapasztaltam.

(#63379) r3dsnake
Igyekszem én is megoldást találni, mert szerintem sem annyira alacsony a PPI, hogy ilyen minőséget produkáljon a megjelenítőm.

(#63380) TigerCat
Köszi az infót, az összefoglalót természetesen elolvastam. Sajnos most nem monitor vásárlása előtt állok, így utólagosan már módosítani nem igazán van lehetőségem. A monitoromtól egyébként nem szívesen válnék meg, mert egyébként tényleg kristálytiszta képe van. Javíthat valamit a helyzeten az, ha veszek egy Mini DisplayPort -> HDMI adaptert, és úgy próbálom meg összekötni őket? Vagy valami egyéb? Csak mert 10-15 ezret nem szeretnék egy kábelre elkölteni úgy, hogy nem garantált a siker. Esetleg valami utángyártott átalakítót érdemes megpróbálni?

Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#63383) TigerCat válasza b.kov (#63382) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megpróbálhatod, de a 102 PPI miatt sajnos nem lesz tökéletes. Tudom, nem tűnik soknak a különbség, de az én szememnek is ég és föld 100 vs. 110. Teszteltem más kijelzőkkel a cégnél, borzalmas. Nem beszélve arról, hogy HDMI-n még rosszabb... A kezdetektől gyári Apple TB kábellel megyek (Mini DP mindkét oldalon) és a kijelzőm is támogatja ezt a csatlakozási módot. Perfekt. Ha a jövőben is ezen a platformon maradnál, nézz új monitort. Sajnos az Apple termékeket és a hozzá megfelelő kiegészítőket elég komolyan árazzák.

Én is várok az új Mac Minire, hogy rádughassam a monitoromra (valószínűleg már Display Porton keresztül), de ha nem támogatja, úgy veszek újat, mint a szél. Ezt nézem egész nap, legyen tökéletes. Ahogy látom ugyanebben a méretben (34") 200 környékén elérhető, ami majdnem 100 ezerrel olcsóbb, mint amennyit ennek az első verziójáért fizettem. Bár, ha jó áron lesz LG 38UC99-W 38 colon 3840x1600-as felbontással, inkább azt venném, de még 400 alatt nem nagyon van sajnos. Alapvetően azonban bízom benne, hogy ez is megy majd a minivel, így maximum új kábelre kell költenem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63384) b.kov válasza TigerCat (#63383) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszi.
Egyébként van itt 1 ugyanilyen monitorral rendelkező srác, hasonló problémával: link

Ahogy látom, ő is eléggé megszenvedett vele, és nem írta volna, h megoldódott a problémája.

Azonban van egy komment, amire nem reagált, és arra lennék kíváncsi, hogy ebben mennyi ráció lehet?

"You might want to try a Mini DisplayPort to HDMI cable. Using the Thunderbolt (Mini DisplayPort) port instead of the HDMI port on the Mac might allow it to detect the display as a monitor instead of a television."

Edit:
NVRAM resetet is megpróbálom szerintem, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#63385) TigerCat válasza b.kov (#63384) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megpróbálhatod, amúgy pontosan milyen géped van?

(#63381) 30z.Samu
Szintén ez a kérdés, illetve hogy melyik porthoz szeretnéd csatlakoztatni a kábelt?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63386) r4z válasza b.kov (#63384) üzenetére


r4z
nagyúr

Van benne racio, tobb helyen is olvastam, hogy a TV-ket mashogy kezeli a rendszer. A tv/monitor detekciojaert elvileg az Intel drivere felel.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63387) 30z.Samu válasza TigerCat (#63385) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem még nincs gépem, csak márciusban lesz. Addig megpróbálok előre felkészülni az esetleges nehézségekre. :D HDMi-vel csatlakoztatnám.

Sic Parvis Magna

(#63388) b.kov válasza TigerCat (#63385) üzenetére


b.kov
senior tag

2015 MBP Early 13".

(#63386) r4z
Szuper, akkor egy ilyennel megpróbálkozom ma, hátha lesz valami változás: link
Bár én nem tudok róla, h a monitorom TV-ként is szuperálna. :F

[ Szerkesztve ]

(#63389) r4z válasza b.kov (#63388) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez csak egy tipp, de lehet, hogy a beepitett hangszoro miatt van ez.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63390) TigerCat válasza b.kov (#63388) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt látod mit támogat:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63391) b.kov válasza r4z (#63389) üzenetére


b.kov
senior tag

Igen, az lehet. Mindenesetre megpróbálom, hátha hoz javulást az MDP.

(#63390) TigerCat
Ezek alapján is támogatnia kellene, szerintem azzal nincs gond.

Köszi nektek. :)

(#63392) 4ron válasza Head88 (#63350) üzenetére


4ron
senior tag

De nem értem. Miért kell mindent kicserélni? Ha csak a billentyűzet egy része nem működik, akkor minek pl. akkut cserélni? Vagy ez ilyen Apple-féle dolog? :D Hozzájuk nem valószínű, hogy vissza fogja vinni.

(#63351) FIREBLADE78: ki tudja :D Nem ért hozzá, a kijelzőcserét kifizette szó nélkül, lehet úgy vannak vele, hogy úgy palizzák be, ahogy akarják.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#63393) r4z válasza 4ron (#63392) üzenetére


r4z
nagyúr

A topcase-be szegecsekkel van rogzitve a billentyuzet, az akku pedig ragasztva van. Az Apple-tol pedig csak igy egyben lehet megrendelni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63394) vasi89 válasza r4z (#63393) üzenetére


vasi89
addikt

akkor csak hőlégfúvó és fúró kell :DDD

(#63395) Syl válasza vasi89 (#63394) üzenetére


Syl
nagyúr

A balkezes szekercét sem árt kikészíteni ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63396) 4ron válasza r4z (#63393) üzenetére


4ron
senior tag

Értem. Még jó, hogy meg lehet ezt oldani okosban is :U

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#63397) megema válasza b.kov (#63384) üzenetére


megema
őstag

Ha ez a probléma jelentkezik nálad is, akkor próbáld meg ezt végigcsinálni. Most másoltam be ebbe a cikkbe, amit egy fórumos kollégának már privátban leírtam. Sajnos nekem is hasonló gondom volt, HDMI - HDMI és mini DP - DP kábel esetén is. Ez a leírás megoldja, de minden főverzió-frissítés (10.x) után végig kell csinálni.

(#63398) b.kov válasza megema (#63397) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, akkor ezzel fogom kezdeni, köszi. :)
Lehet akkor ma mégsem ugrok el átalakítóért, mert már van egy listám h miket fogok kipróbálni ma délután. Egyszer csak megoldódik..

(#63399) Arellig


Arellig
tag

sziasztok,

tudnatok esetleg egy leirást csatolni amiben az összes billentyűkombináció benne van ami mac-hez vonatkozik?

itt most nem feltétlen az alap parancsokra lennék kiváncsi (pl @ jel sb)
hanem amik egy kicsit összetettebbek,
köszi

(#63400) zoli62 válasza Arellig (#63399) üzenetére


zoli62
addikt

Parancsolj. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.