Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Head88 válasza N-vidi-A (#63148) üzenetére


Head88
addikt

Ha nem fizetik a részleteket akkor a sorozatszám alapján a garanciát elvileg meg tudják vonni. Bár nem hiszem, hogy ez megtörténne. Inkább felszólításokat küldenek az előfizetőnek és ha akkor sem fizet akkor végrehajtás lesz. Ahol elvileg lefoglalnák a gépet is. (amit ugye esetünkben már eladott)

(#63152) GSpecter


GSpecter
tag

A kicsit tobb, mint 1 eves MacBook Airem nem tolti a racsatolt dolgokat USB-n keresztul, masodpercenkent le- es felcsatolodnak az eszkozok (iPhone es iPad). Negy kulonbozo kabellel probaltam ki. Eloszor az egyik USB adta meg magat, nem sokkal kesobb a masikkal is ez a helyzet. Mi lehet a problema? Kifujni probaltam mar.

(#63153) rasal válasza Amarton (#63042) üzenetére


rasal
újonc

Jól sejtetted nekem is ez volt :DD . Szintén kapcsoltak valami külföldi nagymestert aki megszüntette a tiltást, Szerinte valamelyik ismerősöm véletlenül spamnek jelentette az üzenetemet. Nem használok warez dolgokat a gépen.

(#63154) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha Bootcampel rakok fel Windows MacbookProra akkor inkább Windows 10et vagy 7est rakjak rá?
8GB RAM

És még egy olyan kérdésem is lenne, hogy ha felrakom akkor csak a Windowsnak kell hely vagy a többi programnak is amit Windowsra akarok telepiteni?

Előre is köszi.

(#63155) kurion válasza GSpecter (#63152) üzenetére


kurion
senior tag

Nálam az iPhone akkor csinál ilyet amikor a csatlakozó be van szöszösödve(Mármint az iPhone-on a lighting), tűvel vagy SIM tűvel ha kipiszkálod lehet jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#63156) GSpecter válasza kurion (#63155) üzenetére


GSpecter
tag

De halozati toltovel meg mindegyik rendesen mukodik.

(#63157) Imy


Imy
veterán

Amikor megvettem a Macbook Retina Pro-t, akkor a 10.11 El capitan volt a notebookon. Most Sierrat használok, de nem az igaz. Ha elmegyek dolgozni, és hazajövök, akkor nincs töltőn, és merül a gép. Hiába kapcsolok ki minden értesítést. Már 92 ciklusnál tartok, pedig 1-2 havonta használom csak akksiról.

A másik problémám, hogy jobban melegszik a gép, még böngészés közben is.

(#63158) wm2


wm2
őstag

A nagy zenelejátszó keresésben találtam:

https://voltra.co

Nagyon minimalista és rendkívül jól igazodik a dark módhoz.

A program ingyenes bizonyos fokig de a használata előtt a fejlesztő regisztrációt kér emailben. Az albumokat hasonlóan rendszerezi, mint az iTunes és ezért nem árt a "VA"-kat ennek megfelelően elnevezni különben szétbontja őket. A kereső funkciója egyszerű és szép. Van egy kis beépített EQ is de érdemes a Boom-ot használni. Jól szól. Nem tapasztaltam különösebb anomáliát a tesztelés során. A VOX-tól elmarad. Kb. az iTunes szintjét hozza, szóval elégséges. Van collection stats és a stílusokra kattintva be is adja az albumokat. A teljes képernyős mód is nagyon tetszett, de itt felfigyeltem egy viszonylag magas CPU használtra. A háttérben viszont normális. A program érezhetően fejlesztés alatt áll és valószínűleg javulni fog ez a dolog. A másik negatívum, hogy nem jelzi a file típust (MP3, AAC vagy FLAC) bár ez nem mindenkinek lehet fontos.

A player módok között találunk mini és micro lejátszót is. A bill. kombók jól működnek.

Van szifonra letölthető app is. Szinkronizálhatunk is. Felhő szolgáltatást is biztosít a fejlesztő sokkal olcsóbban, mint a VOX.

Vannak hiányosságai de tesztelem még pár hétig.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#63159) Ferelson


Ferelson
tag

Hogy tudok macbook pro-n pen-drive-ra filmet másolni?

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#63160) tboldi válasza Ferelson (#63159) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy, hogy pl. exFAT-ra formázod előtte a pendrive-ot.

(#63161) Ragnar95 válasza Ferelson (#63159) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Topik összefoglaló a barátod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63162) Ferelson válasza tboldi (#63160) üzenetére


Ferelson
tag

Jah csak ezt a formátumot meg így a tévém nem ismeri fel...Adtam a szrnak egy pofont... -.-

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#63163) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Tervben van az Air cserélése, egy 2011-es i7 15"-os Pro-ra. Ebben ugye dedikált gpu van. A váltás első sorban a teljesítmény miatt lenne. A kiszemelt fent van hardveraprón is, 15" i7 2.2ghz, 8gb ram 512 apple ssd ezzel a gpu-val: "AMD Radeon 6750M/1GB Dedikált Grafika". Mennyire jellemző ennél a szériánál bármiféle vga kártyahiba? Mert anno volt probléma nem is kevés a dedikálttal. Illetve mit gondoltok a tervezett cséréről? Amennyit kér érte az eladó, nekem megéri. feltéve hogy nem csíkosodik be a képernyő stb. Tanács? Nyilván öreg, mert 7 éves gépről beszélünk, nem új. DE, 16-ig rakok bele ramot, ezt lehet szerelni, és nem kell hozzá külön hülye csatlakozókat venni és nekem nem ér meg az új 13"-os macbook pro sorozat 1000 fontot (refurbished). Van valakinek tapasztalata ezekkel a gépekkel?

(#63164) lmno válasza wm2 (#63158) üzenetére


lmno
őstag

Gondolom az Apple musicos zenéket ezek nem tudják lejátszani?

(#63165) Imy válasza Imy (#63157) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki? Régebben nem is ment állandóan a venti, most meg szinte mindig megy... Ennyire "jó" a Sierra?

[ Szerkesztve ]

(#63166) krupiz válasza Head88 (#63147) üzenetére


krupiz
csendes tag

Köszi! Esetleg van más alternatíva is az ssd cserére?

(#63167) lmno válasza pHantom x (#63154) üzenetére


lmno
őstag

Ha retinás, akkor mindenképp 10-eset. Meg amúgyis, 2018-ban már nem szívnék Win 7-el.

(#63168) Head88 válasza Papa-Het (#63163) üzenetére


Head88
addikt

Erről a gépről tegyél le. Az amd gpu-k sorra halnak le bennük. (gyártási hiba) Vegyél inkább 15" 2012-t

(#63169) Head88 válasza krupiz (#63166) üzenetére


Head88
addikt

Van még lehetőség átalakítóval m2 ssd-re de ezt biztosra nem tudom mondani. Nem hallottam még pozitív tapasztalatokat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#63170) Papa-Het válasza Head88 (#63168) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Hopp. Akkor még nézelődök. :R

(#63171) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Leírnátok, hogy milyen programokat használtok a macen? Windowson mindig volt egy procedúra, de nem tudom, hogy itt kell-e mondjuk pdf olvasó vagy ilyen mindennapi használatos cuccok. Tudnátok ajánlani, hogy mit szoktatok felrakni? illetve a paragon jobb szerintetek vagy a tuxera?

köszönöm

(#63172) wm2 válasza lmno (#63164) üzenetére


wm2
őstag

Nem. Ahogy az iTunes sem a FLAC-et.

Ozora <3

(#63173) bmakszim válasza Head88 (#63168) üzenetére


bmakszim
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy dedikált ide, vagy oda, de a Radeon HD 6750M nem is erősebb a HD Graphics 6000-nél...

(#63174) Papa-Het válasza Head88 (#63168) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Korai 15"-os retinák mennyire szenvednek a kezdetleges hibáktól mint tette azt a 13"-as testvér? Bár az sem bővíthető, ez baj. Úgy tűnik, mint írtam is, még túrkálom a netet. Mennyiért mennek azok mostanában? A non retina 15", mondjuk cca 230-250e ropogós forint?

[ Szerkesztve ]

(#63175) Head88 válasza smallmer (#63171) üzenetére


Head88
addikt

Pdf olvasó nem kell, a Megtekintő gyári app olvassa.
Egyértelműen Paragon a jobb.

(#63176) Head88 válasza bmakszim (#63173) üzenetére


Head88
addikt

De legalább van deikált memóriája és nem a RAM-ból lopja.

(#63177) Head88 válasza Papa-Het (#63174) üzenetére


Head88
addikt

Most így hirtelen nem jut eszembe olyan hiba ami a korai retina 15"-re lenne csak jellemző. Talán az, hogy az intel hd4000 gyengusz a retinához. A többi hiba meg ugyanúgy érinti az újabb retinákat is. Pl: hámló kijelző üveg, touchpad szalagkábel hiba, lcd háttérvilágítás biztosíték hiba.

(#63178) Ragnar95 válasza smallmer (#63171) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Topik összefoglalóban ott van minden app, amire friss Mac tulajként szüksége lehet az embernek :)
PDF-re tökéletes a gyári Megtekintő, NTFS írásra gyakorlatilag mindegy melyiket veszi az ember, nekem a Tuxera vált be, de van aki meg a Paragon mellett tette le a voksát és az is tökéletesen üzemel nála.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63179) stifi82 válasza moya#no1 (#63139) üzenetére


stifi82
aktív tag

Helo milyen alkalmazást használsz ami mutatja a hőfokokat? nekem ez a mániám hogy lássam.

(#63180) wm2 válasza stifi82 (#63179) üzenetére


wm2
őstag

https://bjango.com/mac/istatmenus/

Az egyik legjobb.

Ozora <3

(#63181) Head88 válasza wm2 (#63180) üzenetére


Head88
addikt

Azért ez sem rossz.

(#63182) Nescafé válasza Head88 (#63181) üzenetére


Nescafé
őstag

Ezt használom én is :)

 iPhone 15 Pro

(#63183) bmakszim válasza wm2 (#63180) üzenetére


bmakszim
senior tag

Gondolom ő kevésbé van megelégedve. :)

[ Szerkesztve ]

(#63184) stifi82 válasza bmakszim (#63183) üzenetére


stifi82
aktív tag

Közben úgy tűnik meg van a probléma megoldása vettem hozzá egy átalakitot ha az be van dugva akkor szepen megmelegszik. Be lehet ezen esetleg állitani olyant hogy pl tiltom a hdmit merz nem hasznalom? Csak az menjen ami épp kell? Csak utalom azt az újjal húzkodást egér párti vagyok én mèg azon aszocialiálodtam win 95 re a commodor 64 ről :)) . Meg mégis kiprobálnék más progikat azzal mit mutat de jó hideg a fém burkolat mikor használom.

[ Szerkesztve ]

(#63185) Syl válasza stifi82 (#63184) üzenetére


Syl
nagyúr

>...vettem hozzá egy átalakitot ha az be van dugva akkor szepen megmelegszik

:F

De a többi is szép tagolt írás. Mintha nem működne a vessző ( , ) a billentyűzeteden.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63186) stifi82 válasza Syl (#63185) üzenetére


stifi82
aktív tag

Telefonon vagyok ez meg szar irni nem is látom mit irok vakon megy a dolog

(#63187) SharpSA válasza stifi82 (#63186) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen telefonon? Válts át mobilnézetre. Én tudok normálisan, igényesen írni ide mobilról is, egyedül az összefoglalót nem látom, ja meg nem lehet formázni a szöveget.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63188) SharpSA


SharpSA
veterán

Nekem nagyon hiányzik a Total Commander és nem találtam hozzá hasonlót...
A Wine és Winbottle meg valamiért nem működik...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63189) Head88 válasza SharpSA (#63188) üzenetére


Head88
addikt

Total commander alternatíva a ForkLift.
A Wine és Winebottler tudomásom szerint nem működik HighSierra-n.

[ Szerkesztve ]

(#63190) marsu. válasza SharpSA (#63188) üzenetére


marsu.
senior tag

ForkLift? Innen is sokan használják.

(#63191) SharpSA válasza marsu. (#63190) üzenetére


SharpSA
veterán

Telepítettem, de nem az igazi. Ahogy már írtam korábban például a Tab Bar-t megjelenítve majd új tabot nyitva le is fagy...
Igazából két könyvtár teljes oda-vissza szinkronizálás hiányzik nekem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63192) SharpSA válasza Head88 (#63189) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor azért nem megy... oké.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63193) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Lehet picit OFF a téma, de azért szeretném megkérdezni, hogy a Visual Studio for Mac az egyenértékű most már a windowsos változattal?

Macre váltáson töröm a fejem, azonban sulihoz kell még nekem 1 félév VS (ASP.NET és WPF alkalmazások). A kiszemelt gép pedig csak 120Gb-os SSD-vel rendelkezik, így Bootcamppel Windowst feltenni + VS-t kicsit szűkös lenne. :D

Legrosszabb esetben van egy céges laptopom, amin Win fut, szóval megoldható, de azért ez így kényelmesebb lenne. Köszönöm. :R

(#63194) Xeon7 válasza SharpSA (#63188) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Esetleg ez [link] ?

(#63195) tboldi válasza SharpSA (#63191) üzenetére


tboldi
nagyúr

Commander One, DCommander - ezekkel még tehetsz egy próbát. :)

(#63196) SharpSA


SharpSA
veterán

Köszönöm, megnézem mind.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63197) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Valaki próbált már High Sierra-ról downgradelni? Meddig lehet visszamenni? Nálam a Yosemite, és az El Capitan elég gyorsan ment. Az utóbbi kettő már azért csipegette a rendszert eléggé. Mennyire macerás lenne visszalépni, illetve mennyi alkalmazás menne emiatt a kukába?

(#63198) Head88 válasza Papa-Het (#63197) üzenetére


Head88
addikt

Addig lehet visszamenni ameddig a géped engedi. (vagyis amivel a gépedet kiadták)

(#63199) Syl válasza SharpSA (#63187) üzenetére


Syl
nagyúr

>...ja meg nem lehet formázni a szöveget.

Ezért fórumozok telefonról a fototrend.hu felől :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63200) Papa-Het válasza Head88 (#63198) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Ugyanúgy működik feltenni mint a többi? Tehát netről letöltöm és kész?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.