Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) madgie válasza r4z (#63500) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy még belefér, melyik szerviznél érdemes érdeklődni? Én még az Starking/iCentre időkre emlékszem, velük jó tapasztalataim voltak vagy 3 éve, változott azóta valami?

(#63502) r4z válasza madgie (#63501) üzenetére


r4z
nagyúr

iCentrehez viheted nyugodtan. Ha megnezed a gyartasi datumot coconutBatteryvel, az mar ad egy durva kozelitest.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#63503) madgie válasza r4z (#63502) üzenetére


madgie
titán

2014. 02. 03, talán még belefér...

(#63505) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 2015 early MacBook Air noteszem, amin jelenleg Sierra 10.12.6 futkározik vidáman. A megjelenéskor felraktam rá a High Sierrát, de csak bosszantott a sok hülyesége, így egy clean install mellett döntöttem, méghozzá sima Sierra ment rá vissza.

Gyakorlatilag sehol sem találok a neten tapasztalatokat, így itt kérdezném meg tőletek, hogy megérné már felfrissíteni, vagy még mindig nem heverte ki teljesen a gyermekbetegségeit? Az új fájlrendszer miatt fúrja az oldalam, egyébként nagyon szuperül fut ez is.

Természetesen clean install lenne.

(#63506) SharpSA válasza #92063744 (#63505) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem tudom milyen betegségei voltak vagy vannak, de nálam a kb 2 hete vásárolt Air-en rendben van minden.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63507) #92063744 válasza SharpSA (#63506) üzenetére


#92063744
törölt tag

Konkrétan nem tudom most felsorolni mindet, csak amik hirtelen eszembe jutnak: nem kapcsolt be a billentyűzetvilágítás, ha olyanja volt (egyáltalán! és nem, nem vagyok hülye, teljes sötétségben makacsolta meg magát), nem szinkronizálta az iCloud-os fotóimat, valamint teljesen váratlanul, millió alkalommal a képembe tolta az iCloud bejelentkezési képernyőjét is. Ha háromszázszor nem adtam meg a jelszavam neki, egyszer sem. Plusz volt még sok dolog, ami megnehezítette, idegesítővé tette a használatot.

Talán az első patchig volt fent, majd visszatettem a sima Sierrát, és az összes ilyen hiba azonnal megszűnt.

Azóta sok apró frissítés érkezett hozzá, ezért lennék kíváncsi minél több véleményre - nem csak okvetlen 15 Early Air-t használóktól. :)

(#63508) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
MGX72 es pro-k nak van bármi gyermekbetegsége amiről tudni érdemes? Valamint mennyi lehet ennek a gépnek a reális ára?

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#63515) V.Stryker válasza #92063744 (#63505) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a héten tettem vissz a Sierra-t, mert a HS egy bughalmaz. Szét idegelt a szarságaiva.... nem változott semmi. Majd valamikor 10.13.6-nál érdemes lesz. Talán...

[moderálva]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63516) #92063744 válasza V.Stryker (#63515) üzenetére


#92063744
törölt tag

Köszi! :R Miféle bugok vannak még a rendszerben?

(#63517) CharlieDrop válasza V.Stryker (#63515) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bug? Mi kerüli el a figyelmem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63518) SharpSA válasza V.Stryker (#63515) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen géppel és milyen hibák vannak?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63519) wm2


wm2
őstag

Nem tudtok valami hatékony programot, amivel a Spotit, Tidalt stb. ki tudom rakni a menu barra? Spotihoz találtam párat de olyat keresek, ami kezeli a Tidalt is.

Ozora <3

(#63520) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Macbook Air 2015 Early - Safari nyűgösködött, kiléptetett az oldalakról, szét idegelt. Pl. a ph-ra 5 percenként kellett belépnem.
Sierraval nincs ez, sokkal gördülékenyebb a rendszer és az akku is érezhetően jobban muzsikál.
Illetve ugyanazaokat használva valahogy 7-10%-al több a helyem, ami 128-as ssd-nél elég feltűnő. Bár ezt nem mondom biztosra... lehet valamit elfelejtettem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63521) lmno válasza #92063744 (#63516) üzenetére


lmno
őstag

Nálam nincs semmi bug, kb. október óta fent van (2014-es MBP 15).
Safarit mondjuk nem használok, csak Chrome-ot. A boot idő valamivel lassabb, mint Sierránál, de nem vészes (gondolom az APFS miatt).

(#63522) r3dsnake válasza madgie (#63499) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Valami tipp jól jönne mivel lehet ezt előidézni, hogy még idpben túlessek a garin túli díjmentes cserén.

(#63523) Head88 válasza r3dsnake (#63522) üzenetére


Head88
addikt

Zsíros kézzel taperáld rendszeresen az üveget és gyorsan meglesz az eredménye. (az sem baj ha alien savat izzad a tenyered)

[ Szerkesztve ]

(#63524) SharpSA válasza madgie (#63499) üzenetére


SharpSA
veterán

Az meg hogy? Mit csináltál vele? Zsíros kézzel rendszeresen taperolod vagy mi? Csak úgy magától?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63525) Head88 válasza SharpSA (#63524) üzenetére


Head88
addikt

Az a gond, hogy a billentyűzetről a szennyeződés rátapad a kijelzőre (csukott állapotban a billentyűk hozzáérnek az üveghez)
A tűkrüződésgátló bevonat beszívja, és idővel lepereg.

[ Szerkesztve ]

(#63526) SharpSA válasza Head88 (#63525) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor a billentyűzetet nyomkodja zsíros kézzel... Tessék sűrűbben kezet mosni... ennyi... Sajnos sokszor érzem kézfogásnál, hogy egyesek keze nem éppen frissen mosott, hogy csak finoman fogalmazzak...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63527) 30z.Samu válasza Head88 (#63525) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ennyire érzékeny a kijelző? :Y Mennyire gyakori ez a Macbook-oknál?

Sic Parvis Magna

(#63528) Head88 válasza 30z.Samu (#63527) üzenetére


Head88
addikt

Nagyon gyakori. Csak a retina gépeknél. A korábbiak nem voltak bevonatosak. (2012-ig volt sima tükröződős üveg, és a feláras antiglare kijelzős macbook pro. Az utóbbin nincs üveg csak az lcd panel)

(#63529) 30z.Samu válasza Head88 (#63528) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi az infót! :R

Sic Parvis Magna

(#63530) SharpSA válasza 30z.Samu (#63527) üzenetére


SharpSA
veterán

Ahogy észreveszem a zsíros kézre elég sok műanyag érzékeny, idővel szétmálnak. Jó példa erre egyik ismerősöm Fiat autójának kormánya ott, ahol mindig fogja...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63531) 30z.Samu válasza SharpSA (#63530) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor szerencsére én valamit jól csinálok, mert nem tapasztaltam még ilyet... :D

Sic Parvis Magna

(#63532) Head88 válasza SharpSA (#63526) üzenetére


Head88
addikt

A retina gépek kijelzőjét érdemes bizonyos időnként áttörölni egy ilyen kendővel. A müller drogériákban lehet kapni 780Ft-ért.
30db alkohol és parfümmentes nedves kendő kifejezetten bevonatos lencsékhez üvegekhez, telefon tablet és laptop kijelzőkhöz.

(a billenytűzetet meg legalább hetente valami száraz mikroszálassal )

[ Szerkesztve ]

(#63533) tboldi válasza Head88 (#63532) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én mostanában ráálltam arra, hogy minden nap végén áttörlöm a billentyűzetet száraz mikroszálas kendővel, a lidlös kendőket meg eltettem rosszabb esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#63534) Head88 válasza tboldi (#63533) üzenetére


Head88
addikt

Eddig én is a lidl kendőket használtam minden képernyőre. Csak abból már kifogytam. Tegnap találtam rá erre a Zeiss kendő pakkra a müllerben. Kicsit olcsóbb is mint a lidlben. (15db 400Ft ez meg 30db 780Ft)

[ Szerkesztve ]

(#63535) SharpSA


SharpSA
veterán

Miért jelenik meg ugyanaz a dokumentum (doc, docx, xls, xlsx) 50%-kal nagyobb méretben a Libreoffice-ban, mint a MS Wordben és Excelben? A dokumentum méret beállítása mindenhol 100%. Nem erre találtam beállítási lehetőséget a Libreofficeban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63536) csabiks


csabiks
senior tag

urak!

szeretnék vásárolni apple protection plant a macbook pro 13-ra, külföldön ezek jóval olcsóbbak, van bevált hely ahonnan esetleg vásárolni szoktátok / vagy vett már valaki? lehet ebbe buktató? (egyik ebayes eladó listázza mely országokban használható és ott nem volt Magyarország).

köszönöm

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#63537) Rage47 válasza csabiks (#63536) üzenetére


Rage47
veterán

pont egy éve vettem itt
minden rendben volt

(#63538) csabiks válasza Rage47 (#63537) üzenetére


csabiks
senior tag

itthon is ugyanennyi, én 45e körül láttam ebayen, de azt nem merem megvenni...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#63539) SharpSA válasza csabiks (#63536) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez mi?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63540) marsu. válasza SharpSA (#63539) üzenetére


marsu.
senior tag

(#63541) SharpSA válasza marsu. (#63540) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, nincs több kérdésem. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63542) madgie válasza SharpSA (#63526) üzenetére


madgie
titán

Napi 80-szor mosok kezet kábé, de köszi. A munkám miatt fontos.

(#63543) SharpSA válasza madgie (#63542) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor mitől lehet? 3-4 év alatt megadja magát?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63544) smokie2


smokie2
újonc

Sziasztok! A legujabb OS fut a gepemen (2013-as macBook Pro, 15'). Januar vegen frissitettem. Kezdettol fogva (2013) fut a gepen a CleanMyMac, jelenleg a legfrissebb verzio.
Az utobbi idoben szokatlan jelenseget tapasztalok: hasznalat kozben random elsotetul a kijelzo (mintha alvo modba menne) es semmilyen gomb megnyomasara nem hajlando ismet mukodni, csak ha kikapcsolom es ujra bekapcsolom. Akkor viszont ott nyilik meg, ahol elaludt. Tapasztalt mar valaki ilyet? OS-hiba vagy inkabb hardveres problema? Vagy vmi virus? (CleanMyMac-et tobbszor lefuttattam, maintenance-ot is csinaltam)
Borzasztoan idegesito :W
Koszi eloreis a tapasztalatokat, tanacsokat.

(#63545) madgie válasza SharpSA (#63543) üzenetére


madgie
titán

Jól mondod, attól, de nem mocskos a kezem, "mindössze" izzadékony. A lábam is amúgy, de azzal nem nyomogatom a billentyűket :D

Minden nap nem jut eszembe átsuvickolni a billentyűket, tapipadot. Igazából jobban jártam volna, ha egy egyszerű papírlapot, vagy még inkább egy nagyobb méretű mikroszálas kendőt teszek a billentyűzet tetejére, mikor összehajtom a notit.

(#63546) FIREBLADE78 válasza madgie (#63542) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Azért nem kell bemosakodni teljesen egy laptop használatához. ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63547) madgie válasza FIREBLADE78 (#63546) üzenetére


madgie
titán

Még másfél hónapig látszerész vagyok, ott alighogy átsuvickolom a komplett tenyerem fertőtlenítővel, fél percen belül beesnek egy szintén dzsuvás szemüveggel, aminél az orrtámasz mögé már zölden beette magát a kosz :DDD Szóval utána megint nagymosakodás... és megint, és megint :D

(#63548) SharpSA válasza madgie (#63547) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor lehet, hogy a fertőtlenítő is okozhatja? Tudom, vízzel le van öblítve, de valamennyi maradhat a bőrön.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63549) TigerCat válasza SharpSA (#63535) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mert béna programozók készítik mindegyiket. A 100%-os nagyítás, még véletlenül sem egyezik meg a rendszer default méretével. Pl.: Üzenetek, Mail, Finder, stb. betűméretére gondolok. Pedig milyen szép is lenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63550) general


general
addikt

gyors gyakorlati kérdés:

Finderben lehet olyat csinálni, hogy gyorsan nyitok egy új tabot vagy ablakot, de nem üresen, hanem ugyanazzal az elérési útvonallal, ami már meg van nyitva? van erre mód, shortcut?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.