Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Quqesz válasza MartOOn (#19150) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy sok lencse torzít, főleg telefonban. De azért na.....g4 is torzít.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19152) s3nsitivity válasza w333 (#19146) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az Antutu szerint erősebb mint az A9. :D

S820 > A9 > E8890

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19153) w333 válasza MartOOn (#19150) üzenetére


w333
félisten

LOL :D

(#19152) s3nsitivity

Pontosan ... elvileg valamivel gyorsabb ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19154) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ma beszélgettem egy boltossal mikőzben fóliát rakott fel és kérdeztem naívan milyen az S7/edge. Nos ő szerinte is vannak bajai:
este lerakta a telefont, wifi csatlakozik és reggelre mindene eltünt róla. Nem értette miért és kiderült éjszaka lefrissítette magát a telefon és mindent törölt....nekem kicsit elsőre fura, mert ok a frissítés, de hogy gyalulna is...bár lg-t használtam eddig, nem tudom samunál mi a helyzet(auto frissítés beállná).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19155) MartOOn válasza Quqesz (#19154) üzenetére


MartOOn
addikt

Tuti nem gyalulhat semmit. Ebben nincs és nem is lehet különbség a gyártók között. OTA frissítés után minden marad a regiben. Beallitasok, appok es személyes adatok. Szoval 99% h user error. Qrva nagy botrany lenne belole ha ez tényleg megtortenhetne. Gondolj bele h nem mindenki hasznal sd kartyat, pláne aki előző modellrol jon vagy ios-rol. Tehat minden a belso memoriaban tarolodik, ha ezt egy ota rom frissites nullazna abbol millios perek lennenek.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19156) Quqesz válasza MartOOn (#19155) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is vagy vmi bugra vagy (inkább) user error-ra gondoltam. De érdemes figyelni......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19157) Kasya válasza Quqesz (#19156) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nalam minden egyenes... en nem tudom mi ez az uj modi, de xda-n se lattam korabban erre panaszt. EZt azert a tesztportalok is eszrevettek volna.

A szelfi nyujt/torzit, azt alairom. De a rear kamera tokeletes (nalam).

(#19158) MartOOn válasza Kasya (#19157) üzenetére


MartOOn
addikt

Dobj egy képet légyszi mert akkor ha a tied jo akkor kitalalunk vmit hogy mi is be tudjuk cserelni. Mert eddig mindenkié torzított (nem az elfogadható es elvarhato tartomanyon belül) Egy vonalas füzet vagy a jol bevalt csempe jó lesz. Köszi

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19159) Kasya válasza MartOOn (#19158) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ahha. Igy mar ertem a problemat. Mondjuk sose fenykepeztem eddig vonalas fuzetet... Bar szkennelni szoktam, de ott mas telefonoknal is lattam nemi torzitast. Azt viszont a szovegfelismero progi mindig korrigalta.
Itt vannak a kepek. De majd nemsoka megyek a topikba is megnezni a pontos problemat.

A kep bal aljat ne nezd, a lap volt gyurott.

Az elso kep 9,1MP - 16:9-ben keszult

A masodik kep 4:3-ban - 12MP-en

Nalatok rosszabb vagy jobb a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#19160) w333 válasza Kasya (#19159) üzenetére


w333
félisten

Hát ez gusztustalanul torzít ... RAW -ban is ezt csinálja :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19161) Kasya válasza w333 (#19160) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha nem mondjatok, en soha eszre nem vetem volna :DDD A gond ott lehet, hogy ily modon ritkan hasznalom makrora a telefont.
De latom a problemat.

Raw ugyan ezt adja kepileg.

[ Szerkesztve ]

(#19162) MartOOn válasza Kasya (#19161) üzenetére


MartOOn
addikt

A lényeg az hogy csak egyenes vonalakon (amiről tudod hogy a valosagban hot egyenes) vagy párhuzamos vonalakon lehet eszrevenni. Nem kell ehhez vonalas fuzet vagy csempe. Fotozz le egy épületet aminek van egy hatarozott vízszintes övvonala mondjuk. Vagy minimalt akarsz fotozni amiben egy egyenes haz fal vagy fal sik szerepelne vagy egy sorompo vagy vonatsín az pl jo hosszu es egyenes. Tuti csinal belole egy hullámvasútat vagy tokom tudja csak egyenes legyen. Es ha szembol kapod el akkor megmutatja magat a kis hamis hogy torzit eleg rendesen. Hobbi/csaladi fotoknal ez kb tok mindegy de masra ennek fenyeben nem nagyon hasznalnam.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19163) Kasya válasza MartOOn (#19162) üzenetére


Kasya
nagyúr

Vegigneztem a kepeimet, de csak annyi torzitast latok a tajkepeimen, amit a ferde kameratartas okozott (horizontalis elteres). Makroban latom a problemat, de maskulonben nem. Viszont ezt sw dolognak tartom, szerintem javitjak.

Mindenesetre nyitottam egy thredet neki xda-n...aztan meglassuk.

(#19164) Stauffenberg válasza Kasya (#19163) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szemléletesebb lenne négyzetrácsos lapon tesztelni.

És ez biztosan nem szoftveres, hanem optikai. Valamennyi hordótorzítással mindig számolni kell, főleg széles látószögű objektíveknél és azoknál is rövidebb tárgytávolságokon fokozódik igazán. Ez kivédhetetlen. Más kérdés, hogy rendes tervezéssel ez minimalizálható (bizonyos fizikai kereteken belül).

Most megnéztem G4-el makróban:

Ez tényleg közeli. Távolabbról (értsd: 30-40 centiről) már nem számottevő.

Azt kell megnézni, hogy mely távolságnál zavaró és hol kezd eltűnni (ha eltűnik egyáltalán). Az ilyesmit, hacsak nem extrém mértékű, általában csak a szabályos mintázatokon (pl: téglafal) lehet jól látni.

[ Szerkesztve ]

(#19165) Kasya válasza Stauffenberg (#19164) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szemléletesebb lenne négyzetrácsos lapon tesztelni.
Nem hasznalok mar evek ota (holott a munkamhoz kellene) :DDD Excelt meg a monitoron inkabb kihagytam ^^

Kb ugy tapasztaltam elsore, hogy 30-40 cm eseten jon ki inkabb.
De majd keresek valami egyenletes falat...nem konnyu azt se talalni.

[ Szerkesztve ]

(#19166) Stauffenberg válasza Kasya (#19165) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért egy irodában vagy háztartásban szokott akadni négyzetrácsos ("kockás") füzet. :D Én is azt fotóztam.

(#19167) MartOOn válasza Kasya (#19165) üzenetére


MartOOn
addikt

Itt egy kis teglafal a hátsó udvarból. Kozelrol latszik valóban h hullámos a téglák közti fuga. Tavolrol meg a hazteto illetve az eresz fehér csikja vegig hullámos. Valo eletben meg ugye nem.
[link]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19168) Quasi_modo válasza MartOOn (#19167) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát itt pont ellenkező irányba hajlanak az egyenesek mint az eddigi képeken.

valami

(#19169) MartOOn válasza Quasi_modo (#19168) üzenetére


MartOOn
addikt

Lehet forditva dontottem a telefont mint mások... ;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19170) w333


w333
félisten

Apple Keynote akit érdekel ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19171) MartOOn válasza w333 (#19170) üzenetére


MartOOn
addikt

Kiezakétmajom? :DDD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19172) w333 válasza MartOOn (#19171) üzenetére


w333
félisten

Apple fanatikusok ... Link (na ők biztosan hetekig sorban állnak) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19173) legiaap válasza w333 (#19170) üzenetére


legiaap
nagyúr

En meg melozok... :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19174) Aryon87 válasza w333 (#19172) üzenetére


Aryon87
félisten

Jo bolondok azok akik kepesek hetekig
sorba allni egy telefonert :W
Ha fizetnenek se tennem meg.

Off topikban off :D ja almatema :C

Akoos, van hat. Divattelefon, annak mindegy milyen, csak legyen. 16gb-os valtozat is azert van, mert az a legeladhatobb a divatmajmoknak :D
Kis taknyosok hogy tudnak villogni vele, es meg le is neznek ha egy komolyabb telot meglatnak. Neztek mar ram is erdekesen, en meg teliberohogtem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19175) akooos válasza w333 (#19170) üzenetére


akooos
veterán

4"-os iPhone az 5-ös kinézetével és a 6S teljesítményével. Van erre igény? :U

(#19176) w333 válasza akooos (#19175) üzenetére


w333
félisten

Biztosan van rá igény ... sokan szeretik ezt a méretet ! :)

Szerk.

Na zsír kb. 20 perc múlva elérhető a 9.3 frissítés mindenkinek ! :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19177) w333


w333
félisten

Hát ez a Keynote nem volt egy nagy durranás ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19178) legiaap válasza w333 (#19177) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hazafele menet olvastam a kozvetitest.
Gyakorlatilag egy koltseghatekony telefont hoznak ki. Nem koltenek penzt az attervezesre, ugyanaz a gyartosor marad mint anno az 5/5S-nel...azert vartam volna valami mas designt.
Az ipad pro ara meg faszan elszallt. Dragabban adjak mint anno az Air 2-ot vettem.
Szoval a velemenyem: :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#19179) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nos Iphone SE 1GB ram és 1642mAh aksi, valamint itthon 160e ár. Wtf?
Inkább egy G4 ocsobban....ráadásul a dizájnerek szabin voltak a tervezés alatt. A tudása viszont jó,kivéve a 16GB háttértár. Hogy venni fogják? Persze hiszen szifon!

Nem tudom, de ahányszor megnézem a mediában ez a vicc jut eszembe:
kannibál apa és fia áll a dombon. Az apa megszólal:
-Jön fel anyád.
Fia:
-Hol?
Apa
-Böáááá

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19180) w333 válasza Quqesz (#19179) üzenetére


w333
félisten

Ez az 5S -t fogja leváltani ... most ugyan azt a készüléket erősebb hardverrel + jobb kamerával és akkuval, olcsóbban veszed meg mint az 5S -t (amit már nem is forgalmaznak a mai naptól) :)

Kb. ugyan az mintha most a G4 -nek jönne egy ránc felvarrott verziója amiben már Snapi 820 és 4GB/RAM van benne + erősebb akku, csak ugye olcsóbban ! :K

Sokan fogják venni mert ezt a 4" méret kompaktságát nagyon szeretik !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19181) akooos válasza w333 (#19180) üzenetére


akooos
veterán

Bárcsak jönne S820-as G4 4GB RAM-mal idén..... Azonnal venném :D

(#19182) Quqesz válasza w333 (#19180) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben egyetértek, sokan fogják venni, de azért a kinézeten lehetett volna változtatni, olyan i6 vonalasan. Azért dúrva az egész, mert mint tudjuk az okostelefon piac legtöbb nyereségét az alma happolja el és még emellett is b..sznak változtatni a kinézeten, jó lesz majd az előző sablon/gyártósor, mert úgy is megveszi a parasztja....az össz tervezés egy nyáklap legyártásának megvalósítása volt, a többit összeszedték a rakiban. Ez az iökoszisztéma...kevés pénzért sokat markolni

Akooos
+1

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19183) w333 válasza Quqesz (#19182) üzenetére


w333
félisten

Azért mert az 5 -s szériához tartozik ezért nem változott ! :))

Ha pl. 6SE lenne a neve akkor biztosan olyan lenne mint a szifon 6 !

De nincs semmi baj a kinézettel, az egyik legszebb a i5S dizájn (sokan szeretik)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19184) Blackmirror válasza Quqesz (#19182) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Ennél a telefonnál jó is hogy hagyták a kinézetét olyannak mint az 5s.
Az az egyik legszebb iPhone szerintem, csunya lett volna egy 4-es telefon i6 kinézettel

iPhone X@R, iPad Pro

(#19185) Cry0


Cry0
őstag

Az off topikba is kicsit off lesz de szerintetek faternek megéri lecserélni a G4-ét egy Lumia 950-re ? :)

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#19186) Aryon87 válasza Cry0 (#19185) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt miert? :N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19187) w333 válasza Cry0 (#19185) üzenetére


w333
félisten

Biztos hogy nem ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19188) Cry0 válasza Aryon87 (#19186) üzenetére


Cry0
őstag

Mert "Android"
vagy ha nem erre gondoltál akkor mi miért ? :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#19189) w333 válasza Cry0 (#19188) üzenetére


w333
félisten

Mert hiába csúcs ha az alkalmazások full gagyik és 1Ft sem érnek ! :U

Egy okostelefon az alkalmazásoktól lesz okos, és a WP nem az ... :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19190) Cry0 válasza w333 (#19189) üzenetére


Cry0
őstag

nem tudok erről véleményt mondani hardvere nem rossz viszont rendszere passz soha nem volt windows os telóm és ez szerintem így is marad :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#19191) Quqesz válasza w333 (#19183) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Oké meggyőztetek.

Cry0
Mire használná? Ha nem akar sok mindent, nem rossz választás, de ha már olyan élményt akar, mint az android, akkor kevés. Ha az első, akkor elég egy egyszerűbb lumia(pl 650,még tetszetős is). Ha sokat akar, akkor meg a 950 drága és nem lesz olyan, mint egy android élmény. Hozzáteszem nem használtam win telót, csak beállítottam rokonnak, de néha hullott a hajam...persze droidhoz vagyok szokva.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19192) Stauffenberg válasza Quqesz (#19179) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A G4 nyitóára 220k volt, ha ez tényleg 160k magyar pénzért jön, az egyáltalán nem lesz rossz ajánlat az Apple ökoszisztémán belül.

A G4-et meg felesleges belekeverni a történetbe, az iPhone SE azoknak szól, akik a kifejezetten kicsi kijelzőkre gerjednek, míg a G4 akkora, mint egy péklapát. Szerinted aki iPhone SE vásárlási szándékkal indul útnak, annál mekkora az esély arra, hogy egy 5,5"-es hatalmas telefont szimpatikusnak talál majd? Almát hasonlítasz a görögdinnyéhez. :)

Nem mondom, hogy nekem az iPhone SE szimpatikus, de ismerek sokakat, akik azért használnak még mindig iPhone 5s-t, mert nekik az a forma és méret az ideális. A barátnőm például céges telefonként egy iPhone 5-öt használ (a privát mobilja neki is LG), kényelmesen felcsippenthető az asztalról. Ahogy a OnePlus X is (azt meg öcsém használja). Jó ez a forma, nem mindenki akar lekerekített élű, tenyérbe simuló formát.

(#19193) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

WTF :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19194) Kasya válasza s3nsitivity (#19193) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mate 8 es tsi. topikokban mar csinaljak egy ideje :D

(#19195) s3nsitivity válasza Kasya (#19194) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nagyon beteg :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#19196) w333 válasza s3nsitivity (#19193) üzenetére


w333
félisten

Durva :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19197) MartOOn


MartOOn
addikt

Megérkezett ma a második htc Dream DevPhone-om és igen! 1.5 van rajta! :D a masik sajna "felfrissult" 1.6-ra. Szóval alakul a sor. Ezek vannak most a polcon, teljesen működő formában vagy éppen napi használatban:

Meg egy JB meg egy Lolli kellene htc vagy nexus. ;) de lehet a hd 2-re tolok ha van egy JB-t és akkor mar csak egy nyalóka hiányzik.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19198) w333 válasza MartOOn (#19197) üzenetére


w333
félisten

Ennyi HTC után nem is értem hogy tudod elviselni a Samut ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#19199) MartOOn válasza w333 (#19198) üzenetére


MartOOn
addikt

Varom h vmit újra letegyen az asztalra a htc. Ezek a One M sorozatok nem jöttek be nekem. Na de majd idén! Az uj nexusok! :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#19200) w333 válasza MartOOn (#19199) üzenetére


w333
félisten

Igen ... kíváncsi vagyok én is hogy milyen Nexus -t dob össze idén a HTC :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.