Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Extracsaba


Extracsaba
tag

Köszi mindenkinek a segítségét
Végül is ezt vettem meg
http://www.220volt.hu/MINI+MX+2GB+16GB+Android+TV
Van valakinek ugyanez?
Melyik fw jó hozzá, nem szeretném téglásitani.

Extracsaba

(#402) Dikri válasza DoItYourself (#389) üzenetére


Dikri
tag

Azért ez igy nem igaz, nálam tökéletesen működik.
Tronsmart s95 telo

(#403) Dikri


Dikri
tag

Engem ez a rendszer csigázott fel:

[RemixOS]
[RemixOS Forum]

Van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#404) Extracsaba


Extracsaba
tag

Egész jó ez a kis készülék.
x265, DTS, DTS-7.1 simán viszi netről csak a bufferelés miatt áll le egy kicst, de az is azért mert kevés a seed :)
Probáltatm a maze runner uhd filmel szintén netről azt is viszi, és ki is írja hogy 4k.
Még az openelecet nem probáltam, de arra is sor fog kerülni.

Extracsaba

(#405) DoItYourself válasza Dikri (#402) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mi? Több dologról is szó volt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#406) Extracsaba


Extracsaba
tag

Egy kicsit off
Be akarom állitani a kodiban, hogy az usb meghajtóra tároljon, és amikor elinditom a lejátszást ezt irja ki
your storage is not writable or not local.
Ezt hogy lehet megcsinálni, hogy irjon az usbére?

Extracsaba

(#407) DoItYourself válasza interstate76 (#399) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Így van, felhasználófüggő. Nekem csak a kezelhetőséggel volt gondom. A Kodihoz sokféle kiegészítőt láttam, azokkal még lehet bővíteni a funkciókat oE alatt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#408) Extracsaba


Extracsaba
tag

Megvan a megoldás
aki ilyen hibába ütközik a
system/etc/permissions/platform.xml fájlban keresse meg azt a sort amit bemásoltam, és igy nézzen ki.

<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >
<group gid="media_rw" />
</permission>

Extracsaba

(#409) DoItYourself válasza Dikri (#403) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szerintem itt még senki se próbálta, szóval várjuk a beszámolót. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#410) garrotter válasza Dikri (#403) üzenetére


garrotter
tag

Én a PC-s verzióját próbáltam. Érdekes rendszer, tetszett, de még kiforratlan. (van külön topicja)

És van mini PC is előre telepített rendszerrel.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#411) Qsin válasza Extracsaba (#408) üzenetére


Qsin
csendes tag

Szia, Hasonló problémám van. Az XLM-ben beírtam a módosítást de nem tudom bemásolni a megfelelő folderbe. Tudnál segíteni légyszíves.

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#412) DoItYourself válasza junkpod (#381) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Megvan végre, amit kerestem az M18/MX64 oE verzióhoz:
"DTS, dd, 7.1 tru-hd pass through works perfectly.
Only dts ma doesn't work"

forrás

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#413) Qsin válasza Extracsaba (#408) üzenetére


Qsin
csendes tag

Meg is van a válasz a kérdésemre.
Itt a link:
http://zidroid.com/how-to-fix-extsdcard-mount-issue-on-kitkat-and-lollipop/

vagy:

How to Fix ExtSdCard Mount Issue on KitKat and Lollipop
Admin 21 February 2014 30 Comments

Since Android 4.4.2 KitKat was released to the Galaxy S4/Note 3 and other Android devices which support external sdcard, more users were having issue with some third-party apps in saving, writing or copying files to the external sdcard due to KitKat 4.4 security which was added by Google.

In this post we will show you how to fix ExtSdCard Issue on Android KitKat, Lollipop and later for all android devices …

Requirements :

Rooted Android device running on Android KitKat or Lollipop update.
Installed ES File Manager or any root files explorer app.
Steps :

Open “ES File Explorer” and press on the top left icon.
Go to Tool > Root Explorer > Mount R/W
Change Path “/” and “/system” from RO to RW.
es root file explorer
Go to Local > / Device > system > etc > permissions > and open platform.xml as text in “ES Note Editor”.
Find the following line:
“android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE” permission
Change it from :
<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >
<group gid="sdcard_r" />
<group gid="sdcard_rw" />
</permission>
to :
<permission name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" >
<group gid="sdcard_r" />
<group gid="sdcard_rw" />
<group gid="media_rw" />
</permission>
Fix-ExtSdCard-Issue

Save the changes to the file.
Check the file again and make sure that everything is OK.
Reboot your device to apply the changes.
After rebooting you will be able to write on the external sdcard without any problem.

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#414) Extracsaba válasza Qsin (#411) üzenetére


Extracsaba
tag

Én is ez alapján csináltam, csak azt Elfelejtettem leírni, hogy újra kell indítani a gépet, azt gondoltam, hogy az egyértelmű.
És most már neked is jó?

Extracsaba

(#415) junkpod válasza DoItYourself (#412) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hagyok meg neki időt, egyelőre a vidon.me tényleg szuper. Minden gond nélkül tudok filmet nézni, ha nem extrém kodolasrol van szó. Nem tudom hogy csinálja a tv-lejatszo parosom, de 60hz-en a 23,976 Hz filmekben sincs semmi észlelhető akadas.
Marad ez, varok.

Box's don't touch!

(#416) Extracsaba


Extracsaba
tag

Tudnátok egy kicsit segiteni?
ez alapján megcsináltam
1. Download this archive and extract the .img file it contains: http://www.mediafire.com/download/4lzc0xodu9jtp8a/OpenELEC-Amlogic.arm64-MiniMX-7.0-devel-20160311231246-r22293-g8448589.img.gz
2. Using an image writer app (e.g. for Windows: https://sourceforge.net/projects/win32diskimager/) write the image to the micro-SD card. Note that this will erase all existing data on the micro-SD card.
3. Insert micro-SD card into MiniMX and supply power.
4. Box should boot to OpenELEC. It will continue to boot to OpenELEC without any need to press restore button as long as the micro-SD card is inserted.
de mégsem indul el az sd kártyáról az OE

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#417) Dikri


Dikri
tag

Nálam működik kodiban az automatikus képfrekvencia állítás.

Amire viszont szükségem lenne, hogy a HDD-t ami a SATA portra van kötve automatikusan mountolja. Gondolom fstab-ban kellene beállítani :P
Mert zavaró, hogy minden bekapcsolásnál mehetek a settingsbe.

[ Szerkesztve ]

(#418) DoItYourself válasza Extracsaba (#416) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az nem a gépedre való fw. MX64-re nincs dual bootos verzió.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#419) Extracsaba válasza DoItYourself (#418) üzenetére


Extracsaba
tag

Nekem Mini MX-em van :)

Extracsaba

(#420) DoItYourself válasza Extracsaba (#419) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Azt írják az amlinux fórumon, hogy első alkalommal recovery-be kell bootolni (gyufaszál).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#421) Extracsaba válasza DoItYourself (#420) üzenetére


Extracsaba
tag

És hová dujam a gyufaszálat :)?
Nincs av kimenet rajta.

Extracsaba

(#422) DoItYourself válasza Extracsaba (#421) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Keress az alján, vagy a hátoldalon egy kis lyukat. A reset gomb csak az M18/MX64-nél van az AV csatlakozóban...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#423) Extracsaba válasza DoItYourself (#422) üzenetére


Extracsaba
tag

Megtaláltam a reset gombot, de nem lép be a recovery-be

Extracsaba

(#424) garrotter


garrotter
tag

Feltettem az M18-ra az OpeneElecet. Gyors és jónak is mondanám (már a WiFi is megy), de sajnos a billentyűzet itt sem működik jól. Hol érzékeli, hol nem, van amikor késve és ugrik három-négy gombnyomást. Visszatettem az androidot (na ez izgalmas volt :) ) ennek a leírásnak az alapján. Most mintha jobb lenne a billentyűzet kezelése, bár miután beállítom a WiFi-t és a nyelvet mintha belassulna (ezt éreztem már a sima gyári visszaállítás után is, hogy jó volt, míg be nem állítottam a WiFi-t és a nyelvet)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#425) Beni2360 válasza Extracsaba (#423) üzenetére


Beni2360
félisten

1: áramtalanít
2: r. gomb benyom
3: áram bedug- r.gomb nyomva tartva
4: bekapcs és addig nyomva tartva reset gomb amíg nem bótol.
Az MXII Q -nál így működött. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#426) gombi1967 válasza Extracsaba (#404) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Szia..
Érdeklődnék.hogy szerinted böngészésre .megfelel a készülék?Haldoklik a pc-m/15 éves/.és nem éri meg felújítani.Azt szeretném kiváltani ezzel a készülékkel+x265-ös filmeket.sorozatokat szeretnék rajta nézni.
Popcorn a-210-es lejátszóm van.de az is megbolondul mostanában.és persze a x265-öt nem tudja.Ja és van rajta 3.5mm jack kimenet?.Nas-rol tud lejátszani?Pc helyett használnám.és ha x265 anyagot néznék akkor odavinném a tévéhez .Erősítőre kötném és nézném.Tudom macera ide-oda vinni.de majd akarok venni 4 k-s popcornt vagy hasonló lejátszót.Ez pc helyett kell.és belekóstolnák a x265 kódolásba..
Köszi..

[ Szerkesztve ]

(#427) Qsin válasza Extracsaba (#414) üzenetére


Qsin
csendes tag

Igen, most már jó a gépem, köszi az ötletet, nekem bevált.

Az élet szép még akkor is ha nem minden tökéletes, a kütyük pedig szórakoztatók

(#428) Extracsaba válasza Beni2360 (#425) üzenetére


Extracsaba
tag

Szerinted én hogy próbáltam :)?
Volt már s-es készülékem :)

Extracsaba

(#429) Extracsaba válasza gombi1967 (#426) üzenetére


Extracsaba
tag

Szerintem ez a készülék majdnem tökéletes rá.
Sajna 3,5-ös aljzat az nincs rajta, és is azt kerestem a reset miatt, de nem találtam.
Nast nem próbáltam, de szerintem azt is tudja.
Áramos boltban meg is tudod venni, én is ott vettem.
A böngészés gyors, 265-ös filmeket akadás mentesen viszi.

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#430) DoItYourself válasza dni (#339) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kipróbáltam oE alatt az MCE távirányítót (csak a saját USB vevőjével működött), a nyilak működtek rajta, más nem, a Kodi Keymap Editorral valószínű be lehet konfigolni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#431) Beni2360 válasza Extracsaba (#428) üzenetére


Beni2360
félisten

Csabikám!
Rossz válasz.
Köszönöm a segítséget de ezeket tudom. Esetleg valami más megoldás?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#432) dni válasza DoItYourself (#430) üzenetére


dni
őstag

Köszi a visszajelzést.

(#433) Extracsaba válasza Beni2360 (#431) üzenetére


Extracsaba
tag

Beni2360
Mármint mire rossz a válasz?

Más
ezt próbáltam megcsinálni
OE futtatása sd kártyárol.
from android i launched update & restore, i choosed a zip file and clicked on update, after the reboot, i choosed to reboot on bootloader. after that the arlinuxmedia launched but i have a message "ssh: can't access tty; job control turned off".

i re-writed the sdcard and now openelec is working great without the ssh error. thank's for

=>i guess entering the bootloader has made the box able to boot into openelec from SDCARD.

most ha benne van az sd kártya a macis képtől nem megy tovább.
Valaki tudna segíteni?
Sajna az angol tudásom elég gyatra.

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#434) gombi1967 válasza Extracsaba (#429) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Köszi a gyors választ.Kár.hogy nincs rajta 3.5 jack.Pedig az áramos honlapon azt írja.hogy van.
Azt szeretném kérdezni.hogy ha mozizni akarok akkor összekötöm hdmi-el erősítőn keresztül a tévével.és mehet a mozi..De mikor pc helyett használom/döntő többségben/.akkor hdmi-el összekötöm a monitorommal.akkor hogy kötöm össze 3,5 jack végű 2,1-es hangfalammal?Hogyan lesz hangom?
Sajnos nem vagyok egy műszaki zseni..Bárki válaszát szivesen venném..
Ja és mit értesz azon hogy/ez a készülék majdnem tökéletes rá/..
Pénteken megyek Szegedre és ott akarom megvenni az áramos boltban..
Köszi..

(#435) DoItYourself válasza garrotter (#424) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Android alatt nálam is idegesítően akadozott a bevitel a PC-s billentyűzetről, mintha valami T9 szótárban keresett volna folyamatosan. De ezek szerint más baja van, ha oE alatt is akadozik. Még Remix OS alatt lenne érdemes megnézni, azt végülis asztali OS-nek mondják... linkeltem korábban a ruszki topikot, ott találsz hozzá Remix OS fw-t az M18/MX64-hez.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#436) Extracsaba válasza gombi1967 (#434) üzenetére


Extracsaba
tag

Azért majdnem mert nincs rajta 3,5-ös jack dugó.
Itt egy kép róla

a bal szélsó az spid

Szerintem azzal az spiddel tudod összekötni.
Azt hogy mire való az ne kérdezd mert nem tudom :)
De Hdmi-n tökéletes hangot ad.
De ha 3,5-ös jack dugó is kell inkább ezt rendeld meg, MX64 (2GB/8GB) Android TV

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#437) DoItYourself válasza gombi1967 (#434) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Böngészésre nem igazán ajánlom, lásd billentyűzet beviteli problémák, amiről épp szó van. Android alatt lehet küzdeni böngészés közben azzal is, hogy a weboldalak mobil nézetben töltődnek be alapértelmezetten.

Szerintem jobban járnál pl. egy Wintel W8-al, pár ezressel drágább, de Windows alatt nincsenek ilyenek problémák. Ezen van fülhallgató kimenet is, amihez a hangfaladat egyszerűen hozzákötheted.

Amelyik Amlogic S905 procis dobozon van 3,5mm-es "AV port", ahhoz ilyesmi kábel kell (ált. nem adnak hozzá), az analóg hang és kép kivezetéshez.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#438) DoItYourself válasza Extracsaba (#436) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SPDIF az egy digitális optikai kimenet... a házimozi erősítő nevű eszköz tudja feldolgozni és átalakítani a jelét.

Légy szíves kicsit lassíts, ez fórum, nem chat, ha nem tudod valamire a választ, akkor nem kell butaságokat beírogatni ide.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#439) Extracsaba válasza DoItYourself (#437) üzenetére


Extracsaba
tag

Nekem semmi gondom a billentyűzettel!
Tökéletesen működik rajta minden!
És a weboldalak is jól jönnek be, az alapértelmezett böngészővel!

A másikra meg annyit, hogy segítő szándékból írtam!
Lehet hogy nem teljesen pontos, de azért nem kell leoltanod a másikat!
És biztos nem akar drágább készüléket vásárolni, pláne ami alapból melegszik is!

[ Szerkesztve ]

Extracsaba

(#440) Arolotifar válasza Extracsaba (#439) üzenetére


Arolotifar
őstag

Lehetne, hogy hanyagold a mondataid végén a felkiáltójelet? Van ám más mondatvégi írásjel is :) Amúgy pedig a kolléga nem leoltott, hanem megkért, hogy a topicot ne úgy használd, mint egy chatet és ha valamit nem tudsz, akkor ne írj inkább semmit...

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#441) garrotter válasza DoItYourself (#435) üzenetére


garrotter
tag

Néztem már, ki is akarom próbálni (főleg, hogy vissza tudom tenni az eredetit), de igazából az is csak egy android. Viszont tegnap este hiba nélkül működött a 105L-el a billentyűzet, nem tudom, hogy mi akadhatott be ami OE-t is befolyásolta.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#442) gombi1967


gombi1967
csendes tag

Extracsaba..
Köszönöm a segítségedet.3.5 jack hiányában sajnos nekem nem jó ez a készülék./kár érte/..
DoItYourself ..
Köszönöm a segítségedet.Lehet jobb lesz nekem a wintel./telefonom is win/.Az áramos boltban a w8-nál
Nem írják a x265 támogatást.A pro-nál már igen./ott meg még nincs ár/.Mégegyszer köszönöm a segítségeteket.Átmentem a wintel fórumra..

(#443) interstate76 válasza Extracsaba (#439) üzenetére


interstate76
addikt

Nem melegszik jobban, mint a droidosok, csak utóbbiaknál valahogy nem igazán divat a CPU hőmérsékletének méregetése. Talán azért, mert amikor elkezdtek terjedni (MK808, MK808B, MK908), akkor olyan 10-15 ezer Ft-ért meg lehetett rendelni őket és nagyjából beletojt mindenki, hogy hány °C-os a CPU, egyszerűen élveztük, hogy mennyi mindent tudnak ezek a filléres kis ketyerék. Ezzel szemben a Pipo által gyártott windowsos masinákat - a presale akciókat leszámítva - kezdetben olyan 120 USD + ÁFA + vámköltség ellenében lehetett megvenni, és ez még a mainál jobb árfolyam mellett is lazán 40 ezer Ft felett volt, szóval egyből terjedtek a hűtésmodos videók, meg a laptophűtőn való használat. Meg a komoly viták a topikban, mert én pl. azt mondtam, hogy a nagy büdös francot ér meg 40+ ezret egy olyan eszköz, amihez kell egér, billentyűzet, monitor, amin tükörtojást lehet sütni és aminek még a memóriája sem bővíthető - kaptam is a nagy fanoktól hideget-meleget! :D

Helyesbítek, a mostani wintelek, a nagyobb gyári hűtőbordának köszönhetően már nem melegszenek jobban, mint az átlag androidos. Egy MK908-as vagy egy MK808B Pro sticknél szerintem kevésbé, egy OpenELEC-et futtató M8S-nél pedig egy kicsit jobban "hevülnek". Viszont kb. 2 ezer Ft-os pluszberuházással és minimális kézügyességgel elérhető, hogy Kodis filmnézegetés közben se menjenek 65°C fölé, akkor sem, ha a háttérben fut egy torrent kliens és egy médiaszerver (plusz természetesen maga a win, egy vírusirtó progi, egy távirányító szerveroldali programja és még 1-2 dolog).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#444) Extracsaba válasza interstate76 (#443) üzenetére


Extracsaba
tag

Csak azt nem értem, miért nem tudják alpból ezt a normális hűtést beletenni.

Extracsaba

(#445) interstate76 válasza Extracsaba (#444) üzenetére


interstate76
addikt

Most már normális hűtés van benne. Az első szériáé volt gyakorlatilag használhatatlan (többlapos böngészésnél már úgy melegedett, hogy visszavette az órajelet), de ilyesmi előfordul még komoly cégeknél is, nemhogy kínai mini PC gyártóknál. Talán lehetne kicsit szellősebb a ház, de amúgy akkora hűtőborda van benne, amekkora csak elfér. Amit én csináltam vele, az már egy túlbiztosított, élettartam-növelő megoldás.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#446) Beni2360 válasza DoItYourself (#437) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem pont ilyen 2 db kábelt adtak az új SENCOR tv-hez, hogy minek azt nem tudom. :F
--------------------------
Csabi a válaszomban ott van, hogy mit kellett volna válaszolnod de egy kicsit halványan. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#447) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Jack dugó hiányát lehet orvosolni egy usb-s hangkártyával? (Mini MX)

HATER

(#448) DoItYourself válasza DiszNóÓl (#447) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Aktív hangfalat akarsz rákötni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#449) Dikri válasza DoItYourself (#438) üzenetére


Dikri
tag

Erősítőbe nem ruháznék most be, ezek az eszközök mennyire használhatók?

Az első 2rca csatis a második 6rca (5.1)

[SpDif to 2Rca]

[SpDif To 6Rca]

Ugyanis van egy régi genius 5.1 rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#450) DoItYourself válasza Extracsaba (#428) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A recovery-be úgy kell belépni, ahogy Beni leírta. Ennek SD kártya nélkül is kellene működni.

A Mini MX első kiadása (1G/8G) már tavaly november óta kapható, de a Mini MX ver 1.0 (2G/16G) viszonylag új vas, február végén tűnt fel a shopokban. Ekkor még "...105L1" fw volt mindegyik S905-ös Beelink-en. Több helyen lehet olvasni, hogy felpakolták rá a 20160310-es Mini MX (1G/8G) oE-et, ami működött, de csak 1GB memóriát ismert fel (nem nagy tragédia), és a wifi se ment rajta. De ez még nem az SD kártyás verzió volt, hanem az a megoldás, amikor az android likvidálásra kerül, nevezzük mondjuk eMMC verziónak a továbbiakban.

Ezután van egy-két hozzászólás az amlinux-on, miszerint a Mini MX ver 1.0 (2G/16G) dobozokon nem megy az SD kártyás verzió.

Március végén azután kijött az android fw "106L1" frissítése a Beelink S905 dobozokra, erre április 8.-án beírta vki, hogy ne frissítsetek 106L1-re, mert nem fog menni az SD kártyás oE.

Valószínű, hogy lesz külön oE verzió az Mini MX ver 1.0 (2G/16G) dobozra is, de eddig az volt az akadálya, hogy az eredeti android fw nem volt hozzáférhető, pedig a device tree fájlt (dtb.img) abból kell kiszedni, hogy rendesen legyen konfigurálva pl. a wifi és a RAM. Tegnap szerzett valaki egyet, most azon megy a pörgés, hogy megvan a dtb fájl.

Nem egyszerű kiigazodni az infókon... összefoglalva: az eMMC verziós oE-t felrakhatod már most is, de az SD kártyásra még várni kell szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.