Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Egy olcsó megoldást keresek a "buta" TV-mhez, mert NAS-on futó PLEX+DLNA lejátszás elég sokszor feladja a leckét neki. Tudom, hogy a plex profil nem stimmel neki, de nem találtam hozzá épeszű leírást, meg azért a DLNA-s lejátszás már elég puritánnak is mondható.

Így a lényeg az lenne, hogy minél olcsóbb olyan kis dobozt szerezzek amin gondok nélkül tudok fotelból filmeket/sorozatokat nézni távirányítással (szintén PLEX-en). (utóbbi a lényeg, mert simán most is megy, ha hdmi-n tv-re kötött gépen elindítok vmit plex alól.) + Az se volna rossz ha tényleg működne a TV távirányítóval az irányítás (Samsung - Anynet+)

Vannak esetleg konkrét ajánlott termékek?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2452) DoItYourself válasza ginola (#2450) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia,

MXQ Pro 4K vagy MXQ Pro+ lejátszókon van koax digitális hang kimenet 3,5mm-es jack csatlakozón kivezetve. Hirtelen ezeket találtam, ami már megfordult itt a topikban. Utóbbinál nem árt fw frissítéssel indítani, mert a gyári Android elég gyalázatos, amivel szállítják.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2453) DoItYourself válasza TheProb (#2451) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia,
az összefoglalóban találhatsz ajánlott típusokat, és a CEC távirányítás is menni fog, arról is van írva pár sor.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2454) TheProb válasza DoItYourself (#2453) üzenetére


TheProb
veterán

Igen olvastam az összefoglalót, bár a konkrét ajánlott típusok fölött valahogy sikerült átugrani..

Szóval ami S905-ös SoC-cal van szerelve az mind tudja a CEC-et? HW és nem SW-es szinten kell támogatottnak lennie?

Közben találtam aprón 2 modellt korrekt áron. Beelink MiniMXIII vagy Nexbox A95X között van lényegi különbség? Bellink picit drágább, megéri a felárat? Most nézem, hogy utóbbiban csak a 1 giga RAM van, akkor a kérdésre a válasz gondolom igen.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2455) Halihólaci válasza dugesz77 (#2442) üzenetére


Halihólaci
tag

Nekem is minden géphez az M2S van, (meg azért persze pont ez a Logitech-ből is van kettő...) egészen használható. Arra kell csak figyelni,h bár elvben készenlétre meg ha nem használod, ez zabálja az akkut-elemet. Szóval sajnos le kell kapcsolni! Javasolt az akkus változat! Abban a Nokia BLC5-nek látszó akku van, 4-5 hétig el megy vele bekapcsolt állapotban, aztán töltés!

(#2456) djnice válasza TheProb (#2454) üzenetére


djnice
veterán

Korrekt ár? Újonnan 3000-rel olcsóbb, igaz várni kell rá 2 hetet.

[ Szerkesztve ]

(#2457) k.zozo. válasza DoItYourself (#2435) üzenetére


k.zozo.
tag

MX3-M 2.4G 3D Air Mouse&Wireless Keyboard tökéletesen működik vele (Aliexpress).

(#2458) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nexbox A95X-el van már valakinek tapasztalata, pozitív/negatív?! Tényleg ez a best-buy most ezért az árért? És az analóg audió kimenetet tesztelte már valaki?

Max 30€-ért van esetleg jobb vétel? :F

Mindenképpen olyan kellene amin van analóg audió kimenet, mert esetleg aktív hangfalakra lenne kötve.

A válaszokat köszi! :)

(#2459) #88470784 válasza SunMount3r (#2458) üzenetére


#88470784
törölt tag

T95m ami hasonló áron van egyedül az előlapi óra tart vissza tőle, mert van egy mxq m10-em azon is ugyanez az óra és állapot kijelző kék led van ami kiégeti a szemed este filmnézés közben :D

(#2460) Beni2360 válasza #88470784 (#2459) üzenetére


Beni2360
félisten

És meddig tart egy darab sárga öntapadós üvegfóliával letakarni? És máris zöld lesz és nem olyan erős. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2461) #88470784 válasza Beni2360 (#2460) üzenetére


#88470784
törölt tag

Mondjuk nem értem miért nem tudnak leszokni ezekről az erős ledekről a kínaiak.
Tettem rá fóliát de még így is kicsit erős de már jobb.

(#2462) TheProb válasza djnice (#2456) üzenetére


TheProb
veterán

Tudom, hogy pár ezressel olcsóbb a nagy kínai webshop-okban, de ahogy néztem az összes EU-s raktár üres, Kínai raktárról rendelek akkor meg várni kell 2-4 hetet + ott a VÁM/Áfa lehetősége.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2463) djnice válasza TheProb (#2462) üzenetére


djnice
veterán

22 euróig vám és áfamentes, pont nem éri el ezt az összeget.

(#2464) vargalex válasza #88470784 (#2461) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A T95m kijelzője nem tűnik túl erősnek, igaz sötétben még ben néztem.

Alex

(#2465) ginola válasza DoItYourself (#2452) üzenetére


ginola
addikt

Köszi. Ezeket jó szívvel ajánlod is?

(#2466) DoItYourself válasza ginola (#2465) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem feltétlenül, de csak ezeken koax SPDIF amit kerestél. A Pro+ problémás, a sima 4K nem annyira. Sok hsz van ezekről, olvasgass egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2467) ginola válasza DoItYourself (#2466) üzenetére


ginola
addikt

Amennyiben nem szükséges a koax kimenet, de stabil, esetleg KODI képes érdekelne, mit ajánlanál, ami csalódásmente?
(Most épp alkudozom egy Dune 102-re...)

(#2468) TCr válasza vargalex (#2464) üzenetére


TCr
veterán

A MiniMXIII ledje is halovány.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#2469) DoItYourself válasza ginola (#2467) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Kodi mindegyiken fut, az ajánlott típusok az összefoglalóban vannak + Sunvell T95M.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2470) ha7at válasza SunMount3r (#2458) üzenetére


ha7at
tag

Szia nálam nagyon melegszik csak kibontott házzal megy. Teszi a dolgát, több óra youtube sem gond

(#2471) SunMount3r válasza ha7at (#2470) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy érted, hogy akár le is fagy? :F Akkor inkább lemondok róla, eszem ágában sincs szétbontott házzal üzemeltetni (Anyukámnak lenne). Úgy látszik még sincsenek csodák? :(

(#2472) Multibit válasza SunMount3r (#2471) üzenetére


Multibit
veterán

Jó kis képzavar: lefagy, mert túlmelegszik :D

(#2473) SunMount3r válasza Multibit (#2472) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mint a flambírozott fagylalt. :D (Csak ez nem olyan finom...)

(#2474) interstate76 válasza SunMount3r (#2471) üzenetére


interstate76
addikt

Vásárolj Beelinket, mindannyian elégedettek vagyunk vele, ahányan csak kipróbáltuk. Az enyém (Mini MXIII) még játék közben sem nagyon megy 60°C fölé.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2475) skodaman78


skodaman78
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok ebben a témában, és a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy NEXBOX MXQ Pro boxom, és megsérült rajta egy fájl, (platform.xml) így nem látja a készülék a rácsatlakoztatott usb eszközöket.
Próbáltam a hard resetet is, de nem állt helyre a hiba.
Hogyan tudom ezt a fájlt bemásolni számítógép segítségével a boxra? (az eredeti fájl megvan)

Előre is köszönöm a segítséget.
:W

(#2476) dugesz77 válasza ha7at (#2470) üzenetére


dugesz77
őstag

Na ez érdekes. Talán múlt héten mértem és a borda 37 fokos volt 48 órás üzem és uhd film nézése közbe. Igaz eléggé el van baltázva gyárilag,hogy a borda felfele néz. Én a hátára fordítva használom így nem reked meg a meleg. Lehet semmit nem számít amúgy sem. Eddig egyszer fagyott le de az android alatt volt egy játék telepítése közben. De nem tudom mennyit bírhat maga a soc. Ha az Rpi2-ből indulok ki ott 60 fok volt alaphangon és köszönte jól volt az úgy.

(#2477) vargalex válasza dugesz77 (#2476) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg az aktuális kernellel 80 °C-nál veszi vissza az órajelet az Odroid C2. Ugye abban is S905 SoC van...

Alex

(#2478) dugesz77 válasza vargalex (#2477) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszi. Ezek szerint ha7at kütyüjében lehet akkor a hiba ha fagy. Kodi hardver infos résznél sem láttam még a maghőmérsékletet 62 fok fölött és ezek szerint van még benne tartalék.

(#2479) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Amlogic S905 vs S905X teszteredmények a cnx-software oldalon.
A tavaszi hírek arról szóltak, hogy 1,5GHz lesz az S905X sebessége, de a leszállított dobozokban már 2GHz van beállítva, mint az S905-nél, de a szintetikus tesztekben így is 10-20%-al lassabb az új SoC. Integrált 100MBit/s-es ethernet vezérlőt, és audio codecet tartalmaz, amivel még olcsóbb lejátszók készülhetnek. Korábban szó volt róla, hogy 4 rétegű nyák helyett elég neki két rétegű is, szintén az olcsósítás jegyében. Új funkció az S905-höz képest a VP9 hardveres dekódolás (youtube 4K-hoz nem használható), a HDR támogatás, és az Android 6.0 alapú firmware. Nekem egy S905 olcsósított változatnak tűnik, részemről jelenleg nem ajánlott.
-------------------------------
A Mini M8S II (S905X) szétszerelése után, a cnx-en olvasható egy alapos teszt erről a lejátszóról, és egyben az Android 6.0 firmware-ről. Túl sok újdonságról nincs szó, ami bug volt az 5.1-es Android fw-ben, úgy tűnik megmaradt a 6-ban is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2480) #88470784 válasza SunMount3r (#2473) üzenetére


#88470784
törölt tag

Beelink mini mx most 21.58$ anyukád hálás lesz az egyszerűbb távirányítóért :)
Mondjuk nem tudom av kimenet fontos-e mert ezen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2481) DroiDMester válasza DoItYourself (#2479) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahogy korábban már írtam nekem az Egreat MXq Pro 4K is Max 1500MHz em ketyeg, pedig tényleges S905 soc van benne nem az x!

És nem szoftveresen van lekorlátozva, mert az A95X és Suvell T95 Firmwre el is ugyan úgy 1,5GHz a max órajele!

Szóval már a sima S905. Boxokkal is vigyázni kell!

(#2482) SunMount3r válasza #88470784 (#2480) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig az analóg audió kimenet fontos lenne... Ezt figyelembe véve van valami más ajánlott? :F Vagy egyedül csak a T95M ?!

[ Szerkesztve ]

(#2483) interstate76 válasza SunMount3r (#2482) üzenetére


interstate76
addikt

Egy olcsó kis usb-s hangkártyával meg tudod oldani a hangkimenetet bármelyik boxon.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2484) SunMount3r válasza interstate76 (#2483) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, gondolom ennek nem épp parádés minőségű a hangja. Persze nem is várnám el a csúcs minőséget, de azért, amelyik BOX-on integrálva van eleve a analóg kimenet, azért az csak jobb minőségű lehet, vagy nem?!
A cél az lenne, hogy azért egy pár jobb fajta aktív hangfallal összekötve némileg jobb hangzást kapjak, mintha a TV hangszóróiból szólna...

De ezeket tuti kezelik ezek a BOX-ok? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2485) DoItYourself válasza DroiDMester (#2481) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hopp, efölött elsiklottunk, ez egy új infó, köszi. Sunvell T95M tulaj már van egy (vargalex), az övé 2GHz-en jár, rakott be pár teszteredményt is múlt héten.

nlpK: a NEXBOX A95X szinte a legolcsóbb, de még nem került be az ajánlottak közé, amiket az összefoglalóban megtalálsz. Valahol olvastam, hogy vki 2 darabot rendelt, de nem működött egyiken se a reset gomb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2486) interstate76 válasza SunMount3r (#2484) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem a boxok analóg hangkimenetének és ezeknek a hangja között nincs hallható különbség, csak akkor, ha recsegőset fogsz ki az usb-s hangkártyából :) , mert ugye a gyártási minőség nem igazán sztenderd. Van ilyen is, ha ebben jobban bízol - nem tudom, milyen, sosem járt még nálam ilyesfajta cucc.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2487) m_kovacs


m_kovacs
tag

Van egy MX Plusz (Vega S95_pro fw-vel) tv-box-om.Android 5.1.1 A 4k videó lejátszással nincs probléma.Viszont a youtube-on nem tudok 4k felbontást kiválasztani. A probléma nálam van, vagy ez "gyárilag" ilyen?
Frissítettem a yt klienst.(11.27.53 most) A neten azt olvastam,hogy tavaly márciusban már megoldották az
android yt kliens 4k lejátszását.Akkor most mit csinálok jól?
köszönettel m_kovacs

(#2488) SunMount3r válasza interstate76 (#2486) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most jutott eszembe a legnagyobb probléma ezekkel: mivel ezeken az olcsóbb BOX-okon ugye csak 2db USB van, így egy Légegér+külső vinyó esetén már a hangkártyának nem maradna hely... :(

(A légegér is fontos, mert anyukám azzal biztosan könnyebben tudná vezérelni...)

(#2489) DoItYourself válasza m_kovacs (#2487) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A tegnap linkelt Mini M8S II tesztben azt írja a szerző, hogy a youtube 4K-hoz "Android TV" platform kell, jelentsen ez bármit is:
"In case you wonder about YouTube, it only works up to 1080p. 4K YouTube video playback requires “Android TV” platforms."
Ami érdekes, mert ameddig Android volt a dobozomon, nekem "Android TV" logoval bootolt a rendszer... Szóval, lehet, hogy vmi DRM probléma lesz, mint a Netflix és társai esetén.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2490) m_kovacs válasza DoItYourself (#2489) üzenetére


m_kovacs
tag

Sajnos az okos tv-m android platform,(már megbántam!)(5.1.1) és azon sem működik yt. alatt a 4k.
m_kovacs

(#2491) gulac12 válasza SunMount3r (#2488) üzenetére


gulac12
tag

Egy USB hub főleg ha aktív mindenkor jól jöhet, neked is ajánlatos.

[ Szerkesztve ]

(#2492) interstate76 válasza SunMount3r (#2488) üzenetére


interstate76
addikt

Értelek. Akkor maradnak az analóg hangkimenettel szerelt boxok, vagy be kell üzemelned egy aktív usb hubot, ahogy gulac12 kolléga is írta.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2493) m_kovacs válasza skodaman78 (#2475) üzenetére


m_kovacs
tag

Nincs ilyen boxom,de feltételezem hogy lehet sd kártyát dugni bele.Azt látja?
Ha igen, akkor arra kell másolni, és onnan a boxra.(előzőleg rootolni kell a boxot)
(de igazából nem én vagyok itt a fórumon a "hozzáértő", lehet hogy majd jön jobb megoldás,csak azért írok,hogy ne maradjon a kérdés válasz nélkül.(szokott úgy lenni))
m_kovacs

(#2494) SunMount3r válasza interstate76 (#2492) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt a HUB-ozást is szerettem volna elkerülni. Minél 1X-rűbb annál jobb, nem akarom, hogy karácsonyfa legyen belőle a végén... :N Így meg már ilyen erővel egy Pi3-at is vehetnék.

De ha máshogy nem megy akkor lehet a HUB lesz majd...

(#2495) DoItYourself válasza SunMount3r (#2494) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A K1 Plus és KIII is 4 db USB aljzattal rendelkezik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2496) interstate76 válasza SunMount3r (#2494) üzenetére


interstate76
addikt

Őszintén szólva én sem szeretem a hub-ot (kábelrengeteget csinál a mini PC-ből), csak kényszermegoldásként írtam, mert az analóg hangkimenet azért jelentősen leszűkíti a leghetőségeidet.

A Beelink M18 szóba került már? Bocs, de nem olvastam végig az előzményeket.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast M50 tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2497) djnice válasza SunMount3r (#2471) üzenetére


djnice
veterán

Vannak csodák. Nincs semmi baj az A95X-el, nálam egyáltalán nem melegszik túl, sőt még nem is érzem forrónak a dobozt.
Ilyen amúgy belülről: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2498) dugesz77 válasza DroiDMester (#2481) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez az info nem tudom honnét származik de az Nexbox A95X tudja a 2GHz .:

Sehol nem említik a maximum 1,5 GHz-t teszt.
Nem lehet ,hogy a S905X verzióval kevered?

(#2499) DoItYourself válasza dugesz77 (#2498) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt vmi félreértés lesz, ezt írta:

Ahogy korábban már írtam nekem az Egreat MXq Pro 4K is Max 1500MHz em ketyeg, pedig tényleges S905 soc van benne nem az x!
És nem szoftveresen van lekorlátozva, mert az A95X és Suvell T95 Firmwre el is ugyan úgy 1,5GHz a max órajele!

Neki nem A95X van, csak felrakta az A95X és a T95 fw-t is, ha jól értem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2500) dugesz77 válasza DoItYourself (#2499) üzenetére


dugesz77
őstag

Uha elnézést nekem nem siketült a szöveg értelmezés akkor. Többször átolvasva meglett a lényeg: "Egreat MXq Pro 4K------A95X és Suvell T95 Firmwre ugyan úgy 1,5GHz a max órajele " :B :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.