Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46947) Petykemano válasza b. (#46946) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem több szempontból is furcsa ez a specifikáció.
A PS5-ben módosított Zen2 magok vannak. A zen2 2019-ben, a PS5 2020-ban jött ki.

A PS5 pro a pletykák szerint 2024 végefelé jön. Ehhez képest a Zen5 2024 elejére várható. Ez alapján lehetne benne akár Zen5 mag is. Persze értem, hogy egyáltalán nem a CPU A legmeghatározóbb része.

Különös az is, hogy a nem kifejezetten jól sikerült RDNA3-at nevezik meg, mint grafikus egység. Főleg amiatt, mert ha jól emlékszem, a konzolok valahol az RDNA1 és RDNA2 között vannak tudásban és képességben. Rossz nyelvek szerint az RDNA2 épp azért lett jó, mert beépítették a konzoloknál kitalált és kipróbált remek elképzeléseket (Persze tudjuk, hogy hermetikusan el vannak zárva egymástól a külsős és belsős csapatok)

Az RDNA2 abban az évben jelent meg, mint a PS5. 2024-ben - elvileg akár - meg is jelenhet az RDNA4. Illogikusnak tűnik RDNA3-ra építeni, vagy RDNA3-nak nevezni azt, amire építik.

Vagy... akár úgy is mondhatnám, hogy ez a specifikáció akkor lenne logikus a PS5 körülményeit alapul véve, ha a PS5 Pro még idén év végén megjelenne.

Ami végülis lehet, hogy nem is olyan elképzelhetetlen figyelembevéve, hogy nemrég volt PS5 árvágás.
(Megkockáztatom, hogy akár az is lehet, hogy az RDNA3 egy sajnálatosan félresikerült tesztága a PS5 Pro-nak)

Ami viszont különös az az, hogy miért nincs benne infinity cache egyáltalán?

Monolitikus formában 4/5nm-en ez szerintem olyan 300-350mm2 lehet.

Illetve olvastam egy olyan véleményt, hogy valószínűbb, hogy sima GDDR6, mint GDDR6X, mert fontos, hogy legyen megfelelő verseny és ellátás a beszállítók között.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.