Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47251) letepem


letepem
aktív tag

Sziasztok!

Van egy HiS 7870 2Gb IceQ X Turbo-m (alap 1100/1200 mindezt 1218 mV mellett).

Esetleg mit kellene finomhangolnom, hogy a fogyasztás se szálljon el és egy kis teljesítményt is nyerjek?
(persze ez csak kívánsiság, mivel a teljesítményével meg vagyok elégedve:) )
Gondolom a memóriát kellene emelgetni mert a GPU így is válogatott típus és húzott!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#47252) EnterR válasza rostiron (#47250) üzenetére


EnterR
veterán

1.3V-ig egészséges. Ha jól tudom, a Sapphire 270-ek is kb. ezen a feszen vannak.

PSN ID: marquuard

(#47253) Tengo válasza rostiron (#47239) üzenetére


Tengo
aktív tag

Elég durva hogy így hozza az alapfeszen tuningolt 7870XT-met. (1175/1630)
Így nemigazán értem mi bajod azzal a szerencsétlennel.

[ Szerkesztve ]

(#47254) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Asus 270x-nél mostanában kezdődött hogy néha ugrik egyet a kép, a másodperc tört részéig. Kicsit zavar a dolog, ezért felraktam Asus GPU Tweak-et, majd ki is jelezte hogy van új VBiOS. Hogy jobb ezt felrakni? Asus oldaláról szedjem le az exe-t, majd úgy telepítsem, vagy az is jó ha Asus GPU Tweak-el telepítem fel?

Tengo Gyári beállításokat használok a kártyához.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#47255) Tengo válasza jozsi252 (#47254) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nálam ez akkor volt mikor túl magas volt a memória órajel, vagy túl alacsony volt a TDP limit. Próbáld meg a TDP limitet növelni.

Üdv

(#47256) EnterR válasza jozsi252 (#47254) üzenetére


EnterR
veterán

BIOS frissítéssel megoldódik ez a probléma.

PSN ID: marquuard

(#47257) rostiron válasza Tengo (#47253) üzenetére


rostiron
őstag

Semmi bajom vele, ha azt mondjátok hogy ez szép eredmény, annak nagyon örülök. :K

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#47258) EnterR


EnterR
veterán

Nos, hát flasheltem a moddolt BIOS-t atiflash-el (leírás alapján) de valami gebasz történt és nincs kép. Múltkor rendesen felment. Mi a teendő? Nincsen másik videokártyám.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#47259) EnterR válasza EnterR (#47258) üzenetére


EnterR
veterán

Közben megoldottam, csak balf@sz voltam :D

PSN ID: marquuard

(#47260) katt777 válasza zsizsef (#47100) üzenetére


katt777
félisten

Már jövő hét van, és még nincs. Igaz, 28. sem. GPU Tweak + Trixx is gagyi, pont feszt nem lehet állítani bennük, amivel hűvösebb lenne a kari.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#47261) Gstyler


Gstyler
senior tag

Adott egy új asus 270X, alaplapba berak, tápkábelek bedugva (zöld fény), ventilátor felpörög, de a monitor standbyban marad :W mi lehet a gond?

(#47262) DEV_NULL válasza Gstyler (#47261) üzenetére


DEV_NULL
őstag

BS? :U

(#47263) Apollo_21 válasza Gstyler (#47261) üzenetére


Apollo_21
addikt

Konf. egyezik azzal ami az adatlapon van?...ha igen másik slotba és gépbe próbáld ki a kártyát.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#47264) Gstyler válasza DEV_NULL (#47262) üzenetére


Gstyler
senior tag

BS? :W

Apollo:
Konfig: igen
Másik slotban próbáltam, ott sem megy! A régi kártyám megy ebben a slotban is... :W

[ Szerkesztve ]

(#47265) TaylorXIII válasza Gstyler (#47264) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Vedd ki rakd be újra de előtte nyomj egy bios resetet.

(#47266) Gstyler válasza TaylorXIII (#47265) üzenetére


Gstyler
senior tag

BIOS reset? Ezt hogy érem el?

[ Szerkesztve ]

(#47267) TaylorXIII válasza Gstyler (#47266) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Kiveszed az alaplapi elemet(gép kikapcsolt állapotában), vagy biosban van ilyen, hogy reset setting to deafult vagy hasonló, meg szokott az alaplapokon jumper is lenni, és akkor kikapcsolt gépnél átrakod a jumpert a megfelelő helyre, ott hagyod egy kicsit, aztán visszarakod az alapértelmezett helyére és bekapcsolod a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#47268) Gstyler válasza TaylorXIII (#47267) üzenetére


Gstyler
senior tag

Biosig el sem jutok sajnos.
Cmos clear volt, semmit sem segített.

(#47269) TaylorXIII válasza Gstyler (#47268) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ki-be rakni próbáltad a kártyát? Az alapértelmezett slotba. Ez általában a felső.

(#47270) Gstyler válasza TaylorXIII (#47269) üzenetére


Gstyler
senior tag

Igen, 2 slotban is próbáltam. Aztán visszaraktam a régi kártyát. Azzal simán ment. Újraprobaltam a 270et semmi...

(#47271) DEV_NULL válasza Gstyler (#47270) üzenetére


DEV_NULL
őstag

DVI, HDMI, Display Port, miket próbáltál? Ha ez sem segít, akkor BS?

(#47272) - = Zk = - válasza DEV_NULL (#47271) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nebaaa... R9 mint BS hibás?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47273) Gstyler válasza DEV_NULL (#47271) üzenetére


Gstyler
senior tag

Egyiken sem ad képet :(
Akkor megy vissza, el sem hiszem...

(#47274) DEV_NULL válasza - = Zk = - (#47272) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Van jobb ötleted?

(#47275) benvolio válasza Gstyler (#47273) üzenetére


benvolio
őstag

Neki ugyanez a problémája volt ugyanazzal a táppal. Próbáld ki egy másik ágával.

(#47276) - = Zk = - válasza DEV_NULL (#47274) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem olvastam, miről megy a disku. csak ezen megakadt a szemem...
ha igaz, lottózz :DDD

csak nem olyan bugyuta az AMD, hogy.... bár... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47277) Gstyler válasza benvolio (#47275) üzenetére


Gstyler
senior tag

Rakerestem én is, de nem gondoltam relevánsnak, mert én nem molexen keresztül adtam a kaját a kártyának. 2*6 pinen van rajta.
Ettől függetlenul megnézem h van e másik 2.
De a kártyan lévő led pirosrol, zöldre váltása nem azt jelzi,h az áram ok?

(#47278) R3laX válasza Gstyler (#47277) üzenetére


R3laX
addikt

Én a helyedben biost is frissítenék az alaplapon, sajnos elég kényesek ezek az új R-es kártyák. Kell nekik az új bios is sok esetben. [link]

(#47279) R3laX válasza Gstyler (#47277) üzenetére


R3laX
addikt

Ha megnézed >>>EZT<<< a listát, a lap igencsak régi kártyákat ismer, nem mai darab azért. Küldjed neki a bios updatet. Van elég új, sztem megoldja :K . Mindenképp, mielőtt gariztatsz, mert beszopatnak mint itt már egy másik Asus-os tagot. Kapott +ezerér egy sima 270-et, mert állítólag semmi baja nem volt, de ott nem ez volt a probléma okozója.

(#47280) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

le tudná valaki írni, hogy Crisys 2-t 270X-el Single playerben milyen beállításokkal érdemes nyomni (50FPS kéne) úgy, hogy a kártya sebességéhez mérten legszebb legyen. Úgy érzem full maxon a V-syncet nem nagyon tudja tartani, ezért óriási az input lagg.

J.

(#47281) joysefke válasza joysefke (#47280) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ide is leírtam a Crysis 2-es kérdést, kicsit részletesebben:

http://prohardver.hu/tema/crysis_2_megjelenes_2008/hsz_12508-12508.html

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#47282) HartgeH3-2.8 válasza joysefke (#47280) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ez a jelenség szerinted betudható annak , hogy a CR2 akkoriban még Geforce "párti" volt ha szabad így fogalmaznom?! Ennek a kártyának kellene lennie olyan erősnek, hogy ilyen jelenség még csak véletlenül se forduljon elő.

Álmomban sem gondolnám, hogy bármi problémád előfordulhat. A kártya szerintem bőven a játék hardverigénye fölött van.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#47283) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Megint BS hibák..

Pont mostanság szeretnék visszatérni pirosba.. :(((

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#47284) Gstyler válasza R3laX (#47279) üzenetére


Gstyler
senior tag

Szia! Megtörtént a bios update is, a legfrissebb verzióval sem történik semmi.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, azt hiszem,h feladtam ...

(#47285) joysefke válasza HartgeH3-2.8 (#47282) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez a jelenség szerinted betudható annak , hogy a CR2 akkoriban még Geforce "párti" volt ha szabad így fogalmaznom?! Ennek a kártyának kellene lennie olyan erősnek, hogy ilyen jelenség még csak véletlenül se forduljon elő.

Semmiféle (VGA jellegű) jelenség nincsen, ha csak nem az, hogy kevés a kártya a FULL HD minden MAX-hoz. A kérdés, hogy mit kell egy kicsit visszabutítani.
Az input lag azért magas, mert nincs meg a folyamatos 50FPS és ezért visszaugrik 25-re. Ez normális, ha gyenge a kártya.

Ha megnyugtat, volt GTX 660OC-m is, és az se tudott többet Crysis 2-ben és az Nvidia féle adaptive Vsync sem segített:)

J.

[ Szerkesztve ]

(#47286) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

SAPPHIRE TOXIC R9 270X Ról van valami tapasztalat eddig? Megéri ez a kártya a pénzét? Mi a véleményetek?
Amúgy maszek vízhűtés kerülne rá, az összes hűtő meg bizbasz kacatot csavaroznám le a francba.

(#47287) Zsohi válasza ---Lasali--- (#47286) üzenetére


Zsohi
őstag

Tök fölösleges a 270X-re a víz, de ha ezt te még se így gondolod akkor már valami költséghatékonyabb kártyát vennék, viszont ha ezzel se értesz egyet akkor hát megveheted, hiszen az egyik legörültebb kártya a szériában.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#47288) ---Lasali--- válasza Zsohi (#47287) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kell a víz mert nem bírom a ventilátort, valamint át akarom rakni a mostani kártyáról, szóval ez nem kérdéses.
Igazából az a baj, hogy másik kártyáknál nem tudom megoldani a FET ek hűtését. Legalábbis nem találtam még ezen kívül olyan kártyát, amire tudnék barkácsolni passzív fet hűtőt.
Ezen csoportosítva vannak a fetek, és ráadásul van felettük meg alattuk szimmetrikusan furatok, ahova fel lehet fogatni bordát.
Ugyan ilyen a felépítése a mostani kártyámnak is, és erre én anno kreáltam egy olyan fet hűtő bordát, amivel passzívan is tökéletesen meg vannak hűtve.
Ugyan ezt szeretném elkövetni a következő kártyámon, mert így tudok használni univerzális blokkot. Mert ami van univerzális blokkom, azt minden kártyára fel tudom tenni, és annyira durván hűt, hogy bármit képes lehűteni, viszont csak a GPU -t fedi le. A kártyán levő fethűtő borda pedig olyan méretűre van tervezve, hogy csak megfelelő légmozgás esetén képes meghűteni.
Itt egy kép az anno készülő kártyámról, így működik most már mondhatni évek óta tökéletesen:

[ Szerkesztve ]

(#47289) joysefke válasza joysefke (#47285) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nah, jelenleg az a "megoldás", hogy windowed módban játszom, V-sync nélkül, így nincsen tearing, nincsen input lag. Nem szép megoldás, de mégis így a legjátszhatóbb :(

Kicsit utánaolvastam, és a C2-nek valami bődületes V-sync bugja van... (igen, geforce-val is)

J.

(#47290) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tud valaki olyan monitorozóprogramot ajánlani, ami mutatja a
CPU terheltségét, hőfokát a szokásos GPU dolgok mellett?
No meg az FPS-t is írja ki :)

GPU-Z ből hiányolom ezeket...

J.

[ Szerkesztve ]

(#47291) bombibmw válasza joysefke (#47290) üzenetére


bombibmw
veterán

PlayClaw5

(#47292) Gstyler válasza R3laX (#47279) üzenetére


Gstyler
senior tag

Általánosságban egyébként egy garanciáztatás mennyi időt vesz igénybe?

Sok mindent nem kell vizsgálniuk, mert ez nem az a fajta BS amit terheléstől jön ki, egész egyszerűen nem ad képet alapból a kártya. ( egyébként beraktam a másik mellé, a win is látta fel is ismerte, CF-be is akarta rakni egyből -> csak hát kép nincs, se dvin, se hdmin)

(#47293) Zsohi válasza ---Lasali--- (#47288) üzenetére


Zsohi
őstag

Talán a Gigabyte 270x-re tudnál a legkönnyebben barkácsolni bordát. pcb

A Toxic, Hawk és Gaming amire még szerelhető nagyobb borda.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#47294) DanielLong válasza Dany007 (#46943) üzenetére


DanielLong
senior tag

Közben míg nem felejtem el: a túlmelegedős 7850-et nagy nehezen tovább küldte a szerviz a gigabyte-hoz, most 3-4 hét várakozás következik sajnos.... de sebaj, addig úgyis sok dolgom van az egyetemen... :))

(#47295) janosiaron


janosiaron
csendes tag

Sapphire R9 270x-emet overclockolom. Trixxet használom, de CCC-ben a power limitet be kell állítani +20%-ra. Ezzel a kettős megoldással állítható normálisan a fesz is, amire úgy néz ki szükség is van, mert a gyárin (1.2V) nem sok OC-t enged. Na nem mintha amúgy annyira szükséges lenne az OC, de azért BF4 elbírja :D

(#47296) kona005 válasza janosiaron (#47295) üzenetére


kona005
senior tag

Na én csak a GPU Tweak-be állítottam a power limitet de megnezem CCC-ben is hatha jobb lesz.
Kössz a tippet :R

(#47297) R3laX válasza Gstyler (#47284) üzenetére


R3laX
addikt

Hmm akkor nincs más, mint vmi havernál kipróbálni.

#47292) Gstyler: Szerencsére még nem kellett semmimet. Sztem 1 hónapba is beletelhet, esetleg csere kártyát szoktak talán adni a normális boltosok.

[ Szerkesztve ]

(#47298) EnterR


EnterR
veterán

Üdv.

ATI Tool-ban elindítottam az artifact hibakeresőt, és a folyamat közben cicereg a kártya. Ha abbahagyom, elkussol. Ez normális?

Közben rájöttem, hogy a 2700FPS miatt van. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#47299) Grave_444 válasza EnterR (#47298) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen.

(#47300) Gstyler válasza R3laX (#47297) üzenetére


Gstyler
senior tag

Szerencsére a "régi" kártyám még megvan, addig azt akkor nem adom el...
Csak hát egy kevéske pénzt kifizettem a 270x-ért, csak jó volna mielőbb használni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.