Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) arn


arn
félisten

A haz is egesz szep lett, ahhoz kepest, hogy 18+ eve szolgalatban, nincs is nagyon elszinezodve. A minosege hasonlo, mint az inwine, de jobb kialakitasu. Felreteszem, hatha meg jo lesz vmire.



facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58402) alvaro válasza arn (#58400) üzenetére


alvaro
senior tag

Na, ezen van is 2 ISA!

Lepedő: sajnos az átforrasztással se vagyok előrébb. Sőt, egyre nehezebben indul, egyelőre félretettem.

Egyébként meglestem, 8MHz-es jelölésű proci van benne a borda alatt, de egyébként 6-on megy. De egyébként a buszvezérlő is 8MHz-et bír a lapon, meg láttam egy 16MHz-es kvarcot is, a fene érti ezt. De 6-on ment, amíg elindult, ez 110%. Turbo jumpernek meg esélyét se nagyon láttam a lapon. De ettől is csak érdekesebb lenne, csak indulna el a nyomorult...

[ Szerkesztve ]

(#58403) r0b3r válasza arn (#58401) üzenetére


r0b3r
senior tag

Baromi szép ez a ház! :Y

(#58404) envagyok válasza RexMaximus (#58399) üzenetére


envagyok
veterán

Elégtek, de sajnos annyira nem nyilvánvalóan. Büdös égett szag, füst nem volt.
Szerintem valami ütős feszt kaptak, amitől azonnal kipurcantak.

(#58405) arn


arn
félisten

Itt meg egy millennium. Mennyire volt ez anno elterjedt? Eleg durva aron mentek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58406) r0b3r válasza alvaro (#58402) üzenetére


r0b3r
senior tag

Te lepedőd is valami ilyesmi? :DDD :DDD

(#58407) arn válasza alvaro (#58402) üzenetére


arn
félisten

nem veletlenul orultem meg neki... coppermine mar megy, de salangmentes, es meg normalis kondikkal.

kicsit visszakanyarodva az a7n8xre, kicsit utanaolvastam a kondiknak. a proci es a mem koruliek eleg gyaszos minoseguek. ill 99 es 2007 kozott eleg sok szar kondit gyartottak tajvanon, es tobb gyarto is erintett volt a hasznalatukban (abittal az elen).

nem tudtam, hogy ilyen nagyban nyomtak, de kicsit magyarazatot ad arra, hogy miert hullanak annyira a hwek ebbol a korszakbol :) [link]

Most of the affected capacitors were produced from 1999 to 2003 and failed between 2002 and 2005. Problems with capacitors produced with an incorrectly formulated electrolyte have affected equipment manufactured up to at least 2007.[2]

Major vendors of motherboards such as Abit,[9] IBM,[1] Dell,[10] Apple, HP, and Intel[11] were affected by capacitors with faulty electrolytes.

mongy a kepen epp egy asus lap van :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58408) Ranagol_5 válasza arn (#58407) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem pl az NF7-S v2.0-am ahogy megvettem ujra lett teljesen kondizva epp ezert. :DDD
Azota jobban is birja a tunyingot merlin bios-szal meg nincs akkora vdrop-ja a deszkanak.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#58409) alvaro válasza r0b3r (#58406) üzenetére


alvaro
senior tag

Nem egészen. A tieden már "chipset" van, az emyémen még 8259 meg 8237 párban, 82c288, és egyáltalán minden, de minden kétlábsoros. Rövidebb viszont, mint amiről Bacsis videót csinált, főleg mert ezen csak 1MB+paritásnyi 41256-ot helyeztek el.

Leginkább erre az IMB 5170-es lapra hasonlít, a formája ilyen, az alapelrendezése is, de máshogy áll rajta jó néhány IC:

http://minuszerodegrees.net/misc/5170_motherboard_type_1.jpg

Meg PGA helyett kerámia LCC foglalatos 286 van rajta leszorítós hűtőbordával.

(#58410) MaxWil válasza arn (#58391) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Részvétem a proci miatt ... :Y
Ahogy elnézem azokat a vezető sávokat, egy képzett ember megfelelő szerszámokkal simán megcsinálja neked. 'Szal ne add fel, keress egy ügyes műszerészt :DDD :C

A hülyék már a spájzban vannak...

(#58411) arn válasza MaxWil (#58410) üzenetére


arn
félisten

Ugyan, az egesz motyo nem er annyit, mint amennyibe kerulne :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58412) MaxWil válasza arn (#58411) üzenetére


MaxWil
csendes tag

De-de... itt kérem szépen az elvekről beszélünk! :C
Amit lehet megjavítunk, hogy meg tudjuk őrizni az utókornak! :DDD :R

A hülyék már a spájzban vannak...

(#58413) arn válasza MaxWil (#58412) üzenetére


arn
félisten

En szivesen orizgetem az utokornak, de nem vagyok a sajat penztarcam ellensege. Ez meg azert nem akkora kulonlegesseg, hogy ket ev mulva talalok masikat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58414) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Ha már házikóknál tartunk, tudja valaki azonosítani ezt a kuckót?

Emlékeim szerint JNC lehet... :F


Sajnos a gugli semmit nem dob a 828GA-ra. :U

A hülyék már a spájzban vannak...

(#58415) MaxWil válasza arn (#58413) üzenetére


MaxWil
csendes tag

Támogatom az elképzelést! Rakd félre, 'oszt majd ha kedvezőbbek lesznek a feltételek, akkor meg lesz javítva. :C Inkább mint, hogy kilós áron menjen :O

A hülyék már a spájzban vannak...

(#58416) arn válasza MaxWil (#58414) üzenetére


arn
félisten

az szvsz csak a tapja, volt ez emlekeim szerint atsban is 2000 kornyeken. Manapsag minden nos hazikot meg kell venni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58417) frescho válasza MaxWil (#58414) üzenetére


frescho
addikt

Én tudom azonosítani. Na nem a tipusát, hanem azt, hogy ilyen házam volt jó sokáig. Szép lila a bekapcsológombja :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#58418) RexMaximus válasza arn (#58400) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

lehet errol szavazast lehetne nyitni amugy :)

Azon tunodtem mennyi idot fordithatsz retrora? Bugykolesbe, alkatresz vadasztaba, hirdetesek stb es ezzel relevans tartalmak keresese a neten vagy eppen ehhez kapcsolodo forumozas, videok stb.

Olyan heti mennyi idod megy el atlagba erre neked?

nekem idoszakaim vannak pl, van amikor fel napom siman ramegy van amikor nem es van amikor azelet kozbeszol es azert nem :)

(#58419) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem számtech de ahhoz kapcsolódik, kipróbáltam a már régebben vásárolt eredeti kínai forrasztóállomást

Szuper, 220 fokra lőve optimális, magasabb hőfokon simán szénné égeti a nyákot is. Szépen folyik az ón, és le is engedi ahogy kell.

Ez sem számtech, de retro, és kapcsolódhat is hozzá, mindenesetre off (egyelőre). Vannak itt elektronikai szakemberek, aki megmondja mi ez, kap egy virtuális sört :

Elég jó lett, sztem :B

(#58418) RexMaximus : no, ez mennyi bütykölés időben, tippelhetsz...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58420) frescho válasza DarthSun (#58419) üzenetére


frescho
addikt

Sztereó kis teljesítményű erősítő. Előerősítő vagy talán RIAA korrektor?

https://frescho.hu

(#58421) DarthSun válasza frescho (#58420) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bingó, tudtam hogy Te leszel az első :) Előfok és persze RIAA.

Ja, és persze :

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58422) arn válasza RexMaximus (#58418) üzenetére


arn
félisten

most ket het szabin voltam :) amugy max estenkent, ha alszik a gyerek. az infok, kutatasok, ilyesmi - azt barhol lehet, ahol van net.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58423) DarthSun válasza DarthSun (#58421) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A táp :

Mivel ebben csak egy 24- es Graetz modul van, ezért sorbakötve két AA elem, párhuzamban pedig egy külső puffer. Kb 30mp kell a feléledéshez, de a fogyasztása olyan kicsi hogy hamarabb merül az elem a természetes önkisülés miatt

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58424) frescho válasza DarthSun (#58423) üzenetére


frescho
addikt

Mennyire szűrt a táp. A nagy erősítésű, de a teljesítmény fokozatoknak is az a lelkük.

https://frescho.hu

(#58425) laskr99


laskr99
addikt

Sikerült az NF4 SLI mod, a post már NF4 SLI-ként ismeri fel a chipsetet. Most még 1 vidikari van benne a képen látható, de rakok bele még egy ilyet, most jön Csehországból. SLI setup lesz, 2 7600GT-vel. 939 NF4 ULTRA-D lap, és 4200+ X2 Athlon.

Itt kérnék egy kis segítséget, mert ezzel már jártam meg:

Van 2x512 Kingmax HC ramom, DDR500-as. A lapba rakva nem indul sehogy sem. A P4P800 eljátszotta ugyan ezt, ott bios reset és fix 400-ra állítva a ramot AUTO módról, úgy már indult.(DDR400 volt benne állítás erejéig) A mostani lap, fixre beállítok egy értéket és akkor is mennek a ventik de kép semmi, ötlet mit kéne állítani,hogy beinduljon?

(#58426) DarthSun válasza frescho (#58424) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyári Graetz modul, simán 230 be, 24 ki, a belső minősége?, alapból is jól szól, viszont a párhuzamosan kötött kondival a hang szebb és a háttérzaj is kisebb (kis különbség, fülelni kell) .

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58427) DarthSun válasza laskr99 (#58425) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

BIOS reset után, indítás 1 RAM- al. Belépni a BIOS- ba - feltéve ha ad képet - , elvileg reset után defaultnak kell lennie (mókolt BIOS- nál nemtom, nembiztos), ha nem akkor def betöltése, restart, talán betölt az oprendszer. Ha igen, leállítás, megpróbálni 2 RAM- al. Ha ok, akkor lehet kezdeni beállítani egyénire, egyenként, ha valamelyik user beállításra nem indul, hiba megfogva.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#58428) envagyok válasza laskr99 (#58425) üzenetére


envagyok
veterán

Érdemes még Ram foglalatot és a Ram érintkezőit megtisztogatni.
Nálam ilyen probléma esetén 10-ből 9x ez volt a hiba.

(#58429) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Korábban említett NF7-et most győzködöm, de nem akar működni. Folyamatos magas és alacsony hangjelzésen kívül még nem sikerült kicsikarni belőle semmit. Procihűtő rendesen rajta van, táp jó, egy pár rammal már végigjátszottam az összes foglalatot, minden slotban ugyanazt produkálja. Most bios reset, aztán meglátjuk még egyszer, de nem tudom hol lehet a hiba. Tippek?
A vga egy Matrox Parhelia egyébként, igazából ezért vettem csak meg a motyót, mert egyébként nem igazán vagyok oda az AMD cuccokért.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58430) jokeph válasza flymi (#58429) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan milyen CPU is van benne ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58431) laskr99 válasza envagyok (#58428) üzenetére


laskr99
addikt

+Darthsun

Dolgok meg vannak tisztítva, 400-as ramokkal simán megy egyedül az 500-as ramot valamiért nem kezeli le, pedig annak is 400-on kell indulnia. A P4P800-on sikerült megoldani ezen eddig nem sikerült.

(#58432) quailstorm válasza flymi (#58429) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendes 512bit-es Parhelia? Olyat még én is szeretnék egyszer. Esetleg privátban írd meg mennyi volt.

(#58433) envagyok válasza flymi (#58429) üzenetére


envagyok
veterán

Én se vagyok amd fan, de azért egy 3200+ athlon xp bőven tudja a 3200-as p4 teljesítményét. A másik meglepi az fx-60 volt

(#58434) arn válasza envagyok (#58433) üzenetére


arn
félisten

a p4 mar gyorsabb volt abban az idoben (a gyorsabb northwoodok utan), az a64 hozta vissza az amd elonyet. de nyilvan mindegyikkel el lehetett lenni, nem voltak olyan nagy differenciak.

illetve az amd bago aron volt, a kicsik meg gyakran mentek 2.4g kornyeken.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58435) jokeph válasza arn (#58434) üzenetére


jokeph
nagyúr

WarCraft3 -ban nem volt gyanús, hogy az Athlon XP 2800+ hajtja, vagy az 3,0 GHZ-es Northwood Pentium. :U

A VGA mindegyik esetben egy GeForce 3 Ti 200 64 MB majd egy GeForce 4 Ti 4200 128 MB volt.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58436) flymi válasza jokeph (#58430) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mindjárt mondom... Aszondja Athlon AXDA2000DKV3C

quailstorm: MGI PH-A8X128

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58437) envagyok válasza quailstorm (#58432) üzenetére


envagyok
veterán

Ebay-en sok van 10-20 körül, nálunk tűnik csak ritkának.
Mi a reális ára ezeknek?

(#58438) quailstorm válasza flymi (#58436) üzenetére


quailstorm
nagyúr

256-bit membus és 512-es ringbus, de csak OEM verzió csökkentett órajelekkel. Azért szép fogás így is, szebb, mint az én P750-em.

(#58437) envagyok: azt én nem tudom, én is 10 körül láttam kint, itthon meg még sose, csak LX-eket, de azoknak nem volt áruk se.
De az hogy OEM vagy csúcskártya, az se mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#58439) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bios reset és újabb tápcsere ellenére sem jutottam előrébb. :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58440) jokeph válasza flymi (#58436) üzenetére


jokeph
nagyúr

Simán kéne benne mennie, sőt az összes K7 Athlon XP-nek... nincs "megégve" a CPU ?

Gondolom kismillió rammal próbáltad, és a ramok meg a VGA is tutira jók (másban műkszenek). :U

Ennek a lapnak elvileg már nem kell a -5 V ? :U

(#58441) Ez esetben vedd csak ki, nem fog fájni.... ;)

Az ilyen régi cuccokhoz eltettem 2 db FSP Fortron 300W-os tápot. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58441) flymi válasza jokeph (#58440) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát, hogy őszinte legyek nem vettem ki a foglalatból. :U Akitől vettem azt mondta ebben tesztelte le a vga-t, szóval gondoltam én is csak pelepattintom + táp és ram és minden oké lesz.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58442) flymi válasza flymi (#58441) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezekkel a tápokkal próbáltam, mind jó volt még mikor legutóbb próbáltam és ha nem lennének jók, akkor nem is adnának delejt a lapnak hogy csipogjon nem? :F
Ventik felpörögnek aztán megállnak (chipset/cpu/vga/psu is) és csak a beeper szól.
FSP FSP350-60APN
Seasonic SS-400ET
Seasonic SS-380HB

DTK ramokkal próbáltam, ddr400-asokkal minden slotban, valami noname 1gb-ost is végigjátszottam, meg 256-os ddr333-assal is. A ramok másik lapban jók voltak.
A vga-t most raktam be a tesztlapba, képet ad.
Ok, kiveszem a cpu-t és körbenézem, más nem nagyon lehet. Viszont ha az a ludas, akkor bachatom, mert nincs másik cpu-m. Mint említettem csak Inteles holmijaim vannak. Ezt a lap+cpu kombót mondjuk úgy grátisz kaptam a vga mellé.

Post code kártya is kijelezte power on után a 4F-et, aztán ennyi, sötétség.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58443) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A lapban szépen ketyeg a proci, ram foglalatok is jók.
Khm... :W Júzer fail volt, de inkább nem mondom meg mi, mert ekkorát bakizni egyszerűen nem lehet, tiszta szégyen. Pláne nekem még ha nem is rakok össze hetente gépeket.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58444) jokeph válasza flymi (#58443) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az a lényeg hogy műkszik. ;]

Tán rossz helyre volt bedugva a CPU-FAN ? :))

Vagy elzsibbadt a BIOS elem ? :U

Vagy a CMOS CLEAR jumper volt rossz pineken ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58445) flymi válasza jokeph (#58444) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az első majdnem talált, a hűtővel kapcsolatos. Fordítva tettem fel... :W
Ennyire nem lehetek balfa..ék.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58446) flymi válasza jokeph (#58444) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jah, végül is... :B Csak gyors beléptem a lap biosába, nem túrtam át. Közben meg feldobtam a tesztgépre a Parhelia driverét és toltam egy 3dmark tesztet.
Most össze kell még pakolnom, hamarosan átmegyek az éjszakai műszak topicba. :O




[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58447) RexMaximus válasza arn (#58401) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

akarhogy nezem... ez a haz baromira tetszik nekem :)

Videovagas miatt valamilyen desktop masinat ossze kell dobnom, es erosen gondolkodom azon amugy, hogy egy retro hazba tegyem bele, valami hasonlo koruba.

Csakmert

:)

(#58448) arn válasza RexMaximus (#58447) üzenetére


arn
félisten

marmint uj gepet retrohazba? :) szerintem erdemes a retrogepeknek megtartani, baromi ritkak a szep allapotu regi hazak. a szellozese meg fenyevekre van a mostani hazaktol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#58449) DBob válasza RexMaximus (#58447) üzenetére


DBob
őstag

(#58450) jokeph válasza flymi (#58445) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lényeg, hogy sikerült nem megsarkalni a CPU-t. :))

Ha ez egy K5/6 lett volna, már nem lenne ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.