Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40451) Murphistic válasza Vladi (#40449) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Reméltem, hogy létezik ilyen átalakító is és tényleg: PCIe slotot PCI-ből
Csak tudnám, hogy miért nem x16-os a kimenet? ;]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#40452) gban válasza frescho (#40450) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igencsak bohóc árak, nem csak a Voodoo 5500-nál.

Postázást nem vállalok.

(#40453) MMIX válasza MMIX (#40447) üzenetére


MMIX
addikt

H.264_1080p High bitrate - Jellyfish 120,0 (Mbps)
- Megpróbáltam kíváncsiságból, kép hibátlan, nem esett szét, de a 23.976 fps nem volt meg. Sacc/kb a fele fps vagy kevesebb.
(nem találtam az fps kijelzést)

Bár a másik gépen, Athlon II X2 3500MHz HD 5670 is megkínlódott vele (Windows 7), Divx playerrel sikerült lejátszani. (Home Cinema és a VLC-vel nem sikerült, lehet valami beállítás kellene nekik)

[ Szerkesztve ]

(#40454) Sanchez638 válasza Vladi (#40449) üzenetére


Sanchez638
addikt

2xAsus 7900Gt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40455) Yutani válasza gban (#40452) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ebay árakhoz szabja a sajátjait, csak éppen itt nem fogja eladni. Mondam már neki régebben is, de kitart az elképzelése mellett. :D

#tarcsad

(#40456) juliabrilke válasza Murphistic (#40451) üzenetére


juliabrilke
addikt

Létezik olyan is, hogy pci foglalatot alakít 16x pcie-re. Tudom, mert van nekem is itthon.
Amit szerettem volna beszerezni az egy pci-x to pci-e, de nagyon sokba kerül sajnos, annyit nem ér. :(

(#40457) zoltanz válasza Yutani (#40455) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudom, én úgy szoktam árazni, amennyiért még én is megvenném a terméket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40458) #68216320 válasza Tim82 (#40284) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm szépen a felajánlott kártyát és a ráadás USB kivezetést.

Hazaérve csak a kíváncsiságtól vezérelve gyorsan előkaptam egy tápot, vgat és a lapot.
Beletettem az USB kártyát és gyönyörűen elindult a gép. :C
Win98 kis kérdezősködés után felpakolta automatikusan a drivereket (a 2.0 kiterjesztést kivéve) és tökéletesen üzemel.

Majd keresek hivatalos driver-t a 2.0 részéhez, de szuper, hogy most van 5+2db USB-m a K6-2-n :D

Köszönöm még 1x :R

(#40459) Ranagol_5 válasza Yutani (#40455) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én a legnagyobbat az s3-s kártyák árazásán röhögtem. De szólok FinalCaleb-nek, hogy a nálam lévő PCI-os voodoo 5-öse milyen jó biznic(még én flash-eltem át mac-ről PC-re). Hétvégén úgy is megyek hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#40460) Tim82 válasza #68216320 (#40458) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szívesen. :R (Én meg a csokoládét köszönöm. :) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40461) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok. Egy olyan problémával kapcsolatban kérek segítséget ami nem a topik témája, de én ide járok olvasgatni, és nektek rengeteg tapasztalatok van ilyen téren.
Tegnap észrevetten, hogy csíp (ráz) a gépház. Minden lehetősèget átvizsgálva kiderült, hogy a vga (dsub) kábel ha be van dugva a vga-ba akkor áll fenn ez az eset. Tovább vizsgálva kiderült, hogy maga a kábel vége ràz tehát a probléma a monitorbol rred. Találkozott már valaki ilyennel?

(#40462) bacsis válasza satee76 (#40461) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szia!
földellt a konnektor? ha igen akkor még gagyi hosszabbító/elosztónál jelentkezhet ilyen hiba, ha hosszabbítóból kapja a moncsi a kraftot akkor érdemes lenne másik hosszabbítóra rádugni/úgy próbálni

(#40463) unclefucka válasza satee76 (#40461) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ha nem földelt a konnektor, elosztó, vagy az egész hálózat földeletlen, akkor ráz a PC/monitor. Panel házakban tipikus ez az eset.
Földelést könnyen csinálhatsz, ha közös fűtésű panelben laksz.
Annyit kell tenned, hogy a radiátor fém csövéről leszeded a festéket kis helyen (legyen fém-tiszta) és valahogy odarögzítesz egy 4-6 mm2 -es kábelt. A kábel másik végét meg egy földelt aljzatba vezeted és bekötöd a földelésbe. Ide bedugsz egy földelt elosztót és oda dugsz be minden PC-s cuccot.

Ha nem ilyen a kecó, akkor marad a földelő-szonda telepítés.

Én kábel kötegelővel rögzítettem a földelésnek szánt kábelt.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#40464) #68216320


#68216320
törölt tag

Na egy újabb malőr ami kifog rajtam.
A Lucky Star 5MVP3 (rev.3) alaplapon (socket7) egyszerűen nem tudok DMA-t használni. Nem a legfrissebb BIOS van rajta, de beszereztem a legújabbat. Az a gondom, hogy az awardflash az istenért sem akarja flash-elni. Az eredetit lementi, de azután azt írja, hogy írásvédett a bios chip és a jumper-t állítsam át. Namost a bios környékén két jumper van csak. Az egyik 5V helyett 12V-ot ad a chipnek (ez kell más típusú chiphez) és a clear cmos. Utóbbival már megpróbáltam a felülírást, de a beállítások törlésén kívül semmit nem csinált.
A bios menüjében sem találtam olyan pontot, ahol írásvédetté tehető a chip.
Awardflash-ből a legújabbat töltöttem le.

(#40465) unclefucka válasza #68216320 (#40464) üzenetére


unclefucka
senior tag

BIOS-on belül nem lehet letiltva a BIOS-frissítés?
Elvileg van valami ilyesmi menüpont.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#40466) #68216320 válasza unclefucka (#40465) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincsen. Öreg socket7 ez még :)
De közben meglett a hiba. Túl új programmal akartam frissíteni.
Kerestem egy régebbit, az megcsinálta.
Most működik a dma :D

(#40467) Sanchez638 válasza satee76 (#40461) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nő földelés/védő vezető. Itt is van ilyen, még katonáknak épített házba vagyok és jó régi a kábelezés.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40468) gerlaip válasza satee76 (#40461) üzenetére


gerlaip
addikt

Nem egyedi eset, valóban úgy van, ahogy a többiek írták. Eddig csak olyan régi építésű lakásokban laktam, ahol nem volt földelt a konnektor, és mindenütt "csípett" a számítógépház. Probléma csak akkor lehet belőle, ha úgy szerelsz, veszel ki, vagy raksz be kártyát a gépbe, hogy nem áramtalanítod, ilyenkor tönkremehet ez-az. De simán lehet, hogy földelt konnektor mellett is jelenthet ez problémát.

Ti, hogy látjátok?

lámavakond

(#40469) Murphistic válasza gerlaip (#40468) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Ez érdekes... Mi is panelban lakunk és nálunk nem ráz a számítógép, mosógép, vasaló háza. Bár nálunk is a ma már életveszélyesnek titulált közösített nulla-föld (PEN ? ) van.
Szerintem áram alatt sohasem szerelünk PC-t :) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#40470) gerlaip válasza Murphistic (#40469) üzenetére


gerlaip
addikt

1. Panel az hol régi? :D
2. Te biztos, de én ilyen barom vagyok, hogy rendszeresen elfelejtek áramtalanítani. Ezért szerelek csak 10 éves cuccokat, a drága konfigomat egyszer összeraktam és kétszer is meggondolom, hogy belenyújljak.

lámavakond

(#40471) zoltanz válasza #68216320 (#40464) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A Lucky Star 5MVP3 (rev.3) alaplapon (socket7) egyszerűen nem tudok DMA-t használni."

Emlékeim szerint az igen meg tudja fogni a rendszert. Homokóra on! :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40472) YumeD válasza Murphistic (#40469) üzenetére


YumeD
tag

Hotswap biosírásról hallottál már? Bátrak sportja :D:D:D

(#40473) unclefucka válasza gerlaip (#40468) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem földelt hálózat + áramtalanítás hiánya = tuti hardver halál a szereléskor. (a csípős szikra 110-120V körül is lehet)
A kikapcsolt táp sem mindig elég a földeletlen hálózat esetén, a konnektorból mindent ki kell húzni, ami a PC-hez kapcsolódik.

A földelt hálózatnál is célszerű az áramtalanítás, de itt jóval alacsonyabbak a kóbor feszültségek. Kb. 24V lehet jelen, amit a bőrön át meg sem érzel, de az érzékenyebb IC-ket, chipeket tönkre teheti, de az átlag hardver túl szokta élni.

Némileg csökkenthető a veszély még a fázishelyesség megtartásával. (Ne "fordítva" dugd be a konnektorba a villásdugót)

Az antisztatikus szerelőasztal egy kicsit túlzás az otthoni szinthez.
Elég, ha a számítógépház fém-tiszta részéhez sűrűn hozzáérsz (mármint direkt).

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#40474) Murphistic válasza gerlaip (#40470) üzenetére


Murphistic
aktív tag

és (#40472) YumeD : Jóvanna' :D Én ilyen konzervatív vagyok.

A panelhoz annyit, hogy az alumínium vezetékeknek köszönhetően volt olyan helyzet, hogy a vasaló (és persze a PC) burkolata áram alatt lehetett volna. Annyi mázlink volt, hogy nem teljesen lett kontakthibás a nulla.

A kábeltv antennája viszont rázott már meg. A fölöttünk lakók kiverték az antenna aljzatukat és megsérült az árnyékolás. Gondoltam leföldelem a radiátorral. Azóta sem láttam élőben akkora szikrát :D .

Úgyhogy panel ide vagy oda én megadom a villamos hálozatára az oldschool plecsnit.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#40475) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hátha valaki ilyet keres (nem én hirdetem):
ATI Radeon 8500 LE 128MB 1FT

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40476) gerlaip válasza Murphistic (#40474) üzenetére


gerlaip
addikt

Egyébként nyilván igazad van a hálózat szempontjából.
Én egy '70-es években téglából épített sorházban nőttem fel, ahol nem volt földelt konnektor, de azóta csak 100 évnél régebbi házakba vetett a sors, ahol még a mosógép és a gázkazán is tönkrement, amikor a ház előtti telefon oszlopba belevágott a villám - a modem, fax, router természetesen, de hogy a mosógép és a kazán miért?? :Y
Szóval igen. A lényeg, hogy áramtalanítani kell, rendes földeléshez már szakember szükséges szerintem.

lámavakond

(#40477) satee76 válasza bacsis (#40462) üzenetére


satee76
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Egy vidéki házba költöztem nem rég, és nem is ellenőriztem a földelést, és valóban nincs.
Hétvégén vár rám egy kis barkács.
(érdekes de a konyhában és a fürdőben földelt a rendszer)

(#40478) gerlaip válasza satee76 (#40477) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, mert ott vannak a nagy fogyasztók, és ott a legveszélyesebb, ha ráz. Máshol csak az alaplap döglik meg, de a fürdőszobában esetleg te is... :DDD

lámavakond

(#40479) Sanchez638 válasza gerlaip (#40476) üzenetére


Sanchez638
addikt

Dugalj baszki, nem konnektor :).

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40480) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Van egy Quantum 40gb lct. Win98 Se-hez akarnám használni. 32Gb túl lépve fog bohóckodni a rendszer vele?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40481) YumeD válasza Sanchez638 (#40479) üzenetére


YumeD
tag

Nekünk technikumban fejünkbe verték hogy az "fali dugaszoló aljzat." :D
És nem kábel, hanem vezeték... nem körte, hanem villanyizzó... :D

(#40482) Sanchez638 válasza YumeD (#40481) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kábel amelyiknek van köpeny szigetelése.. Vagy rosszul emlékszek? Vezeték az csak simán egy szigetelés és ér.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40483) YumeD válasza Sanchez638 (#40482) üzenetére


YumeD
tag

Így van :D De semmi esetre sem "tyúkbél" :D ... éés nem radír, hanem törlőgumi :D

(#40484) gerlaip válasza Sanchez638 (#40479) üzenetére


gerlaip
addikt

sanchezsa és YumeD

Jóvanmá, f@x műkedvelő bölcsész vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#40485) DarthSun válasza Sanchez638 (#40480) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha az alaplap tudja és fel van téve a Win98 HDD patch akkor ok lesz.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#40486) YumeD


YumeD
tag

Amúgy jut eszembe, keresek slot1 átalakítót, amin van feszállítási lehetőség. Tualatinra (megjött a kínaiaktól a 2db sl6by ;] ) lesz átfaragva a p2b-ds-be, akinek van, privátban pls szóljon :)

(#40487) Sanchez638 válasza YumeD (#40486) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem is ugyanez hiányzik XD

DarthSun :R

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40488) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Találtam itthon egy kis (talán)érdekességet.

Ugyan ilyenem van, His Ati Rage 128 Ultra , de a nyákon 2003-as gyártási dátum szerepel. Ez ritka darab lehet? Vagy érdekes?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40489) bacsis válasza Sanchez638 (#40488) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nézd meg OC-be mit tud :))

(#40490) frescho válasza YumeD (#40483) üzenetére


frescho
addikt

Kagylo a WC-ben van, amit a kezedben fogsz az kezibeszelo. SM-et kuldunk, nem Short Message Service-t...

https://frescho.hu

(#40491) gban válasza frescho (#40490) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is tudok hasonlókat csak én vendéglátós vagyok.
Szerintem elsőre nem mindenki tudja ezeket sem.
A hentesnél karaj, az étlapon borda.
A zőccségesnél karfiol, az étlapon kelvirág.
Otthon leöntve szósszal és kisütve, az étlapon csőben sült.
Ha nem hallja paraszt, ha hallja, kedves vendég.

Postázást nem vállalok.

(#40492) frescho válasza gban (#40491) üzenetére


frescho
addikt

Mindenhol megvan a tolvajnyelv. Ugyvednel voltunk lakasvetel miatt. Az elado nem ertette mit hadoval, pedig csak olyanokrol beszelt, mint pl. nullas igazolas vagy teher mentes ingatlan 1/1-es tulajdonosi bejegyzessel. De a regi kedvenc a "GÉPJÁRMŰŰŰRÖL!" Igen, igy fonetikusan es uvoltve :)

Parasztra egy sztori: Balatonon szivattak a mellettunk ulo nemetek a pincert, szinte szalankent kertek doboz gyufat. Kihozta nekik az ennivalot es mosolyogva jo etvagyat kivant nekik:

"De mostmar zabalj paraszt!"

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#40493) #68216320


#68216320
törölt tag

A socket370 és a socketA hűtők cserekompatibilisek?
Éppen 2 hűtőt próbálok beszerezni és mintha a socketA hasonlítana a 370-re.

(#40494) bacsis válasza frescho (#40492) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy kicsit ON is legyek, bár csak részben kapcsolódik ide, jó régen olvastam a bazárban a számítógép hírdetést, és akkor így volt leírva, igaz '99-ben olvastam de megmaradt bennem:
"Eladó négyszáznyolcvanhat-os számítógép billentyűzettel, egérrel, windows három egész tizenegy operációs rendszerrel"
:DDD
PeachMan!
az esetek többségében igen, felmennek oda vissza.. annyi, hogy a bufla Socket A hűtések hajlamosak beleakadni a P3-as lapoknál kondikba...

[ Szerkesztve ]

(#40495) #68216320 válasza bacsis (#40494) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. A licitálós oldalon berendeltem egy ilyet.
Úgy nézem, ez még elfér majd. Legalábbis remélem.
Ha nem, akkor vagy faragok azokból a kondikból, vagy szeles időben a nyitott ablaknál jó lesz papírnehezéknek :DDD

(#40496) Sanchez638 válasza #68216320 (#40495) üzenetére


Sanchez638
addikt

Annak el kell férnie, TT márkának van kétoldalas ventis hűtése, abból is van 2 féle méret, de egyiksem fér el rendesen. xD van hogy socket A lapon se fér el rendesen. :D

Ezekből a rézmagos/talpas ami még jó lehet. Bár lehet annyit már nem számít.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40497) gban válasza #68216320 (#40495) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha ilyen kell, szerintem szólj itt, tuti tudunk adni mi is, tuti mindenféle kivitelben, és tuti nem drágábban mint a vakerán, igaz, nem tudom mennyi volt ez pont.

Postázást nem vállalok.

(#40498) Vladi válasza #68216320 (#40495) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most te komolyan pénzt adsz ki socket a hűtőé? :Y Itt van vagy 3 valami dobozban nálam, postáé odaadtam volna. :F Van közte 0 kilóméteres is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40499) Sanchez638 válasza #68216320 (#40495) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ha ilyesmi kellet volna, akkor csokiért sörért, nem sőrét! tudtam volna adni..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#40500) #68216320


#68216320
törölt tag

Köszönöm, de kedvesek vagytok.
Igazság szerint még 3db kellene. :B
1 celeronra, az gyengébb is lehet, de 2db P3-ra.

Rámtört a P3 mánia :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.