Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) azbest válasza gzoll (#1695) üzenetére


azbest
félisten

a távirányítója 3adik generáció :D

És ez úgy látom nem 4k. Szóval szerintem csak új távirányítót kapott a 2020-ban megjelent fullhd stick. Csak kipakolták az appokat a távra.

Szóval fhd stickből tényleg gen3, gondolom a nem lite változatot most már többgombos távval adják. De ez 2020-ban jelent meg eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#1702) d3tox1c válasza gzoll (#1700) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Bírom az ilyen távirányítókat.
Szinte mindig pont azok az appok vannak rajta, amiket soha nem használok :D
Ezen talán nagyritkán megnyomnám a netflix-et,bár pont azon agyalok, kell-e még nekem, havi 1-2 alkalommal ha oda kapcsolok.

(#1703) Joshi válasza d3tox1c (#1702) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is ez jutott eszembe. Szerintem tök hülyeség ez a fix app gombok. Inkább lennének programozható gombok és mindenki azt a programot teszi rá ami neki megfelel.

(#1704) gyűrű válasza Joshi (#1703) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ez így van. Én pl a shield pro távirányítón még sohasem nyomtam be a netflix gombot, pedig nézek NF-t.

(#1705) rekop


rekop
senior tag

4K stick-re megkapta mindenki a 6.2.8.0 frissítést? Nekem két ilyen stick-em van az egyik már múlthét végén lefrissített ahogy bekapcsoltam, a másik viszont még a menüből rákeresve sem jelzi az elérhető update-et.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1706) azbest válasza rekop (#1705) üzenetére


azbest
félisten

Előfordul, hogy több hét különbség is lehet köztük. Nem egyszerre, hanem ütemezve engedik ki rájuk. Ha gond van úgy nem mind romlik el.

(#1707) Gerzsi válasza Joshi (#1703) üzenetére


Gerzsi
tag

az nem biznisz ... itt fizettek ezek a cégek hogy kikerüljenek dedikált gombra...

(#1708) Sanyi.mTs válasza rekop (#1705) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nekem most frissült.

Érdekes az elrebdezés. Csak Kodi-t és netflix-et használok rajta.

A "Recently used apps" két sorral lejjebb került (Next up for you és Sponsored alá) :W
Fel lehet a "Recently used apps" részt a tetejére vinni?

(#1709) Joshi válasza Gerzsi (#1707) üzenetére


Joshi
titán

Persze tudom, hogy az Amazon az egy marketing gépezet. Arról nem is beszélve, hogy Magyarország messziről le van tojva.

(#1710) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Altalaban szokott lenni megoldas a dedikalt gombok ujra definialasara, ha jol emlekszem akkor mar van ilyen AFTre is.

Uj bejelentkezesi kepernyo: eddig nem nagyon szerettem a 3rd party megoldasokat, de ahogy ez most kinez gyanusan megy fel ra egy launcher meg sima wolf skin.

(#1711) rekop válasza azbest (#1706) üzenetére


rekop
senior tag

Köszi! Tegnap este ahogy bekapcsoltam, már elérhető volt a frissítés.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1712) d3tox1c válasza tomigonzo (#1710) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Én sem szeretem, de most fent van egy wolf skin, tetszik, testre szabható, stb.
Viszont egyszerűen nem tudom elő hozni a firestick beállításait, ami a home gombbal jön elő, ha hosszan lenyomom.

(#1713) d3tox1c válasza d3tox1c (#1698) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Erre a net "eldobálás"ra van valami megoldás?

(#1714) kmarci25 válasza d3tox1c (#1713) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezek szerint a topik látogatói közül még senki (én sem) nem találkozott a problémáddal... :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1715) PhilBrick válasza d3tox1c (#1713) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mivel mind a haromnal elojon, ez inkabb halozat/router gond lesz.

(#1716) contaxg válasza PhilBrick (#1715) üzenetére


contaxg
veterán

Gyanús hogy a DHCP valamiért nem stabil a routeren és ha szunnyadóba kapcsola a stick lebontja az IP címet és nem adja vissza feléledéskor.
Ha van rá lehetőséged próbálj ki egy másik routert.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1717) d3tox1c válasza contaxg (#1716) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Szia.
Ezt a dhcp-t hogy tudom beallitani, leelenorizni hogy jol van-e beallitva?
Bocs de a router allitgatas nekem kinai, legtobb beallitas alapon van :)

(#1718) vicces


vicces
addikt

Na nekem is frissült a 4kstick...

1: ez a menü nagyon ordenálé lett. Több amazon Stick biztos nem lesz véve. Keresek majd valami alternatív megoldást.
2: a frissítés óta nincs távirányító :O :O :O :O
A tv távirányítót az anynet-en keresztül néha elkapja. Úgy megy a kezelés. Már elemet is cseréltem, nyomtam a home gombot az idők végezetéig. Nem lesz jó ez a frissítés, nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1719) contaxg válasza d3tox1c (#1717) üzenetére


contaxg
veterán

Indítsd újra a routert, először. Lehet, hogy az is segít.
Ha nem segít, kérj kölcsön egy másikat próbára vagy vidd a sticket valahova és próbáld ki másik hálózaton

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1720) vicces válasza contaxg (#1719) üzenetére


vicces
addikt

azon agyalok, hogy csinálok egy visszaállitást. olyan, mintha bluetooth nem menne benne, mert rákerestem az eszközökre és semmit sem talál.
próbáltam másik stick távval is, de azzal sem megy. csak a tv-n keresztül tudom irányitani.

:)

(#1721) kmarci25 válasza vicces (#1720) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem neked válaszolt...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1722) gzoll válasza vicces (#1718) üzenetére


gzoll
tag

Én másfél éve vettem a sima fire stick-et de most váltani fogok Mi Stick-re... Most sokal fehördülnek, hogy JÉZUSOM, de nekem NEM kell a 4k, nincs 20 csatornás nemtommilyen hangrendszerem a nemtommilyen erősítőn, egy szimpla, egyszerű HD TV-n nézek YouTube-ot, HBO Go-t és Telenor MyTV-t. Most frissült telefonon az HBO GO, és attól félek hogy idővel megint az lesz, hogy nem indul el már a sticken, volt ilyen, aztán az új verzió már nem fut azon mert a sima sticken valami 5-ös android van, akkor várni hogy valaki meghekkelje, aztán felhekkelni a stickre... Ahh, elegem van már az érzésből is hogy ezzel szerintem záros határidőn belül szopás lesz. Megszolgálta magát, mert pont a pandémia előtt vettem 19€-s akcióban. A sima fire stickhez képest a mi stick pont annyival tud többet, hogy rendes android van rajta rendes google play áruházzal, bekapcsolom, megy, nem kell "mókolgatni" mindig valamit rajta. 🤗

(#1723) contaxg válasza gzoll (#1722) üzenetére


contaxg
veterán

Az HBO GO állítólag meg fog szűnni ősszel és lesz helyette MAX. Ezért ne szaladj előre.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1724) gzoll válasza contaxg (#1723) üzenetére


gzoll
tag

Ez így van, viszont ahhoz lesz új app ami előre nem kiszámítható hogy rámókolható lrsz e az 5-ös androidon nyugvó sima Fire Stickre. A Mi Stick-re biztos rá fog menni hajtépés nélkül :))

(#1725) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv, cube-ról nem találok nagyon magyar információt, érdemes venni, netflix, hbo, prime video nézéshez?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1726) PhilBrick válasza pozsoka (#1725) üzenetére


PhilBrick
őstag

Annyi pénzért én inkább már Nvidia Shieldet vennék.
Hacsak nincs már legalább két Echo Studiod otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1727) contaxg válasza gzoll (#1724) üzenetére


contaxg
veterán

Az app már rég készen van csak területileg korlátozott az USA-ra, de 2 perc alatt találtam sideloadolható verziót, amit feltudtam volna tenni a stickre.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1728) pozsoka válasza PhilBrick (#1726) üzenetére


pozsoka
aktív tag

20 ezerrel olcsóbban van, mint a shield, gondoltam kipróbálnám, mire jó.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1729) oroszlan12 válasza pozsoka (#1728) üzenetére


oroszlan12
tag

Nekem volt.1 hétig.Vissza küldtem.Sideload appokat raktam fel amik nem voltak az app storeban.Foly. újraindult gondolom a play service hibája miatt.Netflix se indult 1 hét után.Inkább vettem egy Shieldet eddig sokkql jobb.

(#1730) pozsoka válasza oroszlan12 (#1729) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Akkor felejtős, köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#1731) vicces


vicces
addikt

tudtok olcsó távirányitó forrást?? közben lett egy kis időm és kiderült, hogy a távirányitó halt meg. amazonon 30 euro csak a táv. 40-ért meg már komplett csomag van netflixgombos kutyafülés távirányitóval. igy is 3 stickem van a 2 helyett, nem szeretnék még egy 4.-et. a gyerekszobába az asszony még nem enged tv-t rakni :B
vagy van más alternativa az irányitásra?? asszem régen volt valami applikáció, bár telefonon lehet nem tetszene a tapicskolás.
ebay.com-on 18 dodó ingyenes szállitással. ez már emészthető.
egyéb ötlet?

:)

(#1732) contaxg válasza vicces (#1731) üzenetére


contaxg
veterán

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazon.storm.lightning.client.aosp&hl=en_US&gl=US

Telóról??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1733) oris válasza vicces (#1731) üzenetére


oris
aktív tag

Ha szerencséd van, akkor a három tévéd közül az egyik a saját távirányítójáról is kezeli a sticket (aktiváld a tv menüben a HDMI-CEC funkciót).

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1734) vicces válasza oris (#1733) üzenetére


vicces
addikt

jah. a 4k-sat a samsung vezérli.
az nagyon régi, asszem 2.genest pedig a sony tv-m a nappaliban. ehhez hangerőgomb nélküli táv. van egyébként.
és maradt egy stickem ami asszem a 3.gen de nem 4k-s. itt fekszik az asztalon. ezt a sony nem kezeli sajnos, a samsung tv meg meghülyül tőle - folyamatosan nyomja le a hangerőt és átkapcsol tv-re és a kép és hangbeállitásokat visszarakja gyárira :K valamint nem is tűnik gyorsabbanak, mint a régi stick. csak a hangerőgomb miatt vettem meg.
most itt hever az asztalon.
jah és próbáltam a maradék távirányitókat felcserélni, hogy de a régi stick nem ismeri fel a hangerős távot. és forditva sem.
esetleg ha kell valakinek egy stick táv és minden nélkül akkor 20 euró ;]

:)

(#1735) tomigonzo válasza d3tox1c (#1712) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a föoldalon barhol ranyomsz a gyari tavir`nyito 3 csikos gombjara es ott lesz android settings cimszo alatt, az a gyari settings menube visz direktbe ;)

(#1736) d3tox1c válasza tomigonzo (#1735) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Tudom. De azon belul hiaba megyek ra a settingsre, vissza kidob fomenube.
De amugy megtalaltam, kulon ikon van a launcherhez, onnan lehet bemenni a beallitasokba.
Viszont ugy veszem eszre, hogy ha nem a gyari van fent, valahogy olyan.... Instabil

(#1737) tomigonzo válasza d3tox1c (#1736) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

3bol egy stickken van fent es azt nem is sokat ahasznaljuk, miben merul ki az instabilsaga? regebbi (ertsd stick 2n) lauchereknel elofordult, de ez eleg stabilnak nez ki,
legutolso verziok vannak fent? launcher manager? nekem a settings az hibatlanul mukodik

(#1738) afi0903 válasza tomigonzo (#1737) üzenetére


afi0903
aktív tag

Ez Wolf Launcher? Nekem sem történik már egy ideje semmi, ha a settings-re megyek a hosszú home gomb nyomás után. Hogy lehet frissíteni?

(#1739) tomigonzo válasza afi0903 (#1738) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nem a hosszugombnyomasra jon elo a menu, siman ahogy irtam 3 csikos gomb, aztan android settings menu, es mar bent is vagy, de majd kiprobalom a hosszu gombost is,
a launcher manager az lett frissitve a napokban, a wolf az januartol nem ha jol tudom, szoval igazabol csak a launcher managert frissitsd ha meg nem tetted ;)

(#1740) vicces


vicces
addikt

a 19-én rendelt hangerőgombos távirányítóm ma landolt a postaládában. 14 euró volt szállítással :C
párosítás ment egyszerűen, ugyan a stick nem irt még ki semmit, de én rányomtam a párosításra / 10 másodperc a homegombra/, megtalálta, majd automatikusan csinált is egy firmwareupdate-et a távirányitóra.

:)

(#1741) kmarci25 válasza vicces (#1740) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez 4k stickhez is jó? Ha igen adnál egy linket? Az enyémek folyton lecsúszik az elemtartó fedele.:((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1742) vicces válasza kmarci25 (#1741) üzenetére


vicces
addikt

remélem megjelenik rendesen a linken: [link] az ár úgy látom váltakozik, most 1 dollárral drágább már.
ez a 4k-shoz és a asszem 2.gen nem 4-kshoz, de hangerőgombos távirányitóshoz jó. nem birom jobban körülírni. az akku fedél végülis tart. szerintem ha az ember játszik vele és kikopik ez is le fog járni. legfeljebb raknék rá egy ragasztószalagot. celluxot vagy feketét, oszt jó van az úgy. :))

[ Szerkesztve ]

:)

(#1743) kmarci25 válasza vicces (#1742) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :R Még én is gondolkozom, hogy valahogy szorosabbra csináljam...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1744) zozek


zozek
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni hogy a 4k stick-en kilehet kapcsolni a hdr-t? Hdr to sdr-t tud? Samsung tvm eleg gyenge hdr terén kikapcsolni nem lehet. Netflix és prime-on a hdr tartalmak sötétek. Ki lehetne kerülni a hdr-t egy ilyen kütyüvel?

(#1745) azbest válasza zozek (#1744) üzenetére


azbest
félisten

Hát... adaptív (tartalomhoz igazodó) és mindig be opciókat látok a hdr-hez. Meg külön 8-10-12 bites módot.

(#1746) kmarci25 válasza azbest (#1745) üzenetére


kmarci25
veterán

A saját fórumukon sem látok megoldást rá.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1747) Gijon válasza zozek (#1744) üzenetére


Gijon
senior tag

Csak ötletelek, mert nincs samu tv-m, de nem lehet letiltani, kikapcsolni a HDMI beállításokban az uhd színkezelést a tv-n?
Elvileg akkor jónak kellene lennie, mert a stick nem küldené ki a HDR jelet.

(#1748) Joshi válasza Gijon (#1747) üzenetére


Joshi
titán

Már mitől ne küldené ki a Stick a HDR-t? A Stick küldi a jelet a tévé felé, aztán a tévé vagy tud vele mit kezdeni vagy nem. A HDR jelet vissza kell konvertálni SDR-re, ez csak így működik. Ezzel az a gond, hogy kevés eszköz tudja ezt jó minőségben hiba nélkül elvégezni. Ha a Stickben van HDR-SDR konverzió, akkor működhet, egyébként nem.

(#1749) azbest válasza Joshi (#1748) üzenetére


azbest
félisten

Azért a streaming szolgáltatóknál ez úgy szokott működni, hogy csak akkor választ hdr változatot a lehetséges stream változatokból, ha a megjelenítő is tudja azt kezelni. Nem konvertálgatnak ügyfél oldalon.

(#1750) Joshi válasza azbest (#1749) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de szerintem egy eleve 4K HDR tévén csak úgy nem lehet SDR-re állítani a tévét. Legalább is nem általános dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.