Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1353) ttamas válasza tomp (#1344) üzenetére


ttamas
tag

A választ sajna nem tudom, de sokan a plexet nyomják, ez miért jobb, mint mondjuk a kodi ?

(#1354) tomp válasza ttamas (#1353) üzenetére


tomp
félisten

Plex beállítja a pontos frame rate-et.
Kodi-ból indított ExoPlayer nem.

(#1355) Mezga Aladár válasza tomp (#1354) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Kodi-ból indított ExoPlayer nem"

Miért nem jó a kodi saját lejátszója?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1356) tomp válasza Mezga Aladár (#1355) üzenetére


tomp
félisten

Nincs Dolby Vision.
Plexben és ExoPlayerben van.

(#1357) Mezga Aladár válasza tomp (#1356) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem. Akkor neked majd a kodi 19 jelenti a megoldást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#1358) #06737792


#06737792
törölt tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Németországban lakok, most vettem meg az Amazon fire stick-et. Egész nap próbálkoztam magyar csatornákat letölteni, keresni, de sikertelenül. Az IpTv-re elő is fizettem, de nem tölti be, csak folyamatosan "connection error" jelenik meg. Van valakinek valamilyen megoldása? Anyukámat szeretném a szülinapjára meglepni.

(#1359) gzoll válasza #06737792 (#1358) üzenetére


gzoll
tag

Hali, ahol előfizettél iptv-re ott kérdezd meg, hogy milyen appot javasolnak. Egyébként a VLC Media Player elvileg kezeli az iptv kapcsolatokat. Plusz a KODI is biztosan rávehető ilyesmikre

(#1360) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

4k sticken a gyári netflix app-ból (7.2.5 verzió) ti (szabályosan) ki tudtok lépni?
nézek valamit, majd visszalépek a netflix kezdő lapra és jobb oldalt a "menü"-ből legalul kiválasztom a kilépést, le OK-zom és nem lép ki, hanem visszadob a netflix kezdő oldalra

(#1361) kmarci25 válasza Sanyi.mTs (#1360) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, tegnap este vettem észre én is. Nem is működött az app, mármint nem indult a stream, úgyhogy kodi alól néztem, ott nem volt gond.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1362) tomigonzo válasza Sanyi.mTs (#1360) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

napok ota csinalja, volt valami os frissites, (nem tudom felrakta e mar az enyem) lehet ez okozza

(#1363) kzkz


kzkz
őstag

Van arra valami megoldás, hogy a Samsung TV távirányítóján lévő prime video gomb azt csinálja, mint a fire tv irányítóján a home gomb?
Ez az egy funkció hiányzik a TV távirányítójáról, hogy ki tudja lépni a főmenübe a firetv-n.

(#1364) #06737792 válasza gzoll (#1359) üzenetére


#06737792
törölt tag

Interneten fizettem elő, lassan az az érzésem, hogy egy fake IpTv, mert az emailjeimre nem reagálnak. A Kodihoz is kell IpTv, ugye? Nagyon gáz, hogy nem értek hozzá :((

(#1365) dh66e válasza #06737792 (#1364) üzenetére


dh66e
veterán

Itt ott tv-t próbáld meg az nem átverés.24 óra ingyenes próbaidőszak.

(#1366) kzkz válasza dh66e (#1365) üzenetére


kzkz
őstag

Főleg akkor érdemes tesztelni, amikor sokan nézik, estefelé. Néhány csatornán ilyenkor rettentő rossz a kép, lebutítják.

(#1367) dh66e válasza kzkz (#1366) üzenetére


dh66e
veterán

Igen,ezeket este érdemes próbálni. :K

(#1368) gzoll válasza #06737792 (#1364) üzenetére


gzoll
tag

Én sokmindent kipróbáltam, KODI alatt van az MS repoban is az onlinestream.live oldal, ott ingyenesen el lehet érni alap csatornákat, RTL KLUB-ot, azon kívül nekem az Itt Ott Tv volt párszor, de sokszor szétesett meg kényelmetlen használni, még a KODI addonból is. Ami nekem bejött, az a Telenor My Tv, nagyon jó TV-re optimalizált androidos appjuk van, kényelmes, távirányítóbarát, sose volt vele gond, egyszer nem akadt meg, semmi.

(#1369) Sanyi.mTs válasza gzoll (#1368) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

My TV natív app vagy kodi addon?

(#1370) ttamas


ttamas
tag

Ftv craft táblázat AnTuTu ban, az újjak is benne vannak.

(#1371) gzoll válasza Sanyi.mTs (#1369) üzenetére


gzoll
tag

Natív app (van KODI add on is, de a natív app az igazi)

(#1372) Sanyi.mTs válasza gzoll (#1371) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Honnan töltöd le? Melyik verzió, ami nálad működik?

(#1373) gzoll válasza Sanyi.mTs (#1372) üzenetére


gzoll
tag

Én apps2fire vagy mi az az app azzal töltöttem át a telefonomról az appot, és felismerte hogy tv-n megy, szóval a google play-ről volt, de biztos fent van az apk fájl valahol, google is your friend ;-)

(#1374) Baloo27 válasza #06737792 (#1358) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Esetleg próbáld ki az ssiptv appot, vagy a smart iptv-t(bár ez fizetős). Nem tudom hol fizettèl elő(illetve tiltott is erről a ph-n beszèlni), de ha bejelentkezel az oldalra, a profilodnál ha van vip settings, akkor ott tudod engedélyezni az eszközöket (max 3-t) az allowed providers rèszen.

(#1375) wjoe


wjoe
tag

Sziasztok!
Egy Sony KD-55XF9005BAEP 4K UHD tévének a Dolby Atmos és Dolby Vision-os kölcsönzött filmek lejátszását szeretném megtámogatni egy Amazon FireTV Stick 4K 2020-as verziójú okosítóval és egy JBL Bar 9.1 soundbar-al.
Szerintetek jól gondolom-e, hogy ha az Amazon Sticket a soundbar egyetlen HDMI bemetetére csatlakoztatom és a TV ARC HDMI-jét pedig a soundbar eARC HDMI kimenetével kötöm össze, akkor a Stick-en lejátszott filmek Dolby Atmos hangja a soundbar-on fog szólni és a Dolby Vision HDR kép pedig továbbítódik a TV-re. A soundbar támogatja a 4K HDR Passthrough-t. A filmeket egy NAS-ról a Plex-el játszanám le az Amazon Stick-en.

(#1376) djnice válasza wjoe (#1375) üzenetére


djnice
veterán

Az új Stick nem 4K-s, a 2018-ast kell megvenni.

(#1377) wjoe válasza djnice (#1376) üzenetére


wjoe
tag

Köszi! Igen 4K-st akarok venni.
Az elgondolásom jó? Ez a optimális kialakítása a rendszernek ezekből az összetevőkből?

(#1378) tomigonzo válasza wjoe (#1375) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

elmeltileg igy jo lesz a rendszer (anno nekem is az avr-be volt kozvetlenul dugva a stick, a hangsavnak megfeleloen valtott az erostio 'formatumot'), a plex-vel majd kiderul mit, hogyan tol at

(#1379) SZULTA


SZULTA
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Amazon fire stick-en fut az új tvgo? Ausztriába lenne használva. Köszönöm :R

(#1380) Luissimo válasza SZULTA (#1379) üzenetére


Luissimo
veterán

Telefonon v. Tableten kivül egyelőre máson nem müxik.
(Talán még PCn v. laptopon.)

Sajnos nem, de több cikk megjelent mostanában, hogy készül már az android tévés verzio.
Hisszük, ha látjuk :D

(#1381) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, Echo Show-t használ valaki? ~44 EUR körül lehet most megvenni, igazából ha annyit nyújt, mint egy Fire tablet, már jó lehet... VLC felmehet rá (remélhetőleg) a helyi tartalmak DLNA-n való eléréséhez, Music / Video pedig Amazon Prime miatt amúgy is adott nálam.

Érdemes ezzel foglalkozni, vagy csak +1 felesleges kütyü?

És igen, tudom, hogy hallgatózna végig a nappalinkban...

(#1382) PhilBrick válasza vzozo (#1381) üzenetére


PhilBrick
őstag

Van nalam egy echo 5 es firetablet 8. Nagysagrendekkel szarabb az echo szoftvere a tabletnel. Es senki sem erti, miert nem azt teszik ra az echo show-ra is.
Szoval ezerszer inkabb a tablet egy allvannyal, mint egy Show.

(#1383) vzozo válasza PhilBrick (#1382) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm! Oh, szóval ez nem egy teljesértékű fire tablet...

Végül is megrendeltem, max. megy vissza postafordultával. Éljen a prime, éljen a fogyasztói társadalom! :W

(#1384) gzoll válasza vzozo (#1381) üzenetére


gzoll
tag

Ne vegyél, mert hülyeség... Kb semmire nem jó, ébresztő órának, aztán annyi, meg maximum videochatre. Van, amit csak úgy tudsz beállítani rajta, hogy mobiltelefonos appal, miközben OTT VAN RAJTA EGY ÉRINTŐKIJELZŐ. Youtube csak ilyen előcsalogatott böngészőből megy, netflix nincs, Amazon Prime VIdeo van, de az meg minek ugyebár. Az ember még azzal is jobban jár, ha akciósan vesz 37€-ért egy 7 colos fire tabletet, amin fut minden, és van rajta show mode, tehát egy filléres állványra rárakod, és ugyanott vagy, igény szerint meg tudod másra is használni, maximum nem szól olyan jól, ami szintén orvosolható egy filléres hangfallal...
Ha megy a brit angol, akkor ajánlom megnézni ezt a videót, a pali nagyon szépen összeszedi miért zsákutca az echo show:
https://youtu.be/VKjpIexAsnU

[ Szerkesztve ]

(#1385) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Remelem nem baj, de kerdeznek par dolgot, ami lehet volt mar, de nem talalom :)
Szoval sajnos, az uj tv-hez kelleni fog valami lejatszo, mert se Lan kabellel se 5Ghz kapcsolaton nincs meg az elegendo sebesseg 4K es feletti tartalmaknal.
1: Itt mekkora sebesseg erheto el vezetek nelkuli kapcsolaton?
2: Itt van sajat mediakezelo alkalmazas, amihez hozza tudom kapcsolni pl a Pc Hdd? Vagy mindenkeppen kell ra mondjuk Plex?
3: Leirasban latom, hogy van mar Dolby Vision tamogatas is, nincs problema itt vezetek nelkuli kapcsolaton?

Elnezest ha hulyesegeket kerdezek, de mar annyi fele nezelodom, hogy kezdek kicsit osszezavarodni :R

(#1386) kzkz válasza fojtviki (#1385) üzenetére


kzkz
őstag

1. Én 370-380Mbit-et mérek max 5Ghz-en, de a 280Mbit minimum mindig megvan. A routerem közel van a stick-hez, 3 méter, és egy fal van közte.
2. Kodi-t ajánlom.
3. DV-t nem tudom, de HDR10-nél nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#1387) rekop válasza fojtviki (#1385) üzenetére


rekop
senior tag

A 4K stick-en az elérhető maximális kapcsolati sebesség wifin 867Mbps. Nálam a gyakorlatban ez ~650-700Mbps, ami durván 250-290Mbps letöltési sebességet jelent(fast.com-on nézve). De ezek az értékek a környezettől is függenek, közel sem biztos hogy nálad is ezeket fogja produkálni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1388) kzkz válasza kzkz (#1386) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt most lőttem az internet speed test nevű progival:

[ Szerkesztve ]

(#1389) fojtviki válasza rekop (#1387) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom mindkettotoknek. A halozattal nincs problema, kb 80cm-re lesz a stick a TP-Link AX10-es routertol. 500-as netem van, es note 10-en megvan ez a sebesseg. A tv viszont mas, ott kabelen 60 valamennyi Mbit/s 5Ghz-n pedig max 88Mbit/s-et mertunk, raadasul nagyon ingadozik. Jo akkor megprobaljuk a stick-et. Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#1390) afi0903 válasza kzkz (#1388) üzenetére


afi0903
aktív tag

Nekem a Fire Stick ezzel a programmal mérve 34ms Ping, 90Mbps Download és 28 Mbps Upload eredményt adott, és Cat5e-s kábellel van rá kötve a router-re.
Míg a laptopom 10ms Ping, 515Mbps Download és 27 Mbpsd Upload eredményt ad, és Wi-Fi-n keresztül csatlakozik a router-re.
Miért van ekkora különbség a letöltési sebességben? Mit kéne máshogy állítanom?

(#1391) rekop válasza afi0903 (#1390) üzenetére


rekop
senior tag

Állítani nem tudsz semmit. Valószínűleg az ethernet adapter limitációja lesz, lehet csak 100Mbps-re képes. Ennél például szerepel a leírásban is hogy csak 100Mbps sebességű.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1392) afi0903 válasza rekop (#1391) üzenetére


afi0903
aktív tag

Igen, e miatt lehet, elvileg az enyém (Ugreen) 10/100 Mbps, bár a feltöltése ennél gyorsabb.

(#1393) kzkz válasza afi0903 (#1392) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem a gigabites lan adapterrel is lassabb volt (kb. 200Mbit),mint 5 GHz-es wifin.

(#1394) fojtviki válasza kzkz (#1393) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mert micro usb-n az a maximum nem? Gondolom ugyan az mint usb 2.0-nal.

(#1395) afi0903 válasza kzkz (#1393) üzenetére


afi0903
aktív tag

Wi-Fi-n keresztül most 200Mbps-t és 20Mbps-t ment. Akkor az internet egyértelműen gyorsabb Wi-Fi-n keresztül.
A kérdésem az, hogy a Kodi-val lejátszott helyi szerveren tárolt filmeknél hasonló átviteli sebesség állhat fenn vagy az máshogy működik? Egyáltalán Kodi-ban lehet mérni, hogy milyen sebességre képes?

(#1396) kzkz válasza fojtviki (#1394) üzenetére


kzkz
őstag

Az USB 2.0 480Mbit/s-et tud elvileg.

(#1397) kzkz válasza afi0903 (#1395) üzenetére


kzkz
őstag

Kodival 75Mbit/s bitrátás film lejátszása nálam simán működik.

(#1398) fojtviki válasza kzkz (#1396) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem tudom mar melyik topikban irtak, de elvileg a gyakorlati sebessege 200Mbit/s

(#1399) ttamas


ttamas
tag

kodi 70 gigas 4k hdr filmet, kb 130 perc, a buffereles alatt talan felmegy 50 megabitig, utána viszt picivel 30 alatt maradt folyamatosan.

(#1400) sanya1111


sanya1111
csendes tag

Sziasztok!

Szerettem volna feltelepíteni a HBO GO-t a 4k stickemre de rájöttem ez nem olyan egyszerű.

Keresgélés után találtam a fórumon ezt a linket :[link] , de sajnos az abban lévő 4k-s tinyurl már nem működik.

Nem tudjátok honnan lehetne leszedni egy működőképes verziót, mert amit én találtam homokórázás után kidob.

Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.