Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) tomigonzo válasza gzoll (#1450) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

majd fogsz szivni a mi frissitesekkel (vagy azok hianyaval ;)

(#1452) newwektor válasza Gijon (#1449) üzenetére


newwektor
újonc

Köszi! Közben megoldódott a probléma a Downloader adat és cache törlésével.

(#1453) SzAnnie


SzAnnie
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Szüleimnek vettem egy Fire TV Stick 4k-t de beüzemelés során nem jutok tovább az "unable to update your fire tv stick 4k" hibaüzenten.
Ezeket próbáltam már:
- újraindítás
-factory reset
-upc router resetlés
-saját megosztott mobilnetemre csatlakozni
-nagyobb tápegységet is kapott
-fix ip cím és Google DNS (8.8.8.8 és 8.8.4.4) beállítása a sticken mert a routeren nincs ilyen opció

Már teljesen tanácstalan vagyok, azt hittem ez egy "out of the box" eszköz... De jelenleg úgy tűnik számomra használhatatlan.

Van valakinek valami jó ötlete miért nem sikerül a frissítés?

Anikó

(#1454) azbest válasza SzAnnie (#1453) üzenetére


azbest
félisten

Nem volt gond szállításkor? Rendeléskor hozzárendelted a te fiókodhoz (egy pipa volt amazon.de-n rendeléskor)?

Ha elveszik a küldemény, akkor a hozzárendelt módon vett küldemény sorozatszámát letiltja az amazon, mert alapból belépne amúgy a te fiókoddal. Ha ebay-ről vetted, esetleg tényleg lopott és letiltották.

Valószínűleg bekerült a fiókodba. Valószínűleg az amazon.com oldalon a saját eszközök közt ott van, esetleg próbáld meg eltávolítani onnan. Hátha úgy továbbenged.

Olyat is írnak, hogy esetleg túl lassú az internet és a ~300 megás frissítést ha túl sokáig tart letölteni, akkor is ezt írja.
Tán a távirányítón 10 másodpercig nyomva egyszerre a körgomb jobb oldalát és a vissza nyil gombot csinál factory resetet és tiszta lappal újra próbálkozik.

Ha egyik sem jön be, akkor az amazon supporttal kell feloldatni a tiltást.

[ Szerkesztve ]

(#1455) SzAnnie válasza azbest (#1454) üzenetére


SzAnnie
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, az első gondolatod volt a megoldás a problémámra.
Szállítás során a szomszéd postaládájába tették a csomagot, aki kB 1,5 héttel később szólt, addigra mi jeleztük az amazonnak, hogy nem jött meg a csomag. Ők küldtek egy újat, erre jött a szomszéd az előző csomaggal, így szóltunk még az újraküldés előtt, hogy meg lett az első rendelés.
Most beszéltünk az Amazonnal és megoldották a dolgot, megy az eszköz 🙂

Köszi még egyszer! Boldog Új Évet 🥂🍾

(#1456) azbest válasza SzAnnie (#1455) üzenetére


azbest
félisten

Szívesen, örülök, hogy csak ennyi volt a baj :) 🍾

(#1457) Claypigeon


Claypigeon
csendes tag

Sziasztok! Ma jött meg a 4k stickem. Nagyon jó cucc! Apps2fire alkalmazással HBO Go apk simán fel ment telefonról és az új verzió tényleg nem igényel patchet! Mi stickről váltottam és eddig fürge és nagyon jó!

(#1458) djpundro


djpundro
aktív tag

Valaki kitudna probalni ezen a linken [link] levö jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv ist hogy letudja e jatszani ?
Mert en most probalgatom az Nvidian es a Fire 4k Sticken hogy mennyit bir el ?! Mind a kettö lejatszo 5GHZ Wifin a Reuter (fritz box) közvetlen melett van .
Es a Stick nalam csak tölt nem jatsza le .Ellenbe ,az Nvidia igen .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1459) pippo76 válasza djpundro (#1458) üzenetére


pippo76
tag

Nálam több eszköz is akadásmentesen viszi.Mind wifin 5Ghz-en. (s912 CE+Kodi, Roku Ultra, Roku Streaming Stick+, utobbi kettő embyvel)

[ Szerkesztve ]

(#1460) Gijon válasza djpundro (#1458) üzenetére


Gijon
senior tag

Nálam a MrMC Fire 4k Stick-en lejátszotta, de egy pillanatra megakadt. (5GHZ Wifin, router kb. 2m)

(#1461) kzkz válasza djpundro (#1458) üzenetére


kzkz
őstag

Nálam a Kodi 3 és 8mp-nél puffer-el, de utána jó végig a lejátszás. Mondjuk én módosítottam a kodi cache értékeket, lehet, hogy az nem teszik neki.

(#1462) djpundro válasza kzkz (#1461) üzenetére


djpundro
aktív tag

Köszi.
Es Plex en nem tudjatok kiprobalni ?A Fire 4k sticken .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1463) kzkz válasza djpundro (#1462) üzenetére


kzkz
őstag

Én nem használok Plex-et.

(#1464) ttamas válasza djpundro (#1458) üzenetére


ttamas
tag

Kodi Leila utp-n akad a lejátszása, nem egyértelműen tűnik buffer problémának.

(#1465) djpundro válasza ttamas (#1464) üzenetére


djpundro
aktív tag

Köszi .
Erdekes kiprobaltam a Fire 4k Stickel es az Nvidia Shield Pro val mind az jellyfish-80-140-mbps ig .Es a Stick a 140 est elsem kezdi ,egyszerüen nem jatsza le es az Nvidia pedig igen .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1466) djpundro


djpundro
aktív tag

A Fire stick en valaki hasznal gigabit lan adaptert?Es mijent?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1467) fojtviki válasza djpundro (#1466) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem igazan van hozza gigabit-es lan adapter. tomp hasznal hozza 10/100-as ugreent. Elvileg ugy megszunt az akadozas.

[ Szerkesztve ]

(#1468) djnice válasza fojtviki (#1467) üzenetére


djnice
veterán

Miért ne lenne USB 3.0 gigabit LAN adapter? 2.0-án ~240 Mbps körül megy.

(#1469) fojtviki válasza djnice (#1468) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azert irtam, mert anno en is kerestem hozza, de nem nagyon talaltam :) Amazonon sem :)

(#1470) djnice válasza fojtviki (#1469) üzenetére


djnice
veterán

Még ez az olcsó is működik vele: [link]

(#1471) fojtviki válasza djnice (#1470) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szoval akkor nem feltetel, hogy legyen kulon tapellatas? Nem nagyon ertek hozza igazabol, amit 4k stickhez ajanlanak amazonon, ahhoz jar kulon tap is. En akkor fejeztem be a keresgelest, amikor megvettuk a Shield-et :R

(#1472) chros válasza fojtviki (#1467) üzenetére


chros
őstag

En az amazon sajatjat hasznalom.

(#1473) fojtviki válasza chros (#1472) üzenetére


fojtviki
senior tag

Az viszont 10/100 szoval nem gigabit :)

(#1474) djnice válasza fojtviki (#1471) üzenetére


djnice
veterán

Nem kell, elég a sajátja + egy Y OTG kábel.

(#1475) kzkz


kzkz
őstag

Nálam a gigabites usb lan adapterrel lassabb volt, mint wifin. Adapterrel 320, wifin 380Mbit/s.

(#1476) tibcsi0407 válasza kzkz (#1475) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem csak USB 2.0 a Firestick.

https://utdetailing.hu/

(#1477) kmarci25 válasza tibcsi0407 (#1476) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is így gondolom. Nem az adapter a szűk keresztemteszet, hanem a stick. Nekem gigabites adapterem van (ugreen), de sebességmérés során nem tapasztaltam különbséget wifi és lan között. Használta során viszont kodi alól, NAS-ról néha bufferelt, az az adapter használata során megszűnt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1478) djpundro


djpundro
aktív tag

Lemertem rendessen a Wifi 5Ghz hogy mekkora sebessegen müködik a Fire Stick meg az Nvidia Pro .
Egy ugyanaz tavolsagbol kb 40cm a Fritz Box routertol .

Nvidia -560Mbit/s
Fire Stick 4k -227Mbit/s

Meg mindeg nem tudom megerten a Fire Stiknel miert akad neha meg a HDR es 4k filmtartomany ami max 140 140Mbit/S amikor böven eleg kene a sebessegnek lennie a Fire stiken 227 Mbit/s.?!

Nem birja a Fire sticknek a Procija ? vagy mi lehet ?
Ezekkel probaltam es a 80 Mbit meg elmegy a Stickel a többi mar meg meg akad neha . [link] jellyfish-80-mbps-hd-hevc.mkv -jellyfish-140-mbps-hd-hevc.mkv

Amazon Fire Stick 4k


Nvidia Shield Pro

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1479) dh66e válasza djpundro (#1478) üzenetére


dh66e
veterán

Azért a kettőt ne hasonlítsd össze,nem egy kategória.
A fire stick egy streaming eszköz a shield meg egy asztali számítógép kb.

(#1480) kzkz válasza djpundro (#1478) üzenetére


kzkz
őstag

Lan adapterrel a 140Mbit-es tesztfile-t nekem lejátszotta szaggatás, pufferelés nélkül. (A legelején még kiírta, hogy a forrás sebessége túl lassú, de ettől még lejátszotta folyamatosan. A forrás gigabit-es lan-on lévő samba szerver volt)

Wifin 2x pufferel, először 2, majd 8 másodpercnél, utána már nem.

[ Szerkesztve ]

(#1481) djpundro válasza kzkz (#1480) üzenetére


djpundro
aktív tag

Köszi szepen .
Mijen lan adaptered van pontossan?meg Y kabel?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1482) djpundro


djpundro
aktív tag

Rendeltem egy Lan Gigabit adaptert ezt [link] meg Y otg kabelt [link] ha megkapom beszamolok. Az Amazon Stick igaz max 300 Megabit ig viszi ,de legalabb a kabelen stabilabb mind egy Wlan on keresztül .Meglassuk.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1483) kzkz válasza djpundro (#1481) üzenetére


kzkz
őstag

Ilyen van, évekkel ezelőtt rendeltem valamelyik kínai oldalról:

(#1484) kmarci25 válasza djpundro (#1482) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor már miért nem a "hivatalos" adaptert rendelted?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1485) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Egy full hd tv-t okosítanék fel. A xiaomi mi tv az olcsó volna, de azt nem nagyon szereti senki.....Ez a fire tv is szimpatikus. Netflix, youtube, meg esetleg net böngészés menne rajta. Van 5 ghz wifi, a router 5 centire van kb.

A kérdéseim:

- érdemes-e inkább a 4k verziót venni a full hd tv-hez?
- lehet-e hozzá külső hddt csatlakoztatni, (gondolom külső áramforrással) csak mert úgy látom, h csak egy micro usb csati van rajta. Esetleg elosztóval megoldható?

Köszönm előrei is segítő szándékú válaszokat.

(#1486) kzkz válasza frankdelgado (#1485) üzenetére


kzkz
őstag

Igen, a 4K-sat kell venni.
Vinyó is csatlakoztatható megfelelő adapterekkel, olvass vissza 3-4 hozzászólást.

(#1487) djnice válasza kmarci25 (#1484) üzenetére


djnice
veterán

A hivatalos az csak 100-as.

(#1488) kmarci25 válasza djnice (#1487) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, értem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1489) contaxg


contaxg
veterán

Még mindig nem tudom, hogy hallucinálok-e.... de a gyári hálózati adapteren keresztül jobb lett a képe a 2k-ás firestickemnek... :F :B szebbek a színek a tónusok és mintha a kép dinamikája is jobb lenne. :K
Egyébként miért kell 100-as gyári LAN adapternél jobb a videókhoz??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1490) dh66e válasza contaxg (#1489) üzenetére


dh66e
veterán

Mihez képest lett jobb?

(#1491) azbest válasza contaxg (#1489) üzenetére


azbest
félisten

nem főztél gombát mostanában? :D Nem hiszem, hogy a bitek fényesebben jönnének egy másik adapterrel :D

(#1492) tomigonzo válasza contaxg (#1489) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

kabelt is megforditottad? nem mindegy a kabelirany sem :DDDDDD

(#1493) kmarci25 válasza contaxg (#1489) üzenetére


kmarci25
veterán

Tettél bele a kábellel együtt +2k-t, így már 4k-s! :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1494) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

ma sikerult osszemernem a firestick 4k-t a CCGTV-vel, es azt kell mondjam sulyosan elverzet a CCGTv, megy a levesbe, korulmenyek: Amplifi HD router, mindeket stick kb 1,5 meterre, wifi tokeletes, net 120mbps, Kodi, Exodus addon, debrid szolgaltatassal, a CCGTV mar egy 20GB forrasnal csunyan akadt, 4k tartalommal, a FTV siman elvitte a 80GB forrast, (termeszetesen ugyanazokkal a forasokkal tesztelve), nem a wifin verzett el-mielott meg belekotnenk ;) az Amplifi app mindeket kutyu eseteben 80mbps sebessegeket produkalt ugyanzon forrasoknal, Tobbszori probaval, kulonbozo anyagokkal (ertsd filmekkel) azonos forrasokkal face to face probalva. Ezen mar sw frissitessel sem fognak segiteni,
a 4 eves ftv technologia meg mindig foldbe dongol barmit ezen a piacon!

(#1495) Swenk


Swenk
tag

Új használója vagyok 2 napja a Fire Tv Stick 4K-nak. egy DENON avr-x1500h-van dugva. Csak zene hallgatásra szeretném használni. Tidal HIFI előfizetésem van. Szépen jönnek a Dolby Atmos zenék.
Amit nem értek: Akár youtube, akár Tidal , akár Amazon Musik zenét játszom le, a Denon erősítő mindig PCM 192KHZ, 2.0-át mutat, legyen az mqa file, vagy sima Flac. Az atmost jól mutatja. A Fire Stick mindent felkonvertál erre magától? Köszönöm, ha tudtok erre választ.

(#1496) Swenk


Swenk
tag

Még egy tapasztalatom van: A Tidal appot az Amazon Store-ból telepítettem. Teljesen más, mint a sima Play Store-os. Tele van videookkal és sokkal primitívebb a felülete. Valaki használ Tidal-t az eszközön?

(#1497) kzkz válasza Swenk (#1496) üzenetére


kzkz
őstag

Az audio beállításoknál 3 opció van, azokat próbálgasd.

(#1498) Swenk válasza kzkz (#1497) üzenetére


Swenk
tag

Csak a surround és a stereo között tudtam váltani. Most a best available állásban van. De marad a 192 KHZ, PCM stereo jelnél.Ezek szerint nincs "áteresztő" passtrought beállítási lehetőség. A NETFLIX-nél is csak dolby digitál plus van, atmos nincs- nálam. Pedig Tidálnál tudja az atmost-t és az AVR is tudja dekódolni.

(#1499) contaxg válasza Swenk (#1498) üzenetére


contaxg
veterán

Van olyan hogy egy cucc mindent fixen upsamplinggel. Lehet hogy itt is ez a helyzet?
Nekem megy a tévén a Tdal de csak ön ki a hang.
Meglepett, hpgy Tidalon van Dolby Atmos. (Privát véleményem az hogy minden ilyen hangprocesszáló csak ront a hangon és felejteném) Az MQA-t mi dolgozza fel egyébként? A Denon??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1500) Swenk válasza contaxg (#1499) üzenetére


Swenk
tag

Az Upsampling tényleg csak ront a helyzeten. Most kipróbáltam Spotify-al, na , ez is192Khz. Vicces. Hardweresen nem tudja dekódolni az mqa-t, viszont szoftveresen kinyeri a csomagból a PCM 48K, 96K vagy esetleg 192KHZ file-t is , 24 bit-tel és baromi jó szól. Az Amazon Music is tud ilyen zenét szolgáltatni és itt nincs is mqa csomagolás. 192KHZ 24 bit a vége. Van NETFLIX-ed? Atmos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.