Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) tomigonzo válasza kmarci25 (#1650) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

jol csinaltad, az app felepitese (mint ahogy az egesz fb-je) egy kalap sz..., szenvedosen lehet megoldani, ha jol emlekszem nekem ugy ment, hogy elmentettem az eppen futo live-t gepen, aztan megnyitottam az appon a tv-n

(#1652) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok! Egy Yamaha erősítőn keresztül szeretném használni a frissen beszerzett 4k sticket. Az erősítőböl 1 TV és egy projektor kap jelet. Sehogy nem tudom rávenni a sticket auto freki váltásra. Valahol olvastam egy külföldi oldalon hogy az edid értelmezés nem megy jól a sticknek. Van erre valami megoldás szerintetek? Használok még 3 darab amlogic android TV boxot, azokkal ez simán működik. Kodi lenne a lejátszó alkalmazás egyébként.

(#1653) SalBorgese


SalBorgese
csendes tag

Horizon GOt próbáltam felrakni Stickre, de az ország választáson nem tudok túl jutni. Tudtok olyan appot ami működik Sticken airmouse nélkül?

(#1654) Luissimo válasza SalBorgese (#1653) üzenetére


Luissimo
veterán

Használj légegeret.
Esetleg szerezz be egy usb hubot hozzá.
Anélkül nem megy a horájzon go.
Azzalviszont kiválóan.

(#1655) tomigonzo válasza SalBorgese (#1653) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

toggle mouse,
sajat taviranyitojabol csinal legegeret ;)

(#1656) Luissimo válasza tomigonzo (#1655) üzenetére


Luissimo
veterán

Oáááá,
hacsak igynem
kár hogy nem megy mindenféle droidos boxon, leálldozna a légegér (denevér) gyártóknak.

(-Pistike, menj le a boltba vegyél hurkát .
De ne véreset.
-DENEVÉRESEEET ??)

(#1657) tomigonzo válasza Luissimo (#1656) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ezze tuti megy a Horizon Go, csak ezzel is kicsit korulmenyes, bar ha elinditottad akarmelyik csatornat akkor a fel-le gombokkal tudsz navigalni viszonylag kenyelmesen

(#1658) contaxg


contaxg
veterán

Olyat tapasztalt valaki, hogy a Netflix, de más online stream esetén is néha egy-egy pillanatra mintha megállna a lejátszás? Ilyen kor sötét lesz a kép és el is némul. Próbáltam 60Hz-ről 50Hz-re állítani a lejátszást. Talán mintha jobb lenne így de ez akkor sem OK. Arra is gondoltam hogy a tévével van gond. Nem egy míves darab, egy 7-8 éves LG a készülék.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1659) azbest válasza contaxg (#1658) üzenetére


azbest
félisten

talán kontakthibás a hdmi csatlakozó... a hozzá kapott toldó kábellel használod?

[ Szerkesztve ]

(#1660) ttamas válasza contaxg (#1658) üzenetére


ttamas
tag

valszinulreg HDMI csatlakozo hiba, vagy ftv, vagy a tv-n van kikopva az aljzat

(#1661) contaxg válasza ttamas (#1660) üzenetére


contaxg
veterán

azbest, ttamas

Köszönöm! Sajnos nem az eredetit használom, mert az LG annyira buta, hogy oldalra nem szerelt HDMI-t így az eredeti már eltört Most egy 270 fokos adapter van de le szeretném cserélni egy olyan toldókábelre aminek az apa vége 90/270 fokban van és a másik vége anya HDMI, amibe be tudnám dugni a sticket. Sajnos ilyen kábelt még nem találtam, pedig el kellene süllyesztenem a sticket egy szekrénybe ahol több hely van.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1662) kmarci25


kmarci25
veterán

Megjött a Firetv stick lite. Kicsit átalakították a főképernyőt (sajnos, a korábbin könyebb volt elérni a saját alkalmazásokat), de a beállítások menü jobb, használhatóbb (ott is csak grafikus átalakítások voltak). A működése kicsit döcögősebb a 4k-joz képest, néha meg-megakad, 1-2 másodperc eltelik, mire reagál. Amúgy miden úgy működik, mint a 4k-n, HBO Go-ból ugyanaz a verzió működik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1663) tomigonzo válasza kmarci25 (#1662) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ugyan az az os varhato majd 4k ra is (ezek szerint sajnos),
mukodesi docogosseg varhato volt a technikai adatok ismereteben ;)

koszi az infokat (es a megerositest, hogy nem erdemes a lite-ot valasztani, inkabb meg kell varni egy akciot ;)

(#1664) tha_answer


tha_answer
őstag

legujabb firestick (2020 gen3)

https://developer.amazon.com/docs/fire-tv/device-specifications-fire-tv-stick.html?v=ftvstickgen3

miracast nagy nehezen csatlakozik, de elobb utobb videonal kifagy. szerintetek?
ez hogy?
sima screen mirroringal nem bir? :Y

koszi.

[ Szerkesztve ]

(#1665) azbest válasza tha_answer (#1664) üzenetére


azbest
félisten

Win10 -ből valamelyik kiadás, már úgy 2 éve, hogy dobta a WiDi támogatást, mert az intel nem támogatja már. A miracast mód meg nem minden procival támogatott. Szóval gépfüggő lehet, hogy mennyire tud működni win alól [link]

(#1666) tha_answer válasza azbest (#1665) üzenetére


tha_answer
őstag

akkor en vagyok a hulye a widi meg a miracast nem ugyanaz?

(#1667) azbest válasza tha_answer (#1666) üzenetére


azbest
félisten

Sajnos nem, a widi valamilyen spéci inteles változat volt. De elvileg a win10 is miracastot tud most már. Csak éppen a régebbi gépeken nem működik jól. A thinkpad t430-asommal a harmadik generációs procival nem sikerült firetv-re kapcsolódni. Régebben emlékszem rá, hogy valamivel használtam már, de win10 frissítés után eltörött. Minden azt jelzi, hogy működik, csak éppen sikertelen a kapcsolódás. Ha újabb géped van, talán ott működik. De az is lehet valami driver frissítés kell, hogy stabil legyen.

Telefonról viszont tudtam tükrözni firetv 4k-ra is képet stabilan, csak jól el van dugva a mi a2 telóm menüjében (ha jól emlékszem társított eszközök részen jön elő -> kapcsolati beállítások alatt).

Előbb kipróbáltam - a telefonom a firetv 4k-hoz és a projektorhoz is szépen kapcsolódik és tükrözi. A win10-em meg egyikhez semtud. Hupsz, projektorhoz sikerült mégis. Fire tv 4k-hoz meg nem. Úgy tűnik, hogy mégis a fire tv a válogatós. :(

[ Szerkesztve ]

(#1668) tha_answer válasza azbest (#1667) üzenetére


tha_answer
őstag

koszonom kedvesseged.

egy epp keznel levo t440s-el volt probalva, es neha kapcsolodik is, csak elobb utobb kifagy a stick. pedig legujabb gen3as 2020-as. azt mondod probaljam meg teloval?

amikor kapcsolodik a win10, erthetlen modon nem default fullhdba pakolja a windows a 2nd kepernyot, hiaba nativ fhd a stick meg a tv is. viszont ha levettem a felbontast 2nd kepernyon, akkor a fullhd film jobban nezett ki mint ha fullhd lett volna alappol a felbontasa a 2nd (firestickes) megjelenitonek a windowsban. wtf?

[ Szerkesztve ]

(#1669) tha_answer


tha_answer
őstag

teloval ugy ahogy mukodik a miracast.

viszont ezt tegyetek fel a stickre es nezheto lesz a youtube:
https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

[ Szerkesztve ]

(#1670) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy fel telepítettem a Firestick 4K-mra a HBO Go 5.11.4-es verzióját, sikerül is beregisztrálni az eszközt, viszont utána mielőtt be jönne a főmenü egyszerűen ki lép az alkalmazás. A stick-en a legfrissebb 6.2.7.7(NS6277/3033)-as szoftver van. Esetleg valaki találkozott hasonló problémával? Köszi!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1671) Cypher7 válasza Cypher7 (#1670) üzenetére


Cypher7
tag

Oké, a megoldás a legfrissebb apk telepítése volt. :P

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1672) Cypher7


Cypher7
tag

Viszont egy újabb kérdés: valakinek már sikerült fel raknia a Vodafone TV-t firestick 4k-ra?

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#1673) RazorSzab


RazorSzab
friss újonc

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg a Fire TV Stickem. Este a szokásos és Amazonon elérhető appok után szerettem volna két további appot rátölteni a stickre. Ez a két app első körben az RTL Most és az HBO Go lettek volna, ám sem a Downloader alkalmazással, sem számítógépről adblinkkel nem sikerült működő, vagy éppen a Fire TV-vel kompatibilis apk-kat feltölteni. Korábbi hozzászólások linkjeit is próbáltam, és egyikkel sem sikerült a művelet.

Azt szeretném Tőletek kérni, hogy segítsetek kimondottan Fire Stick-re bevált linkkel ezekhez az appokhoz, vagy éppen egy másfajta metódussal, amit alkalmazni tudnék. (Azt még tudni kell rólam, hogy világ életemben Apple telefonom volt, így ez az Androidos app pakolgatás még egy nagyon új dolog nekem, így kérem, hogy a válaszaitokban próbáljatok nagyon egyszerűen fogalmazni, hogy én is megértsem. :D)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1674) tomigonzo válasza RazorSzab (#1673) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

melyik fire tv stick, mert ha jol sejtem manapsag ma nem mindegy

(#1675) RazorSzab válasza tomigonzo (#1674) üzenetére


RazorSzab
friss újonc

Második generációs (és nem 4K-s) a kicsike :)

[ Szerkesztve ]

(#1676) tomigonzo válasza RazorSzab (#1675) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ott szerintem az oprendszer miatt (regi android bazis) lesznek a gondok,
nekem ez a verzio volt fent a 4k-n:
https://www.dropbox.com/s/ilfed7goojrekcy/eu.hbogo.androidtv.production_5.12.229-229_minAPI24%28nodpi%29_apkmirror.com.apk?dl=0

kicsit keress itt is vissza mert mintha valami remlene, hogy valaki mar probalkozott hasonlo kerdesben (2s stick-en)

(#1677) Gerzsi válasza tomigonzo (#1676) üzenetére


Gerzsi
tag

Amazonról most ezt nem lehet rendelni magyarországra? Termék oldalán nem jelzi hogy gond lenne de mikor fizeténél adnám meg ott nem fogadja el a címet.

(#1678) kmarci25 válasza Gerzsi (#1677) üzenetére


kmarci25
veterán

Soha nem is lehetett. Mailboxde.com közebjöttével tudod rendelni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1679) Gerzsi válasza kmarci25 (#1678) üzenetére


Gerzsi
tag

Köszi, egy kis trükkel kell élni :D

(#1680) contaxg válasza RazorSzab (#1675) üzenetére


contaxg
veterán

Szia nekem ez van egy 1 éves 2k-s FireSticken
https://www.dropbox.com/s/19jl0vclslngk6l/hbo.apk?dl=0

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1681) RazorSzab válasza tomigonzo (#1676) üzenetére


RazorSzab
friss újonc

Nagyon köszönöm a segítséget, az apk androidos verziószáma volt a gond! :)

(#1682) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok, egy féléve kb beüzemeltem magamnak egy fire sticket. Akkor nem volt HBO go amit egy apk segítségével megoldottam. Most szeretnék beüzemelni mégegyet. Még mindig ilyen trükkös az HBO vagy van rá megoldás. Akkor valahogy ráraktam az APK-t a stickre, de már nem emlékszem hogy csináltam. Mi ennek a legegyszerűbb módja? Illetve valaki tudná linkelni mert már nem találom a fájlt a gépemen.

(#1685) contaxg válasza leroyclub (#1682) üzenetére


contaxg
veterán

Szia a #1680-ban található a link :R ;)
Bocs de az előző beírásod töröltettem a moderátorokkal.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1686) Joshi


Joshi
titán

Van egy kis gondom. Amazon Fire Stick 4K távirányítójára nem reagál semmit a készülék. Telepítettem a Youtube appot amit felajánlott a Stick, és miután feltelepült rányomtam hogy megnyitás és kifagyott a Stick. Kihúztam a tápkábelt és azóta ha bekapcsolom nem reagál a távirányítóra. Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#1687) Joshi válasza Joshi (#1686) üzenetére


Joshi
titán

Annyi, hogy van egy OTG kábelem és arra rákötöttem a Logitech K400+ billentyűzetemet, és azzal lehet navigálni és működik is rendesen. Egyszerűen a távirányítójára nem reagál. Hogy lehet párosítani a távot a Stick-hez? Esetleg lemerülhetett az elem? Pedig egy másik távirányítóból átraktam de semmi.

(#1688) afi0903 válasza Joshi (#1687) üzenetére


afi0903
aktív tag

A beállításokban valahol van olyan, hogy remote & Bluetooth devices ott olyan almenü, hogy Amazon Fire TV Remotes, itt tudod párosítani / leválasztani / frissíteni a távirányítókat.

[ Szerkesztve ]

(#1689) tomigonzo válasza Joshi (#1687) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nyomjad a home gombot legalabb 20 masodpercig

(#1690) RazorSzab válasza contaxg (#1680) üzenetére


RazorSzab
friss újonc

Szia!

Nagyon köszönöm a linket, működött vele a dolog! Isten vagy! Örök hála! :)

(#1691) Joshi válasza tomigonzo (#1689) üzenetére


Joshi
titán

+ afi0903

Köszi. Végül az elemek voltak annyira lemerülve, hogy a Stick távba már nem voltak jók, de az infrás távokat még vígan működtették. :DDD :R

(#1692) Gerzsi


Gerzsi
tag

Hivatalosan nem lehet telepíteni az HBO GO-t csak APK-ból?

(#1693) azbest válasza Gerzsi (#1692) üzenetére


azbest
félisten

nincs fenn az amazon app storeban, szóval csak úgy

(#1694) GigaGabi-DV


GigaGabi-DV
lelkes újonc

Sziasztok,
Cube 2gen...
LG Amaze Dolby Vision UHD 4K Demo.... video
Cube to Denon x4500h to LG TV
a TV-m nem dolby vision-os es mégis szinhelyesen játsza le az MXplayer a többi nem...
Viszont a hangot sehogy sem tudom átereszteni dolby atmosban ...
Shield pro minden hang megy Atmos TruHD DTS X viszont nem jeleniti meg szinhelyesen...
???

[ Szerkesztve ]

(#1695) gzoll


gzoll
tag

Itt Németországban április 14-én jelenik meg a harmadik generációs sima Fire Stick. Nagyon tetszik az új távirányítója!

https://www.amazon.de/fire-tv-stick-mit-alexa-sprachfernbedienung/dp/B08C1KN5J2

(#1696) Sanyi.mTs válasza gzoll (#1695) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Áráról lehet valamit tudni?

(#1697) Joshi válasza gzoll (#1695) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de már a 2020-as Fire TV Stick-re is Gen.3-at írtak. Ez egyébként egy korábbi képmentésem az Amazon store-ból.

(#1698) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Az miért van, hogy szinte minden alkalommal újra kell indítani a firesticket, hogy normálisan működjön?
Iptv is legtöbbször csak tölt, de semmi. Restart után megjavul.
Van valami program rá, vagy ez ilyen?
Imádom a firestick-et, van is belőle itthon 3,viszont mindegyiknél elő jön ez a probléma.

(#1699) gzoll válasza Sanyi.mTs (#1696) üzenetére


gzoll
tag

Igen, 39€

(#1700) gzoll


gzoll
tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.