Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) contaxg válasza azbest (#1199) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a kicsi van és nincs vele semmi gond. Ahol tekerés van az nem más mint az HBO apk-ja (tegnap be is fagyott :U , de azzal mindig is voltak mindenféle gondok eddig is. Szóval bátran ajánlom az olcsóbbat és tényleg érdemes kivárni az akciós időszakot.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1202) azbest válasza contaxg (#1201) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk az új olcsóbbik lite stickkel nincs tapasztalat még, az lehet alapból erősebb a réginél. Ahogy olvastam dolby atmost is támogat, míg a régi nem tudott olyat. Ja és hogy nagyobb legyen a kavar, van tv hangerő szabályozós távirányítós változat is drágábban [link] és ez sem 4k. A marketing azt írja, hogy 50% erősebb a processzoruk, mint a gen2-nek.

A basic úgy tűnik maradt a régi gen2 alapú maradt még [link] (ez direktben rendelhető ide, csak az ára annyi, mint amennyiért sokszor a 4k stiket kapni).

[ Szerkesztve ]

(#1204) djpundro válasza a2d2 (#1200) üzenetére


djpundro
aktív tag

Ugy tudom a Fire 4k as stick helyett egy uj 1080 p es sticket adott ki az Amazon.Nem ertem hogy miert 1080p es az uj ,itt a link
[link]
Nagy visszalepes Fire TV Stick Lite ,HDR 1080P.

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1205) azbest válasza djpundro (#1204) üzenetére


azbest
félisten

Dehogy. Négyféle kiadás van most forgalomban stick formátumúból:
- A 4k stick marad továbbra is forgalomban. Ez fire os 6-os.
- A fullhd fireos 5ös gen2 forgalmazása megszűnt. Helyette lett egy tv hangerő állítás nélküli távos lite és egy komolyabb távos normál fhd stick. Ezeknek valamivel erősebb lett a processzora is a gen2-höz képest, bár az nem derült ki, hogy egymáshogy képest különböznek-e másban, mint a távirányító. Hdr támogatás is új fhd szinten.
- Plusz még a régi gen2 alapú basic edition-t is forgalmazzák, ami a másodrendű régióknak szánt, amazon videó régiókorlát mentes változat.

Egyáltalán nincs visszalépés, hanem a kisebbik változatnak lett két erősebb utódja.

Képekről egyébként nehéz megítélni, de úgy tűnik a fullhd változatok fizikailag ugyanakkorák, mint a gen2. A 4k stick egy kicsit nagyobb méretű. Arról sem láttam még infót, hogy az új fhd stickek már fire os 6 vagy 7 alapúak -e. Ha majd technikában jártasabbak is kézhez kapják, akkor gondolom majd frissül a wikiben a táblázat [link]

[ Szerkesztve ]

(#1206) azbest válasza azbest (#1205) üzenetére


azbest
félisten

Közben megtaláltam egy hírt, ahol az állítólagos hardver is szerepel [link]
Lénegében a 4k stick processzorának visszafogott változatát kapták meg az fhd stickek is.
Fireos 7-et írnak rájuk.

(#1207) djpundro válasza azbest (#1205) üzenetére


djpundro
aktív tag

Közben jön az uj Google Chromecast is .
[link]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1208) ttamas válasza azbest (#1205) üzenetére


ttamas
tag

Fontos lehet, hogy a gen 2 stickhez képest erősebb a cpu, a sima gen2 a kocka, még mindig a legerősebb az összes közül, ha vkinek a kraft kellene. A video dekódolást pedig ugyis gpu csinálja.

(#1209) contaxg válasza azbest (#1202) üzenetére


contaxg
veterán

Az én gen2 1080-as stickem Alexás és TV szabályzós 5-ös androiddal (és ha igaz akkor ez 32bites, míg a 4K 64-es) ami miatt néhány appal lehet gond ami nem az Amazon Store-ból van

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1210) Lall válasza djpundro (#1207) üzenetére


Lall
veterán

Kéne még egy stick a gyerek szobájába. Szerintem kivárom ezt, ha lehet hinni a híreknek, holnap mutatják be és október elejétől már forgalomba is lesz. 50dodo körül mondják az árát. Biztos nem lesz drágább mint az EMAG-os Amazon 4k akciósan! ;] Vicces fiúk. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1211) djpundro válasza Lall (#1210) üzenetére


djpundro
aktív tag

Az emag jo dragan arulja ,nem semmi.
De biztos lesz a 4k as is megint 30€ környeken ,mert jön a Black Friday is ,meg most 2 het mulva is kb lesz valami nagy akciozas.
Jön az uj Roku lejatszo is. [link]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1212) azbest válasza djpundro (#1211) üzenetére


azbest
félisten

nem az emag árulja, hanem csak annak a felületén valami zsibvásáros lengyelországból.

(#1213) ttamas válasza djpundro (#1211) üzenetére


ttamas
tag

Rokut en gyorsan, jol műkődőt nem nagyon láttam még, és a ftv táviranyitóját sem fogja sosem überelni egy sima infras

[ Szerkesztve ]

(#1214) tomigonzo válasza djpundro (#1211) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Nem ertem az amazon lepeset ezekkel az uj stickekkel, ha jon a google uj chromecast-ja (koszi az uj infokat azbest! :R ) akkor ismet kenytelen min 35€ ert adni a 4k sticket, kulonben senki nem fogja venni, csak megjegyeznem, hogy a google stickjen gyanusan geolokacio mentes lesz pl az amazon prime (ami nem kimondottan magyarokat erint, de na ), mint ahogy pl okostv-ken is az, szoval nem lesz kerdes minden egyben olcso megoldasnak tokeletes lehet az uj gugli cucc,

(#1215) djpundro válasza tomigonzo (#1214) üzenetére


djpundro
aktív tag

Es meghozza nem Android tv lesz a Chromcaston , Google tv lesz ,nem android tv ,ami meg jobb lesz alitolag , [link]
Amugy mar van 40 eurert Amazon stick az Amazonon ,csakhat 1080 p s. [link]

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1216) azbest válasza djpundro (#1215) üzenetére


azbest
félisten

Az csak elnevezés, a menüje is android tv 10 -et ír. Európában viszont nem kell annyira félnie a firetv 4k-nak, mert a német google storeban az új cc 68.23 euróért van kiírva előrendelésre. Ami azért 35 - 58 euro közt szokott lenni. Azt hiszem okt 15öt olvastam valahol prime dayként legközelebb, de kb 2-3 havonta akciós.

Az amcsiknál is lehet csak akciós áron 49.99 nettó a cc, van amelyik boli szivárogtatásnál 59et mondtak.

Egyébként úgy tűnik az andoidtv 10 erősen koppintja a normál fire tv felületet. Az alkalmazásfüggetlen playlist például. Meg a felső menü.

[ Szerkesztve ]

(#1217) djnice válasza djpundro (#1215) üzenetére


djnice
veterán

Reméljük lesz rendszerszintű frekvenciaváltás is, elvileg Android 11-től már van rá globális API: [link]

(#1218) azbest válasza djnice (#1217) üzenetére


azbest
félisten

A múltkori kép a cc menüjéből 10es rendszert írt [link] , az újabb fire tv -k meg 7.1 -re és 9-re épülnek.

(#1219) djnice válasza azbest (#1218) üzenetére


djnice
veterán

A cc biztos megkapja a 11-est.

(#1220) djpundro válasza djnice (#1219) üzenetére


djpundro
aktív tag

A multkori kijelenteseimert amiert kitiltast kaptam a Milyen asztali médialejátszót? topikban ,szeretnek elnezest kerni amiert olyan paraszt es amiert sertö szavakat is hasznaltam Dj Nice kolegamhoz .Igy egy nagy közönseg elött nem volt szep tölem .
Ezt jo lenne ha nem törölnetek le ,hogy többen is elolvassak .
Köszönöm es Bocsanat .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1221) tomigonzo válasza azbest (#1216) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

A legelso infoknal kb 60-80$ artippek jottek, szoval varhato volt, a HW kerdes meg, hogy mivel ujabb konstrukcio a 4K firesticknel, mennyivel ujabb es jobb/erosebb (kiszivargott infok alapjan, PS4 kontrollert lehet hozza csatlakoztatni -OK nem PS szintu jatekok de gondolom ANdroid base jatekok futtatasara alkalmas lesz), 3rd party cuccok is lehet jobban fogjak birni a kevesbe megpiszkalt rendszert (fireOs hez kepest),

btw: lehet a menu Fire tv re hasonlit ez a csatolt kep alapjan nekem jobban bejon, bar ugye gondolom ezt majd lehet pimpelni launcherekkel,

(#1222) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

(#1223) djpundro válasza tomigonzo (#1222) üzenetére


djpundro
aktív tag

A frekvenciavaltast hogy tudja majd kezelni ,az a kerdes .Marmint a Chromecast .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1224) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

az lehet hogy mar el is fogytak a elorendeleses peldanyok az uj CCbol? (szinte egyik storeban sem elerhetoek)

(#1225) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#1226) leroyclub válasza azbest (#1166) üzenetére


leroyclub
senior tag

Nekem a 2.gen-es változat kellene de nem tölt be a tiny-s link valamiért. Nem lehetne valahonnan még letölteni?

(#1227) contaxg válasza leroyclub (#1226) üzenetére


contaxg
veterán

Küldtem privit

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1228) chros


chros
őstag

Hasznal valaki AppleTV+ appot FireTV 4k stick-en? Tegnap frissitettem es a tartalom neha akadozik...

(#1229) Lall válasza chros (#1228) üzenetére


Lall
veterán

Használom, de Apple TV-n. (Most épp a Teheránt függöm) :) Megnézem mit mutat sticken.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1230) chros válasza Lall (#1229) üzenetére


chros
őstag

Koszi, ATV eszkozom nincs es nem is lesz :) En Ted Lasso elso reszet neztem tegnap.
Es jut eszembe, tegnap mertem routeren keresztul a savszelesseget ATV+nal: ezek meg mindig felezik! (10 perc 4k DV kb 850MB) :(( Hogy szakadjanak meg :)

[ Szerkesztve ]

(#1231) kmarci25 válasza chros (#1228) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálunk péntek este akadozott, tegnap este egyszer (sticken), de mindkét esetben valószínűleg net gond volt. (Akadozikm mostanában valamiért.) Úgyhogy összeségében nincs vele gondom, mostanában elég gyakran (értsd napi szinten) használom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1232) djpundro


djpundro
aktív tag

[link] amazon-fire-tv-4k 11 oratol megint 30€ ba fog kerülni .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1233) Tibor691 válasza djpundro (#1232) üzenetére


Tibor691
tag

Amennyiben megrendeléskor bepipálom a
"Click here and get FREE Premium delivery with Prime. 30-days free trial."
elirányít a Prime regisztrációjához és ezt követően ingyenes a Mailboxde-ig a szállítás?
Vagy külön regisztráljak most a Prime trial-ra?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1234) Tibor691 válasza djpundro (#1232) üzenetére


Tibor691
tag

Már rendeltem is egyet.

Köszönöm az infót! :R

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1235) djpundro válasza Tibor691 (#1234) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nagyon jo.Lenyegeben most meg en sem vagyok prime tag.Gondoltam ha veszek valamit ,lehet rögtön 1 honapra tesztre befizetek.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1236) gzoll válasza djpundro (#1235) üzenetére


gzoll
tag

Én Németországban élek, és itt megéri a Prime, mert valami 7-8 euró egy hónapra, és az egy dolog, hogy kb mindent vállalnak egy napos szállításra, benne van az Amazon Prime Music, Amazon Prime Video, Kindle unlimited, szóval ha összeadok egy Netflix és egy Google Music előfizetést, akkor kijön a matek, hogy a Prime jobban megéri, főleg, hogy sokat rendelek Amazonról. Magyarországon szerintem semmi értelme, mert ugye nem lesz jobb meg gyorsabb a kiszállítás, és sok embernek nem jó, hogy csak angolul/németül tud filmet nézni, meg nincs Magyar zene a Prime Music-on.
Amúgy néztem a 4K sticket, már elfogyott és a várólista is megtelt, már nem lehet rendelni akciós áron. De majd lesz Black Friday-en is tuti, talán még olcsóbban is...

(#1237) tomigonzo válasza chros (#1230) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Azert kivancsi lennek, apple nem csak 3rd party eszkozokon veszi le felere a streamet (nem lepodnek meg) ;) majd lehet egyszer ranezek, van mind a ketto itthon.

(#1238) azbest válasza gzoll (#1236) üzenetére


azbest
félisten

Amúgy magyar tartalom elhanyagolható mennyiségű primevideón.
Nekem először primevideo fiókom volt, magyar régió. Aztán egyszer kipróbáltam a német prime trialt - pont egy ingyenes szállításhoz. Akkor a primevideóban rákérdezett, hogy magyar vagy német régiós legyen és mivel magyart választottam így az maradt. Aztán nemrég megint ingyenes szállítás miatt újabb prime trialt nyomtam és most már nem is kérdezte. Igaz, azóta is úgy maradt, 6 euro vs 8 euro... bár épp előbb néztem, hogy a music-nál is külön kezeli a régiót és a könyveknél is. A zenéhez bekér német címet és telefonszámot, hogy aktiválja, vagy külön elő lehet fizetni magyarra. A könyvnél azt hiszem nincs ilyen para, ott eleve .com-os a boltom, régebben már vettem pár könyvet ott. Azt lehetne de-re is váltani elvileg, múltkor talán sikerült is egy próba erejéig.
Az biztos, hogy nagyon kusza és sok helyen nem is látni, hogy mit hol lehet átváltani. Na de a lényeg, hogy nekem most német prime membershippel van magyar primevideóm :D Nem tudom, hogy csak technikai hiba-e, de ahogy meghagytam a prime-ot és lemondtam a magyar primevideót, semmi sem változott kínálat terén. Ugyanúgy a korlátozottabb magyar régiós videókat látom és a stick felületén sem enged lejátszani semmit itt magyar internetről.

[ Szerkesztve ]

(#1239) chros válasza tomigonzo (#1237) üzenetére


chros
őstag

Azt nem hiszem, de ki tudja. Kivancsi lennek nalad mi a helyzet, kerdeztem mashol is, de meg nem jott ra valasz.
@Lall?

(#1240) Tibor691 válasza gzoll (#1236) üzenetére


Tibor691
tag

Csak kíváncsiság:
A Prime milyen minőségben adja a filmeket?
4K vagy HDR vagy Dolby Vision van?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1241) Tibor691


Tibor691
tag

A Fire TV 4K stickhez valaki használ USB OTG kábelt a pendrive-on lévő filmek lejátszásához? Ha igen, honnan vette?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1242) a2d2 válasza Tibor691 (#1241) üzenetére


a2d2
addikt

Én ezt vettem hozzá még tavaly: [link]
De még ki sem próbáltam :DDD
Este rádugok egy Pendrive-ot ha nem felejtem el.
Keresnék hozzá működő LAN adaptert is ha tud valaki bevált típust.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1243) kmarci25 válasza a2d2 (#1242) üzenetére


kmarci25
veterán

Ilyet vettem, működik. Ugreen LAN adapter

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1244) a2d2 válasza kmarci25 (#1243) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, még meggondolom megér-e ennyit mert igazából alatta van a router és tökéletesen megy wifin-is, csak gondoltam kevesebb interferencia legyen a házban ha egyszer ott a LAN kábel kivezetve.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1245) azbest válasza Tibor691 (#1241) üzenetére


azbest
félisten

sima y kábeles megoldást használtam már többféle eszközzel. Régebben vettem, de pl ez is olyan [link]

(#1242) a2d2
az egy hub :) én azóta ódzkodom az ilyen kialakításúaktól, mióta tabletre dugva elfüstölt egy hasonló. Az y kábellel használtam már sima olcsó AX88772B chipset-est. Azt kb minden ismeri. Például [link] az y kábelhez a normál usb csatolós változattal.

[ Szerkesztve ]

(#1246) Tibor691 válasza azbest (#1245) üzenetére


Tibor691
tag

sima y kábeles megoldást használtam már többféle eszközzel. Régebben vettem, de pl ez is olyan [link]

Fire TV 4K sticken is kipróbáltad?

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1247) azbest válasza Tibor691 (#1246) üzenetére


azbest
félisten

azzal is persze. Kipróbáltam előbb megint. Kodiban megjelenik a pendrive a tallózható dolgok közt például.

(#1248) Tibor691 válasza azbest (#1247) üzenetére


Tibor691
tag

Szuper. NTFS fájlrendszert felismeri?
Dolby Vision filmek lejátszására szánom.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#1249) azbest válasza Tibor691 (#1248) üzenetére


azbest
félisten

ntfs-re és exfatra azt rja ki, hog inkompatibilis fájlrendszer és hogy fat32 kell. Oszd meg hálózatról. Akár routerről. Amúgy is praktikusabb általában, mint pendrivet hordozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1250) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Csatlakozom én is egy 4k-s stick-kel. HBO Go felment könnyen a fenti linkről, minden más is szépen működik.
TV-ről adom neki a kakaót, de az csak 900 mA, bekapcsoláskor kiírja, hogy nem támogatott töltő, továbbmegyek-e. De ettől függetlenül működik szépen minden.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.