Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) ttamas válasza tibcsi0407 (#1250) üzenetére


ttamas
tag

Itt leirjak, miert nem ajanlatos tvrol meghajtani a sticket.
 [link] 

(#1252) tibcsi0407 válasza ttamas (#1251) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem jó a link.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1253) ttamas válasza ttamas (#1251) üzenetére


ttamas
tag

[link]
Ket fontos pont van benne.
1. A tv usb portja altalaban max 1 amper, ami addig eleg lehet, amig a cpu es gpu nem kezd maxon dolgozn, ekkor azonban keves lehet es kifagyhat, ez főleg akkor gaz, ha update miatt emelkedett meg a fogyasztas, igy konnyen tegla lehet a ftvbol.
2. Amikor kikapcsolod a tvt, az altalaban elveszi az aramot az usb portrol, ezert siman tegla lehet ismet a kutyu, ha fontos rendszer fajlokat ir pont ekkor.

[ Szerkesztve ]

(#1254) tibcsi0407 válasza ttamas (#1253) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na, így már világos! Köszi az infót. Akkor holnap átdugom valamilyen külső adapterre. Angliából kaptam és átalakítós a cucc, most hirtelen nem is tudom, hogy van-e kéznél valamilyen átalakító a gyári töltőhöz.. Viszont van itthon több USB-s kütyü is, szóval megoldom nélküle is.

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1255) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Az elmúlt 2 napban többször volt, hogy nem működött a net a stick-en.
Wifi jelet kivalonak irta, de net nem volt, addig amig kétszer - háromszor újra nem indítottam. Ez mitől lehet?
Csináljak egy factory reset-et?

(#1256) ttamas válasza d3tox1c (#1255) üzenetére


ttamas
tag

Nekem a wifi egyik generáción sem műkődőt kielégítően, csak utpn vagyok, ott viszont soha nem volt probléma.

(#1257) d3tox1c válasza ttamas (#1256) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Nekem semmi baj nem volt vele eddig.
De valószínű a wifi jel erősítő kavart be valamit, mert azóta csinálja, mióta azt felraktam.
Most mióta megint nem használom (van egy kis resze a lakasnak, ahol mindig gyenge a jel, de ennyit nem er, hogy a firestick szarakodjon) úgy néz ki helyre állt a rend :)

(#1258) contaxg válasza d3tox1c (#1257) üzenetére


contaxg
veterán

Ilyenkor nálam ilyen esetben 80%, hogy a gyári DIGI router a bűnös. Kikapcs, bekapcs és minden megy tovább (de már nézem az utódját)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1259) dh66e válasza d3tox1c (#1255) üzenetére


dh66e
veterán

Az eszközeidet nézd meg,nekem még ilyen nem volt wifin.

(#1260) d3tox1c válasza dh66e (#1259) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Mint kiderült,barátnőm kihuzta a konnektorbol a hosszabbítót, amin a stick van,én erre gondolok, hogy ez kavart be valamit. Azóta én is teljesen le aramtalanitottam, kihuztam tv-bol, konnektorbol, jelenleg hibatlanul működik.

(#1261) kzkz válasza tibcsi0407 (#1250) üzenetére


kzkz
őstag

Szia!

Honnan lehet az HBOgo-t rávarázsolni?

Kodi-val működik a kadencia helyes lejátszás vagy sem? Nekem nem vált át, pedig a 4K stick-en is be van állítva, és a kodi-ban is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1262) tibcsi0407 válasza kzkz (#1261) üzenetére


tibcsi0407
félisten

[link]

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1263) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Fritsch Fire TV-t használja valaki? Ez a Kodi azon verziója, ahol működik a HD Audio Passthrough. Van erről tapasztalata valakinek?

Van ehhez valami Downloader letöltő kód vagy hogy tudnám feltelepíteni? Mert hiába guglizom nem találok letöltő filet. :(

(#1264) djnice válasza #75501312 (#1263) üzenetére


djnice
veterán

(#1265) kzkz válasza tibcsi0407 (#1262) üzenetére


kzkz
őstag

Köszönöm, működik!

(#1266) kzkz


kzkz
őstag

Sikerült a gyári indító szeméthalmaza helyett egy minimalistát csinálni.

infó: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1267) #75501312 válasza djnice (#1264) üzenetére


#75501312
törölt tag

:R
Megcsináltam a beállításokat, de passthrough-n is csak DTS jön át meg DD vagy DD+.
Pedig elvileg ez a fork pont azért van, hogy ez a funkció működjön rendesen.
Van ehhez tapasztalat, hogy kellene beállítani?
Gyorsabban működik, mint a médialejátszóm, nem lenne rossz helyette is ezt használni.

(#1268) tibcsi0407 válasza kzkz (#1266) üzenetére


tibcsi0407
félisten

WOW!

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1269) dh66e válasza kzkz (#1266) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi hogy megosztottad! :R

(#1270) kzkz válasza dh66e (#1269) üzenetére


kzkz
őstag

Hát engen nagyon zavart, hogy van kb. 40-50 ikon a kezdőképernyőn, amiből (gondolom régiókorlát miatt) 90% nem is működik, illetve ha működne, akkor se használnám.
Így megoldható, hogy csak azok maradjanak, amiket valóban használunk, és az Amazon önreklámjai eltűnjenek.

[ Szerkesztve ]

(#1271) gyűrű


gyűrű
Topikgazda

A kodin keresztül a 4K hdr , valamint a dts-x / Atmos passtrough megy?

(#1272) gyűrű válasza gyűrű (#1271) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Már látom.. semmilyen tömörítetlen hang formátum nem megy.. kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#1273) djnice válasza gyűrű (#1272) üzenetére


djnice
veterán

Dehogynem, Fritsch féle Kodi-t kell használni.

(#1274) djnice válasza djnice (#1273) üzenetére


djnice
veterán

És elvileg a Matrix Alpha-ba is portolva van már: [link]

(#1275) #75501312 válasza gyűrű (#1272) üzenetére


#75501312
törölt tag

De megy, ahogy írta djnice már 2x is.
2 napja próbáltam ki, állítólag a DTS HD hangokat DTS-nek jelöli, a TrueHD-t meg Multi Channel In-nek.
Nálam így megy, de az én fejemben kérdés, hogy ha tényleg passthrough, akkor miért nem az eredeti megnevezést látom?
De nem sok időm volt foglalkozni vele, hétvégén tudom megnézni jobban a beállításokat, bár nincs sok féle és még az is számít, hogy az analóg részt hogy állítom be, pedig nem kellene bezavarnia.
De érdemes kipróbálnod és ha rájössz a titokra, kérlek oszd majd meg. :DDD

(#1276) gyűrű válasza djnice (#1274) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

...a kodi fórumon írták hogy a firetv 4K stick csak 7.1 lpcm-be , vagy core 5.1-be küldi ki. Így viszont elveszik az Atmos/truehd és a DTS-X/dtshd object metadata. 11 csatornás rendszeren nem szól a 4 fenti sugárzó. Ez nálam így no go.. Ha valakinek van esetleg ellenkező tapasztalata, akkor azt szívesen olvasnám.

[ Szerkesztve ]

(#1277) kzkz


kzkz
őstag

A firetv sound settings résznél lehet állítani, hogy Dolby Digital vagy Dolby Digital plusz. A DD-t én bekapcsoltam és a Pioneer VSX-322 erősítőn meg is jelent a szimbólum, innentől végig ott van, bármilyen tartalom is legyen Dolby vagy sem. Ez mire jó akkor?
A sima Kodiban beállítottam a dolby passthrough-t, de ezekszerint mégse megy át.
(Amúgy az erősítőmre két 3 utas hangfal van kötve...)

(#1278) djnice válasza kzkz (#1277) üzenetére


djnice
veterán

Itt azt írják hogy ne kapcsold be: [link]

(#1279) kzkz válasza djnice (#1278) üzenetére


kzkz
őstag

Hát én ezt így fordítottam:
"Ha a FireTV 4k saját beállítását nem állította Dolby Digital Plus értékre, akkor a kodi-ban minden PT le lesz tiltva"

Rosszul értelmezem? Mert nekem ez azt mondja, hogy DD+ -ra kell állítani, különben a PT le lesz tiltva.

Ha DD+ -ra állítom a fireTV-t, akkor viszont nincs hang rendszerszinten.

[ Szerkesztve ]

(#1280) #75501312 válasza kzkz (#1279) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, ha nincs DD+, akkor PT se.
De nálam se sima Kodiban se Fritsch fork alatt nem adja ki az eredeti formátumot.
Sőt, az analóg résznél ha váltok a 2.0 és 5.1 között akkor is mást mutat az erősítő.
Teljesen tanácstalan vagyok most.

[ Szerkesztve ]

(#1281) azbest


azbest
félisten

Van még aki itthonról használ prime video előfizetést?
A 4k és a gen2 sticken az előtelepített (nem külső forrásból szedett, play store-os) appban megjelent a profil választás lehetősége és most mindkét sticken alapból megy az előfizetésemből a lejátszás. Másnál is így van, vagy csak azért lett így nekem, mert múltkor variáltam az ország beállításokkal?

(#1282) djnice válasza azbest (#1281) üzenetére


djnice
veterán

Én most előfizettem a rendelés miatt a free trial-ra és nálam is működik.

(#1283) afi0903 válasza kzkz (#1266) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszi!

(#1284) afi0903


afi0903
aktív tag

A filmjeim egy külső merevlemezen vannak, ami egy Raspberry Pi-ról érhető el, amiről Samba megosztással megosztom a Fire Sticken lévő Kodira. A Pi kábellel van összekötve a routerrel, a Fire Stick is azzal lesz (egyelőre Wi-Fivel). Van ötlet, hogy hogyan lehetne gyorsítani a dolgokon (pár film akadozik)? Pl. máshogy összekötni, más megosztással megosztani, stb. Vagy ennek a hardware-nek ennyi a maxja?

(#1285) ttamas válasza afi0903 (#1284) üzenetére


ttamas
tag

Lanon nem akad, szerintem most a wifivel a szűk keresztmetszet.

(#1286) kzkz válasza afi0903 (#1284) üzenetére


kzkz
őstag

A Pi 3-as vagy 4-es? A 3-asnak lassabb a LAN része, nézd meg egy komolyabb PC-vel, hogy mennyivel tudsz lemásolni a Pi-ről.

A fire tv-n a kodi-ban az advancedsettings.xml -ben ezzel lehet próbálkozni [link] :
<advancedsettings>
  <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>400000000</memorysize>
    <readfactor>10</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

Az én 4K-s stick-em wifin tud 300mbps felett is. Kipróbáltam gigabit-es USB-s lan adapterrel, azzal is annyi volt körülbelül, mint wifin. (PC-n 6-700mbit megvan)

[ Szerkesztve ]

(#1287) a2d2 válasza afi0903 (#1284) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem Xiaomi 3G router USB 3.0-s portján van a merevlemez, ehhez csatlakozik a stick (Kodival) Wifi 5-el és tökéletes a lejátszás.
Írni hálózaton keresztül a PC-ről 30MB/sec-el tudom a HDD-t ha ez számít valamit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1288) afi0903 válasza kzkz (#1286) üzenetére


afi0903
aktív tag

4-es. Másik gépemre Wi-Fin keresztül 15MB/s-mal másol, szerintem itt lesz a gond.
Az advancedsettings.xml-t beállítottam.

(#1289) contaxg


contaxg
veterán

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy ha Alexával keresek rá valamire a tévé a HDMI1-ről átkapcsol HDMI2-re?? :F

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1290) ttamas válasza contaxg (#1289) üzenetére


ttamas
tag

Igen, ritkán. Utóbbi időben nem is működik az Alexa.

(#1291) afi0903


afi0903
aktív tag

Samba megosztás helyett milyen megosztás tetszene a Fire Stick, Kodi párosnak?

(#1292) ttamas válasza afi0903 (#1291) üzenetére


ttamas
tag

[link]

NFS-el már sikerült működésre bírni.

(#1293) afi0903 válasza ttamas (#1292) üzenetére


afi0903
aktív tag

Igen, az NFS már tetszik neki. Egy combos filmet próbáltam elindítani, az elején volt egy kis röccenés, aztán szépen boldogult vele. Utána másik gépre is másoltam 50MB/s-mal. :C

(#1294) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!
Fire Stick 4K

Eddig minden okés volt, de most a távirányító nem működik... Mármint a navigációs gombok, hangerőt tudok le/felvenni, ki is tudom kapcsolni a TV-t vele, de a navigáció az eszközön belül nem megy. Elsőnek az elemre gyanakodtam, de csere után sem jobb. A beállításoknál azt írja a távirányítónál, “battery: offline”.
Mi lehet a gond?

Illetve valaki tudna működőképes HBO GO-t linkelni? Amit múltkor felraktam, az már nem megy sajnos.

- mozi bolondéria -

(#1295) azbest válasza devil-k (#1294) üzenetére


azbest
félisten

A tévét infrán át irányítja. A stickhez viszont wifin át kapcsolódik. Saját wifi hálózatot sugároz a stick ehhez. Újra párosítás? [link]
Elvileg telefonról a firetv appal is lehet irányítani, de lehet ahhoz is kell valami kattintás a sticken, hogy engedélyezd [link]

Melyik verzió nem megy neked? Gondolom a sok hónappal ezelőtti. Ez egészen friss [link]

[ Szerkesztve ]

(#1296) matthews válasza devil-k (#1294) üzenetére


matthews
aktív tag

Ue. volt nálam is. Húzd ki a tápot, dugd be újra és jó lesz.

"Néha magadat is újra kell indítani...." :)

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#1297) contaxg válasza devil-k (#1294) üzenetére


contaxg
veterán

A cserélj elemet, a bluetooth zabálja az elemet
B próbáld meg újra regisztrálni a távirányítót a Stickhez

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1298) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Sziasztok, van egy regebbi FireTV stickem, ami evek ota problemamentesen mukodik egy Panasonic tevevel. Most atdugtam egy masik tevebe, szinten Pana, es ott kabe negyed orankent zolden vibralni kezd a kep, at kell kapcsolni HDMIrol TV modba es vissza, akkor megjavul, de aztan ujra kezdi. Probaltam mar felbontast allitani, visszaallitottam gyari allapotba, atdugtam masik bemenetre, nincs javulas.
Van valakinek valami tippje?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#1299) kzkz válasza Shadowbull (#1298) üzenetére


kzkz
őstag

Ugyanaz a hdmi kábel, és ugyanaz a táp és tápkábel?

(#1300) Shadowbull válasza kzkz (#1299) üzenetére


Shadowbull
addikt

Nincs kabel, direktben van bedugva, de az adapterkabellel is ugyanaz a jelenseg. Tap ugyanaz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.