Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Egy korábban particionált (win7 + háttértár) hdd-t szerettem volna csak háttértárként használni az új ssd mellé, és a kötetek összefűzésénél töröltem a 100MiB-os rejtett partíciót a lemezkezelőből, aminek következtében eltűnt a 600GB-os lemez is (illetve használatlan területként észleli).

Vissza tudom állítani valahogy a partíciót?

(#6452) erhas01 válasza erhas01 (#6450) üzenetére


erhas01
tag

Ehhez.
Ez xp mellé a driverek az előző hsz- nál még nem voltak feltelepítve. Most felraktam minden drivert. Lefuttattam a driver detektort is. Ellenőriztem az ich5 és ich6 ot is hátha, a net farmework -ot is megnéztem. Elindítottam egy 12.40.02 LTS ubuntu live -ot frissítettem telepítés nélküli verzióban.

Mindkettő esetben:
Ha a Külső Hdd -t a kapcsolójával elindítottam felpörgött a lemez
és megy folyamatosan világított a visszajelző lámpa. Ez jó jel.
Bármely USB csatlakozóba kötve a drive -ot :
- Kikapcsolt a lámpa, megszakad a kapcsolat
- Tovább forgott a Hdd, amíg a tétlenség miatt le nem kapcsol.
- Semmilyen kattogás, eddigiektől eltérő zajt nem hallottam.
- A Hdd forgás folyamatosan, egyenletesen, pörgéskor nincs vibráció, sem pattogás, tapintáskor.

Az Usb dokkolóból a Hdd kivehető, de visszaolvastam pár oldalt, - végiggondoltam, az adat kell, időm van - nem piszkálom, visszatettem a tokba.
Paraméterek:
WD 2.0TB WD20EARX -00PASB0
SATA 64MB CAVIAR GREEN

WWN: 50014EE206FF8A9
DATE: 20 JUL 2011
DCM: HARNHTJMAB
DCX: 1P09A5WS8
5VDC: 0.70A
12VDC: 0.55A
R/N: 771698

A kapcsolópanelon: EB-3541T V1.30

A Hdd panelon:
2016-771698-802 AA XW BEB9 OMZD 3 0004020 2024

REV A 2060-771698-002

Melyik adatmentő céget ajánljátok.

(#6453) liksoft válasza erhas01 (#6452) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Adatmentéses cégnek, magamat.
Komolyabbra fordítva, a kérdés az, hogy a ház tud-e titkosítást? Ha igen, akkor nem szabad babrálni a drive-ot, ha viszont nem, akkor SATA portra is köthető. Persze ezt innen eldönteni nem tudom, így a kockázat megvan. A mentéses ár az alkalmazandó technológiától és hibától függ, így nem is lehet mondani rá semmit. Hiszen az USB illesztő hibájától kezdve a drive mechanikáján belüli sérülésig minden lehet. Sajnos van mikor olyan a hiba a mechanikán belül, hogy ugyanúgy viselkedik fülre mintha jó lenne. Nem csattog, nem kattog.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6454) liksoft válasza jorden06 (#6451) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem célszerű babrálni ezt a drive-ot. Inkább átmenteni róla a fontos adatokat, és nulláról indulni utána vele. Figyelem, a forrás és cél NEM lehet ugyanaz a fizikai eszköz. A Get Data Back program jó lehet, mert az nem ír a mentendő drive-ra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6455) erhas01 válasza liksoft (#6453) üzenetére


erhas01
tag

Privát ment! :R

(#6456) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Olyan helyzet állt elő, hogy adatmentés után sajnos a visszaállítást áthelyezéssel készítettem és nem másoltam. Ami utána jött, hogy partíció méretbővítés a másik rovására és a gép kb. 30%-nál újraindult ettől kezdve jött a probléma. Két partíció volt egy 40 gigás C: és 192 giga D: ezt szerettem volna 21-re és 211-re változtatni. Ezek után a D: meghajtót úgymond nem értem el és hála a jó istennek kivettem a notiból majd beraktam az asztali gépembe. Minden fontos a 192GB-os D: meghajtón volt nem formáztam meg és nem hoztam létre új logiaki egységet a lemezkezelőben.
A mentésre szolgált 250 gigáson kezdtem el visszaállítót futtatni (GDB ntfs) és mivel a GDB nem látta a noti winyó eltűnt D: meghajtót így a stellar phoenix programot meg ráengedtem a noti winyóra. Sikerült visszaállítanom 191GB-ot viszont a stellar valamiért megállt és 2 mappa közül csak az egyiket tudtam visszahozni.
Még hiányzik kb. pár száz mega ami az asztalon volt.

Ami azóta történt, hogy a mentésre szolgált 250 gigás winyóval még nem csináltam semmit a noti winyóra viszont 3 partíció került és formázva lett majd rendszer ment rá.

A kérdésem volna-e rá még esély, hogy azt az egy mappát valahogy visszahozzam?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6457) liksoft válasza anonymus89 (#6456) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem nem. Vagy legalábbis nagyon pici. Visszaírni a mentendőre a mentés végéig nem illik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6458) anonymus89 válasza liksoft (#6457) üzenetére


anonymus89
addikt

Szakemberrel szervizben lehetséges még?
Sajnos kényszerhelyzet volt mert a noti mindennapos használatban van.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6459) liksoft válasza anonymus89 (#6458) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentésessel igen, de ebben az évben szerintem nem. Ja, és addig minden használat durván ront a helyzeten!

A sietség sohasem jó barát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6460) anonymus89 válasza liksoft (#6459) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm, nem felejtem el! :N

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6461) Joke®


Joke®
csendes tag

sziasztok,

a következőkben kérnék segítséget:
egy külső 1TB-os merevlemez van csatlakoztatva az asztali gépemhez, a win8 egyszer csak kiírta, hogy fájlrendszer kijavításához újra kell indítani a gépet (egyébként én hibát nem tapasztaltam, éppen arról néztem egy videót is).
újraindítás után megjelent a meghajtó, viszont nem lehet megnyitni.
lemezkezelőben RAW formátumúnak látszik Testdisk-kel megnéztem, ott is megjelenik, és ahogy látom, az adatok még rajta vannak, a viszont nem tudom, hogy hogyan tovább...

tudnátok segíteni, hogyan lehetne adatvesztés nélkül visszaállítani?
elvileg a TestDisk-kel meg lehet csinálni, de a pontos mikéntjét nem tudom, kísérletezni pedig érthető okokből nem szeretnék...

köszönöm,
joke

(#6462) King Unique válasza Joke® (#6461) üzenetére


King Unique
titán

Vsz GetDataBack-et fogják ajánlani (érdemes is fájlokat másik vinyóra átteni vele, ha lehet), de ezen cikkben tiedéhez hasonló problémára is kínálnak más megoldásokat, de akár TestDisk-el is lehet próbálkozni [link].

[ Szerkesztve ]

(#6463) LonGleY


LonGleY
veterán

Heeelp!

Egy 1 TB-os winchester-t ellenőriztem destruktív módon HD Sentinel-lel, a fájlokat előtte lementettem róla szépen. Utána partíció létrehoz, NTFS-re quick format, majd mindent visszamásol. Most, egy újbóli indításnál nem látok semmit, a lemezkezelőben látom csak a lemezt alul, de csont üres, még a partíció sincs rajta.

Mi a frakk történhetett? És a legfontosabb: hogyan mentsek róla? Van valami MBR fix, ami helyrebillenthetné? Vagy kezdjek adatot menteni valami célprogrammal? :S

[ Szerkesztve ]

(#6464) LonGleY válasza LonGleY (#6463) üzenetére


LonGleY
veterán

Huh, megoldottam: Active Partition Recovery Professional...

(#6465) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Véletlenül letöröltem az Acronis TrueImage programon belül egy lemezképfilet (kettő közül a rosszat). Azóta több undelete programmal is próbálom visszaállítani ezt a *.tib filet, de pusztán a saccolt mérete alapján is keresgéltem már a találati listákban, és látszólag nyoma sincs.
3 HDD-ből álló RAID-5 tömbön egy GPT partíció van, itt kéne legyen.

Végigfuttattam már az R-Studio teljes lemezscan-jét is, de ott sem találom a felismert partíción (itt néztem mindent, ami *.tib nevű és ami méretre jó lehet). Ezen kívül lement még a Recuva "deep scan" és Renee Undelete, valamint az EaseUs Data Recovery gyorskeresése is.

Hogy tudodd ez így elveszni? A TrueImage program direkt "megsemmisíti", ha törlöm vele a backup-ot?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6466) liksoft válasza janos666 (#6465) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gondolom nem, csak mivel ez egy teljes lemez, így ha módosítás nélküli, akkor fals adatokat ad a mentő programoknak. Mivel NTFS esetén sokszor az elhelyezkedési adminisztráció is törlődik, így darabolt (töredezett) file esetén esély sincs. Ha viszont tömörít is, akkor nincs mit azonosítani.

Feltételezem a fentiekhez, hogy az NTFS bejegyzés felülírásra került.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6467) janos666 válasza liksoft (#6466) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az épp lemaradt az első bekezdés végéről, hogy NTFS partíció 64k-s unit size-al. Valószínűleg töredezett lehetett a file, mivel pont azért akartam törölni pár régi mentést, hogy felszabadítsak némi helyet, tehát mikor a keresett, időben utolsó .tib file készült, akkor aránylag már elég kevés volt a szabad hely.

Maguk a *.tib fileok belül tömörített archívumok, de filerendszer szinten nincs sem tömörítés, sem titkosítás (64k unit size mellett szerintem nem is lehet Windows-al). Szóval olyan, mint ha ZIP vagy RAR fileokat keresnék.

Azóta semmit nem írtam a lemezre, de az első sikertelen keresési próbálkozások után egy cache flush gyanánt újraindítottam a gépet és read-only módban lefuttattam a chkdsk-t is (természetesen nem talált problémát).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6468) liksoft válasza janos666 (#6467) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A leírtak alapján nagy valószínűséggel ha név alapján az NTFS nem tartalmazza a file foglaltsági listáját (hol helyezkedik el a felületen), esélytelen a visszaállítás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6469) janos666 válasza liksoft (#6468) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még végigfuttattam a GetDataBack-et, ott sincs eredmény.
Azért köszönöm. :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6470) Hawnin


Hawnin
tag

Halihó!
Az ügyben kérném a segítségeteket hogy lenne egy 3 terrás WD green winyóm rá mentettem több adatot is
aztán egyszer volt olyan hogy szét pukkant a külső HDD ház tápja ezt követően olyan 2 hétig még normálisan működött majd egyszer gondolt eggyet és csak kb 600gb /Üres/ ot kezdett el látni partíciókén a többit pedig formázásra hozza fel /2 másik partíció csak formázásra hozza fel amin adatok vannak/
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy ilyen esetben mi történhetett illetve vissza hozható e az adat arról a két partíciórol?

(#6471) Hawnin válasza Hawnin (#6470) üzenetére


Hawnin
tag

U.I most újra bedugtam egy hosszú idő után és jelenleg csak egy 490 gb os NTFS partíciót lát ami üres és egy 250 GB nem foglalt at. Többi partíciót már nem hozza fel formázásra se!

(#6472) föccer válasza Hawnin (#6471) üzenetére


föccer
nagyúr

Első hallásra jó eséllyel megfőtt a belső erősítője/elektronikája. Ezt házilag nem fogod tudni menteni. :(

Liksoft valószínűleg tud nég néhány okosságot mondani, de ehhez mindenképpen kellene egy pontos tipusszám.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6473) Hawnin válasza föccer (#6472) üzenetére


Hawnin
tag

Halihó köszi a gyors választ: WD30EZRX a pontos típus száma
Egy olyan kérdésem még lenne ha esetleg tudjuk cseréltetni az elektronikáját akkor a régi partíció adatait lehet e menteni különösebb gond nélkül /garis/ ?
Illetve ha laboros adatmentésről lenne szó ahol képek kellenének csak akkor körübelül mennyibe kerülne?

(#6474) föccer válasza Hawnin (#6473) üzenetére


föccer
nagyúr

Árat nem tudok mondani, mert nem foglalkozom adatmentéssel, de ha tiszta teres mentésről van szó, akkor a drágábbik fajta. Az elektronika csere nagyon ritkán segít, sok esetben csak ront a helyzeten, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mi van akkor, ha nem a külső, hanem a belső elektronika sérült. Azt a drive megbontása nélkül nem lehet javítani. A drive megbontás otthoni körülmények között gyakorlatilag a drive rövid időn belüli végleges tönkremeneteléhez vezet.

Ajánlom őket. Be lehet adni hozzájuk díjmentes árajánlat kérésre a drivot ahol megadhatsz keretösszeget. Ha a menték költsége várhatóan magasabb, mint az általad meghatározott felső limit, akkor nem nyúlnak a meghajtóhoz (amivel rontanák a későbbi mentés esélyét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6475) liksoft válasza Hawnin (#6473) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet, hogy tévedek, de talán inkább a 3 tera kapacitás lehet a gond. Felülírásra tippelek a 2 tera átlépése kapcsán. USB használatakor minden kommunikációs egységnek és driver-nek ami a láncban van, tudnia kell a 3 tera címzését. Ha csak egy is 2 tera fölött túlcsordul, a drive elejére fog írni a rendszer. A formázáskor ez nem érezhető!

Biztosat csak akkor tudok mondani, ha látom. Viszont az elektronikai cseréknek évek óta lőttek. Van, hogy lehet, de 10-ből már csak 1-szer működik. Így inkább azt mondom nem lehet, mint igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6476) Hawnin válasza liksoft (#6475) üzenetére


Hawnin
tag

Neharagudj de esetleg ezt ki tudnád nekem fejteni jobban hogy mit értünk ez alatt vagy milyen beállítás az amit néznem kéne?
" USB használatakor minden kommunikációs egységnek és driver-nek ami a láncban van, tudnia kell a 3 tera címzését"

Erről sajnos még nem nagyon hallottam.

Köszönöm szépen a segítségeteket előre is!

(#6477) liksoft válasza Hawnin (#6476) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a drive bejelentkezik, a BIOS vagy Win alatt eszközkezelő látja, a lemezkezelő megmondja a kapacitását, akkor inkább logikai sérülésre gyanakszom.

A 2TB címzése pont 4 byte-ot igényel. Vagyis ami nagyobb 2TB-nál, annak címzéséhez több mint 4 byte kell. Ugyanis a 00 FF FF FF FF hex érték után a 01 00 00 00 00 jön. ennek az utolsó 4 byte-ja pont nulla, vagyis a drive eleje. Így ha egy címzés túlcsordul, akkor "nullázódik" és hibás címet ad. Szerk: A cím használata pedig az OS, USB chip + driver, USB illesztő + firmware (külső ház) eszközöket jelenti. Vagyis minimum 5 egységnek KELL hibamentesen tudnia a 4 byte-nál hosszabb cím kezelését.

Másik hibaforrás lehet, hogy az OS esetleg 512byte/szektor, míg az USB chip 4096byte/szektor értékkel dolgozott. Így szintén hiba lehet, ha a drive másik környezetbe kerül.

A fentiek alapján csak az eszközt látva tudnám megmondani, valóban mi a gond, és hogyan lehet orvosolni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6478) Hawnin válasza liksoft (#6477) üzenetére


Hawnin
tag

Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot és a segítséget. Jövő hét folyamán megpróbálok ez alapján kitalálni/utána járni hogy tudok e kezdeni vele valamit

(#6479) liksoft válasza Hawnin (#6478) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vigyázat, ha az adat fontos, tilos írni rá! Menteni róla is csak másikra szabad, és ha minden jó, akkor lehet törölni, újra használni.

Ha viszont gond van a drive elérésével már (fizikai, nem logikai), akkor a nyúzása, gyötrése nem lesz hasznos!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6480) tyan


tyan
senior tag

A következő a problémám: A 250 GB-os Hitachi PATA vinyóm - melyen adatokat tárolok, tehát nem rendszervinyó - kb. 1 órával ezelőtt gép használat közben leállt, majd 1 perccel később magától újraindult. Hiába indult újra a Totalcommanderben nem volt látható. Miután újraindítottam a gépet, a helyzet nem javult. A BIOS látja a vinyót, a Win7 Lemezkezelőjében is megjelenik, de úgy, mintha azon nem lenne adat. A lemezre mai nap nem történt írás és a gond jelentkezése óta sem. Logikai hiba lenne? Csak a GetDataBack segít ilyenkor? Köszi.

(#6481) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok.
Laptopom megadta magat ujratelapites elott pendrivra mentettem az adatokat.
Sajnos nem ellenoriztem oket igy ujratelepites utan derult ki, hogy rosszul masolta az adatokat.
30gb pendrivera 2db 14gbos mappat tettem. A windows ugy latja hogy a pendriveon 28gb van, de mikor megnyitom a pendriveot az egyik mappara azt irja 0file 0bite. A masik mappaban is vannak hibas fileok.
Helyre lehet allitani valahogy vagy a hdd-rol elo lehet szedni?
HDD-n 2 particio volt amit toroltem es ket masikat hoztam letre egyiken mar rajta a win7....
????

(#6482) tyan válasza tyan (#6480) üzenetére


tyan
senior tag

Testdisk-et futtatva ez látható, amikor a fájllistát kérem le:

Nagy a baj?

(#6483) liksoft válasza tyan (#6482) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem tudom, de ez legalább annyit mond, hogy a drive fizikailag ép lehet. A Get Data Back teszt verziója legalább meg tudná mutatni meg van-e még az adat. A TestDisk erre nem jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6484) liksoft válasza hitchins (#6481) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Hát..... Nem túl rózsás a helyzet. Használni tilos, és vagy GDB, vagy szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6485) tyan válasza liksoft (#6483) üzenetére


tyan
senior tag

O.K. Megnézem a Get DataBack progival. Amúgy ha nincs elég szabad helyem a másik vinyón, akkor gondolom nem baj, ha több ütemben mentem le a hibás vinyóról az adatokat?

(#6486) janos666 válasza tyan (#6485) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg csak olvasod a problémás lemezt, addig mindegy.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6487) tyan válasza janos666 (#6486) üzenetére


tyan
senior tag

Köszi.

(#6488) hitchins válasza liksoft (#6484) üzenetére


hitchins
őstag

Akkor leadom valahol. Koszi
Esetleg tudtok megbizhato ceget nem horror arban.
akar privatban...

(#6489) föccer válasza hitchins (#6488) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Ingyenesen bevizsgálják neked, hogy meg érik-e vele foglalkozni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6490) lacuspapus


lacuspapus
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van, hogy nem tudom, miként másoljam egyik winchesterem tartalmát a másikra, úgy, hogy az új vinyón legyen a patríció, meg minden. Egyszóval, ha kiveszem a régit és bennt hagyom az újat, akkor ugyanúgy menjen minden, a rendszer az alkalmazások, ilyesmi.
Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm. Üdv.

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#6491) föccer válasza lacuspapus (#6490) üzenetére


föccer
nagyúr

Keress rá a HDD cloning kifejezésre. Van rá célszoftver.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6492) lacuspapus válasza föccer (#6491) üzenetére


lacuspapus
tag

köszönöm szépen :R

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#6493) tyan válasza liksoft (#6483) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Jó hírem van. A GDB programmal sikerült minden adatot átmásolnom a problémás vinyóról egy másikra. A fájlok rendben vannak. A problémás vinyót particionáltam és formáztam. Még az lenne a kérdésem, hogy ezek után merjem-e használni ezt a HDD-t?

Köszönöm a segítséget. :R

Üdv, tyan

(#6494) liksoft válasza tyan (#6493) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel PATA, gondolom nem mai. Így inkább cipelős drive-nak használnám úgy, hogy mindig legyen meg a forrás helyen amit cipelsz. Így hasznos, de ha tönkre megy, az csak kellemetlen, de nem fáj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6495) tyan válasza liksoft (#6494) üzenetére


tyan
senior tag

Valóban nem mai darab. Jó néhány éves. Megfogadom a tanácsodat és csak olyan dolgokat mentek rá, ami nem gond, ha elszáll.

(#6496) biker


biker
nagyúr

üdv
tudna valaki segíteni?
Főnöknél szellemek költöztek a villanyvezetékekbe, emiatt kapott a ház egy kis fincsi 350-370V-ot, nullaszakadás, és pár eszköze odalett

Ezek közt van egy WD my cloud (fehér, usb+LAN kivitel) 3,0" doboz is, egy 500-as green HDD, nem sok adattal, csak az elmúlt 15 év fotóival :)

A cucc csak kattogott, nem működik

Szétszedtem, mert gyanús hogy csak annak a tápja szar, és áttéve a lemezt másik rackbe szuperül felpörög, bejelentkezik, de
- MAC-en lemez nem olvasható, kérem inicializálja, amit nem szeretnénk
- WIN-en látható 4 partíció rajta, amit nem is értek, 3 kicsi, meg egy nagy ugye a fileoknak, de nem tudom felcsatolni, nem támogatott formátum

Ez milyen filerendszert használ, hogy nem megy? Min lehetne kiolvasni az adatokat?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6497) liksoft válasza biker (#6496) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A WD egyes USB-s tárolói titkosítanak. Akár ez is lehet, de ebben az esetben az USB áramkör is kell. Mivel ez ha jól gondolom NAS jellegű, így saját rendszere is lehet, ez bekavar, hiszen bármit leszimulálhat. Mivel ilyen nem volt a kezem alatt, csak a keresőt tudom javasolni információ szerzéséhez, vagy azt, megnézem. Vagyis mentésre átveszem, vagy máshol leadjátok. Titkosított felület esetén ha hibátlan is, macerás lehet a mentés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6498) biker válasza liksoft (#6497) üzenetére


biker
nagyúr

Szia!
Ez ráadásul ugye a cloud, saját kis OS-el, ftp, torrent, webDAV share, stb
LAN+USB, a síma fiók ugye csak egy host lenne, ezen van egy 6x8cm-es panel még extraként

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6499) liksoft válasza biker (#6498) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Talán másik házba téve, vagy a guruk ott tudják a belső rendszerét. Ahogy látom Linux, de nem találtam file-rendszert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6500) biker válasza liksoft (#6499) üzenetére


biker
nagyúr

köszi!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.