Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) föccer válasza szab.tam (#5449) üzenetére


föccer
nagyúr

Rugalmas -> elastic

Arra gondoltam, hogy valami particion magic programmal, a már átköltöztetett rendszer alatt növeled meg a partició méretét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5452) szab.tam válasza föccer (#5451) üzenetére


szab.tam
nagyúr

máshogy hívják.

idáig a particimagic féle csodáktól betegesen írtóztam.
természetesen mbr helyreállítás nélkül rossz heyre került az xp az ssd-n, 7.875 ltt az osztás után. kezdek befordulni.

pont velem csinálja ez a szar, aki mndig mindent lementek, csinálom a backup-okat.... :(( :(((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5453) föccer válasza szab.tam (#5452) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem is igazán ajálhatóak, de ebben az esetben tényleg nincs mitől félni, max az időd megy kárba, vagy logikai hibás lesz a meghajtó, de az viszonylag könnyen kezelhető.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5454) macko20 válasza szab.tam (#5447) üzenetére


macko20
őstag

Ha az 59-es megvan a partition manager-rel csinálsz rá nagyobbat

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5455) szab.tam


szab.tam
nagyúr

minden ok, thx!
05.18-i az utolsó könyvjelzők mentésem. azt a pár könyvjelzőt kell emlékezetből visszakersnem, azon kívül minden vissazállítva, partíció megnövelve maxra.
valamiért a lineáris sebesség túl lassú. kb. sata1 sebesség. vagy valamiért sata 1 módban van, vagy régen volt ssd optimizer futtatva a backup image forrásán. majd kiderül.
4k veszett számokat produkál.... :))

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5456) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Már régebb óta gondolkoztam, hogy kéne valami adatmentést csinálni a winyókról, hogy ne essek pofára, ha valamelyik meghal.
Gondolkoztam, hogy veszek másik winchestert, ami csak arra lesz használva, hogy mindig kimentsem a fontos adataimat.
Mondjuk ahhoz nem ártana egy szinkronizáló program is, gondolom abból meg nincs ingyenes, ami tényleg jól működik.
Gondolkoztam webtárhelyen is.
De találtam ma egy weboldalt, ami külön ezzel foglalkozik és egész tűrhető árai vannak, így első ránézésre: [link]
Csak azt nem tudom, hogy tényleg Unlimited-e az ajánlatuk, vagy van-e olyan megkötés, hogy bizonyos méretű fájlnál nem lehet nagyobbat feltölteni? Meg hogy egyáltalán tényleg jól működik a rendszerük?

Érdeklődnék, hogy mibe érdemes invesztálni, ha adatmentést szeretne az ember?
Remélem van olyan, aki már mind próbálta.
"Nekem a legutolsó tűnik a legszimpatikusabbnak."

(#5457) djculture válasza Kal-El (#5456) üzenetére


djculture
félisten

webtárhelyet én nem ajánlom...Egyik se garantálja hogy ha épp kellenek az adataid hozzá is tudsz férni illetve nem fog elveszni. Ami biztos egy külön gép ami csak adatmentésre van használva és raid1-el mentve van rá a fontosabb adat, illetve szalagos egységen vagy optikai ram lemezeken még külön kimentve minden.

[ Szerkesztve ]

(#5458) Kal-El válasza djculture (#5457) üzenetére


Kal-El
senior tag

A legutolsó, amit linkeltem is, az külön ezzel foglalkozik.
Ott már csak garantálják, hogy amit feltöltesz, azt le is tudod később tölteni, nem?
Ezért fizetsz lényegében, semmi másért.

(#5459) djculture válasza Kal-El (#5458) üzenetére


djculture
félisten

Ja ilyen havi 100 dollártól fele fele biztos, az alatt nem hiszem. De ilyen pénzekért már lehet külön gépet alkotni helyben is, ami ha nincs net akkor is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#5460) Kal-El válasza djculture (#5459) üzenetére


Kal-El
senior tag

Akkor marad az eredeti elképzelésem.
Köszi!

(#5461) artkele


artkele
csendes tag

sziasztok!
sikerült a kelleténél kicsit erősebben leraknom a laptopomat a kanapéra... ezután bár lassan, de elindult a gép, majd nem sokkal később kék halállal újraindult. másodjára már nem sikerült elindítani a rendszert, a windows betöltése feliratnál nem jutottam tovább. még egyszer megpróbáltam, akkor már kattogott is. próbáltuk PC-be berakni, az nem ismerte fel, szervízben kábellel csatlakoztatták, felpörgött, de megint kattogni kezdett, és ott sem ismerte fel a PC.
adatok: Hitachi SATA 320Gb, HDD 5K500 B-320, HTS545032B9A300, Type TS5SAA320. van még írva rá pár dolog, de ezek az első sorok, nemtom, h kell-e még más is.
megmenthető vajon? ha igen, kb mennyiért?
köszönöm!

(#5462) djculture válasza artkele (#5461) üzenetére


djculture
félisten

Maximum az adatok menthetők le róla sok pénzért, de maga a vinyó már több mint valószínű hogy mechanikailag sérült.

(#5463) artkele válasza djculture (#5462) üzenetére


artkele
csendes tag

az nem baj, a vinyóra már nincs szükségem, csak az adatok a lényegesek (azok közül is csak kb az utóbbi 1 év adatai, mert előtte volt 1 backupom). arra gondoltam, h ha esetleg könnyű megjavítani annyira, hogy az adatokhoz hozzá lehessen férni, akkor majd lementem magamnak kábellel. de gondolom, nem a mentés folyamata a problémás, hanem a javítás... a sok pénz kb mennyit jelent? köszi!

(#5464) djculture válasza artkele (#5463) üzenetére


djculture
félisten

Nem könnyű javítani mert szét kell szedni és a tányérokat át kell szerelni egy működőképes drive-ba. Ára ügyben liksoft urat kérdezd meg:)

[ Szerkesztve ]

(#5465) liksoft válasza artkele (#5463) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mindenképp tisztateres mentés, alkatrész cseréjével, különben esélytelen. Viszont ilyen sok indítás után már várhatóan kritikus az állapota a fizikai felületi sérülések miatt. Az ilyen mentéseknél ha nagyon kell az adat, van, hogy több drive-ot is felhasználunk a mentéshez. Ennek viszont ára is van. A honlapomon meg tudod nézni. A csereszabatos mechanika drága részét nézd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5466) liksoft válasza djculture (#5464) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A lemezeket ne bolygassuk. Mivel 7-8 ezer sáv kerül egy mm-be, így a jelek excentricitását nem túlzottan tolerálják a drive-ok. Vagyis ezt a hibát teszed bele, ha a lemezt átrakod, mert pontosan lehetetlen átrakni. Maximum tűrésen belül. Itt most nem az az eset áll fenn.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5467) stancy


stancy
tag

sziasztok!

Ezt az egy aktív adatmentéses topikot találtam.

A kérdésem: hogyan tudok egy IDE-s winyoról átmásolni mindent egy laptopra? milyen lehetőségeim vannak?

köszönöm a választ

üdv

(#5468) liksoft válasza stancy (#5467) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak adatokat, vagy az OS-t is?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5469) stancy válasza liksoft (#5468) üzenetére


stancy
tag

adatokat, fájlokat.

(#5470) liksoft válasza stancy (#5469) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Működőképes operációs rendszer is kell, vagy ez nem feltétel? Mert ha nem, akkor USB illesztőn keresztül mehet, ha viszont kell, akkor csak másik gép, és klónozva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5471) stancy válasza liksoft (#5470) üzenetére


stancy
tag

már hogy érted hogy kell? A laposon van op rendszer.

Mit vegyek amivel egy ide-s winyo-ról, a rajta lévő mappákat át tudom húzni a laposra.:) ez a kérdés. :)

az usb-n hogy? lehet venni ide-usb kábelt? mert 12 v-t még tudok adni a winyonak valahogy.

(#5472) PH 5.5 válasza stancy (#5471) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Számtalanféle usb-s dokkoló és rack létezik, bármelyik számtech boltban kaphatóak.

Például

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5473) stancy válasza PH 5.5 (#5472) üzenetére


stancy
tag

azért 10 ért nem vennék egy ilyen rack-et azért mert egyszer kell.. más megoldás nincs?

(#5474) PH 5.5 válasza stancy (#5473) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

5000-nél olcsóbban nem nagyon lehet ilyesmit kapni. Kérj kölcsön egyet!
Vagy a másik megoldás az, hogy beleteszed egy asztali gépbe a vinyót, és hálózaton keresztül másolsz a notira.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5475) stancy válasza PH 5.5 (#5474) üzenetére


stancy
tag

Köszönöm a választ.. akkor nem tudom mi lesz .:)

(#5476) liksoft válasza stancy (#5475) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valamennyit áldoznod kell rá, vagy szívességet kérsz, esetleg szervizes boltban megrendeled szolgáltatásként.

Tudod szeretkezni is meg szűznek maradni is egyszerre nem megy! :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5477) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Sziasztok

A problémámra keresek megoldást itt is.
Annyit még hozzátennék, hogy kb 3 éves, a hangját pedig csak az után hallgattam meg, hogy nem ismerte fel a gép. Nem kifejezetten hangos a zaj, egy laikusnak még akár normálisnak is tűnhet, de határozottan nem normális. Kicsit mintha lassabban is pörögne fel, mint kéne.

Köszönök előre is minden infot.

(#5478) liksoft válasza Spectrum (#5477) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ennyiből ez nem dönthető el. Ha az adatok kellenek, add le mentésre. Talán firmware, vagy belső erősítő amire inkább tippelek, ez egyike sem "konyhai" szerviz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5479) Spectrum válasza liksoft (#5478) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Igen, az adatok kellenének elsősorban. Amit nem írtam, hogy a zaj csak felpörgés után jön elő, pont abban a pillanatban, amikor a fej elindulna, és onnantól konstans. A fej jellegzetes induláskori kattanó hangja pedig nem hallható. Az alaplapi hiba közben meg volt egy wd 1,5T-s hdd is mellette, az vígan működik tovább.

Nem szándékozom szétszedni a lemezt, annál többet ér nekem. De az is tény, hogy nincs pénzem egy adatmentésre. Lehetséges a hiba az elektronikában? Mert egy elektronikára még lenne.. Tudom, hogy ellenjavalt, de jelenleg az van vagy megy a polcra bizonytalan ideig. Talán végleg.

(#5480) liksoft válasza Spectrum (#5479) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az a hang felületi kopás, akkor exponenciálisan romló felülettel, és mentési esélyekkel kell számolni ha megy a drive. Vagyis nem célszerű nyúzni, próbálgatni. Nem látok más megoldást, szakembernek kéne megnéznie. Igen, az pénz, de a legtöbb esélyt csak így kap a drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5481) Spectrum válasza liksoft (#5480) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Köszi a tanácsokat. Kidobni nem fogom, de ha egyszer úgy alakul akkor elviszem lementetni. Nem a mindennapi élethez elengedhetetlen adatok vannak rajta, de ugyanakkor pótolhatatlanok.
Egyébként nem biztos, hogy ez a hang új jelenség, mert egyrészt a Quietdrive-ból alig jutott ki, másrészt szerintem én már hallottam ezt, de a vízhűtésemnek tulajdonítottam.

Az általad felsorolt hibák mennyire súlyosak? Úgy értem, hogy melyik után lehet az adatokat jó eséllyel visszanyerni, és ha igen, nagyságrendileg melyik a legdrágább?

(#5482) liksoft válasza Spectrum (#5481) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A honlapomon :B van egy grafikon. A Samsung csereszabatos alkatrészekkel rendelkezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5483) pepejoe


pepejoe
tag

Hello!
Van egy Acer 5750g laptopom gyári Win7-el mellékelve. Nemrég a hdd-t felparticionáltam 2 részre (egy a win7-nek, a másik minden egyébnek). Ezután bios-t frissítettem 1.05-röl 1.20-ra. Többszöri újraindítás után is minden remekül működött. A windows upgrade ezek után kb. 100 frissítést letöltött, amit telepítettem is. Majd a legközelebbi újraindításkor a Windows bár betöltődött nem lehetett semmit kezdeni vele, semmi parancsot nem fogadott és még a második partíciót se ismerte fel. Gondoltam megviselte Win7-et az új bios, ezért újratelepítettem a gyári Acer erecovery managment progival. Sokadik nekifutásra települt fel mert mindig kifagyott általában a telepítés azon rész ahol az Acer magától telepíti a meghajtó és egyéb programokat. Jelenleg van Win7 de lassú is és még mindig nem ismeri fel a 2. partíciót (vagyis annyira ismeri fel hogy látja hogy van de se méretet se fájlrendszert, semmi infót nem tud róla). Szeretném megmenteni az adataimat, ha lehet.
Ha van valakinek valami ötlete segítsen vele. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5484) liksoft válasza pepejoe (#5483) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Get Data Back programot próbálhatod. Van témája is itt, érdemes olvasgatni benne, mert van pár dolog a program használatával, amit be KELL tartani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5485) Spectrum válasza liksoft (#5482) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Végül kicseréltem a bontás nélkül elérhető nyákot, egy ezresért vettem. Nagy meglepetésemre nem csak a bios látta így a lemezt, hanem egyszerűen total commanderrel is le tudtam másolni róla mindent, ami kellett.
HDsentinel szerint 100%-os, a részletes önteszt is hiba nélkül futott le. Ezek után be is bootoltam róla, jelenleg is arról írok. Szerintem nagy szerencsém volt, de ezt te biztos jobban tudod :B
Ami kérdeznék, hogy mennyire bízzak az így "megjavított" hdd-ben? A baloldali nyákját raktam át a jobboldaliba: KÉP

(#5486) liksoft válasza Spectrum (#5485) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerencse. :C

Egy tesztet azért kéne futtatni rajta. Megnyúzni írásra, olvasásra. Ha jó, maradhat. Viszont már nem teljesen az eredeti, így pótolhatatlant ne tarts rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5487) macko20 válasza Spectrum (#5485) üzenetére


macko20
őstag

Valóban szerencse 5 hónap után a nyákon ,vagy mechanikán szoktak "fejleszteni" változtatni akkorát h az előzővel már ne működjön .

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#5488) vanhalen


vanhalen
senior tag

Hello Mindenki!

Nemrég szívességből bevállaltam egy very édes LG external winyát, amiről mindössze annyi volt tudható, hogy semmi nem látja, így nem írja-olvassa stb. és ment a sikítozás, hogy életbevágóan fontos adatok, meg örök hála, ingyen sör, kaprostúrós fagyi ha segítek ésatöbbi.

Ez eddig ok. is, a drágalátos winyóról kiderült, hogy egy hitachi gyártmányú 2.5-es 5200-es csoda, ami viszont elsőre feltűnt, hogy ha rádugtam USB-re, azonnal túlklickelgette a szomszéd idegbajnok kutyájának padlókaparászását. Ezt a problémát valahogy sikerült megoldani és felismertetni a géppel, aztán ráeresztettem egy HDD Regenerator-t, ami csinálgatja is, de az egész úgy néz ki, mint egy hatalmas bad sector tömb, kisebb-nagyobb szünetekkel.

A kérdésem az lenne felétek, van e valami tippetek, mitől döglik meg ennyire egy winyó, mert ennyire sérültet (bad sectorosat) még életemben nem láttam, fene a pofáját. Én egy dologra tippeltem, rá is kérdeztem, hogy rádugták e az Y USB-s kábel második csatiját is a gépre, mert tudtommal onnan kapja a kakaó jelentős részét. Azt válaszolták: "Ááá szóval arra való! Néha találgattuk mi a rossebnek lóg az ottan he" de amúgy nem..

Szóval nekem mindössze ennyi a tippem, hogy nem kapott elég áramot, és ráereszthették esetleg valami éppen lemerülőfélben lévő akksis notebookra, vagy ilyesmi. Mindenesetre megöl a kíváncsiság, a meleg és a nők, úgyhogy ha az első opció okozta fájdalmaimat tudná enyhíteni valamelyikőtök némi infóval, az roppant örvendetes lenne.

A javítás most tart kb. 190gigánál és rettenet lassú, de azért csinál(gat)ja. Ha esetleg tud valamelyikőtök valami tippet arra vonatkozólag, hogyan lehet(ne) "felgyorsítani" azt örök hálám általi üldöztetéssel jutalmaznám.

Szemléltetésül szolgáljon itt egy video: [link] a javít(gat)ás eszeveszett tempóját illusztrálandó, valamint a program eddigi áldásos tevékenységének összegzését megjelenítendő célzattal egy kép:

Isten óvja a királynőt! Előreis köszi :DDD

(#5489) liksoft válasza vanhalen (#5488) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Én előbb mentenék adatokat, utána küldeném rá a Regenerátort. Mi van, ha több hiba lesz mint előtte?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5490) vanhalen válasza liksoft (#5489) üzenetére


vanhalen
senior tag

Én első körben klónoztam volna bad sectorostól/mindenestül, viszont nekem nincs erre külön winyóm, az ő válaszuk meg az volt, hogy "hát én meg honnan vegyek?" szóval nem sok választék maradt.. Most is kb. ott tartok, hogy vagy adnak a végén egy winyót, amire menthetem az egész cuccost, vagy töltöm fel nekik megabackup-ra és töltögessék lefele, ha akarják. Kb. másfél hónapja megy ilyen sebességgel, ami a videón látszik. Szóval egy kissé már unom :DDD Ezért kérdeztem van e tipp arra vonatkozólag, hogy lehetne "gyorsítani rajta". gondolom sehogy, de kérdezni okosabbaktól nem árt. Meg ha már ennyit néztem szerencsétlent, tényleg baromira kíváncsi vagyok mivel tudták ennyire szétgyilkolni. Egyelőre úgy tűnik, hogy végzi a dolgát a progi, de majd kiderül a legvégén.

(#5491) liksoft válasza vanhalen (#5490) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát majd a legvégén kiderül. Remélhetőleg akkor is olvasható marad (ugyanis ha íráshibás a drive, akkor nem marad a végére semmi ;] ). És az áram mennyibe került? Ja, meg úgyis kell egy másik drive amire az adatok kerülnek. Azért az érdekelne, hogy ingyééé hogyééé akarták... :D

Igen, az alacsony tápellátás akár a gyári adatokat is haza tudja vágni, és akkor van, hogy adatmentéses cég sem tud menteni róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5492) vanhalen válasza liksoft (#5491) üzenetére


vanhalen
senior tag

jah majd a végén kiderül., Ha végzett még azért ráeresztek egy komplett "regenerate all sector" metódust. Pár adat BIZTOS hogy elveszett, mert voltak olyan részek, amiket abszolute képtelen volt kijavítani úgy 1366Mega környékén. A már javított részeken néztem, látszik a fájlstruktúra alapvetően, de nem akartam bolygatni, mondom majd a végén, ha kész, addig úgysem érdemes, mert ha enynire hanyagok, akkor az adatok is szét vannak szórva a lemeze(k)en.

Az áram? Hát, ez alapvetően egy kisfogyasztású gép,l a monitor többet eszik, de ettől függetlenül, ha "csak" erre használnám a gépet (ami egyébként 24/7-ben megy) biztos nem vállaltam volna be, vagy fizessék a villanyszámlát legalább :)

Egy nagyon kedves jóbarátom ismerőséé ez a winyó, amin egy komplett suli 6-8 éves adatai vannak, de pénzük semmi, meg mindenki tojik rá, neki meg a munkájához kellenének pedig (magyarországi hozzáállás..) Én meg úgy voltam vele, hogy

1. először még nem tudtam, hogy ennyire gáz és tönkrement a drive, mert kezdetben csak annyi infóm volt, hogy "eltűntek az adatok" meg a partíció (mondom az nem olyan nagy gáz)

2. Ha amúgy sincs pénzük, akkor máshol/másnál sem tudnák sehogyan sem visszanyerni, én meg nem halok bele egy szívességbe

3. Halovány fingjuk nincs az adatmentés árakról, a metódusról és még a winyó használatról sem (fura volt, amikor a barátom 2 nap után felhívott, hogy kérdezik tőle kész van e már a winyó, mert kellenének az adatok, meg dugnák rá a gépre így ahogy van - én meg még csak a "clicking" effektussal küzdöttem :DDD ) szóval még elképzelés szintjén sincsenek tisztában ezekkel a dolgokkal..

Az alacsony tápellátásról annyit, hogy valahogy azért csak ráírogattak 200 gigát, de általában egy fix asztali gépre volt rákötve. Viszont, lévén hogy external, szerintem átdugdosták valami lemerülőfélben lévő laptopra az y kábelnek csak az egyik ágát használva.. Más magyarázat nem jutott eszembe.

Mikor rákérdeztem utána néztek és sem a magyar, sem a nemzetközi nyelvű manualjában nem szerepelt, hoyg mindkét ágat rá kell(ene) csatlakoztatni, vagy hogy mire való. Megnéztem a letölthető manualját a gyártó oldalán elrejtve és abban szerepelt csak..

Mikor pár hét múlva felhívott annak a barátomnak a felesége, hogy akar egy external 1terás winyót, milyet vegyen stb stb. és végül megvette felhívtam utána. Kérdeztem a kábelt. Nála nem hogy a manualban nem volt szó róla (csak az online-ban, amit úgy kellett levadászni) de még ykábelt sem kapott. Először azt hittem talán én vagyok a hülye és ez egy ilyen típus. aztán mikor megtaláltam a manualját a gyártói oldalon ott szerepelt kis betűkkel, hogy szükség lehet y kábelre az áramfelvétel miatt (USB3 900mA kontra USB2 500mA) de az igény szerint megrendelhető max..

(#5493) liksoft válasza vanhalen (#5492) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:D Y kábel.

Tapasztalatból mondom, az adatok ára sokszor kúszik fölfelé. Minél jobban hiányoznak. Először segítségnek jó a "szomszéd Pistike", majd a szakember, és legutoljára az adatmentéses cég, aki viszont a sok segítség után sokszor csak a kezét tárja szét. Vagyis, a legelején célszerű mindent tisztázni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5494) vanhalen válasza liksoft (#5493) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nekem a windows-os chkdsk is tetszik, nem köll Pistike szakavatott keze sem :DDD
Az "Y" kábelt csak jobb híján nevezem annak, nem tudom mi a helyes megnevezése :)

(#5495) liksoft válasza vanhalen (#5494) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem az Y miatt, hanem az apró betű miatt nevettem. Ők is tudják, de ugye a fogyasztói társadalom......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5496) vanhalen válasza liksoft (#5495) üzenetére


vanhalen
senior tag

Új billentyűzet, még szoknom kell. Elpusztíthatatlan, de még baromi szokatlan, ráadásul az eddigiekkel ellentétben fekete és francia (matricázni még nem volt időm) szóval mindenféle hieroglifákkal tarkítva :DDD

(#5497) liksoft válasza vanhalen (#5496) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem érted. Nem a billentyűzet. Idézem:

"Mikor pár hét múlva felhívott annak a barátomnak a felesége, hogy akar egy external 1terás winyót, milyet vegyen stb stb. és végül megvette felhívtam utána. Kérdeztem a kábelt. Nála nem hogy a manualban nem volt szó róla (csak az online-ban, amit úgy kellett levadászni) de még ykábelt sem kapott. Először azt hittem talán én vagyok a hülye és ez egy ilyen típus. aztán mikor megtaláltam a manualját a gyártói oldalon ott szerepelt kis betűkkel, hogy szükség lehet y kábelre az áramfelvétel miatt (USB3 900mA kontra USB2 500mA) de az igény szerint megrendelhető max.."

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5498) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Történt a mai napon, hogy a Hitachi 500GB-s HDD mellé szerettem volna beüzemelni egy SSD-t. Az SSD telepítés sikeres volt, azonban az egyik SATA kábelem rakoncátlakodott. Többször is ki/be kellett kapcsolni a gépet, melynek következménye az lett, hogy a HDD-m (4 hónapos amúgy) úgy néz ki meghalt. BIOS nem látja, pedig nagyon fontos lenne róla lementeni némi adatot. Próbáltam más SATA portra kötve, próbáltam 3 féle kábellel, azonban egyik sem hozott sikert. Másik gépben még nem volt lehetőségem kipróbálni. Ha bekapcsolom a gépet, felpörög a drága, de ennél többet nem működik :( . Létezik valamilyen költséghatékony adatmentési eljárás?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#5499) liksoft válasza lehella (#5498) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia! Olcsót nem tudok. Nagy valószínűséggel a gyári adatok sérülhettek a bizonytalan környezet miatt. Ha a servo is sérült, akkor egyáltalán a menthetősége is kérdésessé válhat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5500) lehella válasza liksoft (#5499) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! Akkor elég nagy baj történhetett ettől a néhány bekapcsolási próbálkozástól. Még most sem értem, hogy mi ronthatta el. Pár tízezret megérne az adatpótlás, de ha több akkor számomra egyáltalán nem érdemes foglalkozni vele :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.