Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) suste válasza babose (#9250) üzenetére


suste
veterán

Ha a mi fw-nk a 2. eszköz, akkor a 9092-n beállítható (9092/wifi-exra/wds/wds-ethernet).
De egyébként:
R1: DHCP=on, ap+wds,
R2: fix ip, DHCP=off, ap.

Atheros mindegyik, így mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#9252) babose válasza suste (#9251) üzenetére


babose
csendes tag

Így már müködik, köszi!
(Csak a leírásban pont fordítva volt. A router 1 volt az ap a router 2 ap+wds)
(Vagy én értelmeztem rosszul)

Mindenesetre köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#9253) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, TP-LINK TL-MR3420 routeren megoldhato egy kulso hard vagy pendrive csatlakoztatasaval a Nas halozat ? Gyari softverrel tudom hogy csak 3G/4G modemmel lehet hasznalni az usb portot rajta, viszont Openwrt-t feloldja ezt, vagy hardveresen nem kepes tarolot fogadni usbn?

(#9254) vargalex válasza SirAlo (#9253) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs hardware-osan korlátozva. OpenWrt alatt minden megy, ami más usb-s routereken is.

Alex

(#9255) SirAlo válasza vargalex (#9254) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Akkor meg kellene probalni, csak kicsit felek:) igaz az alap openwrt-be nincs webes felulet? Milyet keressek amibe van alapbol ?

(#9256) suste válasza SirAlo (#9255) üzenetére


suste
veterán

(#9257) SirAlo válasza suste (#9256) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Hm , pedig mindenhol ssh-ba allitgatjak a neten videokba leirasokba :) Amugy erre a routerre csak 3.75 mb-os az openwrt

(#9258) suste válasza SirAlo (#9257) üzenetére


suste
veterán

Valszeg openwrt-t leginkább olyanok tesznek fel, akik több extra dolgot is akarnak, amihez a 4mb-os routereken kevés hely van ha fent van a luci is....aztán késöbb meg próbálják elmagyarázni másoknak hogyan kell telepíteni (pedig a wikiben egyértelműen le van írva)
A kezdőbb openwrt-sek meg leginkább ezeket a hsz-eket találják meg, pedig a stabilokban benne van a luci (AA, BB, CC, CC-1: [link])

3,75mb: igen, tudom, csak a hsz eleje miatt linkeltem....

(#9259) SirAlo válasza suste (#9258) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Sikerult felrakni, valoban van webes felulet alapbol, viszont usb tamogatas azthiszem nem fert bele a 3.7 mb-ba, azt valahogy meg lehetne oldani hogy egy pendriveot hasznaljon extra tarhelynek mondjuk ?

Annyi a gond, hogy ez igy elegge paradox :D amig nincs usb tamogatas nem tudom gondolom beallitni extra tarhelynek, ahoz meg hogy az usb csomagot telepits kell az extra tarhely :)

(#9260) mikung válasza SirAlo (#9259) üzenetére


mikung
aktív tag

újrafordítod usb -vel, a luci -t meg utólag telepíted rá usb -re.

(#9261) SirAlo válasza mikung (#9260) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ugy nem lehetne hogy olyan csomagokat uninstallok amik nem kellenek , amig nincs eleg hely usb csomagnak es utanna esetleg vissza telepitem a hianyzo csomagokat ? kb mennyi hely kell az usb csomagnak ?

(#9262) suste válasza SirAlo (#9261) üzenetére


suste
veterán

ezt nem lehet megcsinálni az eredeti verziókkal, mert az fw csak readonly-ban van mountolva
a biztonság miatt van így, mert így nem lehet elérhetetlenné tenni a routert (letörölsz valamit amit nem kéne)

melyik fw-t tetted fel?
mert érdemesebb a BB-t feltenni, ami kevesebb helyet foglal az újabbaktól, így több a szabad hely marad, és kisebbek a csomagok is....

persze a tuti megoldás a már említett saját build, vagy keresel a neten olyat, aki már megcsinálta (szinte biztos hogy van ilyen fw valahol, mert az usb miatt logikus lépés

vagy marad a trunk fw luci (és uhttpd) nélkül + usb telepítés, aztán extroot, majd mehet a többi extra dolog a penre
igaz ez akkor már parancssoros mókolás

(#9263) SirAlo válasza suste (#9262) üzenetére


SirAlo
aktív tag

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-mr3420

Innen a v2.4-eshez valo openwrt-t toltottem, az ujraforditashoz usb-vel aztan luci telepiteshez van valami jo leiras? Magamtol biztos nem tudnam megcsinalni:)

(#9264) suste válasza SirAlo (#9263) üzenetére


suste
veterán

a 15.05 / 15.05.1 a CC verziók, ezek több helyet foglalnak, mint a BB (14.07)
nézd meg a sysupgrade verziók méreteit

(az azonosítás miatt írtam egyébként a letöltési linket)

(#9265) SirAlo válasza suste (#9264) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem ehez a routerhez csak 15-os verzio van, legalabbis a wiki csak azokat hozza be :)

(#9266) suste válasza SirAlo (#9265) üzenetére


suste
veterán

mégegyszer utoljára:)
nézd meg a linket!
már több éve léteznek ezek a routerek....
a wikiben általában csak a legutolsó stabil szokott lenni (persze van kivétel)

(#9267) SirAlo válasza suste (#9266) üzenetére


SirAlo
aktív tag

openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3420-v2-squashfs-sysupgrade.bin

Ez kell nekem ? 3.3 mb az upgrade, a factory 3.9 (amugy ezt se ertem hogy az upgrade miert kisebb mint a factory)
Ezzel lenne eleg hely az usb-nek ?

[ Szerkesztve ]

(#9268) suste válasza SirAlo (#9267) üzenetére


suste
veterán

gondolom ilyen nevű factoryt tettél fel a gyárira, szóval az ilyen sysupgrade kell a már fent lévő openwrt-re
hogy mi fér fel, azt neked kell letesztelned, nekem nincsen ilyen routerem

(#9269) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Na
opkg install kmod-usb2 kmod-usb-storage kmod-usb-core kmod-scsi-core
opkg install block-mount

ezek rafertek, viszont opkg install kmod-fs-ext3 e2fsprogs

ez az ext3 nem fert el, letoltotte de telepiteni nem tudta, viszont most nincs semmi hely , letoltott fájlokat hol tudom torolni ? Megprobalnak masik fajlrendszert hatha az nem foglal ennyit

(#9270) vargalex válasza SirAlo (#9269) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A legegyszerűbb egy factory reset LuCI-ból. Egyébként a kmod-usb2 valószínűleg az alap firmware része, nem kell újra telepíteni, mert az megint csak a helyet foglalja.
De a wiki írja is, hogy nem férnek fel az usb-storage-hoz szükséges csomagok.
Ezért fogadd meg suste tanácsát és tedd fel innen a te routeredre való sysupgrade firmware-t a beállítások megtartása nélkül.
Esetleg, ha v1-es hardware verziójú, akkor innen a squashfs sysupgrade verziót, ez még kisebb helyet foglal.

Alex

(#9271) SirAlo válasza vargalex (#9270) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Mar a 14 es openwrtre telepitettem azokat a csomagokat, csak azt elfelejtettem kiirni
Amugy olyan fajlrendszer nincs amit alapbol tamogat? Ext3 pl. Baromi sokat foglal

[ Szerkesztve ]

(#9272) vargalex válasza SirAlo (#9271) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De van, a squashfs, illetve a jffs2. De ugye ezek Flash tárolóra vannak kitalálva. Egyéb filerendszer támogatások azért nincsenek, mert így mindenki azt telepít, amit akar.
Lehet, hogy jobban jársz, ha imagebuilderrel összeraksz egy saját firmware-t...

Alex

(#9273) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Na azthiszem most sikerult felrakni mindent ami kell, itt miket kell beallitni, hogy az usb-re telepitse ezentúl a csomagokat ? (500 mega swapot mar sikerult beallitsak)

use as root filesystem az kellene?Illetve Mount pointhoz irjak / -t ?

[ Szerkesztve ]

(#9274) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Ja es kmod-fs-ext3 e2fsprogs helyett libext2fs csomagot telepitettem fajlrendszer kezelésnek, ez igy megfelelo ? libext2fs kevesebb helyet foglal es elvileg kezeli az ext3 es ext2 ot is

(#9275) vargalex válasza SirAlo (#9274) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én a kmod-fs-ext4-et használnám. Nem is tudom, hogy a libext2fs önmagában elegendő-e, hiszen az elvileg az e2fsprogs (ami egyébként a használathoz nem feltétlenül szükséges) része.

Alex

(#9276) SirAlo válasza vargalex (#9275) üzenetére


SirAlo
aktív tag

felraktam az usb csomagokat + az ext4 fajlrendszert es meg maradt 96kb , ext4-et is block-mount csomaggal lehet felcsatolni, vagy ezt hogyan kell ?

(#9277) vargalex válasza SirAlo (#9276) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A block-mount intézi a csatolást, bármilyen filerendszerről is legyen szó. Kövesd az extroot leírást.

Alex

(#9278) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Elvileg most fel van csatolva , Use as root filesystem
Configures this mount as overlay storage for block-extroot

ezt bepipaltam, igy overlay-nak teszi a mount pointot, viszont ha csomagot akarok telepitni csak azt irja hogy nincs eleg hely:

(#9279) vargalex válasza SirAlo (#9278) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Újraindítás is volt? Mert extrootnak csak a boot során tudja mount-olni. Egyébként direkt az sda5 lesz az extroot?

Alex

(#9280) SirAlo válasza vargalex (#9279) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Most talaltam ezt: [link] a leirast, vegigvittem, aztán luciba ha ramegyek a Mount Points-ra ez a hiba fogad (Sda5 az egy 3.3 gigas particio, es sda6 egy 500 megas amit swap-nak szantam ) :

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/system/fstab'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:334: Unable to read UCI data: fstab
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:448: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

[ Szerkesztve ]

(#9281) suste válasza SirAlo (#9278) üzenetére


suste
veterán

szerintem ez nagyon wines formázásnak tűnő kiosztás (sda5)...

(#9282) SirAlo válasza suste (#9281) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Win alol partition wizard professional-al formáztam ext4-re es swap-ra
Amúgy ha meglessz ez az exroot akkor csak akkor fog mukodni a router ha hozza van csatlakoztatva a pendrive ? Es olyankor mi van ha mondjuk a pendrive behal ? Akkor tud meg futni a rendszer a belso tarolorol ?

[ Szerkesztve ]

(#9283) suste válasza SirAlo (#9282) üzenetére


suste
veterán

ha kihúzod a pent, akkor az extroot létrehozás elötti állapotban indul újraindulás esetén, hiszen a flash-ben az akkori állapot van....

a partition wizard jó progi, de teljs törlést kell csinálni, ha elötte a win formázta a meghajtót
szóval csinálsz egy particiótörlést, aztán kezded az új kiosztást majd a formázást

[ Szerkesztve ]

(#9284) SirAlo válasza suste (#9283) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Akkor kiprobalok meg par leirast hatha sikerul valameikel, az a gond, hogy ahany leiras annyi fele keppen van leírva :) Nem lehet hogy az volt a gond, hogy Logical-nak volt beallitva a pendrive, most atallitottam Primaryra

[ Szerkesztve ]

(#9285) suste válasza SirAlo (#9284) üzenetére


suste
veterán

akkor jó a formázás, ha a routerbe dugva sda1 (1. partíció), sda2 (2. partíció) lesz látható (ha 2 partíciót csinálsz:) ), és nem sda5-tel kezdődik

(#9286) SirAlo válasza suste (#9285) üzenetére


SirAlo
aktív tag

amúgy fdisk nelkul le lehet valahogy kerdezni ezeket ? fdisk is sokat foglal...:D

(#9287) suste válasza SirAlo (#9286) üzenetére


suste
veterán

A rádugás után a "dev" mappában ott van a partició név (sdxy).

(#9288) SirAlo


SirAlo
aktív tag

ujra formáztam a pendrivot, most sda1 , vegigmentem most Exen a leirason , most a block Mountba felcsatolta az sda1-et viszont az overlay csak nem lett a pendrive merete vagyis valami csak nem jo

A leirasba amúgy volt egy block-extroot csomag is amit nekem nem talalt az opkg

Valaki nem tudna esetleg team viewerrel segitni ? Sehogy se jon ossze...

(#9289) suste válasza SirAlo (#9288) üzenetére


suste
veterán

elég az eléréshez a külső IP+ jelszó (ideiglenesen átállítod), és megnyitod az 21-es portot (persze jobb lenne egy ddns név, hogy újraindulás után se legyen másik wan ip, ha ez a főrouter)
de én kb hajnali 1-2 körül tudok ránézni
ha elérhető a router, akkor privátban megírhatod őket (ip, jelszó)
és a pent azt dugd be:)

(#9290) tmp0124


tmp0124
tag

Oleg firmware-es Asusról átjöttem TP-Link-re, OpenWRT 15.05.1-et raktam rá. Az Olegen nagyon kényelmes volt a pre-mount, post-mount, pre-shutdown szkriptek használata. Nem igénylek ilyen fokú kényelmet, de a procd-vel teljesen el vagyok veszve... :( Hol találok jó dokumentációt?
Tudnátok példát mutatni, hogyan állíthatok be egyedi szkriptet a csatlakoztatott pendrive mountolására? Sikeres mountot követően pedig programindításra, swap bekapcsolásra?

(#9291) vargalex válasza tmp0124 (#9290) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen egyedi scriptet szeretnél a mount-ra, ami nem oldható meg fstab-ban? Scriptelésre pedig hotplug scriptekkel van lehetőség, ami lényegében bármilyen eseményre illeszthető.

Alex

(#9292) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello megint en vagok:) most vpn szervert szeretnek futtatni a routerrol, viszont elakadtam egy resznel : Ezt a leirast probalom kovetni

5.Copy the important files to the /etc/openvpn directory, so that they are duplicated:
cd /etc/easy-rsa/keys
cp dh1024.pem server.crt server.key /etc/openvpn/

szoval nalam nincs /etc/openvpn mappa , es igy ezt kapom (en rontottam el valamit vagy elotte letre kell hozni siman egy ilyen mappat? )

cp: can't create '/etc/openvpn/dh2048.pem': No such file or directory
cp: can't create '/etc/openvpn/server.crt': No such file or directory
cp: can't create '/etc/openvpn/server.key': No such file or directory

(#9293) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Vagy mar nincs is openvpn csomag ? Elotte toltam opkg updatet

root@OpenWrt:~# opkg install openvpn
Unknown package 'openvpn'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package openvpn.

(#9294) Headless válasza SirAlo (#9293) üzenetére


Headless
őstag

openvpn átnevezve a szerint, hogy milyen ssl-t használ.

openvpn-openssl

az etc-ben pedig nyilván az openvpn telepítése hozza létre. Itt egy frissebb wiki...[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9295) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hat most elvileg a szerver megvan, ha connectelni akarok PC-rol ezt adja ki (nem vagyok biztos abba se hogy a szervert jol allitottam-e be :( Valami jo magyar leiras nincs hozza? (egy van de az is regi)

Sun Aug 14 17:21:30 2016 OpenVPN 2.3.11 x86_64-w64-mingw32 [SSL (OpenSSL)] [LZO] [PKCS11] [IPv6] built on May 10 2016
Sun Aug 14 17:21:30 2016 Windows version 6.2 (Windows 8 or greater) 64bit
Sun Aug 14 17:21:30 2016 library versions: OpenSSL 1.0.1t 3 May 2016, LZO 2.09
Enter Management Password:
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: TCP Socket listening on [AF_INET]127.0.0.1:25340
Sun Aug 14 17:21:30 2016 Need hold release from management interface, waiting...
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: Client connected from [AF_INET]127.0.0.1:25340
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: CMD 'state on'
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: CMD 'log all on'
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: CMD 'hold off'
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: CMD 'hold release'
Sun Aug 14 17:21:30 2016 Socket Buffers: R=[65536->65536] S=[65536->65536]
Sun Aug 14 17:21:30 2016 MANAGEMENT: >STATE:1471184490,RESOLVE,,,
Sun Aug 14 17:21:31 2016 UDPv4 link local (bound): [undef]
Sun Aug 14 17:21:31 2016 UDPv4 link remote: [AF_INET]79.113.44.***:1194
Sun Aug 14 17:21:31 2016 MANAGEMENT: >STATE:1471184491,WAIT,,,

[ Szerkesztve ]

(#9296) Headless válasza SirAlo (#9295) üzenetére


Headless
őstag

openvpn gui-t rendszergazdaként futtattad?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9297) SirAlo válasza Headless (#9296) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Igen, de lehet hogy a szerver nincs jol beallitva , team viewerrel nem tudnal feljonni ranezni hogy mi van ?

(#9298) Headless válasza SirAlo (#9297) üzenetére


Headless
őstag

Szerencsédre frissek az élményeim, tegnap előtt állítottam be egy openvpn szervert bár windowson... :D küldj pü-t.

Bár hozzá kell tennem nekem vannak problémáim, bár az szerintem egy specifikus probléma... Konkrétan a telefonommal, ugyanaz a konfig máshol jó, a telefonom csatlakozik, de pingelni már nem tudom a szervert. android 5.1 természetesen tun típusú kapcsolat.korábban már valamelyik topikban írtam erről kapcsolatban, csak nem volt akkor sem időm jobban belemerülni. Az óta ROM csere is volt a telefonon. tun.ko elvileg van.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9299) hemaka


hemaka
nagyúr

Kellene egy kis segítség.
Bele kéne írnom pár sort egyik fájlba a routeren, viszon se a Putty, se a WinSCP nem hajlandó felcsatlakozni rá, eldobja connection refused hiba üzivel. Eddig nem volt ezzel probléma, csak most szarakodik.
Valami tipp hogyan lehetne ezt megoldani?
Köszi

(#9300) vargalex válasza hemaka (#9299) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hogy nincs beállítva jelszó és még csak telneten érhető el (bár nem írtad, hogy melyik build)? Egyáltalán belső hálóról próbálod?

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.