Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) erdeidominik válasza fpeter84 (#9087) üzenetére


erdeidominik
csendes tag

Köszönöm szépen, tényleg megoldotta a problémát! :R Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az mitől lehet, hogy a radius szerveres wifihez mobilról tökéletesen, viszont gépről nem hagy csatlakozni (próbáltam több gépről és több mobilról, és nem a windows usert használja hozzá).

(#9102) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy tp-link TL-WR841ND routert használok Barrier Breaker 14.07-el. Azt vettem észre, ha pillanatnyi áramkimaradás van ( egyet pislog a lámpa olyankor ) eldobja a pppoe kapcsolatot. Utána ha belépek a routerba és az interfészek menüpontba rányomok a kapcsolódásra minden gond nélkül kapcsolódik.
Rá lehet venni valahogy, hogy az ilyen esetekbe ezt magától megtegye ?? Biztos a viharok miatt, de mostanában elég sokszor van ilyen.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9103) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Az az ötletem támadt hogy az OpenWRT roteremből egy riasztó / megfigyelő rendszert szeretnék készíteni.

Keresgettem a témában, szóval felületesek még az információim, de a következőket találtam:
- lehet webkamerát csatlakoztatni
- megvalósítható mozgásérzékelés
- kameraképet böngészőn keresztül lehet nézni
- van aki egész komoly rendszert készített :)

Én olyanra gondoltam hogy:
- 1-2 webkamerát csatlakoztatni
- mozgásérzékelésre fényképeket készíteni
- a képeket külső tárra (HDD / Pendive) menteni
- a régieket automatikusan törölni
- a képeket FTP-n vagy Cloud (PL Google Drive) kapcsolaton keresztül szinkronizálni hogy legyen egy külső mentés
- élő kameraképet megnézni
- e-mailben riasztást küldeni ha mozgást érzékel

Tudnátok abban segíteni hogy ezek mennyire megvalósítható dolgok? Esetleg irányba állítani hogy merre tudok ezeknek utánanézni?

Reméltem itt lesz olyan aki tud ilyesmiben segíteni :) vagy meg tudja mondani mennyi esélyes a megvalósítás :)

Előre is köszönöm szépen!

(#9104) scream válasza easy...rider (#9103) üzenetére


scream
veterán

Szerintem Raspberry-s megoldással jobban járnál, talán olcsóbban, illetve kevesebb macerával jönnél ki a végén belőle. Illetve kérdéses, hogy ennyi mindent meg tud-e hajtani az a router. De ez csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#9105) itanczos válasza easy...rider (#9103) üzenetére


itanczos
senior tag

Készítettem több hasonló megoldást is tesztelésre. Lényeg, hogy arra, amit Te szeretnél, erősebb hardver kell, mint egy router.
Nem azt mondom, hogy nem lehet egy kompromisszumos megoldást találni, de alapjában a Raspberry v1-v2 is kevés mondjuk egy motioneye-s megoldásra, 2 kamera felett.
Az USB kamerát kezelni kell, a kapott képet ki értékelni, stb.
Szerintem erre egy rpi v3 kell legalább.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#9106) easy...rider válasza scream (#9104) üzenetére


easy...rider
őstag

és itanczos

Erre is gondoltam hogy mire lehet képes egy ilyen eszköz, ez valószínűleg tényleg nagy terhelés lenne neki.
Van egy WR842N V3 roouter-em, ebből gondoltam kihozni valamit, mert van elfekvőben van 2 db Logitech Quickcam Messenger kamerám és akkor ezek közül használnék egyet.

Ha annyi megoldható lenne hogy:
- mozgásérzékelés,
- e-mail riasztás,
- kamerakép 1-2 másodpercenkénti frissítése amit böngészőben meg lehet nézni
- szolgáltatás egyszerű ki-be kapcsolása

az már tökéletes lenne

(#9107) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Rakott már valaki OpenWRT-re OpenVPN szervert? Teljesen szűz oprendszerre teljesen leírás alapján csináltam mindent, és csatlakozni lehet, de nem megy át rajta a forgalom. Nem tudom mit nézzek át, mert néha csak követtem a leírást, de nem tudtam hogy éppen mit csinálok.
WR1043ND v2.1

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9108) vargalex válasza CHIPman (#9107) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, most is használok. Melyik leírást követted?

Alex

(#9109) CHIPman válasza vargalex (#9108) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezt, csak TCP és más port.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#9110) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Üdv!

Lehet, hogy rossz helyre írtam elsőre, a routerem topicjába. Tehát erre valaki tud mondani valamit? Köszönettel előre is!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9111) easy...rider


easy...rider
őstag

Az első HSZ-ben lévő tothszabi.info-s linkek valamikor fognak újra működni? :)

(#9112) Intruder2k5 válasza easy...rider (#9111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdezd meg Speeedfire-t, Ő az illetékes.

(#9113) wolf13 válasza vargalex (#9099) üzenetére


wolf13
őstag

Feltettem az általad készített cfw. Abba esetleg tudnál segíteni , hogy egy USB-n csatlakoztatott winchestrerrel tudjak torrentezni , és dlna használatával PS4 -ről hogyan tudnám elérni a már letöltött médiákat ? Mit kellene ezekhez beállítanom. Igazából írtátok a winchester file rendszerét is át kellene formáznom, de azt sem találtam, hogy windows alól (csak linux) hogyan oldhatnám meg. Ezért tippelem azt, hogy ezt is a routerrel tudnám megoldani. Gondolom már ki vagy égve a témába, de előre is köszönöm a választ.

Wifi patchet megcsináltam.

Más: Az áttekintés fülön ha nézem a wifi jeleket, az 5Ghz 0% ír. És a kapcsolódó klienseknél sem listázza.

[ Szerkesztve ]

(#9114) vargalex válasza wolf13 (#9113) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A kiegészítő webes felületen (itt olvashatsz róla) elintézheted a formázást. Ez minden egyebet (torrent, dlna, samba, stb.) is beállít.

5 GHz-nél azért látsz 0%-ot, mert nincs kapcsolódó kliens. A Wifi patch-nak ehhez nincs köze.

Alex

(#9115) suste válasza wolf13 (#9113) üzenetére


suste
veterán

A readme-eim segítenek, csak az extra webfeluletet a 8081 -en találod, és kevés dolog van ott.... [link]

(#9116) wolf13 válasza vargalex (#9114) üzenetére


wolf13
őstag

@suste

Köszönöm urak :R

Meglesem.

(#9117) wolf13 válasza vargalex (#9114) üzenetére


wolf13
őstag

Sajnos elakadtam, hiába kerestem visszább 2011 ig.

Sikerült csatlakoztatnom a HDD-t.

Disk /dev/sda: 1000.2 GB, 1000204886016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 121601 cylinders, total 1953525168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0xbebe9f59

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 64 1953520064 976760000+ 7 HPFS/NTFS/exFAT

Viszont :Ez a felület csak a belső hálózatról a http://192.168.1.1:8081-es címen érhető el.

Vagy nem jó helyre írom, vagy valami még nem klappol.

És így nem tudom formázni.

[ Szerkesztve ]

(#9118) vargalex válasza wolf13 (#9117) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most pontosan mit próbáltál? Böngészőben nyisd meg a http://192.168.1.1:8081 URL-t.

Alex

(#9119) wolf13 válasza vargalex (#9118) üzenetére


wolf13
őstag

Igen, böngészőből próbáltam.

Ha viszont a tulajdonságokra kattintok, ott is írja , hogy ott érem el, akkor ezt látom :

MiniDLNA status
Audio files: 0
Video files: 0
Image files: 0

És nem is tudok egyelőre másolni rá, lehet ahhoz még engedélyeznem kell velemit. TC -en keresztül próbáltam.

SZerk:

Elnézést, már leesett, mit rontottam el. Már visszaírtam http://192.168.0.1 -re.

Viszont a másolás még érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#9120) suste válasza wolf13 (#9119) üzenetére


suste
veterán

De ahhoz hogy elvégezze a feladatát a 8081-es formázó, ahhoz formazni is kell!
Umount, aztán választasz a lehetőségek közül....
Persze formazasnal minden elveszik a hdd-ről!

[ Szerkesztve ]

(#9121) wolf13 válasza suste (#9120) üzenetére


wolf13
őstag

Igen, köszönöm ,sikerült közbe , meg is formáztam.

(#9122) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Erre nincs senkinek ötlete ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9123) vargalex válasza rostiron (#9122) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg meg kellene, hogy tegye. De ha nagyon nem megy neki (hiszen esetleg nem érzékeli a szakadást), akkor írhatsz egy scriptet is, amit cron-ban ütemezel. Ez ellenőrizhetné, hogy van-e net, és ha nincs, akkor építse újra a wan kapcsolatot.

Alex

(#9124) rostiron válasza vargalex (#9123) üzenetére


rostiron
őstag

Hú-ha, ez így nekem elsőre kínai. Kicsit szájbarágósabban is le tudod írni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#9125) wolf13


wolf13
őstag

Délelőtt próbálkoztam beállítani ezt - azt, és bekapcsoltam az uShare. Feltételezem ennek a következménye,
hogy a folyamatoknál megjelenik ez a sor , ami 17% használ a memóriából:

nobody /usr/bin/ushare -n OpenWrt -i br-lan -c /tmp -w -t

Ha kikapcsolom, a Szolgáltatások/uShare fülön, akkor ennek a fent említett sornak nem kellene eltűnnie?
Ha igen akkor a folyamatoknál én ha nekem éppen nincs rá szükségem , kilövéssel meg is szakíthatom a folyamatot ? Ez most nem annyira eget rengető kérdés, inkább csak a rendszer megértése miatt kérdezem.
Mert, ha jó gondolom akkor ezzel azt értem el, hogy kaptam egy OpenWrt: 1 hálózati eszközt, amit viszont nem tudom mire tudnék használni. Mert amit keresek azt még nem találtam meg, azt hittem ez kell nekem.

Köszönöm

(#9126) suste válasza wolf13 (#9125) üzenetére


suste
veterán

az ushare nagyjából semmire nem jó:)
ha médiszerver aka DLNA kell, akkor a minidlna-t izzítsd be!

(#9127) wolf13 válasza suste (#9126) üzenetére


wolf13
őstag

Igen , azt szeretnem. Bár nálam az lenne a fontos , hogy ne a router streameljen.
Csak lássam a média fileokat ps4 el. Es azzal szeretnem lejátszani. De sajnos a winchestert
Meg nem látom , csak pc-n. Ha esetleg lenne ötleted... Köszi.

(#9128) vargalex válasza wolf13 (#9127) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A PS4 milyen hálózati megosztásokat képes látni? Gyors keresés alapján kell látnia a miniDLNA-t.

Alex

(#9129) wolf13 válasza vargalex (#9128) üzenetére


wolf13
őstag

Igen, elvileg kell. Lehet be kell vonnom majd egy barátomat , mert így nehéz nektek is megfejteni , mit állítottam be rosszul. Azért köszönöm az eddigieket.

(#9130) amstro555 válasza Intruder2k5 (#8449) üzenetére


amstro555
tag

Lehet, hogy ez az? Itt találtam.

(#9131) wolf13


wolf13
őstag

Érdeklődnék, hátha valaki már túl van az antenna cserén és esetleg van véleménye is, hogy érdemes lenne cserélnem (wdr3600) ezekre : [link]

Köszi.

(#9133) itanczos válasza wolf13 (#9131) üzenetére


itanczos
senior tag

Mi a cél?
Ennek igazán csak egy sportcsarnokban van értelme, vagy kültéren.
Mert hiába növeled a teljesítményt egy "dobozon", zárt téren belül.
A visszaverődő hullámok kioltják az eredeti jelet.
Egy Cisco tanfolyamon mutatták ezt be. Egy kültéri (nagy teljesítményű) AP addig el sem indult egy konferencia teremben, amíg le nem vették róla a relatív kicsi antennát. Egyszerűen saját magát lelőtte.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#9134) wolf13 válasza itanczos (#9133) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi. A cél természetesen hatótáv növelés lett volna.

(#9135) itanczos válasza wolf13 (#9134) üzenetére


itanczos
senior tag

Próbáltam még a 1043-ast egy 8 dbi-s antennával. Szinte semmi különbség nem volt. A 3 falat már nem vitte át azzal sem. A gyári antennák is elég nagy nyereségűek beltéren.
Inkább próbáld máshová tenni a routert.
Hány falon kellene átmennie a jelnek?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#9136) wolf13 válasza itanczos (#9135) üzenetére


wolf13
őstag

Igazából egy födém (itt ugye a vas az úr:) )és egy fal. Azért van emeleti szobában mert ott a fő pc. Az lanon van. Lehet
Meghosszabbítom annak a kábelét es kirakom a lépcsőházba.

[ Szerkesztve ]

(#9137) suste válasza wolf13 (#9136) üzenetére


suste
veterán

Antenna helyett repeater/wds kell!
De ne drága gyári fw-s eszközt vegyél, hanem pl egy TPLINK 841 + openwrt -t, amivel majdnem kijössz antenna árban, és sokkal jobb eredményt érsz el...

(#9138) itanczos válasza wolf13 (#9136) üzenetére


itanczos
senior tag

Födémet mi mindig kábellel "törtük" át!
Annak a végére egy kisebb, olcsóbb tplink router + openwrt!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#9139) wolf13


wolf13
őstag

Köszönöm. Számításba veszem ezeket is.

(#9140) sepsi0 válasza suste (#9137) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

TPLINK 841-nek nagyobb 2,4Ghz-en a hatótávja, mint egy WDR4300/3600-nak?
Nekem is hatótáv növelés kellene, de a legnagyobb gondom a szomszéd wifi-k, minden csatorna foglalt és ingadozik a jel.
Szóval a terv az lenne, hogy van lent a földszinten (emeletes sorház) egy szabad kábelem (Samu tv-hez) és erre kötném a
TPLINK 841-et és ö osztaná a wifit (telefonok/tabletek, többi kábeles).
Nyernék így valamit?
Köszönöm! :R

Minden eszközöm 2.4Ghz-es..... kivéve egy 4 éves tablet az tudja az 5Ghz-et.

[ Szerkesztve ]

(#9141) suste válasza sepsi0 (#9140) üzenetére


suste
veterán

Ez a legjobb megoldás!

Egyébként a 12-13-as csatorna is telített?

(#9142) sepsi0 válasza suste (#9141) üzenetére


sepsi0
őstag

Az nem jo néhány mobilnak... nem csatlakoznak, amúgy szabad lenne.
Köszönöm! :R

(#9143) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Valami formabontót kérdeztem ezzel, vagy annyira banális a probléma, hogy már huszonnyolcszor tették fel a topic történetében, és egy vagyok a sorban? :U

Annyit még, hogy tudtommal QoS nem fut, ami ilyet lassulást okozhat. (Alap Chaos Calmer 15.05.1, a router TP-LINK TL-WR741ND, nagyon hely sincs semmire a készüléken.)

Ha nincs megoldás, mi a legegyszerűbb (nem vagyok linuxguru) módja az OpenWrt eltűntetésének és a gyári firmware visszaállításának?

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9144) vargalex válasza Trailblazer (#9143) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Vezetékes, vagy wifi sebességről van szó?

Alex

(#9145) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Wifi. De mint mondom, az OpenWrt felrakása előtt, a gyári firmware-rel semmilyen baja nem volt a routernek a downstream terén, mindezt ugyanúgy wifin. A 60 mbit szinte csőgázon megvolt, cirka 7.2 mb/sec-kel. Most jó, ha megvan 4.3 mb/sec.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9146) kaciokos válasza Trailblazer (#9145) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem lehet, hogy most egyszerűen G-s szabvánnyal csatlakozol? Annak a maximuma kb. a 45 Mb/s. Ugyanazzal az eszközzel mérsz, mint korábban?

(#9147) suste válasza kaciokos (#9146) üzenetére


suste
veterán

majdnem jól gondolod, de szerintem nem "G"-vel csatlakozik, hanem "N-20Mhz" -cel, mivel openwrt-ben ez a gyári alapbeállítás
tplink fw-ben pedig az alap a "N-40Mhz"

szóval megint csak beállítási problémáról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#9148) vargalex válasza suste (#9147) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pontosan ezért kérdeztem én is. :)

Alex

(#9149) Trailblazer válasza suste (#9147) üzenetére


Trailblazer
addikt

Bár nem vagyok hálózati szakember, de nem is most jöttem a falvédőről. Természetesen 40 mhz-re lett állítva, és azóta is így maradt. Ha nem zongoráztam volna le a lehetséges szóba jövő opciókat, mindezt eredmény nélkül, akkor nem kezdtelek volna el benneteket terhelni.

Érzésem szerint ezek a beállítások megfelelőek lennének, ám valami mégis behúzza a kéziféket.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9150) Trailblazer válasza Trailblazer (#9149) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ellenben ezen a lapon 20 MHz-et ír, pedig a fentebb linkelt screenshoton látható, hogy 40-re állítottam.

Ebben az esetben megvan a hiba forrása. De miért bírál felül, és miként lehet ezt érvényesíteni? :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.