Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) suste válasza Trailblazer (#9149) üzenetére


suste
veterán

Pedig a képeden is látszik, hogy csak kb 60mbit/s a kapcsolati sebesség (amin nem megy át 60mbit csak a fele) a 150-es maximumhoz képest.
Ua klienssel próbálkozol?
Kényszerítéssel próbálkoztál? (noscan)

Szerkesztés:
1. Kép a beállítás
2. Kép az állapot !

[ Szerkesztve ]

(#9152) Trailblazer válasza suste (#9151) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mit értünk kliens alatt? Hol van ez a noscan? Ez a LuCI gui adott, ami járt az OpenWrt-vel. Elég kevés dolog állítható benne.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9153) suste válasza Trailblazer (#9152) üzenetére


suste
veterán

ha webes gui-ban szeretnéd beállítani, akkor tedd fel a miénket: basic.tar.gz
luciban mentésként kell felrakni, utána 192.168.1.1:9092-t kell meghívnod, és a setup/basic oldalon a noscan-t kell ON-ra állítani és menteni...

kliens: amivel csatlakozol a routerre
sokféle wifi kliens létezik, amik más-más tudásúak (mimo/dual channel)

[ Szerkesztve ]

(#9154) Trailblazer válasza suste (#9153) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tehát restore backup és mondjuk a legfrissebbnek látszó basic-2016-06-22.tar.gz. Ennyi?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9155) suste válasza Trailblazer (#9154) üzenetére


suste
veterán

igen, ezt írtam:)

mielött megcsinálod a noscan beállítást, nézd meg a többi értéket hogy helyesek-e amiket mutat az oldal!

[ Szerkesztve ]

(#9156) Trailblazer válasza suste (#9155) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ugyanaz maradt minden, ahogy eddig. Hol kéne ezt a noscan-t látnom?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9157) suste válasza Trailblazer (#9156) üzenetére


suste
veterán

elolvastad amit írtam?
böngészőben ne a lucit (192.168.1.1) hívd meg, hanem a mi guinkat (192.168.1.1:9092)

(#9158) Trailblazer válasza suste (#9157) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja más a port. Nem figyeltem, bocsesz...

The connection was reset, mondja a browser.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9159) suste válasza Trailblazer (#9158) üzenetére


suste
veterán

luci/rendszer/szoftver alatt mennyi a szabad hely?

(#9160) Trailblazer válasza suste (#9159) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tudom pontosan, kevés. Kikapcsoltam most a routert, már a hajam hullik az egésztől. Hogy lehet visszaállítani majd az eredeti firmware-t? Kösz a türelmet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9161) vargalex válasza Trailblazer (#9160) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egy ilyen noscan beállításhoz felesleges egy teljes kiegészítő webes felület felrakása. Inkább ssh-n kellett volna intézni. Szóval, csinálj egy alapbeállítások visszaállítását, állítsd be a wifi-t. Ezután ssh-n (vagy jelszó változtatás előtt még telneten) csatlakozz a routerhez, majd add ki a következő parancsot:

uci set wireless.radio0.noscan=1
uci commit wireless
wifi

és mennie kell 40 MHz-en.

Alex

(#9162) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Megoldódott. A router topicjában Gargoyle-t ajánlottak, így azt tettem sysupgrade-ként, ez pedig engedte végre a 40 MHz-et. Még egyszer kösz a türelmet!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9163) vargalex válasza Trailblazer (#9162) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Gargoyle is egy OpenWrt. Viszont valószínűleg ott default-ban 1 a noscan értéke.

Alex

(#9164) Trailblazer válasza vargalex (#9163) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meglehet. Az én szempontomból a lényeg, hogy végre megint megjött a speed.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9165) wolf13


wolf13
őstag

Routeren mennyi torrent futhat ? Gondolom van egy határ amit elbír. (w3600)

[ Szerkesztve ]

(#9166) suste válasza wolf13 (#9165) üzenetére


suste
veterán

betöltve letöltésre= bármennyi
aktív letöltés =1
seed-ben= sok (3-400)
aktív seed= nálam 10

[ Szerkesztve ]

(#9167) wolf13 válasza suste (#9166) üzenetére


wolf13
őstag

Köszönöm a gyors választ.

(#9168) wolf13


wolf13
őstag

Ezzel a paranccsal próbáltam leválasztani a HDD-t : umount /dev/sda1

Majd megnéztem a transmissonba , hogy seedelek-e még, és ugyan úgy folytatta.

Nem jó parancsal csináltam ? Mivel lehet ellenőrizni ,hogy tényleg sikerült -e.

Így addig kikapcsoltam a routert, és úgy húztam le.

Köszönöm.

(#9169) vetroga


vetroga
csendes tag

Sziasztok.
Kis segítséget kérnék.
Van egy TP-Link TL-WR842ND routerem, jó ideje open-wrt-vel (ha jól tudom, az elérhető legfrissebb VARGALEX féle van rajta), az okokat nem kell ragoznom, gondolom. Költözés/szolgáltatóváltás után a 100Mbit WAN kevés lett, helyette jött egy ASUS gigabit router, a régire meg azt találtam ki, hogy majd lesz belőle MP3 lejátszó. Ehhez van egy USB hubba kötött ASUS Xonar USB hangkeltőm. Lett ott még a hubban egy 8GB-os pendrive is, leírás szerint az overlayt áttaroltam rá, Luciban beállítottam az extroot-ot, reboot, fasza. Feltoltam az ALSA (vagy az már ott volt?) csomagokat, meg az MPD-MPC csomagokat (az is volt már? mindegy)
Jön a kérdés. Szóval, ha az mpd.conf-ban a hangkimenetet OSS-nek állítom be, van analóg hang. Ha ALSA-ra, akkor elhasal az MPD. ALSA plugin hiányra panaszkodik, ha jól emléxem. Szóval ezzel mit lehet?
Viszont, ha jól gondolom, SPDIF kimenet csak az ALSA-val lehetséges. És ez a második kérdés. Mit kell beállítani, engedélyezni, futtatni? Nézegettem az amixer-t, meg alsactl-t, meg cat-oltam a /dev-et, de egyelőre nagyon bután nézek.
Köszi,
g

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#9170) wolf13 válasza wolf13 (#9168) üzenetére


wolf13
őstag

Közbe átmásoltam a torrenteked, de nem a routeren keresztül, hanem pc-re dugva , mivel így jóval gyorsabb volt 400gb -ot. Viszont, most hiába dugom vissza , és mountolom , egyszerűen nem látom sehol a hdd-t ,mint tárhelyet. Luci alatt pl ki hozzá tudom adni SWAPhez. Viszont itt kétszer látom :
dev/sda és dev/sda2 néven is. Mivel tegnap beállítottam mindent , lementettem a beállításokat. Így most visszaállítottam az akkori állapotot, és nem lett jó. Megcsináltam az után is, hogy visszaállítottam a routert alaphelyzetbe. Az a baj, nem teljesen értem még a rendszert, és biztos, hogy egy hozzáértő pár perc alatt megoldaná. Így meghallgatok bármilyen javaslatot.

Köszönöm.

(#9171) vargalex válasza vetroga (#9169) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan mi a hibaüzenet és mi az mpd, valamint alsa config?

Alex

(#9172) wolf13


wolf13
őstag

Ha Putty val sem tudok csatlakozni, akkor mi a módja, hogy ellenőrizzem, a router észleli -e a HDD-t?

Most visszadugtam pc-re a hdd-t , s minden amit rámásoltam, eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#9173) wolf13 válasza wolf13 (#9172) üzenetére


wolf13
őstag

Sikerült, sajnos formáznom kell. Elnézést, hogy megint írok, csak nem akartam, hogy valaki feleslegesen válaszoljon. Nem szarkazmus !

(#9174) vetroga válasza vargalex (#9171) üzenetére


vetroga
csendes tag

szia,
köszi, de átléptem a problémát azzal, hogy az analóg kimenetet használom, egyelőre nem érdekel a digitális. mpd-ben beállítottam az oss-t kimenetnek, úgy jó minden. az alsa továbbra sem megy, majd egyszer visszatérek rá, ha úgy alakul :)
viszont abban tudnál segíteni, hogy hol lehet kémkedni az USB eszköz eseményei után? az asus xonar u1 teteje tekergethető, nyomkodható, Windowson a hangerőszabályzást-némítást vezérli. gondolom, elsüt valami eseményt az USB felé, ha össze tudnám hozni a hangerőszabályzást, milyen jóság lenne már :)

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#9175) vetroga válasza vargalex (#9171) üzenetére


vetroga
csendes tag

mpd.conf:
###################################################
music_directory "/root/music"
playlist_directory "/root/playlist"
db_file "/root/mpd.db"
log_file "/root/mpd.log"
pid_file "/root/mpd.pid"
state_file "/root/mpd.state"
sticker_file "/root/mpd.sticker.sql"
gapless_mp3_playback "no"
auto_update "yes"
auto_update_depth "5"
input {
plugin "curl"
}
audio_output {
type "oss"
name "My OSS Device"
device "/dev/dsp" # optional
format "44100:16:2" # optional
mixer_type "hardware" # optional
mixer_device "/dev/mixer" # optional
}
###################################################

alsa configom nincs, feltettem a csomagokat, amiket olvastam, hogy kellenek. sajnos elfelejtettem dumpolni telepített csomaglistát, este pótolom.
lehetséges, hogy azért nem indul alsa-val az mpd, mert nincss konfigurálva? de az alsamixer simán működik. vagy nincs összefüggés?

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#9176) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Küzdök egy hatalmas gonddal. Itt és picit lejjebb olvashatjátok. Tudnátok mondani valami ötletet, mi módon tudnám feltenni az openwrt-t, utána esetleg egy másik gyártói (nem amcsi) fw-t?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9177) vetroga válasza vetroga (#9174) üzenetére


vetroga
csendes tag

és még:
DISTRIB_ID="OpenWrt"
DISTRIB_RELEASE="Bleeding Edge"
DISTRIB_REVISION="r35342"
DISTRIB_CODENAME="vargalex_v1.1.7"
DISTRIB_TARGET="ar71xx/generic"
DISTRIB_DESCRIPTION="OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342"

amúgy ez normális?
ppppp@ppp:/etc# opkg install kmod-hid-generic
Unknown package 'kmod-hid-generic'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-hid-generic.
(nincs /dev/input és azt írták, hogy ez a csomag kell nekem)

és ez így korrekt?
ppppp@ppp:/etc# cat opkg.conf
src/gz vargalex_v1.1.7 http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages
dest root /
dest ram /tmp
lists_dir ext /var/opkg-lists
option overlay_root /overlay

na egyelőre nincs több :)

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#9178) vetroga


vetroga
csendes tag

No, hátha tudok újat mondani. Éjjel nem bírtam magammal és feltettem a tl-wr842nd-re a chaos calmer 15.05.1-et. A Vargalex romot lecseréltem a mókolt gyárira, aztán jött a 15.05 factory és csak utána a 15.05.1 update. 15.05.1 factory nem volt jó a gyárinak...
Szép, új, szellős, tágas a CC, de pl mkfs.ext4 nem volt rajta alapból, meg még jó pár dolgot fel kellett tenni. Utána már szépen ment a pendrive-ra az fdisk, mkfs, overlayt átmappoltam, mintaszerű indulás és hihetetlen 8GB tárhely. (itt egy csomó jóság van: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=49013)
Az Asus Xonar U1-et rákötöttem és szépen feltettem az Alsa, mpd, stb csomagokat. Lehet, hogy a BB-ben én nem tettem fel valamit, de most az mpd audio output az alsa-ra van állítva és működik gyönyörűen.
Viszont a hangerő vezérlés nem megy, amit a Xonar tudna elvileg.
Találtam egy ilyet: https://github.com/giuse/asus-xonar-u1-utils
Viszont ez Ubuntu-ra jó, ha jól értem. Van ilyen openwrt-re valahol? Én nem találtam. Vagy át lehet valahogy mókolni?

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#9179) dzsega


dzsega
csendes tag

Sziasztok!
Nem jutok előre ezzel a nyavalyás 1043ND-vel.
(Megpusztult a régi v2.1 és ezt kaptam cserébe azon minden frankó volt és imádtam!)

Ez van:
Error code: 18005
Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

A cucc:
Firmware Version: 3.16.9 Build 150729 Rel.36137n
Hardware Version: WR1043ND v3 00000000

Ezt szeretném felrakni:
openwrt-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory_Poli.1.4.bin 7936KB

Tudom, hogy V2 de azt olvastam az kopp ua mint a v3, meg olvastam a szigorítást is a saját fw-ről de nem találom a megoldást, amit meg találok azt nem értem (angolul van és nem vagyok valami jó benne, magyarul sem értem a puttyos dolgokat...)

Tudna valaki segíteni?
Előre is köszi!

(#9180) suste válasza dzsega (#9179) üzenetére


suste
veterán

A HW ua, de ettől még nem enged v2 fw-t a gyari.
Tedd fel a miénket, és ha mindenképpen a régebbi polit akarod, akkor openwrt-ről már tudsz MTD-vel váltani.
Alaírásomban van link.....

(#9181) iguana


iguana
őstag

Sziasztok,

Milyen módszer van arra, hogy egy wireless link paramétereit megnézzem openwrt alatt? ccq, max. sávszél, jelszint, sávszél teszt stb.
(új vagyok openwrt téren, többnyire mikrotiket használok, és egy gyors keresés nem adott eredményt. monitorozó csomagokat találtam, de konkrétan 2 eszköz között kiépült kapcsolat tulajdonságait megmutató csomagot/módszert nem találtam.a network/wifi menü kevés)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#9182) dzsega válasza suste (#9180) üzenetére


dzsega
csendes tag

Köszönöm! Sikerült is felraknom.
Most más baj van, de majd du nekiugrok.

(#9183) dzsega válasza suste (#9180) üzenetére


dzsega
csendes tag

Ha lenyomom a reset gombot akkor mi történik? Visszaáll nálad is az alapbeállításokra, vagy tégla lesz belőle?
Nem érem el a routert. Elvileg átállítottam, hogy csak egy acces pont legyen de valami félre sikerülhetett, ip-t kap a másik routeren látszik de nem válaszol, sem ping sem webes felületen... :(

(#9184) suste válasza dzsega (#9183) üzenetére


suste
veterán

Logout, changelog!

(#9185) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Próbálnék webkamera támogatást telepíteni, de mindig hibaüzeneteket kapok amikor telepíteni szeretnék.
Mi okozhatja ezt?

Számomra nem túl beszédes ez a kernel (= 3.18.36-1-9ef0b82025f7672e4f62035bf8320bdd)

Itt azt tanácsolják hogy manuál telepítés megoldhatja. Próbáljak rá én is?

[ Szerkesztve ]

(#9186) dzsega válasza suste (#9184) üzenetére


dzsega
csendes tag

Na azt nem olvastam.. Elnézést. :B
Működget, továbbra is lefagy ha az interfészeknél állítok valamit... Kezdek belefáradni...

(#9187) suste válasza dzsega (#9186) üzenetére


suste
veterán

szerintem nem lefagy, hanem a LAN-t állítod át DHCP-re, ami egy hibás elképzelés (kivéve ha tényleg egy másik router mögé akarod rakni)

(#9188) martonx


martonx
veterán

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy van egy TP-Link 1043V2-es routerem, amire OpenWRT-t raktam fel, DHCP-vel kapcsolódik inviteles-es modemhez. Az openwrt szűz, a legalapabb dolgokon kívül semmit nem állítottam rajta (jelszó, wifi ennyi). Ami a probléma hogy rohadt lassú a DNS feloldása. Ha speedtestet nézek, akkor a 30/10-es sebességet bőven hozza, de az oldalak mégis fájóan lassan jönnek be, ebből következtetek a lassú DNS resolve-ra, hogy ez okozhatja.

Mit állítsak még rajta, hogy gyorsuljon? Régebben suste@OpenWRT volt rajta, azért került a helyére szűz openWrt, mert az kb. 100%-ban elhasználta a belső tárterületet, és én majd router szintű adblocking-ot szeretnék beállítani.

Én kérek elnézést!

(#9189) suste válasza martonx (#9188) üzenetére


suste
veterán

és ha google dns-t állítasz be?

(#9190) martonx válasza suste (#9189) üzenetére


martonx
veterán

Azt lucl-on hol kell beállítani pontosan?

Én kérek elnézést!

(#9191) martonx válasza suste (#9189) üzenetére


martonx
veterán

Megtaláltam, átállítottam, nagyságrendekkel jobb lett!!! Köszi!

Én kérek elnézést!

(#9192) dzsega válasza suste (#9187) üzenetére


dzsega
csendes tag

Igen, másik router mögé kerülne.
Elvileg ez sem csinálna semmit (mint a másik), mindössze a transmission lenne a dolga és a minidlna.
Valamiért ez most nem akar összejönni, de most belefáradtam, holnap szétszedek mindent és kiiktatom az első routert, ez lesz helyette, csak így mindent neki kell majd csinálni, tehermentesíteni szerettem volna.

(#9193) suste válasza dzsega (#9192) üzenetére


suste
veterán

csináld fix LAN ip-vel, és megoldva :)

ha a mi fw-nk, akkor a 9092 megcsinálja helyetted...

[ Szerkesztve ]

(#9194) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, van egy sambával kapcsolatos kérdésem.

Routerre /mnt/sda1/-re van mountolva a hdd, sambán megosztva, de csak olvasni tudom.
Ha ssh-n kiadom a chmod -R 777 /mnt/sda1 parancsot, akkor onnantól tudok írni is rajta.
Ezt beraktam a /etc/rc.local-ba is, így újraindulás esetén automatikusan kiadja a parancsot.
A problémám az, hogy ha letöltök közben vmit és nem indítom újra, akkor a parancs újra kiadásáig az új fileokat nem tudom módosítani.

Itt az /etc/config/samba tartalma:

config samba
option workgroup 'WORKGROUP'
option homes '1'
option name 'Zirowe'
option description 'Zirowe'

config sambashare
option name 'ZiroweNEXX'
option read_only 'no'
option guest_ok 'yes'
option path '/mnt/sda1/'

A luciban az allowed user üres, read only nincs bepipálva, allow guest be van,create mask és directory mask üres, az edit template-nél pedig ez a tartalom van:

[global]
netbios name = |NAME|
display charset = |CHARSET|
interfaces = |INTERFACES|
server string = |DESCRIPTION|
unix charset = |CHARSET|
workgroup = |WORKGROUP|
browseable = yes
deadtime = 30
domain master = yes
encrypt passwords = true
enable core files = no
guest account = nobody
guest ok = yes
invalid users = root
local master = yes
load printers = no
map to guest = Bad User
max protocol = SMB2
min receivefile size = 16384
null passwords = yes
obey pam restrictions = yes
os level = 20
passdb backend = smbpasswd
preferred master = yes
printable = no
security = user
smb encrypt = disabled
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
syslog = 2
use sendfile = yes

Mi hiányzik vajon, hogy az új fileokat is módosítani tudjam?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9195) vargalex válasza Zirowe (#9194) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem szép megoldás, de a legegyszerűbb, ha beteszed a

force user = root

sort.

Alex

(#9196) suste válasza vargalex (#9195) üzenetére


suste
veterán

De az invalid users helyett, nem?

(#9197) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Beraktam invalid user helyett, egyelőre úgy néz ki, hogy jó.

Köszönöm. :R :R :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9198) dzsega válasza suste (#9193) üzenetére


dzsega
csendes tag

Ott volt a hiba. Valamiért fix ip-vel nem csatlakozik a modemhez, nem értem a dolgot, most úgy néz ki, hogy a lan1-be van dugva a modem és sima dhcp van állítva neki. Most így működik rendesen.
A transmission megy de nincs webes felület hozzá, most annak próbálok utána olvasni, hogy azt hogyan tudom helyre állítani, lehet az egész azért nem jó mert elszarta magát valahol a frissítés alatt. Elvileg van webes felület (legalábbis a readme ezt írja), de nekem csak ez jön be: 404: Not Found

Couldn't find Transmission's web interface files!

Users: to tell Transmission where to look, set the TRANSMISSION_WEB_HOME environment variable to the folder where the web interface's index.html is located.

Package Builders: to set a custom default at compile time, #define PACKAGE_DATA_DIR in libtransmission/platform.c or tweak tr_getClutchDir () by hand.

(#9199) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, elvileg pentek/szombaton erkezik meg az ujabb routerem.
Egy vonets vopwrt, MT7620A, 16mb flash, 128mb ram.
Elvileg attitude adjusmenttel telepitve erkezik. (aa 2.0.1/luci 0.11 branch [0.11+svn10537] kernel version openwrt 3-3-8.release).

Kerestem a gyarto oldalan a gyari fwt, de mindegyik routerhez van fent, kiveve ehhez, irtam is nekik, de a valaszuk kb hasznalhatatlan volt.

A kerdesem az lenne, hogy lehet erre majd cc-t rakni?
Openwrt oldalon ez a router egyaltalan nem szerepel, de a procija elvileg tamogatott..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9200) suste válasza Zirowe (#9199) üzenetére


suste
veterán

Nézd meg hogy az openwrt ticket-ek között nincs-e ott a hozzávaló peccs:)
Annó én is ott találtam meg az OYE-0001-hez...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.